Old School Industries

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Old School Industries

Pracownik firmy - Firma

09.01.2024 01:01

Czym zajmuje się Państwa firma?

Old School Industriesikona wywiad

Firma Old School Industries Hamburg GmbH jest firmą logistyczną działającą od 2005 roku na niemieckim rynku. Firma zajmuje się pośrednictwem pracy i zatrudnia głównie polskich oraz czeskich pracowników w kilku oddziałach w Niemczech.

@Pracodawca Chciałem odnieść się do odpowiedzi do firmy na to ze odnosiłem się z agresja do przełożonych co oczywiście jest nieprawda wręcz przeciwnie stosowany wobec mojej osoby w pracy był (usunięte przez administratora) co zgłaszałem do pracodawcy ale nic z tym nie zrobili wiec nie jest to godna firma dla tej firmy liczy się tylko czysty wyzysk. W pracy był problem z wyjściem do toalety jeśli ktoś 2-3 razy był na chwile to była mu zwracana uwaga ze od tego są przerwy i kolejny raz podkreślę ze wypowiedzenie dostałem SMS i na to wszystko mam dowody które są dla każdego jeśli się do mnie odezwie i również wspominam ze NIE ZOSTAŁO MI ZAPŁACONE WYNAGRODZENIE ZA ZWOLNIENIE co jest nie zgodne z prawem wiec uprzedzam jeszcze raz wszystkich przed ta firma.

W odniesieniu do jednej z opinii dotyczących Państwa firmy, czy mogą Państwo rozwiać wątpliwości dotyczące kwestii gwarantowanych dojazdów pracowniczych?

Old School Industriesikona wywiad

Nie gwarantujemy dojazdów do pracy i trudno nam powiedzieć, jakie dowody mogą świadczyć o tym, że jest inaczej. W naszym ogłoszeniu informujemy, iż gwarantujemy te same zmiany dla grup dojazdowych, oraz że pomagamy kierowcom znaleźć pasażerów. Nasza firma jednak nie wynajmuje żadnych pojazdów dla pracowników, a pracownicy dojeżdżają do pracy z innymi osobami – wykorzystując ich samochody prywatne, o czym kandydaci są poinformowani jeszcze przed zawarciem umowy. Pracownicy nieposiadający własnego środka transportu są narażeni na to, że – w przypadku niedostępności kierowcy - mogą mieć problemy z dojazdem do pracy. Zawsze w takich wypadkach staramy się pomóc i przekazujemy kontakt do ewentualnych kierowców zastępczych, nie mamy jednak wpływu na to, czy pracownicy między sobą porozumieli się w kwestii ceny za dojazd, ewentualnego miejsca spotkania czy innych kwestiach. Kilka razy w roku, w szczególnych sytuacjach, zwłaszcza, np. gdy w Polsce wypada święto państwowe, a w Niemczech dzień ten jest zwykłym dniem pracującym, nasz klient informuje nas, iż z większym rygorem będzie podchodził do nieuzasadnionych nieobecności w pracy, co może skutkować wyrejestrowaniem pracowników. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia sytuacji, w której pracownicy - pod błahym pretekstem – licznymi grupami nie pojawiają się w pracy, chcąc skorzystać z dnia świątecznego obowiązującego w Polsce, mimo iż nie złożyli na ten dzień wniosku urlopowego u niemieckiego pracodawcy. Tego typu tłumne absencje w znaczący sposób dezorganizują pracę magazynu, a ich ignorowanie jest niesprawiedliwe w stosunku do osób, które tego dnia stawiły się w pracy. Jako koordynatorzy, jesteśmy zobligowani do tego, aby przekazywać tego typu informacje od klienta naszym pracownikom i przestrzegać ich przed ewentualnymi konsekwencjami. Jednocześnie każda sprawa traktowana jest przez nas indywidualnie.

Jak wygląda kwestia rozwiązywania umów? Czy faktycznie istnieje możliwość otrzymania wypowiedzenia za pośrednictwem wiadomości SMS?

