Maximus Personaldienstleistungen GmbH

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Maximus Personaldienstleistungen GmbH

Aktualność
Witamy Wszystkich użytkowników serwisu GoWork.pl poszukujących informacji o naszej Firmie. Jesteśmy otwarci na Wasze opinie. Czytamy treści pojawiające się na naszym profilu i staramy się wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki.
Serdecznie zachęcamy Was do dzielenia się opiniami o pracy. Wierzymy, że otwarta, rzetelna komunikacja skutkować będzie poprawą atmosfery oraz rozwojem firmy. A na tym szczególnie nam zależy.
Prosimy jednak pamiętać, że swoboda w dzieleniu się informacjami na forum nie oznacza pozwolenia na szerzenie informacji mijających się z faktami, obrażanie kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności i jej dobrego imienia. Tego typu treści są pod ochroną prawa i nie możemy pozwolić, by pojawiały się na naszym forum.
Chcemy, aby było to miejsce kulturalnej i merytorycznej wymiany informacji. Musimy zaznaczyć, że wszystkie treści, które łamią prawo i regulamin  będą archiwizowane przez administratora. https://www.gowork.pl/regulamin

Pozdrawiamy, Maximus
Damian

Witam serdecznie wszystkich. Pracuje w Maximus i powiem szczerze ze jedna z Najlepszych agencji w jakiejkolwiek kiedys pracowalem... @Pracodawca Super

@Damian

Witam Panie Damianie dziekujemy za mile slowa Pozdrawiamy

Kacperiusz

Witam chciałem zostawić tutaj parę dobrych słów , od samego początku jestem zadowolony firma odpowiednio dobrała mi pracę z której byłem miło zaskoczony , odpowiednie warunki , miła atmosfera podczas rozmowy , wszystko na porządku także polecam wszystkim skorzystać ????????????

@Kacperiusz

Witam Panie Kacprze dziekujemy za mile slowa Pozdrawiam

Mateusz Nowy wpis

@PracodawcaWitam znajdzie się coś dla malarza z rocznym doświadczeniem ? Język niemiecki komunikatywny

@Mateusz

Jak już mowa o pracy dla murarza z doświadczeniem 4 lata, to czy znajdzie sie coś dla takiego, który nie zna niemieckiego, ale zna podstawy angielskiego?? Jbc to jestem gotowy nauczyć się trochę niemieckiego jak by było to konieczne

Administrator Nowy wpis

Co możecie powiedzieć o pracy w firmie Maximus Personaldienstleistungen GmbH? Z tego, co widzę, poszukują kogoś na stanowisko Pracownik Administracyjny

Damian

Nowy wpis

@Damian

Witam Panie Damianie dziekujemy za mile slowa Pozdrawiamy

W jakim systemie wypłacane jest wynagrodzenie w firmie Maximus Personaldienstleistungen GmbH na Spawacz? 8 stycznia ogłoszenie na GoWork.pl.

Dzien Dobry Wynagrodzenie wyplacane jest raz w miesiacu za przepracowany miesiac, jest mozliwsoc wziecia zaliczki Pozdrawiam

@Maximus Personaldienstleistungen GmbH

To dotyczy również ogłoszenia dla Spawacza MAG, co ma pracować w Dreźnie? Z oferty wynika, że zarobić da się 2900 euro netto - bez jeżyka niemieckiego. Czy to kwota bez nadgodzin? I czy ktoś z dobrym niemieckim może i więcej zarobić?

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Maximus Personaldienstleistungen GmbH? Czy kandydat na stanowisko Lakiernik samochodowy, lakiernik przemyszłowy od września 2023 powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Maksymilian

Witam...dla spawacza mig,mag,puls coś?

@Maksymilian

Witam Oczywiscie ze cos sie znajdzie Pozdrawiam

Napisali w ofercie, że wymagają doświadczenia. A mają jakieś wymogi odnośnie tego, ile lat trzeba mieć przepracowanych? Zadają w ogóle jakieś pytania ten temat? Interesuje mnie ogłoszenie na Montera szaf sterowniczych w Niemieckiej firmie. Nie mam aż tak dużo i chciałbym wiedzieć, czy mam jakieś szanse w takiej sytuacji.

No o

Na szafy musisz mieć doświadczenie pracujesz sam z rysunkiem. Czytasz biegle plany? Jak tak to ok jak nie to daj se spokój.

