Opinie o MOPR w Kielce

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy MOPR. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w MOPR na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MOPR w Kielce

Czy rozmowa rekrutacyjna w MOPR odbywa się również w języku angielskim?

Magia Nowy wpis

Skandaliczne zachowanie zastępcy dyrektora mopr kielce.pani jest arogancka zero empatii i zrozumienia jak taka osoba zajmuje to stanowisko. To wstyd

Agnieszka Nowy wpis

Dzień dobry ???? proszę o wypełnienie ankiety na temat Oczekiwań klientów pracy socjalnej wobec zakresu wsparcia i pomocy (usunięte przez administratora) Bardzo dziękuję:)

Pracująca w mopr ... :/ Nowy wpis

Osobiście pracuje w mopr w trójmiescie i NIE POLECAM ! Jeśli macie do wyboru tylko prace w mopr - nie bierzcie jej !!! (usunięte przez administratora) który jest ukrywany i zamiatamy pod dywan, nawał obowiązków zupełnie nieproporcjonalny do zarabianej pensji, wieczne komentarze ze za wolno, za mało, a chyba zapominają ile nam płacą. Do tego dochodzi reżim Pani dyrektor, której trzeba się spowiadać jak się spóźni do pracy jedną minute ! ( ponownie - chyba zapominają ile zarabiamy). I na koniec - pensja - a raczej JAŁMUŻNA. Pensja wynosi niewiele ponad najniższa krajowa. Szczytem jest to, że zarabiamy mniej niż beneficjenci mopr wyciągają ze swoich zasiłków. Nie znam osoby zadowolonej z pracy w tej instytucji. Pomijam standardy pracy w covid - masa ściśniętych ludzi w małych pokojach. Ta praca prowadzi do depresji. Widzę to niestety po sobie, trud wstawania każdego dnia, dosłowny ból psychiczny w momencie wejścia do pracy, wieczna wściekłość połączona z brakiem siły i motywacji do czegokolwiek co przekłada się tez niestety na życie po pracy. Człowiek zarabia tak śmieszne pieniądze ze musi dorabiać po pracy żeby móc jakoś żyć. Nie polecam - nie wchodźcie do tego bagna ! Czy to mopr w Kielcach czy w Warszawie czy innym mieście - jeden (usunięte przez administratora) ! Szkoda zdrowia psychicznego.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w MOPR odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Kielce
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Kielce
Caldo-Wentylacja Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Klienta Biznesowego
Polenergia Fotowoltaika S.A.
Iwona

Czytając Wasze opinie wnioskuje, że praca nie jest zła i generalnie jest okej. Piszecie, że bywa stresująca. Możecie na ten temat napisać coś więcej? Czy jest tak tylko chwilami czy bardziej nastawiać się na to, że trzeba po prostu na co dzień uodpornić się na stres?

Stella

Praca mimo, że stresująca to jednak sprawia satysfakcji. Poza tym fajni ludzie tu pracują więc generalnie jest dobrze.

Mia

Irmina Durlej pozdrawiam???? i cały Makoszyn wiesz o co chodzi więc....

Zolza

Witam, pracuje juz kilka lat w Mopr- Kielce. Jestem osoba stosunkowo mloda, ale juz mialam okazje zaobserwowac jak dzialaja w.w struktury. 1.nikt nie docenia pracy pracownikow socjalnych-nie mylic z pracownikami mopr bo to nie jest to samo, pracownik socjalny ma bezposredni kontakt z klientami, nie ma czasu na nic, obowiazkow za to mnóstwo- i niestety za bardzo małe wynagrodzenie, totalnie nieadekwatne do roboty jaka wykonuje, natomiast w biurze na studziennej gdzie pracownikow biurowych jest b.duzo - i naprawde nic nie robia, a zarabiaja duzo wiecej niz ci ktorzy na codzien odwalaja brudna robote... ale generalnie jakos udaje sie przezyc za prawie minimalna place-mimo wszystko nie narzekam. Bardziej boli mnie jak ktos krytykuje bezpodstawnie "moja" prace- gdyz zwykle i najczesciej sa to nasi klienci, ktorzy z natury sa b.roszczeniowi i wszystkim zazdroszcza(jakby bylo czego) i nie zycza najlepiej, a prawda jest taka ze jako grupa zawodowa jestesmy super wyksztalceni -tylko przepracowani... 2. Sama staram sie byc pomocna i mila dla petentow, i widzę efekty takiej postawy,ale fakt ze ci starsi pracownicy sa bardziej bezposredni wobec klientow, czasem powiedza cos dobitnie- ale zwykle jest to uzasadnione sytuacją- podkreslic nalezy ze ludzie ktorzy przychodza do osrodka zwykle sa roszczeniowi i nieprzyjemni i wymaga duuuzo cierpliwosci by nie powiedziec im wprost-by wzięli po prostu swoje zycie w swoje rece-a nie oczekiwali ze ktoś za nich wszystko zalatwi... 3.osobiscie nie zauwazylam zadnego mobbingu, przynajmniej w moim miejscu pracy sa super kierowniczki- i czasem jest nerwowo, ale skladam to na karb presji ze strony dyrekcji!i innych osob pracujacych na studziennej, ktorzy wywierają presje czasu i idealnego załatwienia sprawy na kierowniczkach o one czasem na nas-ale to jsk w kazdej pracy 3. Praca w ww.na pewno rozwija przynajmniej na poczatku bo wiedzy ktora musisz przyseoic jest b.duzo ale potem ciagle się doksztalcac 4.generalnie ok.choc czasem bywa stresujaco -ze wzgledu na klientow:-)

