Opinie o Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. w Bochnia

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. w Bochnia

Jan

Witam, mam pytanie do osób, które pracują jako technik utrzymania ruchu. Jak wygląda dzień pracy, na jakie zarobki minimalnie można liczyć, jaka atmosfera panuje, itp.?

TUR
@Jan

Jako technik utrzymania ruchu otrzymasz od 2 062 zł do 2 908 zł netto, w zależności od kompetencji, doświadczenia.

Jan
@TUR

Serio tak mało? To po co ja chce zmieniać prace jak zarabiam prawie 2x więcej jak tu bym zarabiał. Najwyżej zobaczymy na rozmowie ile zaproponują.

Zg
@Jan

To że tutaj ktoś tak napisał nie oznacza że od razu że w rzeczywistości też tak będzie. Tak jak napisane to zależy od umiejętności, doświadczenia itp. Wszystkiego dowiadujesz się na rozmowie i tam ewentualnie ustalasz stawkę. Także nie narzekaj zanim jeszcze cokolwiek zacząłeś załatwiać

ABC
@Jan

Praca technika w MB polega na usuwaniu drobnych, oraz większych awarii na maszynach. Z mojego doświadczenia wygląda to tak że cały czas stoisz na linii walczysz z Wietnamską technologią z lat 80.Z każdej strony rzeźba, żeby jakoś to jechało do przodu:)

Obserwator

Ludzie się zwalniają i dalej będą się zwalniać bo pracownik przestał był szanowany w Mabuchi. Ta firma może i ma potencjał ale z takimi ludźmi którzy są na stanowiskach kierowniczych daleko nie zajdzie. Rażący brak wiedzy i doświadczenia tych ludzi nie mówiąc o jakiejkolwiek umiejętności zarządzania doprowadzają do coraz gorszej sytuacji w firmie. Maszyny są jakie są kiedyś przyjdzie moment ze uda się je uruchomić i zakład w końcu będzie pracował jak należy, ale na was moje droga kadro zarządzająca kiedyś przyjdzie czas nie wiem czy tego doczekam czy nie ale wasza głupota wiecznie trwać nie może.

mgr_inż.
@Obserwator

Trudno się nie zgodzić.Na produkcji brakuje ludzi:techników,inspektorów,operatorów i większość musi wykonywać prace za dwie osoby.A wielmożny pan menager którego wiedza o produkcji i zarządzaniu ma tyle wspólnego co parówka z mięsem,zamiast być wdzięcznym i wspierać pracowników to woli stosować (usunięte przez administratora) na przełożonych czego sam niejednokrotnie byłem świadkiem(piszę tu o dziale (usunięte przez administratora)).Z takim szeryfem to ta firma daleko nie zajedzie bo jak wspomniałeś ludzi zaczną sami się zwalniać a jak przyjdą nowi pracownicy i zobaczą jak to wygląda to zaczną stąd uciekać.Tyle było już negatywnych komentarzy na temat tego menagera a mimo to nikt nie zaeragował.

Mbc
@mgr_inż.

Jak nie było reakcji jak była. Reakcją firmy było pośpieszne usunięcie z goworka większości negatywnych komentarzy o PLM a w szczególności komentarzy o endobelu i wstawienie sponsorowanych pochwalnych komentarzy, żeby potencjalnym kandydatom zniekształcić prawdziwy obraz sytuacji panującej w bocheńskim oddziale firmy. Zapewne wkrótce nasze komentarze też stąd znikną z tego samego powodu.

mgr_inż.
@Mbc

Racja.Reakcja była tylko nie tam gdzie trzeba.

Kropka

Cześć ???? Czy może mi ktoś wprost napisać ile zarabia kobieta w mabuchi na stanowisku operatora maszyn? Lub innym. Będę wdzięczna ????

@Kropka

Od 2000 do 2300 w zaleznosci od doświadczenia.

...

Między 2800, a 3500

@Operatorka
@Kropka

Czy Mam rozumieć że rozbieżności wynikają z kwot brutto i netto??