@No o

A początkowo jest jakaś osoba, która jest wsparciem lub wdraża w cały system pracy? Wystarczy znajomość planów i zatrudnienie jest pewne? A co z językiem, to raczej też konieczne?

Dzien Dobry Prosze Pana wszystko zalezy od zakladu to zaklad tak naprawde weryfikuje doswiadczenie kandyta, nie mniej zawsze warto sprubowac moze Pan wyslac swoje CV napewno je rozpatrzymy Pozdrawiam

Kacperiusz

@Kacperiusz

Witam Panie Kacprze dziekujemy za mile slowa Pozdrawiam

Julka

Rozglądam się z mężem nad pracą za granicą. Znalazłam ofertę dla spawacza tig w Niemczech. Mąż jest wieloletnim pracownikiem w tym zawodzie i myślę, że by się sprawdził. Co jaki czas pracownik ma możliwość zjazdu do Polski? Kwatery czytałam, że są jednoosobowe a ich stan? W porządku pod tym względem? Diety 45 euro wypłacane są już od pierwszego dnia pracy? Faktycznie w nagłych potrzebach można liczyć na pomoc koordynatora? Trochę się obawiamy ale opinie sugerują w wątku,że firma jest raczej ok dla pracowników.

@Julka

Dzien Dobry Pani Julio Tak diety wyplacane sa od pierwszego dnia pracy za kazdy przepracowany dzien Pracownik ma prawo do normalnego urlopu jesli zaklad wyrazi z gode to z naszej strony nie ma problemu Pokoje zawsze sa jednoosobowe szukamy mieszkan w dobrym standardzie czesto sa to Ferienwohnung albo Gasthof staramy sie nie zakwaterowaywac naszych pracownikow w duzych hotelach pracowniczych wszystko zalezy gdzie i jakie miasto region. Maz moze wyslac swoje CV od nowego roku mamy nowe atrakcyjne warunki zatrudnienia.

Kolarz

Jaka stawka dla spawacza,mag 135, zakwaterowanie opłacone przez firmę czy pracownik płaci?

@Kolarz

Witam Stawka 14 € brutto za godzine + 50 € netto diety za przepracowany dzien Okolo 2900 € netto za 168 godziny 600 € za mieszkanie znajdziemy tansze zakwaterowanie lub Pracownik znajdzie sam wtedy wiecej dla pracowanika zostaje. Pozdrawiam

nickinick

Firma bardzo dobra

@nickinick

No właśnie chętnie poznam opinię, kogoś, kto tam robi, bo chcą do Drezna ściągnąć spawacza TIG na niemiecką umowę o pracę. Za co najbardziej ich sobie chwalisz? Za co byś polecił, zwłaszcza komuś, jak ja, co nie był nigdy pracować za granicą?

Skąd wiesz ze tyle odciągają i ze taka jest cena? Tego już nie można na samym początku ustalić? I tak poza tym to czy dałoby rade to jakoś inaczej właśnie ja umowie ustalić albo samemu sobie lokum ogarnąć?

Antośka

Namawiam męża do wyjazdu do pracy na stanowisko operator prasy krawędziowej w Niemczech. Zarobki określone są jako zaczynające się od 2700 euro. Realnie w pierwszych msc pracy ile można zarobić? Wypłacane są również diety w kwocie 45 euro za dzień, takie diety wypłacane są od pierwszego dnia pracy? W razie problemów można liczyć na pomoc koordynatorów albo biura?

@Antośka

Dzien Dobry Stawka dla operatora Prasy Krawedziowej to 14 € brutto + 50 € diety netto za przepracowany dzien Dieta wyplacana jest od pierwszego dnia pracy Tak mozna liczyc na pomoc koordynatorow.

