Opinie o HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG w Pöttmes

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG w Pöttmes

malibu

(usunięte przez administratora) ZACZNE OD TEGO ZE TA FIRMA OFERUJE PRACE W AKORDZIE LUB RYCZALTOWO A DOKLADNIE NIE WIESZ ZA ILE PRACUJESZ BO NIKT CI NIE DA DOKLADNYCH INFORMACJI O CENACH ZA NP-KLEJENIE STYROPIANU ITP,DOPIERO NA WYPLATE PO MIESIACU DOWIADUJESZ SIE JAK ZOSTALES (usunięte przez administratora) I CO CI POTRACILI A NIKT SENSOWNIE NIE POTRAFI CI POMOC.PO MIESIACU OKAZUJE SIE ZE MAJSTER ZARABIA 2500 EURO MAX A TY JAKO PACHOLEK DOSTAJESZ MAX 2000 EURO,ALE TYLKO NA PAPIERZE BO ZABIERAJA CI ZA MIESZKANIE,UBRANIE,UBEZPIECZENIE I ZOSTAJE CI MAX 1800 EURO PRZY 23 DNIACH ROBOCZYCH I DOLICZENIU URLOPU. CO DO URLOPU TO FIRMA SAMA TOBIE WYZNACZA KIEDY IM PASUJE TO CI ZALICZAJA.CO NAJLEPSZE KAZDY MAJSTER MUSI SPOZADZIC DZIENNY WYPIS CO ROBILISCIE DOKLADNIE ILE CZEGO I ILE GODZIN ZA KTORE PLACA GROSZE.NAJLEPSZE ZE MUSISZ DOJEZDZAC DO FIRMY NA 6.00 POTEM ZABRAC CO POTRZEBUJESZ W PRACY I MATERIAL,JEDZIESZ NA BUDOWE NAWET PRZESZLO GODZINE I ZA TO NIE PLACA.NA FAJRANT MUSISZ BYC PO GODZINIE 17.00 BY ODSTAWIC AUTO DO FIRMY WIEC TWOJ CZAS POSWIECONY JEST 11 GODZIN DZIENNIE A LICZONY 8 GODZIN MINUS PRZERWA GODZINA KTORA NIE JEST PLATNA ROWNIEZ.MEKSYK ZACZYNA SIE GDY TYLKO PODPISZESZ UMOWE I ZAWIEZIE CIE NA MELINE ZWANA U NICH APARTAMENTEM ZA KTORY PLACISZ Z WYPLATY,DODAM LINK NA FACEBOOKA GDZIE MOZECIE ZOBACZYC JAK WYGLADA APARTAMENT GDZIE MASZ ODPOCZYWAC PO PRACY I MIESZKAC CZY UGOTOWAC SOBIE JEDZENIE.JESLI NIE POSIADASZ KONTA BANKOWEGO TO ROWNIEZ MUSISZ SAM SOBIE ZALOZYC,UMOWA JEST DO GRUDNIA A POTEM MAJA CIEBIE W DUPIE,NAWET JESLI ZLOZYSZ PISMO O ZASILEK DLA BEZROBOTNEGO TO NAWET LISTY ZNIKAJA LUB SA DAWANE PO TERMINIE I NIKT Z FIRMY CI NIE POMOZE W TYM WIEC ZASILEK PRZEPADNIE TOBIE.OBECNIE ZWOLILO SIE DO TEJ PORY OKOLO 10 OSOB Z TEJ FIRMY,NAWET ZNAJOMY KTORY PRACOWAL TAM 7 LAT,PRZEZ TA PATOLOGIE W FIRMIE I WARUNKI A TERAZ NA SILE SZUKAJA WSZEDZIE (usunięte przez administratora) DO PRACY.PRACUJACY TAM KIEROWNIK MATEUSZ W, ORAZ MARIUSZ B. OBIECUJA KAZDEMU ZLOTE GORY LUB JAKIES DODATKI A W RZECZYWISTOSCI KLAMIA W KAZDEJ SPRAWIE NIE DOTRZYMUJA SLOWA,BYLE BYS ROBIL I NIE NARZEKAL.NORMALNIE (usunięte przez administratora) U NIEMCA GDZIE POLAK PILNUJE PORZADKU.CO DO UMOWY TO NP KOLEGA Z PRACY PO PRZETLUMACZENIU MIAL NAPISANE ZE JEST HANDLOWCEM,A NAJLEPSZE JEST TO ZE MASZ WPISANE ZE W ALA APARTAMENCIE MASZ INTERNET,TELEWIZJE,MEDIA I WSZYSTKO. A W RZECZYWISTOSCI NETA NIE MA WOGOLE,TELEWIZJI ROWNIEZ NIE MA CHYBA ZE PRZYWIEZIESZ SWOJA Z POLSKI,PRALKI PLATNE W PIWNICY ,A NAJLEPIEJ ZABIERZ CALA KUCHNIE I GARKI BO NIE MA TAM NIC W TYCH MELINACH. CO DO KIEROWNIKOW TO CIAGLE MIESZAJA I UTRUDNIAJA CI PRACE I ZYCIE BYS MYSLAL I ZYL TYLKO PRACA U NICH,NAWET PLACA ZA TO BYS PISAL PISMA NA INNYCH KIEROWNIKOW BY SIE ICH POZBYC.JESLI CHODZI O ZALICZKI TO NAJLEPIEJ NA KOLANACH I BEZPOSREDNIO DO DYREKTORA BO KIEROWNIK NAWET SIE NIE ZAPYTA A TOBIE WMAWIA ZE SIE PYTAL I NIE MA ZALICZEK.

@Hoermannshofer Fassaden

Fajnie że można wybrać czy wolne czy wynagrodzenie. Ja na pewno wolałbym lepiej zarobić w taki dzień. Stawka jest wtedy wyższa? Dużo chętnych się zgłasza na pracującą sobotę? Jest tyle roboty że starcza dla wszystkich zainteresowanych?