Old School Industriesikona wywiad

Nieprawdą jest – jak wskazuje Pan P. w swoim wywiadzie – że otrzymał on od nas wypowiedzenie poprzez wiadomość SMS. Wypowiedzenie jest przez nas przekazywane jedynie osobiście bądź - jak w tej sytuacji - drogą pocztową. W dniu, w którym magazyn postanowił wyrejestrować Pana P. z pracy, musieliśmy oczywiście poinformować go, iż od wskazanego dnia nie jest już ujęty w grafiku pracy we wskazanym magazynie. Tego typu informacje są przekazywane telefonicznie, jedynie w przypadkach, w których pracownik nie jest dla nas pod telefonem osiągalny, decydujemy się na przesłanie wiadomości. W tym przypadku fakt wymeldowania Pana P. był decyzją klienta, u którego Pan P. wykonywał pracę. Decyzja ta była podyktowana faktem, iż Pan P., mimo upomnień, nie stosował się do uwag swoich przełożonych i nagminnie nadużywał czasu przerw, wielokrotnie w czasie zmiany znikając z miejsca pracy.

W jaki sposób możecie Państwo odnieść się do wskazanego w opinii problemu kontaktów między pracownikiem a opiekunem?

Old School Industriesikona wywiad

Pan P. informował nas o swoich trudnościach komunikacyjnych z jedną ze swoich liderek. Kilkukrotnie podnosiliśmy ten temat u naszego klienta i za każdym razem sprawa ta była gruntownie badana, w rezultacie czego okazywało się, iż to Pan P. po raz kolejny odnosi się z agresją do osób, które zwracają mu uwagę, kiedy ponownie – bezpodstawnie - przedłuża swój czas przerwy.

Czy pracownicy mogą liczyć więc na wsparcie w przypadku problemów w kontaktach z bezpośrednimi przełożonymi? Jak reagujecie Państwo w sytuacjach kryzysowych?

Old School Industriesikona wywiad

Nie jesteśmy w stanie odnieść się do problemu relacji Pana P. z bezpośrednimi przełożonymi, z którymi współpracował w magazynie. Z naszej strony jednak zawsze jesteśmy dostępni dla naszych pracowników i reagujemy w sytuacjach, które takiej reakcji wymagają. Choć Pan P. nie odnajduje żadnych pozytywnych aspektów zakończonej współpracy, śmiemy twierdzić, że musiał mieć powody, dla których pozostał w pracy przez cztery miesiące.

W wywiadzie pojawił się również temat rozliczeń wynagrodzenia.

Old School Industriesikona wywiad

Pan P. pracował dla nas od czerwca do końca października. Według zapisu korespondencji, pracownik tylko raz zgłosił problem z naliczeniem wynagrodzenia, który wynikał z tego, że Pan P., porównując swoje wynagrodzenie z wynagrodzeniem innego pracownika będącego w zupełnie innej sytuacji rozliczeniowej, nie rozumiał, w jaki sposób są rozliczane urlopy. To zostało mu wyjaśnione, w efekcie czego październikowa wypłata nie wymagała żadnej korekty, gdyż błąd z naszej strony nie został popełniony. Pan P. w ciągu swojego czteromiesięcznego okresu zatrudnienia, korzystał ze zwolnienia lekarskiego, za które otrzymywał odpowiednie wynagrodzenie. W dniu, w którym Pan P. dowiedział się o zakończeniu współpracy, przesłał nam zwolnienie lekarskie na kilka tygodni. Nie zgłaszał jednak wcześniej problemów zdrowotnych i przed otrzymaniem wypowiedzenia potwierdzał gotowość do pracy. W takich wypadkach mamy uzasadnione podejrzenie, że zwolnienie lekarskie zostało wystawione bezpodstawnie i możemy je podważyć. Jeśli pracownik nie zgadza się z naszą decyzją w sprawie podważenia zwolnienia lekarskiego, może dochodzić swoich praw na drodze sądowej, gdzie będzie musiał przedstawić dokładną dokumentację dotyczącą przebiegu leczenia. Jednocześnie Pan P. został przez nas poinformowany o krokach, które ma prawo podjąć.

