Opinie o HSV Systemverkehre GmbH w Friedewald

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie HSV Systemverkehre GmbH. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w HSV Systemverkehre GmbH o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HSV Systemverkehre GmbH w Friedewald

Zdziś

Czy w hsv przyjmują nowych kierowców bez doświadczenia? Na jaką wypłate można liczyć w 2/1? Jak tam aplikować, gdy nie znam niemieckiego?

Furmmeldyszel
@Ps

Dokładnie tak odechce ci się tej roboty bo po 15h to norma i duża ilość rozładunku, zaladunku. Przestrzeganie pracy w czasie nocnym 10h prawnie to u nich pic na wodę robisz ile wejdzie w nocy jazdy np, 9h-10h i i młotków(inna praca) po 2-3godziny Zarobki to różnie ale tak jak kolega pisze 1900e srednia. Jak ktoś nie wierzy to niech zadzwoni do biura i zapyta jak obliczyć tą podstawę to mu powiedzą... albo i nie hehe że jak miesiąc ma 30 dni to dzielisz 1649netto na 30 i Ci wyjdzie 55euro dzień do tego dieta 28e za każdy przerobion dzień złapiesz 2 niedzielę 50e za każdą sobota 30e dodatek nocny chyba 8e doba o ile pamiętam ekojazda z 50e pododawaj to to ci wyjdzie zarobek miesięczny. Jak masz dużo dni pracujących to wyjdzie ze 2150e a jak mało to 1850e

d0stawca Nowy wpis

Aktualnie 2/1 średnio wychodzi ok 2100e na konto ze wszystkim. Spedytorzy kijowi raz jezdzisz dzień później noc, dziewczyny w dispo w miarę ogarniaja, ale jak odbierze facet to lepiej się rozłączyc i nie denerwować. Jak dasz l4 bo coś Ci jest to Pani z personalnego od razu "nie straszy" że lepiej, żeby być na następny tydzień. Jest tam druga taka max z 25l i ta jest miła i wszystko idzie załatwić. A aktualnie wisienką na torcie, która sprawia, że zaczynam szukać pracy jest to, że zaczynają się pojawiać ukraińskie flagi na szybach i kierowcy, którzy nie rozumieją po polsku, niemiecku lub angielsku... Szkolenie spoko poza tym, że za darmo, instruktor ogarnięty gość.

Lenor Nowy wpis
@d0stawca

Ooo tak święta prawda... Dzwonią z pretensją (czemu nie jedziesz...) nawet jak polecisz na dwójkę bo cię pocisnie! Najlepiej nie włączać łóżka na tacho tylko młotki wtedy przy każdym staniu na parkingu... Jak zadzwonią to mówisz że kontenery uszkodzone łapa wysuwa się musisz zablokować pasem, bądź żarówkę zmieniasz itp każda pauza na młotkach będzie usprawiedliwiona.

Lenor Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.

Już były pracownik podziękowałem za robotę pani Elizabeth... Panowie jak to jest u was z wypłatą na pierwszej klasie podatkowej? Ja nie mogę przebić 2150 euro jak oni to naliczają z 2300 brutto to ja nie mam pojęcia??? 1900-1950-2100... euro raz tylko udało mi się wziąć 2340 ale to jak poszedłem na L4 to wtedy jakoś więcej naliczają?? A zwolniłem się bo strasznie dużo roboty zarzucali po 15h x3 dni po kolei w pierwszym, drugim tygodniu kilka załadunków/rozladunki co noc... Dużo zmian w turach przychodzi na tablet praktycznie codziennie ,,ahtung" zmiana tury. A i dyspo chyba tego nie ogarnia... Bo ze zmianą musisz wcześniej ruszyć... Zmienią ci tak że musisz ruszać po 8h pauzy dobowej. Dokręcając 1h pauzy żeby wyszła 9 już mam opóźnienie. Dzwoniąc do dyspo że może by coś zmienili to oni dorzucają jeszcze więcej roboty??? Co jest bardzo nie zrozumiałe. Praca w godzinach nocnych 10h jazdy z młotkami raczej nie będzie tylko 12 bądź więcej.Tu niby kary za opóźnienia a sami je generują...? Jeżdżąc pod Hermes nigdy nie kończysz po dwóch tygodniach jak człowiek (w systemie 2/1 )w 90% rozpoczęcie Niedziela 22:00 - koniec sobota 6:00, 8:00 11:00. Do domu 1050km zawszę późno byłem. Szczerze to nie polecam tej firmy przez telefon mili obiecują Wielkie pieniądze 2300brutto stała podstawa diety 28e dodatek nocny 8,50e a okazuję się lipa! Spotykając na depotach kierowców z Polski z firm PLAU... DIEB... SCHAR...KAŻDY MÓWI ŻE U PANI ELI W HSV TO GONITWA I WYzYSK! Pracowali tam... Już teraz wiem o co im chodziło. Ale widać że chyba w firmie nie ciekawe konkurencja duża oferują lepsze warunki kierowcom. Jak tak dalej pójdzie w HSV zostaną sami dup...włazy. podwyżek też nie będzie np. w innych firmach... Mają 13e dodatku stałego nie ważne czy noc czy dzień.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w HSV Systemverkehre GmbH?

