Ray Trans Sp. z o.o.

3.7 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o Ray Trans Sp. z o.o.

Marcel Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie

Niestety nie mogę wypowiedzieć się pozytywnie na temat procesu rekrutacyjnego. Jedyny pozytyw to treść ogłoszenia na pracuj.pl, ale jak w dalszej części przeczytać można, owa treść mija się z rzeczywistością. Pomimo spełnienia wszystkich warunków odnośnie wymagań, moja aplikacja została odrzucona. Dodam, że jestem pracownikiem sektora TSL z długim stażem pracy i jeszcze większym doświadczeniem (w tym doświadczenie międzynarodowe), angielski zaawansowany, niemiecki podstawowy. Może zarobki rzędu 5k PLN netto zniechęciły lub.. obawa przed konkretnym konkurentem z zewnątrz? Zatrudnianie mniej wykwalifikowanych pracowników nie jest sposobem, żeby firmę rozwijać. Zdecydowanie nie polecam.

Nowy wpis

Pracodawca

@Marcel

Panie Marcelu, prosimy o kontakt pod adresem rekrutacja@raytrans.eu, abyśmy mogli sprawdzić co się stało i dlaczego Pańska aplikacja została odrzucona.

Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie Ray Trans Sp. z o.o.? 7 września na portalu GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Spedytor. Ktoś z Was aplikował?

WQ
Inne

Długo trwa rekrutacja na spedytora ogólnie? Mam na myśli cały proces, bo tu ktoś po krótce tylko opisał, że zaczął, a potem stracił kontakt z nimi. A ja w ogłoszeniu widzę tylko, że stacjonarnie się wszystko odbywa. Pytam, bo będę musiał się zwolnić z pracy, bo jeszcze jestem zatrudniony.

Nowy wpis

Pracodawca

@WQ

Rekrutacja i szkolenia odbywają się zdalnie w dogodnych dla kandydatów godzinach, tak aby nie kolidowały z pracą. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, zapraszamy do kontaktu rekrutacja@raytrans.eu

Pytanie
 Pytanie

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do Ray Trans Sp. z o.o.? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Kierownik działu?

Wikt
Kandydat
@Pytanie

Byłem na rozmowie na spedytora, mimo zrobionych studiów, wykładów, stażów i posiadania zawodu technik spedytor nie przyjęli mnie bo "za małe doświadczenie" totalna żenada szkoda czasu, (usunięte przez administratora)..

Stary wyga
Kandydat
 Pytanie
@Wikt

Może chcieli kogoś z doświadczeniem, a nie czystą teorią? Rekrutacja jest nie tylko dla pracownika, ale też dla pracodawcy

Stary
Kandydat
@Wikt

To dlatego , że niestety w branży transportowej niedobrze się dzieje, pracodawcy chcą żebyś odrazu zarabiał dużo pieniędzy dla firmy, a odrazu po studiach to jesteś niestety kosztem tylko. Nikt nie chce kosztów tylko zyski , teraz taka moda jest

 Rozmowa kwalifikacyjna
Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Ray Trans Sp. z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
Sara
Kandydat

Widziałam, że firma potrzebuje spedytorów do kilku większych miejscowości. Interesuje mnie praca na umowę o pracę, czytałam, że firma daje taką możliwość. Praca jest też zdalna, czy niezbędne narzędzia pracy zapewnia pracodawca? Telefon, laptop?

Tomasz
Kandydat
 Pytanie

Witam. Czy planują Państwo w przyszłości rozwój na zasadzie np modelu franczyzy? Np otwieram oddział, wszystkie koszty finansowe typu sprzęt komputerowy utrzymanie biura czynsz pensje pracowników itp w zamian za podział zysku z obrotu Oddziału? Rozumiem Firma zajmuje się handlem ładunkami z własna bazą Klientów ? Widzę kilka Oddziałów stad pytane. Pozdrawiam serdecznie

Kdsd
Kandydat

Dostałem pozytywny odzew propo mojej aplikacji na stanowisko spedytora, zadzwoniła do mnie Pani z HR przeprowadzając krótką rozmowę po której wysłała mi szereg filmów z firmy opowiadających na czym polega praca o strukturach itp itp w sumie prawie 2h filmów. Zapoznałem się dokładnie ze wszystkim, oddzwoniłem i wyraziłem chęci dalszej rekrutacji. Obiecano mi, że ktoś zadzwoni umówić się ze mną na rozmowę, nikt nie zadzwonił... Straciłem tylko czas.

