Opinie o Fareon-Z Nederland B.V. w Apeldoorn

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Fareon-Z Nederland B.V., jak również Klientów firmy. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Fareon-Z Nederland B.V. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fareon-Z Nederland B.V. w Apeldoorn

Czy istnieje możliwość rozwoju w Fareon-Z Nederland B.V.?

Administrator Nowy wpis

Co możecie powiedzieć o pracy w firmie Fareon-Z Nederland B.V.? Z tego, co widzę, poszukują kogoś na stanowisko Montażysta

Pytanie Nowy wpis

Czy Fareon-Z Nederland B.V. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Nowy wpis

@Pytanie

Yes we do. There are always certificates which are needed to either start working or move to a better position. There are many trainings for different professions. Either it's a VCA, NEN3140, High lifting platforms certification, or ATEX for electrotechnicians, we organize or help organize these trainings and exams. Also, we provided multi-day trainings of DNV certifications for scaffolders. We also fully pay for these certifications when a candidate is planning to long-term cooperate with us.

Czy w Fareon-Z Nederland B.V. pracuje się na open space?

@Pytanie

W naszej firmie Fareon pracuje 190 pracowników na różnych budowlach, czasami na otwartej przestrzeni lub w pomieszczeniach. 13 naszych wewnętrznych pracowników pracuje w open space, ale jeżeli potrzebują prywatną przestrzeń, to mają taką możliwość. Zawsze dbamy o bezpieczeństwo i hygienę w miejscu pracy.

Ewelina
@Fareon-Z Nederland B.V.

A jest możliwość przemieszczania się między siedzibami firmy?

Nowy wpis

@Ewelina

Witam, oczywiscie, jest taka mozliwosc.

Kamil P.

Pracuję od listopada przez fareona Stawka obecnie 580e tydzień od nowego roku 0.19e/km dziennie 110km do pracy. Na działalności mi proponowali 25e/h Słowacy mają od 25e/h oraz powyżej 30e/h Za mieszkanie 160e tygodniowo Paliwo opłacasz sam na działalności. Mieszkanie obecnie ok ale będą zmieniać. Bardzo dużo Słowaków. 1 Polak na 10 Słowaków Koordynator nie mówi po polsku biuro słabo zorientowane. Tragedii nie ma, ale myślę o wyjedzie do Norwegii.

@Kamil P.

Szanowny Panie Kamile, jezeli Pan wyjechal do Holandii, to jest zupelnie cos normalnego, ze Pan sie bedzie poslugiwal jezykiem angielskim. Dlaczego mialby byc dla Pana problem komunikowac z naszym doswiadczonym koordynatorem w jezyku angielskim? W kazdym badz razie od poczatku lutego jestem w firmie Fareon takze ja, Stefan, mowie po polsku i chetnie bede Panu do dyspozycji. Jezeli Pan pracuje na bazie dzialalnosci wlasnej, to jest standardem, ze pracownicy zatrudnieni na dzialalnosc wlasna sa niezaleznymi pracownikami, fakturuja za godzine wiecej jak pracownicy na umowe i placa za mieszkanie. Wierzymy, ze sie liczba Polakow w naszej firmie powiekszy. Preciez te dwa narody maja podobne korzenie kulturalne i historyczne. Pozdrawiam serdecznie. Stefan

Kamil P.
@Fareon-Z Nederland B.V.

Witam, Ale ja nigdzie nie napisałem że to źle, że koordynator nie mówi w języku polskim, oczywiście było by wygodniej gdyby mówił po polsku. Język angielski to podctawa za granicą. W opinii przedctawiłem obecną sytuację. Pozdrawiam

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Fareon-Z Nederland B.V. na stanowisko Monter instalacji tryskaczowych (sprinkler monteur),? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
Robert Fabjański

Współpracuję z tą Agencją od prawie 2 lat. Muszę przyznać że problemem jak do tej pory byli tylko ludzie tam pracujący (niektórzy). Ale to charakterystyczne dla pracy na emigracji zarobkowej. Natomiast sama Agencja w skali 1-5 jak do tej pory zasłużyła sobie u mnie na dobre 4. Pieniądze zawsze na czas, zawsze w ustalonej wysokości. Zakwaterowanie ... przeciętna wśród agencji. Kontakt z koordynatorem - bez zarzutu (pozdrawiam p.Oktawię i p.Thomasa ). Dużą zaletą są ciekawe projekty, a jak zapunktujesz u klienta to i długie kontrakty. Moja ścieżka współpracy z tą Agencją dopiero się zaczęła ale .. oby tak dalej. Wcześniej pracowałem dla JobXion - porażka. I krótki incydent z InPerson - to prawdziwie złodziejska firma była! Jeżeli chcesz więcej informacji o pracy w tej firmie dzwoń na mój priv: +48607230454. Robert F.

