Ray Trans Sp. z o.o.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Ray Trans Sp. z o.o.

Czy rotacja pracowników w Ray Trans Sp. z o.o. na Spedytor jest duża? Znowu ukazało się ogłoszenie 1 lutego na GoWork.pl. Czy to pracownicy odchodzą z firmy, czy są zwalniani?

Marcel

Niestety nie mogę wypowiedzieć się pozytywnie na temat procesu rekrutacyjnego. Jedyny pozytyw to treść ogłoszenia na pracuj.pl, ale jak w dalszej części przeczytać można, owa treść mija się z rzeczywistością. Pomimo spełnienia wszystkich warunków odnośnie wymagań, moja aplikacja została odrzucona. Dodam, że jestem pracownikiem sektora TSL z długim stażem pracy i jeszcze większym doświadczeniem (w tym doświadczenie międzynarodowe), angielski zaawansowany, niemiecki podstawowy. Może zarobki rzędu 5k PLN netto zniechęciły lub.. obawa przed konkretnym konkurentem z zewnątrz? Zatrudnianie mniej wykwalifikowanych pracowników nie jest sposobem, żeby firmę rozwijać. Zdecydowanie nie polecam.

@Marcel

Panie Marcelu, prosimy o kontakt pod adresem rekrutacja@raytrans.eu, abyśmy mogli sprawdzić co się stało i dlaczego Pańska aplikacja została odrzucona.

Justyna - byly pracownik
@Marcel

przechodzilam rekrutacje w RayTrans i mam zupelne inne odczucia. Bardzo mi sie podobala, a przez rozmowe z prezesem pokazuja ze firmie jak dla ludzi i im zalezy na tobie. Rozmowa byla bardzo fajna, mozna by gadac bez konca. Mam kilkunastoletnie doswiadczenie i przyjeli mnie z otwartymi rekoma wiec dziwne masz odczucia, aczkolwiek nie zawsze doswiadczenie idzie w parze z umiejetnosciami jak juz nie raz zycie pokazywalo, moze tu byl problem? Mimo, ze pracowalam w Ray ok 3 msc (dostalam fajna propozycje tu gdzie mieszkam a jednak home office nie jest dla mnie, uwielbiam ludzi) to moge ich smialo polecic. Rozliczyli sie uczciwie, o nic nie trzeba sie prosic a i ekipa bardzo pomocna. jedyne co moge dodac ze to typowa spedycja. Pozdrawiam wszystkich!

Nowy wpis

@Justyna - byly pracownik

Justyna, bardzo się cieszymy, że pozytywnie wspominasz proces rekrutacji oraz kontakt z naszym zespołem. Jeśli chciałabyś w przyszłości wrócić do Ray Trans, gorąco zapraszamy!

Czy firma zapewnia sprzęt niezbędny do pracy z domu? W ogłoszeniu dla Spedytora Międzynarodowego określono, że pracę można wykonywać skąd się chce. Mam też pytanie o wdrożenie, jak jest tu ono zorganizowane?

Nowy wpis

Tak, zapewniamy sprzęt do pracy - również w przypadku pracy home office. Wdrożenie jest prowadzone przez Dział Szkoleniowy i jest ono w formie online. Jeśli masz więcej pytań lub chcesz wziąć udział w rekrutacji, zapraszamy do kontaktu rekrutacja@raytrans.eu.

Dzień dobry, na stronie "pracuj.pl" pojawiają się ogłoszenia z rodzajem umów: umowa o pracę lub kontrakt B2B. Można dostać u Państwa w firmie umowę o pracę?

@Kandydat

No ale to w konkretnie ich ogłoszeniu te dwa rodzaje umów są zadeklarowane? Bo jeśli tak to raczej uop powinno być możliwe, skoro tak piszą?

Kondydat
@Marta

Tak, w ofercie jest: "umowa o pracę/ kontrakt B2B"

@Kondydat

No to nie rozumiem o co pytasz. Bo skoro jest tak napisane, że uop / b2b to skąd pytanie czy można dostać w firmie uop, skoro jest to napisane wprost? ;)

S1n
@Marta

Otóż nie, po rozmowie oraz materiałach promocyjnych wysłanych na maila jedyna umowa to b2b więc jest to jawne wprowadzanie w błąd w ogłoszeniach

@S1n

Możesz to wyjaśnić? Chyba podobnie jak poprzedniczka jeszcze z ubiegłego roku nie rozumiem. Co nagle wszystko blokuje, że tylko jedna forma umowy jest nagle dostępna? Te materiały to powodują czy to w ogóle nie jest ze sobą związane?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Ray Trans Sp. z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie Ray Trans Sp. z o.o.? 7 września na portalu GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Spedytor. Ktoś z Was aplikował?