Czy mogą Państwo odnieść się do kwestii rozwoju zawodowego zatrudnionych pracowników?

Old School Industriesikona wywiad

Najlepsi pracownicy mają możliwość uzyskania zatrudnienia bezpośrednio u naszego klienta oraz awansu na wyższe stanowiska. Na tym konkretnym projekcie co roku kilkunastu pracowników otrzymuje stały kontrakt. Wielu z naszych byłych pracowników piastuje dziś stanowiska kierownicze.

W takim razie jak odniesiecie się Państwo do opinii dotyczącej atmosfery panującej wśród pracowników?

Old School Industriesikona wywiad

Przez większość miesięcy w roku, w tym konkretnym magazynie zatrudniamy ponad 100 pracowników codziennie dojeżdżających ze Szczecina. Wielu z nich zostało wchłoniętych bezpośrednio przez niemieckiego pracodawcę. Nasze doświadczenia pokazują, że pracownicy, którzy są zmotywowani i nastawieni na pracę, a nie na szukanie problemów, faktycznie takich problemów nie mają. Niestety - pracując z ludźmi. trzeba wykazać się umiejętnością współpracy i nie eskalować niepotrzebnych konfliktów.

Dzień dobry panie Pawle. Przykro nam, że spotkała pana nieprzyjemność i czuje się pan rozgoryczony ale mimo to zachęcamy do kontaktu z nami w celu wyjaśnienia nieporozumień, które pana spotkały. Wszystko z pewnością da się wyjaśnić, także sugerowane błędy w wynagrodzeniach, których może pan po prostu nie do końca zrozumiał. Dodam iż pana opinie nie są widoczne publicznie, ponieważ kilka krotnie zawierały tą samą treść. Z pozdrowieniami Zespół Old School ?Industries Hamburg GmbH

Olga Nowy wpis

Hejka. Do dziś jedyna opcja dla par jest to pakowanie na magazynie kurierskim blisko granicy? Chcemy jechać wraz z chłopakiem tylko tam jest napisane, że to praca bez zakwaterowania. Ogarniał sobie ktoś coś na miejscu i by polecił? Nie chcemy w ciemno trafić

Niefajnie Nowy wpis

Zostałem wysłany w miejsce gdzie nie było pracy, tydzień przesiedziałem czekając nie wiadomo na co. Kolejna praca to była chłodnia o czym również nie byłem informowany.Stracilem czas i pieniądze, slaba organizacja

Philippsburg – wysoki skład – czy jest tu ktoś kto operował tam już wózkiem? Chyba będę aplikował. Ciekawi mnie ocena zakwaterowania jakie teraz tam maja. był ktoś? no i sama praca tam na miejscu? jaki to magazyn? nie ma żadnych problemów?

Z tymi stawkami w takim razie dobrze wiedzieć, że mogą być nieaktualne. przed skontaktowaniem się chce zasięgnąć opinii od par, które były w Neustrelitz. Jest taka oferta dla pakowaczy dość blisko granicy. Tez jesteśmy ze Szczecina, wiec jak najbardziej łapiemy się pod wymogi. Opiszecie warunki na miejscu? warto jechać?

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Old School Industries na stanowisko Komisjoner pracownik magazynowy Göttingen 12€/h? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.

Faktycznie język ma tu takie znaczenie? Mam przed sobą ofertę na wózek bez niego i piszą w niej o stawce 13,50 euro przy czym ktoś nawet teraz niedawno tez o cos się pytał i pisał o kwocie 16,26 euro. Czemu tak jest? chyba ze to jeszcze lokalizacja ma znaczenie?

Dzień dobry, od 1 stycznia wynagrodzeniu uległo podwyższeniu, więc w ogłoszeniach mogą jeszcze figurować stare stawki. Ale jest to zależne od lokalizacji oraz co oferuje dany magazyn. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje.

