Opinie o Egron transport as w Kolbotn

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Egron transport as. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Egron transport as na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Egron transport as w Kolbotn

Egrończyk Nowy wpis

Pracuję w firmie Egron od ponad 3 lat. Trafiłem na tą stronę przypadkiem , ale czytając mierne komentarze byłych pracowników muszę się wypowiedzieć. Zalety: 1. Stałe linie 2.prysznic oraz pralka i toaleta na bazie 3. Parking przed firmą gdzie ładujemy towar 4.Darmowa kawa na circle K oraz dodatkowo na YX 5. Dodatki świąteczne w roku 2023 były wypłacone, ale tylko nielicznym, ponieważ za zwyczaj na święta zjeżdża się do domu lub zamienia z kolegą żeby przyjechać po świętach. 6.możliwość ustalenia przyjazdów/wyjazdów poniedziałek/sobota lub niedziela/sobota 7.samochód firmowy na dojazdy do sklepu lub załatwienia czegoś ważnego w urzędzie. 8.nowe ciężarówki (volvo, man , renault) najstarsza ciężarówka z roku 2021. 9.nowe naczepy (plandeka, izoterma , chłodnia) 10. Kierowcy , którzy pracują są mili i pomagają czasami załadować , doradzić lub podpowiedzieć jakie warunki na drodze. 11. Możliwość rozmowy z innymi kierowcami z karty firmowej. 12. System pracy 2tygodnie w pracy i 2 w domu lub 3na1 dla starszych kierowców 13. Auta dobrze wyposażone. 14. Wypłata na czas w ciągu 3 lat 3x przyszła dzień później i 4x dzień wcześniej 15. Feriepenger wypłacone co roku 16. Za zwyczaj praca poukładana na 12 godzin. 17. Tylko 2 kierowców na samochodzie. 18. Zdarzało się że ktoś leciał w środku pracy do domu z przyczyn rodzinnych i nikt nie robił problemu tylko organizowane było szybkie zastęptwo. 19. Dobry kontakt z księgowym oraz kierownikami. 20. Firmowe ciuchy (kurtki, bluzy, spodnie, koszulki, kamizelki odblaskowe czapki i rękawiczki , buty z blachą) za zwyczaj marki snickers 21. Początkujący kierowcy mają pół etatu a później jest możliwe przejście na pełny etat. Były zalety to czas na wady: 1. Jeżeli coś się źle zrobi lub o czymś ważnym zapomni to za zwyczaj są telefony w środku pauzy. (Rzadko jeżeli ktoś ma głowę na karku i myśli troszkę) 2. Często poniżej 6 godzin pracy w ostatnim lub pierwszym dniu jest obcinane pół dniówki. 3. Toaleta jest dość daleko gdy stoi się na górnym parkingu (150-200 metrów) 4. Trzeba dokładnie sprzątać samochody by nie zostawić brudu i (usunięte przez administratora) drugiemu kierowcy (może to być też zaletą bo wchodzi się do czystego pojazdu) 5. Feriepenger często było wypłacone ale nie do końca zawsze wiadomo kiedy będzie. 6. Zdarza się że po 2 tygodniach kierowca ma wyjechane +-89godzin , na dniówce jest ich mniej bo nawet tylko 50 godzin jazdy 7. Trzeba sobie pilnować dniówek i upominać się o swoje. 8. Bardzo mało internetu firmowego. Tylko 4GB na kierowcę. 9. Trzeba robić zdjęcia naczep i uszkodzeń towaru. Podsumowanie Firma do rozpoczęcia przygody z Norwegią idealna. Nowe sprzęty i kontakt w języku polskim. Wypłata na czas . Minusem jest kwota tej wypłaty oscylująca między 21000-26000nok na czysto bez odliczania kosztów samolotów. Porównując to z innymi firmami Egron jest średnią firmą ponieważ zdarzają się takie które płacą mniej ale są też firmy w których można zarobić o 2000-5000 tyś nok więcej za 2 tygodnie pracy. Większość pracowników jest stała i ma już po 4 , 3 lub 2 lata pracy w firmie. Dużo jest też nowych osób ze względu na ciągłe powiększanie floty.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Egron transport as? Chętnie zatrudniają?

