TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Łukasz Kurz

Pracownik firmy - Dyrektor Techniczny i Handlowy

27.11.2023 02:11

Czym zajmuje się Państwa firma?

Łukasz Kurzikona wywiad

Misją firmy Tektrum jest rzetelne wykonywanie usług na najwyższym poziomie technologicznym i logistycznym. Systematyczne wdrażanie nowoczesnych rozwiązań pozwala na zrealizowanie dla naszego Klienta celów skutecznie i terminowo. Zajmujemy się między innymi: logistyką wewnątrzzakładową, relokacją maszyn, urządzeń i linii produkcyjnych, montażem i demontażem linii produkcyjnych, serwisem i modernizacją maszyn, wykonywaniem konstrukcji stalowych na zamówienie.

W jakich miastach Państwo działacie?

Łukasz Kurzikona wywiad

Siedziba firmy, jak i produkcja konstrukcji stalowych znajduje się w Bolesławcu. Jednak w przypadku projektów związanych z montażami konstrukcji stalowych oraz obsługi linii produkcyjnych firma działa na całym świecie.

Jak duża jest Państwa firma?

Łukasz Kurzikona wywiad

Obecnie zatrudniamy ponad 70 osób i wciąż poszukujemy wykwalifikowanych specjalistów do współpracy.

Jak wyglądały początki firmy?

Łukasz Kurzikona wywiad

Na początku firma działała jako biuro projektowe, oferując przy tym usługi ogólnobudowlane. Po pewnym czasie Zarząd Spółki podjął decyzję, aby wyspecjalizować się w branży konstrukcji stalowych i usług przemysłowych. Posiadamy dodatkowo biuro projektowe we Wrocławiu, które pozwala nam na bardziej kompleksową obsługę naszych klientów.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Łukasz Kurzikona wywiad

Jako firma staramy się być konkurencyjni na rynku. W celu wyróżnienia się na tle konkurencji, stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość usług, które możemy zagwarantować naszym klientom, dzięki wykwalifikowanemu personelowi. Działamy głównie na rynku budowlanym i przemysłowym, w większości na terenie Europy, ale posiadamy także klientów w Ameryce i Afryce.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Łukasz Kurzikona wywiad

Nowy pracownik, oprócz szkolenia BHP, dostaje również instruktaż stanowiskowy. Ponadto osoby dopiero zatrudnione zawsze zostają oddelegowane do doświadczonego zespołu, który przeszkoli, nakieruje i zweryfikuje kwalifikacje nowego pracownika. W zależności od zaangażowania i umiejętności, firma weryfikuje taką osobę w zakresie samodzielności, kompetencji, posiadanego doświadczenia, by następnie dobierać dla takiego pracownika odpowiednie projekty.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Łukasz Kurzikona wywiad

Cały czas staramy się rozwijać naszych pracowników poprzez dodatkowe kursy i certyfikaty. Współpracujemy z firmami, które organizują dla nas takie szkolenia. Zależy nam, aby nasi pracownicy podnosili kwalifikacje, ponieważ przekłada się to na zadowolenie członków zespołu oraz na jakość wykonywanych usług dla naszych kontrahentów.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Łukasz Kurzikona wywiad

Rozwój firmy Tektrum cały czas nabiera tempa. Jest on na tyle szybki i dynamiczny, że nasze zapotrzebowanie na pracowników stale się zwiększa. W związku z tym, niezmiennie poszukujemy wykwalifikowanych spawaczy, ślusarzy, monterów, elektromonterów, elektryków i brygadzistów. Szczególnie doceniamy dodatkowe uprawnienia oraz ważne certyfikaty u pracowników takie jak: obsługa zwyżek, wózków widłowych, SEP, SCC, MIG/MAG i TIG, prawo jazdy kat. B, umiejętność czytania rysunków technicznych oraz znajomość języka niemieckiego i angielskiego. Jako firma staramy się tak wybierać współpracowników, by za umiejętnościami i kwalifikacjami szła również kultura pracy. Dla nas najważniejszy jest człowiek, co znaczy, że każdy powinien czuć się dobrze wśród innych współpracowników. W związku z tym, stale pracujemy nad tym, aby tworzyć przyjazne środowisko pracy.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Łukasz Kurzikona wywiad

Branża, w której pracujemy, posiada bardzo duży potencjał, gdzie zawsze znajdzie się miejsce na rozprzestrzenianie swojej działalności. Obecnie planujemy ekspansję na kolejne kraje, a także poszukujemy nowych wyzwań, aby poszerzać zakres usług. Ponadto w najbliższej przyszłości mamy w planach budowę nowej hali produkcyjnej, dzięki której zwiększymy możliwości i zakresy produkcyjne.