Czy firma Old School Industries udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Czy planowane są podwyżki na wózkach? Widzę opinie z marca o stawce 15 brutto i jakby nie patrzeć taka do teraz występuje… niby po 3 miesiącach ma być już 16,26 ale ciekawi mnie dalsza perspektywa. Po ile zazwyczaj się robi na taki, wyjeździe skoro te 3 miesiące to takie jakby minimum? I czy warto?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Paweł

16.11.2023 05:11

Paweł ikona wywiad

Firma gwarantuje dojazdy do pracy (na co mam dowody), a po jakimś czasie informuje, że wcale nie jest zobligowana do transportowania pracowników. W ciągu jednego dnia otrzymałem informację, że firma musi zorganizować przejazd do pracy, ale niestety w danej chwili tego transportu nie ma, choć jednocześnie brak pojawienia się grupy pracowników na miejscu pracy będzie skutkowało wypowiedzeniem. Ja swoje wypowiedzenie otrzymałem za pośrednictwem wiadomości SMS. Zgłaszane były do pracodawcy problemy z tym, jak traktowani są pracownicy, ale nikt nie zainteresował się tym tematem. W wynagrodzeniach zdarzają się ciągłe pomyłki, a moja ostatnia wypłata nie została mi przekazana w całości - nie wliczono do niej zwolnienia lekarskiego.

Paweł ikona wywiad

Byłem zatrudniony jako magazynier.

Paweł ikona wywiad

Zwolnienie wynikało z ubiegania się przeze mnie o transport do pracy, który sama firma oferuje. Co więcej, moje wypowiedzenie otrzymałem poprzez SMS, czyli de facto niezgodnie z prawem.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Około 1000 euro.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Ponad 4 miesiące.

Paweł ikona wywiad

Nie dostrzegam żadnych pozytywów.

Paweł ikona wywiad

Fatalny kontakt z przełożonymi, nieodpowiednie traktowanie pracowników, na które pracodawca nie reaguje, oraz problemy z wynagrodzeniem, jakie opisałem wyżej.

Paweł ikona wywiad

Nie było możliwości rozwoju na moim stanowisku.

Paweł ikona wywiad

Nie, nie było planowanych szkoleń.

W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?

Paweł ikona wywiad

Brak szkolenia był spowodowany brakiem zaangażowania ze strony pracodawcy.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Paweł ikona wywiad

Atmosferę oceniam jako złą, wielu pracowników ma problemy.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Paweł ikona wywiad

Słabo - pracodawca ignoruje zgłaszane problemy, a ważne sprawy, jak wypowiedzenie, załatwia za pośrednictwem SMS-ów.

Paweł ikona wywiad

Zachowanie przełożonych, którzy ignorują problemy pracowników oraz źle ich traktują.

Paweł ikona wywiad

Nie wywiązywał się. Wynagrodzenie było źle naliczane, a zwolnienie odbyło się niezgodnie z panującymi przepisami.

Pracuje ktos w hamburgu na wózkach? moze ktos opisac tam prace i warunki mieszkaniowe?

Ja pracuje w Phillipsburgu przy oponach, nie jest źle, robota lekka nie jest ale bez presji, koordynatorka fajna, normalna po ludzku. Kwatery mogły by być lepsze ale mogło byc gorzej, bezplatne blisko do firmy. Zaliczki są i kasa przed czasem, mi sie zawsze zgadza. Ja narzekać na agencje nie mogę.

Krystyna

Jak blisko udało się wam znaleźć ten kwatery? Z buta pójdziesz do roboty czy i tak transport we własnym zakresie? ile mógłby kosztować? Piszesz o ludzkim podejściu opiekuna, a problemy jakieś miałeś czy jeszcze nie? Ciekawi mnie potencjalna reakcja na nie

thefuture

160 h w miesiącu lekko ? Pracujesz na rozładunku i załadunku czy Reach ?

