Opinie o Codema Sp. z o.o. w Lublin

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Codema Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Codema Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Codema Sp. z o.o. w Lublin

MarMar

Jabuszex jakich mało na polskim rynku, omijać szerokim łukiem, bo lepiej mieć jakkąkolwiek inną pracą niż tracić nerwy i czas. A panowie prezesi zamiast odpisywać dyrdymały, że nie zwalnia się dobrych pracowników, powinni zacząć od siebie, bo od tego zaczynają dobrzy Liderzy, którzy w przeciwieństwie do panów prezesów tej firmy nie boją się odpwiedzialności i mają przysłowiową dawkę honoru, aby nie obrażać innych tylko spojrzeć krytycznie i z pokorą na swoje nieudolne zarządzanie!

Johny
@MarMar

To wszystko święta prawda! Codema to amatorszczyzna połaczona z wielkim ego zarządu, który pozatrudnial sobie pociotków, żony i narzeczone bez elementarnej wiedzy i doświadczenia, co w połączeniu z nieudolnym zarządzaniem nie prowadzi do sukcesu ani dobrej atmosfery. Nie polecam!

Hej, jestem przed rozmową HR. Co sądzicie o firmie? nie wiem czy jest warto zmieniać pracę......

@Beti

Hej. CV możesz wysłać na rekrutacja@codema.pl lub kontakt@codema.pl. CV są przechowywane w bazie i w pierwszej kolejności rozpatrywane. Ostatnio tak do naszego zespołu dołączył junior react developer. Niewykluczone, że w najbliższych tygodniach będziemy poszukiwać osób do wsparcia działu rekrutacji. Aktualnie poszukujemy także programistów na poziomie mid/senior w technologiach PHP Symfony, React.js.

Kacperek

Firma krzak, uważać. Zarząd niekompetentny, (usunięte przez administratora) na pracownikach.

@Uzezek

Nie mam pojęcia z kim rozmawiam - mogę się jedynie domyślać - natomiast jeśli komuś dziękujemy za współpracę, to nie bez przyczyny :) Mimo wszystko dzięki za opinię. Wesołych świąt!

Arkerus

Codema jest jedną z najlepszych firm w jakich pracowałem. Przychodząc do firmy od razu zaskoczyła mnie pozytywna atmosfera i ludzie. Dodatkowo, dobra komunikacja z dziewczynami z backoffice, zarząd ze szczerym i sprawiedliwym podejściem oraz świetne warunki pracy(możliwość pracy na nowym sprzęcie, a nie przestarzałych padłach). To wszystko fundamenty, które ciężko przebić w szczególności w obliczu tych wszystkich polskich "januszexów". Zresztą, kto zna obecne realia poszukiwania pracy na rynku w sektorze IT, ten w cyrku się nie śmieje. Mimo, że obecnie firma nie jest już tak liczna jak kiedyś to nadal uważam, że ma duży potencjał rozwojowy i jest w stanie wiele zaoferować.

pozytyw

do prawdy świetną kampanię realizujesz lub realizujecie xd

Lidzia Nowy wpis

dzień dobry. kiedyś wyświetliło mi się ogłoszenie dla Specjalisty ds. Outsourcingu IT. było stosunkowo dawne ale wiem, że spełniam wymogi. Czy taka forma zatrudnienia byłaby jeszcze możliwa?

Programmer100k Nowy wpis
@Lidzia

szkoda czasu na ta pozal sie boze "firme "

Co konkretnie się outsourcuje? Pytam jako potencjalny kandydat na frontend. Oferowane stawki mnie zastanawiają, na stronie widnieje przedział 70 – 100 pln a z tego co udało mi się wyłapać po komentarzach identyczne kwoty oferowane były jeszcze w listopadzie zeszłego roku. kiedy potencjalne podwyżki stawek byłyby przewidywane?

