Opinie o Lumel SA w Zielona Góra

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Lumel SA. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Lumel SA o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja instrumentów pomiarowo-kontrolnych i nawigacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lumel SA w Zielona Góra

Poszukująca pracy

Czy praca w lumel jest na akord. Jakie są zarobki. Czy opłaca się dojeżdżając z Nowej Soli. Praca na ile zmian. A ludzie w porządku? Kobiety pracuja

@Poszukująca pracy

Nie nie opłaca się szkoda na bilety i szkoda czasu na ich burdel

Dariusz
@Szatan

Dlaczego tak uważasz? Masz jakieś złe doświadczenie z pracy w tym miejscu, czy może swoją opinię wyraziłeś teraz w zupełnie innym temacie? Chcę dobrze zrozumieć Twój wpis, dlatego może go nieco sprecyzujesz?

pracownij
@Poszukująca pracy

nie opłaca sie tam robić zarobki są bardzo małe a wymagania od pracownika coraz większe ludzie sie sami zwalniają a na ich miejsce pojawiają sie osoby z Indii.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Lumel SA?

Szatan

Taka że nie ma premii,najlepiej to by jeszcze pensje obnizyli

Lulok

Witam. Pracowałem w Lumelu przez 3 lata. Do tej pory żałuję, że tak długo zwlekalem z odejściem. Lumel to szkoła życia. Fakt-nauczyłem się dużo, lecz tylko dlatego, że wszystko musiałem robić sam. Podczas nocnych zmian brygadzista chował się za szafą i grał na telefonie albo spał, a wszystkie przezbrojenia musieliśmy robić sami. Jak już zostało wcześniej wspomniane, faktycznie przerw nie było. Jadłem w trakcie pracy przy maszynie. Kierownik odlewni trafił na stanowisko przez pomyłkę. Premie przyznawał według własnych upodobań. Przy rozmowie o podwyżce powiedział, że pieniądze to nie wszystko. Atmosfera w Lumelu była całkiem znośna, do czasu aż zaczęto zatrudniać Ukraińców i więźniów. Kierownictwo firmy musi przemyśleć parę spraw, ponieważ czasy gdy zarobek 13zl/h był satysfakcjonujący dawno się skończyły. Pozdrawiam Bambułe.

@Lulok

Szanowny Panie, dziękuję za tę opinię. Chętnie przyjmujemy słowa uzasadnionej krytyki, gdyż pozwala nam to zidentyfikować obszary wymagające usprawnień. Dziwi mnie jednak to, że opinie takie pojawiają się po zakończeniu pracy w Lumel, a nie podczas pracy w naszej firmie. W zeszłym roku organizowaliśmy spotkania dla pracowników działów produkcyjnych, w tym odlewni i nikt nie wspomniał o braku przerw i jedzeniu w trakcie pracy. Nikt też nie informował Działu Zarządzania Personelem o niewłaściwym zachowaniu brygadzistów. Trudno o zmiany bez informacji o potrzebie wprowadzenia takowych. Co do zarobków, obecnie nawet nowi pracownicy na odlewni otrzymują stawki o kilkadziesiąt % wyższe od wspomnianych przez Pana 13 zł/h. Do tego dochodzą, m.in.: pakiet świadczeń socjalnych, prywatna opieka medyczna, kursy języka angielskiego. Życzę Panu wszelkiej pomyślności w nowej pracy oraz w Nowym Roku. Wiktor Janus Dział Zarządzania Personelem Lumel Alucast Sp. z o.o.

Bogusław
@Wiktor Janus

A może tak kadra się podszkoli, że pozyskanie opinii przeciwnej poprzez proste zapytanie kogoś o nią, nie jest możliwe? Metody i techniki ich pozyskiwania należą do prawdziwtch kompetencji zarządu.

Miron
@Wiktor Janus

Szanowny Panie Wiktorze, któryś tak dzielnie bronił swojego (byłego) pracodawce. Gdziekolwiek jestes, dobrze żeś zrobił. Pozdrawiamy (z wciąż niezatapialnego) Titanica :) P.S. A my czekamy na wielkie coroczne podwyżki płac. Kto chętny niech obstawia. Ja daje średnio 0,70gr/h na P6 i odlewni.