@@Operatorka

2000-2300 na rękę

Kropka
@Operatorka

Bardzo dziękuję za odpowiedź. A atmosfera? Ludzie przyjaźni? Jest wyścig szczurów?

@Kropka

Tak jak wszędzie nie brakuje takich co poklepią cię po ramieniu i wszystko ładnie,pięknie a w plecy "wbijają nóż".

pzdr

Tak sobie czytam to wszystko i myślę że wbrew pozorom jednak dobrze że są też i takie miejsca które zatrudnią kogoś nawet bez doświadczenia, a nie wymagają żeby mieć 25 lat być studentem i doświadczenia mieć 15 lat. ale to tylko moje spostrzeżenia.

Kontroler jakości

Zapraszają do pokoju, rozmowa z jedną osobą - panią z HR. Pytania takie klasyczne: dlaczego mabuchi, dlaczego kontrola jakości, czy spotkałam się z aparaturą pomiarową. Dokładność pomiaru suwmiarką, mikrometrem. Oznaczenia chropowatości (rysunek techniczny). Było jedno pytanie po angielsku - o hobby. A tak, to głównie o motywacje, jakie jest Twoje największe osiągnięcie, jak poradziłeś sobie z niespodziewaną sytuacją. Ogólnie w porządku i sympatycznie, ale spóźnienie HRowca o ponad 15 minut

1. Dlaczego Mabuchi 2. Dlaczego kontrola jakości 3. Jakie przyrządy pomiarowe potrafisz obsługiwać 4. Hobby

Ragnar

Czy stanowisko specjalisty ds. zarządzania jakością wymaga specjalnych umiejętności bądź doświadczenia? Czy osoba bez tego, jest w stanie sobie poradzić na tym stanowisku czy nie ma się co pchać?

Masło maślane
@Ragnar

Specjalista bez doświadczenia? Co to za stwór?

Dot
@Ragnar

Właściwie kolega poniżej wyjaśnił...Ciężko mianować się specjalistą bez doświadczenia, zwłaszcza, że to już jest nieco bardziej odpowiedzialne stanowisko niż przekładanie papierów w sekretariacie. Wszystkie wymagania masz wyszczególnione w ogłoszeniu. Generalnie stoi tam, że doświadczenie na takim stanowisku w firmie motoryzacyjnej jest pożądane, a nie obligatoryjne, ale ja bym się nei pchał bez żadnej wiedzy i umiejętności.

Adelajda
@Ragnar

Jeśli nie posiadasz wiedzy i doświadczenia to właśnie jesteś idealnym kandydatem do pracy w Mabuchi.

Ali
@Adelajda

Tak jak niektórzy w tej firmie myślą że złożą wypowiedzenie to odrazu podwyżkę dostaną!! Dostał jeden drugi to zaraz liderki w kolekcje się ustawią jak tak firma będzie uczyć to daleko nie zajedziemy!!!!

Adelajda
@Ali

Chodzi mi o to, że od początku istnienia firmy przewinęło się przez nasze szeregi bardzo wielu bardzo dobrych fachowców. Wielu z nich odeszło z pracy ponieważ firma nie zrobiła absolutnie nic żeby ich zatrzymać. Niebieski mundurek i hymn na powitanie to zbyt mało aby pracowali tutaj specjaliści. Odchodzący często bardzo doświadczeni pracownicy są zastępowani ludźmi świeżo po szkole których jedyną zaletą jest to, że nie przeciwstawiają się przełożonym. Nie ma już w firmie ani jednego inżyniera, ani jednego brygadzisty którzy byli szkoleni w Wietnamie. Firma absolutnie nie stawia na wiedzę i doświadczenie którego i tak nie będzie można wykorzystać, bo wszystko musi być jak w Wietnamie. Ważne tylko są pokłady wazeliny jakie posiada pracownik tej korporacji.

fundusz

Hej. Czy w firmie funkcjonuje ZFŚS?