Pracodawca

We wish all the persons looking for work in Netherlands or abroad in year 2022 lot of health and success. If anyone wants interesting job in Netherlands can call to real persons in Fareon or visit us in Netherlands, and for those that are leaving here negative reviews we wishing them peace in their souls . And to find a power to write their own names and put on the table real things that we did "wrong" to them so we have possibility to react and to feedback their behavior during our cooperation . The hate and dirty words you using many times in the reactions presents your personality not Fareon. If we find proper feedback in reactions we like to learn from it and used it for getting better and not repeating mistakes if we ever did any. We believe in skilled, reliable and honest polish people and we have no reason to treat them differently then any other honest and reliable person . We value every polite and respectful person.

Zyzior

Nie polecam tej firmy a pani może już podziękujemy za traktowanie ludzi wiadomo jak żegnam ozięble

@Zyzior

Tak podziękujemy wszystkim panią matką Polka od kwiatków i kucharkom

@Pracownik

This reply shows the IQ of the person and level of hate

Czy istnieje możliwość rozwoju w Fareon-Z Nederland B.V.?

@Pytanie

W naszej firmie istnieją możliwości rozwoju, wiele zależy tutaj od wykonywanego zawodu/specjalizacji. Cenimy długotrwałe relacje i staramy się brać pod uwagę zainteresowania naszych pracowników, ich rozwój osobisty, proponujemy np. naukę języka holenderskiego dla zainteresowanych. Jeśli chodzi o rozwój zawodowy – oferujemy kursy obowiązkowe jak i doszkalające – dla elektryków, spawaczy itp. Możliwy jest również rozwój w małych zespołach, liderzy grupy składającej się z 1-2 początkujących pracowników mogą liczyć na wyższą stawkę, zazwyczaj w branży instalacji. Jesteśmy również otwarci na współpracę projektową z osobami posiadającymi własną działalność czy małymi grupami niezależnych specjalistów w danej branży. Pozdrawiamy, agencja Fareon

Emilia
@Fareon-Z Nederland B.V.

Dzień dobry, chciałabym dopytać o wspomniane kursy. Jak wyglądają te obowiązkowe a jak doszkalające? Jak często są one organizowane? Czy ich obszar ściśle dotyczy zajmowanego stanowiska w firmie czy są różnorodne?

@Emilia

Żadnych kursów ta firma nie organizuje chyba że zapłacisz z własnej kieszeni (usunięte przez administratora)

@Pracownik

Dear same anonymous "pracownik" - just throwing out all the frustration and bad emotions out of nothing. Are you afraid of putting your name so we can provide relevant feedback and your situation while you worked in Fareon ? We do believe in Poland there are good and serious honest people that can follow contracts and rules and have no need to tell lies. And they stay more than year or two years with ys . Concerning "paying from your own packets" ? what did you pay exactly ? We pay all the VCA, NEN , Atex or high lift platforms certifications for the people only one condition they don't leave within 3 month on their own decision .

@Emilia

Most trusted and good clients requiring VCA or SCC safety training, for electricians NEN3140 VP or VOP , and for explosive environments like gas or petrochemical industry also ATEX certifications . For installation professions also High lift platform certifications or for scaffolders special dutch certificates. It is best to come with VCA or SCC the rest we arrange .

Jak często w Fareon-Z Nederland B.V. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 9 października na GoWork.pl, obiecują bogaty rozwój.

Matt
@Pytanie

Jakie szkolenia, człowieku? Ta firma to jeden wielki (usunięte przez administratora) Za wszystko musisz płacić z własnej kieszeni. Dziwię się, że to się jeszcze ciągnie. Szkoda nerwów..

