Opinie o TERMAT Sp. z o.o. w Środa Śląska

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie TERMAT Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w TERMAT Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Materiały budowlane - produkcja wyrobów betonowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TERMAT Sp. z o.o. w Środa Śląska

ciekawski

Czy do kogoś się odezwali w sprawie Inżyniera ds. technicznych ?

k

Czesc Czy ktos wie ile zarabiają tam suwnicowi?

Tony

Te wynagrodzenia to jest fikcja prezesa tej firmy który jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji ponieważ ostatnio odeszło z niej dużo kluczowych "pracowników" i desperacko poszukuje naiwniaków którzy choć na chwilę zasilą ją kadrowo. Celowo piszę cudzysłów bo tam każdy musi założyć działalność gospodarczą i do tego wprowadzili tam ostatnio 9!!! godzinny dzień pracy. A odeszli przez atmosferę pracy.

gość 1

Ja się nie wypowiadałem w opini o rotacji tylko o tym jak są oszukiwani ludzie w termacie. Ludze na produkcji zarabiają b.dobrze za swoją ciężką pracę w deszczu i mrozie i upale ale tylko ci kluczowi. Reszta natomiast nie. A rotacji nie ma bo pracują tam ludzie którzy się na to godzą. Ci co się nie godzą odchodzą lub są wyrzucani bo dorabiali na boku. Inni których jeszcze ni namierzono na przekrętach pracują bo im się opłaca. Ten wysyp ogłoszeń to skąd niby? Pan Lubicki doptrzył się przekrętów i powywalał sporo ludzi. A czemu robili przekręty? bo mało zarabiali. Ale jeszcze nie wytropił wszystkich, i jak wytropi będą następne ogłoszenia.

Olaf
@gość 1

Widzę, że znasz bardzo dobrze sytuację w firmie, polecałbyś pracę w Termacie dla kogoś kto szuka pracy na lata?

@Olaf

Jeśli to będzie twoja pierwsza praca to tak, jest to niezły poligon doświadczalny na którym można przeżyć różne ciekawe przygody z zakresu zarządzania, traktowania "pracowników", czasu pracy, sposobu naliczania wynagrodzeń itp. Po zmianie pracy zawsze będzie tylko lepiej. Jeśli jednak nie jest to twoja pierwsza praca to możesz być bardzo zdziwiony i mieć poczucie krzywdy ponieważ słowa które padają na rozmowie nie mają później pokrycia w rzeczywistości (głównie chodzi o kasę, bo czarować to potrafią).

Tom
@Gość 1

Ciekaw jestem kto sie zgodzi tam pracować. Nie zawsze kasa ma znaczenie. Korporacje zagraniczne nie sa takie zle ;)

@Tom

To prawda że kasa nie jest w życiu najważniejsza ale jeśli się z kimś umawiasz na jakąś kwotę (nawet małą) to oczekujesz że ją dostaniesz jeśli się wywiążesz że swoich zadań. A tam jest tak, że obiecują dla przykładu 1500zł za jakąś robotę a po robocie płacą 900zł bo postfactum znajdują dużo uchybień to to ma znaczenie.

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Załadunkowy w firmie TERMAT Sp. z o.o.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Gość 1

(usunięte przez administratora)pojawiły się bardzo ciekawe oferty pracy z Termatu z bardzo wysokimi wynagrodzeniami. Jak oosoba która bardzo długo zna Termat i jego szefostwo zwracam uwagę potencjalnym kandydatom żeby zachowali daleko idącą czujność. To jest wynagrodzenie fikcyjne którego nie da się osiągnąć ponieważ zasady jego naliczania są tak elastyczne że zawsze można je kształtować na poziomie zadowalającym dla szefostwa termatu. W razie pytań piszcie.

Gość 2
@Gość 1

Może coś więcej w temacie wynagrodzenia ? Prezesostwo niejednokrotnie do życia ? Oszukują na wypłacie ?

@Gość 1

A jak z wynagrodzeniami inżynierów? Wiesz coś? Są ogłoszenia, zarobki przyzwoite. To jakaś podpucha? ;p Jeśli nie oferują umowy o pracę, to nawet nie chcę słuchać. Ale jeśli była by umowa... Jak wygląda atmosfera w pracy?

@Zainteresowany

W grudniu pouciekali z tej firmy już wszyscy z działu utrzymania ruchu przez panującą tam atmosferę pracy. Do tego trzeba tam założyć własną działalność gospodarczą i pracować od 7 do 16 czyli równiutkie 9 godzin. Zarobki w ogłoszeniu nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, to jest tylko desperacka próba pozyskania kogokolwiek do pracy bo w powiecie Średzkim bezrobocia w zasadzie nie ma i wiele normalnych firm nie może znaleźć ludzi do pracy.

@Zainteresowany

pytajacy
@Gość 1

Witam wszystkich. Mam pytanie czy warto wogółe zaczynac z nimi tj. z firma Termat?. Maja oferty o bardzo dużej przebitce, za granica tak sie nie zarabia...i stąd moja czujnośc polski pracodawca jest taki, ze na dzien dobry chce cie orznac...i tutaj w te ich zarobki nie wierze zbytnio...a i w działalności gospodarczej jest haczyk, bo nie pracuje załozmy od 7 do 15 tylko na kazde zawolanie kier. lub własciciela firmy, słowem okaze sie że przepracuje 1,5 etatu za załózmy 3 tys a nie jak w ogłoszeniu 8-10 tys, skąd oni ta kwote wzięli...