Długo trwa rekrutacja na spedytora ogólnie? Mam na myśli cały proces, bo tu ktoś po krótce tylko opisał, że zaczął, a potem stracił kontakt z nimi. A ja w ogłoszeniu widzę tylko, że stacjonarnie się wszystko odbywa. Pytam, bo będę musiał się zwolnić z pracy, bo jeszcze jestem zatrudniony.

Rekrutacja i szkolenia odbywają się zdalnie w dogodnych dla kandydatów godzinach, tak aby nie kolidowały z pracą. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, zapraszamy do kontaktu rekrutacja@raytrans.eu

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do Ray Trans Sp. z o.o.? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Kierownik działu?

Wikt

Byłem na rozmowie na spedytora, mimo zrobionych studiów, wykładów, stażów i posiadania zawodu technik spedytor nie przyjęli mnie bo "za małe doświadczenie" totalna żenada szkoda czasu, (usunięte przez administratora)..

Stary wyga
@Wikt

Może chcieli kogoś z doświadczeniem, a nie czystą teorią? Rekrutacja jest nie tylko dla pracownika, ale też dla pracodawcy

Stary
@Wikt

To dlatego , że niestety w branży transportowej niedobrze się dzieje, pracodawcy chcą żebyś odrazu zarabiał dużo pieniędzy dla firmy, a odrazu po studiach to jesteś niestety kosztem tylko. Nikt nie chce kosztów tylko zyski , teraz taka moda jest

Sara

Widziałam, że firma potrzebuje spedytorów do kilku większych miejscowości. Interesuje mnie praca na umowę o pracę, czytałam, że firma daje taką możliwość. Praca jest też zdalna, czy niezbędne narzędzia pracy zapewnia pracodawca? Telefon, laptop?

Tomasz

Witam. Czy planują Państwo w przyszłości rozwój na zasadzie np modelu franczyzy? Np otwieram oddział, wszystkie koszty finansowe typu sprzęt komputerowy utrzymanie biura czynsz pensje pracowników itp w zamian za podział zysku z obrotu Oddziału? Rozumiem Firma zajmuje się handlem ładunkami z własna bazą Klientów ? Widzę kilka Oddziałów stad pytane. Pozdrawiam serdecznie

Kdsd

Dostałem pozytywny odzew propo mojej aplikacji na stanowisko spedytora, zadzwoniła do mnie Pani z HR przeprowadzając krótką rozmowę po której wysłała mi szereg filmów z firmy opowiadających na czym polega praca o strukturach itp itp w sumie prawie 2h filmów. Zapoznałem się dokładnie ze wszystkim, oddzwoniłem i wyraziłem chęci dalszej rekrutacji. Obiecano mi, że ktoś zadzwoni umówić się ze mną na rozmowę, nikt nie zadzwonił... Straciłem tylko czas.

@Kdsd

Dzień dobry, zależy nam na wyjaśnieniu opisanej przez Pana sytuacji, dlatego będziemy wdzięczni za kontakt pod adresem rekrutacja@raytrans.eu, abyśmy mogli zweryfikować Pana imię i nazwisko oraz sprawdzić przyczynę braku kontaktu z naszej strony.

Czy w Ray Trans Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Wynagrodzenie oparte jest na systemie prowizyjnym, dodatkowe nagrody nie są na ten moment wypłacane.

Bartek

Czyli generalnie rzecz ujmując wygląda mi to w taki sposób ,że firma użycza OCS i licencje a ty martwisz się dalej o wszystko sam ..czyli znalezienie klienta, jego obsługę, być może windykację-klienci przeciągają płatności więc możesz nie dostać kasy na czas, znalezienie przewoźnika i jego utrzymanie + oczywiście standard giełda Trans. Prawie jak na swoim. Pytanie co daje pracodawca, jakie wsparcie, czy ma auta własne, co z rozpoznawalnością marki? Te elementy będą determinowały powodzenie pośród ogromnej konkurencji na rynku. Ktoś nieźle to sobie poukładał, niczym Oriflame czy Amway-to oczywiście moje zdanie być może rzeczywistość jest inna :)