@Matt

Drogi Matt, rozumiemy, że pracował pan w naszej agencji? Za co płacił pan z własnej kieszeni? Odzież roboczą zapewniamy, narzędzia również zapewniamy, jeśli ktoś ich nie posiada. Jeśli chodzi o szkolenia to pracownicy ponoszą za nie koszty dopiero w sytuacji, gdy sami kończą z nami współpracę, ale o tym informujemy już na samym początku, więc to nie powina być niespodzianka? Pozdrawiamy, agencja Fareon

@Matt

Hi Dear anonymous again ,"Matt". Maybe if you would put your real name we could put a review on your professional experience in our company and why you are old employee. Our employees have possibilities of development , for example electricians - we always pay for NEN certifications, ATEX when needed , high lift platform curses, flange mechanic courses, VCA ..... (we only take a right to charge back part of the most expensive schoolings if someone left from running project without informing us and lies to us ) Further for employees we give tools for free, repayment of 50 eur for shoes 2x a year , accomodation for free and quality clothing, salaries always as agreed on time every week .. I F EVER we deducted something from salary - then it was according agreements signed in beginning for demages on accomodation or stolen things. We are glad that we are growing and that we have more reliable people each month. We wish you also peace in your mind. ... We could write a book about the stories of people that don't know how to behave and don't have a piece of fairness (and we think lot of other agencies have these experiences )

Nie polecam nikomu tej agencji. Wręcz ostrzegam przed nią

Zrobiony w bambuka

Firma niby Ok, ale na początku tylko. Lubią oszukać, oczywiście zawsze jak każda agencja ma swoją wymówkę. Dla odważnych można spróbować ale trzeba liczyć się z tym że możesz być zrobiony w bambuko. Fareon jest to taka agencja jak inaxtion i oranje group. Jeśli wie kto o co mi chodzi

@Zrobiony w bambuka

Dear anonymous, are you the one who left from us because he was deducted for the braking the agreements ? Like breaking house rules and smoking inside and bringing drunk girlfriends to our accommodation ? Or the one who left because he stole few things from our accommodation? Or the one who we paid expensive certifications and then he decided not to start work without a reason and going to same company where we placed you via other agency so again braking the contract? Please - we are replying to all of these cases - Every cheating and breaking the agreed rules will be penalized and deducted from the salaries as we agree by signing the contract. Who doesnt like these rules doesnt have to start with us. We doing everything , giving good salaries, and taking care best we can for those that are normal , serious, reliable people. We like this job and we doing for 14 years. We listening to all your requests , but there are borders , and if these are crossed we have no reason to beg someone . We want normal reliable cooperation . Further as we can see you are talking bad about other agencies, this means most likely that this behaviour from you happened before in other places and you have had similar experiences. For all those that are reading and taking seriously all these hate reviews of those people 'non able to reflect themselves' we want to tell them that further by us are working 190 people currently from 7 different countries and we also as Dutch Agency employing Dutch people and correct and serious people have work most of the year. We will not reflect hate anymore here and we dont have time for it ,instead we going to work harder for those people who deserve it . Regards, Team Fareon +31-552034101

Jak jest z pakietem medycznym w Fareon-Z Nederland B.V.? Można dołączyć rodzinę?

@Pytanie

Yes, there is such a possibility. To receive more information, please contact our administration department (administratie@fareon.nl)

KrissJ

Chciałem się zapytać, jakież to ogromne doświadczenie trzeba mieć aby montować kanały wentylacyjne przez Waszą firmę. Pracowałem prawie 8 lat w Holandii z czego prawie 4 lata pracowałem przy budowie Klimatyzatrów przemysłowych, które później montowałem i serwisowałem na obiektach użyteczności publicznej szpitale,banki, urzędy. Pracowałem też na stoczni w miejscowości papenburg w Mayer Werft Papenburg montując owe klimatyzatory na statkach pasażerskich. Starałem się u Państwa o prace przy montażu kanałów wentylacyjnych, byłem gotów przyjechać swoim samochodem, który miałem kupić specjalnie do tej pracy, o narzędziach nie wspomnę. Jestem osobą asertywną, samowystarczalną gotową podejmować ryzyko. Ale po oględzinach mojego CV stwierdzono, że klient jest wymagający a ja nie mam doświadczenia. Jakież to skomplikowane zajęcie musi być, skoro potrafiłem z rysunku technicznego zbudować klimatyzator przemysłowy gabarytami przypominający nieraz ciężarówkę (wielka chłodnica, wentylator,system osuszania, wyciszenie dzwięku) zamontować go później na dachu lub w obiekcie np. ogromny szpital w Den Bosh a nie nadaję się do montażu kanałów wentylacyjnych, które podejżewam właśnie do tych klimatyzatorów będą montowane. Jestem zdumiony wymaganiami Państwa firmy i życzę sukcesów w rekrutacji.