@fundusz

Podobno tak, ale niech najlepiej ktoś z firmy jeszcze potwierdzi

tak funkcjonuje potwierdzam

@Ares

A co wchodzi w jego skład?

@fundusz

podstawowe rzeczy jak grusza, jakieś dofinansowania przed świętami (wielkanoc, BN), zapomogi materialne w ciężkiej sytuacji, opieka medyczna

@Ares

A w porządku, bo właśnie nie bylem pewien czy to w większości firm działa podobnie czy każda ma jakieś swoje benefity wchodzące w skład tego ZFŚS

@fundusz

no różnić się mogą, ale zazwyczaj rdzeń jest podobny w większości firm

Magic

Pracuje się też w weekendy?

Magister

Taa i w święta też.

Magic
@Magister

Okej, dzięki. Nie przeszkadza mi to specjalnie.

Ben
@Magic

więcej pracy to więcej kasy :D dobrze jest też mieć to na względzie

Ben

no to zapewne praca będzie ci odpowiadać, ale to już nie mi oceniać, przyjdziesz to sam zobaczysz

@Magic

Nie pracujemy w święta i weekendy, więc nie wiem co za bzdury ktoś wyżej napisał.

Nik

Serio? To skąd te rozbieżności? Po co ktoś sieje zamęt nie rozumiem tego...

@Nik

Wydaje mi się że ktoś specjalnie rozpowiada takie bzdety i wprowadza ludzi w błąd....

@Nik

ale nie szukaj konkretnego celu czy powodu, bo takich działań raczej nie da się racjonalnie wyjaśniac, taka mentalnośc ;)

pyt

a na ile zmian w ogóle praca na produkcji?

Odp
@pyt

Jak narazie jedna zmiana.

Zazu
@Odp

Jak narazie? czyli ma się to zmienić?

@Zazu

Docelowo produkcja ma pracowac na 3 zmiany w sumie tak jak wszędzie, ale jeszcze nie

@Zazu

Ale od poniedziałku do piątku

?
@Mily

to pytanie czy stwierdzenie?

@?

Ja nie widze tam znaku zapytania a ty widzisz?

?
@Mily

sorry jakoś mi się kontekst zagubił i źle to przeczytałem

Lelek

A teraz na ile? 2? 1?

CRB
@Lelek

A nocki są 150 % płacone?

@CRB

O właśnie, też się chętnie dowiem o nockach

Franek

Szukam pracy. mam wieloletnie doświadczenie w pracy na produkcji. czy dla firmy będzie to miało jakieś znaczenie?

Wezyr
@Franek

Zawsze przychylniej patrzy się na osoby z doświadczeniem podczas procesu rekrutacji

Siz
@Franek

prawda jest taka ze w Mabuchi znajdzie sie i znalazło już nie raz miejsce i dla osob z doświadczeniem i bez doświadczenia. każdy jest w stanie ogarnąć pracę. to ma wplyw w sumie przede wszystkim na zarobki. bo dla tych którzy już na starcie wiedzą o co chodzi to wiadomo ze wiecej im się dostanie na sam poczatek

@Siz

Dziękuję za odpowiedzi w takim razie ;) Czyli wychodzi na to, że szansa jest

Siz
@Franek

no wydaje mi się że właśnie o tej szansie powiedziałem nie wiem po co to powtarzac

@Siz

Moim celem było tylko podsumowanie tego o co pytałem dla siebie i dla innych, którzy będą to czytać. Właśnie po to to powtarzam.

Nie

jw.

@Nie

O co chodzi? Że nie ma szansy?

Kapitan

Specjalista ds. Systemów Zarządzania Jakością - ktoś pracował? jak warunki, praca, obowiązki? jakiekolwiek informacje będą cenne

Byłem na rozmowie
@Kapitan

Słabo płacą

Kapitan
@Byłem na rozmowie

Okej, to już sam ocenię, a opowie mi ktoś o tych aspektach, o które pytałem?

