TELDAT Sp. z o.o. sp.k.

Opinie o TELDAT Sp. z o.o. sp.k.

Rozumiem, że szczegóły zatrudnienia przedstawiane są zazwyczaj na rozmowie rekrutacyjnej ale zanim do takiej dojdzie chciałbym jednak wiedzieć na co się porywam. Młodszy Inżynier Oprogramowania, znalazłem ofertę ale wypisane są w niej same wymagania. Szukam informacji co pracodawca daje od siebie. Wyczytałem, że są organizowane kursy lub szkolenia, czyli rozwój jest. A awanse? Jak ktoś się sprawdza ma szansę na objęcie w firmie wyższych stanowisk? Są podwyżki stażowe dla stałych pracowników?

Andrew Nowy wpis

Cześć, już komuś odpisywałem o awansach. Sam miałem przyjemność awansować z młodszego na proramistę. Wszystko zalezy od Twojego zaangażowania i umiejętności. Ja sobie chwalę.

Gigi Nowy wpis
@Andrew

Oooo no to super, że jest tu taka szansa. A możecie napisać coś o pensji? Jak jest taki awans, to o ile rośnie kasa? I czy jak ktoś dostaje wyższe stanowisko, to wtedy pojawia się też możliwość pracy z trybie zdalnym na 100%??

Planuje aplikować na stanowisko inżynier oprogramowania. Fajnie, że jest elastyczny czas rozpoczęcia pracy, mam spory kawałek, więc w razie korków nie będę się stresował :). Wyczytałem, że wynagrodzenie uzależnione jest od kwalifikacji i zdolności. Pracowałem już parę lat w tej branży. Na jakie widełki zarobkowe mógłbym liczyć? Konkurencyjne stawki? Każdy pracownik może liczyć na dofinansowanie do kursów albo szkoleń jeżeli chodzi o rozwój?

Qwerty

Firma oferuje elastyczne godziny pracy. Dostępne są specjalistyczne szkolenia i kursy rozwijające kompetencje. Wynagrodzenie jest uzależnione od umiejętności i zakresu powierzanych obowiązków. Szczegóły dotyczące potencjalnej współpracy poznasz po przesłaniu swoich dokumentów na adres praca@teldat.com.pl i umówieniu się na indywidualną rozmowę kwalifikacyjną.

@Qwerty

Jak pracownik chce od firmy wziąć takie kursy, szkolenia, to trzeba podpisać lojalkę na jakiś czas? Czy potem trzeba jakoś to odpracować w firmie, aby nie oddawać za te szkolenia pieniędzy? I czas na kursach, szkoleniach jest płatny jak czas w normalnej pracy?

Andrew

Siema, jak ja szedłem na szkolenia, to nie miałem lojalki. Warto z takich dodatkowych szkoleń korzystać, zawsze jest szansa na awans, bo więcej wiesz i wskakujesz na wyższy level. U mnie się to sprawdziło. Pozdro.

@Qwerty

Super, że firma oferuje elastyczne godziny pracy. A czy jest cień nadziei, aby móc pracować zdalnie? :) Uwielbiam taką formę pracy, a zainteresowała mnie ta firma. Jeśli chodzi o szkolenia/kursy, to czy pomagają one w dalszej karierze i umożliwiają awans na wyższe stanowisko? Czy w tej firmie można progresować? :)

Andrew

Jest możliwość pracy zdalnej. Pracuje przy tworzeniu oprogramowania i mam taką możliwość. Firma jest elastyczna. Pytasz o szkolenia - tak ukończone kursy pomagają w awansie. Mi pomogło wskoczyć z młodszego specjalisty na specjalistę.

@Andrew

By brać udział w kursach trzeba mieć jakiś minimalny stać pracy w firmie, czy nawet po miesiącu od zatrudnienia byłoby to możliwe? I w sumie analogiczne pytanie mam o sposobność do przejścia na specjalistę. Od czego, prócz przebytych szkoleń to zależy i ile czasu może zająć?

Andrew

QR - w moim przypadku najpierw miałem umowę na czas próbny. Ale po podpisaniu kolejnej umowy już w następnym miesiącu mogłem pójść na kurs.