3

Pracodawca

@Kdsd

Dzień dobry, zależy nam na wyjaśnieniu opisanej przez Pana sytuacji, dlatego będziemy wdzięczni za kontakt pod adresem rekrutacja@raytrans.eu, abyśmy mogli zweryfikować Pana imię i nazwisko oraz sprawdzić przyczynę braku kontaktu z naszej strony.

Kandydat
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry, na stronie "pracuj.pl" pojawiają się ogłoszenia z rodzajem umów: umowa o pracę lub kontrakt B2B. Można dostać u Państwa w firmie umowę o pracę?

Marta
Inne
@Kandydat

No ale to w konkretnie ich ogłoszeniu te dwa rodzaje umów są zadeklarowane? Bo jeśli tak to raczej uop powinno być możliwe, skoro tak piszą?

Kondydat
Kandydat
@Marta

Tak, w ofercie jest: "umowa o pracę/ kontrakt B2B"

Marta
Inne
@Kondydat

No to nie rozumiem o co pytasz. Bo skoro jest tak napisane, że uop / b2b to skąd pytanie czy można dostać w firmie uop, skoro jest to napisane wprost? ;)

1
Pytanie
 Pytanie

Czy w Ray Trans Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Pracodawca

@Pytanie

Wynagrodzenie oparte jest na systemie prowizyjnym, dodatkowe nagrody nie są na ten moment wypłacane.

Bartek
Kandydat
 Pytanie
@Pytanie

Czyli generalnie rzecz ujmując wygląda mi to w taki sposób ,że firma użycza OCS i licencje a ty martwisz się dalej o wszystko sam ..czyli znalezienie klienta, jego obsługę, być może windykację-klienci przeciągają płatności więc możesz nie dostać kasy na czas, znalezienie przewoźnika i jego utrzymanie + oczywiście standard giełda Trans. Prawie jak na swoim. Pytanie co daje pracodawca, jakie wsparcie, czy ma auta własne, co z rozpoznawalnością marki? Te elementy będą determinowały powodzenie pośród ogromnej konkurencji na rynku. Ktoś nieźle to sobie poukładał, niczym Oriflame czy Amway-to oczywiście moje zdanie być może rzeczywistość jest inna :)

Pracodawca

@Bartek

Bartek, masz rację, rzeczywistość jest inna. Nie posiadamy własnych aut, ale mamy dział zajmujący się pozyskiwaniem przewoźników, a także rozwijamy dział handlowy. Ponadto windykacją zajmuje się nasz wewnętrzny zespół - tak samo, jak weryfikacją kontrahentów i przewoźników. Wiemy, że Trans jest najpopularniejszą giełdą, ale korzystamy z wielu innych, jak np. Teleroute, Timo, czy Transporeon. Jeśli chodzi o rozpoznawalność marki, chyba nie musisz się o to martwić :) Prężnie się rozwijamy i zostaliśmy docenieni w wielu branżowych rankingach, jak np. I miejsce w kategorii Dynamika Przychodów w 26. rankingu firm TSL, który jest organizowany przez Dziennik Gazetę Prawną. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu :)

Karolina
Inne
@Ray Trans Sp. z o.o.

czy prowizja jest w jakis sposob wpisana w umowe o prace?

Pracodawca

@Karolina

oferujemy umowę na własnej działalności, czyli b2b i oczywiście sposób naliczania i wypłacania prowizji jest szczegółowo opisany w umowie.

kandydatka
Kandydat
 Pytanie

Cześć, polecacie pracę na stanowisku spedytora? Jak z umową? Ile zarabia spedytor w tej firmie?

Pracodawca

@kandydatka

Oferujemy umowę b2b oraz rozliczenie prowizyjne, uzależnione od osiąganych wyników. Wyślij do nas CV na adres rekrutacja@raytrans.eu i poczekaj na kontakt ze strony Działu Rekrutacji. Odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i opowiedzą o ofercie :)

Pytanie
 Pytanie

Czy w Ray Trans Sp. z o.o. zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

marCinek
Pracownik
@Pytanie

Nie, tylko na własnej działalności.

doti
Kandydat
 Pytanie

Czy praca w biurze (Radzymin) też jest na umowę b2b? Jaki jest zespół, chodzi o wiek.