@Bartek

Bartek, masz rację, rzeczywistość jest inna. Nie posiadamy własnych aut, ale mamy dział zajmujący się pozyskiwaniem przewoźników, a także rozwijamy dział handlowy. Ponadto windykacją zajmuje się nasz wewnętrzny zespół - tak samo, jak weryfikacją kontrahentów i przewoźników. Wiemy, że Trans jest najpopularniejszą giełdą, ale korzystamy z wielu innych, jak np. Teleroute, Timo, czy Transporeon. Jeśli chodzi o rozpoznawalność marki, chyba nie musisz się o to martwić :) Prężnie się rozwijamy i zostaliśmy docenieni w wielu branżowych rankingach, jak np. I miejsce w kategorii Dynamika Przychodów w 26. rankingu firm TSL, który jest organizowany przez Dziennik Gazetę Prawną. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu :)

@Ray Trans Sp. z o.o.

czy prowizja jest w jakis sposob wpisana w umowe o prace?

@Karolina

oferujemy umowę na własnej działalności, czyli b2b i oczywiście sposób naliczania i wypłacania prowizji jest szczegółowo opisany w umowie.

kandydatka

Cześć, polecacie pracę na stanowisku spedytora? Jak z umową? Ile zarabia spedytor w tej firmie?

@kandydatka

Oferujemy umowę b2b oraz rozliczenie prowizyjne, uzależnione od osiąganych wyników. Wyślij do nas CV na adres rekrutacja@raytrans.eu i poczekaj na kontakt ze strony Działu Rekrutacji. Odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i opowiedzą o ofercie :)

Czy w Ray Trans Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

marCinek

Nie, tylko na własnej działalności.

doti

Czy praca w biurze (Radzymin) też jest na umowę b2b? Jaki jest zespół, chodzi o wiek.

@doti

Dziękujemy za pytanie :) Dział administracji pracuje na UoP (początkowo jest to umowa na czas próbny) i są to młode osoby. Pamiętaj jednak, że nie szukamy kandydatów pod względem wieku, ani doświadczenia (jest ono mile widziane, ale nie obowiązkowe). Zależy nam na zaangażowaniu, dokładności i samodzielności. Jeśli jesteś zainteresowana pracą, prosimy o przesłanie CV na adres rekrutacja@raytrans.eu.

Akualnie jestem w trakcie rekrutacji do firmy, ale podoba mi się przejrzystość - od razu dostałem umowę, mogę ją na spokojnie prezczytać. Nie spotkałem się jeszcze nigdy z takimi prakrykami, zdecydowanie ma plus.

@Piotr

Dziękujemy za opinię :) Bardzo się cieszymy, że podoba Ci się nasza oferta oraz proces rekrutacji. Trzymamy kciuki za jej wynik i czekamy na Ciebie na pokładzie Ray Trans!

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Ray Trans Sp. z o.o.?

Zatrudniamy na umówie b2b. W razie dalszych pytań, prosimy o kontakt.

anom

Witam , zatrudniacie na handel ładunkami czy też prowadzicie auta ?

@anom

Anom, oczywiście można prowadzić auta, zarówno do 3,5T, jak i 13,6. Wyślij CV na adres joanna.stieblich@raytrans.eu i umów się na rozmowę :) Cały proces rekrutacji przebiega zdalnie wiec nie musisz martwić się o swoje bezpieczeństwo.

BC

Witam, Czy mają Państwo wolne stanowisko w Poznaniu?

@BC

BC, dziękujemy za wiadomość! Nie posiadamy biura w Poznaniu, ale mamy kilka wolnych stanowisk z możliwością pracy zdalnej. Wyślij CV na adres joanna.stieblich@raytrans.eu i umów się na rozmowę. Niech to będzie początek bardzo fajnej współpracy :)

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Ray Trans Sp. z o.o.?

Dziękujemy za pytanie. W Ray Trans rozliczamy się prowizyjnie. Zapraszamy Cię do kontaktu i rekrutacji. Z chęcią opowiemy o szczegółach.

Aga

Dlaczego umowa o pracę jest zagmatwana?

Ray Trans
@Aga

Nasza umowa posiada standardową konstrukcję, jeśli coś jest dla Ciebie niezrozumiałe, prosimy o kontakt, odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy wszelkie niejasności.

Zostaw merytoryczną opinię o Ray Trans Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w Ray Trans Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ray Trans Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

Ray Trans Sp. z o.o.