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w HSV Systemverkehre GmbH? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie HSV Systemverkehre GmbH? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Zdziś

Ps
@Zdziś

Ty nie pytaj o kasę bo w systemie 2/1 więcej jak 1900 euro na rękę nie zarobisz tylko o godziny pracy czy jazdy i ile zmian w tygodniu z nocki na dniówkę i na odwrót dostaniesz. Jak zaczniesz robotę o 22.00 i skończysz po 15 h pracy to Ci się odechce. Pozdrawiam

Krzysiek
@Ps

Powiem Ci że tą sumę to sobie z (usunięte przez administratora) chyba brałeś w systemie 2/1 wychodzi 2300e na rękę i nie pamiętam kiedy ostatnio pracowałem 15h zazwyczaj maks 12h w tym 6h jazdy

Oracz
@Krzysiek

Bredzisz Krzychu !!! Praca po 15h dziennie 3 razy w tygodniu to u nich na porządku dziennym

Furmmeldyszel
@Ps

Jak wygląda sprawa grafiku w HSV Systemverkehre GmbH. Czy pracodawca idzie na rękę?

Wróbel

Żeby dostać całą podstawę 2 300 € trzeba przepracować 30 dni.

Stasiu
@Wróbel

To prawda, na start podstawa to 2200 euro brutto jezeli nie masz doswiadczenia. Szkolenie trwa tydzien i nie jest odpłatne. Jeżeli chcesz pełną podstawe to musisz pracować cały miesiąc, a w systemie 2/1 zarobisz około 3/4 podstawy (zależy ile tygodni przepracujesz w miesiącu) plus oczywiście diety które wynoszą 28 euro netto za kazdy przepracowany dzień + 8,5 euro netto dodatku za jazde nocną naliczaną również za kazdy przepracowany dzień. Jeżeli jestes w pierwszej klasie podatkowej to powinieneś na początek zarobić w systemie 2/1 około 8900 zł (zależnie od miesiaca). Jeżeli sie myle to proszę mnie poprawić. Pozdrawiam!!

Piter

Witam. Jak wygląda sytuacja w tej firmie jeżeli chodzi o zarobki i warunki pracy ??

Kierro

Coraz gorzej z dyspozytorami zmiana pracy co chwila robisz nockę później śpisz w dzień i zmieniają ci na dniowki gdzie w nocy spać nie możesz i na odwrót cały dzień jedziesz w nocy śpisz i na nockę 700km do 10 rano. Jak tak dalej będzie to po nowym roku będą więcej kierowców z agencji wypożyczać ponieważ dużo osób już jest na etapie rozmów z innymi firmami gdzie wynagrodzenie jest lepsze i system pracy . Jeśli zaczynasz w niedzielę to kończysz w piątek a nie w sobotę o 14 jak w HSV... To ostatnia szansa na poprawę warunków zanim konkurencja całkiem wykosi firmę z przewozów kontenerow...

Gabriela
@Kierro

A to nie można z kimś pogadać o tym grafiku, żeby był sensowny, od kogo to zależy? Wiem, jak to jest, bo tak samo miałam w jednej firmie.

Czy w HSV Systemverkehre GmbH zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Ktoś

Kolego jak chcesz znaleźć pracę to nie czytaj opinii w internecie ????.

@Ktoś

Czemu nie? Twierdzisz, że jak piszesz swoją opinię to kłamiesz?

Zmiany

Nie

@Zmiany

A co interpretujesz jako ostania opinia tak właściwie? Od roku sytuacja jest bez zmian?

Lolek

Witam a mam pytanie jak wychodzi wynagrodzenie za pracę na rękę miesięcznie tak szczerze ?

Robson
@Lolek

Dokładnie tak jak podają w biurze. Na pierwszej klasie podatkowej 1700 euro w systemie 2/1 Niedawno była podwyżka i jest ponad 100 euro więcej

Helena
@Robson

To nie dużo, ale zawsze coś. Są jakoeś plany lub możliwości większych podeyżek czy na ten moment można o tym zapomnieć?

macias
@Lolek

2100 e w systemie 2/1

Robcio
@macias

Haha chłopie nie rozśmieszaj mnie 2100 to ja po podwyżkach itp na oczy nie widziałem a jeszcze systematycznie nawet 1950 nie miałem nigdy a gdzie tu 2100

Helena
@Robcio

No to skąd taka rozbieżność?? Może policzył z nadgodzinami czy coś?

