SOLAR POLSKA SP. Z O.O.

Łódź

Opinie o SOLAR POLSKA SP. Z O.O.

Zibi

Tez slyszalem kiepskie opinie. Nie dosc, ze marna kasa, to jeszcze atmosfera kiepska. Niech sobie roboty zadrudniaja a nie ludzi w takich warunkach. Moj kumpel odszedl od nich rok temu z wielkim tupetem, bo mimo, ze byl dobrym pracownikiem, to niestety sluchac same (usunięte przez administratora), miec kiepska pensje I umowe smieciowa to nie sztuka.

Luzak

A ja myślę, że anonimowo każdy co odszedł prędzej rzuci parę słów szczerości, żeby nie narażać się oficjalnie. Pracodawcy często dzwonią do byłych po opinie. Po co komu zemsta za szczerość. Zwłaszcza, że tu też opinie nie są rzucane nazwiskami tylko ogół firmy. Byłem tam krótko, ale swoje widziałem. Teraz pracuje też na magazynie w hurtowni. Nie ma porównania jeśli chodzi o panujące zasady i atmosfere tu a w Solar. Z nikąd się te opinie nie biorą. Ale jak widać zamiast to zmienić, lepiej tuszować, że to kłamstwa. Pozdro dla kierownika I całej załogi o ile nadal jest ta sama, bo po opiniach widać, że nadal tam nie ma constans.

Ted

Jak byłoby tak źle jak niektórzy piszą to na forum mielibyśmy masę wpisów. Może niektórzy nie powinni tu pracować

Onaaaa

Mój kolega tam pracował. Panowie z Koluszek ustawiają tam własne zasady. Nowi pracownicy mają ciężką tyrke, mobbing i są na straconej pozycji. Pensja nie jest adekwatna do wykonywanej pracy. O tworzonej atmosferze nie wspomnę. Za tą firmę powinien się PIP porządnie zabrać.

Gruby

Kodeks pracy tam nie widział światła dziennego. O mobbingu nie wspomne. Nie polecam.

były

Witam , ładnie to tylko na zdjęciu wygląda , byłem pracowałem i nawet do cv nie dopisze bo bardzo słaba firma.

Joanna

@gość z wlkp. warunki zatrudnienia które opisujesz dotyczą jakiego stanowiska w firmie?

Mirek

Witam, Pracowałem w Solar na Magazynie, firma raczej nie posiada jakiegoś fajnego magazynu systemu i raczej niczego się tam nikt nie nauczy , ponadto koligacje kolesiostwo i małe pieniążki. Zwykła hurtownia można iść robić i szukać innej pracy.

Erc

Ni wiadomo jednak ze znajomość języka angielskiego to nie jest nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach każdy tak na prawdę po studiach ma dyplom i posiada umiejętnośc posługiwania się językiem obcym na poziomie min B2 prawda? Tak i tutaj tez jest..

Gość z Północy

Traktuj firmę jak część podróży, zdobądź doświadczenie, wpisz je w CV, ale - kariera? Zapomnij! W teorii wszystko działa w praktyce ....chyba karierę zrobił tylko Zarząd i na tym koniec. Ogromna różnica między firmą Solar w Danii i Polsce. Ale jeśli chcesz uczciwie pracować, nie masz zbytnich ambicji to wynegocjuj dobry kontrakt bo na renegocjacje nie liczyłbym.

Cichy

właśnie widziałem i chciałbym sie coś dowiedzieć o tej firmie

Cichy

Witam...zostałem zaproszony na rozmowe do Solar Polska w Łodzi na stanowisko magazyniera....chciałbym się dowiedzieć o warunki płacowe itp na tym stanowisku? pomoże ktoś?

