Nie mam pojęcia dlaczego ten człowiek jest posrednikiem w czymkolwiek. Ciągle problemy przez cały okres trwania najmu. Niedopowiedzenia, nieporozumienia, niedociąganie spraw do końca. Przyklad: przez dwa lata nie dostaliśmy kodu do klatki. Po roku mieli zamontować grzejnik w lazience - nie zamontowali. Naprawy uszczelki okien tez sie nie doczekalismy, ani wymiany kłódki od piwnicy. Interesujące było też umawianie fachowców przez Pana Krzusztofa na piątek wieczór "bo nie dało się inaczej" po czym fachowcy sami dzwonią czy mogą przyjść wcześniej.
Pewnego dnia wyłączyli nam prąd. Pan Krzysztof nie otrzymywał faktur od Enei więc ich nie płacił. Oczywiście nie wziął za to odpowiedzialności. Zrzucił całą odpowiedzialność na dostawce energii, a rekompenste dla nas o którą prosiliśmy wyciągnął od właściciela mieszkania.
Wisienką na torcie było rozliczanie czynszu. Po roku okazalo sie, ze musimy dopłacić ok. 2500 za wode i ogrzewanie ( mimo że zużycie miesciło sie w średniej, nie wiadomo na jakiej podstawie były ustalane wcześniej zaliczki ). No ale co, niedoplata oplacona, czynsz wzrósł o 200zl, czyli za rok juz doplaty nie bedzie? Otóż nie! Z kaucji 3000 dostaliśmy 500 zl, bo Panu Krzysztofowi wyszlo z obliczeń, ze w drugim roku najmu, nie wiadomo jakim sposobem, zużycie mediów bylo o tyle wieksze, że ZNOWU trzeba dopłacić 2500 pomimo juz podniesionego czynszu.
słowem, DRAMAT. Pozwać i psami poszczuć a nie wchodzić w kontrakty.
Nowy wpis
Krzysztof Gutowski
15.04.2025 12:21
Pracownik
Szanowny Panie Adamie,
Pozwolę sobie odnieść się do zgłoszonych przez Pana uwag. Przez dwa lata nie zgłaszali Państwo problemu z kodem wejściowym do budynku, ponad to na domofonie znajduje się adres do administracji budynku i serwisu domofonowego i mogli się Państwo bezpośrednio skontaktować. Również grzejnik w łazience po remoncie nie został zamontowany z uwagi na sezon grzewczy, dlatego była propozycja zamontowania grzejnika elektrycznego z uwagi na brak możliwości zamknięcia pionów – tutaj Państwo sami uznali że nie potrzebujecie grzejnika, ponieważ do tej pory nie mieliście i było ok.
W przypadku napraw, serwis techniczny otrzymuje numer telefonu do lokatorów, aby w przypadku zmiany terminu zarówno opóźnienia jak i przyspieszenia mógł się skontaktować indywidualnie i zmienić termin, stąd jeśli pierwotnie był to piątek popołudniu to w przypadku zmiany terminu u fachowca skontaktował się on by być wcześniej.
Zgadza się, FV od dostawcy prądu ENEA nie dochodziły ponieważ operator wpisał w system błędny adres korespondencyjny, stąd odłączenie energii które trwało u Państwa od godziny 17:00 do 7:30 następnego dnia. Proszę mi wierzyć, że gdyby to był wina właściciela, czekali by Państwo na wznowienie nawet 2 dni. ENEA poczuwała się do błędu, dlatego przywróciła prąd bez zbędnej zwłoki, ale również ENEA jako monopolista mimo złożenia reklamacji jej nie przyjęła, a nikt za 200 zł. nie będzie dochodził roszczenia w sądzie, dlatego właściciel zdecydował się udzielić Państwu rekompensatę w wysokości 200 zł. tak żeby wynagrodzić niedogodności, które Państwo mieli i kwotę którą Państwo wskazali, dlatego nie rozumiem pretensji w tej sprawie.