Polak-potrafi

Naturalnie Hörmannshofer nie jest najlepsza firma, ale za to ciągle się zmienia i rozwija. Nie każdy może w tej firmie pracować bowiem każdy ma inne cele i inny plan na życie. Każdy ma inne oczekiwania. Wiele osób zapomina ze aby coś otrzymać to trzeba dać od siebie. I tutaj mogę ze swojego doświadczenia zapewnić ze te osoby co uczciwie pracują to i uczciwie zarabiaj. Osoby, które myślą ze wszystko spadnie z nieba - tutaj nie ma dla nich miejsca i pewnie nie będzie w żadnej innej firmie. Myślę tez ze te osoby, które u nas pracowały i takie komentarze piszą raczej w żadnej firmie na długo miejsca nie zagrzały - życzę im jednak, aby znalazły takie miejsce pracy, które sprosta ich oczekiwaniom. Jeśli ktoś u nas zarabia 1800 euro netto to my także pytamy siebie, dlaczego tylko 1800 euro netto. Na czym to leży i jaka tego jest przyczyna. Myślę jednak ze najlepiej mogą sobie odpowiedzieć na to pytanie osoby, które taka pensje otrzymały. Następnie - a może wziąłem jakieś zaliczki o których zapomniałem a zostały odliczone od pensji, a może zapłaciłem za mieszkanie i zapomniałem o tym ze będzie odliczone a może nieuczciwie pracowałem? Nikomu nic nie zarzucam jednak abyśmy my kogoś zwolnili to musi już konkretnie podpaść. Każdy z naszych pracowników wie ze, jeśli ma problem i do nas z nim przyjdzie - wspólnie znajdziemy jego rozwiązanie. Wielu naszych kolegów z tej możliwości korzysta - jednak o wielu za mało. Co do materiału, przykrym jest ze ktoś pisze o wynoszeniu materiału tutaj a nas o tym nie poinformował. W każdej firmie będą pracownicy przychodzić i odchodzić z różnych przyczyn. Do pewnej granicy jest to każdej firmie potrzebne. Nie możemy tez zapominać, że wiele osób, które przychodzi do pracy wieloletnie doświadczenie przy dociepleniach - a okazuje się ze kielni nie umie w ręku trzymać albo ma problemy, których nie będę tu przytaczał. Taka jest rzeczywistosc.

@Ewcia

Szanowna Pani Ewo, jesli faktycznie Pani tata chce u nas sie zatrudnic powinien siegnac po telefon i zadzwonic. Jesli zna sie na pracy, ma doswiadczenie i najlepiej prawo jazdy - niestety to jeszcze nie wystarczy - do tego trzeba sie angazowac i miec troche cierpliwosci - nowa firma, nowi ludzie, nowe zasady, inny system wykonania docieplen - czyli jesli ma dorosle i powazne podjescie do zycia to u nas sie odnajdzie.

Hadzer

Kolecy którzy pisali opinie o tej firmie to mają racie (usunięte przez administratora) 11 godzin a płacone za 8 i od kiedy się (usunięte przez administratora) pracuje na akord na fassadach w Niemczech to jest ich wymysł i chore a jak od chodzisz z firmy to ci za wszystko podlicza i ci braknie wypłaty napisze krótko nawet się nie wybieracie do tej firmy pracowac bo jak nie znasz języka niemieckiego to cie jeszcze polak wydyma a po drugie to trzeba samemu se materiał załatwiać na firmie pracowałem w 3 firmach na fassadach ale takiej organizacji nie widziałem jeszcze jak w tej firmie tak jak kolega napisał wyżej że miał doświadczeń 20 lat to ich nie obchodzi masz się uczyć od nich a założę się że wziął by ze 3 pracowników tej firmy na inne prace fassadach to by stali jak słupy bo by nie wiedzeli jak się zabrać do pracy tam się nie da zarobić Polacy pisze prawdę omijacie ta firmę bokiem bo Pan Mariusz B. Dobrze bajerzy tylko przez telefon jak z tobą rozmawia wciska takie kity że szkoda mówić i obiecują ci nie wiadomo co........

Hoermannshofer Fassaden

NIestety nie ma kursow prowadzonych w firmie. Jest malo osob zainteresowanych. Jesli ktos z pracownikow zglosi sie i powie ze jest gotowy w soboty, niedziele albo wieczorem po pracy uczeszczac na kurs napewno jako firma dolozymy sie do kursu. Naturalnie po udanych egzaminach. Mamy osoby w firmie, ktore ukonczyly z nasza pomoca B1. Wystarczy zwrocic sie do nas i znajdziemy wpolnie najlepsze rozwiazanie.

Mali Nowy wpis

Cześć. Z jakiegoś powodu nie mogę wejść na stronę internetową firmy aby sprawdzić aktualne oferty pracy. Udało mi się jedynie znaleźć w internecie ofertę pracy dla montera dociepleń budynków z ubiegłego roku. Z tej oferty wiem, że firma wymaga już doświadczenia od pracowników. Ktoś wie ile lat doświadczenia trzeba mieć, żeby móc liczyć na zatrudnienie?

Hoermannshofer Fassaden Nowy wpis
@Mali

Dzien dobry! Strona w wersji niemieckiej www.hoermannshofer.de funkcjonuje prawidlowo a w polskiej wersji jezykowej www.hoermannshofer.pl tez jednak zalezy to od ustawien przegladarki internetowej. W odpowiedzi na Pana pytanie - najlepiej, zapraszam - skontaktowac sie telefonicznie albo zlozyc aplikacji. Wtedy nawiazemy kontakt i okaze sie czy Pana doswiadczenie jest wystarczajace. Doswiadczenie doswiadczeniu nie jest rowne - a przepracowana ilosc lat niekoniecznie jest wyznacznikiem, ktory ma wplyw na otrzymanie zatrudnienia. Z powazaniem Hörmannshofer Unternehmensgruppe

Polak Nowy wpis

Przepraszam - Panie Altman, wstydzi sie Pan swojego pochodzenia? Co za roznica czy ktos pochodzi z Polski, z Niemiec czy innego kraju? Ma Pan powiem ostro "rasistyczne" poglady...

Czy w HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Hoermannshofer Fassaden Nowy wpis

Czy w naszej firmy jakieś zaszły jakieś zmiany? Pytanie jest mało konkretne wiec nie do końca można odpowiednio odpowiedzieć. Mimo niestabilnej sytuacji na rynku budowlanym w Niemczech oraz niepewnej sytuacji w Polsce jako firma rozwijamy się dalej i rośniemy w „silę”, płacimy na czas i mamy wielu stałych pracowników, którzy z nasza firma sia zintegrowali i wiemy ze możemy na nich polegać. Wiemy ze be z nich nie bylibyśmy dzisiaj tutaj, gdzie jesteśmy. Z poważaniem Hörmannshofer Unternehmensgruppe

Przykro się czyta te eksplikacje firmy, z których wynika, że nikt nie jest dość dobry, aby w niej pracować i wszyscy chcą czerwonych dywanów itd. Czy w takim razie Pan właściciel organizuje płatny dzień próbny, żeby przekonać się, czy kandydat osiąga ów poziom, o jaki chodzi na niemieckim rynku? Czy przyjmuje na podstawie rozmowy, a potem ma za złe, co można tu aż za dobrze odczuć?

