Beso Lux Sp. z o.o.

Opinie o Beso Lux Sp. z o.o.

Dzień dobry, interesują mnie zarobki Specjalisty ds. IT. po opisie widzę, że osoby poczatkujące mogą mieć szanse na zatrudnienie. czy wynagrodzenie będzie rosło w miarę wzrostu doświadczenia? co jaki okres czasu przyznawane są podwyżki?

Hej, jak jest dodana teraz oferta dla key account managera to piszą w niej o znajomości języka angielskiego na poziomie C1. Później pojawia się też wzmianka o znajomości francuskiego lub niemieckiego. Ale do jakiego konkretnie stopnia?

Kandydat Nowy wpis

Dzień dobry, szukam opinii na temat atmosfery w tej firmie oraz informacji czy to standardowa procedura, że oferuje się umowę na okres próbny na czas krótszy niż trzy miesiące. Czytając poniższe komentarze dotyczące zatrudniania nowych ludzi i ich zwalniania zastanawiam się czy to nie jest specjalny zabieg, żeby "zapchać chwilową dziurę kadrową". Będę wdzięczna za komentarze.

Old one Nowy wpis
@Kandydat

To akurat prawda. Poddadzą Cię testowi jeśli nie będziesz za bardzo posłuszny to nie przedluza umowy.

@Pracodawca Czy to prawda, że @Pracodawca przymusza to podpisania deklaracji o braku możliwości rozmowy o pracy po pracy? Chciałam wysłać swoje CV i zasięgnęłam języka u obecnych pracowników. Dostałam taką opinię i trochę się przestraszyłam takich dziwnych zwyczajów.

@Kandydat

Takt teraz sobie myślę czy już przekazanie komuś takiej informacji na boku nie jest powiedzeniem czegoś „o pracy po pracy”? potencjalnie gdyby tak było to ciekawe jakie konsekwencje by z tego wynikały. Może to jakaś metoda utrzymania work life balance?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Beso Lux Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?

To jakie docelowo obowiązki ma młodszy specjalista ds. obsługi baz danych? Jeszcze niedawno jak pojawiło się zapytanie o to stanowisko to ktoś pisał o braku umiejętności zbalansowania zadań i tym podobnych. czy to prawda? Jak wiec wygląda wdrożenie na to stanowisko i uprzednio przed tym wszystkim sama rozmowa?

Jako były pracownik nie masz wyrobionego szczególnego zdania, że tak odpisujesz? Chyba ze totalnie niczego nie wiesz o tym wybranym stanowisku? mieliście tu jeszcze więcej jakichś poczatkujących pozycji? zastanawiam się bardziej nad obsługa klienta po prostu a w KAMie raczej nastawiają się na doświadczenie u kogoś

Dodawane pozytywne opinie są na prośbę pracodawcy. Pracuje tu już dość długo i za każdym razem jak coś się dzieje, pracodawca prosi o poprawę opinii i komentarze nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Atmosfera jest strasznie napięta choć pracodawca wynagradza to dość dobrymi zarobkami. To prawda, że jest bardzo duża rotacja ludzi ale tylko i wyłącznie w dziale sprzedaży. W innych działach jest w miarę stabilnie. Ogólnie ciężko stwierdzić czy jest dobrze czy nie. Wszystko zależy od nastroju szefa i głównego managera. Czasami zapadają zaskakujące decyzje ale to chyba jak w każdej firmie. Po prostu trzeba się mieć na baczności i nie przywiązywać do miejsca pracy.

Skoro już piszesz o tych zaskakujących decyzjach to jakie możesz mieć przy tym na myśli? Po prostu młodszy specjalista ds. obsługi baz danych jest teraz potrzeby i chce się zorientować w warunkach. myślę czy by nie aplikować. Czy przebieg aktualnych rozmów znacie?

Dużym problemem w tej firmie jest to, że zatrudniają ludzi i po chwili namysłu twierdzą, że to wcale nie było potrzebne. Nie potrafią zbalansować obowiązków bo albo jest zatrudnionych za mało ludzi i każdemu się (usunięte przez administratora) od nadmiaru pracy pali albo za dużo ludzi i nic głównego managera nie denerwuje bardziej jak ktoś pracujący w normalnym tępie pracy. W tym roku dość dużo ludzi się przewinęło przez bazy danych i tak szczerze mówiąc ludzie sami rezygnowali. Jest jeden bardzo poczciwy chłopak w tym dziale, który pracuje bardzo długo w firmie (szacunek za cierpliwość A. :) ) a reszta się zwolniła bądź poleciała więc sklad sie wymienia dość często tam.

