Amitec Agnieszka Misiek

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Agnieszka Misiek

Pracownik firmy - Właściciel firmy

04.12.2023 02:12

Czym zajmuje się Państwa firma?

Agnieszka Misiekikona wywiad

Zajmujemy się głównie cięciem skosów i kontrspadków styropianowych dla dachów płaskich i tarasów. Realizujemy wszelkiego rodzaju zabezpieczenie opakowaniowe w postaci kształtek i formatek styropianowych. Dostarczamy również płyty styropianowe na elewacje, fundamenty czy podłogę.

W jakich miastach Państwo działacie?

Agnieszka Misiekikona wywiad

Nasze zakłady produkcyjne mieszczą się w miejscowości Galewice oraz w Sternalicach.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Agnieszka Misiekikona wywiad

Sylwester, mój mąż, zawsze miał przedsiębiorczą duszę i wpadł na pomysł otwarcia firmy. Formalnie działalność powstała pod koniec maja 2008 roku i ta inspirująca historia trwa do teraz. Od ponad 15 lat szukamy coraz nowszych, innowacyjnych rozwiązań w biznesie. Każdy dzień jest dla nas lekcją, każda przeszkoda tylko wyzwaniem. Na początku pracowaliśmy w skromnych warunkach, następnie wybudowaliśmy zakład w Galewicach, a w międzyczasie pozyskaliśmy nową lokalizację, która pozwoliła nam na kolejny etap rozwoju i otwarcie produkcji w Sternalicach. Nasza ciekawość i otwartość są cenione przez innych. Partnerzy biznesowi i pracownicy zawsze podkreślają, że z nami nie ma czasu na nudę. Obecnie jesteśmy już na takim etapie rozwoju, że z ogromną chęcią dzielimy się wieloletnim doświadczeniem w branży produkcji styropianu i systemów ociepleń.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Agnieszka Misiekikona wywiad

Styropian z naszej oferty przeznaczony jest głównie do izolacji małych i wielkopowierzchniowych budynków. Można go wykorzystać od fundamentu, przez posadzkę, ścianę aż po sam dach. Według nas dobra izolacja jest ekologiczną inwestycją, przynoszącą oszczędności. Oferujemy też formatki i kształtki styropianowe do wykorzystania, jako zabezpieczenie w transporcie oraz granulaty do uzupełnienia puf czy innego rodzaju mebli. Na konkurencję patrzymy jak na partnerów. Często uzupełniamy się w procesach twórczych, dotyczących produkcji lub systemu zarządzania. Dzięki temu uczymy się od siebie nawzajem i wspólnie rozwijamy. Z chęcią uczymy się od najlepszych i stawiamy na budowanie relacji, zamiast współzawodnictwo.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Agnieszka Misiekikona wywiad

Pracujemy zarówno w oddziale w Galewicach w województwie łódzkim, jak i w Sternalicach, w województwie opolskim. Zależy nam na rozwoju tych regionów i oferowaniu miejsc pracy lokalnej społeczności. Struktura w naszej niedużej firmie jest płaska. Każdy pracownik może mieć realny wpływ na rozwój firmy. Jesteśmy otwarci na poprawę funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa i pomysły wychodzące od pracowników. Cenimy sobie pracę zespołową i dbamy o to, aby każdy z członków naszej załogi, rozumiał wartość swojej roli.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Agnieszka Misiekikona wywiad

Proces rekrutacyjny w naszej firmie jest prosty. Można do nas zadzwonić lub wysłać CV. Zależy nam, aby kandydat był realnie zainteresowany pracą przy styropianie i potrafił się zaangażować. Jeśli widzimy u kandydata chęci do współpracy, zazwyczaj proponujemy etap wdrożeniowy, aby potwierdzić decyzję.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Agnieszka Misiekikona wywiad

