Poznań

Opinie o POZENA

Tymon

Zgodnie z art. 22 kp umowa zlecenia, którą Państwo w tej firmie proponują w okresie próbnym jest w istocie umową o pracę. W tym celu ustawodawca dał pracodawcom zgodnie z art. 29 kp możliwość zawierania umowy o pracę na okres próbny. Szanujmy się ludzie, nie popierajmy tego typu praktyk u potencjalnych pracodawców.

Pracujacy

@Ineska Uważm, że każdy pracodawca ma prawo wymagać od pracowników. Jeśli każdy robiłby co chce nic dobrego z tego nie będzie.

Ineska

Pracowałam w Pozenie kilka tygodni i nie polecam. Dłużej nie dało rady wytrzymać, był to wystarczający czas by ocenić firmę i wolałam zrezygnować i być osobą poszukującą pracy, niż tam tkwić. Pierwsze wrażenie było dobre, ale później rzeczywiście czar pryska. Część pracujących tam osób nie ma nawet wykształcenia wyższego, czy są ledwo po maturze, dlatego łatwo je ukształtować na podobieństwo dyrekcji. Osobom z dyplomem, chcącym się wykazać, kreatywnym, zdecydowanie odradzam, ponieważ nawet maila bez nadzoru nie można wysłać, trzeba myśleć tak jak dyrekcja, nadmierna kontrola, protekcjonalne traktowanie pracownika, plus ciągła obsługa: kawka , herbatka, pokrojone owoce, to wszystko tworzy obraz jakiejś groteski. Pracowałam w wielu firmach i nigdy z czymś takim się nie spotkałam. I najważniejsze - nie zostały dotrzymane postanowienia z rozmów rekrutacyjnych! Pozostał niesmak po tym doświadczeniu.

El Capo

Miałem okazję popracować chwilę w firmie POZENA. To firma silnie "rodzinna", co w praktyce przekłada się na mnogość pomysłów i brak konsekwencji w ich realizacji, za co winą obarcza się pracowników. Ci, którzy nie dają po sobie "jeździć", a oczekują racjonalnych argumentów, szybko tracą pracę. Dlatego właśnie rekrutację w firmie POZENA są ciągle otwarte... Pierwsze wrażenie jest miłe (szczególnie podczas rozmów kwalifikacyjnych). Potem czar pryska.

Iwona

@Doradcaa Ty jak długo pracujesz już w POZENA? Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda codzienna praca w firmie oraz jakie są jej największe plusy.

La Luna
@Iwona 30.05.2017 13:55

Niestety, wszystkie pozytywne opinie są napisane przez właścicieli POZENY (jest ich troje - inicjały IB, TB, AG - małżeństwo+"przyjaciel" rodziny). Dlatego takie osoby jak @Doradcaa unikają merytorycznego podejścia. Prawda leży tak naprawdę gdzieś po środku. Moim zdaniem, POZENA była ciekawą firmą. Dopóki biznes się kręcił, dopóty było ok. Dlatego osoby z kilkuletnim stażem są zadowolone z tej pracy, a właściciele odnoszą się do nich z szacunkiem i estymą. Teraz firma na gwałt szuka świeżej krwi, licząc na to że to coś zmieni...

Doradca

@Ola Jestem tego samego zdania , dla mnie sukces firmy zawsze przełoży sie na sukces pracowników. Nie zawsze musi to być coś wielkiego, wystarcz nawet mały sukces a dodaje skrzydeł do dalszej pracy. Myślę, że generalnie jako naród jesteśmy takimi malkontentami.

Ola

Poznałam ostatnio jednego z właścicieli POZENA. Był u nas i prezentował ofertę na tłumaczenia. Jestem pod wrażeniem potencjału tej firmy i dążenia do ciągłego rozwoju. Siedziba też w niezłym miejscu, mają chyba całą willę, zatrudniają kilkanaście osób, ale wciąż mają otwartych kilka rekrutacji. Jak zwykle sukces powoduje w Polsce zazdrość i pojawiają się negatywne komentarze głupich trolli. A powinnismy się cieszyć, że mamy taką firmę na naszym lokalnym rynku. Dlatego napisałam te słowa. Bardzo pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Aneta

POZENA to nowoczesna firma lingwistyczna, która od 1998 roku aktywnie działa na rynku w sektorze B2B. Myślę, że osoby nie do końca czujące się na sile w takiej firmie nie powinny aplikować. To zbyt duże wyzwanie.