@thefuture

Zaladunek a godziny zależy od miesiąca, jest i więcej

@Krystyna

2 km 20 min z buta, mają tu też auta to się można dogadać. Zależy o jakie problemy pytasz, ale raczej nikt nie ma większych problemów, jest tu z 30 ludzi agencji. Koordynatorka nie jest na miejscu, przyjezdza czasami ale wszyscy mowiom że jest ok. Nie olewa nikogo nawet pisal też ktoś o pani Emili . Jest spoko nie narzekam

zibu

Można o kontakt do tej firmy pracowałem przy oponach w Hamburgu

Roberto

Siema.a pracujecie w weekendy?

@zibu

Dzień dobry, kontakt do nas może Pan znaleźć pod adresem oldschoolindustries.de

Rogerio

A na wózkach gdzie te opony jak oceniasz prace jako operator i .ile można na miesiąc wyciągnąć.przy 170godzinach

Speedy

Ogólnie o tej firmie mogę wiele dobrego powiedzieć, zwłaszcza o Pani Emili Hendzel koordynatorce, dba o pracownika, nie zostawia pracownika w potrzebie, każdy problem można rozwiązać bez najmniejszego problemu, pod warunkiem iż chodzi się do pracy I nie przegina się bagiety ????. Hmm jeśli chodzi o mieszkania, no fajno jest, ludzi? Polacy z którymi mam przyjemność pracować jak najbardziej w porządku . Kasa? Fajna ;) zaliczki? Są ????. Cóż jak by ktoś się zdecydował na pracę to zapraszamy . Czasami Czesi denerwują ale to da się ogarnąć :) . Reasumując same plusy a Ci co dają negatywne komentarze to albo dobre wazony albo Czesi pijacy ????.

MATEUSZ
@Speedy

gdzie ta praca w jakim miescie na jakim stanowsiku

Speedy
@MATEUSZ

Praca jest w Philipsburg, na początek rozwalanie kontenera z oponami oraz układanie na paletach, po jakiś dwóch tygodniach max 3 idzie się na wózek jak pozna się strukturę firmy. Ogólnie praca jest fajna ☺ na wózek masz na wjazd 15 brutto, chata darmowa. Warunki sympatyczne

@Speedy

Ile miesięcznie sie wyciąga mam tam ofertę i się zastanawiam?

zibu

Witam panowie podajcie numer telefonu do rozładunek i załadunek opon w Philippsburg czy rodenbach

@zibu

Jako wózkowy w philippsburgu jak tam praca wygląda?jak wyplaty

On.... :)

Jedyna agencja pracy która jest mega uczciwa Kocham tą firmę ????.

Zgadzam się z przedmówcą. Agencja godna polecenia jak i dobry kontakt z p. Jagodą.

Agencja, którą z całego serca mogę polecić. Pani Jagoda, która zajmuje się formalnościami jest kobietą Anioł. Kontakt z nią jest na najwyższym poziomie, zawsze potrafi znaleźć idealne rozwiązanie dla oby dwóch stron. Rzetelna, sumienna i pomocna. Polecam ❤️????

Agencja warta polecenia. Pracuję już drugi raz z tej agencji i nie mam żadnych zastrzeżeń. P.Jagoda która zajmuje się formalnościami jest bardzo empatyczną osobą która zawsze jest do dyspozycji pracownika i w każdej sprawie pomocną.

Zdecydowanie NIE POLECAM. Wyjechałem do pracy przy składaniu elementów do paneli fotowoltaicznych prawie przy szwajcarskiej granicy. Po trzech dniach pracy zabrakło części i kazano nam siedzieć w hotelu lub jechać do domu i wrócić po dwóch tygodniach. Po powrocie przepracowałem trzy tygodnie i okazało się że projekt zakończony. Zarobiłem 800e bo nie uregulowali spraw ubezpieczenia i podatkowych. Po odliczeniu kosztów przejazdu jestem mocno na minusie, straciłem czas i pieniądze. Koordynatorka lansowała swoje przyjaciółki a całej reszcie robiła pod górkę. Szkoda czasu, poszukajcie innej pracy.