Katarzyna Bellier

Dziękujemy za wypowiedź. Obecny pracownik nie powinien w ten sposób myśleć o swoim miejscu pracy, więc chciałabym zachęcić do rozmowy, aby zmienić ten stan rzeczy. Komentarz ten jest pełen nierealnych przekonań i błędnych obserwacji, które należałoby sprostować w osobistej rozmowie. Sa to jednak Pana/Pani odczucia i jeżeli za tym komentarzem kryją się dobre intencje zrobimy wszystko, żeby Pan/Pani został/ła wysłuchany/a, zrozumiany/a i może w konsekwencji przywiązał/a się do swojego miejsca pracy. Z oczekiwaniem na kontakt i wyrazami szacunku.

Katarzyna Bellier

Szanowny @MC, warunki stanowiska są opisane w ogłoszeniu. Nie dzielimy się informacjami o rekrutacjach ani wewnątrz ani na zewnątrz firmy. Osoby, którym chcielibyśmy zaproponować współpracę dowiedzą się o tym osobiście od rekrutera. Zapraszamy do wysłania aplikacji i zgłoszenia prośby o oprowadzenie po firmie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Będzie Pan miał okazję poznać zespół i zadać kilka pytań osobom, z którymi będzie Pan współpracował w przyszłości, zamiast tu, osobą z którym napewno Pan nie będzie. Firmę można poznać od wewnątrz tylko w niej pracując. Portal ten, mimo szlachetnych założeń jest zbiorem komentarzy osób niezadowolonych lub zranionych przerwaniem współpracy, więc naturalnie nie dowie się Pan czy będzie się Panu u nas podobało czytając tą lekturę. Mam nadzieję, że skorzysta Pan z zaproszenia do rekrutacji i niedługo poznamy się osobiście.

Katarzyna Bellier

Dziękujemy za komentarz. Zrozumiałym jest, że nie mając dostępu do szczegółowych wizji i kompleksowości składowych kryjących się za większością decyzji jakie mają na celu utrzymanie stabilności firmy, może mieć Pan/Pani taką opinię. Jeżeli ma Pan/Pani potrzebę zrozumienia jakiś działań bardzo zachęcam do poruszenia tematu bezpośrednio z Pana/Pani przełożonym, działem HR lub ze mną. Firma ma ściśle określony plan rozwoju, za którego realizację odpowiedzialny jest obdarzony zaufaniem właściciela firmy, Główny Menager współpracujący z równie godną zaufania i kompetentną kadrą kierownicza. Rozwój ten możliwy jest poprzez równomierną wpółpracę wszystkich działów. Mamy ambicję pozostać liderem rynku europejskiego i utrzymać się na nim przez wiele lat. Udaje się to dzięki dobrze przemyślanym decyzjom i działaniom, więc zapewniam Pana/Panią, że za wszystkim, co Pan postrzega jako "niepotrzebne" kryje się świadome i przemyślane działanie. Nadal utrzymujemy stabilny rozwój poszerzając i unowocześniając nasze struktury. W tym roku przechodzimy bardzo dużą transformację systemów IT i dlatego też Dział Baz Danych odgrywa w tym rozwoju niesamowicie ważną rolę. Podobnie jak wspomniany przez Pana Pracownik, który swoją postawą i zaangażowaniem reprezentuje bardzo wysoki poziom i kulturę pracy za co mu serdecznie dziękujemy. Osobom zainteresowanym pracą w tym dziale chciałabym wskazać, że od tego działu wymagana jest najwyższa dokładność i skupienie na szczegółach. Od danych opracowywanych przez ten dział zależy cały proces gruntujący istnienie firmy, a także możliwość działań absolutnie wszystkich innych zespołów. Co za tym idzie, ten dział wyznacza rytm rozwoju i pracy całej firmy. @MC jeżeli identyfikuje się Pan/Pani z takim podejściem i posiada Pan/Pani wymagane umiejętności techniczne, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji.

Tak. Zgadzam się. Pracowałem w tej firmie. Widziałem potencjał w każdym dziale. Z góry, bo mam doświadczenie w tworzeniu struktury organizacyjnej, przepływie informacji, konsolidacji, miałem nadzieję, że ta organizacja będzie wspaniale działać. Tym bardziej, że zespół był (za moich czasów - nie tak dawno) młody. Młody, więc chętny, otwarty na zmiany, nowe. Niestety decyzję na górze były podejmowane pod wpływem chwili. Dnia. Emocji. Braku doświadczenia w zarządzaniu zespołem ludzi. Dzisiaj zwalniamy bo ..... ? Jutro zatrudniamy ....bo. I tak z dnia na dzień. Osobiście widziałem szanse. Praktycznie została mi flustracja.Poxzucie źle zainwestowanej energii, doświadczenia. Bo stan kiedy chcesz, widzisz, starasz się, ale to pali na panewce przez brak konsekwencji, analizy sytuacji tych którzy decydują tak się nazywa..