Rambo Nowy wpis

Opinia o firmie transportowej Egron: Firma Egron to przedsiębiorstwo transportowe, które ma swoje zalety, ale niestety obfituje również w wiele wad. Poniżej przedstawiam moje wrażenia na temat pracy w tej firmie, oraz odpowiadam na pytania. Zalety: 1. Wypłata prawie na czas: Choć zdarzają się opóźnienia o 1-3 dni, ogólnie firma wypłaca wynagrodzenia zgodnie z umową. 2. Remont toalety i prysznica: Warto zaznaczyć, że firma przeprowadziła remont toalety i prysznica na początku roku, co poprawia warunki pracy kierowców.(wcześniej warunki pozostawiały wiele do życzenia) 3. Darmowa kawa na stacji benzynowej: Kierowcy otrzymują kubki na kawę pod koniec roku, które upoważniają ich do darmowej kawy na stacji benzynowej, co jest miłym gestem ze strony firmy, ale nie Egron, kubki w prezencie kierowcy dostają od firmy pod którą jeździ Egron Wady: 1. Liczenie dniówek: System liczenia dniówek, który obejmuje pełne dniówki dopiero od 8 godzin przepracowanych, a poniżej 8 godzin pół dniówki, jest niesprawiedliwy wobec pracowników. Wcześniejsza niejednolita praktyka była niejasna i niesprawiedliwa, liczyli jak chcieli, trzeba było mocno tego pilnować i upominać się o swoje. 2. Płatności za święta: Nie wypłacanie pieniędzy za norweskie święta, do których pracownicy mają prawo, jest poważnym problemem i narusza prawa pracownicze. 3. Brak bazy i trzymanie samochodów na parkingu magazynu: Brak własnej bazy może wpływać na wygodę, komfort pracy oraz odpoczynku kierowców 4. Wypłata: Wynagrodzenie jest wypłacane 15 każdego miesiąca, zwłaszcza przy zwolnieniach, mogą stanowić poważny problem finansowy dla pracowników. Firma praktykuję zawieszanie ostatniej wypłaty oraz feriepenge. 5. Feriepenge : Nieprzewidywalność w wypłacaniu feriepenge oraz tłumaczenie braku wypłaty inflacją jest nieakceptowalne i narusza zasady uczciwego traktowania pracowników. Każdy dostaję feriepenge inaczej choć powinno się wypłacać w miesiącach urlopowych. 6. Praca po godzinach pracy: załadunki na pauzach, często pracuje się po 15-17h w ciągu dnia. kończysz pracę o 9 a o 11-12 dzwoni do Ciebie spedytor(ala kierownik) z jakąś pierdołą, co prowadzi do przemęczenia pracowników, oraz wielu pomyłek/wypadków 7. Jeśli dzwonisz z problemem do spedytora np. uszkodzone koło, spedytor mówi (sam załatw sprawę) 8. Załadunki drobnicy, często ładunki nie są na paletach, załadunek/rozładunek samodzielny. Często zdarzają się 3-5 rozładunków(które nie są dodatkowo płatne) 9. W Norwegii wg prawa jest minimalna płaca około 200 NOK, kierowcy zarabiają od 1950-2300 NOK dniówki, poniżej 8h mają pół dniówki 975-1150 NOK, przypominam że kierowcy pracują często 13-17h na dobę. 10. Brak paczek świątecznych: Mimo że brak paczek świątecznych może być rozczarowujący, firma Egron nie ma takiego obowiązku 11. Zmiana statusu wspólnika: Spółka składała się z trzech osób - dwóch Polaków i jednego księgowego, od września jeden wspólnik Polak został zwolniony, wychodzi na to że wcale nie był wspólnikiem tylko pracownikiem. Niejasności co do statusu wspólnika Polaka i księgowego, pojazdy, które są brane z wypożyczalni oraz to, że firma w przeszłości już raz zbankrutowała mogą budzić wątpliwości co do uczciwości firmy. 12. Jesli chce się porozmawiać z szefem trzeba się umówić na spotkanie online, zdarzyło sie tak, że kierowca dostał termin na niedzielę godziny poranne gdzie był w domu. Kierowcy chcieli zorganizować spotkanie i zadać kilka konkretnych pytań żeby wyjaśnić wiele niejasności, zarząd firmy odmówi spotkania dla wszystkich pracowników i zorganizował tylko z mężem zaufania co nie zadowoliło kierowców ponieważ ciężko przekazać wszystko jednej osobie. Podsumowując, firma transportowa Egron AS wydaje się mieć wiele problemów związanych z warunkami pracy i traktowaniem pracowników. Jeśli szukasz pracy w Norwegii, warto rozważyć inne opcje i poszukiwać u rodowitego norweskiego pracodawcy, aby uniknąć tego rodzaju problemów. Nazwa "EGRON" odwrócona od "NORGE" może być trafnym przekazem, że firma ta nie reprezentuje standardów norweskich pracodawców.