@julia

Orientuje się może ktoś kiedy będzie nabór do pracy w Geis Global logistyczne w Getyndze?

Stary Misiek

Czy oferty pracy tej firmy są w ogóle aktualne ? Nie pierwszy raz widzę ogłoszenie np na olx -operator wózka widłowego Mam duże doświadczenie, uprawnienia, po aplikacji cisza ..... Jedne i te same oferty regularnie powtarzają się w ogłoszeniach. Czy ktoś te ogłoszenia o pracę dodaje z nudów? Pod podanym numerem również nikt nie odbiera.

@Stary Misiek

Publikowane przez nas oferty są aktualne, nasi rekruterzy jednak otrzymują codziennie ogromną ilość aplikacji oraz telefonów, stąd też może mieć Pan wrażenie, że ciężko jest się z nami czasami skontaktować. Staramy się odpowiadać na wszystkie nadesłane do nas wiadomości, czasami jednak jest to niemożliwe. W sytuacji, gdy nie może się Pan dodzwonić do rekrutera, zawsze polecamy wysłać wiadomość sms bądź (usunięte przez administratora) z krótkim opisem Państwa osoby i prośbą o kontakt. Pozdrawiamy, Zespół OSI

Gottingen

Witam wybiera się ktoś do gottingen do Saturna na komisjonowanie A może był wcześniej? Chodzi mi o kwatery pracę itd ... z góry dzięki za każde info

Kris

Ja pracuje 4 miesiące i praca jest spoko. Kwatery jak trafisz. Możesz jechać

@Gottingen

Ja tam pracowałem w tej firmie i powiem szczerze że wszystko byłoby bardzo dobrze tylko troszeczkę są za niskie stawki ale tak firma jest w porządku Nie mam do nich nic

@Kris

No ja właśnie mam teraz jechać A jak z zarobkami ile tak się wyjdzie po odraceniu mieszkania itd..

@Gottingen

No powiem ci tak kolego nie wiem jak tam teraz dokładnie jest ale ja tam jak pracowałem to było tak że ci co tutaj mają meldunek stały to mieli inną stawkę i ci co byli na hotelu też inną stawkę ale ogólnie powiem szczerze że nie słyszałem żeby tej tak aż tak ktoś mocno narzekał Marzena było tam kilka osób którzy po prostu tam marudzi li ale ogólnie było okej Pozdrawiam

@Daniel 47

Dzięki bardzo kolego za info bardzo przydatne tym bardziej że już się tyle razy przejechałem się na tych agencjach że człowiek już przezorny jest.

Patryk
@Gottingen

Nie radzę jechać przez tą agencje.. wszystko ładnie przez telefon ci mówią jedziesz na miejsce nie jest już zbyt kolorowo. Jeżeli masz jakieś sugestie z firmą to musisz wszystko samemu załatwiać oni umywają ręce każą ci samemu to załatwić telefonu nie odbierają chyba że oni coś od ciebie chcą. Jedyne co jest tu dobre że są wypłacalni i zaliczkę ci dadzą. A tak poza tym to jedna wielka ściema..

@Gottingen

Ja tam nie mam nic do nich. Kasa się zgadzała w terminie jak trzeba to zaliczkę dadzą bez problemu.

Krystyna
@Daniel 47

Czyli u Ciebie to kaska się najbardziej liczyła, rozumiem to, ale to faktycznie nie miałeś tutaj takiego samego problemu co przedmówca, że wszystko na Twojej głowie było a firma miała Cię gdzieś? Bo naprawdę martwiąco to brzmi

@Gottingen

Ja pracowałem w Old School Industries ale w Hamburgu i nie było nigdy z nimi problemu

Roberto Gottingen
@Gottingen

jesteś operatywny, masz siłę przebicia umiesz pracować w zespole, masz chęć do rozwoju i nauki w każdym aspekcie swojej wykonywanej pracy osiągniesz sukces.