Najpierw dopełniamy wszelkie sprawy formalne. Następnie pracownik poznaje zakład i zapoznaje się ze specyfiką produkcji. Każdej nowej osobie przydzielamy doświadczonego opiekuna. Długość trwania procesu wdrożenia jest kwestią indywidualną. My staramy się stopniowo przekazywać najważniejsze informacje. Cenimy sobie też otwartość u nowych pracowników, odwagę do zadawania pytań. To, co nam wydaje się dziś proste, niekoniecznie było takie na początku kariery. Tworzymy przemyślane instrukcje i filmy instruktażowe, które w szybki sposób pomogą nowym osobom odnaleźć się w naszym zakładzie. Dbamy o dobrą atmosferę w firmie. U pracowników szczególnie cenimy pozytywne nastawienie, odpowiedzialność, samodyscyplinę i zaangażowanie.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Agnieszka Misiekikona wywiad

Obecnie poszukujemy pracowników na stanowiska operatora cięcia styropianu i operatora do obsługi urządzeń do produkcji styropianu. Zależy nam, aby były to osoby zaangażowane i proaktywne. Nasz zespół lubi to, co robi i czuje satysfakcję z wykonywanej pracy. Chcemy, aby praca na produkcji cieszyła się większym uznaniem wśród opinii publicznej.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Agnieszka Misiekikona wywiad

Od ponad 15 lat nieustannie się rozwijamy i wprowadzamy kolejne udoskonalenia. W nadchodzącym roku planujemy przeprowadzić proces automatyzacji w zakładzie w Galewicach. Pracowaliśmy nad tym projektem dwa lata. W trosce o środowisko chcemy również ograniczyć zużycie papieru, korzystając z dobrodziejstwa technologii. Mamy wiele pomysłów, a kluczem do ich realizacji jest nasz Zespół. Firmę Amitec tworzą ludzie, dzięki którym możemy rozwijać się i osiągać kolejne cele.

Alicja Nowy wpis

Witam. mój chłopak znalazł kiedyś ofertę pracy dla operatora maszyn. czy przyjęcia do tej funkcji byłyby jeszcze możliwe? doświadczenie wcale nie zostało oznaczone wtedy jako wymagane a on je posiada

Bartłomiej49

Wstępnie powiem że dużo osób się zwalnia. Dostałem trzy miesięczną umowę na zlecenie kiedy liczyłem na stałą pracę. Wiedziałem że robota będzie w zimnych warunkach, hala półotwarta ale nie spodziewałem się że będziemy w pełni pracować bez ocieplenia, nie dostaliśmy ubioru na takie warunki. To trzeba załatwić na swój koszt. Nieprzekupiona inspekcja pracy powinna zająć się tym miejscem. Na ogłoszeniach było pięknie napisane o wysokiej płacy, dostania umowy a okazało się to być kłamstwem. Sama szefowa też nakręca jak wielce jest przerpacowana, a po chwili dowiaduję się od drugiego pracownika że często wyjeżdża na wakacje, żenada. Takich wkrętów jest dużo. Też jest chaos względem podziału pracy, mówią że robisz na jednym stanowisku w rzeczywistości masz ogarnąć je wszystkie. Wiele razy doświadczyłem naruszenia zasad bhp, wymagają od nieuprawnionych pracowników sterowania widlakiem. Jak coś (usunięte przez administratora) w konsekwencji odciągają koszty od wypłaty. Też szefostwo szuka jakichkolwiek wymówek by nie dać premi (300zł) np. źle pozamiatana podłoga. Po moim doświadczeniu serdecznie nie polecam, jest to wkręcenie i wyzysk. Pięknie kłamią na początku :/

@Bartłomiej49

Widlakiem? A nie ma tu osób z uprawnieniami przypadkiem? I koniec końców nawet jeśli dojdzie do tego, że wydarzy się jakiś wypadek z uszczerbkiem na zdrowiu to czy Pracodawca również nie jest wtedy podciągnięty pod odpowiedzialność? Nikomu jeszcze nigdy nic się nie stało? Jakie macie przy tym szkolenia, jeśli z podłogą może być taki problem?

