Sadco Grupa Sp. z o.o.

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Sadco Grupa Sp. z o.o.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Sadco Grupa Sp. z o.o.

Pracownik firmy - Firma

06.06.2023 11:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Sadco Grupa Sp. z o.o.ikona wywiad

Jesteśmy Organizacją Producentów Owoców, której historia obejmuje kilka pokoleń. Sprzedajemy najwyższej jakości jabłka, a także gruszki i śliwki, które uprawiamy na Kujawach - dokładniej w miejscowości Śmiłowice. Obecnie nasz zespół liczy około 60 osób.

Od jak dawna działacie Państwo na rynku?

Sadco Grupa Sp. z o.o.ikona wywiad

Firma powstała w 2009 roku.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Sadco Grupa Sp. z o.o.ikona wywiad

Nasze owoce trafiają nie tylko do konsumentów w kraju, ale również za granicą. Współpracujemy z wiodącymi sieciami handlowymi na terenie całej Europy.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Sadco Grupa Sp. z o.o.ikona wywiad

Obecnie firma składa się z 5 działów. Są to: dział administracji, logistyki, produkcji, utrzymania ruchu i magazynu. Najwięcej pracowników - z racji zapotrzebowania - zatrudniamy na produkcji.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Sadco Grupa Sp. z o.o.ikona wywiad

Nie planujemy w 2023 roku żadnych rekrutacji.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Sadco Grupa Sp. z o.o.ikona wywiad

Rekrutacja w naszej firmie składa się z 4 etapów i odpowiada za nią bezpośredni przełożony. Pierwszym etapem jest selekcja nadesłanych CV, listów motywacyjnych i innych dokumentów aplikacyjnych. Następnie kontaktujemy się z wybranymi kandydatami i zapraszamy ich na rozmowę. Finalny punkt rekrutacji to informacja zwrotna - jeśli jest to pozytywna decyzja, wtedy następuje złożenie oferty i (w przypadku akceptacji ze strony kandydata) podpisanie umowy.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Sadco Grupa Sp. z o.o.ikona wywiad

Proces wdrożenia w naszej firmie przebiega w bardzo miłej atmosferze. Zależy nam na tym, aby nowy pracownik czuł się komfortowo i szybko stał się częścią zespołu. Podczas pierwszego dnia pracy, nowym pracownikiem opiekuje się bezpośredni przełożony. Wdrożenie możemy podzielić na 4 etapy. Pierwszy z nich to zapoznanie pracownika z misją organizacji, jej celami i planami długofalowymi. Kolejnym krokiem jest zapoznanie pracownika z zespołem organizacji – z kim pracujemy, jaka jest struktura firmy oraz zależności między poszczególnymi osobami. Następnie wprowadzamy taką osobę w regulaminy, praktyki i zasady funkcjonowania organizacji. Ostatnim punktem jest szczegółowe zapoznanie pracownika z obowiązkami (jakie zadania ma wykonać nowa osoba i jakich rezultatów się spodziewamy), systemem komunikacji i sprawozdawczości, a także wyposażeniem miejsca pracy.

To kiedy jest ten sezon, a z nim zatrudnienia ludzi na produkcję? W sierpniu kiedy są jabłka, czy wcześniej od czerwca może też? Chciałabym ustalić, kiedy trzeba się zgłosić, albo być czujną przy sprawdzaniu ofert pracy. Ps. jest deputat w owocach dla pracowników? ;)

Antoni Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

Czy firma wysyła i wcześniej wysyłała swoje produkty do Rosji ?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Sadco Grupa Sp. z o.o.?

Jak jest teraz z możliwością pracy na produkcji. Widziałem takie ogłoszenie ale już wygasło i nie dowiedziałem się co proponują. Robota na zmiany? Weekendy wolne? Można dobrze zarobić albo chociaż tak żeby się utrzymać? Czekam na info.

Nowy wpis

Dzień dobry. Na obecny moment nie przewidujemy żadnych rekrutacji. Jeśli chodzi o pracę na produkcji, to w zależności od sezonu pracujemy na dwie lub jedną zmianę, weekendy wolne. Co do wynagrodzenia, to taka kwestia poruszana jest już bezpośrednio z aplikującym na rozmowie kwalifikacyjnej i zależy m.in. od wykształcenia, umiejętności czy doświadczenia.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Sadco Grupa Sp. z o.o. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.

Czemu opinie, które miały najwięcej reakcji "pomocne" zostały usunięte?

