Opinie o Paris Tobacco International Manufacturing sp. z o.o. w Przysucha

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Paris Tobacco International Manufacturing sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Paris Tobacco International Manufacturing sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Paris Tobacco International Manufacturing sp. z o.o. w Przysucha

Były

Firma do niedawna posiadająca niesamowity kapitał ludzki - jednakże w przeciągu roku zmarnowany niemalże do zera. Wszystko przez brak jakiegokolwiek pojęcia pewnych osób w Singapurze o zarządzaniu. I nie wygląda żeby coś się zmieniło.Kolejni pracownicy odchodzą, ci co przychodzą rezygnują po 4 dniach...brak perspektyw rozwoju firmy jest przytłaczający dla resztek załogi.To się chyli ku końcowi i powieszeniu wielkiej kłódki na bramie.

Klasyka
@Były

Do dziś się nic nie zmieniło. Nie szanują, nie dbają.. zero poczucia stabilizacji. To na pewno nie miejsce dla poważnych ludzi

Obserwator

W Paris Tobacco bez zmian. Produkcji jak nie było tak nie ma. Właściciel zapowiedział 10% zwolnienia z końcem roku. Atmosfera tragiczna. Konflikty tlą się od dawna, dział kadr udaje, że nie widzi i nic z tym nie robi. Nowa pani dyrektor kadr zatrudniła swoją koleżankę i pozwalniała ludzi, który próbowali coś zmienić. Rotacja ciągle duża.

Maja
@M.

A czemu dochodzi do całych tych zmian, o których piszecie? Mało można się dowiedzieć z tych wpisów, bo pojawiają się co parę miesięcy. Tak się wszystko tam dłuży? Czym spowodowane są redukcje?

Karolka Nowy wpis

witam. widziałam właśnie ofertę na stanowisko Health And Safety Officera. Z branży tytoniowej nie mam konkretnego doświadczenia, ale zostało ono na szczęście wskazane jako mile widziane. w jaki sposób więc może teraz przebiegać wdrożenie i czy polecacie aplikować?

Do dziś tak jest, że nie macie produkcji? porównanie firmy do pralni trochę mnie zaskoczyło, nie jestem jeszcze w temacie a wiem, że oferują się z opcja na staż na stronie. go też odradzacie czy wręcz przeciwnie?

Marek Nowy wpis

Jak to nie ma produkcji? Ze dwa lata temu miała być instalowana taka duża linia do grzania i chłodzenia tytoniu. Czy już działa?

Była

Dlatego, że ta firma to jest ewenement. To jest niedowierzanie i szok. Przykład jak długo i nieskutecznie może trwać startup, z tego co wiem już ponad 5 lat. Może ktoś kiedyś książkę napisze o tej firmie w rodzaju poradnika lub dokumentu xD

ciekawe Nowy wpis

Pytanie brzmi jak to się dzieje, że produkcji brak, kasa non stop na czas, nic się nie dzieje. Może w końcu wjadą służby i zamkną tą pralnię kapitału z azji południowo wschodniej.

Siemka, zauważyłem teraz, że jeszcze w czerwcu ktoś pytał o to czy produkcja ruszyła i czy w tym roku zaczyna się od 6 testów. Chyba nie wyłapałem kontekstu, bo nie wiem o jakie testy mogło chodzić? I tak poza tym jakie zmiany nastąpiły przez te miesiące?

mc

Chodzi o to, że firma próbuje uruchomić bezskutecznie produkcję od 2019 roku i się gość pytał czy się w końcu udało czy nadal nie. Generalnie firma była pośmiewiskiem przez jakiś czas, całe biuro w Warszawie się zwolniło i chyba z 3/4 załogi fabryki też. Ludzie przychodzili na 8h a produkcji nie było i się nudzili na fajce pod wejście, w końcu wbił chińczyk i zaczął zwalniał na pełnym(usunięte przez administratora) no i się tak skończyło. PS Też jestem ciekaw jakim cudem to działa nadal ...

