counter
3 27 66 5 1
BB

Praca w Pauloadriani Wrocław to nie praca tylko osaczanie klienta , wciskanie towaru na siłę nawet gdy rozmiar jest nieodpowiedni. Praktykują brak zwrotów towaru co jest niezgodne z przepisami. Dobrze będą czuły się tam tylko placowe przekupy . Nie polecam .

czlowiekgulasz

Ja pracuję w firmie od ponad roku. Byc może nie jest to imponujący staż bo Pauloadriani posiada pracowników którzy pracują tam ponad 10 lat, niemniej poznałam firmę na tyle dobrze, że mogę sie wypowiedzieć. Może dla kogoś będzie to pomocne. 1. Nie ma w tej firmie rzeczy „pod stołem”, „na gębę” itp. Niby oczywiste, ale doświadczenie nauczyło mnie że niekoniecznie. Wszystko jest ściśle kontrolowane przez przepisy, nawet tak zwyczajna rzecz jak grafik jest z każdą zmianą odsyłany do centrali a pracownik wykonuje swoją prace wg ściśle określonych norm czasowych. Nadgodziny zdażają sie w wyjątkowych sytuacjach (czyjeś L4 itd.) i są wypłacane w trybie 3 miesięcznym. Żeby nie być teoretykiem: na przestrzeni ostatniego półrocza albo nie miałam ich w ogóle, albo 5h w miesiącu. 2. Wypłata jest zawsze na czas. Też niby oczywiste a nie u każdego pracodawcy tak było :/ 3. Pracuję na tzw. planach sprzedażowych. To chyba jak wszędzie. Tylko w przeciwieństwie do poprzedników – te tutaj są do wyrobienia. Do tej pory nie udało mi sie wykonać mojego planu raz, a przypomnę pracuję ponad rok.. (do dzisiaj nie wiem jak to sie stało;p). Wszystkie pierdołowate komentarze w stylu „wyscig szczurów” radzę przepuścić przez palce, bo system premiowy sam zmusza do kooperacji. Sprzedajemy w parach i koleżanka zawsze „podwiesza” mojemu klientowi dodatkowy asortyment, bo wie że ja dla niej zrobie to samo za chwile. 4. Hajsy. Dla wnikliwych: nasza podstawa to 2000 na rękę. Jeszcze nigdy mi sie nie zdażyło zebym wzięła „gołą” podstawe. Serio. To trudne zarobić wyłącznie podstawe jak sie ma ponad 6 premii dodatkowych. W tym półroczne. Plus ewentualne nadgodziny. Trzeba by naprawde iść w zaparte. Np zamknąć sie w toalecie na zapleczu i odmówić wyjscia. I tak przez 3 tygodnie. 5. Wymagania: standardy firmy sa obowiązkowe (czyli info z cyklu: jak przyjąc towar, jak ometkowac itd.) to cos co robimy na codzień i trudno mi wyobrazić sobie jak ktos może tego nie wiedzieć, skoro robi to codziennie, prawda? Kolejna rzecz to znajomość składów i cen – tego dla odmiany tez uzywamy codziennie podczas sprzedaży. I można kręcić nosem, ale sam/a zauważ, że kiedy robisz zakupy w jakimś sklepie i ekspedientka sama nie wie co ma w ofercie to jest to słabe. Ja wtedy odwracam sie na pięcie i wychodzę, bo wiem że ona mi prędzej wciśnie niż serio doradzi. Bo nie ma kompetencji. 6. Relacje. Z biurem współpracuje sie naprawde sprawnie – to serdeczni ludzie, którzy zawsze pomogą i zawsze odbiorą telefon:) Reszta ekipy- tutaj sie nie wypowiem bo wszystkich kierowników i pracowników we wszystkim miastach nie poznałam. Opisze to co wiem: Pracuję w Krakowie i niech za komentarz posłuży to że prywatnie spotykamy sie wszystkie po pracy na „zapieksy”. Najwyraźniej sie lubimy;p Ogólnie polecam:) atmosfera prawie rodzinna, hajsiwo sie zgadza, no mi więcej nie trzeba.

