Opinie o Tomplan Sp. z o.o. w Lubochnia

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Tomplan Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Tomplan Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja nadwozi i przyczep

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tomplan Sp. z o.o. w Lubochnia

Lolo

Nie warto pracować w tej firmie. Im więcej się starasz i angażujesz tym bardziej mają cie w (usunięte przez administratora). A jak ktoś cały czas wali (usunięte przez administratora) I nagle weźmie się za robotę to jest stawiany za wzór pracownika. A finalnie pracujesz w firmie cały rok, żeby podczas spotkania wigilijnego na hali produkcyjnej (bez jakiej kolwiek kolacji, jak w firmach dookoła) dostajesz JEDNEGO BATONA PRINCE POLO..... Co do socjalu to nigdy tu nie było i nie ma żadnego systemu socjalnego. Za to jesteś zatrudniony na dwóch umowach, że finalnie jak idziesz na urlop czy L4 to jest się rozliczanym tylko z umowy o pracę, gdzie jest mała stawka.

@Jasiek

Jakie tam Sz. P. dyrektorze posty samo pochwalcze odniesnie sytuacji we firmie? Jak w perspektywie roku czasu tomplan wyrósł na lidera rynku pracy jak to doceniałeś w poście w zeszłym roku ? Szkoda pracowników, którzy byli wartościowi i coś wnosili do firmy,którzy się zwolnili i odeszli. Ciągle ogłoszenia o pracę "że w związku z rozwołem firmy poszukujecie specjalistów" aż żal aplikować na takie ogłoszenia o pracę. Widząc oferty na Fb czy innych portalach społecznościowych

Pracownik biurowy

Zawsze łatwo krytykować, jak komuś nie pasuje praca przy oferowanych warunkach - to przecież nikt go nie zmusza. Poniżej kilka sprostowań: - od stycznia nie ma umów zlecenia, całość wynagrodzenia jest na umowie o pracę, - soboty ZAWSZE były płatne 150% - przepracowane 6h liczone jako 9h, - firma nie ma rozbudowanego socjalu, bo inwestuje cały wypracowany zysk w rozwój - ludzie chyba nie są świadomi ile kosztuje np. wybudowanie nowej hali produkcyjnej oraz biurowca, które mają na celu poprawę warunków pracy pracowników (zwłaszcza w dobie takiej inflacji i cen materiałów budowlanych); w dodatku nie jest wielką koropracją z zagranicznym kapitałem, tylko firmą rodzinną z 30-letnim doświadczeniem, więc nie oczekujmy cudów. Z jednoosobowej działalności trudno w tak krótkim czasie zapewnić warunki na poziomie światowym; - stawki są uzależnione od wykształcenia i doświadczenia danego pracownika - to jest normalne i praktykowane wszędzie, - prowadzenie działalności od pandemii COVID-19, a zwłaszcza po wybuchu wojny na Ukrainie to jeden wielki chaos - inflacja rzędu 300% na niektórych surowcach, brak dostępności materiałów i co za tym idzie problemy z realizacją zamówień , spadek marży etc. to tylko niektóre problemy, z jakimi mierzyć się muszą przedsiębiorcy. Pracownik tego nie widzi, jego to nie interesuje. Firma daje zatrudnienie 230 osobom z okolicy. Rynek pracy w rejonie nie jest zbyt atrakcyjny. Trzeba się cieszyć, że jest gdzie pracować w tych smutnych czasach..

@pracownik
@Pracownik biurowy

(usunięte przez administratora). Tak to jest (usunięte przez administratora)i będą pracować za niecałe 4 tysiące brutto na umowach. Po zwolnieniu się kilku pracowników pracodawca podniósł kwotę brutto o (usunięte przez administratora) 250 zł co po nowym roku będzie równe z płacą minimalną. Pracuję już trzeci miesiąc i ubrań nie dostałem, nawet buty zakupiłem sam. (usunięte przez administratora), na Wielkanoc czekoladowe jajko a wspomnienia pracowników batonika z Bożego Narodzenia nie pozostawiają złudzeń jakiej klasy jest to pracodawca ......