M. Nowy wpis

Nierzetelni z wypłatą pieniędzy. Nie polecam

Nowy wpis

@M.

Panie Macieju umowa między Panem a firmą wygasała 13.03 w środe. Na Pana wniosek umowa nie została przedłużona, a w dodatku postanowił Pan nie pojawić się w swój ostatni dzień w (usunięte przez administratora) Wg umowy wypłaty są 10 dnia każdego miesiąca, zatem nie rozumiem stwierdzenia "Nierzetelni z wypłatą pieniędzy. Nie polecam". Chcieliśmy pójść Panu na rękę i wypłacić szybciej pieniądze, jednakże w tej sytuacji proszę wybaczyć, ale będziemy trzymać się umowy. Pozdrawiam

cześć, widzę że ruszyli sporą ilością rekrutacji, ktoś powie dlaczego poszukują tylu fachowców? pytam, bo myślę nad aplikacją na Brygadzistę/Montera i czy zagrzeje u nich trochę więcej czasu niż 3 miesiące :) Zapewniają nocleg oraz dojazdy, czy to jest u nich darmowe, czy może odliczają pracownikom od pensji? nie mają jakoś sporo benefitów, raczej takie podstawowe z tego co widzę w ogłoszeniu, a może ktoś by coś napisał czy można liczyć u nich na premię?

Dzień dobry pozwolę sobie odpowiedzieć. Ruszyliśmy z rekrutacjami, ponieważ cały czas się rozwijamy i obecnie dodatkowo przyspieszyliśmy w tej tematyce. Szukamy ludzi, którzy będą chcieli z nami się rozwijać i myślą o pracy długoterminowo. Noclegi i dojazdy zawsze zapewnia firma i nie ma mowy o potrącaniu z wynagrodzenia. Pracowników lojalnych i chcących pracować zawsze wynagradzamy, ponieważ tacy pracownicy są podporami tej firmy.

Stary dobry pracownik

Jak jesteś fachowcem to aplikuj, wszystko zweryfikuje się na projektach, pieniądze są na czas za nic się nie płaci tzn.nocleg,dojazdy do pracy.Tylko pracować i być solidnym a to przekłada się na finanse☺️

@TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.

Witam, odnośnie tej nagradzanej lojalności to jest właśnie nawiązanie do premii, tak? ona jest jakaś regulaminowa czy to po prostu czysta uznaniówka? Zastanawiam się jak ją mierzyć

Tak sie sam zastanawiam o jakiej Ty premii piszesz? Rozumiem o premii w dziale handlowym - premia od sprzedaży, ale jaka może być premia od np Szlifowania? Masz wynagodzenie za każdą godzine pracy i nadgodziny, oplacone noclegi i transport

@Gość

Nie no czasem pracownicy są doceniani za dobrą pracę i jakąś premie dostają chociaż raz na rok. Czyli tutaj nie ma premii? A te nadgodziny jak płatne? Taka sama stawka jak za zwykłą godzinę czy lepsza?

Gość Nowy wpis

Jak jestes dobry to dostaniesz podwyżke, nadgodziny płatne, premia świąteczna

@Gość

Ile było w tym roku premii świątecznej? To dodatkowa pensja coś jak trzynastka? Co roku jest taki bonus dla pracowników?

Czy w TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k. zatrudniani są obcokrajowcy?

Anil kumar mahara

Hello dear sir I request anil kumar mahara from Nepal I want to electrician job because I have 4 year experience in the country Qatar and also have electrical diploma engineering can you check my Cv and inform please.

Gosc

Pan Paweł nie umie trzymać nerwów na wodzy pieniądze do końca słynie są wypłacane dopiero bo zgłaszaniu sprawy do organów , Pani ksiegowa wciąż „zmęczona”. Nie polecam!!

Natalia
@Gosc

wczesniej jednak ludzie pisali pozytywnie o firmie a tym bardziej o wyplacaniu kasy na czas... czy twoj przypadek jest inny ? czemu wlasnie ty miales problem z wyplata wyagrodzenia? nie probowales dojsc do tego w czym problem?

Karol
@Gosc

I pisze to sobą która dostała wynagrodzenie a nie pracuje bo okazało się doświadczenie jakie ma … a raczej jego nie ma. Ponadto Pan Paweł jak opisuje pracownik nie ma bezpośredniego kontaktu z pracownikami ponieważ są do tego oddelegowani odpowiednie osoby które się tym zajmują.

