Votum Robin Lawyers S.A.

Opinie o Votum Robin Lawyers S.A.

Mateusz Nowy wpis

Radzę omijać firmę szerokim łukiem. Nowy pracownik się zatrudnia z myślą że jego zarobki będą się zwiększać wraz z poziomem doświadczenia i umiejętności ale niestety jest inaczej. Szkoda życia na tę pracę.

@Mateusz

Mogę wiedzieć, na jakim stanowisku pracowałeś? Chcę aplikować na stanowisko asystenta radcy prawnego, ale zaczynając jako asystent właśnie, to głównie liczy się dla mnie rozwój i zdobycie doświadczenia, a nie tylko pozycji w cv :/ Czyli pod tym względem nie jest za dobrze? Zarobki jak oceniasz? W kwietniu ktoś dał znać, że pieniądze bardzo słabe. To prawda?

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Votum Robin Lawyers S.A.?

Vito

Miałem nieprzyjemność pracować tutaj. Bardzo słabo z kasą, ciężko polecić nawet jako pierwszą pracę komuś. We Wrocławiu utrzymać się za takie wynagrodzenie to mission impossible.

@Vito

To ile płacą? Minimalną bo chyba mniej już nie można. A jeśli chodzi o rozwój to można się czegoś nauczyć, nabrać doświadczenia? Bo to też prócz wypłaty się liczy przynajmniej dla mnie.Są jakieś szkolenia dla pracowników?

Vito
@Sebastian

Tak, minimalna. Niczego przydatnego w tej pracy się człowiek nie nauczy. Doświadczenie w tej pracy nie jest za bardzo cenione. Pracownik najpierw patrzy na wynagrodzenie, bo chce mieć spokojną głowę, że mu starczy pieniędzy do końca miesiąca i nie będzie musiał pożyczać po kumplach. Szkolenia to kpina, tak zwane "szkolenia" co się odbywają u tego pracodawcy to naprawdę ciężko nazwać szkoleniem.

@Vito

Co do tej minimalnej, są możliwości żeby dostać podwyżkę czy kasa się nie zmienia w ogóle? Trochę sobie nie wyobrażam pracować x lat bez podwyżki. No powiem ci zaintrygowałeś mnie tymi szkoleniami ;) Jak one wyglądają, skoro wg ciebie ciężko je nazwać szkoleniami?

Witek

Czyli lipa trochę z tymi podwyżkami. No dobra ale to co każdy pracownik zarabia minimalną, czy może w postaci premii jest to wyrównywane do jakiegoś większego poziomu? Są jakieś warunki, które trzeba spełnić, aby więcej zarobić? Może jakieś nadgodziny chociaż?

Nowy wpis

@Witek

Poziom wynagrodzeń różni się w zależności od zajmowanego stanowiska, doświadczenia i kwalifikacji danego pracownika. W niektórych działach funkcjonują systemy premiowe. Jeżeli nadgodziny zostały zlecone przez pracodawcę są płatne.

Czy jest możliwość pracy w Votum Robin Lawyers S.A. na część etatu?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Votum Robin Lawyers S.A.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?

Niestety, z firma prawniczą nie ma to nic wspólnego -prawnikom odradzam.

Pimpuś
@Ewa

Potwierdzam, prawnicy zresztą już się poznali na tej firmie, coraz rzadziej aplikują. Ludzie po bezpieczeństwie narodowym masowo przychodzą.

Krzysztof Ś

Pracuje w tej firmie już 7 rok. Wcześnie pracowałem w 3 innych firmach i szczerze powiem tej już nie zmienię. Sam układam sobie czas pracy, decyduje ile i jak chce pracować. Zewsząd pomoc jeśli tego potrzebuje czy poprzez szkolenia zewnętrzne czy to we własnej dyrekcji. Wypłaty ponad przeciętne ( uzależnione od wyników) i zawsze na czas, o wycieczkach zagranicznych co rok nawet nie wspomnę (oczywiście darmowe - uzależnione od wyników). Ciesze się że tu pracuje

Ada

Zdobycie pierwszego doświadczenia jest tam powiedzmy ok, ale można się zrazić, gdy pracownik po studiach wybiera to miejsce, potem widzi że traktowany jest przedmiotowo, jego zdanie się nie liczy i ucieka. Zostają tylko ci, którym takie traktowanie nie przeszkadza. Zadajcie sobie więc pytanie czy warto być gdzieś, gdzie cię tłamszą i płacą ci byle co. Na szczęście rynek jest duży, bo ten pracodawca to piąte koło u bicykla dla szanującego się pracownika i człowieka. Już nawet praca w Żabsku za 21,37 zł jest lepsza niż tam. Nie polecam, pozdro

Jin
@Ada

Nie zgadzam się, nawet na zdobycie pierwszego doświadczenia jest to miejsce słabe. Chyba że człowiek chce się zniechęcić do branży, wtedy to jest dobre miejsce.

Seba

Byłem kiedyś (usunięte przez administratora) "pracownikiem" tej firmy. Praca na przedpotopowym sprzęcie za grosze. Bywało, że wymiotowałem w trakcie pracy ze stresu, po paru miesiącach już dorobiłem się napadów paniki. Masakra, nigdy więcej.