Dawid

zabawa wyglada w ten sposob, ze oni cie sprzedaja jakiemus frajerowi za 150zl/h powiedzmy, tobie daja 70zl/h i zarabiaja 80zl/h na tobie. gorzej jak sie popsuje koniunktura jak teraz albo klient sie kapnie, ze sam moze zatrudnic kogos za 70zl/h bezposrednio. wtedy cie wywalaja z Codemy na zbity pysk. taki model biznesowy.

Ewcia Nowy wpis
@Dawid

Piszecie tu o kwotach brutto teraz? zastanawiam się czemu klient nie może sam przejąć sobie później już pracownika skoro piszesz, że mógłby się sam zorientować, że taniej mu to wyjdzie? No chyba, że Dev coś tu podpisuje

Mateusz Nowy wpis
@Dawid

Czysty biznes robiony na ludziach, którzy mają ambicje i chcą dobrze pracować - NIE polecam!

W tym ogłoszeniu 10 miesięcy temu na Senior Angular Developera podawali dwie opcje umowy: zlecenie i b2b. Przyznam szczerze, że szukam (usunięte przez administratora) na umowę o pracę typowo. Jest tu szansa, żeby chociaż z czasem z tego zlecenia przejść na nią na przykład? To mnie ciekawi.

MarMar

Johny
@MarMar

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Codema Sp. z o.o.? Czy kandydat na stanowisko Specjalista ds. finansowo-księgowych powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.

Napiszecie mi proszę coś więcej o tych projektach jakie są tu ofertowane? Ktoś napisał, że jedyne co może przy nich czekać kandydat to regres. Czekam jednak na szersze uzasadnienie tej opinii czy jest ono możliwe? nad czym przykładowym teraz pracowaliście? Jaki zakres zadań?

Iworyjczyk

nie ma tu zadnych swietnych projektow tylko outsourcing i nieogary w zarzadzie. szkoda marnowac czasu, jest masa lepszych firm z lepszym hajsem.

Sylwia

Nie wiem jak kiedyś, bo nie pisali nawet w tych starszych ogłoszeniach co 9 miesiecy temu były, ale Senior Angular Developer ogółem dostaje jakieś narzędzia pracy? Czy samemu cały sprzęt trzeba sobie zorganizować? Może ktoś miał okazje tam pracować i może coś powiedzieć.

@Sylwia

Dostaje komputer/laptop, monitor, mysz, klawiaturę.

Arkerus

@Arkerus

Poważnie? Zarząd ze szczerym i sprawiedliwym podejściem? Chyba pomyliłeś firmy i opinia nie trafiła do tej co powinna. Co do dziewczyn na backoffice to potwierdzam, ale co do zarządu to kolego odleciałeś i to bardzo. Zarząd nawet między sobą nie potrafi się komunikować, ktoś z zarządu podejmie decyzje, a drugi nie ma w ogóle o tym pojęcia i jeden drugiemu zaprzecza. Firma może i ma potencjał rozwojowy, ale projekty są beznadziejne i jedyne co Cię czeka to regress.

pozytyw

do prawdy świetną kampanię realizujesz lub realizujecie xd

o co chodzi z tym, że ogłoszenie na stanowisko Frontend Developera już rok wisi na stronie firmy? To jakaś rekrutacja ciągła czy zapomnieli usunąć? Może wiecie czy będą jakieś świeże ogłoszenia bo akurat szukam pracy na takim stanowisku? W ogóle to warto pod kątem rozwoju w IT tu przyjść?

Uzezek

Ta firma to jakiś krzak. Zarząd niekompetentny i źle traktują ludzi. Nie ma co marnować czasu na amatorów.

Agatka
@Uzezek

Amatorów? Dopiero co tu wchodzę a takie stwierdzenia się pojawiają. Czemu przypisujesz brak kompetencji, o co chodzi? w końcu nie zostało rozwiązane zapytanie odnośnie przyjęć do IT, na froncie robią tu także juniorzy? Ciężko się dostać?