Byly Nowy wpis
@Rambo

Ze wszystkim się zgadzam. Dodałbym jeszcze ze nie dają telefonu służbowego tylko sama karte sim. Nawet o tym nie uprzedza.

Czy w Egron transport as występują paczki/bony świąteczne?

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Egron transport as? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
Rysiek

Mi tez sie pracowalo dobrze , stara mi sie rozchorowala i musialem zakonczyc kariere i wracac , rodzina najwazniejsza nie rozumiem jak piszecie koledzy ze nie parkingu czy socjalu ? bo przeciez jest ! slyszalem wczsesniej takie opinie ale z mojego doswiadczenia to calkiem inaczej to wygladalo niz opisujecie To co kiedys bylo to bylo a co teraz jest to jest Pieniadze na czas nawet dzien wczesniej wiec bez jaj , chyba ze kolega z powodu alkoholu nie pamieta swojego numeru konta lub stara mu podbiera wyplate i nie mial kontroli

@Rysiek

A ogólnie to według Ciebie kasa warta świeczki? I do którego dnia miesiąca wypłata na koncie?

Rysiek
@Alicja

Dużo bym opowiadał o mojch problemach życiowych, ale nie tutaj. XD Jakby kasa nie była na koncie, to by tylu chłopa nie pracowało samo za siebie mówi kasa jest 15 każdego miesiąca bo tak na papierze jest czasami nawet wcześniej. Jak potrzebowałem zaliczki to tez nie bylo problemu.

@Rysiek

No to spoko w takim razie, bo widzisz info tutaj mało to człowiek doszukać się niczego nie może na razie. A jeszcze tylko co z tym scojalem skoro piszesz, że normalnie był?