Roberto Gottingen

a jak z komunikacją wnioskując po twojej wypowiedzi to zero. Podkreślam Agencja daje pracę zakwaterowanie i dalej żyjemy jak w swoim kraju . Nikt nikogo nie będzie prowadził za rękę decydując się na wyjazd za granicę musicie chociaż mówić po Angielsku aby ogarniać podstawy . Pozdro

@Patryk

Dziękujemy za podzielenie się opinią, musimy jednak prosić o doprecyzowanie co miał Pan na myśli pisząc, że wszystko trzeba samego załatwiać i że od czegoś umywamy ręce. Niestety nie jesteśmy w stanie jako agencja pośredniczyć w wielu sprawach urzędowych, w których wymagana jest Państwa obecność w urzędzie. Kwestie takie jak np. założenie konta, zameldowanie się pod danym adresem wymagają Państwa samodzielnej inicjatywy. Staramy się jednak zawsze wspomagać Państwa chociażby sugestiami, gdzie mogą Państwo uzyskać pomoc bądź informację. Przypominamy również, że jako biuro pracujemy w określonych godzinach i w tym czasie można się z nami kontaktować, z przyczyn zrozumiałych nie jesteśmy w stanie być dla Państwa dostępni w weekendy, czy w środku nocy.

@Daniel 47

Drogi Panie Danielu, dziękujemy za komentarz, musimy jednak sprostować informacje w nim zawarte. Wszyscy pracownicy zatrudnieni na tym samym projekcie i stanowisku mają jednorodne stawki, niezależnie od tego, czy mieszkają na agencyjnym czy prywatnym zakwaterowaniu. Różnica polega jedynie na tym, iż pracownicy korzystający z naszego zakwaterowania co miesiąc mają odliczany koszt owego automatycznie od wypłaty. Poza tym dziękujemy za udaną współpracę i mamy nadzieję, iż do zobaczenia w przyszłości.

@Krystyna

Droga Pani Krystyno, jako agencja załatwiamy wszystkie wymagane formalności umożliwiające Państwu legalne podjęcie zatrudnienia w Niemczech. O ile pośredniczymy w wielu kwestiach, w których jako agencja pośredniczyć możemy, aby też ułatwić Państwu start w nowym kraju i pomóc Państwu przejść przez podstawowe procedury, to istnieją też kwestie, w których pośredniczyć nie możemy. Na przykład nie możemy za Państwa pójść do lekarza, czy założyć Państwu konta w banku – tym muszą się Państwo zająć osobiście. Staramy się pomagać na ile możemy i zdajemy sobie sprawę, że często największym problemem, z jakim się Państwo borykają jest bariera językowa. O ile czasami mamy czas i możliwość, aby wspomóc Państwa w drobnych tłumaczeniach, o tyle muszą Państwo pamiętać, iż jesteśmy agencją pośrednictwa pracy, a nie biurem tłumaczeniowym i nie możemy Państwa asystować językowo w każdej napotkanej sytuacji podczas pobytu za granicą. Jesteśmy dla Państwa jednak zawsze dostępni, jeśli chodzi o kwestie będące w zasięgu naszych kompetencji.

@Roberto Gottingen

Panie Roberto, dziękujemy za merytoryczne odpowiedzi i pozytywne nastawienie. Pozdrawiamy serdecznie, Zespół OSI

Stefan
@Patryk

A w jakiej miejscowości pracowałeś, możesz coś więcej napisać, odnośnie tego co wcześniej napisałeś? Pozdrawiam, Stefan

An Nowy wpis
@Old School Industries

A dlaczego pracownicy mają sami się meldować to załatwia firma w której to się pracuje

Zostaw merytoryczną opinię o Old School Industries - Hamburg

• Jak się pracuje w Old School Industries?

Zobacz opinie na temat firmy Old School Industries tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Old School Industries?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 13 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Old School Industries