@Gość

Dzień dobry, musze przyznać ze bardzo ciekawe odniesienie do naszej wypowiedzi. Każdy punkt widzenia jest inny – wiec, aby zrozumieć – „czerwony dywanik” znaczy wygórowane wymaganie, którym my jako firma nie możemy sprostać. Tak to należy czytać. Wiele firmy na rynku niemieckim spotyka się z podobna sytuacją. Następnie – sprostuje wypowiedz napisana poprzez Pana/Panią – nigdzie nie pisze wszyscy. Zaangażowanie, chęci i uczciwa praca a także doświadczenie nie stanowią wygórowanego poziomu. Aby przedsiębiorstwo istniało obojętnie w jakiej branży musi mieć dochód- wiec musi być odpowiedni zakres pracy wykonany. Dotyczy to także naszej branży a także polskich przedsiębiorstw działających w Polsce. Oczywiście zatrudniamy pracowników w większości na podstawie rozmów oraz spotkań, które odbywają się w naszej firmie jednak z sukcesem otrzymują u nas zatrudnienie osoby na podstawie rozmów telefonicznych i pracują już parę lat. Nie ma zainteresowania u osób poszukujących pracy przepracowaniem jednego dnia – każdy poszukuje stabilności i długiego zatrudnienia. Nowi pracownicy mają możliwość odbycia szkolenia w naszej akademii a co za tym idzie poznania struktur naszej firmy i poznania technik wykonywania pracy. W przypadku dalszych pytań można się ze mną skontaktować po moim numerem telefonu w godzinach pracy i porozmawiać. +4917643250448 Z poważaniem Hörmannshofer Unternehmensgruppe

Firma HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Montaż izolacji budynku. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.

Bp
@Polak-potrafi

Nieprawda,są tam kliki i polscy sorry niemieccy Polacy którzy próbują narzucać swoje sposoby,więc jak fachowiec przyjeżdża to nie jest fachowcem,nikt nie porozmawia jak piszesz,tylko kablowanie jeden na drugiego a wy tym się zywicie.Materialy kradną i wywozą do Polski na swoje prywatne cele (usunięte przez administratora) Nikt nie przyjdzie i nie powie bo to w gestii firmy żeby nie dać się okradać.czasem są to osoby bloskospokrewnione z kierownikami i majstrami etc. Pytanie moje jest takie ,jeśli jest tak fajnie to ile jest stałych pracowników a ilu w ciągu roku tam jest i odchodzi? To jest wina firmy że tak sobie pozwala żeby jeden drugiego podkopywał. Z resztą jak każda firma dba przede wszystkim o swoje interesy,a czy ktoś jest krótko ,długo czy dobra czy zła atmosfera ,zawsze przyjedzie głupi co da cegiełkę do waszego sukcesu!!!

@Bp

Dzień dobry i dziękuję za cenne informacje szkoda ze nie w biurze w rozmowie np. 4 oczy, aby znaleźć rozwiązanie tylko tutaj. Kto jest tak naprawdę fachowcem i co to znaczy ze przyjeżdża fachowiec w Pana mniemaniu? Z doświadczenia wiemy ze normy i wykonanie elewacji w Polsce różnią się od tych na terenie Niemiec wiec naturalnym jest ze osoba nawet z wieloletnim doświadczeniem musi się „przestawić” a zarazem czegoś nowego nauczyć. Pan sobie nie zdaje sprawy jakie konsekwencje dla firmy mogą zaistnieć, jeśli „fachowiec” zatopi siatkę na 4 mm a nie na 6. Kto pokryje straty i koszty naprawy fasady? Pan? Jeśli ktoś nie jest otwarty na wiedze i dalszy rozwój to nie jesteśmy odpowiednia firma dla tych osób i nie byliśmy pewnie z tego powodu także dla Pana. Wspomina Pan o „kablowaniu” jednej osoby do drugiej. Czy jeśli ktoś jest w porządku wobec firmy i wobec siebie musi się nad tym zastanawiać? Czy na taka właśnie osobę będzie coś powiedziane dalej – na pewno tak, ale pozytywnie i tak powinno być. Każda firma musi dbać o swoje interesy a zarazem tym interesem jest osoba w danej firmie zatrudniona. Czyli dba także o interesy tej osoby. Aby coś z firmy dostać trzeba trochę więcej od siebie wnieść. Inaczej worek będzie pusty i tak sobie 350 osób na bruk.. – pomyślał Pan nad tym? Co do odchodzenia stałych pracowników – tutaj się Pan myli. Zdąży się ze ktoś odejdzie i ma do tego prawo. Naturalnie szkoda dla nas jednak każdy ma swoje Plany życiowe. Proszę wsiąść pod uwagę ze przychodzi dużo osób z powrotem łącznie ze swoimi kolegami, których wciągają do nas do firmy – to duży sukces. Dostają szanse i pracują dalej. Jeśli był Pan świadkiem wynoszenia materiałów z budowy to z jakiego powodu Pan tego nie zgłosił? Miał Pan na pewno taka możliwość. Moglibyśmy odpowiednio zareagować. Nie czuje się Pan ani trochę współwinny?

Ewcia

Tak sądzisz? Napiszesz konkretnie co masz na myśli, że aż bzdurami to okreslasz? Byłam bardzo wdzięczna, moj tata chce się tu przyjąc i ciekawi mnie jakby mu się tu pracowało:(

@Ewcia

@Hadzer

Szanowny Panie, jak widze wynagrodzenie Panu w systemie akordowym nie odpowiada i jak rozumiem z tego powodu odzsedl Pan z naszej firmy. Odniosl sie Pan takze do czasu pracy. Z tego co rozumiem pracowal Pan po 11 ogdzin a zalplacone mial za 8 godzin. Bardzo interesujace - po pierwsze nie pracowal Pan na godziny a po drugie zapomnial Pan o tym ze mial Pan 1,5 godziny przerwy. Czyli co dla mnie jest kompletnie niezrozumiale z jakiego powodu podaje Pan nieprawde. Jakko firma ciagle pracujemy na poprawa organizacji budow oraz warunkow zatrudnienia jednak nad tym musza pracowac dwie strony. Niestety rozwinietego czerwonego dywanika, mercedesa klasy s, masazystek nie mozemy zapewnic ale mysle ze cierpliwe osoby pracujace w naszej firmie na naszym dalszym rozwoju skorzystaja. Co do znajomosci jezyka niemieckiego - zakladam ze pracowal Pan w polskojezycznej brygadzie wiec tu nie bylo problemu. Bardzo bym prosil o konkretna informacje co sie nie zgadza i co jest inaczej niz z Panem bylo uzgodnione przed podpisaniem umowy. Dane konaktowe do mnie Pan ma prawda? Brak z Pana strony konkretow. Oczernia Pan innych - kolegow z pracy, firme, inne osoby zatrudnie w firmie tylko pytanie jaki w tym jest cel? Mial Pan wiele innych mozliwosci z ktorych zakladam Pan nie skorzystal wiec moze teraz znajdzie Pan troche odwagi i zadzwoni do mnie. Z powazaniem Hörmannshofer Unternehmensgruppe

Szymon
@Hoermannshofer Fassaden

Chciałbym dopytać o znajomość języka. Pracownik wspomniał że bez tego ciężko się wpasować a informacja z firmy jest taka że można pracować w polskojęzycznej ekipie i w zasadzie niemieckiego się nie używa. To jak to jest w praktyce?

