Bazy i Systemy Bankowe

Bydgoszcz

Bazy i Systemy Bankowe

Opinie o Bazy i Systemy Bankowe

Kuba

Dobra firma pracuje nad wysokomi standardami i w związku z tym ma duże wymagania ale to tylko dobrze świadczy!!

Maja
@Kuba 25.07.2018 10:12

Akurat nie zgadzam się z tym. Prezes co wigilie powtarza ze są firma startowa a studenci którzy posiedzą rok czy dwa uciekają do bardziej prestiżowych firm. Bo maja już na tyle rozeznanie ze zostaną przyjęte na juniorów gdzie indziej a tutaj tylko będą tracić na wartości

@Maja 17.11.2018 11:34

Ale przecież mogą być przeróżne powody, dla których owi studenci rezygnują z pracy w Bazach i Systemach Bankowych na rzecz innej firmy. Nie wypowiadajmy się tu zatem w imieniu wszystkich. Jak przedstawia się atmosfera między tamtejszymi pracownikami? Opowiedz nam trochę o tym.

Polak

Pracowałem w BSB 8 lat. Odszedłem w 2014 roku kiedy prezes się zmienił i były spore problemy interpersonalne (odeszło wtedy prawie 100 programistów w ciągu dwóch lat). Wróciłem po zmianie prezesa, kiedy dyrektor do mnie dzwonił z informacją że firma zmieniła się i teraz wracamy do dobrych praktyk. Z początku pracowało się ciekawie. Później zostałem przerzucany między projektami w Javie i .NET. Kiedy nie nadążaliśmy z oddawaniem projektów otrzymaliśmy zespołem bezpłatne nadgodziny w nagrodę za złe wyszacowanie pracy. Koniec końców, zwolniłem się i wróciłem do zagranicznej konkurencji gdzie nie ma ciągłej presji na czas. Żal mi tylko studenciaków, którzy pierwszą styczność z IT mają w takim stresującym środowisku bez nikogo, kto by ich poprowadził. Bo tak naprawdę wszystkiego muszą uczyć się sami często zdobywając złe praktyki. Ale to Bydgoszcz, większość osób w jakiś sposób miała styczność z tą firmą, bo daje szansę każdemu, co jest plusem. Niestety brakuje tutaj talentów. Znajomi będący tutaj dłużej trochę są zastali w starych technologiach (nowe projekty w Javie 6 w 2017 roku), a osób ze średnim stażem brak. Na plus dodam, że dzięki mnie firma wprowadziła ekspresy do kawy i owocowe piątki.

@Polak 14.10.2018 18:27

@Polak Trzeba przyznać, że Twój staż pracy w Bazach i Systemach Bankowych może imponować. I faktycznie - należy docenić to, iż firma daje szansę osobom zaraz po studiach. A jak to wyglądało z formą umowy dla takich właśnie osób - dostawały od pierwszego dnia stabilny jej rodzaj, czy dopiero po pozytywnym przejściu okresu próbnego?

Lidia

@Kuba Owszem, to bardzo dobrze świadczy o firmie. Zapewne pracujesz w firmie Bazy i Systemy Bankowe. Proponuję zatem, żebyś napisał nam coś o tym pracodawcy. Może wiesz, czy przyjmą ludzi bez większego doświadczenia zawodowego? @Henry Oceny pracowników są rzeczywiście niezastąpione. Pamiętaj jednak, że jeśli nie uzyskasz odpowiedzi na pytanie, to możesz skontaktować się bezpośrednio z firmą http://www.bsb.pl/kontakt.html

Henry

Czy tak dobrze się pracuje, że rzadko tu zaglądacie? Szkoda bo szukam pracy i oceny pracowników są pomocne.

Oeon
@Henry 21.08.2018 17:21

A co chciałbyś wiedzieć?