@Katarzyna Bellier

Zacytuję "Obecny pracownik nie powinien w ten sposób myśleć o swoim miejscu pracy" Zgadza się. Jednak ta osoba tak sądzi. Musi mieć powód. Jeżeli Pani pisze, że cytuję " "komentarz jest pełen nierealnych przekonań", to znaczy, że nie jest Pani otwarta na osobistą rozmowę, bo z góry jest Pani przeświadczona o swojej racji. Z takim podejściem nie ma szansy na konfrontacje. To jedynie martwy tekst. Pozdrawiam.

Pan widzi jedną stronę sytuacji, może ja mogłabym wyjaśnić drugą? Mimo wszystko zachęcam do rozmowy:) Wydaje mi się, że odczucia nie są związane z "racjami" - odczucia są Pana własne i z tym nie można dyskutować. Ja chciałabym zrozumieć Pana punkt widzenia, możliwe, że nakreślić Panu inny widok na tą samą sytuację, wyciągnąć wnioski oraz zastanowić się jak można w przyszłości takich odczuć u Pana lub kogokolwiek innego uniknąć. Załączam pozdrowienia i ponowne zaproszenie do kontaktu. Z pewnością wie Pan, gdzie mnie znaleźć.

Beso Lux Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Koordynator. Czy ktoś z Was brał udział w rekrutacji? Napiszcie, jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy!

Gosia

Witam, a na ten dział zakupów to wciąż są poszukiwani asystenci? Wpadła mi w oko ta oferta z zakładki, w której napisane jest, że publikowano ją jeszcze w październiku, stąd ciekawość. czy ten dział stale się powiększa? Jak go oceniacie?

Franek

Bonne ambiance et conditions de travail

@Franek

Dobra atmosfera :)

Wiktoria

hej co wpływa na sama atmosferę, że ja za taka uważasz? Jaka jest kultura pracy? patrzę właśnie na te ofertę dla juniora od obsługi baz danych, nie wiem z perspektywy którego stanowiska oceniasz, ale czy warunki są w miarę podobne?

Absolutnie nie polecam. Co do właściciela firmy jest naprawdę w porządku. Złego słowa nie można powiedzieć. Co do reszty zespołu… zaczynają się kwiatki. Firma zatrudnia i zwalnia co chwilę ludzi. Jak zatrudnią specjalistę to czeka, az usprawni działanie firmy i go zwalnia. Takich osób przewija się mnóstwo przez firmę. Zaczynając od góry. Główny(usunięte przez administratora) nie ma zielonego pojęcia co robi w tej firmie. Zmiana strategii co chwila, o sprzedaży nie ma zielonego pojęcia a co najciekawsze! Podejmuje decyzje, o których nawet szef nie ma pojęcia a jak wychodzi to na wierzch to tłumaczy się, ze nie zrozumiał dobrze po polsku. Jak podejmuje decyzje, która jest poza jego kompetencjami lub godzi w interes firmy i poprosi się o to na maila to wycofuje się bardzo szybko z tego. Każdy pomysł na rozwój jest przez niego gaszony u źródła bo nie jest to „jego pomysł”. Czasami masz wrażenie, że rozmawiasz z dzieckiem uwięzionym w ciele dorosłego człowieka. Przechodząc do następnej osoby to będzie to(usunięte przez administratora)Człowiek, który zna się na excelu i na niczym innym. Jak przychodzi się o pomoc to twierdzi, żeby zrobić po swojemu. Jak się zrobi po swojemu to pyta się czemu zapadła taka decyzja bez jego wiedzy. Wymaga wyników z kosmosu nie rozumiejąc jak to wszystko działa. Następnie Pani (usunięte przez administratora) Dziewczyna z początku przesympatyczna i pomocna lecz niestety na końcu wychodzi z niej karierowiczka. Dla awansu i pochwały zrobi wszystko. Tak mocno się podlizuje, że wykańcza swój team, który był bardzo zgrany. Ludzie przez nią rezygnują z pracy. Reszta działów jest naprawdę w porządku ale działu sprzedaży absolutnie nie polecam. Jest tam taki przemiał ludzi, że jeśli szukasz pracy na miesiąc lub dwa to Besolux to idealna firma. Zresztą jak widać po ofertach pracy, cały czas osoby na te same stanowiska są szukane. Jeśli Cię zatrudnią to wiedz, że od samego początku każdy Twój błąd jest skrupulatnie notowany i jeśli będą chcieli się Ciebie pozbyć to na koniec dostaniesz 2 strony powodów dlaczego Cię zwalniają, mimo iż są to błache sprawy. Zawsze znajdzie się coś, za co dostaniesz kwitek. Generalnie nie polecam firmy no chyba, że znasz język francuski. Takie osoby są trzymane w firmie, ze względu na to, ze firma należy do Francuza i dużo Francuzów tam pracuje. Mam nadzieję, że zastanowisz się zanim przyjdziesz do firmy bo będzie to Twoja strata czasu i energii. Przez dość długi czas jak żyję, nie widziałem firmy, która tak szybko zwalnia i zatrudnia ludzi.