@Szymon

Szanowny Panie Szymonie, - z mojego prywatnego punktu widzenia. Jade do pracy za granice do Niemiec czy Chin.... Ciezko jest oczekiwac ze pracownicy firmy beda uczyc sie jezyka polskiego oraz innych aby przyjmowac pracownikow z polski. Jezeli ktos decyduje sie wyjechcac za granice to nawet jesli nie zna jezyka no to dobrze by bylo jesli wiaze sie z danym krejem swoja przyszlosc zawodowa powoli sie go uczyc. Na pewno jest latwiej w pracy a zarazem co tez jest istotne - prywatnie. Nawet robiac zakupy w sklepie czy zalatwiajac jakas sprawe... - jako firma mamy mozliwosc zatrudniac pracownikow np. z Polski i moga u nas pracowac z kolegami z Polski. Jednak czasami tak jest nie ukrywam ze brygadzista musi pomagac sobie "rekoma i nogami" jak sie mowi oraz translatorem aby porozumiec sie z kierownikiem. Jednak po jakims czasie funkcjonuje komunikacja coraz lepiej. Na sytuacje dobrze jest patrzec nie tylko ze strony osoby zainteresowanej zatrudnieniem ale takze z perspektywy firmy. Jesli nasi pracownic wyrazaja chec nauki jezyka niemieckiego to sa kursy i chetnie w takiej sytuacji wspieramy.

@Hoermannshofer Fassaden

O to super. Czyli nawet jak się zna tylko podstawowe słownictwo a jest chęć do nauki to są kursy w firmie. Pracodawca w pełni je finansuje? To spotkania z lektorem czy bardziej wykupiona platforma językowa online?

Polak-Pracownik
@malibu

Chcialbym odpowiedziec malibu. Jezeli ty wymieniasz osoby pracujace w tej firmie z imienia, to dlaczego sam nie podajesz swojego? Pracuje dlugo w tej firmie i mam calkiem inne zdanie. Zawsze wiem za ile pracuje i dostaje tyle pieniedzy na ile liczylem. Majster zarabia wiecej, bo ma wieksza odpowiedzialnosc ( w kazdej firmie tak jest ). Za mieszkanie wszyscy wiedza ile sie placi juz na samym poczatku. Logiczne ze firma nie placi za dojazdy na budowe. Mieszkania sa ok. Jak chcesz mieszkac w apartamecie to jedz na wczasy. Nie wiem czy wiesz, ale tylko osobiscie mozna zalozyc konto w banku. ( a co ty nie masz konta - to w jakim ty swiecie zyjesz ) Pan Mateusz chetnie pomagal zalatwiac zasilki. Jezeli chodzi o pracownikow to z tego co wiem to zostali zwolnieni ( za alkohol i slaba prace) W mojej umowie i kolegow nie ma zadnego handlowca tylko pracownicy przemyslowi. Przetlumacz sobie dokladnie umowe. Kierownicy sa spoko, czasami sa male zgrzyty ale to normalne. Stabilna firma, punktualna i dobra wyplata i spoko ludzie.

@malibu

Bardzo dziękujemy za Pana wypowiedz i to nawet kiedy takowa nie jest pozytywna. Szkoda tylko ze nie miał Pan na tyle odwagi, aby podejść do firmy i wyjaśnić punkty, które Pana nurtują. Pracując u nas wiedział Pan ze każdy temat można wyjaśnić. Jako że napisał publicznie, która nie zgadza się z prawda i faktami odniesiemy się do niej i przedstawimy, jak to wygląda w rzeczywistości. Firma oferuje prace w systemie akordowym i nie ryczałtowym. Przed podpisaniem umowy został Pan o tym poinformowany a także stoi to w Pana umowie. Takowa informacja zwarta jest także w ogłoszeniu o zatrudnienie, które Pan przeczytał a następnie został Pan poinformowany o tym w rozmowie kwalifikacyjnej. Została Panu podana informacja ze więcej niż 2000 euro netto przy pierwszej klasie podatkowej Pani na start raczej nie zarobi (ale mozna i wiecej) bowiem nie wie Pan jak u nas dana prace się wykonuje. Najpierw trzeba się wprawić, przestawić, odzwyczaić od pewnych przyzwyczajeń i naturalnie się angażować – pokazać co się potrafi i wtedy po jakimś czasie można liczyć na lepsze zarobki. Bardzo z tego Pan był zadowolony i wszystko pasowało prawda? Na pewno wiedział za co Pan pracuje bowiem za każdy przepracowany miesiąc brygadzista otrzymuje listę wykonanej pracy łącznie z jej wartością. Wiec była takowa lista do wglądu. Jako że akord jest tylko częścią wynagrodzenia do niego dochodzą dodatki, które są wyszczególnione na kwitku z wypłaty, który na pewno Pan otrzymał. Popatrzy Pan dobrze…. Mieszkanie – wiedział Pan ze za nie Pan zapłaci a także ze nie ma Internetu. Wie Pan także ze koszty mieszkania może Pan odliczyć od dochodu łącznie ze zjazdem do kraju na wolne. Takiego luksusu jak Pan nie maja pracownicy zamieszkujący w Niemczech. Płacą po 500 a nawet 1000 euro miesięcznie za mieszkanie, z własnej kieszeni i nie mogą odliczyć od dochodu. Jeśli jada do Polski na urlop, km-trowki tez nie odlicza. Nie widzimy, aby był Pan tutaj szczególnie poszkodowany a wręcz przeciwnie. Miał Pan dobrze…. 23 dni robocze pisze Pan a ile godzin dziennie na budowie. Jeśli pracuje Pan zamiast 8 godzin, które musi Pan minimum przepracować na budowie -pracował Pan 5 godzin na dzień to niestety 5 godzin to nie jest cały dzień pracy tylko trochę więcej jak pól dnia. Prawda – każdy brygadzista musi prowadzić listę obecności z informacja, na której budowie był. Co jest zrozumiale i na tej podstawie wiemy ze np. na której budowie byli nasi pracownicy, ile godzin pracowali, czy ktoś miał urlop i czy np. był u lekarza. Wynagrodzenie jest wypłacane dwa razy w miesiącu. Praktycznie co dwa tygodnie wiec zaliczki wypłacamy dodatkowo tylko wtedy, kiedy takowa jest umotywowana i w wyjątkowych sytuacjach. Musi być to jednak wcześnie uzgodnione z dyrektorem oddziału bowiem on odpowiada za finanse firmy. I trzeba na kolanach po prostu przyjść o porozmawiać. Wyplata wynagrodzenia musi następować z godnie z prawem na konto bankowe – punkt! Aby mógł Pan mieć prace, musi Pan pracować, aby firma mogła istnieć. Jeśli zostało coś Panu obiecane a nie dotrzymane ze strony naszej firmy bardzo proszę o bezpośredni kontakt do mnie w celu wyjaśnienia sprawy. info@hoermannshofer.pl lub poprzez znany Panu numer telefonu.

