Bazy i Systemy Bankowe
counter
3 105 157 5 1
Dawid

A można pracować zdalnie?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do Bazy i Systemy Bankowe? Na co zwrócić uwagę w trakcie rozmowy na stanowisko Konsultant?

Dawid

A można pracować zdalnie?

@Dawid

Wszyscy pracują zdalnie. Wydaje mi się, że na miejscu jest tylko kilka osób.

Ewelina Nowy wpis
@Help

O, super w takim razie. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Możesz przybliżyć jak wygląda taki dzień na pracy zdalnej? Zastanawiam się czy są sztywno ustanowione godziny czy pracownik sam zarządza swoim czasem.

Help Nowy wpis
@Ewelina

Programowanie grupowe, zatem masz widełki 1 godz (7:30 - 8:30 i 15:30 - 16:30). Zakłada się, że wszyscy są dostępni w czasie od 8:30 do 15:30.

Help2 Nowy wpis
@Help

A potem praca w nadgodzinach bez dodatku i to najczęściej darmowych w zamian za wolne ale 1:1 czyli trochę niezgodnie z prawem pracy.

Czym Bazy i Systemy Bankowe zachęcają? Jakie mają dodatki?

MagicMike
@Pytanie

Są szkolenia wewnątrz firmy, kawa herbata etc standard pozapłacowy. Z płacowych to najwięcej i najpewniej to z pakietu socjalnego , premie na święta ale to zależy od dochodu na członka rodziny - są 3 progi. Tak samo w dofinasowaniu na siłownie, przedszkole etc ale tu kokosów nie ma. Premia roczna była aż raz jak pracuje. Premie za ukończony projekt to wielka loteria ale raczej ciężko na nią liczyć. Zależy jaki projekt i jak pójdzie, a nawet jak pójdzie super to wielu PM'ów ma w (usunięte przez administratora) i nie wnioskuje o premie. Z podwyżkami różnie np. jak ze stażu na normalną umowę to coś rzucą więcej ale raczej lipa. Nie masz np. co roku podwyżki - bo się rozwijasz i jesteś też bardziej wartościowy - tylko jak pójdziesz błagać to może dyrektor Ciebie nie wyśmieje albo wymyśli jakieś dziwne rzeczy które ciężko spełnić. Najłatwiej jak rzucisz papier - czyli najgorsza praktyka - ale to też musisz być wartościowy dla firmy bo tak to Ciebie oleją. Nadgodziny niepłatne (a potrafi być ich dużo czasami), możesz wybrać za nie wolne ale 1:1 co jest średnio zgodne z prawem pracy. Były nawet praktyki, że przy dużej liczbie nadgodzin wypisywali dodatkową umowę zlecenie żeby nie płacić 150% czy 200% stawki. Wybierać też możesz jak pozwolą. Generalnie na rynku Bydgoskim są gorsze firmy ale jest też sporo o wiele lepszych. Tragicznie też jakoś nie jest. Wszystko zależy pod kogo trafisz i jaki projekt.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Bazy i Systemy Bankowe?

Odpowiedź
 Problem
@Pytanie

Monitor (ewentualnie jeden dodatkowy, stary i mały), komputer, szałowe 8G RAMu, kable, telefon stacjonarny, krzesło, podłoga, sufit, 4 ściany

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Nick
Użytkownicy czekają na odpowiedź 169 dni.
 Problem

Mało specjalistów, dużo stażystów. To mówi samo za siebie

Help

Marto - niestety nie pomogę :( Nie znam stawki i nie wiem o co pyta dyrektor. Ale jeśli mogę coś doradzić - stanowisko konsultanta w BSB to stanowisko na którym trzeba umieć się poprawnie wysławiać, cechować się dużą kulturą osobistą i umieć słuchać (w dzisiejszych czasach nie jest to cecha często spotykana ;) ) Jeśli masz takie cechy to bez stresu podejdź do spotkania. Z tego co wiem dyrektor tego zespołu (pomimo że jest duży i wygląda może trochę groźnie :) jest otwartym i fajnym szefem. Warto z nim pracować.