Pułkownik
@Kapitan

Jeśli pasuje ci przekonywanie audytora czy klienta, że "system" Mabuchi to w ogóle był zanim ktoś pomyślał o ISO czy IATFie, że FMEA to jakiś niepotrzebny wymysł amerykańskich naukowców a F-PLM jest ważniejszy niż obowiązujące na terenie Polski prawo to zapraszamy

Łucja
@Pułkownik

Przeczytałam Twój wpis i rozumiem, że w takim razie praca w Mabuchi Motor polega między innymi na sprzedawaniu i polecaniu produktu firmy, tak? A jak wygląda kwestia wynagrodzenia za taką pracę?

Lolo

Czy pracujecie na zmiany i czy za pracę zmianową są jakieś dodatki czy nie ma nic? Bo zastanawiam się czy jest sens składać papiery?

Pracownik firmy
@Lolo

Narazie praca na jedna zmiane,na wiosne ma byc juz 2 zmiana,o dodatkach nic nie wiadomo.Jesli nie zalezy ci na zarobkach to skladaj papiery bo w pierwszej kolejnosci beda zatrudnione osoby ktore najmniej sobie krzykną na ręke.Tania siła robocza będzie priorytetem przy zatrudnianiu na każde stanowisko.

Kontroler jakości

13lat doświadczenia na stanowisku kontrolera jakości w podobnej fabryce w Anglii.Rysunek techniczny,suwmiarki,składanie komponentów,pomiary rezystancji izolacji,mikroskopy itp.mi nie straszne .Jakie są zarobki z takim doświadczeniem?

Krs
@Kontroler jakości

obawiam się że nie ma tu nikogo z działu kadr czy szefów żeby mógł Ci obliczyć dokładnie ile zarobisz kasy. z takim doświadczeniem na pewno będziesz miał więcej i nie przejdzie to bez echa w wypłacie ale nie jestem w stanie ci też powiedzieć ile to będzie. najlepiej iść na rozmowę i się dowiedzieć z pewnego źródła. to cie jeszcze do niczego nie zobowiązuje, a w temacie sie rozeznasz

Na rękę
@Kontroler jakości

Jako kontroler jakości z 13 letnim doświadczeniem otrzymasz 2 907,96 PLN netto.

Odp

4000brutto

Gdzie można złożyć podanie o prace na operatora maszyn.

@Adam

skąd info o takiej pracy? nie widzialem oferty a w sumie tez mnie interesuje ta robota jeśli to jeszcze jest aktualne

W portalu Pracuj.pl

Można też nękać panią z HR na Linkedinie

@W portalu Pracuj.pl

ja nękać nikogo nie zamierzam, chyba, że to faktycznie skuteczne

Melman
@Karmel

No na linkedinie może to być skuteczne pod warunkiem że masz fajnie ogarnięty profil

@Melman

nie mam w ogóle.

poaci
@Adam

kadry, sekretariat, namiar podany na stronie w kontaktach, w ogłoszeniu?

Melman
@Karmel

no to załóż jeśli chcesz z niego skorzystać

@Melman

nie wiem czy chcę, jeśli to faktycznie pomoże, to mogę spróbować, ale jeśli nie, to bez sensu, nie potrzebny mi ten profil

Praca
@Karmel

CV można włożyć do skrzynki która jest na to przeznaczona i znajduję się przed bramką wejściową gdzie przechodzą pracownicy.

Koronawirusa przyniesie
@poaci

Prędzej w pomieszczeniu ochrony. Pan ochroniarz będzie miał jak znalazł, jak pójdzie za potrzebą.

@Praca

dziękuję, to jest przydatna informacja

@Koronawirusa przyniesie

bez komentarza...

umowy

jakie umowy daje mabuchi?

seek
@umowy

zawsze tylko i wyłącznie umowa o prace

umowy
@seek

elegancko, dzieki

Hobs

W przyszłym roku kończę szkołe. Czy Mabuchi zatrudnia też takich świeżaków czy raczej stawia na starszych i bardziej doświadczonych pracowników?

Na zlecenie
@Hobs

Jako świeżak otrzymasz 1200 netto.