@malibu

Bardzo dziękujemy za Pana wypowiedz i to nawet kiedy takowa nie jest pozytywna. Szkoda tylko ze nie miał Pan na tyle odwagi, aby podejść do firmy i wyjaśnić punkty, które Pana nurtują. Pracując u nas wiedział Pan ze każdy temat można wyjaśnić. Jako że napisał publicznie, która nie zgadza się z prawda i faktami odniesiemy się do niej i przedstawimy, jak to wygląda w rzeczywistości. Firma oferuje prace w systemie akordowym i nie ryczałtowym. Przed podpisaniem umowy został Pan o tym poinformowany a także stoi to w Pana umowie. Takowa informacja zwarta jest także w ogłoszeniu o zatrudnienie, które Pan przeczytał a następnie został Pan poinformowany o tym w rozmowie kwalifikacyjnej. Została Panu podana informacja ze więcej niż 2000 euro netto (ale można i więcej) przy pierwszej klasie podatkowej Pan na start raczej nie zarobi bowiem nie wie Pan jak u nas dana prace się wykonuje. Najpierw trzeba się wprawić, przestawić, odzwyczaić od pewnych przyzwyczajeń i naturalnie się angażować – pokazać co się potrafi i wtedy po jakimś czasie można liczyć na lepsze zarobki. Bardzo z tego Pan był zadowolony i wszystko pasowało prawda? Na pewno wiedział za co Pan pracuje bowiem za każdy przepracowany miesiąc brygadzista otrzymuje listę wykonanej pracy łącznie z jej wartością. Wiec była takowa lista do wglądu. Jako że akord jest tylko częścią wynagrodzenia do niego dochodzą dodatki, które są wyszczególnione na kwitku z wypłaty, który na pewno Pan otrzymał. Popatrzy Pan dobrze…. Mieszkanie – wiedział Pan ze za nie Pan zapłaci a także ze nie ma Internetu. Wie Pan także ze koszty mieszkania może Pan odliczyć od dochodu łącznie ze zjazdem do kraju na wolne. Takiego luksusu jak Pan nie maja pracownicy zamieszkujący w Niemczech. Płacą po 500 a nawet 1000 euro miesięcznie za mieszkanie, z własnej kieszeni i nie mogą odliczyć od dochodu. Jeśli jada do Polski na urlop, km-trowki tez nie odlicza. Nie widzimy, aby był Pan tutaj szczególnie poszkodowany a wręcz przeciwnie. Miał Pan dobrze…. 23 dni robocze pisze Pan a ile godzin dziennie na budowie. Jeśli pracuje Pan zamiast 8 godzin, które musi Pan minimum przepracować na budowie -pracował Pan 5 godzin na dzień to niestety 5 godzin to nie jest cały dzień pracy tylko trochę więcej jak pól dnia. Prawda – każdy brygadzista musi prowadzić listę obecności z informacja, na której budowie był. Co jest zrozumiale i na tej podstawie wiemy ze np. na której budowie byli nasi pracownicy, ile godzin pracowali, czy ktoś miał urlop i czy np. był u lekarza. Wynagrodzenie jest wypłacane dwa razy w miesiącu. Praktycznie co dwa tygodnie wiec zaliczki wypłacamy dodatkowo tylko wtedy, kiedy takowa jest umotywowana i w wyjątkowych sytuacjach. Musi być to jednak wcześnie uzgodnione z dyrektorem oddziału bowiem on odpowiada za finanse firmy. I trzeba po prostu przyjść o porozmawiać. Wyplata wynagrodzenia musi następować z godnie z prawem na konto bankowe – punkt! Aby mógł Pan mieć prace, musi Pan pracować, aby firma mogła istnieć. Jeśli zostało coś Panu obiecane a nie dotrzymane ze strony naszej firmy bardzo proszę o bezpośredni kontakt do mnie w celu wyjaśnienia sprawy. info@hoermannshofer.pl lub poprzez znany Panu numer telefonu.

Kolega
@malibu

Nie uwłaczając tobie ani hormanowi czego ty się spodziewałeś robiąc w 8 godzin 40 m tak zwanej szlichty w trzy osoby katastrofa i myślisz że ta twoja robota była więcej warta moim zdaniem chyba nie wręcz nawet dużo mniej.

@Kolega

nie uwlaczasz mi wogole bo jaka placa taka praca,rowniez okradanie pracownikow i naliczanie za meline w ktorej szczory nie chca mieszkac,oraz kasowanie za darmowe ciuchy robocze.kompletna (usunięte przez administratora) w firmie i klamstwa na kazdym kroku. niech wszyscy wiedza gdzie maja pracowac i w jakich warunkach by nie musieli po miesiacu lub kilku dniach wracac do polski.

@Hoermannshofer Fassaden

domyslam sie ze odpisalo odpowiedz dwoch polskich niemcow zatrudnionych w tej firmie by werbowac naiwnych rodakow i oferowac zlote gory by tylko mieli nastepnych naiwniakow do oskubania i na tym zeruja.z checia bede wszedzie naglasnial w internecie opinie o tej firmie i ich przekretach bo nawet za hotel wszystkich pracownikow skubia. jesli uda mi sie ostrzec rodakow to wlasnie na tym mi zalezy by nieuczciwi pracodawcy zaczeli doceniac pracownika a nie traktowac go jak skarbonka bez zadnych praw czy godnosci.jestem ciekaw czy ktorys z tych co sie tak wypowiadaja pozytywnie pokaze publicznie jakie maja super warunki mieszkaniowe,wyplaty i umowy.a napewno kto sprawdza opinie o firmach i ma troche oleju to bedzie omijal takie przybytki,niech sami tam robia jak jest tak dobrze. jak dotad 12 osob juz zrezygnowalo,nawet starzy pracownicy wiec ziarenko prawdy jest.pozdrawiam

@malibu

Szanowny Panie Mi......, jeszcze raz dziękujemy za Pana wypowiedz. Jak już wspominałem drzwi dla Pana były w naszej firmie zawsze otwarte i miał Pan możliwość i to nawet w polskim języku poruszyć tematy, które "leżą Panu na sercu". Z nie znanych nam powodów nie zrobił Pan tego a szkoda bowiem zakładam ze wtedy nie musiałby Pan się tutaj "z ukrycia" poruszać tematów za które po części jest Pan sam odpowiedzialny. Niezrozumiałym i dziwnym jest atakowanie innych osób, które Pana wspierały i tym bardziej że podczas zatrudnienia w naszej firmie ze wszystkiego był Pan zadowolony. Cały czas jako solidna firma pracujemy na dobrą atmosferą pracy, ale do tego potrzeba dwóch stron. Życzymy Panu wielu sukcesów na Pana dalszej drodze zawodowej i zatrudnienia w firmie, która będzie miała więcej cierpliwości niż nasza zarazem odpowiednio doceniając Pana wiedze fachowa i zawodowa z zakresu dociepleń budynków. Z poważaniem Hörmannshofer Fassaden

Bogusia
@Polak-Pracownik

A macie opłacone ubezpieczenie zdrowotne lub przynajmniej częściowo? Wiadomo, że nikt chorować nie planuje, ale choroba nie wybiera...