Kruczkov25

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej. Pani rekrutująca nie owijała w bawełnę. Odrzuciła moją ofertę na podstawie jasnych, zrozumiałych powodów. Dostałam kilka cennych porad na przyszłość i kilka ważnych odpowiedzi. Z tego co mówiła, firma stawia na wykwalifikowanych tłumaczy z dużym doświadczeniem. Od razu przyznała, że praca jest ciężka, nieraz po 10 h dziennie; wszystko musi być zrobione szybko i profesjonalnie. Myślę, że była zwyczajnie szczera. Od razu widać, jak wymagająca może być praca tam . Po takiej rozmowie nie trudno się domyślić, na co się piszesz. Tylko dla zmotywowanych.

Iwona

@lz w jaki sposób odczuwałaś brak zaufania ze strony pracodawcy? Co uważasz, że wpływało na niemiłą w Twoim odczuciu atmosferę?

lz

Pracowałam tam przez rok. Bardzo źle wspominam. Niskie stawki, niemiła atmosfera, brak zaufania do Lektora. Teraz pracuję w innej szkole, dużej i znanej, jest zdecydowanie lepiej, zwłaszcza że względu na bardzo kulturalnych i miłych pracowników bok oraz managera.

Iwona

Sprawdzacie na bieżąco oferty pracy w firmie POZENA? Są dostępne pod adresem: https://www.pozena.com/kariera/ Praca głównie w Poznaniu, ale są oferty z możliwością pracy zdalnej. Która z ofert jest dla Was najciekawsza?

Klient i nie tylko

Odpowiedzi POZENY (niepodpisane, anonimowe) są z gatunku argumentów ad personam, czyli brak klasy i elegancji, o których świadczyłaby umiejętność przyznania się do błędu. Zastanawiam się, jak można uczyć się od kierownictwa POZENY, które jawi się jako bezkrytyczne wobec siebie. Odpowiedzi POZENY wskazują na brak konkretnych przykładów - droga POZENO! jeżeli ktoś pisze, że jesteście nieuprzejmi - to jest to wrażenie ogólne, wyciągnięte na podstawie całokształtu kontaktem z Wami! Zamieszczanie serii sytuacji będących bazą do takiej oceny byłoby kuriozalną dziecinadą! Proszę nie zachęcać do uprawiania przedszkola (przecież to poważna firma, prawda?). Istotny brak pokory tego pracodawcy wynika zapewne z postrzegania stosunku pracy jako relacji silnie hierarchicznej. Oby POZENA poczuła zmianę z rynku pracodawcy na rynek pracownika - może wtedy sytuacja ulegnie poprawie. Przygotowywanie sobie kawy zależy od kultury danego człowieka - mój szef, wysoki urzędnik, sam parzy sobie kawę. Niektórzy jednak lubią zaznaczać swoją pozycję. Kierownictwo POZENY z pewnością odczuwa kierowniczą rozkosz z bycia kierownictwem.

Doradca
@Klient i nie tylko 07.12.2016 02:56

Nie zgadzam się po części z Tobą. Doskonale wiemy, że bardzo często ludzie piszą kłamstwa po to tylko żeby wyrzucić z siebie złe emocje. Firmy mają problem z obrona no bo musiałyby pozywać ludzi o oczernianie. Najlepiej jak zainteresowany pracownik sam ustali warunki i tego pilnuje!!

janek

wydaje mi się, że jednak nie jest u nich aż tak źle.. no np. oferta jako Koordynator Projektów Tłumaczeniowych wydaje isę być w porządku.

POZENA

Jeżeli szukasz stabilnego zatrudnienia, chcesz zarabiać godziwie nie będąc przy tym poniżanym, to szczerze odradzam. Idealne miejsce dla ludzi szukających wrzodów żołądka lub depresji. Spodziewam się pięknie wykreowanej odpowiedzi ze strony firmy, która zarzuci błędy pracownika (j/w), jednakże dla ludzi wahających się czy podjąć zatrudnienie w w/w firmie niech ta informacja będzie czerwoną lampką!

POZENA

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do otrzymanych w ostatnich dniach wiadomości przybliżamy poniżej główne obowiązki asystenckie w naszej firmie: Zapewnienie sprawnego funkcjonowania biura. • Organizowanie przestrzeni pracy dla innych. • Dbanie o prawidłowy obieg informacji w firmie. • Umawianie spotkań sprzedażowych. • Prowadzenie kalendarza spotkań. • Zarządzanie korespondencją przychodzącą i wychodzącą. • Tworzenie raportów i podsumowań. • Przygotowywanie dokumentów dla księgowości. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej aktualnej rekrutacji. Z poważaniem, Dział HR

POZENA

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do wiadomości z ostatnich dni poniżej przesyłamy szczegółowe informacje odnośnie podstawowych obowiązków na stanowisku asystenckim w naszej firmie: * Zapewnienie sprawnego funkcjonowania biura. * Organizowanie przestrzeni pracy dla innych. * Dbanie o prawidłowy obieg informacji w firmie. * Umawianie spotkań sprzedażowych. * Prowadzenie kalendarza spotkań. * Zarządzanie korespondencją przychodzącą i wychodzącą. * Tworzenie raportów i podsumowań. * Przygotowywanie dokumentów dla księgowości. Serdecznie zachęcamy do składania aplikacji na kariera@pozena.pl. Z poważaniem, Dział HR