@ Pracownik Marketingu

Widzę że ma pan dużo czasu do wypisywania tych bredni. A może by się wziąć tak do solidnej Pracy? Bo pracowników biurowych to coraz więcej w tej firmie, tylko nic swoją osobą co nie którzy nie wnoszą . Utworzyć sztuczne stanowiska i zatrudnić to nie żaden problem. Problem jest gdy dana osoba dostaję wynagrodzenie za dany miesiąc a tak naprawdę nic nie zrobiła żeby firma się rozwijała lub wdrążyć swoję pomysły żeby coś nowego stworzyć, lub swoimi pomysłami ułatwić pracę pracownikom żeby było szybciej sprawniej. Szukanie oszczędności kosztem pracowników i przyjmowanie nowych osób tak naprawdę na sztuczne stanowisko mija się z celem. Bo co z tego że zakład zaoszczędzi na materiale czy czym kolwiek jak te pieniądze musi dać temu co tak naprawdę siedzi i nic nie robi , lub chce zrobić tylko dyrekcja podcina skrzydła i tak naprawdę staję się bezużyteczny do tej firmy a wynagrodzenie trzeba płacić. Jeśli zakład chcę oszczędzać niech pomyślą o redukcji etatów pracowników biurowych, bo jak zabraknie pracowników fizycznych na niektórych działach którzy swoją ciężka pracą napędzają ten zakład żeby zakład zarabiał i miał pieniądze na rozwój i wynagrodzenia to z czasem wpadnie w przepaść.

@OBSERWATOR

Zaległe BHP? Czyli co - miały być ale ich nie było? Obawiasz się czegoś konkretnego po nowym roku? Czy istnieje ryzyko, że te wspomniane oszczędności przeniesione zostaną na stały składnik pensji pracowników?

Dobry pracownik

(usunięte przez administratora), Tomplan to najlepsza firma, dobra atmosfera, dobre zarobki. Kłamstwa z tymi operatorami

Że co?

Chłopie jakie 7 k netto? Popytaj ludzi jaka jest bryndza. W dobrych czasach tak było, ale teraz 7 z przodu to już naprawdę musiałbyś mieć stawkę, a nawet przy 30 Zeta na godzinę to ponad 200 h byś musiał robić. Gdzie jak nie ma sobót a premię są max 7 % a były do 20 %

Dzień dobry, szukam pracy po tomaszowskim i pokazała mi się oferta dla tokarza metalu. Nie piszą by doświadczenie było kluczowe a to dobrze, bo go nie mam. Możecie mi opisać jak teraz praca takiego tokarza wygląda? są cierpliwi jak będę się uczył?

Proszę was o opinie ze Spawalni. Chce wiedzieć ile na pewno teraz zarobię jako Spawacz i w jakich warunkach na miejscu. widziałem te jakieś komentarze o integracjach weselnych ale mnie chodzi o poważną pracę, chce przyjść, zrobić swoje i wyjść w spokoju. Do zakładu mi po drodze a z oferty ze strony za dużo o pracy się nie dowiedziałem

Pomocny Nowy wpis

Radzę rozmawiać z p.Bogdanem konkretnie i na temat .Nie słuchać plotek tylko rzeczowo przedstawić swoje oczekiwania z zastrzeżeniem gwarancji ich dotrzymania. Wszystko co piszą jest tylko częścią prawdy jak w każdym zakładzie. Trzeba spróbować to nic nie kosztuje. Życzę powodzenia.

Obserwujący Nowy wpis

Wiem bardzo dużo o tej firmie i dużo rozmawiam z ludźmi. Pracuję tu już sporo czasu i widzę kto awansuje a kto faktycznie na awans zasługuje. Nie mam się co dziwić że jakoś to funkcjonuje bo ludzie coś tam popchną, na wódeczkę jest to po co szukać czegoś więcej. Każdy kto tam pracuje i widzi te rotacje wśród kierownictwa i pracowników może to potwierdzić. Struktura awansu jednego gościa - brygadzista, kierownik, degradacja do magazynku, potem pracownik prototypowni. Już ludzie czekają na emeryturę lub przedemerytalna i odchodzą, młody jak przyjdzie i zobaczy niesprawiedliwość że łepek który robi mało czasu, z tego dużo na L4 zostaję liderem czy innym takim to (usunięte przez administratora) trafia. Mentalność że trzeba (usunięte przez administratora) lizać by coś osiągnąć a nie pracą, trzeba podpasować albo Wackowi, albo Wiedźminowi albo innemu takiemu bo inaczej nie ważne jaki byś nie był dobry nie ma dla ciebie na podwyżkę czy premie, a dla kołka jest. I po co taki gość przychodzi na 10 h do roboty jak jest kierownik. Kierownik sam nie umie się przejść po hali tylko pajaca potrzebuję?

