Kleffmann

Poznań

Opinie o Kleffmann

Marek

Szukam pracy i przymierzam się aplikować. Czy możecie cos podpowiedzieć?

Joanna

Na stronie internetowej można znaleźć informacje o tym, że poszukiwani są kandydaci do pracy jako ​Specjalista ds. analiz statystycznych. Co jako obecni pracownicy Kleffmann możecie powiedzieć o pracy właśnie w tym dziale firmy? Czego mogą spodziewać się osoby, które odpowiedzą na tę ofertę pracy?

gość

Witam. Zastanawiam się nad pracą w tej firmie przy ankietach, a raczej wywiadach terenowych. Są całkiem dobrze płatne, ale czy ta firma jest rzetelna i wypłaca pieniądze? Czy ktoś pracował przy takich ankietach?

okiop

Świetnie, że nawet nie ma u nich żadnej rotacji wśród pracowników. Widocznie rotacja wśród pracowników nie jest u nich na porządku dziennym, bo każdy dba o to, żeby posiadać u nich zatrudnienie. Może wiecie czy wypłata jest terminowa? Dzięki za odpowiedź.

Piotrek

Pracowałem w dziale CC. Poszedłem tam tylko dlatego bo szukałem pracy na wakacje. Łatwo się dostać do pracy-wymagania praktycznie żadne. Generalnie nie ma tragedii, pracowałem 3 miesiące i jakoś dawałem radę.

Megi

Ja tam jestem zadowolona. Spoko praca dla studentów, ktorzy chcą dorobić. Nie ma się co okłamywać, przeprowadzanie ankiet skomplikowane nie jest, czasami jest to wręcz nudne, ale wolę to, niż pracę w dziale gdzie się sprzedaje przez telefon. Kiedyś pracowałam w sprzedaży to była masakra. Ankiety przy tym to pikuś.

murin

@koleżanko, wiesz że zarobi wzrosły a nie wiesz, jaka umowa jest podpisana? Ciekawy przypadek!

luki

Atmosferę w firmie budują ludzie, niestety w tej firmie jest prosta zasada: jeżeli nie nadajesz na tych samych falach, co osoby nadzorujące pracę, masz przechlapane. Liczy się brak własnego zdania, lojalność. Wierzę, że każdy pracownik ma naciski od tego, który jest nad nim i taka piramida sprawia, że każdy żyje w stresie, bo wobec każdego są wymagania. Jednak atmosfera w call center jest nie do zniesienia, ze względu na nadmierną kontrolę i nieproporcjonalny ochrzan za najdrobniejsze przewinienia. Ankiety są stosunkowo trudne, ale nie docenia się dobrych pracowników, liczy się ilość a nie jakość. Ale ochrzan dostaje się za jakość, bo tego wymaga góra. I tak to wszystko się nakręca. W wielu call center pracowałem, ale tylko w tym spotkałem się z tym, że ludzi traktuje się jak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] bo to tylko teleankieterzy.

xxx

Odpisywanie na zamieszczone komentarze przez przełożonych firmy podszywających się pod niesamowicie zadowolonych pracowników jest żenujące. Drogie Panie, nie zniżajcie się więcej do tego poziomu, bo jedyne co osiągacie to... śmieszność i kompromitacje tej firmy "z 25 letnim doświadczeniem na rynku i oferujacej swoim klientom w branzy rolniczej wielu kluczowych informacji odnosnie roslin, nasion, hodowli zwierzat".

agi

dokładnie! ankiety to jakaś żenuuua! niby są. ale jak sie potem wycionga wnioski z nich? wobec zarzutów jakie są wskazane w tych anonimowych ankietach oceniających wobec głównie superviosiorki nie są wyciagane zadne konsekwencje. tylko zale do nas ze napisalismy prawde. i potem nam sie obrywa. nie w prost. ale docinki, ale upomnienia, jakies wredne komentarze. o ile ktos tych ankiet nie wyciongnie, przed "oficjalnym" odczytem, co nie? ;>

