Opinie o Electrolux Poland w Żarów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Electrolux Poland. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Electrolux Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Electrolux Poland w Żarów

staruszek świat

nie ma co ukrywać,czysty wyzysk,i udają że podwyżki dają śmiechu warte,porobili progi płacowe,tak aby jak najmniej ludzi podostawali podwyżki,a póżniej powiedzą że ludzie są sami sobie winni,bo nie chcą się uczyć na nowych stanowiskach,ale jak tu się uczyć,kiedy ludzie mają dość po 8 godzinach pracy albo często po12 h?a wiedząc że umiesz pracować na kilku stanowiskach,będą kazać ci przychodzić za każdym razej ,lepiej umieć robić na 1-2 stanowiskach,i wtedy masz szansę że nie będą tak często przychodzić do ciebie na nadgodziny.A wogóle to trzeba zmienić zakład pracy,teraz jest tyle zakładów że spoko.

etka

Podniesiona norma na lini to porażka,praca na granicy ludzkiej wytrzymałości.Wszyscy jadą na maściach i lekach przeciwbólowych.Na podwyżki mogą liczyć tylko niektórzy.Nawet ci bardziej ambitni nie będą mieli podwyżek bo deficyt ludzi sprawia że nie ma czasu się szkolić na nowych stanowiskach-co niestety jest konieczne do podwyżki.Zresztą to jest zwykła bardzo ciężka praca fizyczna i to powinno być należycie wynagradzane a nie ilość stanowisk czy wkład w rozwój produkcyjny-od tego akurat są inne komórki.Każdy człowiek jest inny ;jeden woli na jednym stanowisku robić a inny lubi na kilku .Nie dadzą nam spokojnie pracować tylko na siłę robią z nas ''inżynierów linii produkcyjnej''-to zniechęca.

Joanna

@Ares dziękuję za odpowiedź. Piszesz, że nawet ludzie z biura zaczynają uciekać. Mógłbyś powiedzieć jak duża jest obecnie rotacja w firmie? Ile osób odeszło z firmy w ciągu np. ostatnich kilku miesięcy?

Aris
@Joanna

Jest rotacja odeszło 7,45 osoby a przyjętych zostało 4.25 więc jak widać firma leci na deficycie wynoszącym blisko 3,2

Gawlus
@Aris

Z tą rotacją to tak nie do końca tragedia. Owszem jest duża ale dla zakładu to nie problem bo ściągają pracowników z Ukrainy. Nie ośmielę się podawać procentów ani wyliczeń bo nie posiadam danych żeby to wyliczyć ale doszło do tego że częściej widzę pracowników ukraińskich niż polskich. Być może masz rację i faktycznie tak to wygląda ale z linii tego aż tak nie widać (deficytu pracowników). Nie twierdzę że taka ilość naszych wschodnich sąsiadów w elektro jest dobra, wręcz przeciwnie, ogólnie nic do nich nie mam ale denerwuje mnie to że częściej słyszę język ukraiński niż polski. Być może Polacy nie chcą tam pracować a może zarząd woli ściągnąć sobie pracowników z Ukrainy bo przecież "będą pracować".

Aśka

Też słyszałam ze zmienili stawke podstawowa od 2300 brutto, teraz ponoć na reke wychodzi od 1900 do 2200 zł i mają darmowy autobus!

@Aśka

tak wychodzi jeżeli robisz nad godziny i zaliczysz sobote którą nie możesz odebrać w bieżącym miesiącu bo lipa z kasy...

Gawlus
@Aśka

Witam ponownie. Zmiany płacowe w elektro nie są aż tak dobre jak mogłoby się wydawać. Minimum jakie dostanie nowa osoba to 2300 zł brutto ale oprócz tego są jeszcze 3 inne progi tj. 2500, 2700 i 2900 zł przy czym 2700 dostanie ledwie kilka osób (tak wynika z wymagań które postawili pracownikom) a 2900 nie dostanie praktycznie nikt. W całej tej sytuacji chodzi o nowych pracowników. Próbują ich jakoś ściągnąć do zakładu ale stary pracownik z kilkuletnim stażem raczej na tym nie skorzysta. Oczywiście będzie kilka osób którym to wyjdzie na dobre ale to raczej margines. Do tego dochodzi niepewna sytuacja podwyżki styczniowej. Takowa była co roku ale teraz jest obawa że jej po prostu nie będzie w ogóle bo przecież "macie możliwość rozwoju, możecie się rozwijać i zarabiać 2900 zł brutto". Problem w tym że aby tyle dostać to trzeba robić rzeczy które tak naprawdę do pracownika nie należą bo trzeba np. rozwiązywać problemy produkcyjne a nie oszukujmy się, od tego są liderzy, jakość i inżynierowie. Praca na produkcji czy magazynie jest ciężka i raczej niewielu osobom chce się zostawać na nadgodziny w celu rozwiązywania problemów.