@KrissJ

Panie Krzysztofie, zalecane doświadczenie na stanowisku, na które pan aplikował to minimum 2 lata, więc moim zdaniem nie jest 'ogromne' jak pan to ujął. Sam pan przyznał podczas naszej rozmowy telefonicznej, że nie ma pan do końca doświadczenia w instalacji wentylacji, raczej klimatyzacji, a pana CV to tylko potwierdza. Powiedział pan, że samochodu aktualnie pan nie posiada, nie wspominając przy tym o planach zakupu etc. Zapraszam do śledzenia aktualnych ogłoszeń. Co jakiś czas potrzebujemy też monterów klimatyzacji i tu pana doświadczenie będzie z pewnością wystarczające.

@Fareon-Z

Pani Oktawio, jak Pani myśli skąd wzięło się moje doświadczenie zawodowe ? Otóż doświadczenie zawodowe wynikło z tego, że byłem w stanie nauczyć się pewnych umiejętności, bo poprzedni pracodawcy dali mi szansę się wykazać. Inteligentny człowiek nie jest małpą, którą trEba pilnować, żeby nie popełniła błedów.

@KrissJ

Czy jak bym skłamał w CV, że montowałem 2 lata kanały wentylacyjne w pracy, którą wykonywałem wcześniej, to uwierzyłaby Pani, że jestem osobą kompetentną na to stanowisko? (usunięte przez administratora) Przekonała się Pani o tym opisując niedawno historię dwóch, jak to Pani ujęła "pracowników z ulicy" Tak czy siak, dziękuję Pani za odpowiedź. Pozdrawiam

@KrissJ

Panie Krzysztofie, to nie jest kwestia tego, w co ja wierzę i co panowie wpisujecie do swojego CV. Czy oszukujecie, czy nie. Proszę mi wierzyć, że to zostaje szybko zweryfikowane przez klienta na miejscu pracy, a panowie, którzy minęli się z prawdą w CV zostają w ciągu kilku dni odesłani do domu. My tracimy czas, państwo pieniądze, więc wychodzę z założenia, że obie strony chcą raczej unikać takich sytuacji. Klient od pierwszych godzin pracy oczekuje efektywności, na miejscu niestety nie ma czasu na naukę i nabywanie doświadczenia. Również dziękuję za odpowiedź i życzę miłego dnia!

Krzysztof ZZP
@Fareon-Z

W wentylacjach czy klimatyzacjach kanaly sa montowane identycznie zadnego dodatkowych kwalifikacji nie potrzeba. Z kad te kryteria. Podejrzewam ze rekruter potrzebuje ludzi o niskich kwalifikacjach aby nie placic za wiele a i zawsze znajda wymówke aby odrzucic kandydata z dobrym CV uzasadniajac swoim zdaniem. Na coz praca dla Polakow za granica to juz przyslowiiwe niewolnictwo. Szkoda ze Polak dka Polaka jest sola w oku.

JZ