Przemysław Lambert

Kto śmie mnie tu oczerniać. Ja złego słowa o firmie nie mogę powiedzieć. A ty co w moim imieniu besztasz zakład i posługujesz się moją osobą wezmą się za ciebie wcześniej czy później. To że kandyduję na radnego ty też możesz więc nie zazdrość. Ale nie masz jaj bo się nawet nie podpiszesz. Widocznie człowieku jesteś bardzo zdesperowany jak większość hejtujacych zakład. .

Zespół Porto Rico

Polecam prototypownie - mówię wam panowie to jest życie. Przychodzisz na 6, robisz sobie na spokojnie, bez stresu, stawka dobra, nie narobisz się, życie jak w Madrycie. Mówią że ciężka pracą nie da się w Tomplanie niczego osiągnąć - da się, tylko trzeba mieć znajomości. A jak już masz wysoko postawionego kumpla np Dyrektora Konstruktora Dyrektora Naczelnego czy kierownika chociaż to mówię wam bajka. Taki mały tip dla kobiet - jak jesteś fajna laseczką to kierownictwo NAPEWNO doceni twoje starania

@Zespół Porto Rico

Możesz przy tym jednak dookreślić co konkretnie od tej szóstej robi się na tym prototypowaniu? Ja akurat za inna oferta tu jestem a ciekawi mnie po prostu docelowy zakres zadań, że robota zdaje się być taka spokojna

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Tomplan Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
Dawny pracownik

Tak czytam te opinie, i nic mnie nie dziwi poza wpisami które starają się bronić politykę firmy, a tak naprawdę jeszcze bardziej ją ośmieszają. Za moich czasów umowa była albo nie jak była to wiadomo najniższa reszta pod stołem, żeby nie płacili tyle podatków. Jak szedłeś na urlop to UWAGA! Pensje wypłacano Ci zgodnie z tym co na umowie widzę to się nie zmienia. Jak czytam że trzeba dziękować że ma się gdzie pracować to nóż w kieszeni mi się otwiera. Z tego co kojarzę to powyżej jakieś ilości pracowników socjal jest obowiązkowy i dodam że idą tam bardzo ładne pieniądze, tylko ktoś musi sprawdzić na co idą bo mogą iść na np telewizor dla pracowników według dokumentu a tak naprawdę nowe 85cali wisi u kogoś w domu. Dokumenty powinny być do wglądu, na prośbę pracownika. Nie pracuje tam już ładnych kilka lat, ale widzę że nic się nie zmienia (usunięte przez administratora) wiecznie żywa w tej firmie. p. Bogdan poczciwy człowiek tylko otacza się złymi ludźmi którzy mu tak doradzają. Jak dla mnie, z teraźniejszego punktu widzenia, pracownik zawsze się znajdzie taki czy inny nawet za najniższą krajową, a biznes będzie się kręcił kilku lepiej opłacanych ludzi do pilnowania tego i kasa się zgadza. Niektórzy właśnie tak do tego podchodzą. Jeśli wy się na to godzicie to sami z siebie robicie totalnych nieudaczników i (usunięte przez administratora) których można wymienić w ciągu 1 dnia na kogoś nowego. Podsumowując według mnie praca w Tomplanie to praca dla ludzi bez ambicji, bez wykształcenia, dla ludzi leniwych, dla takich z myśleniem jaka praca taka płaca, a i tak tam pracują, bo są zbyt leniwi żeby coś zrobić ze swoim życiem. Firma z punktu widzenia pracownika bez perspektyw bez braku możliwości rozwoju bez jakich kolwiek perspektyw.

@Dawny pracownik

Fundusz socjalny musi być tworzony i na pewno jest . Pytanie tylko jak jest dzielony skoro opiera się na poniedziałkowych owocach. Jak na firmę licząca ponad 200 osób to chyba jakaś parodia . Ktoś kiedyś powiedział że pracownicy dobrowolnie zrzekli się funduszu . Jeżeli tak to na jakim zamocowaniu prawnym ???? Kodeks pracy wyraznie reguluje tę kwestię wystarczy dobrze poczytać. Odnosząc sie do opini że praca w Tomplanie jest dla ludzi leniwych i bez wykształcenia myśle że jest nie prawdziwa i obrazliwa. Przecież sam Prezes firmy nie rozwinął . Potrzebował do tego ludzi oddanych i odpowiedzialnych. Szukając idealnej firmy w naszym rejonie to jej nie znajdziecie . Tam gdzie są ludzie zawsze bedą różnice wynikające z zazdrości ,zawiści i braku wzajemnego szacunku. Firma się zmienia szuka nowych rozwiązań trzeba jej w tym pomóc .