Zosia

@help a jaka stawkę można uzyskać na sam poczatek ?

@Zosia

:) ale za co? Zosia - jak nie powiesz na jakie stanowisko aplikujesz, jakie masz doświadczenie itd. to nie ma sensu mówić o stawkach. Przekrój od juniora do seniora i od pierwszej linii wsparcia (helpdesk) do architektów rozwiązań (poziom wyżej niż stackdeveloper). Do tego dochodzą stanowiska z zespołów wsparcia :) Więc doprecyzuj - może wtedy uda mi się coś na ten temat powiedzieć ;)

Samosia
@Zosia

I tak raczej pensja nie jest konkurencyjna w bdg nie ważne na jakim stanowisku. Jeśli już to próbuj jak najwięcej wynegocjować bo przy podwyżce to wymaga się cudów nikt nie bierze potem pod uwagę że z każdym rokiem jest się więcej wart dla firmy i przy prośbie o podwyżkę u dyra to nie masz szans dużych chyba że na wysmianie. Jak tak dalej pójdzie to najniższa krajowa dogoni pensje w bsb????

@Samosia

To nie informacja tylko wylewanie żali. Staram się tego unikać, bo hejtować można wszystkich i wszystko. Jeśli możesz nam opisać jakiś przykład to napisz. Ja znam kilkanaście osób (analitycy, programiści), którzy - za moich czasów - dostawali podwyżkę. Sam po okresie próbnym taką dostałem. W większych firmach są wyższe płace, ale też wyższe wymagania na starcie i "krótka piłka" w przypadku kiedy jakiś projekt nie wypali. Każdy ma wybór. A wracając do @Zosi - to fajnie byłoby gdyby @Samosia jej pomogła informacją jaką cenę podać na rozmowie (bo ja jak widać nie mogę :) )

Marta
@Help

@Help wiesz może jaka jest stawka na początek jako młodszy konsultant klienta i o co pyta dyrektor na rozmowie ? Pozdrawiam

Czy pracownicy w Bazy i Systemy Bankowe dogadują się między sobą?

Odp
@Pytanie

W moim zespole stare wygi pogardzały nowymi pracownikami.

Ewelina
@Odp

W którym zespole BSB byłeś? Jaki dział? Wiesz, czy dobrze się pracuje tam jako Młodszy Konsultant Klienta?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Bazy i Systemy Bankowe?

@Pytanie

Standardowo w zależności od doświadczenia i stanowiska 3 lub 6 miesięcy.

ExBsb
@Pytanie

ja dostałem po 12 miesiącach i wielu innych też. Nie idź tam. Poprostu zaufaj i tam nie idź.

@ExBsb

@ExBSB - a jakie miałeś warunki wstępne? Przecież to się ustala przed podpisaniem umowy. Z tego co wiem - 12 miesięcy to wyjątkowe przypadki gdy ktoś nie ma wymaganych kompetencji a ma chęci. Czasami były takie przypadki. @Pytanie - nie ufaj tylko myśl :)

Edward
@Help

Widzę, że nasz dobrze firmę. Mógłbyś napisać, czy można liczyć na szkolenia branżowe, językowe lub jest możliwość zrobienia uprawnień? Z góry dziękuję za odpowiedź.

@Edward

@Edward - co dokładnie masz na myśli? Bo w tej firmie od 3 lat szkoleń jest na potęgę. Szkolenia są głównie w zespołach programistów, analityków i testerów. Robili też szkolenia sprzedażowe, dedykowane pod IT (ale to jednostkowo). Wszyscy kierownicy projektów muszą certyfikować się z metodyki do poziomu Practitioner (ale to raczej warunek bycia u nich kierownikiem niż szkolenie same w sobie). Szkoleń językowych jednak nie ma :( - oni dopiero "ocierają" się o klientów obcojęzycznych, więc pewnie nie widzą uzasadnienia. Pewnie były też inne, ale aż tak dobrze firmy nie znam :)

wiktor

w firmie można odnaleźć całą masę ludzi którzy nie nadają się do funkcjonowania w społeczeństwie, nie mówiąc już o współpracy na przyzwoitym poziomie. najzabawniejsze jest to, że im wyższe stołki tym ludzie bardziej niekompetentni. o tym szuszfolu z biura bab i kołczu drużyny piłkarskiej nawet nie warto wspominać