Witam zainteresowanych. Pracuje w Fareon Z. od czerwca ubiegłego roku i cały czas tu jestem ???? I nie jestem desperatem :) obserwuje na bieżąco oferty w Holandii pewnie byśmy chcieli ale nie ma lepszej oferty w tym momencie niż Fareon i utrzymuje się to już pare miesięcy. Jeśli chodzi o prace w tej agencji to szczerze polecam ale dla tych którzy chcą pracować. Wiadomo nie ma agencji idealnej i wiem ,że w innych agencjach problemy opisane poniżej to pikuś (mam tam znajomych) Wyjeżdżając na rozłąkę w poszukiwaniu lepszej kasy każdy by chciał dla siebie jak najlepiej i przy okazji nic nie wydać i zarobić miliony monet -ale realia sa takie ze trochę więcej chęci i zrozumienia da więcej plusów w przyszlosci jesli chodzi o współpracę z Fareon. Krótko : początki są trudne i jeśli agencja zatrudnia ponad sto osób trudno jest czasami dograć zakwaterowanie + projekt w miare blisko chaty. Swoje sie trzeba przemęczyć ( czas trwania około 2-3 tyg do miesiąca) - mnie też wkurzało że nie mogę powiesić obrazków na ścianie tylko ciągłe przeprowadzanie się, ale po lepszym "poznaniu się" z dwóch stron a w zasadzie 3 bo jeszcze klient dla którego robicie robote - wychodzi to całkiem przyzwoicie. Elektronarzędzia -nowe zestawy dobry sprzęt, mieszkania sa gorsze i lepsze trzeba trafić a przede wszystkim trzeba dbać na bieżąco wtedy nie ma syfu. (usunięte przez administratora) robią osoby które mieszkają a nie agencja. Płatności zawsze na czas ,projekty gorsze i lepsze i zawsze mozna znalezc jakies wyjscie ,nie zawsze z dnia na dzień ale z reguły jak ktoś chce to się uda. Fareon jest elestyczny i to jest bardzo duży plus. Poniżej opisanej sytuacji nie znam wiec nie chce komentować ( nigdy nie bylo kart paliwowych) ale potrafie sobie wyobrazic, ale tak jak pisalem nie od razu bedzie (usunięte przez administratora) -okres przejsciowy musi byc, dla przykladu: Fareon bierze gościa z ulicy na papierze doświadczenie level expert , dostaje pokój JEDNOOSOBOWY( w innych agencjach dwójeczka :),ubrania dobrej jakosci, narzędzia ,agencja wynajmuje chate ,moze i placi za VCA inwestuje w goscia itd i gość idzie do pracy i po godzinie oświadcza ze sie nie zna bo naściemniał w CV i kanały robi pierwszy raz :) (autentyk :) Klient to też widzi i nie każdy czasem sie nadaje - stąd okres przejsciowy i dogrywanie adresu blisko pracy itd co chwile trwa wiadomka :),dotarcie sie -trzeba sie tez sprawdzic w pracy tu jest weryfikacja - pozniej juz jest naprawde spoko. Podsumowujac jest naprawde ok wystarczy troche chęci i zrozumienia a wszystko sie ulozy. Widze ze firma sie rozwija wiec moze byc tylko lepiej:) wiem to brzmi jak slogan reklamowy i nawet nie przypuszczalem ze napisze same superlatywy ale pisze jak realnie to wyglada z mojej strony i z kolegow ktorzy tez pracuja w Fareon juz jakis okres czasu. Sa jeszcze 3 agencje które oglaszaja sie regularnie na stanowisko montera wentylacji - tu warto porownac warunki i sprawa jasna . Pozdrawiam i powodzenia!!