@Andrew

Okres próbny, to 3 miesiące? Przybliżysz też, w jaki sposób przeprowadzono wdrożenie, było z kim pogadać, kogo popytać, czy może wszyscy zajęci swoją pracą? I jak z dawaniem pracownikowi znać, czy pracuje dobrze, czy coś jest do poprawy, a co za tym idzie, czy przedłużą współpracę?

Andrew Nowy wpis

To pewnie zależy, ja się zgodziłem na 6 miesięcy. Szybko się wdrożyłem, dyrektor wskazał mi osobę, która miała wprowadzić mnie w tematy. Nie było tak źle, po 2 tygodniach już miałem swoje zadania. Jest spoko.

Robert

Może nie ma tu "owocowych czwartków" czy też pokoju relaksu z xboxem, ale organizują fajne pikniki integracyjne. Widać, że kierownictwu zależy. Mi się podobało.

Pavlo

Kończę praktyki studenckie z elektroniki, a od września zaczynam na pół etatu. Fajny zespół mi się trafił. Pozdrowionka.

Łukasz
@Pavlo

Powiesz ile płacą na pół etatu? Zaproponowali ci tylko kilka godzin czy sam zdecydowałeś że chcesz nie cały etat?

Jorgi
@Łukasz

Widocznie praktyki są w niepełnym wymiarze.

@Łukasz

pół etatu, bo jeszcze zajęcia na uczelni. Ale fajnie, że firma dała mi taką możliwość - kwestia dogadania warunków na umowie. Ile płacą? myślę, że w zależności od umiejętności kandydata.

@Pavlo

I nie było problemu z ustaleniem godzin tak, abyś był na wszystkich zajęciach na uczelni? Jest to w ogóle praca na zmiany, czy nie? Sami zaproponowali Ci współpracę po praktykach, czy Ty o nią zapytałeś? Jestem w podobnej sytuacji, szukam praktyk studenckich, a później zatrudnienia.

Pavlo

Na praktykach mi się podobało, więc pytałem o możliwość dalszej współpracy. Widocznie byli że mnie zadowoleni, bo dostałem zgode. Ustaliliśmy pół etatu,jedna zmiana,L. Jeśli chodzi o zajęcia to się dogadujemy, żeby mniej więcej pasowało. Pozdrawiam.

Rozmowę kwalifikacyjną w TELDAT Sp. z o.o. sp.k. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. wdrożeń systemów infomatycznych?
Jack

Byłem pracownikiem tej firmy. Szczerze nie polecam. Stosunek do pracowników oceniam na tragiczny - łagodnie pisząc. Można wyczuć złą atmosferę niezdrowej rywalizacji ku uciesze przełożonych. Pensje także nie powalają. (usunięte przez administratora)

Ewelina
@Jack

a co to za niezdrowa rywalizacja? kto ma lepsze wyniki? więcej zrobił? więcej godzin? w czym się ona przejawia?

Jack
@Ewelina

Pani Ewelino, przytoczone przez Panią przykłady są akurat przykładami zdrowej rywalizacji. Odsyłam do słownika :)

Helena
@Jack

no nie wiem czy takie zawody w kto wiecej zrobil w firmie to zdrowa rywalizacja ? jeden ma wieksze zdolnosci drugi mniejsze, przeciez to nie praca na akord ze trzeba tak liczyc?

Misquamacus
@Helena

Raczy pani żartować xD. Jak ktoś ma mniejsze zdolności to logiczne, że zrobi mniej/wolniej, niby dlaczego miałby zarabiać tyle samo co ten, kto robi 2x więcej/szybciej?

Blondi
@Misquamacus

No wiadomo, że jeżeli ktoś robi o wiele więcej powinien być finansowo nagrodzony przez pracodawcę. Czyli tutaj jakaś podstawa plus premia właśnie za wyniki? Jak ta premia jest naliczana?

Dodo
@Misquamacus

Bo jest na etacie, a nie na umowę zlecenie. Na etacie płaci się za liczbę przepracowanych godzin, zgodnie z umową. Inną kwestią jest czy dany pracownik będzie miał wyższą czy niższą pensję na umowie, bo to zależy od wielu czynników. Ale jak już jest zatrudniony na umowę o pracę, to należy mu płacić wg umowy a nie wg wyników. Od nagradzania za wyniki są premie.

Radek
@Dodo

No i wszystko jasne. Prawie. Czy więc tu są premie, a jeśli tak, to jakie to kwoty? I ile może wynieść pensja zasadnicza?