D

Czytam i czytam.... i nie wierze wlasnym oczom.... pracowalem w tej firmie w latach 2015 , NIE UWIERZE ze podstawa teraz jest 2,300zl netto !-chociaz wiem ze stawki moga sie zmienic ! Ale NIE W TEJ FIRMIE A skierowanej na zysk,zysk i jeszcze raz zysk i pomiataniem pracownika! Tzn.... widze ze w kazdym miescie ten sam problem.... "kierownik" albo sklad zespolu... teraz wydaje mi sie ze to chyba polityka firmy.... bo nie wierze ze sa tacy slepi ???? ( szef itp )

@D

2300 to jest na sam początek, nie wiem co cię tak dziwi...na pewno było inaczej, firma się zmienia i kasa tez a zostają tylko najlepsi handlowce. Chyba za długo nie popracowałeś w firmie :)

Ups
@D

Skoro już tu nie pracujesz ... To była dobra decyzja, pomocna w rozwoju naszej Firmy... DZIĘKUJEMY!

@Paulina

Widze ze "Pani corka " szefa odp na komentarze lol

@D

Nie mam widocznie nic do ukrycia w odróżnieniu do ciebie :) Nie ma o czym mówić. Bardzo się nudzisz skoro spędzasz czas na komentowaniu firmy w której już dawno nie pracujesz. Pozdrawiam i powodzenia zycze może w końcu zajdziesz firmę bardziej satysfakcjonujaca dla siebie :)

Pracownik <3

...No nie tylko "anonimowy nierobie"- lol XD

Weronika
@Pracownik <3

Widzę, że trochę odbiegliście od ważnych tu kwestii. No więc słuchajcie: wiem, że firma Pauloadriani szuka na ten moment Handlowca - ogłoszenie widziałam na stronie firmy. Możecie mi podpowiedzieć, jak wygląda rekrutacja na to stanowisko? Obowiązuje może dzień próbny?

@Weronika

Tak obowiązuje dzień próbny żeby poznać się nawzajem i zobaczyć jak mniej więcej wyglada praca. Wcześniej na rozmowie jest przedstawiany system pracy, wynagrodzenie, mówimy również o panujących standardach firmy. Pierwsza umowa jest na 3 miesiące.

bylypracownik Nowy wpis
@Paulina

na sam poczatek ? zeby pozniej bylo z czego obciac !! jedno mnie zastanawia....jezeli jestescie taka "super firma i dobrze placicie " to DLACZEGO ? ogloszenia na stanowisko sprzedawcy sa non stop na kazdych mozliwych stronach ? przeciez dobrze platna praca + warunki.... ludzie beda sie trzymac takiego stanowiska ! a nie wierze ze przez 10 lat nie byliscie w stanie znalesc ludzi ktorzy chca pracowac i sie staraja ! hmmmmmm.........? p.s bylym pracownikom latwiej sie wypowiadac bo nie musza sie bac pozniej hejtu/podejrzen

Paulina Nowy wpis
@bylypracownik

Jesteś totalnie nieświadomym człowiekiem. Rotacje w firmach występują wszędzie -to normalne. My pracujemy z ludźmi, którzy chcą się rozwijać i zarabiać i tacy z nami zostają, albo my zostajemy z nimi :) a poza tym rotacja występuje również w sytuacji, kiedy ktoś nie ma ochoty się zaangażować w firmę, a szuka tylko powodów do tego jak robić żeby się nie narobić :) pozdrawiam

czlowiekgulasz

@czlowiekgulasz

Autorze wpisu.... pani M ? Kierowniczka ? Nie znam innej osoby ktora pracowala/pracuje 10 lat s krakowie.... upss tal bylo "swietnie" ze zamkneli w krakowskiej i na kazimierzu a serenada swieci pustkami

Pati
@D

Najwyraźniej ciężko było o fajnych pracowitych i lojalnych ludzi.. w tej chwili Dziewczyny z Krk pracują już wszystkie ponad 5 lat i mają się dobrze... co do (usunięte przez administratora) to widze ze nie masz zielonego pojęcia jak to wszystko się odbywa... ale spokojnie jeszcze o nas będzie głośno :):):)

D Nowy wpis
@Pati

5 lat ? swieze miesko ! czyli nowy sklad bo pierwszy juz sie pokruszyl.... ooooo jaka szkoda.... buuuuu

Wiecie może czy w Pauloadriani szukają chętnych na staż?