Monter

Rekrutacja przebiegła bardzo sprawnie. Zostały przekazane wszystkie niezbędne informacje dotyczącę stanowiska pracy. Test manualny do przejścia. Ogólnie wszystko pozytywnie.

Ponoć Electrolux podniósł stawki nawet do 3 brutto. Ktoś zna szczegóły?

BoBo
@Marek

wow wow 3tysie to tylko mają co niektóre osoby z magazynu. Zwykły pracownik na linii ma (nie licząc osób co po 10lat pracują) 2300 brutto więc za tą pracę co trzeba wykonywać rewelacji nie ma.

Pracownik L103

zmieniłem pracę po 8 latach bo poprostu miałem dosyć tych pseudo liderów siedzą pierdzą w stołki przy biurku a człowiek ma zapier.... jak musi odejść do toalety to odrazu pretensje że już... że mam wytrzymać 30min bo będzie przerwa a w chwili obecnej nie ma osoby która by zastąpiła na chwilę na stanowisku bo oczywiście lider jest zajęty bo śpieszy się na kolejną fajkę.... kiedyś (parę lat wstecz ) było dużo lepiej spokojniej człowiek był szanowany a teraz masz pracować... teraz przeniosłem się za płot do Yagi. Na początek dostałem te same pieniądze co miałemw eluxie. Atmosfera jest lepsza i praca lżejsza a przedewszystkim szanują czlowieka.... Ludzie czas uciekać z tego obozu pracy....

Korki

Pamietam jak pewien magazynier uszkodzil komponent na 80 zl to zabrali mu premie 400 zl :) a kiedy juz na 2 tyg przed zjazdem na uczelni mowil ze chce miec wolne w sobote to go wysmiali i tyle ;) a kiedy przyuczalem jednego wozkowego to po miesiacu powiedzial ze dostal 900 zl i sie zwalnia to bylo jeszcze przez pewnego posrednika pracy

Joanna

@kubala2006 w jakim dziale firmy, czy też na jakim stanowisku warunki wyglądają tak jak je przedstawiłaś?

@Joanna

na produkcji... na magazynie komponentów na technologii wszedzie jest teraz bardzo ciężko a norma to skandal oraz redukcja stanowisk bo ludzi na linii jest za dużo....poprostu smiech na sali

Kudlaty

Cytryna mialas racje ze ucieklas z tej zmiany i nie tylko Ty :-) Wiolka i Kondzio to totalna porazka a bym zapomnial ta nowa Justyna juz tez zachowuje sie jak ta "parka" liderow.... temp rosnie z dnia na dzien wiec na 2-ch zmianach na hali bedzie piekarnik ;-) ludzie czas uciekac bo nawet Ukraińcy tam nie chca juz pracować

cytryna

Piter... Składam cv tylko nikt się nie odezwał może wiesz jak to zrobić może przez podfirme pozdrawiam cytryna

Piter
@cytryna

Hej Cytryna, poczekaj jeszcze.Oni tak szybko nie dzwonia..pa

Joanna

Pracujesz w Electrolux Poland? Chętnie dowiemy się więcej na temat benefitów oferowanych przez firmę.

kubalka

Niestety wszystko to prawda.Pozdrawiam zmianę A8

lobo

pozdro

Mig

Praca na wozeczkach to tragedia..czasami gorzej niz na lince i takie same psie pieniadze... Niby wszystko wyliczone czasowo a i tak jesli nie biegasz to nie ogarniesz. Za 1750zl warto?

LINIA 101 A8 ZARÓW

Pieniądze zawsze na czas,troszkę powyżej najniższej,robota ciężka,najgorszy fakt że lider i brygadziści ciągle okazują niezadowolenie ciągłe teksty na zebraniach że nic nie robimy i lenimy się,a chorujemy nie naprawdę tylko nam się robić nie chce,nie godzisz się na nadgodziny bo po prostu nie możesz to słyszysz szantaż że nie dostaniesz podwyżki albo wolnego, do tego nie cenzuralne słowa,za nich się wstydzę,etyki pracy tu nie ma.