Kolega z pracy
@Gosc

Nie wypada tutaj wspominać po nazwisku kolegi który jak widać próbuje się odegrać na szefie który naprawdę jest w porządku i dba o pracownikow którzy pracują uczciwie. Kolego zajmij się na poważnie praca. Bo jak byś pisał prace to byś się nie ukrywał. Jak ktoś szuka stałej i uczciwej pracy to polecam

Krystian
@Gosc

Pracuje już jakiś czas w tej firmie i z tego co wiem Pan Paweł nie ma bezpośredniego kontaktu z pracownikami. Sprawy załatwiane są przez osoby od tego oddelegowane którzy są kompetentni na swoich stanowiskach

Job

Welder

Piotrek

Szefostwo bardzo mile i dba o pracowników. Widać, że firma rozwija się w dobrym kierunku ponieważ ma co raz to nowsze zlecenia i to równiez w nowych krajach. Frima wykonuje zlecenia dla klientów zagranicznych i współpracuje z zagranicznymi kontrahentami (Wpis od kontrahenta "Koleś"???). Polecam pracę w tej firmie jeżeli ktoś chce mieć stała i stablina pracę.

Piotrek

Firma bardzo rzeczowa. Polecam

Elżbieta

Jest nabór na asystentkę ds. wsparcia sprzedaży z niemieckim na poziomie C1. Jakie są zarobki? Cieszę się, że tutaj piszecie, że jednak wypłaty są na czas, mam nadzieję, że to dotyczy także pracowników biura i przypadki opóźnień, o ile były, były rzadkością.

Rafał

Proszę nie słuchać ludzi, którzy mają roszczenia a nie chcą pracować i nie potrafią pracować. Firma stara się trzymać bardzo wysoki poziom i to im się udaje. Firma nie trzyma ludzi którzy nie mają kwalifikacji i nie pracują. A te opinie są jedynie złośliwe i nic więcej. Naprawdę polecam firmę ponieważ są uczciwi a wynagrodzenie zawsze jest w terminie.

Gienek

Polecam. Stała praca i wynagrodzenie na czas.

Czy nowo zatrudnione osoby w TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Wszystko jest na umowę o pracę. Pracodawca bardzo sumienny i przykłada dużo uwagi na to żeby wszystko było po układne prawidłowo. W biurze firmy pracują bardzo miłe i wykwalifikowane Panie, które zawsze pomogą i wytłumaczą.

Wanda

Można się dopytać ile tych Pań obecnie w nim jest i czy występują jakieś rotacje? Albo czy bywają tam czasem jakieś praktykantki?

Pracuje w firmie już 4 mc. Bardzo fajnie mi się tutaj pracuje i wiąże z tą firmą swoją przyszłość. Firma zapewnia wszystko, po auto służbowe, nocleg w apartamentach lub w domkach (nie w hotelach pracowniczych jak to bywało w poprzednich pracach). Starają się aby pracownik był zadowolony. Pod warunkiem, że pracodawca jest też zadowolony Osoby które nie chce pracować nie są trzymane ale zawsze dostają szanse. Jest kilku fajnych młodych chłopaków zaraz po szkole do pracy, którzy się uczą, Widać, że firma dba o rozwój młodzieży. Nawet stary może się przyuczyć. Jak chcesz pracować jak należy i otrzymywać do tego odpowiednią wypłatę naprawdę POLECAM

@Paweł

Wdzie mlynek i jego koles sami chwalą siebie...Ciekawe Mlynek jak ,z kwaterami 4 ludzi 3 łózka? ,albo ściema typu kwatera na czas kontraktu za chwile szybko zmiana 2 ludzi w jednym łózko.Ludzie odchodzą od was po paru wyjazdach oszukujesz ,klamiesz Mlynek , zglos sie do dobrego psychologa , i logopedy Niedługo nie znajdziesz fachowców ,a tymi co masz alkoholikami długo nie pociągniesz tej agencji pracy tymczasowej.. Zarobki 60 zl na godzinę netto ,a czasem brutto.Zależy od widzi mi sie Mlynka, i jego biurowej ekipy kolesi . Ta firma to zart Ale idźcie pracujcie zobaczycie ten raj na ziemi, i mlynka co mówi nie wyraźnie

@Zenon

Na miejscu pracodawcy postarał bym się abyś odpowiedział za nie sławienie. A znając Twojego byłego pracodawcę pewnie już powiadomił kogo trzeba. Powodzenie w pisaniu i obrażaniu ludzi.

@Zenon

Kolega który już nie pracuje próbuje się zemścić bo został wyrzucony z pracy dobrze wie za co. Dodatkowo podszywa się za kolegę z pracy i nazywa się Zenon. Lepiej weź się do uczciwej pracy bo takie osoby jak ty nigdzie nie będą pracować długo. A jak taka prawdę piszesz to dlaczego nie podasz jak się naprawdę nazywasz. Czego się boisz skoro niby prawdę piszesz ? Dla zainteresowanych. Widać ze ten portal to nic poważnego. Każdy może sobie pisać co chce i kiedy chce. Jak chcecie znać prawdziwa opinie o firmie to się skontaktujcie z osobami które parują w tej firmie kilka lat. A skoro są takie osoby to chyba tak złe nie jest ?

