AGROKOWALSKI Sp. z o.o.

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o AGROKOWALSKI Sp. z o.o.

Aktualność
Serdecznie witamy wszystkich użytkowników GoWork!

Dziękujemy, że zechcieliście się zapoznać z opiniami na temat naszej firmy. Dbamy o to, abyście znaleźli w tym miejscu wartościowe informacje i wierzymy, że pojawiłeś/łaś się tutaj, aby takiej właśnie opinii udzielić

Czytamy wszystkie treści pojawiające się na naszym profilu i staramy się wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki. Będziemy jednak wdzięczni, za pozostawianie prawdziwych opinii. Swoboda w dzieleniu się informacjami na forum nie oznacza pozwolenia na szerzenie informacji mijających się z faktami, obrażanie, czy naruszania czyjejś godności i dobrego imienia.

Wpisy, które nie będą prawdziwie uzasadnione, będą usuwane przez administratora. Pragniemy, aby było to miejsce kulturalnej i merytorycznej wymiany informacji. We wszystkich niepokojących Państwa kwestiach możecie kontaktować się również z nami bezpośrednio pod adresem e-mail
zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych Kowalscy sp.j.

Pracownik firmy - Firma

28.09.2023 10:09

Czym zajmuje się Państwa firma?

Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych Kowalscy sp.j.ikona wywiad

Firma Kowalscy Sp. J. zajmuje się produkcją maszyn rolniczych i części zamiennych. Filarem tej działalności jest przede wszystkim własna produkcja wszystkich oferowanych produktów.

Gdzie znajduje się siedziba Państwa firmy?

Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych Kowalscy sp.j.ikona wywiad

Siedziba naszej firmy znajduje się we Wrześni. Obecnie zatrudniamy ponad stu pracowników.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych Kowalscy sp.j.ikona wywiad

Początki naszej firmy sięgają 1982 roku. Był to okres, w którym w Polsce brakowało wielu towarów, w tym specjalistycznego sprzętu. W związku z tym, właściciel i założyciel firmy - Bogdan Kowalski - postanowił skonstruować kombajn przeznaczony do zbioru buraków. Finalnie produkcja tych maszyn przez ponad 8 lat była podstawową działalnością firmy. Po roku 1990, w wyniku załamania się krajowego rynku maszyn rolniczych, firma postawiła na produkcję części zamiennych, które do dziś cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych Kowalscy sp.j.ikona wywiad

Nasza firma, podobnie jak ma to miejsce w innych branżach, musi mierzyć się z bardzo dużą konkurencją, wynikającą z wielkości rynku rolniczego. Rolnictwo w Polsce jest jedną z głównych gałęzi przemysłu, dlatego z tym sektorem związało się wiele firm. W porównaniu do innych podmiotów, jesteśmy średnim przedsiębiorstwem, a naszymi kontrahentami są przede wszystkim huty stali, hurtownie stali, odlewnie, hurtownie maszyn rolniczych i części zamiennych.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych Kowalscy sp.j.ikona wywiad

Struktura firmy opiera się na zarządzie, w którym zasiadają właściciele firmy. Możemy wyróżnić także Dział Produkcji, za którego funkcjonowanie odpowiadają Dyrektor, Główny Technolog i Konstruktor. Bezpośrednio zarządowi podlega nasz Dział Handlowy wraz z Dyrektorem Sprzedaży. Posiadamy też Dział Księgowy, w którym zatrudniamy Głównego Księgowego i osobę odpowiedzialną za kwestie kadrowe.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych Kowalscy sp.j.ikona wywiad

Proces wdrożenia nowego pracownika jest stosunkowy prosty. Nowo zatrudniony pracownik, w zależności od charakteru objętego stanowiska, zostaje wdrożony do swoich obowiązków przez Dyrektora Produkcji lub Dyrektora Sprzedaży. Pierwsze dni pracy upływają nowym pracownikom na zapoznaniu się ze sposobem działania firmy oraz zrozumieniu wykonywanych zadań.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych Kowalscy sp.j.ikona wywiad

Jak wiele innych firm, stale się rozwijamy. Obecnie nasze plany na przyszłość zakładają kontynuowanie długoterminowej strategii, którą jest inwestycja w zautomatyzowany proces produkcji. Dodatkowo planujemy przede wszystkim zwiększać rozpoznawalność naszej marki zarówno w Polsce, jak i za granicą.

M Nowy wpis

Dzień dobry, przez stronę pracuj na którą przekierowuje strona gowork nie można wysłać cv bo ogłoszenie jest nieaktywne. Czy można jakoś inaczej wysłać?

Nowy wpis

@M

Tak, oczywiście! Prosimy wysyłać CV bezpośrednio na GoWork. Będąc na stronie wyszukiwania ofert pracy prosimy zaznaczyć „Dodaj do aplikowania” a następnie „Aplikuj” w prawym górnym rogu.

Czy pracodawca Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych Kowalscy sp.j. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Nowy wpis

Aktualność
Serdecznie witamy wszystkich użytkowników GoWork!