fika

podpopiecznych? PIKA - widzę, że piszesz jako jedna z osób nadzorujących. Bo ewidentnie ankieter napisałby - że nie zawsze lubi się swoich PRZEŁOŻONYCH ;) fajnie, że wiesz, że ma 25 lat doświadczenia. ale praca słaba. nie polecam. nawet ciężko ją nazwać pracą na przeczekanie. psychika wysiada. kasa słaba. wymagania w stosunku do tego co dostaje się (wypłata czy premie - o ile to można tak nazwać) są chore! pzdr

xyz2

Zgadzam się z wypowiedzią xyz, rzeczywiście ankiety są, jednakże opinia brana ich jest z nich wybiórczo, dokładnie wiadomo przez kogo są pisane, później są z tego konsekwencje, oczywiście nie wprost. Wypłata jest z poślizgiem, jeśli chodzi o premię, bo dostanie się pieniądze, jak skończy się projekt, za godzinówkę nie ma problemu z wypłatą. Atmosfera jest gęsta, bo taką wprowadzają osoby nadzorujące. Nerwowość i kolesiostwo, widać na każdym kroku. Atmosfera może wykończyć psychicznie, nie warto, nie polecam.

xyz

odnosnie ankiet prowadzonych w cc to radziłbym dokładnie zapoznać się z ich specyfiką i rzetelnym podejsciem do sprawy. bo co z tego, że się wyżalimy w nich, jak i tak się nic nie zmienia? wygłoszone wszystko zawsze, o ile połowa nie jest gdzieś ukryt. mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. bo na ten moment nie jest.

Natalia

Chciałabym w tym miejscu wypowiedzieć się, jako osoba pracująca w Spółce Kleffmann. Osobiście dokonuję comiesięcznych przelewów dla pracowników działu Call Center i są one wykonywane regularnie, od lat, do 10 dnia kolejnego miesiąca pracy. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że wśród teleankieterów przeprowadzamy ocenę współpracy z pracownikami firmy Kleffmann, aby móc stworzyć optymalne warunki do pracy. Opinie Państwa, zarówno pozytywne, jaki negatywne są dla nas bardzo ważne. Dziękujemy za umieszczanie wszystkich zgodnych z prawdą.

GOSC

Zgadzam się z opiniami, że firma jest do bani. Codziennie siedzisz przy innym stanowisku, nic nie wolno. Pracowałam w kilku call center, ale to to zupełnie pomyłka. Panie kierowniczki, są do niczego, lekceważą starsze koleżanki, mówią im po imieniu, Niejedna z nich mogła by być nie tylko córką, ale wnuczką. Brak profesjonalizmy, taktu, kultury.

becia
@GOSC 08.09.2015 15:53

Ale narzekanie! Skoro starsze (jak sama nazwałaś) KOLEŻANKI proszą o to aby im mówić po imieniu wszystkich pracowników, to dlaczego wyjątkiem miałoby być kierownictwo. Mi to nie przeszkadza i większości chyba też. Co prawda nie pracuję długo, ale wypłatę zawsze miałam na czas. Jak było kiedyś, nie wiem?

odeszlamzkleffa

żałosna firma pełna nepotyzm. wieczny okres superviosiorki E**. osoby na kierowniczym stanowisku nie znają etykiety pracy a problemy w życiu osobistym wylądowuja na pracowniakach. wypłata jraz jest na czas raz trzeba czeka 3 miesiące. i jeszcze samemu się o nią upominać. często coś się nie zgadza. premie które przyznaje szefowa dla ankieterow zbieraja w ukryciu superviosiorki! nie polecam

JA

A czy ktoś może powiedzieć gdzie odbywa się rozmowa rekrutacyjna oraz jak wygląda? Pozdrawiam

zszokowana

wszyscy wiedzą, ze jest sezonowa? hm... może i wiedzą. tylko dlaczewgo o tym, że konczy sie projekt dowiadują sie na dzień przed jego koncem, a wczesniej sa zapewniani, ze pracy jest ogrom. odpowiedz - bo dobrze wiesz jaka ona brzmi! ha... osoby, które kodują a są to zwykle 2 dziewczyny, to przyjaciółki szefostwa. wiec błagam - nie osmieszaj się!