Paulina Nowy wpis
@Pytanie

Dzień dobry, w tej chwili nie poszukujemy osób na staż.

Anita

Przestaliście być aktywni na tym forum czy to dlatego, że tak dobrze się pracuje?

d
@Anita

dobre !!!! Hahaha

O
@Anita

No tak trochę jest .. Jak jest ok to cisza :)

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

D
Użytkownicy czekają na odpowiedź 108 dni.

P.s ... podstawa byla 1,500zł netto + wykonanie planu przydzielonego na pracownika ! ALE.... jezeli nie wykonalo sie planu w 100% ? Byla podkategoria : - trzeba bylo wykonac np 85% planu zeby uzyskac 1,500zl ... jezeli tego nie zrobilismy ? Wymagrodzenie bylo 1350zl plus grozba zwolnienia - slowna/zastraszanie (np co miesiac )

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Pauloadriani? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

@Pytanie

Jedna i druga opcja wchodzi w grę. Jeśli jest możliwość to odbieramy nadgodziny.

BB

@BB

To bardzo mocne słowa, bowiem firma Pauloadriani w swej sieci salonów doradza i ubiera klientów ponad 16 lat. Ich celem jest dążenie do doskonalenia świadomości modowej mężczyzn w całej Polsce. Można zatem przypuszczać, że w godny sposób traktują tam swoich pracowników. Ale fakt - akurat Tobie praca w tej firmie może nie odpowiadać, ale innym już na pewno. Czy zatrudniają tam osoby bez żadnego doświadczenia w handlu? Pytam, ponieważ widziałam, że prowadzą aktualnie rekrutację: http://www.pauloadriani.pl/praca/ Wiesz coś na ten temat?

@BB

Stary wpis, ale odniosę się do niego. "Jeżeli konsument dokonał zakupu w stacjonarnym sklepie, to zgodnie z polskim prawem sprzedawca nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu niewadliwego towaru tylko dlatego, że klient się rozmyślił albo rzecz przestała mu się podobać." Proponuję najpierw poczytać, a później pisać :)

Co jaki okres czasu w Pauloadriani można ubiegać się o podwyżkę?

sama_prawda

Podwyżkę? Najlepiej, wcale!

@Pytanie

W Pauloadriani podwyżki podstaw występują po zmianie umowy na kolejną nawet już po trzech miesiącach pracy. A tak na dobrą sprawę to można sobie fundować co miesiąc wyższe wynagrodzenie pod warunkiem zrealizowania planu.

Maja
@sama_prawda

może nie dotrwałeś/aś po prostu do kolejnej umowy bądź myślałeś/łaś że sobie postoisz i podasz czasem klientowi coś do zmierzenia? Ja pracuję 10 lat w tej firmie, otrzymuję premie, nadal się rozwijam i nie narzekam :)

kandydat
 Rekomendacja

Ostrzegam wszystkich potencjalnych kandydatów na pracownika przed rozmową kwalifikacyjną przeprowadzaną przez kierownika jednego z salonów we Wrocławiu. Rekruter ten ma w zwyczaju dzwonić po byłych pracodawcach i przełożonych przyszłego pracownika by pozyskać opinie o danej osobie, czyni to bez zgody kandydata. Przeżyłem to na własnej skórze i zgłosiłem to firmie pauloadriani, która odpowiedziała, że poczyni kroki w tej sprawie, jeśli podam dane, które mnie zidentyfikują. Zapytałem jak po tak nieuczciwym potraktowaniu mogę ponownie im zaufać, nie otrzymałem do dnia dzisiejszego odpowiedzi. Prawo wyraźnie mówi: "Niedopuszczalne jest pozyskiwanie przez potencjalnego pracodawcę informacji o kandydacie na pracownika od jego poprzedniego pracodawcy, jeśli nie posiada on zgody kandydata na powyższe. Potencjalny pracodawca nie może tym samym zwrócić się do poprzedniego pracodawcy o informację, jakie zadania realizował kandydat u tego podmiotu oraz jaką ma opinię o kandydacie do pracy. Podczas procesu rekrutacyjnego źródłem informacji, które dotyczą przebiegu pracy zawodowej, powinien być sam kandydat" (UODO).