RedLipstickMoster

BSB niezmiennie, od lat, pozostaje pracodawcą ostatniego wyboru dla bydgoskich adeptów programowania. Nie ma się co temu dziwić: stawki znacznie ponizej średniej rynkowej i zwykłej przyzwoitości, stare technologie i ludzie (pomimo wieku) z mentalnością starych komuchów. O patologiach w firmie można by pisać długo i obszernie, ale najlepiej ducha tego folwarku odda kilka smaczków: -Nową miłą tradycją jest owocowy wtorek/czwartek itp - firmy wystawiają banany, pomarańcze, kiwi i każdy bierze sobie coś na śniadanie. W BSB zarząd wie, że nie można być zbyt dobrym dla pracowników, bo jeszcze z dobrobytu w głowach im się poprzewraca. W każdy owocowy dzień na ponad sto osób są dwie skrzynki owoców - czyli jabłek przemysłowch. Jeśli ktoś nie wie co to jest, to spieszę z wyjaśnieniem: max 6 cm średnicy - albo twarde, albo nie pierwszej śweżości. Podobno są banany, ale ludzie przychodzą przed 7:30, żeby zaznać tego luksusu i starcza tylko dla kilku najbardziej walecznych. PS. Jabłek czasami o 8:20 też już nie ma:) -Są miejsca gdzie można zarobić mniej niż w BSB: w szkole jako woźny (na jedna szesnastą etatu), na pełny etat zbierając bilon na płycie rynku, kłusując na łabędzie i sprzedajac mięso cyganom; czy wreszcie robiąc gałę bezdomnym za resztki z obiadu. Będąc programistą trzeba by się bardzo napracować, żeby zarobić takie drobniaki. W BSB 3500zł to max dla doświadczonego zawodnika (mówimy o 2019r), a słyszałam, ze BSB zrezygnowało z obniżonych kosztów uzyskania przychodu ("...jeśli nikt się nie zwalnia to pewnie i tak zarabiali za dużo..."). Zawsze możesz iść prosić o podwyżkę, jeśli masz poczucie humoru i lubisz jak ktoś się z ciebie śmieje;) -Technologie w BSB - są i nowsze: java 1.6 i starsze: oracle forms i bardzo stare...;) Dla każdego coś miłego. No chyba, ze chcesz sie rozwijać - to nie. -Dyrektor jest towarzyski (chodzi z pracownikami na halówkę) i pomocny (liczy punkty:). Czasami myli się na swoją korzyść, a czasami się nie myli; ale chyba już wiecie z kim gracie:) Programisto; jeśli chcesz rozwijać się w branży, a może nie masz jeszcze może małe doswiadczenie komercyjne i zastanawiasz się czy iść i przeczekać chwilę w BSB... Zastanów się co robisz! Przez rok, będziesz poprawiał bugi w (usunięte przez administratora) zostawionym przez patałachów. Java 1.6 to najlepsze co moze cię spotkać (jsf, Oracle forms, itd welcome to:), kadra będzie cię traktowała jak podczłowieka, a zarobisz mniej niż robiąc cokolwiek innego gdziekolwiek indziej (poza tymi łabędziami dla cyganów)... W Bydgoszczy każdy miał jakieś doświadczenia z BSB, albo jej pracownikami; więc nikt się nie nabierze, że czegoś się tam nauczyłeś; no chyba, że spróbujesz w innym województwie. Ludzie, jak wszędzie są różni, ale zastanów się kogo przyciąga taka firma i kto idzie do niej pracować, bo nie znajduje niczego innego. Nie polecam. Łapka w dół.

Przeciętny
@RedLipstickMoster

Miałem wątpliwą przyjemność pracować w BSB. Potwierdzam i zgadzam się z większością przytoczonych tu opinii (90%). Zarabiałem niewiele dlatego odoszedłem i zmieniłem miasto. Dziś mam średnią pensję jak na Trójmiasto (2h od Bydgoszczy), która i tak jest kilka razy większa od tej w BSBowie. B2B 800netto/dzień sami sobie możecie policzyć. Zachęcam do zmiany pracy.