POZENA

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do otrzymanej wiadomości uprzejmie informujemy, że POZENA jest obecnie w trakcie rekrutacji na dwa stanowiska: 1. Asystent/ka: http://www.infopraca.pl/praca/asystent-ka/poznan/12260922 2. Specjalista ds. tłumaczeń: http://www.infopraca.pl/praca/specjalista-ds-tlumaczen/poznan/12034532 Regularnie zamieszczamy nasze ogłoszenia rekrutacyjne poprzez infopraca.pl, pracuj.pl oraz gumtree.pl Serdecznie zachęcamy do składania aplikacji. Z poważaniem, Dział HR

POZENA

Szanowna Pani, w nawiązaniu do Pani zapytania uprzejmie informujemy, że rekrutacja w POZENA jest trzyetapowa. Serdecznie zachęcamy do składania aplikacji. Z poważaniem, Dyrekcja

ola

Jakis czas temu pracowalam w pozenie i szczerze odradzam

@ola 13.09.2015 23:38
Jakis czas temu pracowalam w pozenie i szczerze odradzam

Dziękujemy uprzejmie za Pani szczerą opinię; nam również jest przykro, że Pani współpraca z POZENA nie mogła być kontynuowana po okresie próbnym. Po to właśnie my, pracodawcy, stosujemy okres próbny,aby mieć szansę się poznać i obiektywnie ocenić przydatność Kandydata do stanowiska, do którego aspiruje. Profesjonalna ocena była w tym przypadku negatywna, natomiast mamy nadzieję, że miała Pani u nas okazję poznać bardzo sympatyczny Zespół i przyjrzeć się interesującej branży, a być może również wyciągnąć wnioski, które pomogą Pani w dalszej karierze – w czym życzymy wielu sukcesów!

Natalia

Porównując POZENA do swoich kolejnych podbojów rynku pracy muszę stwierdzić, że kadra zarządzająca pracownikami jest do tego merytorycznie przygotowana. Nie spotkałam się jeszcze z firmą, która tak bardzo stawia na rozwój swoich pracowników. Doświadczyłam raczej konstruktywnej krytyki, aniżeli ludzkiej złośliwości, czego nie mogę powiedzieć o swoich innych pracodawcach. Na pewno miło wspominam okres pracy i okazaną cierpliwość, bo początki mojej kariery nie należały do najłatwiejszych ;)

n

praca jak każda inna, negocjujesz swoje wynagrodzenie, które otrzymujesz za wykonaną pracę, większej filozofii tu nie ma. jeśli ktoś oczekuje umowy o pracę i 5 tysięcy wypłaty kończąc studia bez żadnego doświadczenia, to cały polski rynek pracy go niestety rozczaruje. pracowało się tam w porządku, głównie ze względu na fajnych ludzi, można zyskać doświadczenie i dorobić, szczególnie w trakcie studiów.

@n 01.12.2014 18:25

Pani Natalio, zastanawiamy się, czy Pani opinia byłaby lepsza, gdyby oceniała Pani naszą firmę ze stosownego dystansu czasowego, np. w bezpośrednim porównaniu ze swoim następnym pracodawcą. Mamy nadzieję, że zdobyte w POZENA doświadczenie będzie procentować w przyszłości. Życzymy powodzenia w dalszych działaniach naukowych i zawodowych.

radek

czy ktoś mógłby powiedzieć mi więcej na temat tej pracy w charakterze specj. ds uslug jezykowych? mam zle doświadczenia i nie chcę tracić czasu na rozmowy w miejscu gdzię będzie jak zawsze;/

Niemiło wspominam pracę w tej firmie, przede wszystkim ze względu na nieprzyjemną i sztuczną atmosferę. Pracuje tam ok 7 osób na bardzo małej przestrzeni i zamiast utrzymywać normalne kontakty między sobą, jeden na drugiego patrzy wilkiem. Szefostwo niestety jeszcze z tej generacji, w której każą sobie parzyć kawkę, mimo, że to właśnie w ich pomieszczeniu znajduje się kuchnia. Nie polecam, praca tam to tylko niepotrzebne nerwy.

@zł 20.05.2014 19:43

Pani Agnieszko, szefostwo to osoby raptem 40-letnie, raczej nie z „tej generacji”. Ale do obowiązków Asystentki należy podawanie napojów gościom, pozostałym Kolegom i kierownictwu; jest to jedna z czynności niezbędnych w firmie i jest ona oczywiście właściwie komunikowana w procesie rekrutacji. Dlatego z przykrością czytamy Pani komentarz, zaskakująco wykorzystujący fakt podawania napojów do postawienia firmy w złym świetle.