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy Paris Tobacco International Manufacturing sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Office Assistant? Podziel się swoimi doświadczeniami.

to tutaj można korzystać z telefonów w trakcie pracy? nikt nie robi problemów? Teraz niedawno ktoś takie cos napisał tu we wpisach i po prostu mnie to zastanawia. A służby jakiś to na których stanowiskach się dostaje? I ogólnie jeszcze jakieś inne dodatkowe sprzęty lub narzędzia?

Siemka, jako kto przemawiasz? Operator może? widziałem, że cos o asystentce i biurze pisali ale to nie moja bajka. Na maszyny szukacie może kogoś? Tez miałem przed sobą tamta ofertę, o której jedna Pani pisała w jednym wpisie. Macie podkreśloną umiejętność pracy w zespole, jak licznym? I tak z ciekawości jakie te premie świąteczne wam wpadną w tym roku? : )

Ktoś pisał o tym, że firma to nie jest miejsce dla poważnych ludzi, czy na każdym stanowisku można się z tym zgodzić? Upewniam się, ponieważ widnieje teraz oferta dla asystenta biurowego na Jerozolimskie. Mieszkam niedaleko i chciałam reflektować ofertę. opiszecie mimo wszystko rozmowę? ona cala będzie po angielsku już?

uciekaj

To jest (usunięte przez administratora) totalny, znam poprzednią asystentkę. Oni nie szanują godzin pracy a chińczycy zarządzają jakby to była plantacja z (usunięte przez administratora). Zapytaj ile osób zostało zwolnionych lub odeszło ostatnio.

@HR
@uciekaj

Pracujemy od 9:00 do 17:00, w tym 30 minut przerwy na lunch, zgodnie z przepisami polskiego prawa pracy. Stanowisko Asystentki Biura jest nowo powstałym stanowiskiem. Pozdrawiamy @Pracodawca

Amelia
@@HR

Czyli rozmowa jeszcze nie była prowadzona, to pierwsze nabory? Z jakimi wszystkimi działami docelowo będzie współpracować? Mógłby ktoś opisać atmosferę? i w samym biurze nie ma dużych rotacji?

Czy jest możliwość pracy w Paris Tobacco International Manufacturing sp. z o.o. na część etatu?

@Były

Czyli pracownicy nie mają żadnych możliwości rozwijania swoich umiejętności poprzez szkolenia, jakichś awansów ?

Byly
@Marta

Marta, sporadyczne przypadki.Wola zatrudnić zupełnie nową osobę niż docenić pracownika który pracuje od początku i zna realia oraz doskonale wie co trzeba w pierwszej kolejności realizować. Szkoleń też nie ma ( oprócz niezbędnych BHP etc).Sama wyciągnij wnioski.

Ewelina

To już jest koniec.

Maria
@Byly

Dla mnie to jest bezsensu. Bo no nie opłaca się w nieskończoność szkolić kogoś nowego. Może warto pogadać o tym z szefostwem i wtedy coś się zmieni? Jak myślisz?

@Maria

Myślę, że to nic nie da. Tam po prostu się nikogo nie słucha. Jest jedna osoba w Singapurze, która jest alfą i omegą i nigdy nie pójdzie na kompromis. Szkoda, bo mogła to być naprawdę bardzo dobra firma.

@Maria

Czy mogę prosić o informacje jak się pracuje w Warszawie w centrali? Czy są jakieś szanse na rozwój? Z czego wynika ze osoby chcą się zwalniać po kilku dniach? Jak pracuje się z centrala w Singapurze? Pytam bo zastanawiam się czy tam aplikować czy jest sens i rezygnować z dotychczasowej pracy

mega

Cześć, nie rezygnuj z pracy aby iść do Paris Tobacco w Warszawie, w czasie kiedy ja jeszcze pracowałem mieliśmy zasadę aby nie zatrudniać ludzi, którzy mają jakąś pracę żeby im krzywdy nie robić, braliśmy tylko takich co nic nie mają, w ten sposób jak jakiś chinol by ich wyrzucał po 2 miesiącach to nie mieli pretensji. Nie zostawiaj pracy aby iść do PTC, cokolwiek Ci obiecali, nie rób tego, gdybyś porozmawiał/porozmawiała z kimkolwiek z ok. 10 managerów, którzy zwolnili się w Warszawie lub przeczytał/przeczytała to forum dokładnie to nie byłoby żadnych wątpliwości.