Nowy wpis

@Bartłomiej49

Pani Bartłomieju49 dziekujemy za opinie. Po ponad 15 latach budowania i rozwijania pasji jaką jest produkcja styropianu bardzo sobie cenimy odwagę do przekazywania krytycznych wypowiedzi. Ma Pan racje. Szukamy osób do stałej współpracy. Szukamy osób zaangażowanych, pracowoitych, proaktywnych, lubiejących zmiany, rozwój, takich którym chce sie chcieć ;-) Nie każdy jednak lubi producje. Nie każdy jak my pasjonuje się styropianem. I nie każdy go będzie lubiał - na co zachowujemy przestrzeń. Cenimy sobie jednak osoby które pojawiają się w naszym zespole jak "wiatr" następnie mówiąc co im nie pasowało. Z jakiego powodu? A no z takiego, że zespół który jest z nami już od ponad 10 lat, i więcej posiada przyzwyczajenia, nawyki, stałe schematy. A nowe osoby? Nowe osoby jak Pan odważnie słowem krytyki mimo, że szkoda, że nie bezpośrednio - to coś napiszą. My możemy wówczas zmieniać się kojeny raz zgodnie z Metodą Kajzen - nieustająco. Panie Bartmieju49 odnosząc się do Pana uwag odnośnie chaosu, łamania zasad BHP, zabierania premii - to prosiłabym o sprostowanie pomówień. Zapraszam do kontaktu bezpośrdniego bo zauważam uwagi które szeroko mijają się z prawdą. Jeżeli nastąpiło jakiekolwiek naruszenie szacunku względem Pana osoby to zapraszamy na Zakład.

mario Nowy wpis
@Amitec Agnieszka Misiek

witam do kogo można zgłosić się w sprawie pracy widziałem ogłoszenie na terenie Złoczewa woj.lodzkie mogę zacząć od poniedziałku już jeśli jest możliwość potrzebuje na wyżywienie Córki i opłaty sam.ja wychowuje nie mam pojazdu żadnego mieszkam w Złoczewie.polnie szukam pracy .695..918..241 Mariusz mariuszbober796@gmail.com proszę o odpowiedz na meila lub SMS na podany tel pozdrawiam

Wiecie, czy Amitec Agnieszka Misiek udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Pracownicy odpowiednich działów mają przekazane stosowna narzędzia do pracy takie jak laptop, telefon, samochód służoby. Należy pamiętać, że nie każde stanowisko ma możliwość pracy zdalnej.

@Amitec Agnieszka Misiek

Nie każde stanowisko w kontekście tych fizycznych? Czy pozostałe biurowe mogą być wykonywane w 100% zdalnie? Procesy są do tego dostosowane? I zastanawiam się jak sama firma postrzega taki tryb pracy, czy występuje preferencja co do zatrudnienia stacjonarnie?

Robisz 10 godzin od 6 do 16 przez sezon sierpień/wrzesień non stop w tym jedna przerwa 15/20minut. (Tylko wtedy możesz zapalić, zjeść, wypić kawę) ????Stawka na początek najniższa krajowa i nadgodziny są według najniższej krajowej a później ustalasz indywidualnie po miesiącu czasu. Nie dziwię się że nie mają pracowników jak narobisz się tam jak (usunięte przez administratora) i na początek płacą najniższą to zniechęca ludzi do pracy .. poza tym śmierdzi i do tego głośno jak nie powiem co.. nie polecam. I jeszcze nie wypłacą ci na okresie próbnym chodźby za te parę godzinki tylko podziękują i do widzenia. Szukają ludzi na drugie zmianę jak nie mają ludzi nawet na pierwszą.

@Anonim

A te indywidualne ustalenia wspomnianych nadgodzin jak już wyglądają? Piszesz, że na pierwsza zmianę ludzi brakuje a na drugą są nabory prowadzone, czy to oznacza, że ludzie nadrabiają wszystko właśnie w tych nadgodzinach? Ile max z nich wyrwiesz? I czy tak w sumie jest tu w ogóle gdzie awansować? ciekawi mnie średni okres stażu

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Amitec Agnieszka Misiek? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Inga

Problem z płatnością? Faktycznie występowały? A pracownicy jak wobec tego stoją z wypłatami? Czy zarobki w ostatnim czasie podskoczyły? Ile teraz wynoszą potencjalne widełki płacowe? I co w zasadzie na nie w razie czego wpływa? I z jakich przyczyn od roku nikt niczego nie pisał?

klient

Problem z płatnością .