Cytryna

Witam pracowałam w tej firmie rok było bardzo ciężko liderzy panoszą się zapomnieli sami jak stali na lini i pracowali atmosfera ciężka praca również.. Podejście do pracownika jak nie ty to na twoje miejsce jest następny. Zero szacunku gnębienie psychiczne .. A te ich regułki do nauki brak mi słów,komu i gdzie to jest potrzebne. Jak człowiek słaby psychicznie odrazu odradzam . Zarabiasz około 1700-1800 zależy od tego ile godzin i nad godzin . Pracujesz za 1700 a zapierdziel jak byś pracował za 17000 . Nadgodziny nadgodziny i jeszcze raz nadgodziny niby są nie obowiązkowe ale jak nie zostajesz to słyszysz tekst od lidera:będziesz chciał wolne to zapomnij. Nic innego nie słychać tylko Malo zła jakość i duża absencja jest.. Pozdrawiam linie 101 - 8 zmianę trzymajcie się i nie dajcie się

Audyt;-P
@Cytryna

Daj namiary gdzie poszlas do pracy tez chce sie urwac z tad,popieram to co piszesz.

cytryna
@Cytryna

Zapomniałam dodać szczasz srasz i jesz na godzinę.. Najbardziej poniżające dla kobiety co może być.. Nie wspomnę już kiedy kobieta ma miesiączkę . Nikt nikogo nie chce na 5 minut zastąpić aby iść do toalety .. A liderzy śmieją się w twarz z człowieka i mówią przecież byla przerwa 5 min . Trzy kible na 30 kobiet i załatw się w 5 min. Żenada żenada.. Nikt mnie jeszcze tak nie upokorzył jak ten zakład..

Piter
@cytryna

Hej cytryna.Zloz cv do COLGATE w Swidnicy.Przyjmuja.W tym zakladzie nikt nie ma prawa na Ciebie podniesc glosu ani cos Ci kazac!!!!! Pracuje w Colgate to wiem.A Electrolux to dziadostwo.Pozdrawiam.Piter

rent

@kubalka a nie ma możliwości próby negocjacji tej stawki z przełożonym? Może on zgłosi takie "zjawisko" do pracodawcy i coś się w tym temacie zmieni. Faktycznie podwyżka mogłaby być dodatkową motywacją...

Miguel

Cześć. Widzę że jest ogłoszenie na montera/operatora . Jakiego wynagrodzenia można się spodziewać na początek?

staruszek świat

totalny syf,nie ma o czym mówić,pierwszy zakład w którym trzeba się uczyć rzeczy które póżniej do niczego się nie przydają,nadgodziny jeśli lubi ktoś siedzieć 12 godz. na zakładzie-mile widziane,zarobki nie najlepsze a wymagania ponad wszystko,a ilość najważniejsza

Treee

Prawda jest taka, że ludzie na produkcji wypruwają sobie żyły żeby zrealizować target. Temperatura na hali latem ... Nie ważne w końcu prawo pracy mówi tylko o temp. Minimalnej ... Liderzy ... Kiedyś było ich jak mrówków ... Teraz nie maja czasu aby odpowiedzieć na najkrótsze pytanie... Inżynierowie ... Kiedyś był jeden albo dwóch którzy z nami rozmawiali i załatwiali tematy ( jeden albo dwóch na linie ) teraz jest ich dwie sztuki na cała fabrykę ... Za to centralnych / globalnych / wszechswiatowych od groma. Chodzą maja oczekiwania i nic nie robią. Kierownik Ch. Zagubił sie ... Zabrali mu wszelkie kompetencje i teraz moze tylko prosić innych o pomoc ... Plant menager ... Liczy tylko słupki i cieszy sie jak są zielone ... Reszta jak jakościowy kierownik albo kierownik montażu czy technologii są tylko od udawania i naciskania na pracownikow. HR ... Dziewczęta siedzą i piją kawkę ... Idź i po proś o coś ... No moze "ruda" jest komunikatywna i jeszcze jej zależy ale reszta ... Zblazowane dziewczęta ... A i tak najlepszy jest kierownik jakości ... Decyzyjność na poziomie -1 ... No i wszyscy działają dla dobra organizacji ...

Zostaw merytoryczną opinię o Electrolux Poland - Żarów

• Jak się pracuje w Electrolux Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Electrolux Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Electrolux Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Electrolux Poland?

Kandydaci do pracy w Electrolux Poland napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Electrolux Poland