Senior Angular Developer ma nadal opcje pracy zdalnej? Pytam, bo może się rozmyśliła firma czy coś, byłem już w firmie, która zrezygnowała z tego. A ogólnie to dają jakieś narzędzia pracy, jeśli nadal jest taka możliwość i się zdecyduje na pracą w domu? W ogłoszeniu w sumie tak za bardzo nie napisali.

Kacperek

Brajan
@Kacperek

Skąd tak ostra i kategoryczna opinia? Sami o sobie piszą, że to Software House, a dostępna na stronie oferta dla Frontend Developera (React.js) ze stawką 70 - 100 zł (jak rozumiem, na godzinę) ma już rok. Więc wolałbym poznać jakieś aktualności, co do podejścia do człowieka, no i wynagradzania.

Jakub Kiszczazk - CEO
@Kacperek

Ciekawa opinia. Bardzo proszę o konkretne przykłady (usunięte przez administratora) na pracownikach. Chętnie się ustosunkuję do zarzutów, jeśli są one konkretne :) Pozdrawiam

Uzezek
@Jakub Kiszczazk - CEO

Ty akurat wiesz jak ludzi traktujesz. I nie udawaj niewiniątka. Zwalnianie ludzi z dnia na dzień i inne atrakcje to "normalka" w waszej pozal się Boże "firmie"

@Uzezek

Czy widzieliście nowe ogłoszenie o pracę Codema Sp. z o.o. na stanowisko front end developer? Pojawiło się 18 kwietnia na Pracuj.pl. Planujecie na nie aplikować?

Lilka

Jaką formę umowy lepiej wybrać? Chodzi o stanowisko Senior Angular Developer, bo proponuja zarówno UZ jak i B2B. Na tej drugiej nigdy nie pracowałam. Gdzie się lepiej zarobi, bo tam to chyba trzeba samemu sobie płacić składki?

SaSmk

Lubelski rynek IT nie jest duży, dzięki temu można w łatwy sposób dowiedzieć się jak ta firma rozstaje się z ludźmi i dlaczego z prężnie rozwijającego się organizacji, ma obecnie na pokładzie niewiele osób jeśli chodzi o produkcję - nie są to informacje tajne. To, że 40% pracowników zwolniono lub sami odeszeli nie jest przypadkowe i radzę bardzo dobrze zweryfikować projekty (pytać o wszystko i szczegółow) oraz działania operacyjne, przed zmianą pracy lub procesem rekrutacji. Chyba, że ktoś lubi niepewność i liczy się z tym, że szybko może zostać zwolnionym, jak to CEO nazwał "za brak efektywności". Pisze były pracownik.

Tadek
@SaSmk

A co było przed zwolnieniem? Pojawiały się sygnały, by coś zmienić, by poprawić efektywność? Oferowano pomoc w zwiększeniu produktywności?

Byly pracownik
@Tadek

Nie było szans na merytoryczną rozmowę z Panem COO, ponieważ większość decyzji, nie tylko dotyczących pracowników jest podejmowana pod wpływem emocji, bez merytorycznych argumentów. Proszę uważać na tego typu male firmy bez strategii i wizji.

Kinga
@Marcin

Cześć, współpracę z Codema oceniam bardzo pozytywnie. Profesjonalizm, dobra komunikacja, jasne cele, ale też zwyczajne ludzkie podejście. Firma stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pracowników i to się ceni. Naprawdę czuć, że jest się częścią zespołu.

Eve
@Marcin

Nie, absolutnie nie warto :)

Mariusz
@Eve

Ja serdecznie polecam.Jeśli dobrze wykonuje się swoją pracę i jest się fair, to naprawdę popłaca i w tej firmie to zauważają.

@Mariusz

ja również polecam! Pracowałem w tej firmie 1,5 roku. Zmieniłem firmę bo chciałem pracować w międzynarodowym środowisku a Codema na tamten moment nie mogła mi tego zaproponować - nie wiem jak jest teraz. Atmosfera świetna, zarząd - normalny, jeśli masz problem zawsze z Tobą pogadają, współpracownicy pomocni.