kuprzestrodze

Ku przestrodze, Chcę podzielić się swoimi wrażeniami po doświadczeniu w pracy dla firmy Solar, które mogę z całą pewnością stwierdzić było wątpliwą przyjemnością. Zaczynając od początku, otrzymałam umowę o pracę na okres próbny (3 miesięczny). W tym okresie moja praca polegała na zapoznawaniu się ze środowiskiem i specyfiką pracy. Szczerze przyznam, że liczyłam na fachowe i profesjonalne przeszkolenie, które przygotuje mnie do wykwalifikowanego świadczenia usług w zakresie sprzedaży. Ku mojemu zdziwieniu, okazało się, że nie byłam mile widziana jako nowy pracownik, czułam się wręcz jak persona non grata. Pracując 12 godzin, często zdarzało się, że współpracowniczki nie odezwały się do mnie nawet słowem. Nie udzielano mi żadnej pomocy, nie tłumaczono mi niczego i pozostawiano samemu sobie. Gdy już podejmowały się czegokolwiek to z wyraźnym zaznaczeniem okazanej łaski, a w późniejszym rezultacie, doniesieniem do kierowniczki o mojej rzekomej niewiedzy i nieporadności. Cóż, nie potrzeba wielkiej filozofii, by stwierdzić, że bez dobrego przeszkolenia raczej nie jest problemem by wytykać błędy, więc robiono to na każdym kroku, notorycznie. Nie wspomnę już o wyrażonym głośno zdegustowaniu w temacie pozostawionego, świeżego zaznaczę jedzenia w lodówce, które mogło pachnieć… jak to ma jedzenie w zwyczaju. Zatem czepianie się nie miało końca. Współpracownice permanentnie niezadowolone, obgadujące za plecami, zgorzkniałe, sfrustrowane, humorzaste, donoszące na wszystko do kierowniczki, czyli bezpardonowo koleżanki wytykały błędy koleżankom w trakcie pracy. Tworzyło to chorą atmosferę, w której każda patrzyła na siebie jak na potencjalnego wroga. Człowiek czuł się cały czas zaszczuty i bał się odezwać o cokolwiek. Reasumując zespół zbudowany był z „kliki” kobiet, które notorycznie przez 12 godzin uprzykrzały sobie życie i o dziwo czerpały z tego swoistą przyjemność. Z czasem jednak okazało się, że przyczyną owego faktu była polityka prowadzona przez przełożonego – kierownika. Dlatego bardzo ważną kwestią jaką teraz poruszę, będzie właśnie ta osoba. Kierownik, który kierował całym tym chorym środowiskiem był w zasadzie jego wytwórcą. Pani kierownik z początku jawiła się jako osoba skora do pomocy, chętnie okazująca aprobatę. Z czasem (a zajęło to dokładnie 3 miesiące okresu próbnego) okazała się być wrogo nastawioną osobą. Jestem pod wrażeniem systemu oceniania pracy jaki miał miejsce w firmie Solar. Pani kierownik przeprowadzała tzw. „rozmowy miesięczne” odbywające się indywidualnie na kanapie przed sklepem, tudzież na magazynie. Na dzień dzisiejszy żałuję, że nie miałam przy sobie dyktafonu, gdyż często gęsto nie istniało przebieranie w słowach… kilkukrotnie słowa jakie padały, nie jedną osobę mogłyby doprowadzić do łez. Kolejna kwestia, jeśli poruszałam kwestie braku pomocy ze strony współpracownic i wszelkich powyżej wspomnianych kwestii, stwierdzała dosłownie, że jej to nie obchodzi. Dla mnie to absurd. Przepracowałam w tej firmie wystarczający okres czasu by stwierdzić, że nigdy więcej. Na szczęście znalazłam pracę w innej firmie i mogę jednie dodać, że można pracować godnie i z szacunkiem. Podsumowując, nie polecam. Jeśli chcesz być pozbawiony komfortu pracy, miłego środowiska i przede wszystkim traktowania jak człowieka aplikuj do firmy Solar.

gość z wlkp.
@kuprzestrodze 26.02.2015 20:42

Firma bardzo nowoczesna jak na standardy w PL, duża motywacja do pracy ale i wymagania stawiane pracownikom, zarobki adekwatne do osiąganych wyników, prowizje miesięczne i premie kwartalne, j. angielski wymagany na poziomie co najmniej komunikatywnym, coroczne oceny pracy, bardzo dobry socjal - benefit system, wczasy pod gruszą, święta. Poza tym szkolenia on-line, finansowanie zainteresowań związanych z pracą np. kurs SEP, szkolenia sprzedażowe, kurs nauki j. angielskiego, itp. Całość kontrolują Duńczycy.

ala70

Ciekawa sprawa bo firma SOLAR POLSKA SP. Z O.O. poszukuje nowych pracowników. Zerknijcie na najświeższą ofertę pracy, moim zdaniem ciekawa sprawa. Obowiązki: Przyjmowanie dostaw i aktualizacja danych w systemie Sprawdzanie zgodności dostawy z dokumentami Wprowadzan... http://www.gowork.pl/praca_podglad,5723751?keywords=&region=

eedyta82
@ala70 01.12.2014 19:36

Na początku 1400 zł na rękę,pełen socjal,premie,zwrot kosztów podróży,bony na święta,dostajesz odzież...Minusy:na pamięć skład chemiczny odzieży,co chwila trzeba coś wkuwac na pamięć np.: kolekcje .Raz w tyg.test.Raz w miesiącu cichy klient,żle obsłużony=brak premii.Praca nie jest łatwa ale zarobki dobre..

firma jako pracodawca dobra, ale jak w czasie kryzysu dyrektor finansowy, odjąść sobie od "koryta" - postanowił zwolnić 10% załogi i pozmniejszać pensje menadżerom.