@Byly

Da się coś zrobić, żeby być tym sporadycznym przypadkiem? Czy nie jest to od niczego zależne?

MMM
@Marta

możesz rozwinąć Twoje pytanie?

Marzena
@mega

Piszesz w pierwszej osoby czyli sam ta rekrutowałeś? To powiedz na jakiej postawie wyrzucaliście kogoś po 2 miesiącach?

Klasyka

Obserwator

M.
@Obserwator

Szaleńcy:) Zwalniają najlepszych, z najdluższym stażem, którzy w firmie zrobili wiele dobrego a zostawiają najmłodszych, bez kompetencji i wiedzy (no ale po znajomości). Brawo Wy!!!! Daleko zajedziecie z takim podejściem.

Maja

Lokalny

Czyli teraz tylko po znajomości można się tam dostać? Do kogo trzeba uderzyć? Bo chce pracować jako mechanik, bo ponoć tam się nic nie robi a płacą.

Jaki dress code obowiązuje w Paris Tobacco International Manufacturing sp. z o.o.?

Były paryżanin

Czy produkcja już ruszyła? Czy może w tym roku zaczynacie 6 rok testów? Z góry dzięki za info ????

Podobno pracując w firmie Paris Tobacco International Manufacturing sp. z o.o. można liczyć na zarobki 14600 . Czy to prawda? Przy jakiej umowie one obowiązują?

Mandy maney

W Paris obowiązują stawki w yuanach, także może to być ta kwota.

Łucja

Słuchajcie, wisi na ich stronie ogłoszenie o pracy dla operatora maszyn na produkcji, obiecują tam różne socjale, gruszowe, premie na święta, ale nic o wypłatach na etacie. Napisze ktoś, ile się zarabia? Mój mąż chce składać papiery.

mix

kogo masz na myśli?

Lidia
@mix

Jeśli się nad tym zastanawiasz to chyba jednak nikogo? A co zdarzają się tu jakieś konkretnie problemy, że trzeba byłoby kogoś gonić? Jaka jest aktualna atmosfera między ludźmi?

Klient

Jakim prawem Pan dodaje/ akceptuje komentarze z nazwiskami? Czy wie Pan co to jest rodo? Czy mam to zgłosić dalej?

Ale żeś pan błysnął. Skoro ktoś komuś daje CV to wiadomo że po to żeby dać komuś innemu a nie schować sobie w szufladzie,a nawet jeśli ktoś popelni błąd to zamiast wypisywać swoje frustrację w internecie wystarczy lojalnie upomnieć a nie farmazony pisać. Nikt tu nikogo nie strasz y, proszę pamiętać że w internecie nic nie ginie, dobra rada na przyszłość.

Wow

Co za patologię z pod butki z piwem Paris zatrudnia? Dobrze że nikt nie wymusza haraczy przed wejściem.

@Wow

Napiszesz coś więcej.... W dalszym ciągu cyrk na kółkach ?

Wow

Jełop chodzi po nocach bić się i awanturować z działem jakości.

M.
@Wow

Tego jeszcze nie grali w PTC, masakra. Przecież to z automatu zwolnienie dyscyplinarne za naruszenie nietykalności osobistej innego pracownika.

Lidia
@M.

i kto tu powinien tak naprawdę takimi sytuacjami zarządzać i jeśli to prawda to czemu do tego nie dochodzi? zgłaszał to ktoś gdzieś wyżej?

mapolo

Hej, dawno temu się zwolniłem. Produkujecie wreszcie cokolwiek czy ten zakład w Skrzyńsku nadal stoi dla picu a załoga fajki co najwyżej pali przed wejściem?

waldzio

Jak idzie produkcja?