@Na zlecenie

Czyli rozumiem, że przyjmują. Do tej pory nie zarabiałem nic, więc dla mnie i tak będzie to przeskok ;)

Egal
@Hobs

jak najbardziej przyjmuja. rozstrzał wiekowy jest spory bo jest od młodych zaraz po szkołach do dużo starszych osób.

@Egal

A na tym mi aż tak nie zależy, chodzi mi o pracę i kase a niekoniecznie szukanie kolegów ( w sensie nie jest to dla mnie priorytet ) ale i tak dzięki że mówisz

Cezik

Czy długo czeka się na odpowiedź po rozmowie kwalifikacyjnej? Pytam na razie tak hipotetycznie bo nie ukrywam ze chciałbym zmienić pracę w miarę płynny sposób i nie wiem jak to rozplanować wszystko

Byłem półtorej roku temu

No ja do dziś czekam.

@Byłem półtorej roku temu

No okej ale zależy mi na opinii kogoś kto został zatrudniony i do kogo się odezwali faktycznie

Jojo
@Cezik

Do mojego męża dzial rekrutacji odezwał się po aplikacji CV około tygodnia z zaproszeniem na rozmowę

@Jojo

U mnie też tydzień z hakiem.

Cezik

Dzięki @Jojo @Pracownik za odpowiedzi, taki czas na odp ze strony firmy jest bardzo optymalny jak dla mnie

Jojo
@Cezik

Zazwyczaj firmy kontaktują się od tygodnia do dwóch.

Czasem i pół roku
@Cezik

Ale oni mówią o rozmowie, a po rozmowie możesz czekać i pół roku.

nicdk

Czym wy się w zasadzie zajmujecie ?

Biegają
@nicdk

kto ma wiedzieć, ten wie Nowy wpis 19.11.2020 12:34 Były pracownik @zły [...] czyli nikt nie wie o co chodzi, ale trzeba biegać. Może kiedyś się okaże o co chodziło.

@Biegają

??? Nie rozumiem

Biegają
@nickdk

No cytowałem kolegę co tam pracuje, że biegają, nie wiadomo za czym.

@Biegają

A, ok. To ja poproszę jeszcze o poważną odpowiedź, jeżeli ktoś jest w stanie mi jej udzielić

@nickdk

Rozumiem, w takim razie, że nikt nie jest w stanie.

gdg
@nicdk

produkcją małych silników elektrycznych

Kamil

Czyli firma nie ma dobrej organizacji pracy?

zły
@Kamil

a kto mówił że niby nie ma dobrej organizacji??? co za bzdury tutaj wypisujesz

kto ma wiedzieć, ten wie
@zły

Organizacja i system pracy można określić jako coś z stylu "Pożar w (usunięte przez administratora) czyli nikt nie wie o co chodzi, ale trzeba biegać. Może kiedyś się okaże o co chodziło.

Stare przysłowie
@kto ma wiedzieć, ten wie

Kiedy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ...

Bueno
@zły

Bo nie ma, endobel wie jak "organizowac" prace , jeszcze chłopu dużo brakuje wiedzy a raczej pewnych rzeczy się nigdy nie nauczy ;)

Jaska

Czy na produkcji pracują tez kobiety,czy praca jest dla samych mezczyzn?

@Jaska

pracują kobiety też w sumie to całkiem równomiernie jest to rozłożone

haha

Ty to jesteś normalnie Sherlock Holmes :D podstawiane komentarze, a to dobre, takiej teorii jeszcze nie widziałem nigdzie :D

Lepiej niż haha
@haha

Nie widziałeś bo nigdzie nie byleś haha :D

Zostaw merytoryczną opinię o Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. - Bochnia

• Jak się pracuje w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 294.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 137, z czego 15 to opinie pozytywne, 70 to opinie negatywne, a 52 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
4.7/5 Na podstawie 698 ocen.
  • Wadowicka 3 lok. 231
    30-347 Bochnia
  • NIP: 6762519867 REGON: 366266970 KRS: 0000656716

Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.