@Mariusz

Hej, dzięki za informację :) miałem rozmowę - cały proces rekrutacyjny bardzo sprawnie przebiegł, miałem rozmowę z Gosią - bardzo fajne, merytoryczne spotkanie!

Irina
@Marcin

Nie warto, duża szansa, że w obecnej firmie masz lepiej ;-)

@Irina

Ja zmieniłem pracę i jestem bardzo zadowolony. Fakt na projekt musiałem poczekać 3 tygodnie ale teraz super mi się współpracuję z zespołem po stronie klienta i z dziewczynami z HR-u.

Santor
@Mateusz

Na czym polega super współpraca z dziewczynami w HR-? Zwykle to podpisanie umowy i akceptacja projektu, do którego idziesz pracować. Trochę naciągana ta opinia

Arek
@Santor

Naciągane to są opinie dodawane przez GoWork. Widać ze chcecie coś tym zdziałać, tylko co?:) firma żyje dobrze ze wszystkimi pracownikami. Co miesiąc z nimi rozmawia. Niedawno z niej odszedłem, bo miałem życiowa okazje rozwijać się w kierunku, o którym zawsze marzyłem. Jak działa GoWork - wiem, bo pracuje tam mój znajomy i wiem, ze takie puste negatywy są w celach sprzedażowych. Pracodawcy jak zapłacą to moga negatywy chować. Nie ma (usunięte przez administratora) ten portal staje się coraz mniej ważny. Co do Codema - serdecznie polecam. (usunięte przez administratora)

@Santor

Dziewczyny z HR-u (Monia i Gosia) kierowały mnie na dalsze rozmowy z klientem, a po dostaniu się do projektu mam z nimi stały kontakt - wysyłam im raporty, dostaję od nich feedback o mojej pracy, mamy też regularne spotkania.

@Kinga

Opinie właściciela firmy :D

Greg W
@Mateusz

Już sam fakt, że panie z HRu zajmują się kontaktem na linii kontraktor - klient wiele mówi o tej firmie, radzę wszytskim zrobić dobry research o tej małej firmie, zanim zmieni się swoją pracę, chyba że ma się nóż na gardle, to na kilka miesięcy można się załapać :)

Kinga? jakaś nowość
@Kinga

nigdy nie pracowała w Codemie żadna Kinga. Kinga, ile ci płacą za takie pozytywne opinie ? "Firma stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pracowników" co to znaczy stara się? i jak te starania mają się w porównaniu z ilością zwolnień i złożonych wypowiedzeń? możesz się odnieść? zmień również imię odpowiadającej, zrozumiemy my jako pracownicy.

Kuba - CEO
@Kinga? jakaś nowość

Jeśli oczekujesz od kogoś przedstawienia się, to sam/a również się przedstaw :) Codema nie płaci nikomu za wystawianie pozytywnych opinii ani tym bardziej ich nie kupuje. Szanujemy obiektywne opinie - każdy ma do niej prawo. Firma zrezygnowała w ostatnim czasie z osób, które oceniła jako nieefektywne i których praca nie przekładała się na wyniki firmy, a także z pracowników, których obecność w firmie wiązała się z wprowadzaniem negatywnej atmosfery (plotki, (usunięte przez administratora), nastawianie jednych przeciw drugim). Niektóre osoby szukają także nowych wyzwań. Nie wszystkim odpowiadają projekty, niektórzy potrzebują rozwoju, nowych doświadczeń. W pełni to rozumiemy. Ze wszystkimi staramy się rozstać w zgodzie i wszystkim życzymy powodzenia w dalszej karierze. Rotacja zawsze była i będzie. To naturalny etap funkcjonowania firmy, natomiast mam świadomość tego, że nie dla każdego będzie to zrozumiałe. Wiemy też, że dużo prościej jest wystawić negatywną opinię, bo coś się nie spodobało lub nasze drogi się rozeszły (spodziewanie, lub też nie), niż docenić okresy owocnej współpracy :) Jeśli zatem byli lub obecni pracownicy, a także osoby, które rozważają przesłanie swojego CV w odpowiedzi na którąś z prowadzonych rekrutacji mają jakiekolwiek pytania, zarzuty, wątpliwości i chcieliby je rozwiać u źródła, to serdecznie zapraszam do kontaktu bezpośredniego :) Pozdrawiam, Jakub Kiszczak Współzałożyciel Codema sp zoo kuba@codema.io