Januszom mówię nie!

Nie polecam. Szczerze, szkoda czasu i nerwów na poziom absurdu tego "miejsca pracy". Biuro w małym przepełnionym mieszkaniu, hałas, chaos, wieczne nadgodziny, upierdliwość, nadmierna kontrola, chory system, pseudo elokwencja i najwyższy poziom sknerstwa... za dużo książek dla akwizytorów, ktoś tam się naczytał. Czysta cebula.

@Januszom mówię nie! 20.05.2014 14:24

Pani Aniu, poniżej odpowiedź na wszystkie Pani uwagi: 1. “hałas, chaos, wieczne nadgodziny, upierdliwość, nadmierna kontrola, chory system, pseudo elokwencja i najwyższy poziom sknerstwa” – szereg pomówień bez podania konkretnych przykładów, które mogłyby być wystosowane pod adresem każdego innego pracodawcy. 2. "Nadgodziny" występują rzadko, nie regularnie, jak Pani wydaje się sugerować, oraz są oczywiście wynagradzane zgodnie z prawem. 3. "Najwyższy poziom sknerstwa" – trudno orzec, co to jest sknerstwo i jakie wyróżniamy jego poziomy, ale POZENA zapewnia uznaniowe płatne urlopy dla osób, którym nie przysługuje do nich prawo, wygodne stanowiska pracy z dwoma nowoczesnymi, dużymi monitorami, kolacje służbowe w eleganckich restauracjach, wysokie uznaniowe premie gotówkowe, szkolenia językowe (dwa języki obce) i branżowe oraz czyni wiele innych wysiłków, które, jak widać, nie zostały przez Panią docenione. Trudno odnieść się do innych określeń, które są zarówno krzywdzące, jak i niekonkretne.

POZENA

Wszystkie osoby po okresie próbnym otrzymują propozycję pracy na umowę o pracę, docelowo na czas nieokreślony. W tej chwili większość pracowników pracuje na umowę o pracę.

lektor

Jakiś czas temu byłam tam na rozmowie w sprawie pracy. Pani przeprowadzająca ze mną rozmowę kwalifikacyjną, była do niej zupełnie nieprzygotowana, co wiecej - miałam wrażenie, że nie przeczytała mojego CV, ponieważ sądziła, że rozmawia z lektorem języka angielskiego, którym nie jestem i była dość nieuprzejma.Nie polecam.

@lektor 23.01.2014 11:30

Pani Małgorzato, POZENA rekrutuje lektorów z różnych języków obcych i rekrutacja jest permanentna. Nawiązuje Pani do przejęzyczenia z początku rozmowy, za które przecież niezwłocznie przeprosiliśmy. Nie podaje Pani przykładów na rzekomą „nieuprzejmość”. Podejrzewamy, ze surowa bezpodstawna ocena wynika z faktu, że nie przeszła Pani pomyślnie procedury rekrutacyjnej.

zapytam

asia - 2010-12-01 11:54:16 jak dla mnie to firma "krzak". odradzam zdecydowanie. pracowalam tam kilka miesięcy. ceny za tłumaczenia mają strasznie wygorowane.a czemu krzak? firma dziala od 98roku, jakiś już czas rekrutują na stanowisko SPECJALISTA DS. USŁUG JĘZYKOWYCH, jest to ogłoszenie na różnych portalch, warto składać dokumenty? ktoś ma z nimi doświadczenie? ile tam się zarabia w biurze (nie jako tłumacz)

y

@ Asia: byc moze dla klientow maja wygorowane, ale dla osob wykonujacych prace zdalna oferuja niskie stawki, ktore ciagle negocjuja. najchetniej wspolpracowaliby z osobami, ktore pracuja za pol-darmo. Masz moze gg? Chcialbym zapytac o jedna kwestie, ale nie na forum. Do uslyszenia.

zuni

w jakim charakterze pracowałaś w Pozenie?

asia

@asia 01.12.2010 11:54

Pani Agnieszko, określenie „firma krzak” jest to negatywny komentarz o ogólnym charakterze, niewskazujący na żaden konkretny powód Pani niezadowolenia, a równocześnie niestety krzywdzący dla POZENA. Mieliśmy i nadal mamy wysokie ceny, ponieważ oferujemy bardzo wysoką jakość, za którą klienci chętnie płacą. Wysoka jakość to oczywiście cecha dobrej firmy, nie złej. Pani komentarz jest natomiast negatywny – świadczy o niezrozumieniu własnego stanowiska pracy. Jest to również próba oczernienia firmy. Wydaje się poza tym, że debata o cenniku proponowanych klientom usług nie pomaga osobom szukającym pracy.

Zostaw opinię o POZENA - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie POZENA