Lidia

Obecnie trwa rekrutacja między innymi na stanowisko Front – End Developer: http://www.bsb.pl/kariera/oferty-pracy.html. Jeżeli jesteś pracownikiem firmy Bazy i Systemy Bankowe, zachęcam do podzielenia się opinią na temat współpracy. Jak ocenisz atmosferę panującą w miejscu pracy? Czy pracodawca oferuje benefity? Te i wiele innych informacji mogą okazać się decydujące dla kandydatów chcących podjąć współpracę z tą firmą.

anonymous
@Lidia 07.05.2018 21:50

Przyszło dwóch programistów na front end i skończyło się tym że szukają obecnie nowej pracy bo projekt do którego szukano speców był w DevExpress, JavaScript (od strony frontu). Męczyli się z nim 3 miesiące i skończyło się tworzenie ekranów. Wrzucono ich na stałe już na back-end. Protesty "nie jesteśmy od C#" skończyły się reprymendą dyrektora "Programista musi być uniwersalny, jak nie umiesz to masz się nauczyć C#, Javy czy co akurat jest potrzebne. Jesteśmy małą firmą i nie będziemy zatrudniać osób które nie chcą się wszechstronnie rozwijać". :)

Lidia

@prog widzę, że niestety nikt nie udzielił Ci jeszcze odpowiedzi. Próbowałeś ze swoimi pytaniami zwrócić się bezpośrednio do firmy? Kontakt znajdziesz m.in na jej stronie internetowej http://www.bsb.pl/kontakt.html

prog

Witam. Czy jest szansa tutaj dostać pracę jako programista bez doświadczenia? mam różne portfolio ale tylko w język PHP/MYSQL/JS/JQUERY . No ale JAVĘ także znam (może nie aż tak wybitnie ale znam) i douczam się springa. Mam tylko w Javie mały projekt oparty na tabeli (sortowaniu i czytaniu z bazy danych poprzez model).

Qwerty.1

^^ Problemem w tego typu spółkach jest to, że są one spółkami córkami firm państwowych; w tym przypadku NBP. Co oznacza, że jak zawieje u góry, (ktoś nie spodoba się Jarkowi) to potem kaskada leci w dół i czy jesteś dobrym czy słabym Prezi to "doesn't matter", bo nie liczy się czy jesteś dobry czy słaby ale kogo znasz; tak samo jak między dzieciakami na podwórku pod blokiem. Wszędzie jest albo biznes albo plecy. Wg mnie lepiej lecieć tam gdzie jest biznes, przynajmniej rozumiesz reguły gry - jesteś wartościowy zarabiasz, jak nie - wypadasz. A tutaj to, że powtórzę: doesn't matter; wylatujesz i nawet nie wiesz dlaczego. Ot co. Państwówka zawsze będzie obarczona czyimiś niezrozumiałymi (losowymi) decyzjami. A biznes to kasa - masz logiczny punkt zaczepienia. Może i jesteś wykorzystywany ale rozumiesz reguły. Oczywiście najlepiej mieć własny biznes i wybierać sobie z kim chcesz działać. Czego wszystkim życzę.

Qwerty

Ponoc po odejsci slawetnego MT sie zaczelo prostowac

Qwerty.1

^^ To wspaniale, że oferują pracę i wynagrodzenie, czego chcieć więcej?

red

jest praca u nich jako Programista oferują naprawde sporo bo np. umowę o pracę, wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia i kompetencji no i ubezpieczenie na życie.

pm

@eliza mylisz się. nie mam złej opinii o tej firmie. nie znam jej. właśnie przez to forum usiłuję uzyskać trochę więcej informacji. cenię profesjonalizm, a przez to ogłoszenie firma wygląda na mało profi.

pm

Na pracuj widzę że szukają pm'a. Oferta trochę śmieszna, bo piszą, że zapewniają laptop i telefon. To tak jakby napisali, że dają krzesło i biurko. Nie wiem co sądzić o tej firmie. Może ktoś z obecnych lub byłych napisze czy warto startować, jaka atmosfera, projekty, zarobki. TIA

Qwerty.1

Ciekawym co też w mojej "starej" firmie. Chłopcy "radarowcy", którzy przetrwali. Puścicie pary trochę? Miotła już wymiotła, czy to jeszcze nie ten termin? Kto ostatni gasi światło! Rozumiem, że światło jeszcze się pali... choć słabym płomieniem.

UIUI

Mam wrażenie że część komentarzy pisze dział hr, rozstrzygam wątpliwości - płaca marna.

wapież

Dobre zarobki w BSB? Hahaha, chyba jak ktoś przechodzi z pracy na kasie w markecie do IT to może. Firma ma nienajlepszą opinię w całym mieście. Słaba atmosfera, kiepskie zarobki i "góra" pożal się Boże...

k

Który z modeli systemu bankowego anglosaski czy reński lepiej sprawdza się w warunkach korzyści ?