@Rysiek

Rysie mi się wydaje że dalej pracujesz w tej firmie i robisz laske kierownikom. Bo w tej firmie jest gorzej niż w (usunięte przez administratora) ogólnie ta firma powinna nazywać się ,, Polski (usunięte przez administratora) w Norwegii" i o jakim socjalu mówisz? Bo to co zobaczyłem jął chciałem się wykąpać to się porzygałem bród smród ściany czarne toaleta i umywalka zagrzybiona. A jeśli chodzi o robotę No to same nocki po 3 czasami 4 rozładunki wracasz na bazę kręcisz pauze od rana do 16- 17 idziesz na rampe ładujesz se auto do 20 lub 21 i potem jedziesz całąnoc oczywiście na bazie karta wyciągnięta i podjazd pod rampe na drugiej karcie swoją wkładasz dopiero jak wyjeżdżasz w trasę. I oczywiście rozładunki robisz sam kartoniki ciągasz sam a palety rozładowujesz wózkiem jak inspekcja cie ściąga na kontrol to szef ci mówi żebyś mówił że jeździsz u petersena czy jakoś tak a kontrakt masz oczywiście na Egrona samochody niesprawne naczepy Egrona to że złomowiska są kupowane bo tak wyglądają. A jeśli chodzi o płacę to na początek przez pierwsze pół roku 1800 kr brutto + 300 kr diet i przykładowo przyjezdzasz do pracy w niedzielę i kierownik nie wysle cie w trasę to dniówki ci nie zapłacą tylko te 300kr diety i wyjedziesz w poniedziałek o 20 wieczorem to liczą ci pół dniówki gdzie 16 czy 17 zaczełeś ładować samochód a wyjazd masz o 20 i tak płacą pół dniówki za weekend gdzie kręcisz pauze 24h też nie płacą przykładowo wracasz rano w sobotę o 6 czy 7 masz pół dniówki a w nieczele zaczynasz 16 cz17 to też masz pół dniówki. Żeby tego było mało to wracasz z trasy zmęczony idziesz spać a kierownik po godzinie żeby ci zrobić na złość puka ci w drzwi żebyś się przestawił albo dzwoni No i na koniec podpiepszanie się na wzajem to w tej firmie normalka:) Jednym słowem (usunięte przez administratora)

@BYŁY PRACOWNIK

A i zapomiałem dopisać ze umowy na pół etatu

@BYŁY PRACOWNIK

No to ja serio nie wiem skąd takie rozbieżności u was. Albo w innych okresach tu byliście albo może to od charakteru po prostu zależy, jednemu robota tu podejdzie drugiemu nie? O tych umowach już widziałam info, serio nikt nie ugrał inaczej?

@Alicja

Dużo by pisać na temat tej Firmy z tego co wiem to pozew zbiorowy ma pójść do Norweskiego Urzędu Pracy. Dużo chłopaków pracuje tam bo są zastraszani brakiem wypłacenia pieniędzy zabezpieczają się tym że płacą do 15 a system jest 2/2 i jeżeli ktoś się zwolni może nie otrzymać wynagrodzenia. Ja też się upominałem żeby dostać wynagrodzenie i chyba kierownictwo nie wie co to Mobing bo zdarza się to codziennie ogólnie nie polecam nikomu tej firmy. A i pilnować trzeba diet I dniówek bo (usunięte przez administratora) kierownik na dniówki i diety po zwróceniu uwagi udaje że niby się pomylił a zdarza mu się to co miesiąc. A jeżeli chodzi o to czy ktoś ma lepsze warunki tego nie wiem ale być może tak bo są tam tacy co wódeczke piją z kierownikom i mają lepszą pracę jeżdżą na lepsze trasy a innych traktują jak przedmioty.

Julia

A czy teraz nadal macie umowy na pół etatu? Czy wciąż się nic nie zmieniło na przestrzeni roku?

Zbynio

Pytanie czy już wypłacają pieniądze czy trzeba się upominać przez pół roku ?? Umowy dalej na pół etatu Polak Polaka zawsze chce wykorzystać robisz 2 tygodnie to na umowie 50% ściema i wyzysk Nie polecam że względu na wypłacalność

Kl

Firma "(usunięte przez administratora)" brak własnej bazy brak parkingu socjalu dla kierowców nawet pralki nie ma . Tylko obiecują góry Kiedyś już bankrut

Firma ogólnie posiada zła opinię lecz mi pracowało się tam dobrze . Gdyby poprawili warunki socjalne i finansowe to było by ok

Zostaw merytoryczną opinię o Egron transport as - Kolbotn

• Jak się pracuje w Egron transport as?

Zobacz opinie na temat firmy Egron transport as tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Egron transport as?

Egron transport as