NETTOM

Olsztyn

Opinie o NETTOM

Tomasz

Dziękuję za cenną uwagę. Jeśli miałby Pan bardziej precyzyjną radę, proszę pisać na mojego maila, którego zapewne Pan zna. Nawet z anonimowego konta. Chcemy się doskonalić w każdym obszarze, jakość kodu oraz samopoczucie programistów są dla nas bardzo ważne. W ciągu ostatnich miesięcy zrobiliśmy już dużo. Chętnie dowiemy się, jak to jeszcze usprawnić.

lew leon
użytkownik zarejestrowany

jestem jeszcze na studiach i stwarzając szansę dla praktykantów ta firma mi odpowiada. Dostosowanie pracy do zajęć na uczelni to jest to czego student potrzebuje. Liczę też na zatrudnienie po odbyciu praktyki

ert
użytkownik zarejestrowany

raportowanie i praca wsrod ciekawych projektow to raczej rozwiajace zajecia i praca, nie wiem dlaczego cos wam nie odpowiada.

Tomasz

Szanowny Panie Dziękuję za uwagi dotyczące naszej firmy. Część z problemów, o których Pan pisze, już rozwiązaliśmy, nad niektórymi nadal pracujemy. Pozdrawiam

ten zły pan

1. Twierdzenie, że pracujecie w sprintach nasówa wniosek, że w SCRUMIE, co prawdą nie jest. Jeżeli się mylę niech pierwszy programista rzuci kamieniem kto miał planning, retro, czy DSM. Polecam sprecyzować jakich sprintach. Od taska do taska? 2. "Poprawianie błędów innych osób - nie rozumiem problemu." - tego nawet komentować nie trzeba 3. "Dlatego dzisiaj w firmie, w odróżnieniu do naszej konkurencji, gdy na zewnątrz było -15 st, w biurze mieliśmy 20." - skoro nie boi się Pan rozmwiać z imienia i nazwiska, to czekam na informację co to za firmy... 4. "W upały mamy sprawną klimatyzację" - bardzo, bluza to nieodzowny asortyment, nawet jak na zewnątrz jest +35*. 5. "W zeszłym roku wymieniliśmy niemal wszystkim komputery na i5 lub i7mki" - tu właśnie przedstawia się Pana poziom merytoryczny Panie Tomaszu. To zdanie należy rozumieć jako 'od roku NIEMAL wszyscy mają komputery nie starsze niż 8lat( i7 miało premierę w 2008)' 6. "od 3ech lat pracujemy na ssd'kach" - tu też należałoby pokazać jak to czytać '3 lata temu pierwsze osoby dostały u nas SSD'. Można było napisać, że obecnie wszyscy mają SSD, ale cóż z nawyków do koloryzowania się nie wyrasta 7. "Z systemów kontroli wersji korzystamy od 5 lat." - fascynujące. Znowu ujawnia się poziom merytoryczny chwalenia się czymś co jest standardem w każdej firmie, ale cóż... czymś trzeba. 8. "w jakich technologiach(pracujemy)" - a w jakich nie... 9. "jak płacimy, jak długie są to projekty, czy rozwojowe" - tu zdecydowanie się z Panem zgodzę. Przyszły kandydat powinien się dopytać na mieście 10. "na jakich umowach zatrudniamy i dlaczego na umowach o pracę" - to chyba wystarczy http://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/pawel-nadal-wierzy-w-emeryture-z-zus-kroliczka-wielkanocnego-swietego-mikolaja.jpg 11. "nie bywamy na mieście, aby podpytać się innych. Obecna ekipa większość czasu spędza z rodzinami/dziećmi." - a jednak wiecie co się dzieje w innych firmach tego samego dnia, oraz odsyłacie, żeby zasięgnąć języka na mieście ... hmmm widzę tu pewną niespójność 12. "Na profilu "Olsztyn programistycznie" jestem zawsze chętny do polemiki z imienia i nazwiska" - polemika tam nie ma sensu, przez Pana firmę przewinęło się tyle osób, że więkość osób albo pracowało, albo zna kogoś kto pracował u Pana i ma swoją opinię 13. https://www.facebook.com/NettomIT/posts/935195326537324 "Potrafisz kodować strukturalnie" - to polecam skorelować z pt.2 14. Teoretycznie polemizować być mógł. Np. zaczynając od karty sportowej... jak tam się chłopakom na niej ćwiczy? :) http://gazetapraca.pl/ogl/2194159/programista+php%2Fmysql Ale powiem szczerze, boję się, że sprowadzi mnie Pan do swojego poziomu i pokona doświadczeniem :)

haha

winny się tłumaczy :) , "dobra" firma sama się obroni,nie potrzebuje ochrony prezesa. Wszyscy którzy mi nie wierzą niech sami spróbują popracować w Nettom, i wyciągną swoje wnioski...zachęcam