@Miron

Jestem niedaleko, bo w Metapacku:) dopiero teraz przeczytałem opinię. Akurat ja pracę w Lumelu będę dobrze wspominał, chociaż rzeczywiście sporo można poprawić. Nawet teraz już z perspektywy czasu jakieś przemyślenia mam na ten temat. Wszystkim Wam życzę wytrwałości i tego, by dobre pomysły miały zawsze wsparcie i by wszyscy potrafili iść w jednym kierunku. W każdym razie 3mam kciuki. Powodzenia!

Mika
@Wiktor Janus

METAPAC???? programista????to zarabiasz ponad 10 tys.Lumel w płacach to masakra.METAPAC -EXTRA

Dariusz
@Mika

Drodzy użytkownicy! Mam małe pytanie. Czy osoby, które nigdy wcześniej nie pracowały w tej branży, mają szanse na to, aby pracodawca ten zatrudnił ich, chociażby na odbycie stażu bądź praktyk? Jestem tego ciekaw.

@Lulok

Najgorsza praca jaką miałam, omijać szerokim łukiem,średnia krajowa ,brak szacunku dla pracownika

Czarek

Czy bardzo zmieniła się praca w firmie w związku koronawirusem?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Lumel SA? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?

Kupując sprzęt w waszej firmie często, powinienem się też wypowiedzieć! Jesteście jedną z najlepszych firm w Polsce odnośnie jakości! Nie wiem kto takie fekalia o was pisze ! Z czytanych opinii widzę że to pracownicy ale w większości przyszli musicie bardziej ich selekcjonować.a tych pracowników pracujących bardziej docenić,bo są wróci targi chociaż by za jakość urządzeń . pozdrawiam

Zielony

Praca dramat mozna dostac na glowe I wyladawac w psychiatryku z monotoni a za ich pensje mozna jedynie.nakarmic psy w zagrodzie zenada sama.Ukraina.I kryminal...

zawiedziony

Tak przeglądam i widzę, że nie ma ani jednej pozytywnej opinii. Trochę marnie.

Bayern
@zawiedziony

takie są realia na wzór hinduski ! Z daleka od tej firmy z takim właścicielem !

Casper
@Bayern

Bayern - skąd ty znasz takie wzory? Byłeś w Indiach, że o tym piszesz? Myślę, że powtarzasz stare stereotypy i nie masz tak naprawdę pojęcia kto jest właścicielem i jaki to człowiek.

Bayern
@Casper

Byłem i pracowałem za Hindusa na początku. Wcześniej za Franka. Więc mam coś do powiedzenia.

@Bayern

@Bayern A może podajcie więcej konkretów na temat warunków zatrudnienia w Lumel SA? Pomoże nam to zdiagnozować czy firma faktycznie jest taka zła jak piszecie. Może zacznijmy od pensji. Jakie wynagrodzenie można osiągnąć w tej firmie?

@Hanna

Pensje objęte są tajemnica

@Anonim

Oczywiście - jest to zrozumiałe. Jednak chodziło mi tylko o ogólne informacje na temat wynagrodzenia w Lumel. To może chociaż powiedz mi, czy składa się ono jedynie z samej podstawy, czy może można liczyć na jakieś dodatki do pensji?

@Hanna

Podstawa plus premia uznaniowa. Wynagrodzenia ogólnie niższe od innych firm w branzy

@Anonim

Rozumiem. Serdecznie dziękuję Ci za odpowiedź. Ciekawi mnie jeszcze, czy Lumel zapewnia Wam jakieś atrakcyjne dodatki pozapłacowe? Mam tu na myśli na przykład o dodatkowe ubezpieczenie medyczne czy też o karty sportowe, karty wejścia do obiektów kulturalno-rozrywkowych, itp.

Mały

Nie polecam tej firmy wczoraj byłem na rozmowie kwalifikacyjnej i jak się dowiedziałem jaka pensja to ja podziękował, a drugie gdyby przyszedł tu sanepid to by zamknął tą firmę, brud, kurz!!!!

@Mały

Chyba ma Pan wiecej brudu za uszami niż nasz zakład

@kowal

Nie zgadzam sie z Panem brud i (usunięte przez administratora) nie sprzątane

@Mały

O tym nie sprzątaniu to ma pan na mysli chyba swoje mieszkanie

@kowal

Przepraszam bardzo w mieszkaniu mam czysto a Panu coś się podkręciło w głowie ale co zrobic taki mamy świat, pan to w lumeku chyba nie był że Pan tak mówi

@Mały

Informuję że pracuje w naszej firmie kilka lat i taką czystośc jaka jest w naszym zakładzie życzyłbym sobie tego w zakładzie

@kowal

Haha ma Pan na myśli swoją firmę niech Pan zobaczy jak wyglądają toalety, mydła nie, papieru nie polecam tej firmy

@Mały

hihi niech pan wytłumaczy to -był pan w firmie na rozmowie pół godziny to kiedy pan chodził po kiblach . Informuje że mamy bardzo czyste toalety . Przypuszczam że panu pomyliły sie zakłady bo tyle ich pan odzwiedził

@kowal

Przepraszam była to firma lumel a po drugie najwidoczniej pan po sobie nie sprząta a po trzecie potrzebne są zmiany

@kowal

Ma Pan najwidoczniej mały rozum że nie mogę się dogadać ale cóż widzę że pan nic nie rozumie kultury w firmie brak sam kolega mój który pracuje na P6 to samo mówi

@Mały

moge panu przypomnic że w naszym zakładzie panuje wysoko kultura osobista a używane przez pana wyrazy świadczą o pana bardzo niskiej kulturze osobiste i w taki sposób koncze z panem rozmowe

@kowal

Szkoda z Panem gadać brak u Pana rozumu widać że pan w lumelu nie pracował sam pan ma brak kultury widać że Pana nie nauczyli niczego w domu

JOŁ
@Mały

A co to (usunięte przez administratora)szpital? Jak dobrze że tacy tu nie pracują

Domino

Ja jako uczeń pierwszej klasy bardzo nie polecam nauczyciela(usunięte przez administratora)Ogólnie to nie polecam całego zakładu żałuje że tu przyszedłem na praktyki ????????

Rychu
@Domino

nieprawda widac że jest coś z toba nie tak

Rychu

jestem praktykantem i polecam najlepszego nauczyciela/opiekuna S.K bardzo dużo pomaga w pracy ma ogromną wiedze można sie od niego wiele nauczyc

nowy

a jak atmosfera w firmie ? duzo jest takich ,,uprzejmie donoszę ''?

Pra1234
@nowy

Duzo

Pra1234

Atmosfera ok, praca za grosze i cały czas chcą więcej i więcej! Podwyżki jeśli są to marne. Drugi raz bym w tej firmie nie zaczynał pracy bo to strata czasu. Dla rozwazajacych - odradzam.

Pan D

Przygoda z lumelem krótka Praca ciężka ale dla chcącego nic trudnego Na odlewnia 3 brygady z czego tylko na jednej brygadzie można liczyć na wsparcie Wysoki brygadzista ma wiedzę a na jego zmianie można się czegoś nauczyć i liczyć na pomoc zwłaszcza jego i kolesia w okularach o ksywie uchol lub muchol jakoś tak nigdy nie odmówi pomocy pozdro koleś Zarobki na początek szału nie ma w granicach 16 zł na godzinę Kasa na czas Dobra praca dla początkujących i dla ludzi potrzebujących stabilności Możliwość awansu ciężko stwierdzić

Samuraj- były ślusarz

Pracowałem w firmie ponad dwa lata. Płaca słaba, traktowanie pracownika poniżej godności. Człowiek prosi się o kursy, chce się rozwijać, a nic się nie zmienia. Najlepsze jest to, że zamiast zatrzymać ludzi podwyżkami prezes z kierownikiem odlewni leci do konkurencji płacząc aby nie zabierali pracowników. Żenada straszna

@Samuraj- były ślusarz

Szanowny Panie, w firmie obowiązuje procedura składania skarg i zażaleń oraz polityka zapobiegania mobbingowi. W ciągu ostatnich 2 lat do działu HR nie wpłynęło żadne zażalenie, nad czym ubolewamy, gdyż moglibyśmy podjąć odpowiednie działania. Dodatkowo w oparciu o doświadczenie, umiejętności i wyniki pracownikom regularnie przyznawane są podwyżki. Co do możliwości rozwoju, to przykładowo począwszy od marca tego roku zorganizowaliśmy szkolenia z obsługi maszyn wraz z nadaniem uprawnień dla 37 osób (m.in.: uprawnienia UDT, kursy spawania). Stąd nie widzimy podstaw to ferowania takich opinii. Życzymy Panu powodzenia na dalszej ścieżce kariery zawodowej i jednocześnie jesteśmy przekonani, że praca w Lumel pozwoliła podnieść Pana wartość na rynku pracy. Łączę wyrazy szacunku, Wiktor Janus Dział Zarządzania Personelem Lumel Alucast Sp. z o.o.