@gost

Jeszcze powiem tak - ambitni byli kiedyś. Jeśli chciałeś się rozwijać a ktoś cię blokował no to słabo. Popatrz na stolarnie ile się w ciągu ostatnich lat wysypało operatorów. A odeszli bo dostawali śmieszna wypłatę względem dziadków co tylko pędzlem jeżdżą czy na fajce nostop siedzą, ale jak kierownik przychodził to było tylko tak, tak kierowniku. Jak miałeś własne zdanie albo coś zrobiłeś nie tak wg kierownika to właściwie już cię nie było

Związki zawodowe
@gost

A pamiętacie jak wchodziło w życie PPK i była w firmie Pani z PZU reklamujaca ich ofertę. Ta Pani na samym poczatku spotkania na stołówce na spawalni powiedziała dokładnie takie słowa "wasze związki zawodowe wybrały firmę PZU aby skorzystać właśnie z funduszy PZU" Jakie związki zawodowe? Słyszał ktoś we firmie o związkach zawodowych?

@Związki zawodowe

Nie było i nie ma w Firmie Tomplan związków zawoowych . Żeby stworzyć zwiazki zawodowe musi istnieć Układ Zbiorowy . Ta firma posiada Regulamin plac który nie zezwala na ich tworzeni. Jest to w interesie pracodawcy ponieważ jest mu łatwiej ominąć fundusz socjalny. Zadzwoncie do PIP lub Radcy prawnego nijbliszego oddziału Związkow zawodoych.

Ayo
@gost

Firma działa od 10ciu lat, czemu dopiero teraz mieliby się za to brać? Możliwe że cokolwiek się zmieni? Zastanawiam się w jaki sposób ludzie w praktyce potrafią się tutaj zorganizować, są w ogóle zintegrowani w jakimś większym stopniu?

@Ayo

Więcej niż 10 lat. Firma po prostu liczy na emerytów i na młodych którym się robić nie chcę, w (usunięte przez administratora) mając tych dobrych pracowników. Niektórzy się cieszą bo tylko tu mają pozycję, jakiej nigdzie indziej by nie zdobyli

FACHURA
@Obserwujący

Tak naprawdę to firma istnieje ponad 20 lat tylko w samej Lubochni po przeniesieniu 15 lat. Widzę tylko ciągłe żale piszecie że liczą tylko na emerytów i młodych leniwych . Powodem jest może ubogi rynek pracy w tych stronach . Bardziej ambitni wyjechali do większych miast i ośrodków przemysłowych. Jedynym sposobem na nienarzekanie jest poszukać dla siebie pracy w internecie albo wyjechać za granicę. Piszą że niektórzy się cieszą bo tylko tu mają pozycję, jakiej nigdzie indziej by nie zdobyli. Wiecie dlaczego powiem wam . Dlatego że nie mieli i nie maja szans odnalezć się gdziekolwiek indziej . Jeden awansował z portiera na kierownika . Reszta nadzorująca awansowała za jego udziałem . Wszyscy pozostali przyszli z upadąjącej firmy oraz tych którzy sie nie sprawdzili w poprzednich w których pracowali. Dlatego nie dziwcie się że trzeba ściągać emerytów to w nich tkwi potencjał oparty na doświadczeniu i lojalności wobec firmy. Polityka kadrowa jest zła i trzeba to zmienić.

@FACHURA

No masz sporo racji. Szkoda że byli tacy co chcieli robić, ale liczyli chociaż na parę groszy więcej, a ciężko im było dać, mimo że robili nieraz robotę za dwóch, a trzyma się takich (usunięte przez administratora)albo robi sztuczne stanowiska, a brak potem konkretnych ludzi co widać po ogłoszeniach na olx. Młodzi też przeżyją szok że po 26 roku życia z tych 28 na rękę się zrobi 22 albo i nie.

Weź nie pytaj...

A pany pamiętacie tą akcje jak przyszła inspekcja pracy do tomplanu i co na klejeniu i dawnych podwoziach (tam gdzie obecnie jest magazyn) były kartki rozwieszane że to są magazyny i zakrywalo się paczkami styroduru po sam sufit lub na piłach na stolarni jak były karki z napisem urządzenie nieczynne ???????????????? wtedy był kabaret a mimo to ludzie w tych miejscach pracują oraz na tych maszynach. Prawda zawsze jest piękna ????

