Termat

Środa Śląska

Opinie o Termat

Joanna

Czy jakiś pracownik Termat odpowiedziałby użytkownikowi @news na jego pytania odnośnie pracy na stanowisku asystentki? Myślę, że temat jest ważny i nie tylko jeden użytkownik skorzysta na odpowiedzi.

news

ktos potrafi sie wypowiedziec o tym https://www.pracuj.pl/praca/asystent-ka-ds-planowania-produkcji-sroda-slaska,oferta,5582199

Joanna

@Naiwny a próbowaliście może sugerować szefowi, że powinno się w firmie Termat popracować nad zarządzaniem, bo niektórzy pracownicy to wykorzystują? Czy gdyby popracować nad zarządzaniem to lepiej by się tam pracowało? Takie sugestie może przeczytać tu pracodawca i może coś zmieni.

Naiwny

Brak odpowiedniego zarządzania, samowolka wielu osób i spychologia. Porażka. Nie polecam.

Gość 101

Termat Południe to kolejne wcielenie tej samej firmy. Właściciel tej firmy jak ma kłopoty finansowe lub inne związane z prawami własności to zakłada nową firmę o nowej nazwie ale zawsze jest tam słowo TERMAT. Już w historii tej firmy były nazwy Termat, Termat SA, Termat Prefabrykacja, Termat zł z o.o. a teraz jest Termat południe. Fakt że było w tej firmie kilka osób co naraziły firmę na straty, ale było też wiele osób które pracowały uczciwie i zostały oszukane przez właściciela. Więc jakby zrobić bilans to i tak właściciel tej firmy jest na wielkim plusie (inaczej nie był by deweloperem we Wrocławiu który buduje bloki mieszkalne z własnych środków).

zdziwiony

są ogłoszenia z firmy Termat Południe. To ta sama firma ? Po co im dwie firmy ? wie ktoś ?

Stary "pracownik"
@Taki tam 04.07.2017 18:16
Kolejna firma, która już działa jako Termat Południe świadczy niewątpliwie o rozwoju spółki. Rotacje owszem były są i będą, nie...

Dobre sobie, ciekawe kto to pisał? stawiam, że ktoś kto nie został jeszcze oszukany przez prezesa. Tej firmie potrzeba tylko takich ludzi którzy nie wołają o kasę tylko dają coś od siebie, tą firmą a dokładne jej właściciel na tym znają kasę za którą buduje mieszkania jako deweloper. Ja tak dawałem od siebie przez 10 lat i słońcu stamtąd poszedłem bo właściciel ani myślał płacić na godziwym poziomie. Teraz żałuję że pracowałem dla tej firmy tak długo. To jest firma dla ludzi młodych którzy szukają pierwszej pracy i mogą sobie pozwolić na częste zmiany. Ktoś kto ma rodzinę i jakieś zobowiązania lepiej niech tam nie idzie bo stamtąd ciężko się potem wyplątać. Albo są jakieś chore jednostronne zapisy w umowach, albo nie zapłacą ci ostatniego wynagrodzenia, albo człowiek ma później problemy z ZUSem i skarbowym. Dodatkowo nie ma tam czegoś takiego jak urlop tylko przerwa w świadczeniu usług i wtedy nie dostajesz kasy, w tym okresie musisz zapłacić składki do ZUSu z własnej kieszeni, a na koniec wracasz po takim wolnym i musisz zrobić całą zaległą robotę. Latem jak jest sezon i jest dużo kasy to właściciel wyprowadza kupę kasy a ludziom płaci jak płacił. Jednak jak jest zima i nie ma sprzedaży to wtedy w firmie jest mało kasy i właściciel robi wtedy listę wynagrodzeń patrzy ile ma zapłacić, ale jak ma tylko połowę to obcina wynagrodzenia o połowę i po temacie. I nie myślcie, że wyrówna to w okresie jak będzie sezon i będzie kasa, wtedy dalej będzie brał do swojej kieszeni. Wszystko co piszę to są fakty a nie jakieś wyssane z palca żale zdesperowanego człowieka. Ja tylko piszę ku przestrodze, a nie znam osoby która stamtąd odeszła i powiedziałaby, że żałuje.