BBB

Czy wie ktoś jaka panuje atmosfera i jak się pracuje na oddziale tej firmy w Warszawie? Jak sprawa wygląda z wynagrodzeniem jakie są limity dla handlowców etc. Czy warto się starać o pracę w tej firmie? Od jakiej stawki można negocjować pensję. Jak ktoś mógłby wrzucić takie informację byłbym wdzięczny.

CZACHA
@BBB 24.09.2012 16:14

PRZEMEK JEST NAJLEPSZY WIE JAK ROBOLI TRAKTOWAC TEROR W ŁODZI LÓDZ SOLAR GÓRĄ WIECEJ TAKICH RZĄDZICIELI NA STOŁKI I KAZDY ODEJDZIE

Mariusz
@CZACHA 12.09.2014 13:15
PRZEMEK JEST NAJLEPSZY WIE JAK ROBOLI TRAKTOWAC TEROR W ŁODZI LÓDZ SOLAR GÓRĄ WIECEJ TAKICH RZĄDZICIELI NA STOŁKI I KAZDY ODEJD...

Bzdury piszesz , Czacha

Firma wyglada ładnie na zewnątrz. W środku gorzej. Generalnie niezdrowa atmosfera związana z nepotycznym układem [usunięte przez moderatora]Najbardziej znienawidzona osoba w firmie. Zarobki różne. Zależy na jakim stanowisku. Na najniższych stanowiskach ok 1600zł. Posiłkują się pracą tymczasową. Genaralnie nowi pracownicy pracują ok. 1-2 lata a potem wynocha, żeby starzy mogli się utrzymać. Zarządzniena stosunkowo niskim poziomie. Całe szczęście, że duńczycy od czasu do czasu coś wprowadzają ale tu na miejscu raczej nie wiedzą co z tym zrobić. [usunięte przez moderatora] to udzielni książęta. Mocno olewjący robotę ludzie z b. wysokimi zarobkami. Duża demotywacja do pracy! Ktoś zapomniał dodać, że jest dużo szkoleń po godzinach pracy. Nie wiedzą co to są nadgodziny i generalnie maja w [usunięte przez moderatora] czyjeś prywatne życie. Wolnosć wypowiedzi b. niemile wydziane przez [usunięte przez moderatora] i wręcz tępione wszelkimi sposobami ze zwolnieniem z pracy włącznie. Tajemniczy prokurent wydający kluczyki od samochodów lubiący ptaki a bojący się podpisać jakikolwiek dokument. Kto wejdzie do sitwy ma się dobrze.

znajomy

firma ładnie wygląda w internecie, prospektach i w centrali na piętrze - reszta jest taka jak w każdej hurtowni, każdy oddział rządzi się swoimi prawami. terminowość dostaw na niskim poziomie, co do zarobków to nie wiem.

black

Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o firmie Solar. Warunki zatrudnienia, płace, obowiązki, atmosferę w firmie, premię ewentualne awanse. Na jakim poziomie kształtują się plany sprzedaży. Jak wygląda ich wykonanie ( dostępność towarów, transport, ceny )

adam

Branża elektryczna.Firma w porządku.Wszystkie warunki socjalne.Godziny pracy od 8 do 16.Wszystkie Soboty,Niedziele i Święta wolne.Zarobki w przedziale od 2000 do 5000 netto (handlowcy,przedstawiciele,logistycy), menedżerzy od 4000 do 9000 netto. Firma duńska, osiemnaście oddziałów w Polsce i się rozwija. Imprezy integracyjne i okolicznościowe. Praca głównie dla mężczyzn znających dobrze branżę elektryczną i wiedzę techniczną.

Zostaw opinię o SOLAR POLSKA SP. Z O.O. - Łódź

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie SOLAR POLSKA SP. Z O.O.