Damian
@waldzio

Pełną parą, jak na sunącym po Missisipi parowcu? Hmm, chyba w książkach Marka Twaina, ale czy w tej firmie, wnosząc po wcześniejszych komentarzach? Ciągle są wpisy o niedobrym zarządzaniu, problemach z produkcją i marnych zarobkach, znasz to z autopsji, czy życzliwie się przyglądasz Paris Tobacco?

Były pracownik PT

Czystki i jeszcze raz czystki , żeby nie było że jestem sfrustrowanym byłym pracownikiem , odszedłem sam . Prawda jest taka, że tak toksycznego środowiska jeszcze nie widziałem. (usunięte przez administratora)Prawda jest taka że w całym zakładzie pracuje garstka ludzi , którym zależy . (usunięte przez administratora)Gdybym był właścicielem to już bym dawno zwinął interes . Firma ma potencjał i to duży ale nie z tymi ludźmi na stanowiskach kierowniczych. Ostatnio popełnili bardzo duży błąd, zwalniając "produkcję" ale za to kierowników managerów koordynatorów to jest bez liku. Więcej do rządzenia niż rąk do pracy.

zwolniłem się
@Były pracownik PT

O kurde, to Wy nadal nie produkujecie!?!!! To ja w już ponad rok temu zwątpiłem, że to ruszy kiedykolwiek i wykrakałem. Co za beznadziejna sytuacja ... ja na miejscu chińczyka zamknąłbym i wyrzucił wszystkich, zaczął od nowa na innej Spółce, przecież nic z tego nie będzie.

Karol
@Były pracownik PT

Nie wspomniałeś nic o wynagrodzeniach, może w odpowiedzi napiszesz też coś na ten temat? Ile się zarobi w Paris Tobacco na początku? Czy są jakieś premie, dodatki? Na jakich zasadach je przyznają?

@Karol

Premie? Człowieku o czym Ty mówisz wogole. Na początek dostajesz 3.200tys brutto max a (usunięte przez administratora) jak nie wiem. Ludzie nie są szanowani. Przychodzi chińczyk i drze mordę bo mu coś się nie podoba. Chora firma. Ludzie sami się zwalniają i tyle

henio
@Maly29

Ja bym wydarł morde na chińczyka, niech wie, że to Polska jest. Jak mu nie pasuje to niech (usunięte przez administratora) do siebie, choćby wpław.

Karol
@Maly29

Myślisz że są jakieś szanse na podwyżki w najbliższym czasie? Jak oceniasz atmosferę w Paris Tobacco? Czy pracownicy dobrze się między sobą dogadują? :)

@Karol

Podwyżki? Tak, będą oczywiście. Tak podniosą Ci ciśnienie i normę pracy że się jeszcze grubo zdziwisz, pracownicy ogólnie dogadują się. Ale wiadomo jak to w każdej firmie jest. Są ludzie i ludziska. Także podwyżek brak.

Wojciech
@Maly29

Brak podwyżek to faktycznie niedogodność, bo nie ma motywacji żeby bardziej się starać. A za nadgodziny płacą dodatkowo, czy raczej można odebrać wolne?

@Wojciech

Z tego co wiem, to nie ma żadnych nadgodzin a jeśli są to napewno do odbioru. Motywacja w takiej firmie powinna być dobra kasa netto. A tu na dzień dobry dostajesz 3200brutto i masz (usunięte przez administratora) Wiele ludzi się jeszcze zwolni, bo raczej w obecnym czasie jest się ciężko utrzymać za 2500tys. Oczywiście ja nie polecam pracy w tej firmie. (usunięte przez administratora)

Iwona
@Maly29

Ojej 3200 brutto… to ile Wam wychodzi na rękę ze wszystkim? Premiami itp serio 2500?? Nic do tego Wam nie oferują już?