Katarzyna Bellier

Dziękujemy za spędzony czas na podzieleniu się Pana/Pani uwagami. Opinia została zmodyfikowana o usunięcie imion osób jakie zostały w niej wymienione ponieważ anonimowe wypowiadanie się w krzywdzący sposób o innych jest według nas nieakceptowalne i poniżej poziomów po jakich się poruszamy. Od siebie dodam, że najsmutniejsze jest to, że są pisane z taką intencją. Dział sprzedaży po ostatnich zmianach zaczął się rozwijać, co potwierdza słuszność podjętych decyzji. W historii naszej firmy nie zdażyło się, żeby została zwolniona osoba bez podstaw. Nienaturalnym zachowaniem jest zwalniać "specjalistów, którzy usprawniają firmę". Firma wdraża, kształci, inwestuje w podnoszenie kompetencji pracowników oraz integracje wszystkich działów, bo podstawą zatrudnienia zawsze jest założenie długoterminowej współpracy. Chcielibyśmy wierzyć, że jest to widoczne i doceniane przez resztę zespołu, która obecnie tworzy Besolux. Ponownie podkreślę, że nigdy nie zwalniamy nikogo "ot tak, za nic". Autorowi komentarza, życzę sukcesów na nowym stanowisku.

Gosia

Wszystko jest dobrze

Czy w Beso Lux Sp. z o.o. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Z tego co kojarzę to nie było jeszcze takiej sytuacji w tej firmie. Zawsze była wypłacana co miesiąc i nigdy się nie spóźnili.

BYŁY PRAOWNIK BESOLUXA

Minęło już trochę czasu od mojego odejścia więc uważam, że to najwyższy czas aby się wypowiedzieć. Przede wszystkim też dlatego, że niestety wraz z moim odejściem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy i założę się, że wiele osób to właśnie mnie podejrzewa o ich autorstwa - niestety to nie moja sprawka ;), nie należę do osób, która korzysta z anonimowości w Internecie aby obrzucić błotem kogoś innego. Chociaż bywa to kuszące ;) To co miało być wypowiedziane przeze mnie dotarło mailem do wybranych osób. Co do polityki firmy, może zostawię to dla siebie :) no powiedzmy, raz lepiej, raz gorzej. Potwierdzę tylko fakt, że rotacja jest dość spora. Przyczyna? Wydaje mi się, że zarząd i osoby wpływowe wiedzą jakie są tego powody, jednakże te powody nie są często jasno tłumaczone osobą, które są zwalniane. Myślę, że nad tym można by było popracować. Jednakże miło wspominam pracę w Besoluxie ze względu na ludzi.

Irena
@BYŁY PRAOWNIK BESOLUXA

Czyli co, moga kogoś zwolnić i nie powiedzieć z jakiego powodu? Chyba warto wiedzieć jakie błędy się robiło, czemu im na tym tak nie zalezy?

BYŁY PRAOWNIK BESOLUXA
@Irena

Niestety nie chciałabym się dzielić szczegółami prywatnej rozmowy alę mogę zaświadczyć, że nie otrzymałam konkretnej odpowiedzi, mimo tego, że naciskałam na odpowiedź osobiście i mailowo ;)

@Irena

@Irena - nasza firma dba o prywatność swoich pracowników. Decyzje o zakończeniu współpracy są zawsze najtrudniejsze do podejmowania. Ze strony biznesowej, naszą rolą jest dbanie o kontynuację procesów i zadań, zawsze przeprowadzana jest rozmowa wyjaśniająca powody rozstania. Ze strony moralnej, nie chcemy podkreślać listy niepowodzeń lub cech charakteru, które zadecydowały o braku sukcesu przy konkretnych zadaniach, bo wierzymy, że to nie definiuje osoby w całości i przy innych zadanich prawdopodobnie dane cechy mogą zaważyć o sukcesie. Jeżeli jest możliwość zanim podejmiemy decyzję o zakończeniu współpracy szukamy innych pozycji wewnątrz firmy, które mogą zamienić energię danej osoby w sukces. Czasami jednak nie ma takich pozycji lub nie ma sukcesów i podejmowana jest decyzja o zakończeniu współpracy. Prawdą jest, że zespoły nie są informowane o szczegółach. Uważamy, że brak sukcesu danej osoby w danym momencie nie powinien być interesem osób trzecich. Rozstania z pracownikami są zawsze wynikiem składowych feedbacków otrzymywanych od całego zespołu i zewnętrznych współpracowników. Prawdą jest, że czasami takie sytuacje są dla zaskoczeniem dla osób spoza kręgu współpracy, jednak w takim przypadku, jak opisałam wyżej, chronimy prywatność danych osób.