@Maximus Personaldienstleistungen GmbH

A z czasem ta stawka rośnie? Czy cały czas zarabia się tyle samo? Poza gołą pensją można otrzymać jakąś premię, czy nie? I po ile godzin dziennie się pracuje? Weekendy też wchodzą w grę?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Slawomir

18.09.2023 01:09

Slawomirikona wywiad

Zostałem zatrudniony, jako lakiernik, w niemieckiej firmie poprzez agencję pracy Maximus. Po przepracowaniu tygodnia, o godzinie około 19:00 w piątek, właściciel mieszkania kazał mi opuścić jego posesję. Spowodowane to było odmową zapłaty za moją kwaterę ze strony firmy Maximus. Całkowity brak kontaktu z firmą Maximus w piątek zmusił mnie do powrotu do Polski, ponieważ nie miałem noclegu. Wspomnę tylko, że był to okres zimowy – na dworze był duży mróz, sypał śnieg, nie dało się spać w samochodzie. Po powrocie do Polski i otrzymaniu wypłaty okazało się, że koszt mieszkania, który miał być maksymalnie 25 € zmienił się na 45 € za dobę. Wypłaty praktycznie nie miałem. Dodatkowo do tej pory nikt się ze mną nie skontaktował i nie wyjaśnił tej sytuacji. Firma robiła takie rzeczy wielokrotnie – jeśli kogoś się wyrzuci w piątek z mieszkania, to automatycznie ten człowiek musi powrócić do kraju, bo nie ma noclegu. Skąd o tym wiem? Rozmawiałem na wielu grupach na Facebooku (grupy mają po 60 000– 70 000 różnego rodzaju pracowników) i tam też dziesiątki ludzi do mnie pisało, że zostali w podobny sposób potraktowani przez firmę Maximus. Dlatego dzielę się moją historią i chcę przestrzec innych.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Slawomirikona wywiad

Pracowałem na stanowisku lakiernika w niemieckiej firmie poprzez pośrednika pracy, czyli firmę Maximus. Do moich obowiązków należało malowanie różnego rodzaju elementów metodą proszkową.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Slawomirikona wywiad

Przy podpisywaniu umowy firma zobowiązała się na zapewnienie mi kwaterunku. Po tygodniu pracy w piątek wieczorem okazało się, że firma nie zapłaciła pieniędzy właścicielowi kwatery oraz zapowiedziała mu, że nie będzie pokrywać tych kosztów, dlatego musiałem te mieszkanie natychmiast opuścić. Przez to musiałem wrócić do Polski, ponieważ na zewnątrz były bardzo trudne, zimowe warunki atmosferyczne (śnieg, mróz, wiatr). Z tego, co się zorientowałam firma postępuje tak z ludźmi regularnie. Wypowiada im mieszkanie w piątek wieczorem, kiedy już nie można skontaktować się z żadną firmą i jakoś sobie poradzić w tej sytuacji.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Slawomirikona wywiad

Wynagrodzenie to 2500 euro netto.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Slawomirikona wywiad

Pracowałem w tej firmie tydzień.

Slawomirikona wywiad

Nikomu nie poleciłbym pracy w tej firmie. Straciłem swój czas i pieniądze, poczułem się też oszukany przez firmę, skoro miałem mieć pracę, a zamiast tego po tygodniu wróciłem do Polski z niczym. Dodatkowo pokonałem trasę ponad 1500 kilometrów, by dotrzeć na miejsce do nowej pracy. Byłem zmęczony po wielogodzinnym prowadzeniu auta, niestety dowiedziałem się, że jeszcze nie ma dla mnie żadnej kwatery, choć teoretycznie wszystko mieliśmy dogadane. Przedstawiciel firmy Maximus powiedział, że dopiero znajdzie mi lokum, co oczywiście wpływa wówczas na wyższą cenę wynajmu i gorsze warunki.

Slawomirikona wywiad

Byłem bardzo zadowolony ze współpracy z niemiecką firmą, w której pracowałem na stanowisku lakiernika. Oferowali mi możliwości rozwojowe na przyszłość, ponieważ doceniali moje doświadczenie, mam już ponad dwudziestoletni staż wykonywania zawodu. Niestety, ponieważ agencja Maximus doprowadziła do wypowiedzenia mi mieszkania w piątek wieczorem, nie miałem jak załatwić sobie jakiejkolwiek pomocy od firmy, u której pracowałem, ani gdzie przenocować, stąd musiałem wrócić do Polski.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Slawomirikona wywiad

Do momentu podpisania umowy wszystko było w porządku. Po podpisaniu umowy nagle przedstawiciele firmy Maximus, z którymi miałem wcześniej kontakt, nie byli dostępni. Słyszałem różne powody dla nieobecności pracowników, z którymi byłem w kontakcie, typu urlop, L4. Nikt inny nie potrafił mi pomóc, czy odpowiedzieć na moje pytania. Następnie kontakt urwał się zupełnie.