Małgorzata

Cześć, jakie doświadczenie wymagane jest na stanowisko Specjalisty ds. kontroli jakości? Po ofertach pracy zauważyłam, że często szukają Specjalistów lub Młodszych Specjalistów. Szybko można awansować na specjalistę? Wynagrodzenie i warunki różnią się od siebie mocno? ;) Jak często szukają dodatkowych rąk do pomocy w dziale kontroli jakości? :D

Pracownica

Czytam opinie i właściwie zastanawiam się czemu ludzie piszą tylko wtedy kiedy sa niezadowoleni, a zwykle niezadowoleni bo ktos wymaga od nich aby pracowali. A prawda jest taka ze w Sadco pracuje sie dobrze i szkoda, ze takich opinii tutaj sie nie dodaje. Firma rodzinna, z dobra atmosfera, a Pan Piotr dba o pracownikow. Firma rosnie, wiecej ludzi pracuje, wiec widac, ze sie rozwija. jak wszedzie , czasami lepiej, czasami troche slabiej, ale generalnie bardzo dobrze sie tutaj wszyscy czuja, w koncu pracuja tu od lat.

Krystyna
@Pracownica

To fajnie, a jak szef dba o pracowników? Chodzi o dobre wynagrodzenie czy o co?

Kamila

A podasz jakieś szczegóły o co chodzi? Kiedy zapadła taka decyzja?

Kamila

To ja ciekawa jestem ile ich tam jest i czym potencjalnie miałyby się zajmować, że tak właśnie twierdzisz? Ktoś ogólnie zgłaszał już komuś tego typu spostrzeżenia?

Romek

A kto jest tym nowym właścicielem ?

Xxx

To wszystko co jest napisane to nieprawda ja pracuję od tygodnia i nie mam żadnych zastrzeżeń co do pracy i osób tam pilnujących a skoro ktoś przychodzi do pracy i nie umie wykonywać takich prostych czynności to już jego problem a co do pana kierownika sadu to wszystko kłamstwo miły pan . Proponuję tej osobie żeby usunęła ten wpis bo to wszystko kłamstwo i nie prawda

Sławomir

Uważasz, że firma tonie na podstawie tego, że starzy pracownicy firmy Sadco Grupa po prostu zaczęli odchodzić z pracy? Widzę, że jesteś osobą, która może mieć sporą wiedzę na temat tego pracodawcy, dlatego zachęcam Cię, abyś coś więcej na ich temat napisał. Mam nadzieję, że pozwolisz mi, więcej na temat tej firmy się dowiedzieć.

Zuzanna

Mnie zastanawia coś innego i chciałabym się czegoś na ten temat dowiedzieć. Skoro jest tak źle jak to jest opisywane to dlaczego tak dużo osób, które mają negatywne zdanie pracuje dalej w firmie? Co w takim razie jest na plus, że decydują się zostać? Być może jak piszesz strach o swoją sytuację materialną ale chciałabym się tego dowiedzieć bezpośrednio od nich. Ktoś napisze?

Kuba

Dzień dobry, słyszałem,że szukają do pracy chłopaków, czy trzeba miec uprawnienia na wózek? jaka płaca? Najpierw umowa zlecenie czy od razu umowa o pracę?

Nik

Uważam,że skoro nowy Dyrektor,chce dobrze dla swoich podwładnych, powinien przede wszystkim skupić się na atmosferze panującej wewnątrz firmy.Może pora samemu się przekonać jak są traktowani zwykli pracownicy, przez pracownice stopień wyżej. Może jest jakaś szansa,zapanować nad tym, albo chociaż zminimalizować takie sytuacje do minimum. Według mnie nie powinno być takich sytuacji typu, stoją trzy kobiety,miło przyjemnie rozmawiają, po czym jedną odchodzi a pozostałe zaczynają obgadywać pozostałą. Takie sytuacje nie budują,a rujnują wewnętrzną atmosferę w firmie.

X

Byłem na rozmowie jakiś czas temu, mieli oddzwonić tak obiecywali - żadnego kontaktu z ich strony do tej pory nie otrzymałem, nawet z odmowa zatrudnienia (minęły już 4 tyg). Po co obiecywać kontakt nawet w przypadku braku chęci zatrudnienia, jeśli tego kontaktu nie ma? (usunięte przez administratora)Tylko po to, aby kogoś wyeliminowac z dalszej rekrutacji.

Zostaw merytoryczną opinię o Sadco Grupa Sp. z o.o. - Choceń

• Jak się pracuje w Sadco Grupa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sadco Grupa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sadco Grupa Sp. z o.o.?

Sadco Grupa Sp. z o.o.