Opinie o Maciej Duk Se Mi w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Maciej Duk Se Mi. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Maciej Duk Se Mi o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Maciej Duk Se Mi w Wrocław

Angry Iguana

Drodzy koledzy. Pracuję w Se-Mi od dłuższego czasu. Czytając wasze wpisy zastanawiam się, nad dwiema rzeczami. Mianowicie: 1.warunki zatrudnienia były przedstawione każdemu (przed podpisaniem umowy o pracę). 2.wczytując się w pretęsje i żale zawarte w komentarzach, zastanawiam się, kto was zmusza do pracy w tak nieludzkich warunkach. A może zanim opublikuje się taki wpis, warto by się zastanowić nad sobą, jakością swojej pracy i przyjrzeć się ilości Hejterów na tym forum, porównując to z liczbą zatrudnionych w Se-Mi kierowców (a jest ich ok. 200). Jest was zaledwie garstka. Garstka facetów, którzy boją się powiedzieć pracodawcy wprost co jest nie tak, ukrywając się pod pseudonimami i anonimowo go oczerniając . Teraz czekam na krytykę. Tylko panowie--(usunięte przez administratora) pisząc przedstawcie się. Pozdrawiam.

@Angry Iguana

Magda, a ilu z tych „ prawie dwustu” kierowców ma zapłacony ZUS na czas? Ilu z nich chciało spotkać się z Dukiem, ale oczywiście księciunio jest niedostępny, z (usunięte przez administratora)nie rozmawia.

Na każdym stanowisku płacą minimalną, tak jak ktoś tutaj sugeruje w komentarzu? Ciekawe, czy ktoś napisze, jakie są teraz stawki. Jakieś stare ogłoszenia tylko widziałem sprzed sześciu lat na pracownika biurowego, to wtedy nawet nie było podanych stawek w sumie. A nic nowego nie mogę znaleźć, nie szukają w ogóle ludzi?

@Lopez

I co zgłosiliście to, że nie macie płaconych składek? Firma uregulowała te składki, nawet te zaległe? Tłumaczyli się jakoś z tego? W kopercie można dostać dużo więcej niż na konto?

Celina Nowy wpis

Podobnie jak kolega niżej wpadło mi w oko stare ogłoszenie dla pracownika biurowego. Zastanawiam się czy mam szansę na pracę, bo doświadczenia w biurze nie mam, ale za to francuski perfekt, jestem po filologii francuskiej. Czy nadal dostaje się umowę o pracę, tak jak wtedy proponowano? Bo powiem szczerze, że interesuje mnie głównie umowa na stałe.

Ja pracowałem tam parę miesięcy. Faktycznie, na początku koordynator poinformował o stawkach, powiedział, że kasa w kopercie będzie. Ok, nie ma problemu. Na umowę zlecenie nie robiłem problemów, nie dopytywałem. Jednak na koniec roku podpisywałem potwierdzenie ilości przepracowanych godzin, co potem było potrzebne zapewne do rozliczenia z US. Wynikało z tego dokumentu, że pracowałem po 3 lub 4h! W rzeczywistości 2x więcej! W 100% zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami. W Modlniczne firmę omijać szerokim łukiem!! Chyba że dodatkowo na zlecenie ale uważaj na auto. Za każde uszkodzenie potrącą Ci kase. Na plus jest to, że możesz bez doświadczenia się zatrudnić. Pracując na zlecenie masz taka samą kasę jak chłopaki na zatrudnienie. Tylko popatrzcie na koszty pracodawcy. Na UZ są żadne!! A stawka taka samą. Na chłopakach z umowami zlecenie najwięcej zarabiają. Lawiranci i tyle. Pozdrawiam

Kierowca c Nowy wpis
@Michał

A czy dają umowę powierzenia mienia ?

Lopez Nowy wpis
@Kierowca c

Nie masz umowy po wierzenia mienia ale masz za to część pieniędzy powierzone pracodawcy bo płaci w kopercie. Więc jak zechce cie obciążyć to ci nie wypłaci pieniędzy i tyle. A tak robi.

W sieci widzę tylko archiwalne ogłoszenie na pracownika biurowego z językiem francuskim. Wszyscy w biurze posługują się tym językiem i jak chce aplikować to muszę znać go biegle czy poziom komunikatywny tez będzie ok? Koordynatorzy którzy mają kontakt z kierowcami mogą używać angielskiego?