Slawomirikona wywiad

Firma zobowiązała się znaleźć mi kwaterę w granicach maksymalnie 25 euro za dobę, a po wystawieniu mi rachunku okazało się, że doba kosztowała mnie 45 euro za dobę. Warunki były tragiczne, nie miałem żadnego okna, wentylatora. Pokój był bardzo wąski i mały, mieściło się w nim tylko łóżko. Firma Maximus policzyła sobie dodatkowo 100 euro za sprzątanie kwatery i w ten sposób z mojej wypłaty nie zostało prawie nic. Podpisałem też umowę na trzy miesięczny okres próbny, a po tygodniu bez żadnego wypowiedzenia czy rozmowy ze mną, firma po prostu przestała opłacać mój pokój i zostałem bez kwatery, a tym samym bez możliwości podjęcia się dalszej pracy.

Slawomirikona wywiad

Przestańcie zachowywać się w taki sposób, jak to opisałem. Ludzie takich rzeczy nie zapominają. Niestety to, co mnie spotkało, dotknęło też wiele innych osób, część z nich kontaktowała się ze mną na grupach pracowniczych na Facebooku. Zacznijcie szanować pracowników, komunikować się i dotrzymywać warunków, o których wspominacie podczas procesu zatrudnienia.

Hejka, wiecie ile jest tej kasy odciągane z pensji? Jakie to są kwoty za mieszkanie? I ta kwota obejmuje tylko miejsce do spania, czy też np. wyżywienie w tym miejscu?

Helena

Jest kilka ofert do pracy w Niemczech dla lakiernika samochodowego. 2500-2900 euro netto to widełki z ogłoszenia. Czy do tego dochodzą jeszcze dodatki takie jak np premie? W razie problemów napotkanych w pracy kontakt z biurem jest ok, atmosfera też?

Bartek

Dzień dobry. Czy mają państwo firmę bezpośrednio w Monachium ? Poszukuje pracy dla dziewczyny, adekwatny do kobiety. Czy jest u Państwa takowe stanowisko dla osoby, komunikatywnej, zaradnej, pewnej siebie, radzącą sobie z każdym napotkanym problemem. Dziewczyna ma doświadczenie w pracy z drukami, oraz szybko się uczy. Pozdrawiam

Renata

Naprawdę operator frezarki za granicą może liczyć na jakiś rozwój, tak jak w tym ogłoszeniu zachęcają? Jest możliwy awans? Szukam pracy dla ojca, a on ma naprawdę spore doświadczenie, i raczej by nie chciał zaczynać od zera i stać w miejscu.

Wiktoria

Mnie interesuje zasadnicza kwestia - czy na dzień dzisiejszy wszystko zostało uregulowane? Są jakieś zapisy w umowie na taką ewentualność porzucenia pracy?

Wiktoria

To jak to się stało że nie wiedziałeś że cię zwolnili? Byłeś w kraju wtedy czy jak? Możesz dać mi znać czy umowa jest polska czy zagraniczna? Ile za to mieszkanie jest obcinane?

Jakie masz w zasadzie zastrzeżenia, co do tej firmy, chodzi o pieniądze? Dokładnej stawki nie podano w ogłoszeniu, które mnie zainteresowało, dotyczącego roboty montera szaf sterowniczych. Jedno, co zauważyłem, że dają diety 6-8 e netto / godz., nieograniczoną niemiecką umowę o pracę, czy pokoje jednoosobowe w pobliżu miejsca zatrudnienia. A jak z kosztami takiego zakwaterowania, orientujesz się co do tego i co do stawki godzinowej?

Renata

Czy praca spawacza u nich wiąże się z pracą na wysokościach? Pomagam komuś w rodzinie znaleźć nowe zatrudnienie, ale to właśnie byłby pewien problem. Dlatego pytam, proszę o informację.

Witek
@Renata

Nie nie znajduje się na wysokościach

@Witek

A na jak długo trzeba jechać? Po jakim czasie jest możliwość wzięcia urlopu i zjazdu do domu?

Zostaw merytoryczną opinię o Maximus Personaldienstleistungen GmbH - Schwäbisch Gmünd

• Jak się pracuje w Maximus Personaldienstleistungen GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy Maximus Personaldienstleistungen GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Maximus Personaldienstleistungen GmbH?

Maximus Personaldienstleistungen GmbH