Beti
@Kuba - CEO

A można wysłać cv jak nie ma ogłoszenie do działu, której mnie interesuje? Czy takie cv jest gdzieś brane pod uwagę w przyszłości, jak będą nowe wakaty? Jest to w jakiejś bazie cv działu hr?

@Beti

Tak, zachęcamy do wysłania CV przez nasz formularz https://codema.recruitify.ai/jobs. CV kandydatów mamy w swojej bazie. W momencie otwarcia rekrutacji w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę kandydatów z naszej bazy. Pozdrawiam Ania Dział HR

Dingo

Co oznacza "hajs na ostatni moment"? Czy to oznacza wynagrodzenie płatne w terminie? To chyba dobrze.

Iza

Ważne, że kasa jest. A można widzieć, na jakiej umowie jest ta praca? Umowa o prace czy zlecenie? Na ostatni moment, czyli nie ma nigdy opóźnień?

Czy można liczyć w Codema Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Pracownik firmy Codema

Tak, w ramach benefitu dofinansowujemy opiekę medyczną.

@Pracownik firmy Codema

Hejka, a może ktoś dodać, czy jak chciałabym dodać do tego pakietu medycznego męża i dzieci, to też mogę? I jak tak, to ile to kosztuje od osoby?

Przemek

Zakończyłem współpracę z firmą w lutym (php/hybrydowo) +: Comiesięczne spotkania z zespołem HR Szkolenia (phpcon) Atmosfera w biurze i pracownicy -: Niektóre projekty to utrzymywanie/rozwijanie Legacy Code

@Przemek

Można wiedzieć, czemu odszedłeś? Ewentualnie czemu nie chciałeś kontynuować współpracy, daj znać co się stało. Wspominasz w ogóle, że pracowałeś hybrydowo. Jak to u nich wygląda, ile dni w biurze?

@Przemek

Hmmm a co dzieje się na tych spotkania HRowych? O czym tam jest mowa? To jest rozmowa w cztery oczy, czy jakieś większe do działu? Całego zespołu?

Izabela

Mam kilka pytań odnośnie stanowiska na które aktualnie trwa rekrutacja. A mianowicie PHP Developer. Pracował ktoś może w tym dziale i posiada jakaś wiedzę na temat wynagrodzenia? Ile wychodzi na tym stanowisku? Atmosfera pracy jest w porządku? Dogadujecie się? Co oznacza budżet rozwojowy i w jaki sposób można go wykorzystać?

Rozstałem się z firmą pod koniec 2022. Mimo wszystko czas spędzony w Codema wspominam bardzo pozytywnie. Dział HR, Zarząd oraz COO bardzo pomocni udzielają wyczerpujących odpowiedzi na każde nurtujące pytanie. :)

Devo
@Anonim

A czy tymi odpowiedziami można płacić w sklepie? Samo otrzymywanie wyczerpujących odpowiedzi to mało ambitne oczekiwanie od firmy IT

W ogłoszeniu firmy Codema Sp. z o.o. na stanowisko Specjalista Ds. Rekrutacji jest informacja, że zarobki wynoszą 4600 PLN. Czy po okresie próbnym można liczyć na więcej?

Nie

Nie

Nie, można.

Zostaw merytoryczną opinię o Codema Sp. z o.o. - Lublin

• Jak się pracuje w Codema Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Codema Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Codema Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 7 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Codema Sp. z o.o.
3.8/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Anny Walentynowicz 10
    20-328 Lublin