@Zolza

W pkt 1 - w ocenie Studziennej same ordynarne kłamstwa. Zarówno w kwestii "nicnierobienia" zatrudnionych tu osób jak i ich wynagrodzenia. Ale czegóż więcej oczekiwać od anonimowej Zołzy.

mopr
@Monika

Jezu na Studziennej same babony wiecznie sfochowane, niestety ale Zolza ma racje. Sama jestem kobieta ale swoja pracę staram sie wykonywac rzetelnie i sumiennie. Bywaja tez nieprzyjemne kolezanki, -poza kierowniczkami, one sa super. Najgorsza opinie miala tam niejaka Monika G. Petenci na nia narzekali, ponoc prace zalatwila jej sasiadka, fakt mieli sporo racji mowiac ze jest ordynarna ( moze smianie sie z niej ze jest mega brzydka powodowalao u niej taka wrednosc ) ale jak wiadomo plecy robia swoje. Na szczescie zaszla chyba juz w 4 ciaze z kolejnym tatusiem i miejmy nadzieje ze nie wroci. Przynajmniej tu wszyscy mamy taka nadzieje ;) takze mopr nie mopr, plecy i wredni ludzie sa wszedzie.

Ka13
@mopr

Ogarnij się kobieto! Nie ośmieszaj ludzi, jak nie wiesz co pisać to może napisz coś o sobie! Masz rację wredni ludzie są wszędzie..... ty pierwsza. Kim ty jesteś żeby wypowiadać się o kimś kogo nie znasz???? Piszesz bzdury i myślisz że jesteś taka śmieszna, zabawna i elokwentna??? Jesteś pusta i żałosna. Monika ma z jednym facetem dzieci.

jurek1961
@Zolza

Pracowałem w MOPR - atmosfera jest różna, ale mamy wpływ na zmianę, bo to co dajemy otrzymujemy w zamian.

Teresa
@jurek1961

Chciałabym, żebyś rozwinął swoją wypowiedź i napisał również coś na temat kontaktów z kadrą zarządzającą. Jak je oceniasz? Twoja wypowiedź może okazać się wartościowa, gdyż pomoże użytkownikom zainteresowanym pracą w MOPR, wyciągnąć wnioski o wewnętrznej sytuacji firmy.

@Monika

Myślę, że zołza rację ma, choć zolzą sie nazywa. A świadczyć mogą o tym wyniki kontroli przeprowadzonej przez UM i fakt iż okazało się że na studziennej wiecej kierownikow niż realnych podwładnych...ech...szkoda że tak sie źle dzieje w instytucji ktorej założeniem jest pomagać innym..a my jako pracownicy też wymagamy czesto pomocy a od kiedy 500+ jest dla wszystkich dzieci, my jako pracownicy tez jestesmy klientami ops, ale klientami gorszego sortu, mimo ciężkiej pracy i słabych zarobków.

Jak się pracuje z ludźmi z MOPR?

Tamara

Z ludźmi na tych samych stanowiskach pracuje sie jak w każdym innym miejscu, ale generalnie ok. Z perspektywy pracownika socjalnego moge powiedzieć szczerze że z innymi pracownikami b.dobrze, z kierownikami na rejonie również b.dobrze, jednak coraz gorsze relacje są szefostwem na studziennej, niestety dokładane sa nam obowiązki, nie jesteśmy docenieni a wrecz gnębieni i sprowadzani do poziomu niższego niż można sobie to wyobrazić. Od klientow pomocy spolecznej nie wymaga sie tylu dokumentow i zaświadczeń niż od pracownikow gdy np.mają uzasadnić swoja sytuację bytowa.

Witam, a czy praca jest skierowana dla studentów ?

@Marek

Niekoniecznie, chyba że skonczysz studia kierunkowe i chcesz podjąć pierwszą prace, to jak najbardziej. Jako student możesz wesprzeć szeregi wolontariuszy Mopr, którzy pomagają dzieciakom w nauce lub starszym ludziom robić np.zakupy.