Rob
@JZ

Czytaja to wszystko rece opadaja,jednak jak Pani Kasia byla to porzadek był i fajnie sie to krecilo.

Marcin
 Rekomendacja

W dniu wczorajszym został przydzielony nowy koordynator. Problemy i kwestie niedopowiedziane zostały rozwiązane pozytywnie. Jestem pozytywnie nastawiony na dalszą współpracę z firmą i nowym koordynatorem.

Od 3 tygodni jestem pracownikiem i żałuję. Przeprowadzka po 2 tygodniach choć zapewniano że będziemy tam zakwaterowani pani Oktawia z biura traktuje cię jak byle (usunięte przez administratora) Zapewniała kartę paliwową do pojazdu wypożyczonego a tu zaledwie 10 centów zwrotu za kilometr czyli dopłacam do dojazdów do pracy około 25 euro na tydzień to jeszcze za pojazd 40 euro zabierają. w mieszkaniu (usunięte przez administratora) śmierdzi pleśnią nie polecam jeszcze 2 tygodnie do końca kontraktu i do domu

@Pracownik

Panie Konradzie, panie Marcinie – nietrudno panów zidentyfikować, jesteście jedynymi Polakami w firmie, którzy wynajmują auto ze względu na brak posiadania własnego środka transportu. Skoro chcą panowie dzielić się tą historię publicznie, nie ma problemu. Opowiedzmy historię z obu perspektyw – panów i nas jako agencji. Zareagowali panowie na nasze ogłoszenie. Ustalona stawka 570e – 40e/os. za wynajem samochodu, do tego zwrot za ubezpieczenie zdrowotne ok. 80e i pieniądze wakacyjne 110e/m-c. Pensja netto 2700e, jeśli doliczyć koszty zakwaterowania daje nam to sumę 3300e netto na m-c przy podstawowych 40 godyinach pracy, nadgodyiny są płatne dodatkowo. Jeśli to wciąż panów nie satysfakcjonuje, możemy nawet dziś zakończyć współpracę i będę zadowolona oferując panów stanowiska osobom, które bardziej docenią te pracę i proponowane warunki. Ale wróćmy do panów historii w naszej firmie. Zostają panowie wrecz 'zgarnięci z ulicy' podczas problemów z inną, wcześniejszą agencją, która wedlug was oszukiwala i byla niewyplacalna. Ja ze swojej strony jak najszybciej poswiecam sporo czasu na rozmowe kwalifikacyjna z wami, kontakt z sales managerem i wytlumaczenie mu waszej sytuacji, jego proby 'sprzedania was' klientowi. Duzo czasu i energii, przy tym pospiech, bo panowie musza sie natychmiast wyprowadzic z zakwaterowania firmowego. Udaje sie, klient was akceptuje, moj telefon z dobra wiescia i co slysze? Ze w sumie inna agencja chce was zatrudnic, ale ponoc to my oferujemy lepsze warunki. Krecicie nosem niewiadomo na co, ale ostatecznie wybieracie z laska nas (kasa). Znajdujemy i oplacamy wam mieszkanie wczesniej, zebyscie nie byli bez dachu nad glowa mimo ze do startu pracy pozostao kilka dni (grunt, ze nie wy za to placicie). Nie przychodzi wam do glowy, zeby zwyczajnie po ludzku podziekowac za nasze trudy, okazac jakas wdziecznosc. Nie oczekiwałam tu wielkich dziękczynnych słów, ale przynajmniej innego, normalnego zachowania z panów strony. Zaczynacie prace i co sie okazuje? Jeden z panow nie wykonuje dobrze swoich obowiazkow, klient jest niezadowolony, obniza cenę za pana i w zasadzie daje do zrozumienia, ze chcialby wymienic pana Konrada na kogos innego, wysyla nam zdjecia pana pracy, nie wyglada to dobrze. Dzwonie do pana z informacja, ze niestety klient jest niezadowolony, pytam, czy ta konretna rzecz jest dla pana problemproblematyczna, czy nie ma pan w tym doswiadczenia, prosze o poprawe, sales wstawia sie za panami u klienta - zeby dac wam obu szanse, bo pracujecie razem, mieszkacie, dojezdzacie razem, ze jesli pan zostanie zwolniony, pan Marcin zostanie obarczony podwojnymi kosztami za dojazd samemu. Udaje sie, klient daje szanse, a my nie obnizamy pana stawki nawet o 1 euro (mimo, ze klient nie placi juz za pana tyle samo). Sytuacja sie uspokaja, do momentu pewnego incydentu. Po kilku dniach nastepuje moje przeoczenie, zapominam przekazać informację o przeprowadzce na czas (choc recepcja parku twierdzi, ze dostali panowie tez list nt. opuszczenia mieszkania, tu informacja byla juz ponoc dostarczona na czas). Zamiast choc minimalnie docenic, ze przeprowadzamy was o 20 km blizej miejsca pracy, slysze wyzwiska i przeklenstwa pod swoim adresem i panow komentarze, ze zepsuje sie wasze jedzenie z lodowki (przez kilka godzin musicie czekac na dostep do nowego mieszkania). Tak przy okazji, za te ‘stracone’ godziny na przeprowadzkę również panom płacimy. Malo tego, w pracy chodzicie naburmuszeni, opowiadacie o zepsutym jedzeniu i naszej agencji, ktora jest tak zla, ze chca panowie zakonczyc wspolprace. Rozumiem, że poprzednia agencja była równie zła? Ja jednak myślę, że problem leży gdzie indziej... Widzac te slowa przeslane przez klienta, przecieram oczy ze zdumienia. Z mojej strony moge powiedziec, ze panow temat uwazam za wyczerpany, moje granice empatii, cierpliwosci i zrozumienia (jako pracownika tej firmy, ale tez jako czlowieka) zostaly zdecydowanie przekroczone. Sami wyraziliscie juz zdanie, jakie jest wasze stanowisko nt. pracy.

@Pracownik

Cześć druga komentarza: Ot taka nagroda za wyciągnięcie ręki do panów, za chęc pomocy. Wyszlam do was z dobrym sercem, a zwyczanie mnie nabraliscie. Wierzylam, ze jestescie specjalistami i profesjonalistami. Co slysze w zamian? Ze traktuje ludzi jak...komentarz usunięty przez administratora. Prosze o przyklad, co takiego robie? Czy zrobilam panom cos zlego? Czy wydarzylo sie cos, co wczesniej nie bylo uzgodnione? Chce dla pracownikow jak najlepiej, wykazuje sie duza empatia, jesli czegos nie wiem, nie mam problemu z przyznaniem sie do tego i rzetelnym sprawdzeniem informacji w celu unikniecia panstwa rozcarowan jak w waszym przypadku - poszlismy na reke z wynajmem samochodu. Koszt wynajmu samochodu dla nas to 430e, wam potracamy w sumie 346e. Kilometrówka nie jest żadną tajemnicą, zasada dla wszystkich taka sama, 0,10e za kazdy przejechany kilometr. O tym panom wspominałam, jakoś wtedy wam pasowało. A karta paliowa? Nigdy o tym nie rozmawialiśmy, nie zapewniamy czegoś takiego (kto wtedy sprawdzałby wasze prywatne podróże po Holandii?). Zamiast tego płacimy za kilometry na trasie zakwaterowanie-praca. Chyba jest to sprawiedliwe rozwiązanie? Ze względu na natłok pracy nie zawsze mam czas na natychmiastowe odebranie telefonu, ale zawsze staram sie oddzwonić lub chociaż odpisać. Staram się reagować na państwa pytania czy problemy, niczego nie zostawiać bez komentarza, ze względu na szacunek, który dla mnie jest czymś naturalnym, ale niestety nie dla każdego. Mam wrazenie, ze niektorzy tylko czekaja na najmniejsze nasze/moje potkniecie. Jeśli chodzi o osoby wypisujące tutaj negatywne komentarze – osoby, które dla nas pracują (170 pracowników) raczej nie mają czasu na wypisywanie opinii tutaj, omawiamy problemy na bieżąco i staramy się je od razu rozwiązać, a nie opowiadać kłamstwa czy pisać hejterskie komentarze. Pracuje w zespole profesjonalistow, ludzi nierzadko poswiecajacych swoje wieczory, weekendy, zeby rozwiazywac panstwa problemy. Szefostwo bardzo docenia specjalistow, osobiscie bardzo angazuje sie w dzialalnosc firmy, są sprawiedliwi, wszyscy jestesmy, a przynajmniej sie staramy. Przywiązujemy wagę do jakości państwa pracy, jeśli dla państwa nie jest to ok, mozecie państwo szukać innej drogi, gdzie indziej. Na koniec chce tez powiedziec, ze dostaje przez telefon mnostwo dobrych, cieplych komentarzy, milych slow, wyrazow szacunku, podziekowan za pomoc. Jest mi ogromnie milo to slyszec i chcialabym jeszcze raz w imieniu swoim i firmy serdecznie Panstwu podziekowac. Nieraz czuje sie wręcz wzruszona i zwyczajnie szczęśliwa, bo jest ktos, kto tę ciezką pracę docenia. W takich chwilach widze sens tego wszystkiego, daje to ogromną motywację, kopa do działania. Niestety opinie na tym forum zazwyczaj pochodzą od ludzi, którzy nie potrafią spełniać podstawowych wymagań firmy i szukają najprostszych rozwiązań, najczęściej sami łamią reguły. Z drugiej strony to dobrze, że potencjalni kandydaci widząc to, rozumieją zapewne, że każda historia ma zawsze dwie strony/perspektywy. Lubie swoja prace i jestem dumna, ze pracuje w tak fajnej firmie z zespolem profesjonalistow (mam tu na mysli kolegow z biura, a także naszych pracowników). Wierze mocno, ze potencjalni kandydaci widzac te opinie, ale też nasze komentarze wykażą się zdrowym rozsądkiem i sami to ocenią. Drodzy państwo, szanujmy się! Przy tym odrobina pozytywnego podejścia, empatii, pokory i autorefleksji mile widziana! :) Pozdrawiam, Oktawia

Witek

Nie dość że tak mało płacą to musi mieć własne narzędzia. Porażka

Fareon-Z Nederland B.V.
@Witek

Hi Mr. Witek, most of the people applying for the jobs with us already have their own tools. They know it raises their chances to being real independent professionals, they want to rely on themselves. On the other hand Fareon provided more than 39 new sets of accu tools in 2019, mostly for people or groups from electro and installatie sector. We do always help with tools, reasonably. When it comes to salaries, there are many factors which we take into consideration before telling what is and what is not a good salary. Some people search for quick jobs with higher rates, but then they have to take the risk of not having another project for a longer time, which makes them earn less throughout the year and also they are nervous about this unstability. I must say that many times new candidates in Fareon start with the salary where they would have to work for two or three years in many other job agencies not even in NL. There are employees of ours who earn way more than you may have experienced, but they have proven special skills and built their professional reputation over the years. It starts and ends with a candidate, but it doesn't come instantly. Kind regards, Tomas

Robert

Zakwaterowanie zmieniali co 2 tygodnie, pracowałem jako monter wentylacji, na mieszkaniach brak miejsca w lodówkach na żywność, podejście do pracownika bardzo kiepskie, Pan Tomasz ignoruje odpowiedzi, zwraca się do Polaków jak do gorszego gatunku, jest bezczelny, faworyzują Słowaków, nie polecam