Miron
@Samuraj- były ślusarz

Pane Samuraj. Pana traktowano poniżej godności? Moge zrozumieć przełożonych, ze jeżeli Pan spał czasie pracy lub ściemniał, to dostał Pan reprymendę. I dlaczego niby Pana przełożeni mieliby wysyłać takiego pracownika na szkolenia? Mądrować każdy sie potrafi, a czas pokaże, na jak długo zwiąże sie Pan z nowym pracodawcą. Pewnie do kolejnego traktowania Pana poniżej godności... Dobranoc.

@Wiktor Janus

Po co się skarzyc i tak nikt z tym nic nie zrobi brak przerw sniadaniowych np na odlewni to juz standard Na innych dzialach podobnie wystarczy sie przejsc na odlewnie w czasie przerwy i zobaczy pan gdzie jedza pracownicy i jaka mają przerwe

@Cebula

Nie skarżyć, a informować. Temat poruszyłem już z kierownikiem odlewni. To tak jak z wyborami, każdy myśli, że 1 głos nic nie znaczy, a myśli tak połowa ludzi i to już ma znaczenie.

@Wiktor Janus

Temat poruszony z kierownikiem odlewni a dalej nikt nic nie robi nawet pani od BHP udaje ze nie widzi jak praciwnicy jedzą przy maszynach a nie spokojnie na przerwie która się należy

@Wiktor Janus

Temat poruszony z kierownikiem odlewni a dalej nikt nic z tym nie robi nawet pani od BHP udaje ze nie widzi jak pracownicy jedzą przy maszynach

Wiecznie uśmiechnięty

W kazdej firmie znajdzie sie garść osób nie zadowolonych.i odwrotnie Fakt z odlewni uciekła cała zmiana nikt nie próbował ich zatrzymac Nie kazda z tu h osób byla warta zatrzymania Kazda tego typu firma ma te same problemy z reklamacjami ktorych ostatnio jest mnóstwo Faktycznie wysylanie pracownikow chetnych i wartych wyslania na jakiekolwiek szkolenie podnoszace kwalifikacje leży W Lumelu jest gro osób wykfalifikowanych ale nie docenianych Pozdrawiam Firma warta zachodu na pierwsza prace wyplacalni jak na chwile obecna zadnych poslizgow z pasją

Dominika

@Stary, napisałeś, że zauważyłeś, że Lumel SA zaczynają opuszczać doświadczeni pracownicy. Rozumiem, że wpływ na to mógł mieć czynnik finansowy. W jakiej aktualnie kondycji znajduje się ta firma? Może przechodzi jakiś chwilowy kryzys, stąd te podwyżki nie były duże? Jak myślisz?

@Dominika

Szanowni Państwo, w odpowiedzi na wątek kondycji finansowej firmy Lumel, to jest ona stabilna. Odejścia doświadczonych pracowników zdarzają się w każdej firmie, a oprócz finansów wpływ mają na to również czynniki takie jak: zmiana miejsca zamieszkania czy chęć zmiany drogi kariery zawodowej. Nadmienię, że w ostatnim roku mieliśmy również kilka przypadków powrotu do Lumelu osób, które doświadczyły pracy w innych firmach. Jeśli mówimy o wynagrodzeniu za grudzień jest to mało reprezentatywny miesiąc, ze względu na najmniejszą w roku ilość godzin pracy. Ponadto w grudniu pracownicy oprócz wynagrodzenia otrzymali również dofinansowanie do świąt z pakietu socjalnego w, jestem o tym głęboko przekonany, satysfakcjonującej każdego wysokości. Pozdrawiam, Wiktor Janus Dział Zarządzania Personelem Lumel Alucast Sp. z o.o., Lumel S.A.