Angry Iguana

Sssa
@Angry Iguana

Może sam się przedstawisz?

Driver
@Angry Iguana

Zgadzam się z tobą kolego. Wcale nie jest to zła praca. Jedynie nie wszystkie warunki zostały mi dokładnie przedstawione na początku, to niestety na minus, wykorzystano naiwność świeżaka który nie wie o co spytać ale dzięki temu doświadczeniu będę mądrzejszy w przyszłości.

@Driver

W jaki sposób wykorzystano twoja niewiedze? Co sie dowiedziałeś podczas podjęcia pracy o czym nie bylo mowy na rozmowie o prace? Powiedz na co zwrocic uwagę jesli jest się młodą, niedoświadczoną osobą a chce się godnie pracować?

@Angry Iguana

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Maciej Duk Se Mi? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.

Ale jak to? Znaczy, że nie płaci składek odpowiednich? Wcale nie płaci czy opłaca je w za małej kwocie? Opowiecie coś o tym? Czy jakieś instytucje państwowe się tym zajmują, czy wgl ktoś zgłaszał takie rzeczy, ale nie było reakcji? Zastanawia mnie, to, czy jak tak firma robi, to ktoś próbował reagować, aby te składki jednak prawidłowo odprowadzać?

Lopez

Płaci składki od najniższej krajowej a reszta do ręki. Jak komuś nie pasuje takie odprowadzanie składek to się zwalnia z takiej firmy a nie walczy z nią o większe. Dziwi mnie tylko że są frajerzy którzy w tych czasach i w takim miejscu jak Wrocław dają się tak robić...

Pobieda

Widzialem oferte na olx 6500 na reke za jazde 18 paletowka. Z dwoma sobotami.

@Pobieda

No żebyś czasem nie zobaczył 6500... Jak ci policzą wypłatę to dziwnym trafem zabraknie ci ładnych kilka stów. A umowa najniższa krajowa.

Wojciech
@Lopez

Dowiedziałeś się o najniższej krajowej przy podpisywaniu umowy o pracę? Czy już w trakcie rekrutacji jasno dali do zrozumienia jaki mają tu system opłacania ludzi? Można się było zapoznać wcześniej ze wzorem umowy? Lubię dokładnie czytać, co podpisuję, a na to trzeba trochę czasu.

@Wojciech

Jak się o to zapytasz to może powiedzą bo sami na pewno nie. A i wiedz że urlop płacony jest z najniższej krajowej.

@Lopez

Fajnie, że wyjaśniasz. Sprawdzałeś sam lub któryś z kolegów, czy ZUS odprowadzany też jest od najniższej? I czy ktoś rozmawiał już w tej sprawie, żeby faktyczna kwota zarobku, była na umowie i od tego wszystkie składki?

Lopez

Co ty chcesz sprawdzać jak na konto idzie najniższa a reszta w kopercie? To myślisz że od tego w kopercie idą składki? Jak koledzy zaczęli sprawdzać w ZUS to okazało się że firma nie płaci składek nawet za tą najniższą. Tam cyrk jest ze ho ho.

Jola

Przejrzałam wcześniejsze komentarze i bardzo chciałabym się dowiedzieć czy warunki się pozmieniały od czasu ich zamieszczenia. Jestem zainteresowana tym stanowiskiem dla pracownika biurowego z j. francuski, jednak wspominiano tu, że raczej nikt nie zarabia więcej niż minimalna krajowa. Stawki poszły wam w górę już? Pododawali ciekawe benefity do umowy?

@Jola

Firma podzielona na kilka spółek. Długi w urzędzie skarbowym i nie płacą za ciebie ZUS-ów (można to sprawdzić w PUE) kierowcy mieli przez rok nie płacone. Chcesz tak pracować w tych czasach?

@Jola

W każdym z pomieszczeń biurowych wisi kamera, która rejestruje obraz i dźwięk. Na pewno chcesz w takich warunkach pracować?

Czy Maciej Duk Se Mi organizuje staże dla studentów?

Jolka

Pracował ktoś tutaj na stanowisku Pracownik Biurowy - język francuski?? Mnie interesuje w tym kontekście ta znajomośc francuskiego. Czy jak jest rekrutacja, to jest test znajomości tego języka? Czy wystarczy mieć certyfikat znajomości np. na poziomie C1?