kleffmann

Nie wiem jak w CallCenter ale praca przy wpisywaniu (AMIS) jest całkiem fajna :) atmosfera jest super, mega elastyczny grafik jest, jak nie można przyjść to wystarczy poinformować wcześniej i nie ma problemu :) za minus na pewno należy uznać monotonie pracy oraz sezonowość, bo mniej więcej od końca czerwca do początku listopada... Wypłaty są co miesiąc do 10 dnia miesiąca, da się z nich wyżyć :p

koral

hahah jak masz problem to podchodzisz i pytasz? dlaczego tak ohydnie kłamiesz? a może to któraś z supervisiorek napisała? pracowałam w tej firmie 3 lata i jak się miało problem to trzeba było sobie samemu radzić, a nieporadnych wyzywało sie i obgadaywało. i to samo kierownictwo dopuszczało się tak haniebnych czynów... firma jest kompletnie niekompetentna. ciagle muszą szukać osob do pracy, bo ludzie ochodzą. i najważniejsze. staszna niestałość pracy. praca jest, jak jest projekt, dwa tygodnie i potem czeka sie 2 miesiace za kolejnym zleceniem. odradzam

xxxzzz
@koral 22.05.2015 20:45

Ja też pracuję w Kleffmannie kilka lat w CC i też kodowałam. Od 2 lat na projekt czekałam tylko zimą i na pewno nie kilka miesięcy. Najdłuższa przerwa jaką miałam pracując tam to miesiąc. Nie wiem czego się czepiasz, skoro wszyscy wiedzą, że jest to praca sezonowa. P.S. supervisorką nie jestem...

golA

ja ostatnio zaczęłam pracę w tej firmie i nie mogę się zgodzić z powyższymi opiniami. Od samego początku zostałam przyjęta bardzo fajnie, wszystko mam dokładnie wyjaśnione co i jak, jak mam jakiś problem to nie ma najmniejszego problemu aby podejść i się zapytać. Zespół jest młody jest bardzo fajna luźna atmosfera. Rolnicy odbierają i bardzo miło ze mną rozmawiają :) Co do stawki to mam 10 zł za godzinę plus premie - albo za ankietę albo jakąś sumkę za badanie. Polecam wszystkim aby nie sugerowali się jakimiś opiniami niezadowolonych ludzi w większości sprzed paru lat tylko sami przyszli na rozmowę i się przekonali :)

ktos

GoWork = portal ludzi niezadowolonych z pracy, ...że w ogóle muszą coś robić. Czy ktoś widział tu kiedykolwiek pozytywną opinię o jakiejkolwiek firmie? Bo ja nie! Dlatego uważam, że sugerowanie się opiniami, właśnie z tego portalu, idąc do nowej pracy jest błędem. Nie lepiej przyjść, popracować i zobaczyć jak faktycznie wygląda praca w danej firmie? Kontynuując, chyba logiczne jest, że pracodawca kontroluje pracę pracowników?! Za nicnierobienie nikt nikomu pieniędzy nie da. Idąc do pracy, idzie się właśnie po to, aby wykonywać zadania, które do ciebie należą. Ja pracuje w tej firmie i jeszcze nigdy nie zostałam oszukana na wypłacie, ani nie uważam, żeby atmosfera była jakaś zła. Po prosu jak wiesz co do ciebie należy i to wykonujesz, nie ma żadnych problemów.

agi

NIE POLECAM. Szczerze. Oszukują w wypłatach, stoją nad głową i pilnują czy i jak dzwonisz. Mnóstwo zbędnych uwag pod kątem osoby, która wpadła w niełaskę, bo ma brzydkie ubranie. Wyróżnianie starych pracowników, bo lubią zapalić. Pilnowanie przerw co do sekundy i mnóstwo programów kontrolnych. Rolnicy nie chcą rozmawiać u ujawniać dane. Obniżanie stawek. ZERO DROGI AWANSU. Nepotyzm. Odradzam. Słaba atmosfera. I nędzna kasa............ Ludzie uciekają z tej firmy po 5 latach pracy na umowie zlecenie...

ania

w call center przeprowadza się tylko ankiety. Na szczęście nie trzeba nic sprzedawać, ani wciskać. Wg mnie atmosfera jest pozytywna. Jasne warunki pracy, a w wakacje można dużo wyciągnąć za premie, bo płacą, za każdą ankietę. za godzinę pracy jest 10zł/brutto, ale dodatkowo za te ankiety płacą a robi się ich całkiem dużo

hildores

Witam.Jak wygląda praca jako teleankieter w Poznaniu?