Bogdan

Naprawdę Polecam. Pracuje już ponad 30 lat w branży i tak profesjonalnej firmy nie widziałem.

@Bogdan

To zapewne pracowałeś jako sprzątacz ,pomagier,albo chłopak na posyłki ,,skoro niby po 30 latach trafiłeś do młynka Zlapales boga za nogi ,i pochlać możesz tez legalnie na wyjazdach ,z elita firmowa jak oko

Oko
@Zenon

Oj ktoś mnie nie lubi????

Rozczarowany pracownik

Szczerze nie polecam firmy. Starają się oszukać cię na każdym kroku. Zarząd firmy opiera się na wielu kłamstwach i niejasnościach. Młody łepek potrafi zarabiać o nawet 15zł więcej na godzinę od bardziej doświadczonych i starszych kolegów z branży, bo wszytko zależy od tego jaką stawkę wynegocjujesz u szefa, a oczywiście i tak wszystko jest kijem na wodzie pisane, bo kasa leci pod stołem a umowa jest na najniższą krajową. O dziwo każdy pracownik jest dogadany na inne warunki. Jednemu zabierają z wypłaty 1000zł za pretekstem "Niemieckiego podatku", drugiemu za to nie powiedzą, że należy się mu kilometrówka za jazdę i tak dalej.., długo by wymieniać...

Filip
@Rozczarowany pracownik

Pod którym stołem tak dają, chętnie przygarnę :D

@Rozczarowany pracownik

Potwierdzam pracowalem ,i widzeniem ten raj na ziemi Mlynka mitomana

Mateusz

Pracodawca na bardzo wysokim poziomie. Rozmowa kwalifikacyjna rzeczowa która przekłada się w rzeczywistości. Wynagrodzenie robione są na konto. Nie ma nic pod stołem. Pełna umowa. Każdy dostaje swój sprzęt. Pracowałem w wielu firmach ale tak profesjonalnej nie widziałem

@Mateusz

A jaki sprzet dostales? walizke kluczy Yato? ,a nie czekaj szelki zapewne,ta firma nie posiada żadnych profesjonalnych narzędzi,ani ludzi a przepraszam jest Oko fachowiec od 0,7 Rozmowa kwalifikacyjna tak tak z Młynkiem Przestancie pisac sami sobi opinie Jak to chłopaki mówiły 2 łózka na 3..ale próbujemy rozważać problem..ktoś moze spać w kuchni na materacu .Przecież to tylko 2 tyg.

Polecam. Pracuje już od kilku miesięcy, na początku dwa małe kontrakty a teraz jestem na kontrakcie planowanym do końca roku. Pieniądze na czas wg umowy. Warunki zakwaterowania super. Kontakt z biurem na 5. Jeśli ktoś chce pracować i robi swoje to będzie również zadowolony. Pozdrawiam.

Sergiusz

Naprawdę polecam. Umowa o prace Dojazd zapewniony przez firmę. Tak samo nocleg

Kacper

Pracuje w firmie jakiś czas. Podpisałem wlanie druga umowe na kolejny okres czasu zgodnie z obietnica. Chyba byłem dobrym pracownikiem bo dostałem również podwyżkę jak było uzgadniane podczas różowy. Auta są nowe. Widać ze firma cały czas się rozwija i dba p swoich pracownikow. Pracy jest dużo. Stałe i stabilne zatrudnienie. Polecam

Dawid

Co tutaj dużo mówić. Polecam. Stała ciekawa praca. Pieniążki na czas co najwazniejsze

Wanda
@Dawid

A to, że pieniążki na czas nie wynika przypadkiem z warunków umowy? Jest tu coś ciekawego ponad to?

Polecam Firmę.

Bartek

Pracowałem już kiedyś w TEKTRUM przez chwile. Dostałem lepszą ofertę więc odszedłem Szef nie robił problemów i powiedział, że jak zmienię zdanie to żebym się zgłosił. Niestety to był mój błąd, że odszedłem. Błąkałem się po firmach chyba przez 2 lata. Obiecywali cuda nie widy i nigdy nic z tego nie było. Aż w końcu wróciłem ponownie do TEKTRUM i tak mija 3 rok mojej pracy. Wszystko jest tak jak należy. Nawet się dowiedziałem, że jakiś zadowolony pracownik zgłosił firmę do PIP. I co wyszło. Nic bo firma jest poukładana i przeszła kontrolę PIP-u celująco. Jak chcesz, żeby traktowali ciebie jak człowieka zapraszam bo naprawdę warto.

Zostaw merytoryczną opinię o TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k. - Bolesławiec

• Jak się pracuje w TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 26 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.