BabaJaga

Pracuję w MOPR od 10 lat jako pracownik socjalny, krótko i na temat: Minusy: - wynagrodzenie (tragedia), - nadgorliwość dyrekcji, ciągle wymyślają nowe bzdetne procedury i dokładają obowiązków, - brak premii na święta, - częsty mobbing i traktowanie człowieka jak śmiecia, - dysproporcja zarobków na studziennej i tzw. specjalistów (psychologowie, doradcy, konsultanci etc) do pracowników socjalnych i biurowych, - brak zwrotów za paliwo pomimo jeżdżenia swoim samochodem w teren, Plusy: - trzynastka... Nie polecam, lepiej iść do lidla lub biedronki.

jurek1961

Potrzeba pomocowa jest potrzebna Moje sugestie dla MOPR: Organizowanie wycieczek dla rodzin w kryzysie. Lubię atmosferę w MOPR za: Praca z klientem tz trudnym.

Bogdan

@Zolza dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Wiele osób, które planują podjęcie pracy w MOPR poszukuje na naszym forum konkretnych i merytorycznych wypowiedzi. Mam jeszcze pytanie o warunki zatrudnienia. Pisałaś, że pensja jest niska. A jak jest z dodatkami do niej? Czy wypłacana jest tzw. trzynastka lub premie uznaniowe?

Zolza
@Bogdan

Dla Bogdana: w sklad pensji wchodzi tzw.dodatek za prace w terenie 250 zl. I dopoki rzad nie zlikwiduje to trzynastke tez dostajemy- co jest naprawde duzym plusem i zastrzykiem finansowym:-) generalnie pensja w granicach najnizszej krajowej (wszyscy nowi podobno tyle dostaja-ja tyle mialam) plus dodatek za teren plus stażowe. Pozdr.

szakal

Bo dziś jest trzeci i pieniędzy jak nie było tak nie ma.

szakal

Czy stale zasilki moga byc wstrzymywane

JA

W programie Jaworowicz jeden z prawników określił te instytucje jako wykańczalnie ...i w 100% się pod tym podpisuję

W trudnej sytuacji osobistej czy Rodzimej nie sa tylko ludzie uzależnieni o alkoholu czy narkotyków Sa normalni ludzie i ludzie niepełnosprawni nie z własnej winy Samotne matki przemoc która dotyczy ludzi inteligentnych Mamy wiele poradni walczących z uzależnieniami i Gdyby alkoholik oddzielony był od najsłabszych innego typu to sytuacja ludzi samotnych niepełnosprawnych ulegałaby poprawie Sema jako osoba niepełnosprawna zostałam w Moprze obsłużona z kultura Niestety ludzie niepełnosprawni za duzo maja problemow własnych żeby ciągle byli zmuszani do obserwowania patologi społecznej czy dowiadywali się o patologi w rożnych instytucjach pomocy Osoby poruszające się na wózkach takie które potrzebują asystenta do pomocy bo same nie wyjdą z domu powinny mieć pierwszeństwo w miejscach gdzie pomaga sie ludziom w kryzysie Malo zdrowi ludzie zepchnęli słabszych na margines bo się kojarzymy z patologia społeczną Z wykształcenia jestem po resocjalizacji i wiem tylko tyle ze osoba uzależniona winna dostosowywać sie do norm społecznych a nie inni do osoby uzależnionej Ludzie wykluczeni społecznie nie uzależni czy Ci co uzależnia pokonali mogą z najsłabszymi tez wykluczonymi znaleźć porozumienie

BYŁY PRACOWNIK

Witam. Moja opinia o Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach. Nie polecam. Mobing, brak koleżeństwa. kierownicy terorysci. Współczuję. Człowieka traktuje sie tm jak zło konieczne. Powinno sie zmienić podejscie do klienta. Z tego co zaobserwowałam instytucja a własciwie czesc pracownikow czerpie przyjemnośc z ganiania klienta. Drodzy Panstwo do Waszej wiadomocsi to nie urzadz jest dla klienta. LECZ KLIENT DLA URZEDU!!!!!

Kicia

Moim zdaniem tak (usunięte przez administratora) pomagają tym co nie potrzeba dają a biednym zabierają Więc niech cieszą się z takich zarobków bo tak nic nie robią.

scyzoryk

To urząd jak wszystkie-kierownictwo to przydupasy i rodziny lokalnych politykierów i oni zarabiają bardzo dobrze.Nie mają zielonego pojęcia o pomocy społecznej-jak nic nie robią to już jest sukces(przynajmniej nic nie zaszkodzą).Nie widzę rozwiązania tej sytuacji-emigracja albo rewolucja.

Zostaw merytoryczną opinię o MOPR - Kielce

• Jak się pracuje w MOPR?

Zobacz opinie na temat firmy MOPR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MOPR?

MOPR