Zxcv
@Jolka

Chcesz pracować za najniższą krajową (jak dostaniesz więcej to pod stołem) w biurze z dykty? Już takich firm praktycznie nie ma. Gość dorabia się tylko na zusach pracowników... Daj sobie spokój.

Roma
@Zxcv

Serio płacą najniższą krajową z jakimś dodatkiem na lewo za pracę z francuskim?? Przecież za ten język z automatu jest przynajmniej 3-4 brutto od najniższej krajowej więcej. Może to kwestia wymaganego poziomu? Wprawdzie nie jestem biegła ale zastanawiam sie czy z francuskim b1-b2 (w mowie sobie radze bo mieszkałam, troche gorzej w oficjalnym pisaniu) ale z dodatkowymi językami (angielski i włoski biegły) mogłabym coś sensownego wyciągnac.

Zxcv
@Roma

Nie rozśmieszaj mnie... W tej firmie ani jedna osoba nie ma więcej niż najniższa krajowa. Jak chcesz zobaczyć jak wyglądała praca w latach 90-tych to zatrudnij się tam heh. Zobaczysz jak robi się ludzi na urlopie. Tzn. najlepiej jak nie chodzisz na urlop a jak odchodzisz to płacą ci za niego z najniższej. Ja się dziwię ze we Wrocławiu w tych czasach działa taka firma...

podwykonawca

Ostrzegam, to (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) Wystawiąją kary 100% frachtu za każde spóźnienie. Działają bez świadomości jakie są przepisy, lub celowo łamią prawo. Trzymajcie się z daleka od takich Firm. Pseudo przewoźnik i spedycja pożal się Boże.

Doma

Czegoś w stylu tej starej oferty pracownik biurowy nie ma? Akurat znam język francuski, to by mi pasowała, dokładnie taka jak była kiedyś. Chyba że z innym językiem teraz szukają? Ogólnie można pracować teraz zdalnie?

Lopez

Zwykły (usunięte przez administratora). Zdala od tej firmy. Płaci najniższą a reszta w kopercie. Urlop i chorobowe płacone od najniższej. Jak odchodzisz to okroją cie ze wszystkich pieniędzy z jakich się da. Jak pracujesz na zleceniu a coś im się nie podoba to ci nie zapałacą do kiedy nie dasz rachunku. Jeździsz tam dla Eurocashu jest tam druga firma i za tą samą pracę płacą więcej. A koordynator jaki tam jest to zwykły głąb który nie ma pojęcia o niczym.

Baśka
@Lopez

Jaką kwotę dostajecie w tej kopercie? Zdarzyło się, że ktoś poprosił o uop z całą wpisaną kwotą i szefostwo się zgodziło? Rozumiem, że chodzi o zus, dlatego tak się dzieje? Można sobie wybrać czy chce się uop czy zleceniówkę?

@Baśka

W kopercie coś koło 2,3 tys. Ale tyle jest jak nie idziesz na urlop albo chorobowe a jak pójdziesz to już się nie doliczysz ile za co dostałeś. Na 100 % nikt nie dostał za urlop całej wypłaty. Na zleceniu jeżdżą skoczkowie a czy można wybrać to się dogaduj samemu. A najlepsze są 2 soboty pracujące w miesiącu to masz z grafiku i nikt Ci za to wolnego nie odda.

@Lopez

To nie ma jasnej rozpiski ile za co dostajesz? A premie jakie tu macie? Frekwencyjna jakaś jest? Bo z tego co piszesz, że jak urlop albo chorobowe to nie ma tyle, to tak pomyślałam, że mogą patrzeć na obecność. A patrzą na zaangażowanie i wyniki pracy?

@123

Jaką rozpiskę? Dostajesz przelew i kopertę a jak chcesz się dowiedzieć dlaczego taka kwota to głąb koordynator nie wie choć przywozi koperty a księgowa nie odbiera telefonu. Nie patrzą na zaangażowanie bo tam premii nie ma. Jest tylko obcinanie kasy. A jak pomylisz się z czymkolwiek na eurocashu też cie se mi obciąży. Ilość aut jaką mieli kiedyś a jaką mają teraz o czymś świadczy.

Henia
@Lopez

Co z tą ilością aut? Mniej ich jest? Nie wygląda to najlepiej. Czy o tej kopercie to wiadomo od początku? Mówi szef na rozmowie o tym? Jak duża jest rotacja? Ile przeciętnie pracuje się tu w firmie?