Kamil

Pojawił się może tu jakiś łaskawca z Kleffmanna, bo potrzebuję pilnie opinii odnośnie zakładu obecnie. Mam możliwość dostania się do firmy, ale pytanie czy nie ma tam zbytniego syfu organizacyjnego. Kleffmanna nie znam pod tym względem, także prosiłbym o informację zwrotną,bo czas też jest ograniczony na odpowiedź.

Marenga

Patrząc na usługi jakie świadczy Kleffmann tj. AdHoc czy połączenia z siecią agro na całym świecie to trochę się dziwię, że pracownicy mają takie słabe warunki. Jeżeli startuje się za mniej niż 10 na rękę to trochę ciężko się zmobilizować do większego wysiłku, a swoją drogą czy wymiar finansowy to jedyny który ma wpływ na podjęcie decyzji o pracy?

barak

może zaskoczyć pozytywnie acz nie musi. I z tego co widzę po niektórych wpisach na tym forum to jest niestety z kasą niezbyt fajnie. Podobno ciężko na początek dostać chociażby dyszkę na rękę co już stawia firmę w nienajlepszym świetle. No ale cóż... może jakaś droga awansu jest tego warta w Kleffmanie

ccc

Dziękuje za opinie o tej (usunięte przez administratora) firmie bo chciałem tam pracować,ale skoro tam tak jest to nie idę na rekrutację

Lwtsj

PRACA JEST NA DWIE ZMIANY OD 6.30 DO 14 I OD 14 DO 21.30.

alen

Hej, piszecie ciągle o cc, a jak jest z kodowaniem? Też taka fatalna atmosfera? Nie wiem czy mam się zdecydowac. Jeśli mają mnie otaczać ponuraki, to w to nie wchodzę.

jackie

ta firma to dno , a panie z kierownictwa wspomniane przez kogoś wyżej jeszcze większe dno. na szczęście szybko udało mi się znaleźć dużo lepszą pracę gdzie zarządzają znacznie bardziej kompetentne i sympatyczne osoby i płacą więcej.

cre

Trudno się dziwić skoro call center zarządzane jest rodzinnie przez siostry i na faworyzację niektórych osób przymyka się oko. Małe cc, gdzie wydaje się osobom rządzącym, że mogą wszystko i oferują wiele, a w rzeczywistości to prywatne rozgrywki i zabawa w realizację małych projektów. Toksyczne warunki pracy i tyle.

kleptomanka

zgadzam się kierownictwo tragiczne, faworyzują swoje wybrane panienki, które z nimi sympatyzują a resztę traktują z góry i przyczepią się do byle pierdołki

były pracownik

ja również nie polecam, omijać szerokim łukiem, zwłaszcza panią M[usunięte przez moderatora] i A[usunięte przez moderatora] ... żal....

byly pracownik

nie polecam

gość

po miesiącu, ale nie licz na stałą datę wypłaty, czasami jak nie mają na wypłatę to przelewają tylko część pieniędzy, informują o tym z dnia na dzień.

ruda

A po jakim czasie następuje wypłata? Po miesiącu czy co tydzień?

;)

Zgadzam się z powyższą opinią. Pracodawca nie warty dobrej opinii. Radzę unikać. Wymagania spore, stawka godzinowa niska, faworyzuje się tylko niektórych, reszta traktowana jest z góry. Kolesiostwo pełną gębą.

Lola

Aż dziw, że nikt nie odpowiedział. Kodowanie jest si, ludzie fajni - do pogadania, ale mimo wszystko klika - nie jesteś od nas to wypad. Komputery stare, o długopisy trzeba się prosić na kolanach. Wypłata... szkoda gadać, pół wieku się czeka.

a czy ktos z was orientuje sie jak jest przy kodowaniu/wpisywaniu ankiet? jak tam atmosfera, ekipa i szefostwo?

Zostaw opinię o Kleffmann - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kleffmann