Dobry ludzik

Panowie i Panie z tego co wiem to po tej kontroli firma dostała pajdę. A teraz wszyscy którzy w tym czasie pracowali na dwie umowy powinni się podeprzeć ZUSem co prowadził sprawę i ich ukarał o WYPŁATE NADGODZIN a nie tak jak było praca za normalną stawkę - TO JEST GRUBA KASA I DO ERYTURKI SIE BEDZIE LICZYC. ZUS swoją kasę wziął a wy musicie zawalczyć sami , onza Was tego nie zrobi.

Tomplan Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Spawacz. Wziąłeś w niej udział i wiesz, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Podziel się swoimi wrażeniami z niej. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję innym osobom, rozważającym aplikowanie do firmy.

To sugestia co do rozmowy na bazie obserwacji czy był Pan na tej rozmowie tak całkiem poważnie? Czy predyspozycje fizyczne także są istotne? Dźwiga się sporo?

Jak należy rozumieć w kontekście pracy tutaj w firmie pojęcie „wielki specjalista”? widzę po prostu ze w ostatnim wątku ktoś napisał, że tylko taka osoba będzie mogła liczyć na fajna kasę. Skoro tak to chce poznać szczegóły by wiedzieć czy jest sens jeszcze się interesować. :D widzę, że ze szkoleniami chyba słabo tutaj? A na własna rękę cos sobie sami ogarniacie?

GOST

Znów nastąpiły roszady na stanowiskach . Do gry wkroczyły posiłki w postaci emerytów. Wygląda na to że desperacja wchodzi w kolejną fazę bezradności. Pracownicy tylko obserwują i są jeszcze bardziej zdezorientowani niż przed rokiem. Te ostatnie wpisy są tego dowodem . Ktoś napisał żeby poczekać do marca ( poczekajmy) . Może chcą przywrócić 10 godz. , soboty i podwyższyć premie. Wiara góry przenosi jak kierowników . Pożyjemy zobaczymy.

Otóż to! Spacerowiczów nie brakuje.(usunięte przez administratora)Ludzie mają niezły ubaw ale to jest żenujące.Może pracować nawet 10 godz,bo przecież jak płacą od kilometra to czemu nie korzystać.

Dobry pracownik

Czemu piszesz, że to bzdury, o co chodzi? szukają ślusarzy do siebie, widzę ze płacą do siódemki z przodu. Może będę aplikować, ale jak tak piszecie to jeszcze nie wiem. Możesz wyjaśnić?

Że co?

Dziadek

Co ma się takiego wydarzyć w marcu że tak o nim każdy gada? I skąd Boguś weźmie nagle 40 osób na nową halę jak stara kadra spierdziela bo nie liczy się z ludźmi, a trzyma (usunięte przez administratora)pokroju choćby Dario? Hmmm? Jakieś pomysły?

Dziadek

Kiedyś jedna osoba z Tomplanu powiedziała mi te słowa - w pracy nie ma kolegów, są tylko znajome twarze. I to jest prawda. Ludzie pili ze sobą na zakładzie, by potem ten co pił jeszcze (usunięte przez administratora) tego co mu wódkę kupił. Oczywiście byli tacy co mogli zawsze wszystko, sobie wychodzili z pracy i wracali kiedy chcieli. I tam problemu nie było, święte krowy. Na ostatniej hali też fajnie było jak jednemu z operatorów aż się małpki wysypywały z kosza. Na spawalni też pamiętam jak jeden łepek przyniósł wódkę po weselu - połowa spawaczy ledwo dała radę ustać. Choć Szczura nie przebija. Ten to walił na hejnał 200 i jazda spawać. Więcej dziur potem w ramie było niż przed. Ogólnie temat alko to tam ciekawa sprawa. Co niektórzy rozmawiali z kierownikiem będąc mocno pod wpływem, i aż dziwne że ten się nie skapnał albo głupiego udawał.