W Państwa przypadku, Spółdzielnia Mieszkaniowa dokonywała rozliczenia mediów które są zaliczkowane w co miesięcznym czynszu w oparciu o rzeczywiste zużycie, jednakże następuje to z opóźnieniem prawie rocznym, a dotyczy to zużycia zimnej wody, ciepłej wody oraz ogrzewania ( 6 miesięcy zużycia + 4 miesiące na rozliczenie i wprowadzenie nowej stawki czynszu).
W oparciu o historyczne zużycie gdy mieszkanie było niezamieszkałe, naliczenia czynszowe były z minimalną zaliczką na media, w kolejnym roku jak Państwo zamieszkali czynsz wzrósł o wyższe zaliczki, jak również była już niedopłata za media z uwagi na Państwa zużycie, w następnym roku były podwyżki kosztów ciepłej wody i ogrzewania oraz rzeczywisty wzrost zużycia, bo w mieszkaniu mieszali Państwo oraz dzieci i dodatkowi goście stąd również zużycie wzrosło.
Jeśli nie potrafił Pan tego zrozumieć logicznie to wystarczyło posłuchać podczas rozmowy wytłumaczenia, skąd wynikają obciążenia Spółdzielni Mieszkaniowej, jednak zdobył się Pan wyłącznie na wiązankę wulgaryzmów.
Największy problem widzę w podejściu bardzo roszczeniowym i związanym z brakiem kultury osobistej. Nie wspomniał Pan w komentarzu również o interwencji policji z uwagi na agresywne zachowanie wobec sąsiadów, wyrzucanie śmieci z balkonu przez przebywające u Państwa dzieci, o których zgłoszeniu Państwo nie poinformowali nas oraz o co weekendowych gościach, zakłócających spokój sąsiedzki. Oczywiście każda strona sporu ma trochę racji, ale brak kultury w rozmowie i chęci dialogu z sąsiadami są niewytłumaczalne.
Cieszę się że zdecydowali się Państwo znaleźć nowe mieszkanie.
Nowy wpis
Doc
24.08.2023 16:19
Inne
Podejscie tego delikwenta do przyszlego najemcy jest na zalosnym poziomie, kontaktowalismy sie z nim 4 razy i umawialismy na wizyte by moc zobaczyc mieszkanie, za kazdym razem rzekomo ktos rezerwowal mimo ze mial sie do nas odezwac gdyby osoba ktora moze sobie pozwolic na spalenie 1000 zl za bezzwrotna zaliczke na poczet rezerwacji nie bylo kontaktu. Wlasciciel mieszkania powinien przemyslec kogo bierze by zajmowal sie wynajmem bo ten pacjent ewidentnie dziala na niekorzysc wlasciciela.
Nowy wpis
Krzysztof Gutowski
13.09.2023 10:46
Pracownik
Przykro mi że odniósł Pan/Pani takie wrażenie z kontaktu ze mną. Niestety napisany komentarz nie pozwala mi się odnieść do konkretnej sytuacji. Widząc jednak opinię z końca sierpnia domyślam się że chodzi o najtrudniejszy okres w wynajmie mieszkania z uwagi na poszukiwanie mieszkań przez studentów. Dla pośrednika to jest również trudny czas ponieważ telefon dzwoni od 7 rano do 22 i często osoby, które są spoza miasta i przyjeżdżają specjalnie na spotkanie z Białegostoku, Wrocławia, Olsztyna, rezerwują mieszkanie do czasu wizyty oglądając tego dnia jeszcze 5 innych mieszkań, czasem potwierdzą wynajem a czasem spodoba im się jednak inne mieszkanie. W mojej opinii, brakiem profesjonalizmu byłoby umówić się na spotkanie i osobie, która jedzie specjalnie 5h powiedzieć że jednak zostało mieszkanie wynajęte mimo rezerwacji. Dlatego w tym okresie tworzą się listy zainteresowanych do których w kolejności staram się oddzwaniać. Mam nadzieję że mimo problemów udało się Pani/Panu znaleźć mieszkanie spełanijące oczekiwania :)
Mike's
12.06.2019 08:30
Inne
Nie polecam współpracy z tym człowiekiem. Podejście do klienta tego pana to nieporozumienie. Zlewanie telefonów, problemy z kontaktem mailowym. Jeśli ktoś chce podjąć współpracę z nim polecam się zastanowić kilka razy albo korzystnie zmienić umowę.
