Focus Garden Sp. z o.o.

Opinie o Focus Garden Sp. z o.o.

M.

Cześć, pracuję w tej Focus Garden od niedawna, ale z czystym sumieniem mogę polecić pracę w niej. Firma bardzo się rozwija w związku z czym zadań jest sporo; z drugiej strony możliwość zdobywania nowych umiejętności, doświadczenia i rozwoju osobistego także jest duża, plus czas szybko leci ;) Atmosfera w pracy jest naprawdę przyjazna. Firma bardzo się zmieniła na przestrzeni ostatnich lat a zwlaszcza ostatniego roku. Pozdrawiam

@M.B.

Czy praca na tym stanowisku wiąże się z wyjazdami zagranicznymi? Do konkretnych klientów, czy na przykład na targi? Czy raczej jest to praca stacjonarna?

Cześć. Mam pytania, związane z posadą Specjalisty ds. zarządzania kategorią produktów. Wymaga się z tego, co przed chwilą widziałem m.in dobrej znajomości angielskiego, doświadczenia na podobnym stanowisku oraz wykształcenia wyższego. A pytanie brzmi, z wykształceniem średnim, spełniając pozostałe kryteria też przyjmą oferując ciekawą stawkę?

K.M.

Cześć, czy firma obecnie zatrudnia? Jeśli tak to na jakie stanowiska? Pozdrawiam

@K.M.

Obecnie prowadzimy rekrutację na stanowisko Specjalisty do spraw logistyki. Zapraszam do aplikowania.

V
@K.M.

Jeśli szanujesz siebie, swój czas, zdrowie i nie chcesz zarabiać prawie najniższej krajowej to omijaj to miejsce szerokim łukiem, a kiedyś podziekujesz

@Ania

O, super. Nawet fajnie wygląda takie stanowisko. No i może wyślę cv, ale mam pytanie jeszcze, czy trzeba znać tu język angielski lub jakiś inny język obcy? A jak tak, to jaki poziom?? I czy już jako pracownik jest szansa na doszkalanie umiejętności językowych np. poprzez kursy?

@V

Prawie najniższa to ile dają więcej od minimalnej? Bo chyba nie 100zł? O co chodzi z tym szacunkiem do siebie, firma nie szanuje swoich pracowników/ Jeśli tak właśnie jest to napisz w czym się to przejawia.

M.

M.B.
@M.

Również polecam firmę FG. Pracują tu świetni ludzie tworzący znakomity zespół. Każdy z nas ma czynny udział w tym, aby dołożyć swoją "cegiełkę" do wspólnego sukcesu oraz rozwoju firmy. Nowi pracownicy szybko się tutaj odnajdują, mogą liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych osób. Firma aktualnie prowadzi rekrutacje na kilka stanowisk, więc jest ogromna szansa na dołączenie do naszej "FOCUSOWEJ" społeczności :) Zachęcam!

@M.B.

Widziałem właśnie jedno ogłoszenie. Dla Specjalisty ds. sprzedaży B2B. Do roboty miałbym m.in obsługę klientów w dziale sprzedaży hurtowej przez telefon oraz mailowo. A, że wymagane jest doświadczenie, to jakie jest u Was mile widziane i do czego może mi się przydać znajomość j. angielskiego? Mój mówiony angielski jest dość zardzewiały, bo nie używam na co dzień :( Więc nie wiem, czy taki poziom wystarczy, jest on sprawdzany w praktyce na rozmowie?

M.B.

Znajomość języka angielskiego jest mile widziana ze względu na obsługę klientów zagranicznych (głównie mailowo). Jest to spory atut dla kandydata na to stanowisko, jednak brak znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym w mowie, nie przekreśla szans na zatrudnienie. Rozmowy rekrutacyjne przebiegają w miłej atmosferze. Zapraszamy do złożenia aplikacji.

L

A ja mam pytanko o benefity - jak to wyglada?

A
@L

W firmie mamy prywatną opiekę medyczną - Luxmed, system premiowy, szkolenia, imprezy integracyjne.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Focus Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
P

Już trochę czasu tu spędziłem, zawsze są lepsze i gorsze chwile, ale nigdy nie doświadczyłem tu niesprawiedliwości czy jakiegoś złego traktowania. Atmosfera jest ok, nie przychodzę do pracy za karę i myślę, że to bardzo ważne. Wynagrodzenie jest ok w stosunku do obowiązków, o nadgodziny byłem proszony no i nie było to bez profitu później dla mnie. Co do rozwoju, zgodzę się, jak najbardziej wystarczy chcieć i kadra już jest na tyle profesjonalna, że będziesz właściwie pokierowany zgodnie ze swoimi predyspozycjami. Polecam

Były Pracownik

No więc w tej pracy zawsze jest coś do roboty, jak zrobisz swoje, to Ci dorzucają jeszcze czyjeś do zrobienia. Nie ma czegoś takiego że nie da się tego zrobić. W tej firmie nie tylko rządzi(usunięte przez administratora) i rządzi też ekipa z funduszu z Warszawy. Wystarczy jeden (usunięte przez administratora)meeting jaki przeprowadzają w biurze, żeby spadło na Ciebie zadanie o którym Ci się nie śniło - bo wymyślają naprawdę bzdury i masz to zrobić. Praca w wyznaczonych ramach czasowych obowiązują jedynie na liście obecności, niby możesz kończyć pracę o wyznaczonej godzinie, ale obowiązków jest tyle (usunięte przez administratora) poza tym (usunięte przez administratora) dzieciom pracowników nawet na święta czy dzień dziecka żałuje pieniędzy na cukierki. (usunięte przez administratora)

Życzliwy

Jeżeli ktoś tu się próbuje dowartościować, to niestety właśnie taka osoba jak Ty, pisząc brednie o swoim pracodawcy oraz współpracownikach. Szkoda, że nie pomyślałeś, jak Twoje słowa mogą być krzywdzące oraz nieuczciwe wobec osób, które zostały wymienione. Przykre, że obwiniasz innych ludzi za swoje niepowodzenia zawodowe. Jeżeli masz choć odrobinę godności oraz szacunku do drugiego człowieka, odpuść sobie. Praca w tej firmie daje wiele możliwości, niestety nie każdy potrafi to wykorzystać. Mimo wszystko, powodzenia w dalszej karierze zawodowej, może pora na tym się skupić :)

@Były Pracownik

Ten zdalny dostęp mnie zastanowił. Czy to znaczy, że tylko w przypadku choroby lub innego niespodziewanego wydarzenia jest taka opcja dostępna? Nie da się pracować zdalnie w większym wymiarze? Nawet nie stale, ale choćby hybrydowo (powiedzmy pół na pół z pracą stacjonarną)? Bo z Twojej wypowiedzi wynika, że przynajmniej technicznie możliwość jest,

Mira
@Były Pracownik

Skoro dostaje się do swoich obowiązków różne zadania, niekoniecznie związane ze stanowiskiem to może można liczyć na jakieś dodatki za ich wykonanie? Widzę, że zdarzają się również nadgodziny. Jeśli już są, to jak długo? I można liczyć, na lepszą stawkę za nie? :)

Maggie

Jest to firma prężnie się rozwijająca, wchodząca na międzynarodowe rynki w związku z czym oferuje duże możliwości rozwoju. Pracują tutaj mili ludzie, chętni do pomocy i wsparcia. Warunki pracy są jak najbardziej na plus: budynek jest świeżo po remoncie, dobrze skomunikowany, zaplecze socjalne jest jak najbardziej ok. Firma zapewnia herbatki oraz kilka rodzajów kaw do wyboru ;) Póki co, ja jestem zadowolona :)

Hela
@Maggie

Chodzi może o prace jako spec od logistyki wysyłkowej? Interesowała mnie ta oferta kiedyś ale jest wygasła. Tu właśnie podawali, że to praca stacjonarna jest. w tym nowym budynku? A wiesz czy mimo wszystko da rade u was ugadać hybrydę? Tak by mi wygodniej czasem było a widzę ze ktoś tez już był chętny tu w opiniach na taka opcje

W firmie Focus Garden Sp. z o.o. poszukiwani byli pracownicy na stanowisko Księgowa. Czy ktoś brał udział w procesie rekrutacyjnym? Jakie warunki zaproponowano?

Ktoś nowy

Nie rozumiem negatywnych opinii. Firma jest rozwojowa, co dla mnie jest ogromnym plusem. Atmosfera w pracy jest przyjazna. Każdy chętnie służy pomocą. Zarobki też są bardzo w porządku.

@Ktoś nowy

Czy aktualnie firma rekrutuje pracowników? Byłabym zainteresowana, ale nie mogę znaleźć ofert pracy. Będę wdzięczna za informację na jakie stanowiska. Pozdrawiam

Ktoś nowy

Tak, firma rekrutuje do działu logistyki, reklamacji oraz BOK.

G.

Normalne miejsce pracy. Rozwijamy się mocno, więc pracy sporo. Wszystko w granicach normy. Praca w najlepszych godzinach 8:00-16:00.

M.Z

Niestety nie moge wyrazić pozytywnej opinii. Klika lat obserwowałem działania tej firmy. (usunięte przez administratora), praca po godzinach, ciągły stres. Brak ciągłości urlopowej, rozpisywanie na karteczkach, a następnie odbieranie dni wolnych. Brak kompetencji kierowniczych. Nie polecam! Nie dajcie się wciągnąć.

XYZ
@M.Z

Dużo tych nadgodzin w przeciągu miesiąca jest? Co jeżeli pracownik odmówiłby zostania po godzinach? Grożą za to jakieś konsekwencje? Jeśli chodzi o ciągłość urlopową, a raczej jej brak, to ile najwięcej dni wolnego można wziąć

M.Z
@XYZ

W sezonie do nocy (usunięte przez administratora). Niby inwestorzy na wysokim poziomie, a nie maja pojęcia o wyzysku jaki tam panuje. Najważniejszy hajs, na resztę przymykają oczy. Najlepsi ludzie są najbardziej wykorzystywani. Jest tez duzo kadry kierowniczej, która ślizga się na pracy podstawowych pracowników, których z góry nikt nie słucha. Odpusc

XXX

Nie polecam pracy nikomu w tej organizacji. Niejasna struktura, praca po godzinach bez wynagrodzenia. Generalnie wyzysk. Ludzie zarządzający spółką, żyją intrygami, plotkami i podkładaniem świń ludziom których zatrudnili. Nowe osoby mają tam bardzo trudno, ciężko jest się odnaleźć w "zamkniętej grupce" ludzi. Generalnie plotki, intrygi, mała pensja, praca po godzinach za darmo. Niektóre osoby przychodzą nawet w soboty za darmo.

Mali
@XXX

To jaką umowę tu dają, że nie ma kasy za nadgodziny i soboty? Czy może do odbioru to jest jako dni wolne potem? No i jak tu płacą na tą chwilę skoro uważasz, że mało?

M
@XXX

Trochę mało konkretów. Wygląda bardziej jak atak, niż konstruktywana opinia. Pracuję tu i nie zgadzam się z wieloma rzeczami, które zostały tu napisane. Nikt do pracy po godzinach mnie nie zmusza. Ze strukturą też nie mam problemów. Nowi odnajdują się bardzo dobrze, więc może to nie problem firmy, tylko osoby, która nie chce się odnaleźć... Ogólnie to jest tempo, firma jest rozwojowa i ma ambitne cele, ale to nie sprawia, że pracuje się źle. Powiem więcej - łatwo się utożsamić z firmą, bo jest tu wiele osób, którym zależy. Jest naprawde wiele fajnych ludzi. A plotki? Codziennośc w każdej firmie. ;)

Karo
@M

Nikt cię nie zmusza do nadgodzin ale one są w końcu płatne czy nie? A ta praca w soboty to na jakich stanowiskach? I jest to jakaś obowiązkowa praca, ustalona podczas rozmowy o pracę czy raczej ' dla chetnych'?

M

Nie polecam. Oferowana bardzo słaba pensja, a ilość obowiązków olbrzymia. Wygląda na to, że panuje tam duży chaos, widać brak dobrej organizacji. Bardzo mało miejsca, ilość osób w biurze 6-8, brak światła dziennego.

Ed
@M

Oj, dużo się zmieniło od marca 2022. ;) jak dla mnie firma idzie w dobrym kierunku.

Amelia
@Ed

Dużo się zmieniło? Czyli mówisz o kwestii zarobkowej? Chciałabym poznać jakieś aktualne kwoty, jak to mniej więcej wygląda? No i czy organizacja sie poprawiła?

Danuta

Piszecie że słaba pensja... potem że zarobki w porządku. No to dajcie znać jak to aktualnie wygląda w 2023 i na jaki dział najlepiej się załapać?

@Danuta

W kwestii zarobków nie powiedziałabym, że są słabe. ;) Na pewno dobre warunki w porównaniu do innych pilskich firm. To typowy e-commerce, który nie sprzedaje stacjonarnie, tylko wszystko idzie w Polskę i Europę, więc warto się zainteresować, jak będzie rekrutacja.

Marzena
@Lala

Te zarobki to jakaś podstawa i premia zależna od wyniku? Czy z czego składa się wynagrodzenie? Chciałabym też dowiedzieć się ile wynosi podstawa w razie jakiegoś urlopu albo choroby, żeby potem nie mieć zaskoczenia

No dobrze, a jaka jest kwota podstawy i ewentualnych premii, jeśli takowe tu występują? Tyle już tu jest przepychanek na słowa, że napisanie "słabe" / "dobre" nic w gruncie rzeczy nie wyjaśnia.

@Marzena

Podstawa jest jako normalna pensja. Stawki rynkowe. Premia za wykonane KPI. Więc bardziej dodatkowo. Nie jest tak, że masz niską podstawę i musisz nadrobić premią. Po prostu jak dobrze pracujesz - dostajesz dodatkową kasę.

Lala

No pensja jest zależna od stanowiska i wielu innych składowych. Normalne przecież, że inna kwotę dostanie manager z kilkuletnim stażem, manager z małym stażem, specjalista z doświadczeniem i specjalista bez doświadczenia. Niemniej, wiem jakie stawki sa w pile i kwoty w focus sa lepsze na każdym szczeblu stanowiska niż u innych.

@Lala

Na ile mniej więcej może liczyć ten manager z małym stażem? Powiedz,czy jest oficjalny podział na stanowiska juniorskie i wyżej czy tylko tak napisałeś dla przykładu, jaka ta struktura tam jest cała?

@Ewa

Są w firmie stanowiska juniorskie też. Wg mediany polskich firm Junior Manager może liczyć na samym początku na zarobki na poziomie ok. 4-5 tys. zł na rękę. IMO w Focusie można liczyć z pewnością na taki pułap.

Weronika

Moja pierwsza opinia w życiu. Uważam się za osobę stonowana i wyrozumiałą, proces zakupowy w tym sklepie doprowadził mnie do silnej nerwicy i straty w wiare w ludzi. Nie wiem czy da się to wyrazic słowami. Jako, że nie jestem biegła w składaniu zamówien postanowiłam zadzwonić. Meble widzialm już wcześniej w markecie , ale miałam kilka pytań na które nikt nie znał odpowiedzi, ok, poszukalam znalzlam na innej stronie. Dostawa miala być w około 3 dni. Nic się nie działo więc dzwonie, nikt nie mógł znaleźć Zamówienia. Wybrałam inny numer po kilku godzinach, i tam ku zdziwieniu miła i kompetentna Pani znalzla... Bledne nazwisko, zły adres, chcialam zaplacic przy odbiorze, a tam zaznaczony jakiś przelew . Ratowanie sytuacji bie pomogło ponieważ to były te meble wymarzone, a mebli już brak. Odradzam, chyba, że się dobrze trafi z obsługą, ale to trzeba dużo szczęścia mieć.

Były Klient

Ta firma to porażka! Nic tam nie funkcjonuje, nie można się dodzwonić, jak się człowiek dodzwoni to tylko słyszy eee yyyyy nie wiem. Pani kierownik trzeba pytać… ktos ma oddzwonić, zero kontaktu, kolejny dzien, pani kierownik nadal nic nie wie. Zerowy przepływ informacji. Tam chyba ludzie za karę pracują.

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko Księgowa w Focus Sp. z o.o.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

A

Po rozmowie z potencjalnym przełożonym - która była naprawdę bardzo miła, oczekiwanie na info zwrotne. Po pozytywnej weryfikacji było drugie spotkanie podzas którego dogrywa się już kwestie finansowe i organizacyjne. Podczas pierwszej rozmowy poruszane były tematy doświadczenia i umiejętności.

G

Firma mega szybko rośnie w siłę. Widać to na każdym kroku. Z tego względu zatrudnianych jest coraz więcej osób. Jak dla mnie na plus to ze można się wykazać (co jest doceniane) i jest naprawdę fajna atmosfera. Praca 8-16, zarobki bardzo w porządku w stosunku do innych pilskich firm.

Macieju

Napiszę krótko: jeśli jesteś osobą zaangażowaną i zdeterminowaną oraz chcesz się rozwijać w e-commerce, to FocusGarden jest do tego świetnym miejscem. Sklep rozwija się w każdym obszarze i nie ważne czy jesteś specjalistą technicznym czy duszą artystyczną i wolisz pracę twórczą - w Focusie będziesz się spełniać. Dodatkowo zrobisz to w mega zgranym i zaangażowanym teamie.

Zostaw merytoryczną opinię o Focus Garden Sp. z o.o. - Piła

• Jak się pracuje w Focus Garden Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Focus Garden Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Focus Garden Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 6 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Focus Garden Sp. z o.o.