Pracodawca

@doti

Dziękujemy za pytanie :) Dział administracji pracuje na UoP (początkowo jest to umowa na czas próbny) i są to młode osoby. Pamiętaj jednak, że nie szukamy kandydatów pod względem wieku, ani doświadczenia (jest ono mile widziane, ale nie obowiązkowe). Zależy nam na zaangażowaniu, dokładności i samodzielności. Jeśli jesteś zainteresowana pracą, prosimy o przesłanie CV na adres rekrutacja@raytrans.eu.

Piotr
Kandydat

Akualnie jestem w trakcie rekrutacji do firmy, ale podoba mi się przejrzystość - od razu dostałem umowę, mogę ją na spokojnie prezczytać. Nie spotkałem się jeszcze nigdy z takimi prakrykami, zdecydowanie ma plus.

Pracodawca

@Piotr

Dziękujemy za opinię :) Bardzo się cieszymy, że podoba Ci się nasza oferta oraz proces rekrutacji. Trzymamy kciuki za jej wynik i czekamy na Ciebie na pokładzie Ray Trans!

Pytanie
 Pytanie

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Ray Trans Sp. z o.o.?

Pracodawca

@Pytanie

Zatrudniamy na umówie b2b. W razie dalszych pytań, prosimy o kontakt.

anom
Kandydat
 Pytanie

Witam , zatrudniacie na handel ładunkami czy też prowadzicie auta ?

Pracodawca

@anom

Anom, oczywiście można prowadzić auta, zarówno do 3,5T, jak i 13,6. Wyślij CV na adres joanna.stieblich@raytrans.eu i umów się na rozmowę :) Cały proces rekrutacji przebiega zdalnie wiec nie musisz martwić się o swoje bezpieczeństwo.

BC
Kandydat
 Pytanie

Witam, Czy mają Państwo wolne stanowisko w Poznaniu?

Pracodawca

@BC

BC, dziękujemy za wiadomość! Nie posiadamy biura w Poznaniu, ale mamy kilka wolnych stanowisk z możliwością pracy zdalnej. Wyślij CV na adres joanna.stieblich@raytrans.eu i umów się na rozmowę. Niech to będzie początek bardzo fajnej współpracy :)

Pytanie
 Pytanie

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Ray Trans Sp. z o.o.?

Pracodawca

@Pytanie

Dziękujemy za pytanie. W Ray Trans rozliczamy się prowizyjnie. Zapraszamy Cię do kontaktu i rekrutacji. Z chęcią opowiemy o szczegółach.

Aga
Kandydat
 Pytanie

Dlaczego umowa o pracę jest zagmatwana?

Ray Trans
Pracownik
@Aga

Nasza umowa posiada standardową konstrukcję, jeśli coś jest dla Ciebie niezrozumiałe, prosimy o kontakt, odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy wszelkie niejasności.

Dr House
Były pracownik

Jeśli ktoś ma doświadczenie i chęć rozwoju to na pewno się tu odnajdzie. Super podejście do prowadzenia zespołu i wolna ręka co do decyzji. Byłem, pracowałem i polecam.

Ciekawy
Inne
 Pytanie
@Dr House

To dlaczego już nie pracujesz skoro tak fajnie?

Dr House
Były pracownik
 Rekomendacja
@Ciekawy

Zarobiłem tyle, że otwaorzyłem własny biznes

Pytanie
 Pytanie

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Ray Trans Sp. z o.o.?

Sandra
Pracownik
@Pytanie

Ponieważ nasi spedytorzy to współpracownicy (umowy B2B) a nie pracownicy to każdy z nich prowadzi swój biznes i zarządza nim. Firma wspiera ale nie narzuca ani stylu pracy spedytorom ani zarządzania managerom. Dzięki temu każdy może się swobodnie rozwijać w wybranym kierunku.

Zostaw merytoryczną opinię o Ray Trans Sp. z o.o. - Szczecin

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Ray Trans Sp. z o.o.?

    Zobacz opinie na temat firmy Ray Trans Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

Ray Trans Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii