Bazy i Systemy Bankowe

Bydgoszcz

Bazy i Systemy Bankowe

Opinie o Bazy i Systemy Bankowe

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Kuba

Dobra firma pracuje nad wysokomi standardami i w związku z tym ma duże wymagania ale to tylko dobrze świadczy!!

Lidia

Obecnie trwa rekrutacja między innymi na stanowisko Front – End Developer: http://www.bsb.pl/kariera/oferty-pracy.html. Jeżeli jesteś pracownikiem firmy Bazy i Systemy Bankowe, zachęcam do podzielenia się opinią na temat współpracy. Jak ocenisz atmosferę panującą w miejscu pracy? Czy pracodawca oferuje benefity? Te i wiele innych informacji mogą okazać się decydujące dla kandydatów chcących podjąć współpracę z tą firmą.

anonymous
@Lidia 07.05.2018 21:50

Przyszło dwóch programistów na front end i skończyło się tym że szukają obecnie nowej pracy bo projekt do którego szukano speców był w DevExpress, JavaScript (od strony frontu). Męczyli się z nim 3 miesiące i skończyło się tworzenie ekranów. Wrzucono ich na stałe już na back-end. Protesty "nie jesteśmy od C#" skończyły się reprymendą dyrektora "Programista musi być uniwersalny, jak nie umiesz to masz się nauczyć C#, Javy czy co akurat jest potrzebne. Jesteśmy małą firmą i nie będziemy zatrudniać osób które nie chcą się wszechstronnie rozwijać". :)

Lidia

@prog widzę, że niestety nikt nie udzielił Ci jeszcze odpowiedzi. Próbowałeś ze swoimi pytaniami zwrócić się bezpośrednio do firmy? Kontakt znajdziesz m.in na jej stronie internetowej http://www.bsb.pl/kontakt.html

prog

Witam. Czy jest szansa tutaj dostać pracę jako programista bez doświadczenia? mam różne portfolio ale tylko w język PHP/MYSQL/JS/JQUERY . No ale JAVĘ także znam (może nie aż tak wybitnie ale znam) i douczam się springa. Mam tylko w Javie mały projekt oparty na tabeli (sortowaniu i czytaniu z bazy danych poprzez model).

Qwerty.1

^^ Problemem w tego typu spółkach jest to, że są one spółkami córkami firm państwowych; w tym przypadku NBP. Co oznacza, że jak zawieje u góry, (ktoś nie spodoba się Jarkowi) to potem kaskada leci w dół i czy jesteś dobrym czy słabym Prezi to "doesn't matter", bo nie liczy się czy jesteś dobry czy słaby ale kogo znasz; tak samo jak między dzieciakami na podwórku pod blokiem. Wszędzie jest albo biznes albo plecy. Wg mnie lepiej lecieć tam gdzie jest biznes, przynajmniej rozumiesz reguły gry - jesteś wartościowy zarabiasz, jak nie - wypadasz. A tutaj to, że powtórzę: doesn't matter; wylatujesz i nawet nie wiesz dlaczego. Ot co. Państwówka zawsze będzie obarczona czyimiś niezrozumiałymi (losowymi) decyzjami. A biznes to kasa - masz logiczny punkt zaczepienia. Może i jesteś wykorzystywany ale rozumiesz reguły. Oczywiście najlepiej mieć własny biznes i wybierać sobie z kim chcesz działać. Czego wszystkim życzę.

Qwerty

Ponoc po odejsci slawetnego MT sie zaczelo prostowac

Qwerty.1

^^ To wspaniale, że oferują pracę i wynagrodzenie, czego chcieć więcej?

red

jest praca u nich jako Programista oferują naprawde sporo bo np. umowę o pracę, wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia i kompetencji no i ubezpieczenie na życie.

pm

@eliza mylisz się. nie mam złej opinii o tej firmie. nie znam jej. właśnie przez to forum usiłuję uzyskać trochę więcej informacji. cenię profesjonalizm, a przez to ogłoszenie firma wygląda na mało profi.

pm

Na pracuj widzę że szukają pm'a. Oferta trochę śmieszna, bo piszą, że zapewniają laptop i telefon. To tak jakby napisali, że dają krzesło i biurko. Nie wiem co sądzić o tej firmie. Może ktoś z obecnych lub byłych napisze czy warto startować, jaka atmosfera, projekty, zarobki. TIA

Qwerty.1

Ciekawym co też w mojej "starej" firmie. Chłopcy "radarowcy", którzy przetrwali. Puścicie pary trochę? Miotła już wymiotła, czy to jeszcze nie ten termin? Kto ostatni gasi światło! Rozumiem, że światło jeszcze się pali... choć słabym płomieniem.

UIUI

Mam wrażenie że część komentarzy pisze dział hr, rozstrzygam wątpliwości - płaca marna.

wapież

Dobre zarobki w BSB? Hahaha, chyba jak ktoś przechodzi z pracy na kasie w markecie do IT to może. Firma ma nienajlepszą opinię w całym mieście. Słaba atmosfera, kiepskie zarobki i "góra" pożal się Boże...

k

Który z modeli systemu bankowego anglosaski czy reński lepiej sprawdza się w warunkach korzyści ?

JAVAm jeszcze pokaże :P

Miotła teraz siedzi.. chyba już nikt nie ma wątpliwości ze ta firmę prawie rozwalił. Wymiana doświadczonej kadry na studentów, obniżenie morałów, utrata klientów...itd.. już za AA było lepiej, bo ten przynajmniej wiedział ze programista to nie klepacz kodu. BSB polecam na start, zgodnie z przysłowiem "co Cie nie zabije to Cie wzmocni :)"

jasio

Niedługo zmiana szefa w NBP to i przyjdzie miotła do BSB. Będzie się działo.

szakul

Dziwna firma. Na rozmowie kwalifikacyjnej test - rozwiązałem bardzo dobrze - zostałem zaproszony na podpisanie umowy, a tam gość, który wygłasza poglądy o ludziach, których mówić na jego stanowisku nie przystoi, żenujące prostactwo. Nie wyobrażam sobie pracować w takiej firmie. Test wypadł dobrze, mimo to jakieś teorie na temat mojej wiedzy i możliwości mojej wyobraźni, dziwne dywagacje i ogółem nonsens, wszystko po to chyba żeby kandydata zbić ze stawki, którą oczekuje.

mała

Witam. Zaproszono mnie na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko specjalisty analizy biznesowej. Obecnie mam pracę ale szukam czegoś nowego. Nie chcę natomiast spaść z deszczu pod rynnę. Myślałam, że tutaj jest ok ale jak przeczytałam te wszystkie opinie o firmie to się przeraziłam. Napiszcie mi tak szczerze czy jest sens tam się pchać a jeśli tak to jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na specjalistę?

Qwerty

zapewniają szkolenia, raz na 5 lat :)

NowyZeus

@jaco: Proponują umowę na czas określony -> minimum rok

NowyZeus

czy jeśli nie mam doświadczenia (prosto po studiach) i nie znam angielskiego to mam po co aplikować na stanowisko specjalisty do analizy biznesowej?

majkauos

a jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

zz45

wojciech seliga powiedzial, ze najwiekszym assetem firmy programistycznej sa programisci. Niestety firma nie potrafi zrozumiec, ze programisci zarabiaja powyzej najnizszej krajowej - ci poczatkujacy, ci sredni powyzej sredniej krajowej, a ci dobrze to wiadomo, ze to co sredni plus jeszcze troche. zeby ta praca byla chociaz rozwojowa to mozna by bylo zrozumiec niskie place. chociaz podejscie do pracownika jakby mieli to juz spory plus, ale nie, oni wiedza lepiej ;)

AnnnnaMaria

Nie pracuje już w BSB, ale to było do przewidzenia i można było dawno odciąć działy nierobów. 2 lata temu głośno było na korytarzach ...jeśli nowy właściciel pozbędzie się "garba" to życzę wszystkiego dobrego firmie i tylko tak można to rozwiązać. Po co w takiej małej "spółce" parter i pierwsze piętro. Globalizacja!

obserwator

Też niedawno usiłowałem coś tu zamieścić... Ktoś myśli, że jak nie ma informacji na tej stronie to ona nie istnieje. A jest wiele serwisów częściej odwiedzanych. Profesjonaliści wiedzą. Życzę firmie powodzenia.

Qwerty.1

Kilka dni temu zamieściłem swój post, który został usunięty. Ciekawe, jak długo przetrwa ten, który właśnie piszę. W poście tamtym poinformowałem, że BSB, a raczej jego właściciel, czyli NBP ogłosiło przetarg o treści: "Świadczenie usług doradczych w procesie zbycia udziałów spółki Bazy i Systemy Bankowe Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy" na stronie przetargi kropka pe el. (kto szuka ten znajdzie). Zatem - może trochę przestrzeliłem się z miesiącami ale ostatecznie to właśnie przewidywałem kilkanaście miesięcy temu. Ciekawe co teraz? Macie pomysły?

Andromeda

R.I.P - BSB Sp. zoo

obserwator

Bez komentarza. Zainteresowani wiedzą o czym piszę.

LL

Oby firma pozbyła się takich nielojalnych i fałszywych pracowników ja Ty! prędzej kogoś zniechęci praca w BSB w Bydgoszczy nie przez Twoją (pewnie subiektywną) opinie, ale przez to, że tacy ludzie jak ty tam pracują - plujący na prawo i lewo na swojego pracodawcę.

O co kaman
@LL 07.07.2015 20:53

Nie masz bladego pojęcia o co kaman....

Andromeda

Trudo do atmosfery pracy zaliczać mobbing, ciągłe zwalnianie i niezadowolenie z pracowników - ale to już kwestia pojemności i akceptacji czarnej strony mocy przez pracownika

LL
@Andromeda 24.06.2015 18:46

jak Ci tak zle to na co czekasz "andormeda"? być może droga wzdłuż lamperii z PRL'u czeka za Twoim wypowiedzeniem

Zostaw opinię o Bazy i Systemy Bankowe - Bydgoszcz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Bazy i Systemy Bankowe