4 lata

W firmie zatrudniony byłem przez 4 lata, czterokrotnie podpisywałem podwyżkę, a na koncie wciąż 1850e ale to zasługa pani Elizabeth która tak skrupulatnie wyliczała pensje żeby przypadkiem nie zarobić więcej . Za to że zwolniłem się przed końcem marca 2022 zabrano mi łącznie 1000euro koronapremii . Sprawa oczywiście jest do wygrania ale w moim przypadku ( brak ubezpieczenia prawnego) to skórka za wyprawkę. Z każdą sprawą jaką dzwoniłem do biura (pani Eli) spotykałem się ze stwierdzeniem że ona ma 800 kierowców i nie ma dla mnie czasu. Wszystko na huki i z agresją. Traktuje ludzi z góry i bez szacunku. Praktycznie co miesiąc musiałem dzwonić z wyjaśnieniem wypłaty i później jeszcze kilkukrotnie czy wyjaśniono czy nie. Szczerze nie polecam HSV, praca ciężka po 600,700km i zmiana godzin kilka razy w tygodniu. Dobrze wypytaj ludzi zanim się zdecydujesz.

Danuta
@4 lata

Na jakiej podstawie niby zabrali Ci wtedy tą premię? Nie rozumiem. Był jakiś kruczek w umowie?

Mec
@4 lata

Napisze krótko: jest dokładnie tak jak w wypowiedzi (4 lata). Kilkakrotnie próbowałem uzyskać informacje na temat składników wynagrodzenia,za każdym razem były nerwy i fochy ze strony Pani W i Pani E. Jestem na etapie zmiany firmy. HSV nie polecam z uwagi na to że jest tu kompletny brak poszanowania pracowników,a Panie z biura cechują się brakiem kultury osobistej . Miało być krótko ale nie wyszło.

Już prawie były
@4 lata

Witam. Panowie Starzy i Młodzi kierowcy którzy zamierzają przyjść do HSV czytajcie opinie byłych kolegów. Nie aplikujcie a P. Elizabet wreszcie zmięknie. To co piszą Koledzy, to wszystko prawda. Ci ludzie próbują Was ostrzec przed HSV. Wcale im się nie dziwie, że po latach pracy są rozgoryczeni odbieraniem ciężko zarobionych pieniędzy.

@Już prawie były

Tobie też tak premię podbierają? Ile na górce sobie już Twoich pieniędzy uzbierali? I kiedy ostatecznie się z nimi pożegnasz w takim razie, bo widzę, że już prawie były

Jako były pracownik firmy chciałbym się podzielić pewnym spostrzezeniem i informacją. Nie warto tak rypac jak firma na koniec współpracy zabiera 100% premii z Lipca. Według mnie jest to świństwo i brak jakiegokolwiek dbania wizerunek ktory już i tak mocno podupadł. Ja pracując ponad rok bez zwolnień ( wiem moja głupota) zostałem wyzwany że jestem bez honoru bo firma HSV dała mi szansę, zatrudniła mnie w firmie niemieckiej bez pośredników, oczywiście jak się okazało że jednak przyszedłem tutaj z innej firmy to odrazu dostałem tekst ,, że premia będzie zabrana i lepiej żebym na zwolnienie nie szedł bo wtedy nie ma powrotów. Dobra JA. Ja pracowałem rok z hakiem ale kolega który razem ze mną odszedł pracował prawie 5 lat i został potraktowany tak samo.. PIĘĆ lat bez zwolnień (wierzcie lub nie) stawiał się zawsze w pracy i takie świństwo ? Jakie to jest podziękowanie za współpracę? Firma dobrze wie że ten proceder zabierania premii jest nie prawny i zajmuje za dużo zachodu i pieniędzy pracownika żeby się o to walczyć. Dodam jeszcze że trasy zaczyna się w niedzielę i nie ważne ile masz kilometrów z domu musIsz jechać. ( I stąd biorą się kary dla kierowców za które firma nie odpowiada) Na dowód nie słuszności zabierania premii z wypłaty jest orzeczenie sądu podane na końcu. Pamiętajcie w Niemczech możemy ubezpieczyć się od ewentualnych kosztów sądowych . Takie ubezpieczenie nie jest drogie bo na rok kosztuje od 150 e. I gdybym takie miał to wszystko jest do wygrania. Na dochodzenie swoich praw mamy 3 msc od ostatniej niezgodności. A ubezpieczenia mają karencję minimum 3 msc żeby nie było naduzyć.. Pozdrawiam wszystkich. Pamiętajcie zawsze trzeba pracować ale świństwa trzeba ujawniać. P.s. Firme poinformowałem o tym wyroku ale dostałem odpowiedź że ,,jak chce iść do sądu to jest im przykro ale zdania nie zmienia,, (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o HSV Systemverkehre GmbH - Friedewald

• Jak się pracuje w HSV Systemverkehre GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy HSV Systemverkehre GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HSV Systemverkehre GmbH?

HSV Systemverkehre GmbH

HSV Systemverkehre GmbH