Fareon-Z Nederland B.V
@Robert

Good afternoon, Mr. Robert - yes you worked for Fareon for a couple of weeks as an air duct fitter. You changed the projects, that is why you also changed the acco and there was a reason behind it - two times bad reference from the client. Then you said you can do electro-installations, so we gave it another try, but again it was not a success. Please let me say a couple of words about the ignorance - as far as I remember you've been in touch with two colleagues of mine (from the recruitment department), who were dealing with all you requests. I sent you one email to which you never reacted back. I do not, (neither does anybody at Fareon) make any differences among people based on their nationality. There are differences based on skills, experience and attitude of people, which is natural and they are reflected in the projects. There are Polish, Czech, Ukrainian, Italian, Slovak, Hungarian and Romanian employees of Fareon and also two internal employees in out team who are Polish. We have more than 30 Polish gentlemen at this moment and we do appreciate their work. Many of them have more stable jobs, better salaries and better accommodations than the others, but again, it is not based on the nationality. We aim to bring the best service for the people who are doing their best too. You had your chances, it did not work. Either way we wish you all the best in the future. Kind regards, Tomas.

W temacie

Wszystko dobrze tylko dlaczego firma wymaga od pracowników swojego samochodu ?Przecież teraz agencje od przysłowiowych pomidorków daj samochody ?

Adam
@W temacie

Chyba na myśli stanowisko przedstawiciela handlowego, ale widziałem też dużo ofert na stronie firmy na stanowiska, które nie wymagają używania samochodu. Składałeś CV na któryś z wakatów i mógłbyś przybliżyć przebieg rozmowy kwalifikacyjnej?

W temacie 2
@Adam

Nie żądnego przedstawiciele..Kiedyś pytałem się o stanowisko spawacze na prefabrykacje w północno -wschodnie czesci Holandii -tak wymagali samochód a jeśli Panu wypożyczymy to utniemy z Pensi czego nie rozumie przeciecz tak agencja i tak zarabia na pracowniku ?Ogólnie bardzo mi się nie podobało styli sposób rozmowy z Panią z tego biura >

@W temacie

Szanowni Panstwo, do kwestii samochodow (jak i wielu innych kwestii zwiazanych z zatrudnieniem) podchodzimy indywidualnie. Przede wszystkim stawiamy na wykwalifikowanych, starannie wyselekcjonowanych pracownikow, co wyroznia nas na tle innych agencji. Nasi pracownicy pracuja indywidualnie lub w parach, w tym przypadku posiadanie prywatnego samochodu jest najbardziej komfortowym rozwiazaniem dla obu stron. Agencje oferujace samochody sluzbowe zazwyczaj wykorzystuja liczbe miejsc w samochodzie do maksimum, my nie dzialamy w ten sposob. Pracujemy w roznych sektorach, roznych projektach, roznych miejscach. Oferujemy darmowe zakwaterowanie i oczywiscie zwrot za kilometry, co wg nas jest uczciwym, rozsadnym rozwiazaniem. Tak jak wspomnialam, podchodzimy do tego indywidualnie i zawsze staramy sie odpowiednio wynagradzac zasluzonych pracownikow. Opcja wynajmu auta tez wchodzi w rachube, tak jak wspomnialam jest to kwestia indywidualna. Jesli sa Panstwo zainteresowani nasza oferta (aktualnie poszukujemy tokarzy i frezerow CNC oraz elektrykow), prosze o kontakt: (usunięte przez administratora) +48 579104751

Robert

Czy firma funkcjonuje bez zmian? Jaki jest powód takiego milczenia?

FAREON-Z
@Robert

Dzien dobry Panie (usunięte przez administratora), Oczywiscie ze firma funkcjonuje, zapraszam do kontaktu :) Poszukujemy na projekty do Holandii glownie spawaczy TIG, MIG/MAG, Monterow Wentylacji, Monterow tryskaczy, Elektrykow I oczywiscie Programistow CNC. Pozdrawiam Katarzyna Makiela +48 32 7466941 +48 579104751 image.png Fareon-Z Nederland B.V., Lange Amerikaweg 67, 7332 BP Apeldoorn, +31-552034101 Kpt. Nalepku 10, 03101 Lipt. Mikulas, SK, +421-44-3240560 katarzyna@fareon.nl

Zostaw merytoryczną opinię o Fareon-Z Nederland B.V. - Apeldoorn

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Fareon-Z Nederland B.V.?

Zobacz opinie na temat firmy Fareon-Z Nederland B.V. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fareon-Z Nederland B.V.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 4, z czego 0 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Sierpniu 2022r.

Fareon-Z Nederland B.V.
Przejdź do nowych opinii