Johnny
@Były pracownik PT

Potwierdzam, polscy managerowie powinni być wymienieni już ze 2 lata temu. Co uczciwsi sami się zwolnili bo widzieli co się dzieje i mieli honor. Managerowie HR, finansów, logistyki i koszmarnej produkcji siedzą dalej na stołkach i to jest ich odpowiedzialność, że ta fabryka osiągnęła poziom dna i zaryła o muł. Oczywiście stały tekst, że tylko wykonują polecenia zarządu ale przecież zarządowi wszystkiego nie mówią, po trupach i przerzucanie odpowiedzialności na podwładnych- jakie to niskie. Swoją drogą ciekawe gdzie potem znajdą pracę haha. Co powiedzą na pytanie rekrutera byłem jednym z zarządzających fabryką która nie ruszyła hahaha ale kasa była dobra to siedziałam/łem. Macie wielu ludzi na sumieniu, których zlekceważyliście dla kasy, pamiętajcie o tym.

Mały 29
@Iwona

Premia?a co to jest wogole w tym zakładzie?ten zakład to jedno wielkie dno. Jedni się sami zwalniają bo mają dość tyrania dla jajogłowych a drugich zwalniają bo podobno za dużo ludzi. Ogólnie to radzę omijać tą firmę o ile można to tak nazwać,szerokim łukiem. Wszystko idzie do góry a pensje stoją w miejscu więc sorry. Za miskę ryżu to może się pracuje w 3swiecie

Paweł z Dżaga

Przepraszam wszystkich...

maestro
@Paweł z Dżaga

Za co Pawełku przepraszasz? czyżby znowu krach na Champs-Élysées?

Tak Tak

Że niby kto? Dlaczego takie rzeczy piszesz, poczekajmy i wszystko się ułoży.

@Tak Tak

Hahaha, mówicie tak już prawie 3 lata i dalej porażka, chyba że siedzisz tam bo zarabiasz z 10 koła do łapki jako manager albo koordynator.

@Haha

To się zwolnij jak Ci nie pasuje

mieczysław
@Haha

Chciałbym sprostować. Manager dostaje od 15-20k na średnim do 30-50k na wysokim stanowisku. Za 10k to nie znajdziesz. To jest netto.

@Ania

Ale że niby skąd, z paryża? Czlowieku ja tu będę siedzieć dożywotnio dopóki to będzie istnieć - tak powiedzieli paryscy kierownicy:-)

Karierowicz
@Haha

To nie siedź tylko weź się do pracy. Tylko chowasz się z telefonem po ciemnych kątach. Każdy marudzi a do roboty się nie weźmie.

@Karierowicz

Do roboty można się wziąć jak ma ona jakiś cel, ale działania tutejszych kierowniczek i kierowników są bezcelowe to znaczy paryskie.

Senior
@Haha

Kochani zamiast szkalowac tutejszych, siegnijcie prosze glebiej do internetu, np glassdoor tam odnajdziecie klucz do puszki pandory.

Twój kolega
@Senior

Kolego, podpowiedz coś więcej?

Saber
@Senior

Nikt nikogo nie szkaluje tylko opisuje umiejętności kierowniczek i kierowników z paryża. O co ci chodzi z tym glassdoor?

Saber

Ok, to ja się pytam dlaczego jeszcze w Polsce nie wywalili kadry zarządzającej, niektórzy siedzą już po 2 lata i nic:-) nieustannie robią (usunięte przez administratora) a nie papierosy, to jest w ogóle dziwne bardzo, że urzędy nic z tym nie robią bo w końcu akcyza a państwo dalej nie zarabia.

Zostaw merytoryczną opinię o Paris Tobacco International Manufacturing sp. z o.o. - Przysucha

• Jak się pracuje w Paris Tobacco International Manufacturing sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Paris Tobacco International Manufacturing sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Paris Tobacco International Manufacturing sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Paris Tobacco International Manufacturing sp. z o.o.