Mirek

Z firmą nie jestem może jakoś szczególnie zżyty, ale to jedna z lepszych w regionie. Pensja jest na czas, stawki nienajgorsze jak na nasz region. Na atmosferę też nie można narzekać. Wiem że aktualnie są wakaty m.in. na produkcję. Moim zdaniem jak ktoś szuka zatrudnienia, na pewno warto wysłać cv i się umówić na rozmowę

Beata
@Mirek

Ooo, a jakie są dokładnie te nienajgorsze stawki? Mógłbyś proszę podać kwotę ?

Możenowy

Jak wygląda rozmowa o pracę?

Barcik
@Możenowy

A jak ma wyglądać :) Zalezy na jakie stanowisko. Generalnie mów prawde i będzie ok. Cenią sobie uczciwość, bo przeciez umiejętności i tak wyjdą w trakcie. Lepiej powiedzieć, że się czegoś nie potrafi, to najwyżej Cię doszkolą. U mnie tak było

@Barcik

Serio? A to spoko opcja, a z czego doszkolili? Bo jednak to też chyba nie może być tak, że kompletnie białym się tu przyjdzie

Szymek
@Magdalena

Nie no jasne, że podstawy trzeba mieć czy pokończone kursy w przypadku wózkowych. Kwestia jest po prostu taka, że firma jest otwarta i docenia ludzi którzy się starają

@Szymek

Rozumiem. ;) Czyli na kurs z widlaka nie można tutaj liczyć? Innych kursów też raczej nie proponują?

Szymek
@Magdalena

Jak chcesz się zatrudnić jako operator widlaka to kurs powinieneś już mieć... rzadko która firma z góry gwarantuje pracownikowi kurs na stanowisko, na które go zatrudnia :D Działają w taki sposób to rekrutacje byłyby w zasadzie bez sensu ;p W amitec teraz chyba szukają na ludzi na produkcję, więc może tutaj spróbuj na początek aplikować

Skoczek

Nie można narzekac. Warunki sa bardzo dobre jak na nasz region. Pensja jest zawsze na czas, można tez liczyc na premie uznaniowe i świąteczne benefity. I co dla mnie ważne, firma gwarantuje stabilizację. Nie muszę się bać, że z dnia na dzień stracę posadę. Firma się rozwija, więc można zakładać że praca jest pewna

Moim zdaniem praca jak na nasze lokalne warunki jest chyba jedną z lepszych opcji. Cięzko jest jak wszędzie, ale dostaje się z ato konkretne wynagrodzenie i na czas. Do tego sa też premie, co w poprzedniej firmie, w której pracowałem nie do zdobycia

Wiking

Nigdy nie jest tak, że się wszystkim dogodzi. Dlatego nikt nikogo przecież do pracy nie zmusza. Mnie się źle nie pracuje. A mam porównanie z kilkoma pracodawcami z poprzednich firm. Tutaj przynajmniej pensja jest na czas

Kamila
@Wiking

A długo tu już pracujesz? I co myślisz o szefowej o której wcześniej pisali?

Wiking
@Kamila

A co mnie do szefowej? Nie mam zdania. Mam swoją robote do zrobienia i robię. Ja nie szukam w pracy kumpelskich relacji z przełożonym tylko żeby każda strona sie wywiązywała z tego co musi. Osobiście nie narzekam

Fionek

P. Agnieszka jest super szefową. Niestety jej ekipa , zwłaszcza w Sternalicach to -przepraszam za porownanie- (usunięte przez administratora) Krzyki, obrażanie, zero godności dla innych . Praca ciężka ale wystarczyłoby wyrzucić ze trzy osoby i żeby wszystkim było łatwiej .

Gizmo
@Fionek

Pierwsza osoba ktora powinna wylecieć to Ty, jakos nie zauważyłem w sternalicach zeby ktos kogos obrazal czy krzyczal na kogos. Praca jest bardzo ciezka i pare rzeczy powinno sie poprawic czy udoskonalic. Z tym zwalnianiem ludzi to bym sie grubo zastanowil bo chetnych coraz mniej, a Ci co przychodza to pracuja dzien, dwa i rezygnuja, lepiej niech szanuja tych co juz maja. Szefostwo duzo obiecuje a czy spelniaja to, niech kazdy sam oceni.