Urszula
@Seba

O rety... a to na jakim stanowisku tak sie działo? Mialo to związek z pracownikami ,zarządem czy klientami . Ja aplikuje na doradcę kredytowego ,dlatego bardzo mnie to interesuje z której strony jest najbardziej nerwowa atmosfera . Rzeczywiście tak niskie wynagrodzenia jak pisza niżej? W ogłoszeniu daja znać, że adekwatne do zaangażowania ,ale jak mogą to ocenić na początku pracy przeciez musi być jakaś stawka ustalona prawda ? I elastyczne zatrudnienie czyli można na zleceniu pracować? Może Ty mi pomożesz:)

@Urszula

Naciski ze strony przełożonych na forsowne tempo pracy. Tak, wynagrodzenia niskie, to prawda, powiedziałbym, że wręcz żałosne.

Milan
@Seba

A jak ktoś się nie wyrabiał z tempem pracy to do zwolnienia czy trzeba było zostawać po godzinach? Codziennie było rozlicznie z tego co się zrobiło czy wyniki były dopiero oceniane po miesiącu?

@Milan

Trzeba było zostawać po godzinach. Wyniki rozliczane po skończonym miesiącu.

Magda

Niestety ale nie polecam pracodawcy. Nawał pracy, ogromna ilość spraw przy niskich zarobkach, wysokie cięcia pensji bez zmniejszenia etatu które pracodawca tłumaczy sytuacją pandemiczną, a za chwilę chwali się na forum że sytuacja ta nie miała żadnego wpływu na kondycję firmy. Atmosfera bardzo niefajna, pracodawca nie potrafi rozstać się z pracownikiem z godnością i profesjonalizmem, „obraża się” na pracowników którzy odchodzą i potrafi się za to zemścić

Iza

Pracuję w firmie kilka lat. Wynagrodzenie zawsze na czas, elastyczny czas pracy, możliwość awansu. Miła i motywująca atmosfera w pracy, wsparcie na każdym etapie. Efekty zależne od zaangażowania-wiadomo pracować trzeba a jest to uczciwa firma i jasne zasady!

Aneta
@Iza

warunki brzmią w porządku. Jeśli chodzi o ten elastyczny czas pracy to istnieje możliwość zatrudnienia się na pół etatu i dostosowania grafiku to własnych potrzeb?

Tomo
@Iza

Wynagrodzenie na czas... Dopóki pracownicy nie przestaną wymieniać tego jako zalety danego pracodawcy to w tym kraju nic się nie zmieni.

Ekhem
@Tomo

Dokładnie. Serio wynagrodzenie na czas to zaleta? To tak jakbyście na rozmowie rekrutacyjnej powiedzieli, że waszą zaletą jest to, że pracujecie. Trzymajcie mnie, bo padnę. Prawnicza firma a ludzie pracujący tam chyba nie rozumieją istoty art. 22 i 85 k.p. Jedna strona (pracownik) zobowiązuje się do świadczenia pracy a druga strona (pracodawca) do wynagrodzenia temu pracownikowi. Polecam się dokształcić, albo trochę ogarnąć :)

Zyta
@Ekhem

(usunięte przez administratora)XXI w. Pracownicy cieszą się, że im się płaci w terminie. Dobrze, że nie muszą jeszcze dopłacać, aby łaskawie im pozwalali zdobywać doświadczenie, jeszcze za dobrze im będzie.

Bardzo niskie zarobki jak na branżę, w której firma się specjalizuje, duży zakres obowiązków. Ilość pracy przypadająca na jednego pracownika przytłaczająca.

pawelppn

Zastanawiałem sie nad skorzystaniem ale informacje w formularzu kontaktowym skutecznie mnie zniechecają - podanie (wymaganych) nr tel. i adresu mailowego wg. nich oznacza zgodę na otrzymywanie ta drogą wiadomości marketingowych! Pojawia sie pytanie - czy sprzedaz twoich danych to ich dodatkowa działalność, czy może podstawowa?

Tomasz Sta

Współpracuje z firmą już kilka lat i jestem bardzo zadowolony, miał atmosfera, wynagrodzenia na czas i możliwość rozwoju to największe atuty tej organizacji

Aneta
@Tomasz Sta

Możliwość rozwoju chyba każdego może zachęcić. ;) A zdradzisz konkretny jego zakres z własnego doświadczenia? Bo wiadomo w praktyce bywa różnie

@Tomasz Sta

Wynagrodzenie na czas REGULUJE kodeks pracy, to jest trochę kuriozum, że to dla ciebie pozytywny aspekt. Trochę dziwnie brzmi, nie sądzisz? Pracodawca ma Ci wypłacić kasę do danego dnia i tyle. Dobrze, że Ci nie kazano jeszcze rejestrować spółki na GPW, aby tym też mogli się chwalić, że to przywilej pracować u nich tylko dlatego, że są notowani na GPW. Jeżeli ja zarejestruję działalność i ogłoszę, że zaletą pracy jest praca ze mną, bo jestem wpisany do rejestru przedsiębiorców to chyba by mnie wyśmiali od januszexów ze słomą w butach.