Gal Anonim
@Wiktor Janus

Takie zabobony prosze wciskac Prezesowi. Pan nie zna rzeczywistosci jaka panuje tutaj na dole na produkcji. zapraszamy na 3zmiany i weekendy i wtedy pogadamy. Ludzie odchodza, bo dostaja wieksza kase. Podwyzki? serio 0,20-0,50 groszy? zart

Odlewnia
@Wiktor Janus

Na na odlewni na dzień dziejszy jest 8-10 osób na wypowiedzeniu i to nie z powodu zmiany miejsca zamieszkania itp. Lumel polecam osobie która nie będzie się przejmowała osiągniętymi wynikami w pracy. Nie ważne czy się ciężko pracuje czy podpiera ściany po Kątach i tak zarobisz tyle samo. Można żyły sobie wypruć i tryskać chęcią do nauki to i tak nic nie zmieni. Powodzenia przyszłym pracownikom....

NOSTRADAMUS
@Wiktor Janus

Szanowny Panie, skoro sytuacja finansowa firmy jest stabilna, to dlaczego poniżacie człowieka dając mu MAKSYMALNIE 80 gr podwyżki? Dlaczego firma o tak gruntownej pozycji na rynku pozwala odejść tym fachowcom ? Proszę spojrzeć na tych ludzi, którzy wypruwają sobie żyły 6 dni w tygodniu, poświęcajac czas który mogliby przeznaczyć dla rodziny. Jest to żenujące w jaki sposób człowiek jest traktowany, ale syty głodnego nigdy nie zrozumie...

NOSTRADAMUS
@Dominika

To w takim razie kryzys trwa już któryś rok z rzędu.

Blabl

Spokojnie, Firmy takie jak REAC i SPINKO chętnie tych wszystkich fachowców przyjmą. Kwestia czasu aby w Lumelu zabrakło rąk do pracy.

Dominika

@anonymous, Twoja opinia jest bardzo pomocna dla potencjalnych kandydatów i wiele wnosi do merytorycznej dyskusji na temat Lumel. Czy możesz więc napisać, że dla pracownika z małym doświadczeniem, firma Lumel to dobry start? Czy nabór jest ciągły? W jaki sposób najlepiej aplikować do firmy? Te kilka informacji może być bardzo przydatnych dla osób zamierzających aplikować.

Dominika

@Just, jakie są Twoim zdaniem główne przyczyny braku osób do pracy? Czy te osoby odchodzą czy awansują na stanowiska wewnątrz firmy? Czy osoby przychodzące na ich miejsce, to osoby z doświadczeniem? Czy nowy pracownik firmy Lumel przechodzi obowiązkowe szkolenie z obsługi maszyn? Te informacje mogą być pomocne dla przyszłych kandydatów.

@Dominika

Odpowiadając na pytania: A. Przyczyny braku osób- niskie płace, coraz większa konkurencja z pobliskich firm, nieprzejrzyste zasady ewentualnych podwyżek (przykład - od kwietnia miały być w zakładzie coroczne podwyżki obiecane przez Zarząd rok temu. Jest mydlenie i zbywanie ludzi) B. Ci co chcą, są ambitni, kompetentni - mogą jak najbardziej awansować - od lat sie mówi, ze Lumel to kuźnia talentów. Ale w tym momencie wracamy do pkt.A i konkurencja z chęcią podkupi dobrego, wyszkolonego pracownika. C. Większość pracowników jest niedoświadczona - Lumelu nie stać na doświadczone osoby. D. Pracownicy są szkoleni na tyle, na ile czas pozwala mistrzom i brygadzistom.

Henry

Skąd takie rewelacyjne Informacje?

Just
@Henry

Czyste fakty - wyniki finansowe, które zna każda osoba pracująca w zakładzie, są coraz gorsze (chyba ze ludzie są robieni w przysłowiowego konia), na odlewni niedługo może zabraknąć jednej zmiany - koledzy po fachu z Leszna wciągnęli i będą dalej wciągać ludzi. Jest coraz mniej doświadczanych osób, co się przekłada na jakość. Brak jakości - coraz liczniejsze reklamacje, a tu juz pojawiają sie coraz większe koszty. Nie jest dobrze, może z tym tonięciem lekko przesadziłem, ale na pewno Lumel Alucast dryfuje nie w tą stronę co trzeba.

Zostaw merytoryczną opinię o Lumel SA - Zielona Góra

• Jak się pracuje w Lumel SA?

Zobacz opinie na temat firmy Lumel SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lumel SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Lumel SA
2.6/5 Na podstawie 75 ocen.

Lumel SA