Wanda

Czyli atmosfera według tego co piszecie jest ok, myślę, że zależy to od zespołu do jakiego się trawi. Orientuje się ktoś ile taki świeżak może realnie miesięcznie zarobić na start? Jakie to kwoty? Umowa to od razu umowa o pracę?

Karol

Jako świeżo upieczony absolwent po informatyce, nie przypuszczalem ze będę mógł pracować nad tematami dla MON.

Sawi
@Karol

A po tych aferach o których mogliśmy czytać w mediach jest tam co robić ?

Karol
@Sawi

@Sawi Oczywiście, że jest co robić. W końcu po to przyjąłem ofertę pracy Teldat i póki co nie zamierzam rezygnować. Zawsze znajdzie się ktoś, kto cie nie lubi i będzie robił wszystko żeby ci zaszkodzic, więc wymyśla afery.

Zofia
@Karol

A teraz jakieś afery się zdarzają?

Zuzanna

I przepraszam jaki ma to dokładnie wpływ na Twoja prace i warunki zatrudnienia ? :)

@troskliwy: co Ty kolego wiesz, szkalujesz dobre imię firmy. Widać że zawiść Cię ogarnia, czyżby konkurencja sieje czarny pijar?

Troskliwy
@Zuzanna

Zuzanna to jest oczywiście tylko moje subiektywne zdanie ale wybierając pracodawcę chcę móc identyfikować się z nim, wartości jakie reprezentuje mój przyszły pracodawca muszą być zbieżne z moimi a jeżeli jest inaczej to nic nie wyjdzie z takiej współpracy - właśnie taki ma to wpływ na prace.

Marzena
@Troskliwy

To jakie Ty tam wartości wpisałeś że aż Ci wpis zbanowali? Bo chyba niezbyt fajne

Wanda

A uważasz to za bełkot, ponieważ?

Mike

Ja jestem zadowolony. Rozmowa kwalifikacyjna zaliczona, nie było tak strasznie. Aktualnie mam ciekawy projekt do realizacji

Mlody

Mówicie – dobre zarobki, a co to oznacza? Jestem młodym programistą, który bardzo lubi spędzać czas na pisaniu i uczeniu się. W pracy nie chodzę na ploty, na obiady, do mechanika, na L4. Ile tam mogę zarobić? Próbowałem dowiadywać się tego innymi kanałami, ale odnoszę wrażenie, że jest to straszna tajemnica, a wg mnie jeśli tak bardzo chroni się tej informacji, to znaczy, że nie ma się czym chwalić i nie jest to argument który skusił by potencjalnych kandydatów. Jak mówi staropolskie przysłowie „Piniondze to nie fszysko ale fszysko bez piniendzy to …..”

@Mlody

Złóż papiery w siedzibie TELDAT - najlepszy sposób aby trafić na rozmowę. Z pozdrowieniami zespół TELDAT

mlody

Podobno dobrze tam płacą - co to jednak oznacza? Jestem młodym programistą, ale już z jakimś tam "drobnym" doświadczeniem. Uwielbiam pisać i często się temu poświęcam w 100% Nie wychodzę na ploty, na fajki, obiady czy do mechanika, nie choruję:-) Na ile można tam liczyć? Niestety próbowałem się tego dowiadywać bezpośrednio w rozmowach nieformalnych, ale pracownicy mają chyba jakąś klauzule poufności w tym zakresie. Pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to wuj.

Helena

Jakie są przyczyny że w firmie jest taka rotacja pracowników ? Skoro wynagrodzenie dobre, awanse i premie do zdobycia, to dlaczego ludzie odchodzą i firma stale szuka programistów?

