Kancelaria Adwokacka Paweł Anczarski

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Paweł Anczarski

Pracownik firmy - Właściciel

31.07.2023 10:07

Czym zajmuje się Państwa firma?

Paweł Anczarskiikona wywiad

Kancelaria świadczy usługi prawne na rzecz osób fizycznych, osób prawnych, oraz przedsiębiorców. Świadczone usługi prawne polegają na indywidualnych poradach prawnych, sporządzaniu pism, jak i reprezentacji Klienta przed: Sądami, Prokuraturą, Policją, Urzędem Skarbowym, towarzystwami ubezpieczeniowymi, urzędami administracji publicznej i innymi organami.

W czym się Państwo specjalizują?

Paweł Anczarskiikona wywiad

Kancelaria prowadzi sprawy z zakresu prawa: karnego, cywilnego, rodzinnego, pracy. Specjalizacją kancelarii są postępowania z zakresu prawa karnego oraz cywilnego – w szczególności prawa rodzinnego( rozwody) – jak również odszkodowania i zadośćuczynienia po wypadkach komunikacyjnych, wypadkach przy pracy, oraz za szkody osobowe i na mieniu.

W jakich miastach Państwo działacie?

Paweł Anczarskiikona wywiad

Sprawy prowadzone są nie tylko w okręgu izby, ale i na terenie całej Polski. Głównie są to takie miasta jak: Warszawa, Siedlce, Mińsk Mazowiecki, Łódź.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Paweł Anczarskiikona wywiad

Kancelarię założyłem w 2016 roku. Od zawsze – już na etapie wczesnoszkolnym – inspirowały mnie polityka i prawo. Wiele osób z mojej rodziny wykonuje zawód sędziego czy adwokata.

Jakie formalne obwarowania ma zawód adwokata?

Paweł Anczarskiikona wywiad

Branża prawnicza to w większości jednoosobowe działalności gospodarcze, bądź kilkuosobowe spółki. Jest to wolny zawód, gdzie etyka adwokacka zabrania zawiązania stosunku pracy dla innego podmiotu. Każdy adwokat jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia OC, a za jego działania odpowiada izba adwokacka, do której przynależy.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Paweł Anczarskiikona wywiad

Firma zatrudnia obsługę sekretariatu oraz zmienną liczbę aplikantów adwokackich, którzy świadczą usługi w ramach umowy patron-aplikant, jako przygotowanie do zawodu. Kancelaria współpracuje również z innymi ,, zaprzyjaźnionymi” adwokatami i radcami prawnymi w zależności od skomplikowania i czasochłonności danej sprawy.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Paweł Anczarskiikona wywiad

Każdy aplikant adwokacki, tj. osoba po zdanym egzaminie magisterskim z dziedziny prawa i uzyskaniu pozytywnego wyniku na państwowym egzaminie adwokackim, musi odbyć 3-letnią aplikację pod okiem patrona, tj. czynnego adwokata, który przygotuje ją do wykonywania zawodu. Pod okiem patrona, aplikant sporządza pisma procesowe, uczestniczy w rozmowach z klientami, jak również – w początkowej fazie – występuje przed Sądem u boku patrona, a z biegiem czasu samodzielnie zastępuje go podczas samego procesu. Zakończeniem aplikacji jest państwowy, trzydniowy egzamin adwokacki. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku, aplikant nabywa uprawnienia adwokata.

Monika Nowy wpis

Bardzo polecam mecenasa. Profesjonalnie zajął się moja sprawa. Potrafi doradzić a przy tym jest sympatycznym i rzetelnym człowiekiem.

Czy w Kancelaria Adwokacka Paweł Anczarski są szkolenia zewnętrzne?

Marta Nowy wpis

Jestem bardzo zadowolona , perfekcyjnie przeprowadzona sprawa rozwodowa , zatem polecam z czystym sumieniem ..

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Kancelaria Adwokacka Paweł Anczarski? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

adw. Paweł Anczarski

Drogi Kliencie w Pana sprawie osobą decyzyjną o wysokości ustalonych alimentów był Pan sam, zawarł Pan ugodę ze stroną przeciwną, zawarcie niniejszej ugody poprzedzało 10 minut przerwy , podczas której użył Pan słów,, nie będę żałował na dziecko '' i zgodził się Pan na świadczenie alimentacyjne w wysokości 650 zł , zatem zupełnie bez taktu jest czynić zarzuty do pełnomocnika gdy samemu podejmuje się takową decyzję. Ugoda ma też to do siebie że jest formą grzecznościową rozwiązania sporu i nie zasadnym jest atakowanie strony przeciwnej.

adw. Paweł Anczarski

Proszę podać czego dotyczyło pismo ,, nie zbędne '' w Pana sprawie byśmy mogli zweryfikować prawdziwość Pana wypowiedzi..

Zostaw merytoryczną opinię o Kancelaria Adwokacka Paweł Anczarski - Mińsk Mazowiecki

Kancelaria Adwokacka Paweł Anczarski