Opinie o Devpark Sp. z o.o. w Komorniki

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Devpark Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Devpark Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Portale internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Devpark Sp. z o.o. w Komorniki

Tonący Titanic

DevPark przy Zeylanda w Poznaniu jest jak tonący Titanic na Oceanie Atlantyckim. Najgorsze z miejsc w których przyszło mi pracować. 1. Brak zbudowanej struktury. 2. Brak wizji i koncepcji. 3. Brak zgodności w decyzyjności trzech głów zarządzających. Totalny chaos w przepływie informacji. Nikt nic nie wie. 4. Miesiąc w miesiąc brak wypłaty na czas i ciągłe dopraszanie się o swoje pieniądze na umowie o pracę. 5. Atmosfera taka, że odechciewa się przychodzić do pracy. Na twarzy Pani z HR uśmiechu nie widać zaraz po podpisaniu z tobą umowy. 6. Filozofia tego miejsca „każdy swoją chochlą do swojej wazy.” Rozpędzony rollercoaster gna ku zagładzie.

Hej, czyli nie jest do końca tak źle z tymi warunkami, jak osoba wyżej opisuje? A zarobki jak wyglądają w firmie? Niedawno szukali specjalisty ds kadr i płac, odpuściłam aplikowanie, bo pisali w ofercie o zatrudnieniu na część etatu. Teraz tak myślę, że mógł to być błąd i trochę żałuję. Wiesz może jak tam warunki i atmosfera w administracji? Często kogoś szukają, czy raczej zespół jest stały? Jak wygląda ta możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji? Napisali o tym w ofercie i ciekawi mnie czy to pusta fraza, czy faktycznie jest jakiś budżet szkoleniowy?

Karol

Według Kodeksu Pracy wypłata wynagrodzenia powinna być nie później niż do 10 następnego miesiąca. Jest 15 ,a wypłaty nie ma. Kierownik pytał czy zgadzamy się na razie na zaliczkę. Zgodziliśmy się. Zaliczki tez nie było.

@Karol

zgadzam się z opinią, trzeba się dopraszać i dopytywać co miesiąc o swoje pieniądze:( na b2b to standard

Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Czy w firmie Devpark Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?

Józef

@Pracodawca brak komunikacji, kręcenie w sprawie płatności. Nie odbierają telefonów nikt za nic nie odpowiada tylko przerzuca ma innego pracownika

czy te problemy z płatnościami do dziś występują? widzę powyżej, że taka opinia została dodana wraz z początkiem stycznia a już jutro marzec się zaczyna. Zastanawiam się czy faktycznie do teraz nie zostało to w żaden sposób rozwiązane a jeśli tak to co jest powodem

Te wspomniane opóźnienia w wypłacie to z czego wynikają? Wiecie o nich cos więcej? potrzebuje tych informacji, ponieważ już wcześniej interesował mnie staż w firmie. jak widać szukają kogoś na praktyki w kontekście Python Deva. Powiecie mi czy warto? był ktoś?

xd

Nie warto.. xd Ta firma obecnie to żart. Więcej rozwoju dałoby Ci walenie głową w ścianę przez 8 godzin, a i byłoby to niewątpliwie przyjemniejszym przeżyciem aniżeli kontakt z przełożonymi. Wkopią Cie w darmowe praktyki pod pretekstem 'rozwoju przełomowego projektu w dziedzinie AI', a cały ten 'przełomowy projekt' to zwykła przelotka do chatuGPT, które zrobiłby studenciak na kursie weekendowym... nie umniejszając studenciakom i kursom weekendowym xd Problemy finansowe i wiążące się z tym braki płatności to jedno. Tam już nie ma absolutnie ŻADNEGO doświadczonego pracownika, nie ma nawet tych niedoświadczonych. Ci co bardziej rozgarnięci odeszli sami, a resztę zwolnili oni tłumacząc to kryzysem w branży, próbując na dodatek wykręcić się z umówionych okresów wypowiedzenia. To, że teraz szukają kolejnych naiwniaków to kpina i splunięcie w twarz tym, którym bez większych powodów "podziękowali za współpracę". CTO (dyrektor XD techniczny) to zadufany w sobie (usunięte przez administratora), który wiedzę techniczną ma na poziomie ośmiolatka, któremu ktoś podrzucił pod choinkę książkę dla dzieci o programowaniu w minecrafcie(usunięte przez administratora)A swoją "wiedzą biznesową" tylko zrujnował tę firmę, w której przed jego przyjściem pracowało się mimo wszystko całkiem przyjemnie, jak na mały softwarehouse. Żeby myśleć o pracy tutaj to trzeba być już nieźle zdesperowanym oraz mieć jako tako bezpieczną sytuację, bo z dnia na dzień mogą ci podziękować, albo możesz przez miesiąc zostać bez wypłaty i bez wyjaśnień. Lepiej już zatrudnić się do lepienia pierogów, a pythona to się uczyć z hinduskich tutoriali na youtubie, a więcej się z tego wyniesie.. nawet kiedy nie będą po angielsku..