Znawca
@Taki tam 04.07.2017 18:16

No w końcu ktoś pięknie opisał stan faktyczny jak spółka działała .Gdy mogli brac jak swoje to było ok . Teraz jak się ukrucilo to się pluje

Gość44

Kochani, unikajcie. Przez chwilę szło ku lepszemu, kiedy Prezesem był ktoś inny. Aktualnie ponownie właściciel piastuje to stanowisko. Wynagrodzenia zależą od widzimisię tego Pana, umowy są tak konstruowane, aby podwykonawca żadnych praw nie ma. Dodam tylko tyle, że w momencie odejścia pożegnać należy się z lwią częścią ostatniego wynagrodzenia - taka zemsta.

młody

Powiedzcie cos wiecej o aktualnym stanie firmy bo masa ogłoszeń od nich jest dyrektora nawet szukaja, pytam bo duze pieniadze proponuja ale ciezko mi uwierzyc w to wszystko widząc ta rotację

Joanna

@Gość 11 długo już pracujesz w Termat? Jak Ty oceniasz firmę jako pracodawcę?

Joanna

Pracujesz w Termat? Chętnie dowiemy się więcej na temat obecnych warunków zatrudnienia w firmie. Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy?

Zbychu
@Joanna 03.04.2017 11:57

Ile zarabiają za godzinę w tej firmie betoniarze i zbrojarz?

Gość 11
@Zbychu 10.05.2017 18:21
Ile zarabiają za godzinę w tej firmie betoniarze i zbrojarz?

W tej firmie wszyscy na produkcji mają wynagrodzenie akordowe (nie ma stawek godzinowych). Płacą za m^3 zrobionego betonu, za m^2 płyty filigran, za mb belki teriva czy za sztukę wyprodukowanego pustaka lub innego elementu betonowego. Generalnie system ma swoje plusy i minusy. Robisz przewidzianą normę szybko zarabiasz nieźle, robisz wolno zarabiasz mało. Często jest to niezależne od "pracownika", bo jak ci nie dowiozą betonu to stoisz i czekasz 2 godziny i nic nie zarabiasz.

osoba postronna

Ja powiem tak jestem osobą z zewnątrz i troszkę usług niegdyś dla tej firmy wykonywałem - jak się okazało pracował tam także mój kolega - przyjeżdżając do firmy na jakiekolwiek serwisy zawsze się dziwiłem - że tego zakładu jeszcze nie zamknęli za warunki pracy jakie tam panują (pył, zakurzenie, bród, niezabezpieczone odpowiednio maszyny, hałas, itp) nie mówiąc o braku odpowiednich pomieszczeń socjalnych (wc, jadalnia, szatnia itp. ) - firma kasę ma ale kosztem jak widziałem sam z boku krzywdą ludzką - odkąd pamiętam była tam rotacja - jeżeli władze firmy nie są wstanie utrzymać stałej obsady to oznacza że coś jest nie tak z nimi - jeżeli pracownicy kręcą na boku (nie bronie ich zrobili zapewne źle) to mieli powody - znałem tak kilka osób i raczej byli i są uczciwymi ludźmi jeżeli dopuścili się jakiś wałków to znaczy że musieli zostać oszukani wielokrotnie - jeżeli ze strony góry zawsze jest wszystko ok to mało kiedy dochodzi do przekrętów - w tej firmie o tym że pracował mój kolega dowiedziałem się przypadkiem on sam tam może był ze 3 miesiące i podziękował miał dość a raczej jest to osoba która jest stateczna i mało jej na zmianach zależy.

działu utrzymania ruchu

Ernest 2017-03-07 09:40 To co piszą podziel na 2, tak to mniej więcej wygląda.

gość 1
@działu utrzymania ruchu 14.03.2017 20:55
Ernest 2017-03-07 09:40 To co piszą podziel na 2, tak to mniej więcej wygląda.

Ernest tak pisze bo go jeszcze nie wykiwali z kasą, za krótko tam jeszcze pracuje i nie zna pana Prezesa.