Nieznajomy
@kandydat

Nie ma co zgłaszać firmie,to ich normalna procedura rekrutacyjna,a kierownik tylko wykonywał polecenia właściciela firmy.

Czesław
@kandydat

Takie zachowanie oczywiście nie powinno mieć miejsca. Czy prócz tych niedogodności, o których piszesz rozmowa z rekruterem była przeprowadzona pod kątem Twoich umiejętności i kompetencji? Na jakie stanowisko kandydowałeś i czy zostały Ci zaproponowane warunki zatrudnienia, które Cię satysfakcjonowały? Dodaj więcej szczegółów.

Deltaf
@kandydat

Jedna kara od Pani prezes UODO została już nałożona ponad 900 tys. złotych. Najwyraźniej jedną i drugą stronę stać na łamanie przepisów. No cóż chyba sprawę powinna Pani zgłosić odpowiednim instytucjom. A co by się działo po zatrudnieniu, aż strach pomyśleć skoro nieprzestrzeganie przepisów jest już zauważalne podczas rekrutacji.

Pepo
@Czesław

Ja też się wybieram na rozmowę i zastanawiam się czy warto po tym co przeczytałem. Chętnie przeczytałbym trochę konkretów o co pytają. Może ktoś napisze?

kandydat
@Czesław

Niedogodności!!??? Pan raczy żartować. Dziś byłem na rozmowie kwalifikacyjnej, która trwała prawie godzinę, oczywiście nie było to Pierre Cardin, gdyż tam rozmowa trwała zaledwie 15 minut. Zadano mi kilkanaście pytań w tym o umiejętności, kompetencje, mocne i słabe strony. W Pierre padły 4 pytania, w tym ile chcę zarabiać i kiedy mogę podjąć pracę.

Czesław
@kandydat

Otrzymałeś finalnie propozycję zatrudnienia od pracodawcy? Skoro pytano Cię, ile chciałbyś zarabiać, to zastanawia mnie, czy firma Pauloadriani na początku zatrudnienia jest w stanie zagwarantować Ci zarobki, które podałeś w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej? Podziel się, proszę szczegółami na ten temat.

Nina
@Czesław

Wynagrodzenie brutto jest stałe+Ew premia od sprzedaży.

Katarzyna
@Nina

Rozumiem, a jakie wymagania należy spełnić, aby otrzymać wspomnianą przez Ciebie premie w Pauloadriani? Dodaj od siebie również, czy ten pracodawca przewiduje nagradzanie pracownika w innej formie na przykład poprzez udzielanie pozapłacowych benefitów czy organizowanie wyjazdów integracyjnych.

DobraMocyStrona
@Pepo

Chyba po czasie... czytam i chcę od siebie. Pracuję ponad rok, ale z tego co wiem, to szablonowa rozmowa plus pytania spersonalizowane. Sprzedawcy zarabiają tutaj teraz 2300 na podstawie i po okresie próbnym 2600 (na rękę), później podstawa jeszcze większa, pod warunkiem, że chcesz się rozwijać (podstawa), plus premie- wiadomo z nimi różnie- ale są. Wymagania duże- wiedza, wynik,..//// ale wszystko w dobrej (jak -dla mnie) atmosferze. Ja pod negatywnymi opisami się nie podpisuję - tym bardziej, że czytam i są w większości są autorstwa osób , które pracy nie dostały lub tych, które już nie pracują. Mi jest tutaj dobrze i nie jest to masochizm. Jeżeli nie boisz się pracy i jesteś w porządku wobec innych - odnajdziesz się.