Antek T
@Helena

Branża jest specyficzna i wymagająca. Pracuję tu kilka lat i z moich obserwacji wynika, że odchodzą, np. z powodu zmiany miejsca zamieszkania i nie ma się co dziwić - takie czasy, ale zdarza się, że zwyczajnie nie dają rady. Chociaż ja pracuję w stałym zespole i nie zauważyłem, żeby była duża rotacja. Ja jestem zadowolony

Martin
@Helena

Zgadzam się z Antkiem. Burek też dobrze mówi - Ci co myślą, że kasa będzie za darmo, to nie ma na co liczyć. Jak ktoś jest ogarnięty i ma potencjał, to napewno docenią. Pracowałem tam prawie 5 lat. Bardzo dobrze wspominam i wiele zawdzięczam. Dziś prowadzę rodzinny biznes wspólnie z żoną i też zatrudniamy ludzi, ale tylko tych, którzy wnoszą wartość dodaną i przynoszą pozytywne efekty. Podsumowując Heleno, jeśli znasz się na robocie, to ja bym się nie zastanawiał. Pozdrawiam

Janusz
@Helena

Helena (występująca nie tylko pod tym imieniem) nie od dziś jest znana ze swej wyjątkowej tendencyjności itp. itd.. Dość szeroko wiadomo z czego to wynika i dlatego tym razem tyle na ten temat.

Obiektywny
@Janusz

W pełni podzielam Twój pogląd na temat @Helena - albo konkurencja albo szkodnik a może jedno i drugie

@Janusz

Podzielam Twój pogląd o @Helena - brak jej elementarnego obiektywizmu i chyba coś więcej, ale na ten temat więcej następnym razem.

Sławek
@Helena

Mi pracuje się świetnie. Ludzie są w porządku, a atmosfera w pracy jest życzliwa. Wynagrodzenie za WYKONANĄ pracę jest zawsze odpowiednie i na czas. Dla mnie liczy się również świetna lokalizacja firmy, dobrze skomunikowane miejsce. Ponadto bardzo pragmatycznym rozwiązaniem jest elastyczność miejsca i czasu pracy. Ja jestem zadowolony i nie zamierzam odchodzić, natomiast niezadowoleni znajdą się zawsze i wszędzie.

Mirek
@Helena

Moim zdaniem spowodowane jest to brakiem możliwości rozwoju. Nikt kto na serio się zajmuje programowaniem nie będzie tam długo. Słabe projekty, stara technologia i brak wsparcia przełożonych.

Pułkownik
@Obiektywny

Jeżeli ktoś zadaje pytania to nie jest odrazu konkurencja. Przyłączam się do pytań Heleny bo jest to bardzo dziwne, że taka „dobra” firma a wciąż taka rotacja programistów.

Radek
@Antek T

Wybacz ale nie spotkałem się jeszcze z sytuacja w Teldat, żeby ktoś odchodził z powodu zmiany miejsca zamieszkania. To absolutna nieprawda.

@Mirek

Słabe projekty ?! Stara technologia ?! Proszę wpisać w wyszukiwarce internetowej słowo TELDAT – pierwsze lepsze FAKTY świadczą o realizacji projektów dla największych koncernów zbrojeniowych Świata przy wykorzystaniu najnowszych dostępnych obecnie technologii i co należy podkreślić … unikalnych w świecie. :) Brak możliwości rozwoju ?! Najwyższej klasy specjaliści, którzy tworzą społeczność TELDAT z przyjemnością udzielą najbardziej merytorycznej odpowiedzi w tym zakresie – wystarczy umówić wizytę w siedzibie firmy. :)

Darek
@Pułkownik

Wypowiadanie się o naturalnym zjawisku na rynku pracy jakim jest rotacja, że jest dziwne świadczy o braku elementarnej wiedzy w tym zakresie. Poza tym pisanie samemu ze sobą na portalu (oczywiście myśląc, że pod różnymi pseudonimami nie zostanie zidentyfikowany) może wskazywać na bardzo poważne i pogłębiające się problemy natury psychicznej, które są powszechnie znane …. ale o tym później.

tarcza
@Pułkownik

Bardziej dziwne jest to, że teraz masz nick Pułkownik (wcześniej pisałeś jako Helena itp, itd.)

palma w glowie

ROTACJE TO TY MASZ W SWOJEJ CHOREJ GŁOWIE !!! Pozdrawiam cały teldat !!! Buźka

Lukas
@Radek

Zgadzam się.

Wieloletni pracownik
@Helena

Odpowiedź jest prosta - żyjemy w świecie, w którym informatyków i ludzi związanych z nowymi technologiami szuka wiele firm i niektóre kuszą, czasem dość oderwanymi od rzeczywistości obietnicami. Ważniejsze jest to, że ludzie wracają do TELDAT, a Ci rozsądni nie dają się skusić byle jabłkiem w czwartek - ciut to zbyt biblijne jak dla mnie. Poza tym nie brakuje pracowników, którzy od kilkunastu lat związani są z firmą. Proponuję nie szukać dziury w całym. Pozdrawiam serdecznie i życzę równie dobrego miejsca pracy!