Tomasz

Szanowny Panie Macieju. Po kolei : 1. Bez raportowania nie ma możliwości analizy projektów, późniejszej alokacji programistów, oceny opłacalności i całej analityki biznesowej. Pracujemy w krótkich sprintach, czasem w trybie time and materials. Musimy znać koszt projektu. 2. Przerzucanie między projekty - a raczej między projektami. Obsługujemy ponad 100 klientów, w 2015 zrealizowaliśmy ponad 190 zleceń. A to wszystko zespołem parunastu osób. Staramy się przydzielać osoby według ich kompetencji i wiedzy. 3. Poprawianie błędów innych osób - nie rozumiem problemu. Chyba, że jest nim brak wiedzy lub umiejętności poruszania się w czyimś kodzie. My, jeśli nie ma możliwości poprawy błędu przez tego , kto go popełnił, przydzielamy osobę o najlepszych do tego kompetencjach - płacąc za to. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale czasem konieczne. 4. Szef chodzi i wypatruje - rozumiem, że szef, który się interesuje jedynie początkiem i końcem projektu jest dla Pana bardziej wiarygodny i wygodny. Już to przerabiałem. Interesuję się problemami w firmie, nie chcę być oderwanym od rzeczywistości naszych realizacji, sam naprawiam błędy, planuję, pomagam w algorytmice - bo to lubię. Przekłada się to bezpośrednio na relacje z klientami. Pizza może i wygląda Transcom-owo, ale menu rozszerzamy w tym roku kebab lub sushi. My naprawdę ciężko pracujemy. My. Odradzając pracę w firmie, którą zna Pan z opowieści lub w której może Pan był jakiś czas temu, godzi w tych, którzy ją tworzą. Kilkunastu świetnych specjalistów, których Pan obraża. Wiemy, że stanowią trzon firmy. Chcemy być najlepsi i uczymy się tego, jak pracować z programistami w zmieniającym się otoczenie konkurencyjnym. Dlatego dzisiaj w firmie, w odróżnieniu do naszej konkurencji, gdy na zewnątrz było -15 st, w biurze mieliśmy 20. W upały mamy sprawną klimatyzację. W zeszłym roku wymieniliśmy niemal wszystkim komputery na i5 lub i7mki, od 3ech lat pracujemy na ssd'kach, mamy nadmiarowość w łączach internetowych i serwerach produkcyjnych. Z systemów kontroli wersji korzystamy od 5 lat. Stworzyliśmy własne systemy do zarządzania projektami, rozwijamy podsystemy wspomagające prace, wdrażamy automatyzacje testów. Sponsorujemy lokalne przedsięwzięcia (WOŚP, StomilCup). Proszę dopytać się na mieście, dla jakich klientów pracujemy, w jakich technologiach, jak płacimy, na jakich umowach zatrudniamy i dlaczego na umowach o pracę, jak długie są to projekty, czy rozwojowe, czy międzynarodowe... Jesteśmy otwarci na merytoryczną dyskusję. ps. nie bywamy na mieście, aby podpytać się innych. Obecna ekipa większość czasu spędza z rodzinami/dziećmi. Na profilu "Olsztyn programistycznie" jestem zawsze chętny do polemiki z imienia i nazwiska, krytykować anonimowo może każdy i wszędzie. Panowie Mirosławie, Macieju, Patryku i Rafale.

maciek

No no super praca, ciągłe raportowanie, przerzucanie między projekty i naprawa cudzych błędów, no i szef chodzi, wypatruje. Pizza super, prawie jak w transcomie. Jak ktoś nie wierzy to popytajcie kolegów programistów na mieście. Gorąco odradzam

Michał

Cały czas przychodzą nowe, ciekawe projekty, więc się nie nudzimy. Jeśli masz już doświadczenie i chcesz popracować nad innowacyjnymi projektami oraz dalej się rozwijać to zapraszamy. Atmosfera wśród pracowników jest bardzo dobra, a do tego dochodzą co jakiś czas eventy np. pizza day.

Tomasz

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można znaleźć tu : [usunięte przez moderatora]

Zostaw opinię o NETTOM - Olsztyn

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie NETTOM