Najemca
01.10.2020 05:11
Pracownik
Witam potwierdzam Pana słowa ...
Krzysztof Gutowski
18.02.2021 21:57
Pracownik
Trudno mi ustosunkować się do opinii gdyż opiniotwórca się nie podpisał. W ciągu dnia pracy przeprowadzanych jest wiele prezentacji, spotkań, odbiorów, czy spraw urzędowych, dlatego nie zawsze w danej chwili jest możliwość odebrania telefonu czy też natychmiastowej odpowiedzi na maila. Niemniej jednak staramy się w jak najszybszym czasie udzielić oczekiwanych informacji.
Wynajmuje od Pana Krzysztofa mieszkanie od maja i od tego czasu " walczę " z nim o zakończenie może i drobnych spraw w mieszkaniu ale uciążliwych w codziennym życiu. Po mimo wielokrotnych ustaleń i terminów zakończenia usterek do dnia dzisiejszego nic nie zostało zrobione . Nie polecam współpracy z tym Panem nie wywiązuje się z ustaleń .
Krzysztof Gutowski
18.02.2021 21:53
Pracownik
Bardzo mi przykro, że czas oczekiwania na zgłoszoną usterkę był dłuższy niż klient tego oczekiwał. Trudno mi wskazać powód zaistniałej sytuacji, ponieważ osoba zostawiająca komentarz nie podpisała się. W przypadku nowych mieszkań którymi się opiekujemy, wszystkie powstałe usterki muszą zostać zgłoszone do administracji, dewelopera lub firmy wykończeniowej, która przeprowadzała remont. Dlatego często ten czas jest wydłużony z uwagi na procedury formalne i nie jest zależny bezpośrednio ode mnie. Zwłaszcza w okresie pandemii COVID, wiele firm nie podejmuje realizacji naprawy w trosce o bezpieczeństwo pracowników i wówczas musimy szukać wykonawstwa zastępczego.
Administrator
11.06.2019 08:00
Inne
Widzę, że nie ma tu informacji odnośnie firmy Kubosta Management Krzysztof Gutowski w miejscowości Poznań. Wiecie co się tam dzieje? Czekamy na aktualne wpisy od zatrudnionych.
Najemca
01.10.2020 05:16
Pracownik
Witam nie polecam współpracy z ta firma człowiek który ją reprezentuje po prostu (usunięte przez administratora) ludzi . Na początku jest bardzo miły i pomocny do czasu otrzymania swojej prowizji . Ale jak po czasie występują jakieś problemy załatwienie ich z nim to koszmar czasowy . Tysiące tel umawiane spotkanie bez rezultatu . Nie polecam .
Krzysztof Gutowski
18.02.2021 21:52
Pracownik
Bardzo mi przykro, że czas oczekiwania na zgłoszoną usterkę był dłuższy niż klient tego oczekiwał. Trudno mi wskazać powód zaistniałej sytuacji, ponieważ osoba zostawiająca komentarz nie podpisała się. W przypadku nowych mieszkań którymi się opiekujemy, wszystkie powstałe usterki muszą zostać zgłoszone do administracji, dewelopera lub firmy wykończeniowej, która przeprowadzała remont. Dlatego często ten czas jest wydłużony z uwagi na procedury formalne i nie jest zależny bezpośrednio ode mnie. Zwłaszcza w okresie pandemii COVID, wiele firm nie podejmuje realizacji naprawy w trosce o bezpieczeństwo pracowników i wówczas musimy szukać wykonawstwa zastępczego.