@Bogusia

Dzien dobry Pani, wszyscy pracownicy pracuja legalnie, otrzymuja dwa razy w miesiacu wynagrodzenie i zawsze na czas. Kazdy z praconwikow jest ubezpieczony, odprowadzanie sa skladki emerytalne natruralnie w Niemczech. W przypadku gdy malzonka nie pracuje - ubezpieczeniem objeta jest cala najblizsza rodzina i moze sie leczyc w Polsce i w Niemczech. Pracownicy maga pracowac w soboty i za sobote otrzymac dzien wolny. 2 Soboty w miesiacu = dwa dni wolnego co znaczy dluzsze pobyty z rodzina. W naszej firmie trzeba pracowac jak wszedzie i odpowiednio od zaangazowania otrzymuje sie wynagrodzenie - tak jak wszedzie. Z powazaniem Hörmannshofer Fassaden

Zuzia
@Hoermannshofer Fassaden

Dzień dobry :) A co z dojazdami do pracy lub zjazdami do polski? Czy firma pokrywa chociażby w częsci ten koszt?

@Zuzia

Witam serdecznie, brak jest mozliwosci pokrycia przez nasza firma zjazdow do Polski. Nasi pracownicy sa zatrudnieni bezposrednio u nas i traktujemy wszystkich jednkakowo mam na mysli pracownikow miieszkajacych na stale na terenie Niemiec jak i z zagranicy. - nie mozemy ekstra nagradzac pracownikow z Polski prlaceniem za zjazdy tym bradziej ze maja mozliwosc odliczenia tej kwoty na podstawie przejechanych km od dochodu. A co za czym idzie otrzymuja wiecej zwrotu podatku. Jest to dobre rozwiazanie i na tym sie profituje. Pozdrawiam Hörmannshofer Fassaden

@Polak-Pracownik

Skoro praca jest na akord, to możesz powiedzieć ile tak średnio można wyciągnąć? A co do tego mieszkania to ile potrącają? Bo tutaj w wątku nie mogę znaleźć informacji, więc nie każdy wie ile się płaci :P trochę zdziwiony jestem, że transport nie jest opłacany, ale ok - do przeżycia. To w takim razie ile miesięcznie za transport wychodzi? Ktoś też wcześniej pisał, że dwie soboty pracujące, one są może jakoś lepiej płatne?

Hoermannshofer Fassaden

Witam, jesli Pan jest zainteresowany zatrudnieniem w naszej firmie i chcialby u nas pracowac, prosze zaaplikowac u nas i otrzyma dokladne informacje na temat. Nastepnie chetnie zasiegniemy informacji od Pana na temat Pana doswiadczenia przy dociepleniu elewacji budynkow oraz planow zawodowych na dalsza przyszlosc. Ile za transport wychodzi - nie moge Panu powiedziec, nie mam pojecia. Zazwyczaj transport zapewniaja agencje wynajmujace pracownikow. ... To jest kazdej osoby indywidualna sprawa. Jesli chodzi o soboty - albo mozna otrzymwac wynagrodzenie albo dzien wolny. 2 soboty to dwa dni wolnego dodatkkowo w miesiacu... Dla niektorych pracownikow jest czas spedzony z rodzina wazniejszy od wynagrodzenia za sobote. W soboty pracuje sie na wlasne zyczenie. Jak wspominalem w przypadku zainteresowania zachecam do bezposredniego kontaktu. Z powazaniem Hörmannshofer Unternehmensgruppe

@Hoermannshofer Fassaden

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG na stanowisko Monter?

Hörmannshofer Fassaden

Dzień dobry, chcąc u nas pracować nie trzeba zastanawiać się na tym jakie pytania będą postawione – w końcu każdy jest osobą indywidualną wiec znaczy to ze z każdym będzie rozmowa inaczej przeprowadzona. Ważnym jest być szczerym i grać ze swojej strony od samego początku w otwarte karty. W taki sposób zdobywa się zaufanie i nie ma niepotrzebnych rozczarowań. Wie się na czym się stoi i czego można oczekiwać zarazem znać swoje oczekiwania i o nich wspomnieć. I pytać i jeszcze raz pytać... Z poważaniem Hörmannshofer Unternehmensgruppe

Ciekawy

Może ktoś coś powiedzieć o tej firmie? Miejscu zamieszkania? Organizacji

@Ciekawy

Miejsce za mieszkania do kitu dojeżdżasz do pracy na firmę prawie 30 minut a na stopnie do miejsca pracy jedziesz prawie 80 kilosuw a tak ci kita ożenią ze powiedzą Ci że będziesz nie daleko jeździł do pracy ha ha i brak internetu w miejscu za mieszkania

@Hadzer

Szanowny Panie Przemyslawie, internet na mieszkaniu nie byl oczywisty, wiedzial Pan o tym a takze ze moze Pan sobie zalozyc. Jako firma nie mozemy zakladac internetu u prywatnych osob na mieszkaniach. Poruszyl Pan temat mieszkania - mial Pan mozliwosc wynajac sobie mieszkanie w Niemczech i podjac prace w naszej firmie lub skorzystac z mieszkania jakie posiadamy my posiadamy. Pan zdecydowal sie na mieszkanie i warunki mieszkalne (dobre warunki) od naszej firmy. Byl Pan zadowolony. I nie narzekal Pan a teraz? Swoim prywatnym samochodem na budowe Pan nie jezdzil i czas dojazdu mial Pan zaplacony. A ze zdecydowal sie Pan pracowac przy dociepleniach i w branzy budowlanej a nie w biurze to wie Pan ze jedne budowy sie koncza a drugie zaczynaja i niekoniecznie w jednym miejscu. Zyczymy Panu wielu sukcesow na drodze zawodowej w branzy budowlanej. Z powazaniem Hörmannshofer Fassaden

BYLY PRACOWNIK

JESLI CHODZI O WYPOWIEDZI POLAK POTRAFI I HORMANA TO SA TO POLACZKI KTORZY PRACUJA W HORMANIE OD LAT TAK ZWANI POLSCY NIEMCY,KTORZY REKRUTUJA JELENI I OBIECUJA ZLOTE GORY BO POTRAFIA TYLKO PIEKNIE MOWIC A ZECZYWISTOSC DOPIERO NA MIEJSCU OKAZUJE SIE INNA. DOBRZE ZE TAK SZYBKO OKAZALO SIE CO TO ZA PATOLOGIA W FIRMIE SIE DZIEJE,WARUNKI KATASTROFA,A ZAROBKI NAJNIZSZE W NIEMCZECH,ZERO PERSPEKTYW NA DLUZSZA WSPOLPRACE Z TAKA FIRMA.NA DODATEK NIE ZAPLACILI ZA PRACE I SZUKAM BYLYCH PRACOWNIKOW KTORZY ROWNIEZ ZOSTALI OSZUKANI W JAKIKOLWIEK SPOSOB BY ZLOZYC GRUPOWY POZEW DO SADU PRACY W NIEMCZECH.JAK NARAZIE JEST NAS PIECIU I CZEKAMY NA RESZTE BO TRZEBA UKRUCIC TAKICH(usunięte przez administratora) I DAC IM NAUCZKE NA PRZYSZLOSC.