Mariusz
@DobraMocyStrona

Skoro nie zawsze można liczyć na premię, to od czego jest ona właściwie uzależniona? 2300 na podstawie to niestety niewiele więcej niż najniższa krajowa. Dopiszesz jeszcze ile trwa okres próbny w Pauloadriani i na jakiej umowie wtedy się pracuje?

DobraMocyStrona
@Mariusz

okres próbny 3 miesiące zawsze umowa o pracę i stawki to kwoty netto, więc sporo więcej niż najniższa krajowa (chyba o 976zł netto po okresie próbnym). Towar jest drogi, więc jak ktoś handlował w takim sklepie, to wie jakie są premie (socjal też mamy) ;) - kończę mój udział., na tym forum i wracam na sklep , a udzielam się nie tylko z powodu niezadowolenia ;) Pozdrawiam wszystkich!!!

Oświecona

Uciekajcie gdzie pieprz rośnie.Pracodawca nie szanuje swoich pracowników,zwalnia Ich z dnia na dzień!Zespół w Poznaniu jest budowany już przynajmniej 3ci rok a pracodawca swoim postępowaniem wszystko rujnuje.Obecnie w Poznaniu nie ma już 6 pracowników,którzy pracowali jeszcze 2 mce temu,tak prężnie rozwija się firma :) Ta firma rujnuje!

Rozczarowana

Absolutnie wystrzegajcie się!!! Dużo by pisać! Moje sugestie dla Pauloadriani: Nieuczciwi. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Widzieć człowieka w pracownikach.

Pracowanik

Nie wiem dlaczego w opisie jest Pauloadriani - Toruń skoro w Toruniu nie mamy salonu Pauloadriani. Ale jakby ktoś chciał wiedzieć to ja pracuję w Pauloadriani od 6ciu lat i jest mi tu bardzo dobrze. Podstawy są na poziomie znacznie wyższym niż minimalna krajowa i rosną wraz ze stażem. U nas praktycznie ZAWSZE są realizowane plany a co za tym idzie mamy premie które podwajają a nawet POTRAJAJĄ nasze wynagrodzenie. Jest dużo nauki i pracy ale za to jest do tego ADEKWATNE WYNAGRODZENIE i WSZYSTKO NA UMOWĘ O PRACĘ a właśnie o to chyba chodzi!!! Wiem, że aktualnie prowadzone są rekrutacje w Łodzi i Rzgowie a w Poznaniu od września będzie drugi salon – uważam, że warto zainteresować się ofertą Pauloadriani – Pierre Cardin

magda
@Pracowanik

mowisz o wypracowaniu planu po trupach ? np w krakowie ... kierowniczce która lubi obgadywac za plecami ? nie podlizujesz sie jej i nie donosisz wiec nie jestes ulubiona/ulubiony ?! prosze cie.....

m
@magda

zgadzam sie w 100 % !!! Pracowalam w tym salonie kilka lat temu i do teraz dobrze nie wspominam.... nie wiem czy dalej ta sama kierowniczka ? Pani M.L

Powiecie coś o swojej pracy w Pauloadriani? Na jakie zatrudnienie można liczyć? Jaka jest atmosfera w pracy? Każda kwestia może być ważna przed podjęciem wyboru.

Czy ktoś chciałby wypowiedzieć się w sposób rzetelny i prawdziwy o firmie Pauloadriani? Taka wypowiedź mogłaby pomóc innym aplikantom w uzyskaniu informacji o firmie.

Flower
@Administrator

Ja jestem pracownikiem firmy i szczerze jestem w stanie napisać,że pracownicy dostają umowę o pracę,dobrà podstawę i jeszcze fajniejsze premie. Nadgodziny-każda nadgodzina jest wypłacana (nie ma obiecanek,ze zapłacimy,ani co gorsza oddamy w kolejnym mcu) i stawka jest bardzo dobra.Atmosfera w moim salonie jest bardzo sprzyjająca pracy,szanujemy siebie nawzajem. Pauloadriani jest uczciwym pracodawcą-wynagrodzenia zawsze na czas i są przejrzyste. Wiemy ile otrzymamy-sami na to pracujemy.