&ania
@Darek

Słuszna uwaga???????? Najwyraźniej temu panu zabrało odwagi, żeby się przedstawić

Mirek
@TELDAT Sp. z o.o. sp.k.

Kto tam pracował ten wie :) dla największych koncernów… to raczej przepakowanie produktów renomowanych marek.

Pułkownik
@palma w glowie

Brawo za elokwencję :) to pokazuje poziom kadry zarządzającej.

Kazik

Jestem zadowolony z pracy w tej firmie i polecam ją tym którzy są fachowcami w tej branży lub zamierzają nimi być.

Pracuję, dobrze zarabiam, rozwijam się i mój wkład przynosi sukcesy firmie. Cóż więcej potrzeba.

Paul

Najlepsza polska firma w branży także wysoko oceniana za granicą. Zaświadczają o tym jej osiągnięcia i rezultaty działalności.

Burek

Firma solidna. Jestem z nimi już kilka lat. Doceniają pracowników którzy poważnie pracują swoją prace. Ci którzy przychodzą i tylko liczą na darmowe pieniądze bez efektów odchodzą. Nie ma co się dziwić. Tez bym nie trzymał takich pracowników co wymyślają powody nieobecności. Są awanse, premie i wsparcie pracowników. Dobrze się pracuje.

@Burek

Potwierdzam to - b.dobra firma działająca w kraju i za granicą

Zimny#

Firma znacząca na rynku obronnym

@Burek

zgadzam się z przedmówcą

Aktualność

AntySzkodnik

Informuję że firma jeszcze nie miała się tak dobrze jak aktualnie. Stąd jej kierownictwu rekomenduję podjąć działania zmierzające do ustalenia tego stalkera i pociągnięcia go do odpowiedzialności za szkodnictwo

Obiektywny
@AntySzkodnik

Wobec perełki perełek nie można robić tego typu super tendencyjnego szubrawstwo - może właściwe instytucje się tym zajmą

Junior

Witam, od jakiegoś czasu obserwuje, ze co chwile są wystawiane ogłoszenia o prace z firmy TELDAT. Interesuje mnie stanowisko Inżynier Oprogramowania c#. Czy jest szansa nauczyć się w tej firmie czegoś w tym temacie ? Czy ciężko się dostać jako osoba która nie ma doświadczenia ?

Senior
@Junior

ogłoszenia są wystawiane co chwilę ze względu na dość dużą rotacje pracowników, sam sobie odpowiedz na pytanie dlaczego :) Szczerze to ciężko tam nauczyć się czegoś w temacie C#. Czy ciężko się tam dostać ? absolutnie nie jest ciężko z uwagi na coraz mniejszą kadrę.

Aleksandra

Rozumiem, ale to co piszesz o ich technologii, może ewentualnie rzutować na rozwój zawodowy pracowników Teldat. A co z perspektywami innego rodzaju: zarobkami, benefitami, możliwością awansu? Mógłbyś odnieść się i do tych aspektów. W końcu wchodzą tu na forum kandydaci do pracy w tej firmie, pomógłbyś im.

Brand:)
@Aleksandra

Tak, zdecydowanie, przede wszystkim brak dostępu do najnowszych technologii rzutuje na brak realnego rozwoju zawodowego i niestety z tego powodu dużo ludzi odchodzi. Co do zarobków to na aktualnym rynku nie są absolutnie konkurencyjni (podobno byli 10-15 lat temu) a biorąc pod uwagę, łagodnie pisząc, dość ciężki charakter ludzi na stanowiskach zarządzających(usunięte przez administratora)to słabo się to kalkuluje. (usunięte przez administratora)Co do benefitów to można napisać, krótko i zwięźle brak :) awans - z tego co zauważyłem to najwieksze znaczenie ma czy myślisz odpowiednio i czy nie będziesz miała skrupułów :):) (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o TELDAT Sp. z o.o. sp.k. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w TELDAT Sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy TELDAT Sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TELDAT Sp. z o.o. sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 6 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

TELDAT Sp. z o.o. sp.k.