Ernest

Mam pytanie -czy rzeczywiście kłamią w temacie kasy. Czym przejawiała się niefajna atmosfera? Co z SUR? Dlaczego konkretnie chłopaki pouciekali z firmy?

ciekawski

Czy do kogoś się odezwali w sprawie Inżyniera ds. technicznych ?

k

Czesc Czy ktos wie ile zarabiają tam suwnicowi?

Tony

Te wynagrodzenia to jest fikcja prezesa tej firmy który jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji ponieważ ostatnio odeszło z niej dużo kluczowych "pracowników" i desperacko poszukuje naiwniaków którzy choć na chwilę zasilą ją kadrowo. Celowo piszę cudzysłów bo tam każdy musi założyć działalność gospodarczą i do tego wprowadzili tam ostatnio 9!!! godzinny dzień pracy. A odeszli przez atmosferę pracy.

Tom
@Gość 1 22.10.2016 17:16
Jeśli to będzie twoja pierwsza praca to tak, jest to niezły poligon doświadczalny na którym można przeżyć różne ciekawe przygod...

Gość 1
@Tom 10.11.2016 17:24
Ciekaw jestem kto sie zgodzi tam pracować. Nie zawsze kasa ma znaczenie. Korporacje zagraniczne nie sa takie zle ;)...

To prawda że kasa nie jest w życiu najważniejsza ale jeśli się z kimś umawiasz na jakąś kwotę (nawet małą) to oczekujesz że ją dostaniesz jeśli się wywiążesz że swoich zadań. A tam jest tak, że obiecują dla przykładu 1500zł za jakąś robotę a po robocie płacą 900zł bo postfactum znajdują dużo uchybień to to ma znaczenie.

Gość 1

( usunięte przez administratora )pojawiły się bardzo ciekawe oferty pracy z Termatu z bardzo wysokimi wynagrodzeniami. Jak oosoba która bardzo długo zna Termat i jego szefostwo zwracam uwagę potencjalnym kandydatom żeby zachowali daleko idącą czujność. To jest wynagrodzenie fikcyjne którego nie da się osiągnąć ponieważ zasady jego naliczania są tak elastyczne że zawsze można je kształtować na poziomie zadowalającym dla szefostwa termatu. W razie pytań piszcie.

pytajacy
@Gość 1 21.09.2016 19:11

Witam wszystkich. Mam pytanie czy warto wogółe zaczynac z nimi tj. z firma Termat?. Maja oferty o bardzo dużej przebitce, za granica tak sie nie zarabia...i stąd moja czujnośc polski pracodawca jest taki, ze na dzien dobry chce cie orznac...i tutaj w te ich zarobki nie wierze zbytnio...a i w działalności gospodarczej jest haczyk, bo nie pracuje załozmy od 7 do 15 tylko na kazde zawolanie kier. lub własciciela firmy, słowem okaze sie że przepracuje 1,5 etatu za załózmy 3 tys a nie jak w ogłoszeniu 8-10 tys, skąd oni ta kwote wzięli...