@BYLY PRACOWNIK

Szanowny Panie, staramy sie zrozumiec Pana zawiedzenie ale niestety tak jest swiat zbudowanay ze aby cos dostac trzeba cos od siebie dac. W innym przypadku nie ma mozliwosci wspolpracy i zatrudnienia w zadnej firmie i jestli takowa Pan znajdzie zycze Panu wielu sukcesow zawodowych w takiej firmie. I mam nadzieje ze takowa dlugo bedzie mogla przy Pana zaangazowaniu jak w naszej firmie dlugo istniec. Wracajac do Pana wypowiedzi: Zglaszajac sie do firmy czytal Pan ogloszenie. W tym ogloszeniu wyraznie pisze jakie mamy oczekiwania wobec osob, ktore decyduja sie na prace w naszej firmie a takze co za to oferujemy- i to szczegolowo. Zostalo to takze wielokrotnie podkreslone i przytoczone w rozmowie telefonicznej - kwalifikacyjnej oraz na miejscu. Szanowny Panie - zarzekal sie Pan ze jest Pan super specjalsta od fasady, wszystko Pan potrafi i wszystko Panu pasowalo. Skoro pisze Pan anonimowo - moge tylko przypuszczac, kto taka wypowiedz napisal. Gdy Pan sie ujawini, chetnie jesli Pan chce i za Pana zgoda podamy wiecej informacji na temat Pana zaangazowania i podejscia do pracy a takze do kolegow. Co Pan na to? Wtedy osoby czytajace a zainteresowane zatrudnieniem beda posiadaly obraz sytuacji zgodny z rzeczywistoscia i podjac wlasciwa decyzje dotyczaca podjecia zatrudnia. Na pewno pomoze to innym. Odnoszac sie do pomowien z Pana strony. Tutaj chetnie moze Pan przyjechac do nas do biora i mozemy porozmawiac i moze przedstawic co bylo inaczej po przyjedzie i czym rozni sie to od wielokrotnych rozmow z Panem. Tutaj Pan nie przytoczyl co jet inaczej. To co Pan pisze jest niezgodne z prawda. Nie wiem czy warto. Ale to juz musi Pan sam wiedziec i wiedziec jakie moga byc tego kosekwecje. Z powazaniem Hörmannshofer Fassaden

Row

Stare chińskie powiedzenie ; Jak ktoś ci powie że masz ogon to ignoruj ,jak drugi powie to się zastanów,a jak trzeci to się obróć bo napewno masz . Pisze to dlatego ,że wiele osób uważa ,za firma jest nieuczciwą,a są tacy co ja bronią .Dziwne ,że do tej pory nikt nie zrobił co się należy . Póki co to co wcześniej napisałem zostało pokreślone przez administratora. Już emocje opadły i wiem że póki dyrekcja szefy mają zyski a mają napewno to gdzieś mają opinie ludzi którzy się rozczarowali.Taki zarobek to osiągam bez nich i nie tracę czasu po całych dniach ,zaczynam o 7 kończę o16 i jeszcze mam czas dla siebie :)

Bartek

Mam nadzieje ze osoby podajace nieprawdziwe informacje o firmie Hörmannshofer licza sie z tym, ze moga zostac pociagniete do odpowiedzialnosci prawnej. Mam nadzieje takze ze firma Hörmannshofer wykona taki krok, aby te osoby, ktore nieprawdziwe informacje upubliczniaja poniosly za to konsekwencje prawne zarazem adekwatne do wyrzadzonej szkody.

Daniel

Pan nie przepracowal u nas ani dnia wiec tutaj mysle ze porusza sie Pan na "cienkim lodzie" i piszac nieprawdziwe informacje musi sie Pan liczyc z konsekwencjami prawnymi. I mam nadzieje ze moja firma w krotkim czasie poprzez prawnika sie do Pana odezwie. Bedzie wtedy Pan musial udowodnic to co Pan tutaj napisal. I jestem ciekawy co z tego wyjdzie.... mysle ze publicznie przeprosic i nie tylko. Najblizszy czas pokaze. Zrozumialym jest ze mozna byc zawiedzionym jesli sie jakis okres przepracowalo w firmie i mailo wieksze oczekiwania. Pan jednak wiedzial od poczatku na jakich warunkach otrzyma Pan zatrudnienie i na takie warunki Pan przystal. Przyjechal Pan i nastepnego dnia uciekl. System akordowy istnieje takze w Polsce i jak ktos uczciwie pracuje - system godzinowy nie jest dla niego interesujacy. Mi by bylo ciezko przy moich zarobkach pracowac na godzina. Dlaczego mam mniej zarabiac? A tak mam luz, robie swoje i pasuje. Nie jest wszystko tak jak bym chcial ale to nie jest mozliwe przy takiej ilosci pracownikow.

Łukasz Altman
@Daniel

Dzwonilem do pana waltera mówię ze w Polsce zarabiam 6 tys zl jak da sie zarobić dwa razy tyle to przyjade powiedział ze da się na spokojnie nawet więcej na miejscu mówi że 2000 euro maja staży pracownicy stawki godzinowej nie ma z metra stawki niema człowiek który pracuje 2 tygodnie zostaje brygadzista czyli nikt tam dłużej nie zostaje wszystko mam nagrane już gotowe dla sądu proszę o zwrot kosztów przejazdu pozdrawiam

@Łukasz Altman

6000 brutto / 4,68 = 1282 Euro brutto x 2 = 2564 Euro brutto / czyli okolo 1800 euro netto plus dieta daje 2000 euro netto kawalerowi - 1 klasa podatkowa i jakies 2150 przy 3 klasie podatkowej. Jesli 1 klasa 2200 netto to 3 klasa 2500 euro netto. Pan tego byl swiadomy i wiedzial Pan ze tak jest. Czyli tutaj Pan Walter przekazal prawdziwe informacje i nie ma Pan nic mu do zarzucenia. Pan tutaj podaje nieprawdziwe informacje. Nie otrzymal Pan u nas wynagrodzenia i to wszystko co Pan pisze opiera sie na Pana przypuszczeniach czyli "fake news". Musi sie Pan liczyc z konsekwencjami.

Dario

Pracowalem w Hormanie bardzo krótko. 20 lat doswiadczenia w elewacjach, wiec kielnie umiem trzymac. Nie jestem pijakiem wiec jechalem zeby porzadnie zarobic bo mam kredyty. Pierwsza wypłata - 1200 euro. Drugiej nie mialem zamiaru doczekać. Starzy pracownicy mają po 2.000 - a nowi dostają 70% z przerobionych metrów - pozostałe 30 % trafia do podziału dla dwóch pozostałych z brygady. Wszystkie rozliczenia bardzo niejasne i pokrętne. Przerób ludzi olbrzymi bo nikt poważny nie będzie robił za frajera. Firma niemiecka a Niemcy tylko w biurze. Na budowach Polacy,Rumuni,Węgrzy. Omijać szerokim łukiem.