Ciekawy
@RedLipstickMoster

A jest coś co w ogóle może zachęcić do pracy w BSB, bo z tego co widzę z poniższych komentarzy to: - pensje słabe - problem z awansem i podwyżkami - słabe technologie - sporo negatywnych opinii i dużo uciekających osób albo czy są jakieś dodatkowe rzeczy które czynią BSB konkrecyjne na rynku pracy i przekonują aby wybrać BSB, Np. praca zdalna tak bardzo ostatnio popularna, jakieś dodatki do wypłaty np. jakiś lunch pass lub premie roczne, ruchome godziny pracy 7-9 itd ?

Edward
@Ciekawy

Widzę, że bardzo dokładnie analizujesz wypowiedzi w tym wątku, dlatego zastanawiam się, czy któreś z ogłoszeń o prace, które w ostatnim czasie dodał pracodawca, zainteresowało Cię? Ogólnie nie widzę w internecie aktualnie żadnych ogłoszeń, jednak może pracodawca w siedzibie firmy umieszcza ogłoszenia o zapotrzebowaniu na nowych pracowników.

BsbLove

Po poniższej opinii stwierdziłem, że napisze bardziej prawdziwą. Odnosząc się do poniższego wpisu: - ludzie to chyba jedyna najlepsza, rzecz w BSB choć wiadomo każda reguła ma swój wyjątek i można trafić na jakiegoś mądrale który wie wszystko najlepiej i jest super denerwująca mądralą (są też tacy w BSB) - owoce w firmach It to już raczej standard w BSB wyglądają normalnie ale rzeczywiście zdarzają się Janusze którzy dla banana przyjdzie szybciej, kwestia kilku ludzi w firmie a nie pracodawcy. Jak ktoś marudzi o darmowe jabłko to problem ma raczej ze sobą - jeśli chodzi o zarobki tu bywa różnie ale nie jest aż tak źle. Na wstępie jako mało doświadczony programista raczej stawka jest średnia Bydgoska, problem bywa już potem i jest to chyba największy problem BSB - nie potrafi zatrzymać pracownika. BSB nie rozumie, że człowiek wraz z czasem nabiera wiedzy produktowej jak i rozwija swoje umiejętności, krótko mówiąc zbiera doświadczenie. Brakuje jakieś wyznaczonej ścieżki podwyżki co zrobić żeby ją dostać albo np. jakieś oceny rocznej. Możemy iść sami zawalczyć o podwyżkę ale tu spoczywamy na łasce i losowości dyrektora, z wyśmianiem też słyszałem i taki o to pracownik jest bardziej zmotywowany żeby rozglądać się za innymi ofertami i przez to wielu ogarniętych ludzi potrafi odejść. Przecież przyjdzie student i zrobi to samo co programista z 3-5letnim doświadczeniem, tylko zapominają że kilka razy dłużej. - z pracą twórczą to niestety prawda, BSB jest chyba jedyną firmą w BDG w której programiści tego nie mają, bo bsb się boi. Nie wiem czy kadry, dział prawny i prezes ma problem z weryfikacją przepisów, gdzie inne firmy nie robią z tym żadnych problemów. - jeśli chodzi o technologie to przeważa java 1.8 plus w nowych projektach wyższa ale to chyba jest raczej standard wszędzie. Java 1.6 zdarza się w projektach utrzymaniowych i jest tego mało a oracle formsami zajmują się 3-4 osoby w całej firmie bo jest jakiś dochodowy projekt z tego. - co do dyrektora to racja, liczy punkty jak mu się podoba i ponoć stoi tylko na ataku w oczekiwaniu na piłkę, że niby taki dobry. Samo to już chyba pokazuje z jakim człowiekiem mamy do czynienia + plus ma dziwne komentarze nawet publicznie do podwładnych. Reasumując nie ma wielkiej tragedii ale super też nie jest. Ja w ze swojej ocenie polecił bym bsb na start podłapać doświadczenie, jak nie będzie poprawy warunków to świat stoi otworem. Z dyrektorem i prezes nie ma wiele do czynienia bardziej z kierownikami którzy w mojej ocenie są bardzo w porządku (tu DUŻY plus)

Filip

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, tym bardziej, że firma jest dobra i nie przesadzajmy

Seba_dev

Ale koledzy z zespołu sa świetni.