@Beso Lux Sp. z o.o.

Pani chyba żartuje, albo nie wychodziło ze swojego pokoju i żyje w nieświadomości. Powód zwolnienia nie jest przekazywany. Zwyczajnie. Od tak. Szef rzucił monetą. Pani wpis jest oderwany od rzeczywistości. Zwyczajny plastikowy marketing. Politycznie poprawna mantra. Mowa -trawa.

Przykro mi, że Pani tak czuje. Bardzo proszę o prywatny kontakt na katarzyna@besolux.com lub hr@besolux.com - chciałabym dokładniej sprawdzić podstawy Pani odczuć. Skoro jest dla Pani ważne, żeby podzielić się nimi z innymi to może chce Pani też zainicjować jakąś pozytywną zmianę. Pozostaję do dyspozycji w razie chęci kontaktu. W międzyczasie pozdrawiam serdecznie bo pewnie się znamy osobiście:)

@Beso Lux Sp. z o.o.

No to się uśmiałem. Pani została zwolniona bez podania powodu. Teraz ma inwestować w firmę, w celu podniesienia jej standardów pracy. Czy Pani zerwała się z chinki ?

Dziękujemy, że przez ponad dwa miesiące obserwuje Pan z taką uwagą ten wątek. To naprawdę duża inwestycja Pana czasu i energii. Do tej pory nikt się ze mną lub działem hr nie skontaktował w tej sprawie. Intencją mojej wypowiedzi była tylko weryfikacja sytuacji i pozytywna zmiana, o ile byłaby potrzebna gdyby otrzymana tu informacja zwrotna miała rzeczywiste podstawy. Pozostaję do dyspozycji, jakby miał Pan ochotę porozmawiać na ten temat osobiście, nie poprzez zdawkowe, niemerytoryczne i oparte na zgadywaniu komentarze tutaj. Skoro już tak długo Pan o tym myśli, to może warto rozwiązać Pana wątpliwości prawdziwą, nieanonimową rozmową?

Weronika

Jakie są finansowo warunki specjalisty ds. obsługi klienta z językiem francuskim? No i po tym, co tu ostatnio przeczytałam, to nie mogę nie zapytać, czym można się narazić na takie zwolnienie bez szczegółów nt. przyczyn...

@Weronika

Warunki finansowe omawiane są z kandydatami na rozmowie kwalifikacyjnej. Chcemy żeby każdy był zadowolony ze swojego wynagrodzenia dlatego też bardzo poważnie rozważamy oczekiwania finansowe naszych kandydatów starając się im sprostać jak tylko jest to możliwe. Przykro nam, że tutejsze wpisy wzbudzają niepokój w kategorii zakończeń kontraktów. Odpowiadając na Pani pytanie, nie ma w naszej firmie praktyk zwalniania bez powodu. Takie odczucia mogły mieć osoby, którym nie przedłużono kontraktu po 3 lub 6-cio miesięcznym okresie próbnym. Okres próbny jest czasem kiedy i pracownik i firma obserwują i sprawdzają czy wzajemnie mają sobie wystarczająco dużo do zaoferowania przy długotrwałej współpracy. Zdarzało się, że decydowaliśmy, że kandydat nie ma wystarczających umiejętności żeby rozwijać się w tym samym tępie co firma i wtedy nie przedłużaliśmy okresu próbnego. W takich okolicznościach nie ma obowiązku podawania szczegółowych powodów czemu tak uważamy. Zdarzyło się również, że osoba po braku sukcesów na jednym stanowisku dostawała kilka innych szans w innych działach, bo była ogólnie lubiana w firmie, ale finalnie nie udało się znaleźć stanowiska pasującego do poziomu umiejętności. Każdy pracownik musi współgrać harmonijnie z całym zespołem i być biznesową wartością dodatnią i tylko wtedy może liczyć na długotrwałą współpracę.

Aleksandra

Znalazłam ogłoszenie na specjalistę do spraw logistyki. Sporo benefitów w ogłoszeniu, umowa o pracę, całkiem ok. Może ktoś wie ile można na tym stanowisku zarobić? Nawet widełki będą w porządku :) A atmosfera na tym dziale? Pozytywna?

Jak dużo osób pracuje w Beso Lux Sp. z o.o.?

pracownikbesoluxa

ok 60 ale ciągle się to zmienia ludzie odchodzą i przychodzą ;)

Irena
@pracownikbesoluxa

A czemu jest taka rotacja?

@Irena

Niekompetentny, młody general manager, który podejmuje decyzje rzucając monetą

Edyta
@bylypracownik

A jakieś konkretne decyzje masz na myśli?

@Edyta

wyrzucił 2 osoby z działu w celu cięcia etatów, następnie otworzył rekrutacje na te same stanowiska, potem ją zamknął

@bylypracownik

Bardzo proszę o doprecyzowanie co według Pana/Pani świadczy o braku kompetencji? Zapewniam, że Pana/Pani menager ma odpowiadające zarządowi wykształcenie, doświadczenie zawodowe i kierownicze. Ostatnio przeprowadzona wśród wszystkich pracowników ankieta pozwoliła nam omówić pozytywny i negatywny feedback z menagerami. Potrzebna jest chwila, żeby móc sprawdzić jak taki feedback zadziała. Tylko rozmową i dzieleniem się konstruktywnym feedbackiem mamy szansę stać się lepsi, co chętnie robimy. Przywoływanie pojedyńczych sytuacji, które mogą być interpretowane w zależności od tego jak ktoś ma życzenie je sobie zinterpretować, jest niesmaczne i najzwyczajniej robi przykrość. Proszę pamiętać, że krytykują Państwo anonimowo, nieanonimowe osoby - ludzi nie przedmioty i do tego w sposób który nie pozostawia miejsca na jakaś pozytywna reakcję i zmianę.

@bylypracownik

Chcielibyśmy wyjaśnić, że w naszej firmie nikogo „nie wyrzuca” z pracy. Rozwiązywanie umów jest decyzją zawsze popartą feedbackiem nie tylko menagera działu, ale także wielu osób bezpośrednio współpracujących z daną osobą wewnątrz i na zewnątrz firmy. Natomiast decyzje o otworzeniu lub zamknięciu rekrutacji podejmuje zarząd, nie menagerowie działów, więc menagerowie nie są za te decyzje w żaden sposób odpowiedzialni a co za tym idzie nie powinni być za nie krytykowani. Z Pani/Pana komentarza wynika, że nie lubił/a Pan/Pani pracować w naszej firmie, co tylko potwierdza słuszność decyzji o zakończeniu współpracy. Mam nadzieję, że na nowej ścieżce kariery spotka Pan/Pani ludzi, którzy zasłużą sobie na Pani/ Pana większą przychylność. Pozdrawiam serdecznie

@Irena

Zależy nam na stworzeniu środowiska pracy, w którym ludzie będą praktykować: *team work, *wysoki poziom profesjonalizmu i kultury pracy w kontaktach zewnętrznych, *obowiązkowość, *zdrowy perfekcjonizm i kreatywność. Beso lux jest mechanizmem działającym razem. Mechanizmem, który staramy się rozbudowywać i ulepszać. Czasami ulepszenia nie działają i jesteśmy zmuszeni szukać nowych rozwiązań. Czasami również, mówiąc wprost, ludziom zmieniają się osobiste plany i oczekiwania i praca jaką wykonywali nie wpisuje się w dalszy plan na życie. Cieszymy się natomiast, że duża część naszej firmy jest z nami powyżej dwóch lat i swoją pracą i zaangażowaniem budują wiarę w nasz wspólny sukces, za co serdecznie im wszystkim dziękuje.

@Katarzyna

Zabawne jest, że zakładasz, że bylypracownik został zwolniony przez Was. Czemu nie mógł sam odejść? Gwarantuję, że w tej firmie zawsze miał on przychylność i w kolejnej też ma. Wyraził tylko swoją opinię :). Ale to po prostu pokazuje jak bardzo zarząd nie wie co robi.

Izabela
@bylypracownik

A tam nie było napisane wprost, że "wyrzucił 2 osoby"?

Ja_

Do wszystkich narzekaczy! Jak dla mnie firma nie jest może idealna ale daje wiele możliwości rozwoju i zdobycia doświadczenia. Na pewno więcej plusów niż minusów dla mnie, więc dlatego tu pracuje i nie narzekam na forum Gowork. Nie bardzo jestem więc w stanie pojąć, dlaczego takie negatywne opinie są wśród obecnych pracowników firmy. Przecież to Wy jesteście częścią tej załogi, więc to Wy tworzycie tą atmosferę pracy, na którą tak narzekacie. Wy macie realny wpływ na to. Przestańcie narzekać tylko wykażcie się inicjatywą i zmieńcie atmosferę, bo się da. Krytykując przełożonych w sprawie zwolnień… odpowiedzcie sobie szczerze na 2 podstawowe pytania: 1. Czy mając swoją firmę zatrudnilibyście siebie na poziomie zaangażowania i pracy, którą świadczycie w chwili obecnej? Bo wiadomo…dla siebie pracuje się inaczej…ile razy to słyszałem… 2. Czy zatrudnilibyście w swojej firmie osoby, które zostały z różnych względów zwolnione? I na koniec w tym temacie…chciałbym przypomnieć… praca, to nie jest przymus czy (usunięte przez administratora). Jak się komuś nie podoba stawka czy atmosfera pracy zawsze może sobie poszukać czegoś bardziej odpowiedniego dla siebie, jak jest tak bardzo źle. Po co wylewać wiadra hejtu na pracodawcę i to jeszcze obecnego? Tego nie mogę pojąć jak można krytykować własnego pracodawcę, kiedy się jest wewnątrz i ma się realny wpływ na to co się w firmie dzieje. Zacznijcie od siebie! Zacznijcie rozmawiać face to face i wyjaśniać problemy na bieżąco. Ogólnie Uwierzcie mi, wszystko o czym piszecie w różnych wątkach: stres, słabe docenianie pracownika, zła atmosfera, niesprawiedliwość czy na co jeszcze narzekacie spotkacie w waszych kolejnych miejscach pracy. Część tego na co narzekacie, to będzie dzieje się przy Waszym udziale, bo pracując gdziekolwiek Wy będziecie mieli na to wszystko wpływ. Co do awansów i braku doceniania pracy…Szanowni Państwo, da się awansować i można ???? - tylko cierpliwości. Wiele osób awansowano wewnętrznie i zgadzam się w tym temacie z Katarzyną.

@Ja_

Bo sensownie podsumowuje obecne tu watki

Jak wygląda ścieżka kariery w Beso Lux Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

K.

Na awans nawet nie licz, stawki są śmieszne, poza tym nie możesz czuć się bezpiecznie bo Cie mogą wywalić z dnia na dzień bez powodu, kaprysy szefa…

@K.

Przykro nam mierzyć sie z taka opinia.
 Stawki w naszej firmie sa konkurencyjne i omawiane na rekrutacji, więc w tym zakresie nigdy nie ma niespodzianek. Rezygnacja z współpracy zawsze jest bardzo trudna decyzja podejmowana na podstawie doświadczeń zespołu nie “kaprysu szefa” i zazwyczaj podsumowanie działań pokazuje,że dana osoba nie miała do zaoferowania zespołowi tego czego obowiazki na danym stanowisku wymagały.
Rozumiemy, ze odczucie po drugiej stronie w takiej sytuacji nie jest odbierane podobnie.
Jestesmy przekonami, że praca powinna dawać satysfakcje a nie widzac możliwości rozwoju danej osoby
 tak naprawdę blokujemy jej szanse na sukces gdzieś indziej.
Zawsze szczerze odpowiadamy na prośby o referencje i wspieramy rekrutacje naszych byłych pracowników u potencjalnych pracodawców, co ma na celu pomóc szybko znaleźć kolejna pracę. Mamy nadzieję, że Twoje kolejne stanowisko będzie rozwojem zawodowym i kiedyś się z nami zgodzisz.
Załaczam pozdrowienia od całego zespołu.

tamtamtararararatam

jak sobie wydrzesz tak będziesz mieć. Jeżeli masz gen cwaniaka to spoko. A jak cięzko pracujesz i myślisz ze ktoś to zauważy to nie licz na nic xd

pracownik#beso
@K.

Zgadzam się. z tym wywalaniem ludzi. Był okres w którym wywalili 3 osoby w tym szefa sprzedaży, general managera i jednego pracownika sprzedaży. Po czym firma po jakimś czasie postanowiła zorganizować super integracje (na której szef upił się i wrzucał ubrania do ogniska) by oczyścić atmosferę w firmie ;) po czym zwolnili kolejne 3 osoby w tym dwie jednego dnia. Potem sytuacja siadła w firmie i poleciało kilka wypowiedzeń.

exworker

ścieżka :D hahaha to dobreee

@Katarzyna
@tamtamtararararatam

Z całym szacunkiem, kimkolwiek jesteś myślę, że nie masz dostępu do informacji kto? jak? kiedy? za co? i w jakiej formie został doceniony w historii firmy. Zawsze doceniamy osoby, ktòre swoja postawa wyróżniaja się a swoją ciężką pracą wykroczyli poza podstawowe obowiązki swoich pozycji i przyczynili się do rozwoju firmy. W zeszłym roku zorganizowaliśmy nawet ankietę z nagrodą dla osoby, z którą pracuje się najlepiej. Pracownicy swoim głosem sami docenili swoich kolegów a wszystkie komentarze przeczytaliśmy wspólnie na corocznej świątecznej imprezie. Jeżeli ciężko pracujesz a czujesz się niedoceniony, skontaktuj się proszę ze swoim menagerem, ze mną lub wyślij e-mail na hr@besolux.com przedstawiający Twoje odczucia, obawy, apostrzeżenia a także Twoje dodatkowe osiągnięcia i wkład w rozwój firmy. Zapewniam Cię, że znajdziemy czas żeby omówić Twój punkt widzenia i potrzeby. Wystarczy poprosić o rozmowę.

@katarzyna
@pracownik#beso

To prawda, że były takie momenty, kiedy rozstaliśmy się z kilkoma ważnymi osobami w firmie w krótkim czasie, jednak kimkolwiek jesteś nie możesz mieć wiedzy na temat powodów i szczegółów tych sytuacji. „Szef”, którego tak łatwo krytykujesz jest osobiście odpowiedzialny za zatrudnienie prawie 60ciu osób. Nie ma partnerów biznesowych, inwestorów, grupy kapitałowej za sobą. Jego decyzje mają na celu zapewnić długoterminową stabilną pracę dla osób zatrudnionych. Robi to krok po kroku rozwijając firmę i nigdy nikogo nie potraktował „nie fair”. Ty możesz widzieć tylko wynik sytuacji, nie możesz znać jej składowych. Integracje są i zawsze były organizowane przynajmniej raz w roku i bynajmniej nie po to, żeby cokolwiek oczyszczać. Dążymy do zespołu, który lubi ze sobą spędzać czas nie tylko w pracy, ale także bawić się wspólnie poza nią. Niesmakiem jest opisywanie publicznie sytuacji z prywatnych imprez, czy to innych kolegów czy szefa. Takie sytuacje nie wspierają zaufania jakie mamy do siebie i jakie Alex ma do swoich pracowników.

henry

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie posiadając doświdczenie na stonowisku na które się aplikuje? Nie chodzi mi o konkretną kwotę tylko o widełki.

Izabela
@henry

No ale żeby odpowiedź miała sens to chyba trzeba skonkretyzować o jakie stanowisko chodzi?

henry
@Izabela

Aplikowałem na stanowisko do działu logistyki

Henry
@Izabela

Składałem CV n stanowisko do działu logistyki.

Szymon
@Henry

I co, byłeś na rozmowie? Minął miesiąc prawie więc może wiesz coś więcej?

Henry
@Szymon

Nie byłem ale widzę że szukają dalej do działu

Szymon
@Henry

Czemu nie byłeś? Nie odezwali się wcale?

K.
@Henry

Daruj sobie, nie wytrzymasz tam dłużej niż pół roku.

Łukasz
@K.

Odradzasz pracę jedynie w dziale logistyki, czy dotyczy to całej firmy? No i skąd taka opinia?

@K.

Przykro nam, że tak piszesz i że przygoda z nasza firma była tak krótka. Chętnie wysłucham Twojej pełnej opinii i sugestii jak ulepszyć nasza firmę. Napisz proszę maila na hr@besolux.com . Nie każdy odnajduje sie w zespole i swoich obowiazkach, bo jesteśmy różnymi ludźmi, z różnymi doświadczeniami i potrzebami. Staramy się słuchać i analizować możliwości dopasowania zadań wedle osobistych preferencji. Zawsze otwieramy rekrutacje wewnętrzna i dużo osób zmieniło swoje stanowiska wewnatrz firmy. W naszym zespole jest wiele osób pracujacych z nami już ponad 2 -3- 4 i 5 lat, te osoby buduja firmę małymi krokami. Dzięki ich dedykacji i pomysłom już nie jesteśmy 10-cio czy 20-sto osobowym zespołem a zatrudniamy ponad 50 osób i nadal mamy masę pomysłów na dalszy rozwój. Prawda jest, że po drodze wiele osób zmieniło ścieżke kariery z najróżniejszych powodów. Chcemy budować zespół ludzi, którzy przychodza do pracy z założeniem, że swoim wkładem będa rozwijać firmę, pełnych kreatywności, odpowiedzialności, doceniajacych warunki pracy i zawiazujqcych realacje ze swoimi kolegami. Dla nich chcemy tworzyć lepszy Besolux i jeszcze lepsze środowisko pracy. Nasze doświadczenia pokazuja, że sa osoby szukajace pracy tylko dla pensji i listy “benefitow” bez chęci większego wkładu i angażowania się w przyszłość firmy. Dla takich osób też jest miejsce, chociaż staż pracy jest krótszy. Rozrastamy sie na tyle, że pojawiaja sie odtwórcze pozycje, ale nadal wymagaja pełnej współpracy z innymi działami, umiejętności i odpowiedzialności za wykonywanie tych zadań z najwyższa dokładnościa. Pytajacego zapraszam do sprawdzenia się w naszej firmie osobiście. Po akceptacji w procesie rekrutacyjnym będziesz miał/a szansę ocenić czy warunki i firma zachęcaja do podjęcia wyzwania. Pozdrawiam serdecznie

Super atmosfera!

Zostaw merytoryczną opinię o Beso Lux Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Beso Lux Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Beso Lux Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Beso Lux Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 6 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Beso Lux Sp. z o.o.