JAVAm jeszcze pokaże :P

Miotła teraz siedzi.. chyba już nikt nie ma wątpliwości ze ta firmę prawie rozwalił. Wymiana doświadczonej kadry na studentów, obniżenie morałów, utrata klientów...itd.. już za AA było lepiej, bo ten przynajmniej wiedział ze programista to nie klepacz kodu. BSB polecam na start, zgodnie z przysłowiem "co Cie nie zabije to Cie wzmocni :)"

jasio

Niedługo zmiana szefa w NBP to i przyjdzie miotła do BSB. Będzie się działo.

szakul

Dziwna firma. Na rozmowie kwalifikacyjnej test - rozwiązałem bardzo dobrze - zostałem zaproszony na podpisanie umowy, a tam gość, który wygłasza poglądy o ludziach, których mówić na jego stanowisku nie przystoi, żenujące prostactwo. Nie wyobrażam sobie pracować w takiej firmie. Test wypadł dobrze, mimo to jakieś teorie na temat mojej wiedzy i możliwości mojej wyobraźni, dziwne dywagacje i ogółem nonsens, wszystko po to chyba żeby kandydata zbić ze stawki, którą oczekuje.

mała

Witam. Zaproszono mnie na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko specjalisty analizy biznesowej. Obecnie mam pracę ale szukam czegoś nowego. Nie chcę natomiast spaść z deszczu pod rynnę. Myślałam, że tutaj jest ok ale jak przeczytałam te wszystkie opinie o firmie to się przeraziłam. Napiszcie mi tak szczerze czy jest sens tam się pchać a jeśli tak to jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na specjalistę?

Qwerty

zapewniają szkolenia, raz na 5 lat :)

NowyZeus

@jaco: Proponują umowę na czas określony -> minimum rok

NowyZeus

czy jeśli nie mam doświadczenia (prosto po studiach) i nie znam angielskiego to mam po co aplikować na stanowisko specjalisty do analizy biznesowej?

majkauos

a jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

zz45

wojciech seliga powiedzial, ze najwiekszym assetem firmy programistycznej sa programisci. Niestety firma nie potrafi zrozumiec, ze programisci zarabiaja powyzej najnizszej krajowej - ci poczatkujacy, ci sredni powyzej sredniej krajowej, a ci dobrze to wiadomo, ze to co sredni plus jeszcze troche. zeby ta praca byla chociaz rozwojowa to mozna by bylo zrozumiec niskie place. chociaz podejscie do pracownika jakby mieli to juz spory plus, ale nie, oni wiedza lepiej ;)

AnnnnaMaria

Nie pracuje już w BSB, ale to było do przewidzenia i można było dawno odciąć działy nierobów. 2 lata temu głośno było na korytarzach ...jeśli nowy właściciel pozbędzie się "garba" to życzę wszystkiego dobrego firmie i tylko tak można to rozwiązać. Po co w takiej małej "spółce" parter i pierwsze piętro. Globalizacja!

obserwator

Też niedawno usiłowałem coś tu zamieścić... Ktoś myśli, że jak nie ma informacji na tej stronie to ona nie istnieje. A jest wiele serwisów częściej odwiedzanych. Profesjonaliści wiedzą. Życzę firmie powodzenia.

Qwerty.1

Kilka dni temu zamieściłem swój post, który został usunięty. Ciekawe, jak długo przetrwa ten, który właśnie piszę. W poście tamtym poinformowałem, że BSB, a raczej jego właściciel, czyli NBP ogłosiło przetarg o treści: "Świadczenie usług doradczych w procesie zbycia udziałów spółki Bazy i Systemy Bankowe Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy" na stronie przetargi kropka pe el. (kto szuka ten znajdzie). Zatem - może trochę przestrzeliłem się z miesiącami ale ostatecznie to właśnie przewidywałem kilkanaście miesięcy temu. Ciekawe co teraz? Macie pomysły?

Andromeda

R.I.P - BSB Sp. zoo

Zostaw opinię o Bazy i Systemy Bankowe - Bydgoszcz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Bazy i Systemy Bankowe