Czy w Maciej Duk Se Mi są szkolenia zewnętrzne?

Witam, Pracodawca nie wywiązuje się z ustaleń. Nie wypłaca za dni zjeżdżające. Po rozwiązaniu umowy nie odbiera telefonów. Płaci nie od razu po kółku, tylko kilka dni po. Nie polecam.

Sylwia

A to rozwiązali z tobą umowę? Można wiedzieć, jaka jest przyczyna? I czy ogólnie to jest stabilna praca, czy łatwo ją stracić. I czy jak ty np. chcesz się zwolnić z pracy to są jakieś kary, podczas okresu próbnego czy coś?

Justyna

Wiecie, czy rekrutacja jest prowadzona po francusku na posadę Pracownik Biurowy - język francuski? Wymagają w ogłoszeniu znajomości tego języka, ale tylko do pracy, czy też właśnie rekrutacja też jest w tym języku?

Robert

Ktoś wspomniał ze przyjmują osoby bez doświadczenia. Czyli na kierowce wystarczy mieć prawo jazdy kat. B? Bo jazda dostawczakami, to chyba nie przekraczają 3,5 tony? Na początku jest wdrożenie przez bardziej doświadczonego pracownika?

Kiero
@Robert

Trzeba miec kat C i przewóz rzeczy tutaj nie ma aut poniżej 3.5T

Hopek

Witam pisze o pracy na Sosnowcu do Tych pracowników co tak im żle , robiłem tam 2 lata , co ustalone na rozmowie tak było w rzeczywistosci ( nie wiem o co ten płacz przecież warunki Panowie i Panie Mieliście przedstawione jak mi nie pasuje to nie podpisuje umowy , ogłoszeń o prace podobno na znanych portalach internetowych jest pełno ) kasa zawsze na czas, swoje auto , jakieś ciuchy typu koszulki , polary też dają wiec jest oki , z kasa są podwyżki nie stoisz w miejscu . Kiero . Adrian ( zawsze wszystko z Nim szło załatwić i to pisze na serio Gość bardzo na plus :-) Jak robisz swoje to przychodzisz robisz i wychodzisz zero spiny , plus dla ludzi bez doświadczenia ( nie ma z tym problemu przyjmują ) pozdro dla Pracowników Se mi :-)

Cegieł

Witam. (usunięte przez administratora) Piszę o pracy w Modlniczce. Ostrzegam przed pracą w tej firmie. Tzn. Nie płacą za szkolenie, gdy zapytałem o odzież roboczą usłyszałem, że oni nie kupują nawet butów roboczych o reszcie nie wspomnę, pierwszy miesiąc na zleceniu, odpowiedzialność finansowa za wszystko a gdzie ubezpieczenie? Pracy coraz więcej a kasy mniej, teraz najważniejszejesteście zarejestrowani na najniższą krajową gdy będziecie się zwalniać otrzymacie tylko tyle ile jest na umowie. (usunięte przez administratora)firma i tyle...pracowałem tam dwa miesiące i wystarczy, ludzie myślcie gdzie idziecie do pracy.

Kierowca

Firma se-mi to zwykly (usunięte przez administratora). Po przeliczeniu godzin w pracy, wychodzi jakby czlowiek mial 15 zl na h na reke... Przy czym umowa jest na najnizsza krajowa(usunięte przez administratora). Lepiej isc do lidla na kase, tam przynajmniej wyplacaja 50 i 100 do nadgodzin i mozna lepiej wyjsc.

Marcin Kędzierski

Pamiętajcie kierowcy wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Pracowałem tam i wydaje mi się że było ok. Piszecie anonimowo pierdoły przestawcie się bądź mężczyzna a nie (usunięte przez administratora) Piszecie o warunkach ale przecież zgodziliście się na takie zasady to nie rozumiem tej pierdologi.

Były kierowca

Praca w tej firmie na początku było nawet spoko, ale później zaczęły się problemy(usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Maciej Duk Se Mi - Wrocław

• Jak się pracuje w Maciej Duk Se Mi?

Zobacz opinie na temat firmy Maciej Duk Se Mi tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Maciej Duk Se Mi?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Maciej Duk Se Mi
2.5/5 Na podstawie 2 ocen.
  • Pasieczna 1
    54-108 Wrocław