Szczęśliwa
@Fionek

Dziękuję za info :) pomocna sprawa, bo można się naciąć... a wiem, ze czasami naprawdę wystarczy wy...znaczy zwolnic 2...3 osoby i cały zespół robi się super :)

Zuzanna
@Fionek

Rozumiem że szefowa nie kontroluje ekipy? Czy udaje im się zachować po prostu przed nią pozory? Może wypadałoby jej lekko zasugerowac coś na temat pracowników...

Kierowca
@Zuzanna

Miala fajnych ludzi normalnych jak na ten zaklad i ogarnietych to sie pozwalniali.Ale ukraincow teraz bedą mieli pod dostatkiem????

@Kierowca

a czemu się pozwalniali? Kwestia tego że w innych miejscach można lepiej zarobić czy nie podobało im się to jak firma działa?

Kierowca
@Anna

Nie bede owijal w bawelne ..w styczniu szefowa wszystkim zabrala premie nie wiadomo z jakiego powodu a potem szefostwo sobie pojechalo na Holandie i Hiszpanie..a (usunięte przez administratora)wcale mnie nie dziwi ze ludzie sie pozwalniali.

@Kierowca

Jak to zabrała?xd Aż ciekawa jestem reakcji, bo pewnie każdy zdezorientowany był. Myślisz, że dalej tak będzie zabierać jeszcze czy ludzie może bardziej się zbuntują?

Żonkiś
@Kierowca

A co ma to do rzeczy gdzie kto jeździ. Jak kogoś stac niech jeździ, niech urlopuje w końcu na to się pracuje całe życie. Jak w wakcje gdzieś wyjeżdzacie to też Wam ktoś zwraca uwagę? Nie ruszałbym tej kwestii tutaj na forum, bo to dziecinne myślenie według mnie. A to że ludzie się zwalniają to indywidualna sprawa. Każdy wie za ile pracuje, a wybór ma zawsze

Witek
@Kierowca

Sytuacja z nie wypłaceniem styczniowych premii nie dotknęła tylko Pana. Czytam komentarze dotyczące okolicznych zakładów, to jeszcze conajmniej w kilku miejscach ta sytuacja się powtórzyła.. Pracodawcy zasłaniają się "Nowym ładem" najczęściej jednak te pieniążki wykorzystywane są na ich prywatne kaprysy..

Wiktoria
@Gizmo

Co jest tutaj najcięższe w tej pracy??

Marceli
@Wiktoria

O jakie stanowisko konkretnie pytasz? Zresztą to wszystko zalezy od osoby. Kto ma jakie oczekiwania. Na samą pracę ja nie narzekam. Jest co robić to i czas szybciej mija

Pracownicy mają ciężko pracują po 10h, często w zmniejszonej obsadzie bo w firmie brakuje rąk do pracy nie dziwiąc się jak szefostwo tam traktuje ludzi.Warunki pracy też mówią dużo za siebie.Nie wspomnę o wynagrodzeniu. Szefowa ma duże wyobraźnia ale jaką ceną wynagrodzenia dla ludzi.Dlatego też ludzie tam szybko odchodzą. Nadgodziny płacone gołe stawki jak na te czasy cienko to widze.

Weronika
@Gość

A możesz podać widełki tego wynagrodzenia? Przykro mi, że jest aż tak źle. A jak atmosfera? Mówisz, że warunki pracy mówią dużo za siebie - co to znaczy dokładnie?

@Weronika

Przyjdz zobacz i zapytaj ludzi którzy tam pracują,na pewno Ci odpowiedzą na Twoje pytania.

Danuta
@Gość

Przecież właśnie pyta ludzi którzy tam pracują! Po to ta strona jest. Jak to sobie wyobrażasz, że stanie pod zakładem i będzie ludzi łapała za łokieć? Nie chcesz pomóc, to nie, ale nie dawaj takich rad.

Zostaw merytoryczną opinię o Amitec Agnieszka Misiek - Galewice

• Jak się pracuje w Amitec Agnieszka Misiek?

Zobacz opinie na temat firmy Amitec Agnieszka Misiek tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amitec Agnieszka Misiek?

Amitec Agnieszka Misiek