@Paweł

Masz racje ale z terminowym wynagrodzeniem to różnie bywa wiec nie dziw się że dla kogoś może to być atut. Ty też współpracujesz w firmą ? Jak tak to dodałbyś więcej szczegółów dotyczących warunków zatrudnienia? Np.umowy?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Votum Robin Lawyers S.A. odbywa się również w języku angielskim?

Eloszka

Na tym stanowisku rozmawiasz głównie z klientami polskojęzycznymi więc nie jest ci potrzebny angielski. Szczerze mówiąc to zatrudnia się osoby co ledwo polski znają ale to szczegół. Jak znasz angielski to idź lepiej gdzie indziej.

Agata
@Eloszka

Czy w firmie są podobne stanowiska, ale gdzie rozmawia się z klientami w innych językach?

Sebastian

Skąd wiesz ze kierownictwo nie ma wykształcenia? Zresztą czasem doświadczenie w branży się bardziej liczy niż papier z uczelni. A jeśli chodzi o lepsze stanowiska to zwykły szary pracownik może awansować na kierownika jak ma dobre wyniki w robocie?

Jaki
@Sebastian

Wcześniej ktoś napisał że kierownictwo przyjmują każdego z wyższym wykształceniem nieważne po jakim kierunku, stąd moja odpowiedź.

Hanna
@Jaki

Nie rozumiem już całkiem. Mają wyższe wykształcenie, choć na różnych kierunkach, a ledwie po polsku mówią? Co jest grane? W każdym razie to chyba jest ważne, jak się z nimi współpracuje?Żeby ktoś nie był czepialski, nie zabierał premii, nie torpedował pomysłów. Nie mam racji? :)

Patryk
@Hanna

Premii nie ma i nie będzie. Nie ma znaczenia czy mówisz w jakimkolwiek języku, wystarczy że wciśniesz klientowi produkt. Na koniec dnia po pracy przypominają ci się wszystkie twoje ofiary, które będą teraz bulić ciężkie pieniądze firmie, by ty jako pracownik dostałaś nędzne grosze.

Aldona

Jakie warunki zatrudnienia oraz wynagrodzenia można uzyskać w Votum? Czy jest to bliżej średniej krajowej czy bliżej minimalnego wynagrodzenia?

@Aldona

Bliżej minimalnej chociaż to też w zależności od spółki i długości stażu pracy.

Wera
@Aldona

Minimalne wynagrodzenie i bezpłatne nadgodziny

Rosner

Praca daje szanse rozwoju, nauka od podstaw i wsystko dokładnie rozpisane. Możliwość awansu za wyniki i pracowitość. Wypłaty na czas, bonusy i premie, opcja pracy hybrydowej. Robią duży projekt pomocy kredytobiorcom.

Ilona
@Rosner

A jak pracujecie hybrydowo to ile razy tygodniowo jesteście w biurze?

Czy zdarzają się nadgodziny w Votum Robin Lawyers S.A.?

Fyfyfyfyffristajlo

Zdarzają ale kokosów z tego nie ma. Lepiej zajać się czymś "produktywnym" w domu.

Fyfyfyfyfristajlo

Witam, Ogólnie Votum Robin Lawyers teraz to masówka. Biorą wszystkie osoby w wyższym wykształceniem (nie musi być prawo czy administracja), po to aby ktokolwiek ogarniał postępowania na etapie wysłania reklamacji do Banku i zebrania dokumentacji do procesu. W niedługim czasie VRL może iść już w stronę kurczenia i zamknięcia, ponieważ sprawy Frankowe mają swój limit i ich nie przybywa. Jak już chcecie pracować w sprawach frankowych to zgłaszajcie oferty do Kancelarii Bochenek i Wspólnicy. Ludzie lepsi, a i perspektywy rozwoju dużo większa. Pozdrawiam

Również nie polecam Wynagrodzenia nieadekwatne do rozmiaru obowiązków. Niemiła atmosfera, (usunięte przez administratora) awanse wyznaczają „ przyjaźnie”, układy i znajomości. Dla mnie firma dramat :( W Lidlu zarobki są wyższe na początku pracy niż w VRL po 5 latach

Dariusz
@Andrzej

To co takiego znajduje się na liście obowiązków, że twierdzisz że jest tego za dużo? Możesz opisać taki przykładowy dzień pracy, jak to tu wygląda?

Świetna firma więc nie dziwi mnie, że forum nie ma wpisów bo jest dobrze, polecam

Dziękujemy za opinię! #JestemZNajlepszymi #Pomocfrankowiczom

Wpisy będą
@Andrzej

niedawno założyliście konto, to wpisów nie ma :P niedługo dyskusja przeniesie się tutaj, jeszcze trochę opinii sobie napiszecie, ludzie się w wkurzą i zaczną opisywać jak jest naprawdę

Zostaw merytoryczną opinię o Votum Robin Lawyers S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w Votum Robin Lawyers S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Votum Robin Lawyers S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Votum Robin Lawyers S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 6 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Votum Robin Lawyers S.A.