@Dario

To znaczy że dzielili się między siebie 30% twojej wypłaty? Próbowałeś to wyjaśnić? Jeśli chodzi o zakwaterowanie to też musiałeś płacić? Jak to było rozliczane?

Dario
@Michał

Biuro to dzieliło i każdy na pasku już dostawał ten ''dodatek". Nikt na poczatku o tym nie mówił bo to taka niepisana zasada. Jak chłopaki zaczęli wypytywać to znalazł się jeden porządniejszy ze starych pracowników co Romanowi powiedział to wprost że głupa wali bo zawsze tak było. Na bazie musiałeś być na 5 rano a liczone od 7-ej jak dotarłeś na budowę. Płacone do 17-tej mimo że na baze wracales po 6-tej i jeszcze wywalic smieci budowlane ktore zabierasz z roboty. Typowa robota na akord - tyle że nie dostawales 500 metrow do zrobienia tylko jakieś (usunięte przez administratora) - paski, kawalek fundamentu czy jakieć poprawki na dachu. Jak policzyłem po wypłacie - z godzin wyszło mi coś ok. 7 euro na godzinę. I zaznaczam - znam się na tym i nie jestem żadnym pijakiem. I za chatę oczywiście potrącają, nie inaczej. Byłem tam jakieś 2-3 lata temu. Jak zaczęliśmy z nowymi węszyć to w miesiącu chyba 10-ciu się stamtąd zawinęło. (usunięte przez administratora) totalny. Nie zarobisz.

Janiec
@Dario

Z całym szacunkiem do Pana. Akurat tak się składa ze jestem wieloletnim pracownikiem Hormana i z cala pewnością mogę stwierdzić ze jeśli naprawdę znal by się Pan na dociepleniach i uczciwie podchodził do pracy to pewnie Pan by dalej u nas pracował i nie wypisywał by Pan tutaj takich rzeczy. Jeśli byłby Pan specjalista to pokazałby Pan na fasadzie co Pan potrafi a nie „bla bla bla”. Każdy jest szanowany, ale też na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Nikt z nas nie zarabia 1200 euro netto. Inaczej byśmy tu nie pracowali., Nawet jak ktoś nic nie potrafi to i tak jest na przynajmniej 1800 euro netto. W Niemczech jest dojazd w jedna stronę na budowę płatny i to w każdej firmie. Tak samo i u nas. A poza tym firma nie potrzebuje „ściemniaczy” tylko pracowników z „jajami”. Z takim podejściem do pracy jak Pan żadna długo się nie utrzyma. Pan jest też Polakiem i ja też, jestem z tego dumy. Mi to nie przeszkadza a Panu tak? Ma Pan problem ze pracują inni z Polski? W czym jest Pan lepszy? Na fasadzie pracując może nawet ze mną się Pan nie wykazał. Szacunek dla Hormana. Jak chcesz to zarobisz. A jak chcesz ściemniać to omijaj Hormana z daleka!

Daniel

A Pan Altman ile przepracowal w firmie ze wie jakie zarobki? Pokazal Pan ze potrafi Pan pracowac i ze potrafi docieplac - czy tylko pomocnik, ktory buzia pracuje ? I skad wzial te 240 godzin pracy za 9 Euro netto? Na godzine? Pewnie ludzie mowili? I ci ludzie ciagle tam pracuja i od lat? Mimo ze im zle? Chyba Pan wie ze w Niemczech nie mowi sie o zarobkach netto tylko brutto bowiem netto zalezy od klasy podatkowej... Majac tyle samo brutto inaczej wychodzi netto jesli ktos ma zone i 3 klase podatkowa. A o codziennych dietach Pan zapomnial i dodatkach do pensji a takze za utrudnienia? Ale skad to Pan moze wiedziec jesli Pan nigdy w Hörmannshofer nie pracowal! Czas pracy na budowie od 7 do 17 i minus 1,5 godziny przerwy a w piatek mniej troche - jak umiem luczyc to wychodzi to wychodzi miedzy 40 a 42,5 godziny w tygodniu. Tacy ludzie jak Pan doprowadza kazda firme do upadku. W solidnych firmach nie ma miejsca dla ludzi Pana pokroju. Wzial bys sie "chlopie" uczciwie do roboty a nie wypisujesz bzdury i klamstwa. To swiadczy o tobie.

Zalllll

Najgorsza firma budowlana .... . Obiecują gruszki na wierzbie Wyplata 1800 euro za miesiąc charowy na zazacym się niebie... Dojazd do pracy półtorej godziny ... Miał być płatny jednak nie... Samochy bez klimatyzji w upałach po 38 stopni Charowa charowa i nie wiesz za co prscujesz

Klos
@Zalllll

No trzeba chlac.nierobie dlatego cię wykopali takich Lebrów tu nie potrzeba by psuli opinie Rodaków

@Klos

Ok czyli dyscyplinarnie zwalniają za alkohol np? A te warunki, które opisał to prawdziwe czy nie? np., ten płatny dojazd? lub to, że praca ciężka?

Jak wygląda oferta u nich w przedsiębiorstwie HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG w miejscowości Pöttmes? Są jakieś nowe miejsca? Czekamy na aktualne komentarze. Może znajdzie się osoba aktualnie pracująca, bo nie wiemy jak obecnie jest u nich?

Polak-potrafi

Na kwitku z wypłaty jest pozycja, która wyszczególnia dojazd na budowę. Jest płatny i na pewno w tym przypadku został zapłacony. Jeśli nie mogę odnaleźć tej pozycji to sensownym jest po prostu zapytać. Myślę ze byłoby to szybko wyjaśnione. Temat- dojazd do pracy - czy na budowę? Jak jest w tym przypadku?

Row111

To prawda,firma ludzi (usunięte przez administratora),którzy swoje problemy zabierają do pracy ,narzędzia porozwalane po całej budowie ,(usunięte przez administratora)towar ,wywożą do Polski ,znam takich paru ,a najgorszy sort to polskie Niemcy,co niektórzy słoma z butów a teraz nawet nazwiska pozmieniali na niemieckie (teraz rychtyk Niemce).do pracy 1,30 min z pracy 2 godz.żal pl

No tak, niestety coś średnio idzie się tu czegokolwiek dowiedzieć. Ale mówiąc krótko nie polecasz? Z tym wywożonym towarem to prawda? Jak to jest, że nikt nikogo jeszcze na tym nie złapał

Zostaw merytoryczną opinię o HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG - Pöttmes

• Jak się pracuje w HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG?

Zobacz opinie na temat firmy HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG?

HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG
2.8/5 Na podstawie 5 ocen.

HÖRMANNSHOFER FASSADEN Süd GmbH & Co. KG