Gość 112
@pytajacy

Witam, masz bardzo dobrą intuicję, że coś w tych wynagrodzeniach nie pasuje. Pracowałem w tej firmie długie lata znam metody działania prezesa tej firmy a tym samym całego managmentu. Pisałem już na ten temat 21.09.2016. Obiecują super kasę żeby ktoś wartościowy do nich przyszedł a potem progi wymagań do osiągnięcia wynagrodzenia podanego w ogłoszeniu są tak wysokie, że nikt normalny nie jest w stanie tego osiągnąć. Pisząc normalny mam na myśli pracę w normalnym czasie 9 godzin które każą w Termacie pracować. Każą podpisywać umowy o współpracy, ponieważ tam trzeba mieć działalność jednoosobową, w których zawarte są warunki rezygnacji ze współpracy, kary umowne za nie wykonanie zakresu obowiązków itd. Więc nawet jak masz na umowie wynagrodzenie w kwocie 15tyś, to jest to kwota z VAT-em, ZUSem, podatkami, karami umownymi oraz innymi obciążeniami. Po odliczeniu wszystkiego na rękę zostanie Ci 4000zł. Pomyślisz sobie "w sumie to niezła kasa" ale jak uwzględnisz o 1 godzinę pracy więcej dziennie to daje Ci to 250 godzin rocznie więcej niż przy umowie o pracę a to jest bagatela 31 dni. Dodatkowo jako osoba z własną działalnością nie masz prawa do urlopu więc tracisz kolejne 26 dni płatnego wolnego. Bo jak pójdziesz na urlop na 26 dni roboczych a to jest 5 tygodni, to za ten czas nie dostaniesz od Termatu kasy a co więcej będziesz musiał sobie opłacić ZUS w kwocie obecnie 1200zł/m-c i jesteś kolejną kasę w plecy. Jak to wszystko zsumujesz i przeliczysz i porównasz do warunków pracy na umowę o pracę to wyjdzie Ci, że kwota 4000zł na rękę w Termacie to tak jak byś u innego pracodawcy na umowie zarobił 3100zł. W tym wyliczeniu nie uwzględniam tzw chorobowego którego w termacie nie dostaniesz jak zachorujesz tylko ZUS wypłaci Ci nędzny zasiłek w wysokości 40zł dziennie ale tego nie liczę bo nikt nie zakłada, że będzie chorował. Jednak w życiu różnie bywa i Ci co w Termacie poważnie zachorowali zostali na lodzie i nie mieli za co żyć. Myślę, że udało mi się wyjaśnić temat. Mam nadzieję, że administrator nie usunie tej opinii na żądanie Termatu bo z któregoś postu usunęli spory fragment nie wygodny dla Pana Prezesa Termatu.

mrowkojad

umowy o pracę ma tylko garstka osób nie musisz mieć założonej własnej działalności przed rozpoczęciem pracy, pierwsze 2-3 miesiące dostaniesz umowę o zlecenie (może) sama praca w porządku, w sezonie zap*ernicz, ale zarobki uczciwe i kierownictwo kominkatywne

gość

Tam nie przyjmują na umowę o pracę tylko własna działalność.... odradzam firmę

Moli Bden

Praca ciekawa ? Bardzo, bardzo zabawne określenie.... Mi na myśl przychodzi jedynie rzeźnia. Widziana oczyma ofiar, nie katów....

MANT

Chciałbym dodać że mój poprzedni wpis nie jest negatywną opinią na temat TERMATU a raczej próbą usprawiedliwienia własnych błędów które popełniłem w ciągu ostatnich trzech lat . Moim błędem były kradzieże których się dopuściłem na kwotę około 8 tyś PLN których nie mogę sobie wybaczyć a chciałbym je naprawić, i oczyścić własne sumienie ,ponieważ kradzieże czy oszustwa nie leżą w mojej naturze (myślę że nie leżą w naturze żadnego normalnego człowieka) a są efektem złego wpływy przełożonych czy też osób które są uważane za autorytet w danym środowisku Dodam że moje wyznanie i chęć naprawy popełnionych błędów nie ma na celu jedynie oczyszczenie własnego sumienia . Nie chcę aby ktoś kiedykolwiek powiedział mojej córci że jej ojciec jest czy był oszustem!! Popełniłem błąd !! (wszyscy je popełniamy)- ale chcę go naprawić i myślę że to jest najważniejsze !!!!! (usunięte przez administratora)

Nostro

Porażka to mało powiedziane: zero umowy o pracę, są umowy o dzieło lub musisz założyć własną działalność. Wynagrodzenie...zależne od widzimisię "prezesa", zmiana systemu wynagradzania (na gorszy naturalnioe) w locie to standard. Mało tego: niektóre umowy tak skonstruowane, że praktycznie...nie możesz ich zerwać bez kary finansowej. No i weksel. Na wjazd każą go podpisywać. Atmosfera w firmie.....makabra. Poza tym nie znam nikogo, kto odchodząc dostałby całe wynagrodzenie, zawsze coś znajdą, co wg ich uznzania jesteś im winien. Robota dla desperatów.

porażka

Praca bardzo interesująca

Zostaw merytoryczną opinię o TERMAT Sp. z o.o. - Środa Śląska

• Jak się pracuje w TERMAT Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TERMAT Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TERMAT Sp. z o.o.?

TERMAT Sp. z o.o.
2.6/5 Na podstawie 89 ocen.
  • żytnia 1A
    55-300 Środa Śląska