Karolina

@monia widzę, że jesteś zadowolona z pracy w firmie. Z tego co mówisz, to też dobrze się w niej odnajdujesz. Mogłabyś powiedzieć coś więcej o możliwościach jakie daje praca w Pauloadriani? Na stronie internetowej firmy w treści oferty pracy widzę, że wśród warunków oferowanych sprzedawcom jest również możliwość rozwoju w strukturach firmy. Mogłabyś powiedzieć coś więcej o tej możliwości? Jak to wygląda w praktyce?

monia

Czytam i czytam....opinie są na prawdę popadające w skrajność :-) ja pracuje na stanowisku sprzedawcy już ponad 2 lata i nie narzekam.. praca jak praca!! Oczywiście że są wymagane pewne standardy i znajomość materiałów ale to akurat tylko pomaga w sprzedaży...jeśli ktoś się tym interesuje to taka praca to tylko przyjemność :-) Jeśli jesteś osoba która chce stać i podawać tylko rozmiar z wieszaka to wyślij cv tam gdzie płaca najniższą krajową. Ja uważam że firma jest na wysokim poziomie a pnie się tylko wyżej. Zarobki są adekwatne do stażu ale można wyciągnąć tyle co kierownik w innym niszowym salonie a tj napisałam wcześniej jestem sprzedawca tylko 2 lata.... Wystarczy chcieć.

Karolina

Dołączam się do pytania @Kola. Do końca dzisiejszego dnia można aplikować na to stanowisko. Ktoś z Was już uczestniczył w procesie rekrutacji i mógłby opowiedzieć o tym, czego można się spodziewać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Takie informacje mogą być bardzo istotne dla osób, które właśnie na swoją rozmowę o pracę czekają.

Kola

Czy mógłby ktoś napisać kilka słów w temacie pracy sprzedawcy? Jakie zarobki można wyciagnąć? Dzięki

Fiona

Praca w tej firmie nie jest szczytem marzeń, przeciętna płaca tak na prawdę uzależniona od tego czy zrealizujesz swój budżet wyznaczony na dany miesiąc - tak zwany Wyścig Szczurów i to jest wyznacznik tego czy jesteś odpowiednim pracownikiem i realizujesz plany, atmosfera ogólnie przeciętna w miejscu pracy, przemiał pracowników niesamowity, ogłoszenia o prace wiszą cały rok a to o czymś świadczy!!!!! Osoby które tam pracują dłuższy czas a zostało ich ostatnimi czasy kilka na krzyż, chyba poszły po rozum i odeszły. Zarząd typu poszczęściło się w Życiu, ogólnie nie szanujący ludzi - brak słów, Pan S.... ma niesamowitą satysfakcję odpytując pracowników z standardów, ma wtedy taką wyższość swojej osoby nad przeciętnym pracownikiem, kręci Go widok przerażonego sprzedawcy...! Ogólnie to co usłyszysz na rozmowie to super scenariusz ale z czasem okazuje się że trochę mija się z tym co jest w rzeczywistości. Umowa - umową ale jak brakuje ludzi do pracy i tyrasz nadgodziny to nakazują podpisać dodatkowe umowy zlecenia aby nie mieli nie przyjemność z PIP. Dobre czasy zarabiania minęły jak zimy w Polsce haha Ogólnie stracony czas i szkoda zdrowia psychicznego!!!!

tolo

Pracujesz w Rzeszowie Pracowanik'? Ja wlasnie widzialem wczesniej ogłoszenie na stanwoisko sprzedawcy, wiesz czyjeszcze jest wolne? il laikowi dadzą na początek? szkolenia są jakieś?

Zostaw merytoryczną opinię o Pauloadriani - Toruń

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Pauloadriani
3/5 Na podstawie 27 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Matejki 9