Gość 112
@pytajacy 13.06.2017 16:01

Witam, masz bardzo dobrą intuicję, że coś w tych wynagrodzeniach nie pasuje. Pracowałem w tej firmie długie lata znam metody działania prezesa tej firmy a tym samym całego managmentu. Pisałem już na ten temat 21.09.2016. Obiecują super kasę żeby ktoś wartościowy do nich przyszedł a potem progi wymagań do osiągnięcia wynagrodzenia podanego w ogłoszeniu są tak wysokie, że nikt normalny nie jest w stanie tego osiągnąć. Pisząc normalny mam na myśli pracę w normalnym czasie 9 godzin które każą w Termacie pracować. Każą podpisywać umowy o współpracy, ponieważ tam trzeba mieć działalność jednoosobową, w których zawarte są warunki rezygnacji ze współpracy, kary umowne za nie wykonanie zakresu obowiązków itd. Więc nawet jak masz na umowie wynagrodzenie w kwocie 15tyś, to jest to kwota z VAT-em, ZUSem, podatkami, karami umownymi oraz innymi obciążeniami. Po odliczeniu wszystkiego na rękę zostanie Ci 4000zł. Pomyślisz sobie "w sumie to niezła kasa" ale jak uwzględnisz o 1 godzinę pracy więcej dziennie to daje Ci to 250 godzin rocznie więcej niż przy umowie o pracę a to jest bagatela 31 dni. Dodatkowo jako osoba z własną działalnością nie masz prawa do urlopu więc tracisz kolejne 26 dni płatnego wolnego. Bo jak pójdziesz na urlop na 26 dni roboczych a to jest 5 tygodni, to za ten czas nie dostaniesz od Termatu kasy a co więcej będziesz musiał sobie opłacić ZUS w kwocie obecnie 1200zł/m-c i jesteś kolejną kasę w plecy. Jak to wszystko zsumujesz i przeliczysz i porównasz do warunków pracy na umowę o pracę to wyjdzie Ci, że kwota 4000zł na rękę w Termacie to tak jak byś u innego pracodawcy na umowie zarobił 3100zł. W tym wyliczeniu nie uwzględniam tzw chorobowego którego w termacie nie dostaniesz jak zachorujesz tylko ZUS wypłaci Ci nędzny zasiłek w wysokości 40zł dziennie ale tego nie liczę bo nikt nie zakłada, że będzie chorował. Jednak w życiu różnie bywa i Ci co w Termacie poważnie zachorowali zostali na lodzie i nie mieli za co żyć. Myślę, że udało mi się wyjaśnić temat. Mam nadzieję, że administrator nie usunie tej opinii na żądanie Termatu bo z któregoś postu usunęli spory fragment nie wygodny dla Pana Prezesa Termatu.

mrowkojad

umowy o pracę ma tylko garstka osób nie musisz mieć założonej własnej działalności przed rozpoczęciem pracy, pierwsze 2-3 miesiące dostaniesz umowę o zlecenie (może) sama praca w porządku, w sezonie zap*ernicz, ale zarobki uczciwe i kierownictwo kominkatywne

gość

Tam nie przyjmują na umowę o pracę tylko własna działalność.... odradzam firmę

Moli Bden

Praca ciekawa ? Bardzo, bardzo zabawne określenie.... Mi na myśl przychodzi jedynie rzeźnia. Widziana oczyma ofiar, nie katów....

MANT

Chciałbym dodać że mój poprzedni wpis nie jest negatywną opinią na temat TERMATU a raczej próbą usprawiedliwienia własnych błędów które popełniłem w ciągu ostatnich trzech lat . Moim błędem były kradzieże których się dopuściłem na kwotę około 8 tyś PLN których nie mogę sobie wybaczyć a chciałbym je naprawić, i oczyścić własne sumienie ,ponieważ kradzieże czy oszustwa nie leżą w mojej naturze (myślę że nie leżą w naturze żadnego normalnego człowieka) a są efektem złego wpływy przełożonych czy też osób które są uważane za autorytet w danym środowisku Dodam że moje wyznanie i chęć naprawy popełnionych błędów nie ma na celu jedynie oczyszczenie własnego sumienia . Nie chcę aby ktoś kiedykolwiek powiedział mojej córci że jej ojciec jest czy był oszustem!! Popełniłem błąd !! (wszyscy je popełniamy)- ale chcę go naprawić i myślę że to jest najważniejsze !!!!! (usunięte przez administratora)

Nostro

Porażka to mało powiedziane: zero umowy o pracę, są umowy o dzieło lub musisz założyć własną działalność. Wynagrodzenie...zależne od widzimisię "prezesa", zmiana systemu wynagradzania (na gorszy naturalnioe) w locie to standard. Mało tego: niektóre umowy tak skonstruowane, że praktycznie...nie możesz ich zerwać bez kary finansowej. No i weksel. Na wjazd każą go podpisywać. Atmosfera w firmie.....makabra. Poza tym nie znam nikogo, kto odchodząc dostałby całe wynagrodzenie, zawsze coś znajdą, co wg ich uznzania jesteś im winien. Robota dla desperatów.

porażka

Praca bardzo interesująca

Zostaw opinię o Termat - Środa Śląska

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Termat