Pegaz Junior

Po części jestem w stanie potwierdzić opinie. Chodzi o to, że współpracownicy są jak najbardziej w porządku, przez parę lat może kilka razy było jakieś spięcie, ale ogólnie nie powiedziałbym że w firmie są jacyś karierowicze. Normalna ekipa i z każdym wzgledem pracy da się dogadać. Kadra kierowniczo-dyrektorska, tez jest jak najbardziej ok. Swoje zadania wykonują dobrze, a w razie czego też dają ze sobą współpracować i biorą pod uwagę propozycje pracowników. Jakoś to gra. Co do samej pracy, no to już zależy co sie robi... Nie będę się wypowiadał o stanowiskach na których nigdy nie byłem (tu przydała by się wypowiedź innych pracowników), ale np na CNC jest ok, pracuje się na dwóch maszynach. Jako tako nie ma norm, bo produkcja nie jest wielkoseryjna ani seryjna. 50-100, raz na jakis czas 200 i potem jest parę detali co idą w tysiące, pod maszyną sie nie leży, ale tez nie jest się urobionym po łokcie. Na dobrą sprawę, zrobiłbym błąd gdybym ocenił firmę źle. Nie mogę też ocenić świetnie. Znam okolicę w swojej dziedzinie dość dobrze, i jeśli chodzi o sam fakt pracy, no to mniej więcej wszędzie wygląda to tak samo. Jedyne różnice to inwestycje w pracowników i maszyny. O ile względem poprzednich lat, oprzyrządowanie poszło do przodu, bo nie powiem ze nie, jest czym pracować, tak z maszynami jest na ten moment dekada do tyłu. Rozumiem, że jest to długofalowa inwestycja ale wydaje się, że też zaczyna się coś ruszać. Jeśli ktoś chciałby przyjść i pracować w tej firmie, to należy nastawić się, że musi być jednocześnie operatorem, ustawiaczem, programistą, technologiem i kontrolerem jakości. Firma sama od siebie może zaoferować możliwości rozwoju, z tym że trzeba je sobie samemu wypracować. Nie spotkałem się z takim czymś, że ktoś zakazał mi nauki, nie ma problemu jeśli idzie to w dobrą stronę. Zdarzają sie jednak takie przypadki, że wypadałoby zrobić szkolenie i niestety, tego brakuje. W końcu jednak, podnoszenie kwalifikacji pracownika, nie ma służyć wyłącznie wzrostom wynagrodzeń, ale przede wszystkim pomóc w codziennej pracy, przyspieszeniu czasów obróbki oraz podwyższeniu standardów firmy co w konsekwencji może doprowadzić do rozwoju firmy poprzez nowe, nieosiągalne dotąd zlecenia. Co do wynagrodzeń, jeśli już o nich wspominam, za podstawowe obowiazki podstawowa wypłata i ewentualnie premia. Nie ma sie co oszukiwać i marzyć o niewiadomo jakich zarobkach, jest lepiej niz minimalna, ale za samo trzepanie nadgodzin no nie ma siły żeby zarabiać więcej. Jeśli chodzi o "coś więcej" to już pozostaje jedynie indywidualne podejście, bo firma nie żyje trendem wszechobecnego rozdawnictwa - trzeba coś dać od siebie. Mógłbym pisać i pisać, jednakże nie chcę przedłużać a w skrócie chętnie napiszę jedynie: w mojej ocenie, nie jest źle, co prawda znajdzie się kilka aspektów, które wymagają jeszcze poprawy, jednakże coś chyba w tej firmie musi być, skoro większość ekipy to wieloletni pracownicy. PS. Może warto byłoby zrobić raz na jakiś czas jakieś spotkanie? Co kwartał, pół roku, może chociaż raz w roku? Wymiana propozycji oraz pomysłów, stworzenie bardziej przyjaznego środowiska pracy? Przyjemnie byłoby poprawić komunikację szef-pracownicy, chociaż raz na rok.

@Pegaz Junior

Dziękujemy bardzo za szczerą opinię. Dziękujemy również za zasugerowane pomysły i wszystkie wskazówki i uwagi!

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych Kowalscy sp.j. na stanowisko Monter? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.

Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych Kowalscy sp.j. szuka kogoś na to stanowisko Spawacz. Ktoś wypowie się o pracy tutaj?

ByłyPracownik

W firmie pracowałem na produkcji obsługując maszyny. Atmosfera na produkcji wyjątkowo przyjazna, współpracownicy sympatyczni i pomocni. Kierownictwo tak samo. Mogę z czystym sumieniem polecić pracę w tej firmie.

Z1

Pracuję w tej firmie od wielu lat. Firma Kowalscy jest prężną firmą stawiającą na rozwój pracowników., tak mogę też powiedzieć o swojej osobie.

Zostaw merytoryczną opinię o AGROKOWALSKI Sp. z o.o. - Września

• Jak się pracuje w AGROKOWALSKI Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AGROKOWALSKI Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AGROKOWALSKI Sp. z o.o.?

AGROKOWALSKI Sp. z o.o.