Seba_dev

Na plus aktualizacja strony i głośne zapowiedzi renowacji firmy. Minusem jest spore naciąganie na rozmowie kwalifikacyjnej. Niestety zarząd liczy na to że jak nakłamie żeby nakłonić pracownika do podpisania umowy, to zbraknie mu chęci na zmianę pracy przez parę lat i się przyzwyczai do firmy. Projekty polegają na utrzymaniu i naprawianiu błędów w nieżyjących na rynku technologiach (php 5, Java 1.6, .net 4, jakieś drobiazgi w C++). Taki wachlarz byłby zaletą gdyby nie to że dostajesz stary projekt bez dokumentacji i się męcz... Jakiekolwiek ciekawsze zadania trafiają do najstarszych pracowników bo mają pierwszeństwo w wyborze projektów. Jeśli chcesz robić coś nowszego zostań tam 5-10 lat a wpadnie Ci pomoc przy projekcie :P.

solid snake

Nie owijając w bawełnę podsumujmy. Słaba atmosfera (wyjątkiem Panie z HR), ludzie dwulicowi, z wiedzą stanowiący kółeczko wzajemnej adoracji są zamknięci na nowych i oferowanie im pomocy. Brak wdrożenia w projekt , od razu wrzucenie na głęboką wodę - radź sobie sam. Moje sugestie dla Bazy i Systemy Bankowe: Nie polecam Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Lepsza integracja w zespole, pomoc nowym.

Kuba

Dobra firma pracuje nad wysokomi standardami i w związku z tym ma duże wymagania ale to tylko dobrze świadczy!!

Maja
@Kuba

Akurat nie zgadzam się z tym. Prezes co wigilie powtarza ze są firma startowa a studenci którzy posiedzą rok czy dwa uciekają do bardziej prestiżowych firm. Bo maja już na tyle rozeznanie ze zostaną przyjęte na juniorów gdzie indziej a tutaj tylko będą tracić na wartości

@Maja

Ale przecież mogą być przeróżne powody, dla których owi studenci rezygnują z pracy w Bazach i Systemach Bankowych na rzecz innej firmy. Nie wypowiadajmy się tu zatem w imieniu wszystkich. Jak przedstawia się atmosfera między tamtejszymi pracownikami? Opowiedz nam trochę o tym.

Lidia

@Polak Trzeba przyznać, że Twój staż pracy w Bazach i Systemach Bankowych może imponować. I faktycznie - należy docenić to, iż firma daje szansę osobom zaraz po studiach. A jak to wyglądało z formą umowy dla takich właśnie osób - dostawały od pierwszego dnia stabilny jej rodzaj, czy dopiero po pozytywnym przejściu okresu próbnego?

Lidia

@Kuba Owszem, to bardzo dobrze świadczy o firmie. Zapewne pracujesz w firmie Bazy i Systemy Bankowe. Proponuję zatem, żebyś napisał nam coś o tym pracodawcy. Może wiesz, czy przyjmą ludzi bez większego doświadczenia zawodowego? @Henry Oceny pracowników są rzeczywiście niezastąpione. Pamiętaj jednak, że jeśli nie uzyskasz odpowiedzi na pytanie, to możesz skontaktować się bezpośrednio z firmą http://www.bsb.pl/kontakt.html

Henry

Czy tak dobrze się pracuje, że rzadko tu zaglądacie? Szkoda bo szukam pracy i oceny pracowników są pomocne.

Oeon
@Henry

A co chciałbyś wiedzieć?

Zostaw merytoryczną opinię o Bazy i Systemy Bankowe - Bydgoszcz

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Bazy i Systemy Bankowe