Hugo Boss Nowy wpis
@xd

Zgadzam się w 100%. Choć trzeba oddać, że jakiś czas temu Devpark był dobrym miejscem. Fajni ludzie, przyjemna atmosfera, a i do szefostwa ciężko było się przyczepić. Około dwa lata temu poleciłbym to miejsce osobie, która chciała rozwinąć skrzydła, osiągnąć wyższy poziom, bo byli tam ludzie (łącznie z prezesem) od których można było się uczyć. Co prawda płace nigdy nie były konkurencyjne, ale nadrabiali to wyżej wymienionymi kwestiami, które aktualnie zatracili. Przyczyn degradacji Devparku upatruję w tym, że w pewnym momencie prezesowi przestało się chcieć, zaczął się dystansować od "szaraków", wolał pływać stateczkami i zwyczajnie ograniczyć się do odcinania kuponików. Stery powierzył koledze, który już od początku sprawiał wrażenie śliskiego typa. Później okazało się, że jest też niekompetentny. CTO to osoba, która karierę zbudowała na wożeniu się na plecach osób bardziej kumatych od siebie. To cynik i postać dwulicowa, która jedno mówi, drugie myśli a trzecie robi. Jedyne co potrafi to nawijać makaron na uszy. Doprowadził on (pośrednio lub bezpośrednio) do odejścia większości osób, które czyniły devpark miejscem wyjątkowym, a na ich miejsce jak widzimy próbują ściągnąć jak najtańszą siłę roboczą, a wręcz darmową (tak by nie musieli pamiętać, że 10 jest co miesiąc), ale ktokolwiek się na ten staż zdecyduje i tak zostanie pozostawiony samemu sobie. Nie ma obecnie tam kadry, która poza swoją pracą byłaby w stanie dzielić się jeszcze wiedzą. Szkoda, wielu pracowników zostawiło tam cząstkę siebie i ze smutkiem patrzy się na to, co się z tą firmą dzieje.

@xd

Mega jestem ci wdzięczny za opinie, bo dosłownie wczoraj firma wrzuciła info, ze szuka praktykantów Praktyki do działu programistycznego (Developer Python). W tym przypadku jest podobnie do praktyk powiązanych z AI? Ile one w ogole trwaja? Zaproponowała firma jakiemuś praktykantowi staż chociaż płatny w ostatnim czasie? Niby piszą w ofercie o szkoleniach, materiałach do nauki itp… ale skoro piszesz ze nie ma rozwoju to sam nie wiem, co robić. Nie znajdziesz żadnych plusów? Bo jednak praktyki na uczelni mam obowiązkowe, i gdzieś muszę je odbyc:P

CyberMistrz

Nie polecam. Wypłata nigdy nie była na czas (kilkudniowe opóźnienia i brak komunikacji w tym temacie to standard). Osobiście uważam to za brak szacunku. Pracodawca wymaga, aby wszystko było na czas, samemu nie wywiązując się ze swoich podstawowych obowiązków. Zero organizacji, wszystko na łapu capu. Zarząd nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, ale ty musisz. Nie wiem jak ta firma funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Komunikacja, a raczej jej brak to normalne. Masz być człowiekiem od wszystkiego za możliwie najniższą stawkę rynkową (najlepiej żebyś pracował/a za darmo). Jeśli szukasz pracy na dłużej i jesteś poważną osobą to daruj sobie to miejsce. Umowa podpisywana po terminie, brak jakiejkolwiek odpowiedzialności. Wieczne zwodzenie, bo tak wygodnie.

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Devpark Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Specjalista / Specjalistka ds. płac i kadr. Jaki był jej rezultat?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy E-commerce Sales Expert with German
Webinterpret SAS
logo firmy Regionalny Menadżer Sprzedaży Packaging Industrial
Igepa Polska Sp. z o.o.
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
Tonący Titanic

Może pomocnikom elektryka tam w Poznaniu idzie nieco lepiej? Nie wiem czy ostatnia z opinii dotyczyła stanowiska programistycznego czy tez nie, ale już kiedy chłopak interesował się tamtymi ofertami, które jeszcze są widoczne. Jakieś uprawnienia by sobie wyrobił, po zatrudnieniu się?

Czy w Devpark Sp. z o.o. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Siemka, co wiecie o zarobkach? mam na myśli pracę jako WP Dev. Na stronie podają, że od 3,5 do 9 tys może wpaść, zdaje sobie sprawę z tego ze to pewnie od projektu zależy, wiec czy moglibyście je opisać? już kiedyś brałem te ofertę pod uwagę a teraz ktoś napisał cos o wypowiedzeniach i chyba tym, że problem miał z kasa, wiadomo o co chodziło? Jakiś projekt padł?

Karol

@Karol

Devpark Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Web Developer w Poznań. Wziąłeś udział w tym procesie? Na co według Ciebie powinny zwrócić uwagę osoby rozważające pracę w firmie.

xxx

Nie polecam. Podczas pracy programista jest na bieżąco podsłuchiwany i podglądany (zrzuty ekranu).... troszkę jak w Idniach

Devpark
@xxx

Porównanie pracy u nas jak do firm indyjskich jest nieporozumieniem. O tym, że podczas pracy wykorzystywane jest narzędzie do zapisywania czasu pracy nad zadaniami, każdy programista jest informowany już na etapie rozmowy rekrutacyjnej - nie jest to ukrywane i nie jest dla nikogo niespodzianka. Obecnie wiele firm wytwarzających oprogramowanie na zlecenie przyjmuje ten model pracy, ułatwiający rozliczanie się z klientem- i nie ma to nic wspólnego z Indiami. Oprogramowanie to w żaden sposób nie umożliwia "podsłuchiwania". Nie ma też możliwości "podglądania" za żywo co ktoś robi na komputerze.

yhym
@Devpark

Dzięki za info. W takim razie muszę przemyśleć sytuację bo nie chce być jak przedszkolak, którego ktoś prześwietla i pilnuje za rączkę.

Zostaw merytoryczną opinię o Devpark Sp. z o.o. - Komorniki

• Jak się pracuje w Devpark Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Devpark Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Devpark Sp. z o.o.?

Devpark Sp. z o.o.
  • Wspólna 15 lok. 1