A to dobre

❗️❗️❗️PRACA SZUKA CZŁOWIEKA❗️❗️❗️ - W związku z ciągłym rozwojem firmy poszukujemy najlepszych pracowników na stanowiska: - 1️⃣ Monter Przyczep – Pracownik Produkcji 2️⃣ Elektryk linii montażu przyczep – Pracownik Produkcji 3️⃣ Ślusarz / Spawacz 4️⃣ Stolarz / Monter – Pracownik Produkcji 5️⃣ Operator frezarek CNC – Pracownik Produkcji - W razie pytań proszę dzwonić pod numerem: 531 095 304 ☎️ Na początku rozmowy proszę podać stanowisko, które Cię interesuje ???? Przepraszam - w związku z czym szukacie pracowników? To nazywacie rozwojem? A jaki ma być ten najlepszy pracownik? Ten co cicho siedzi i najlepiej jakby robił za najniższą albo i mniej a kierownictwo zarabiało za smaganie batem z 3 razy tyle? Przestańcie się ośmieszać

Wiedźmin Krzysztof

Dyrektor wyrzuca następnego operatora, mistrz. Ten człowiek ma pojęcie o czymkolwiek? Boguś to ogarnia co się dzieje na firmie czy ma już w (usunięte przez administratora)

Obserwujący

Tak właśnie to rozkminiam kto mówi prawdę. Bo zakład planuje kolejna inwestycję ale uciekają ludzie którzy są absolutną podstawą - to nie klejący czy tnący na pile że porobi tydzień i ogarnia cięcie podłogi, laminat, styrodur czy listwy. Odchodzą konstruktorzy, osoby z biura, operatorzy. Oczywiście są tacy co nie odejdą bo wybili się tu tak jak nigdzie indziej by nie dali rady. Część czeka tylko emerytury a to jest w granicach od 1 roku do może 5 lat. Młodzi tego nie pociągną, zwłaszcza jak dyrektor tak będzie traktował ludzi. Pracownik to nie zło konieczne tylko dobro firmy, i jeśli jest rzetelny, zostaje po godzinach, robi ponad normę po może pan dyrektor powinien przemyśleć swoje zachowanie i docenić jednak tego pracownika chyba że liczy na cud? Dziwne rotacje kierowników też nie wpływają dobrze na ten zakład, a lizaków choć jest ich trochę to nie uciągną, bo oni (usunięte przez administratora) robią, najczęściej chodzą z kierownikiem pod rękę. Po co są w takim razie na zmianach w takiej ilości jak jest kierownik? Czy kierownik nie radzi sobie i potrzebuję 4 czy 5 osób by zarządzić 20 osobami? Kiedyś 1 kierownik dawał radę ogarnąć 2 razy tyle, a teraz potrzeba do tego tyle ludzi? Wystarczy jeszcze odejście paru kluczowych moim zdaniem osób i naprawdę będzie lipa bo są to osoby co naprawdę mają doświadczenie i są bardzo efektywne jeśli chodzi choćby o montaż czy przygotowanie elementów.

Tony hawking

Wszystko zaczęło lecieć na pysk odkąd pojawił się nowy dyrektorek, ciekawe czy prezes wie jak załatwił poprzednie firmy w których pracował. Przyszedł, obiecywał złote góry a jak jest każdy widzi. Kiedyś można było w tej firmie fajne pieniądze zarobić, teraz lepiej na tym wychodzisz jak siedzisz na zwolnieniu. O BHP nie ma co tutaj wspominać. Ludzie jeżdżący wózkami widłowymi nie mając odpowiednich uprawnień to codzienność. Kierownictwo to widzisz ale ma to głęboko gdzieś bo ludzi z uprawnieniami jest garstka. Jakby trudno było przeprowadzić szkolenia. Najlepiej są traktowani ludzie którzy włażą w d*pe kierownikowi. Może Cię nie być z tydzień w pracy bo walisz wódę ale jak wrócisz i zaczniesz wylizywać rowa kierasowi to już wszystko jest git. Kolejną sprawą są sztucznie tworzone stanowiska pracy. Nowy dyrektorek zdążył już wrzucić do firmy swoich koleżków. Pracują tu już jakiś czas a usprawnień nie widać do tej pory. Pracy jest tyle samo jak nie więcej a kasa coraz mniejsza. Nie mogę doczekać się dnia kiedy to wszystko je*nie. Będę wtedy siedział gdzieś na boku i jedynie obserwował co tu się odpier*ala w ręku trzymając popcorn.

Jarek
@Tony hawking

@Tony hawking dobrze mówi niby firma się rozrasta inwestycje nie wiadomo jakie a zo chwilę pan. P*** i jego wafle szuka ludzi do pracy przez olx, lepiej iść na L4 i wyp*ata będzie taka sama i wymyślanie głupot na które są zbędne wydawane pieniądze niż dbanie o BHP które nie jest przestrzegane.

STARY

Obserwuje tą firmę od lat ale ( obawiam się) że na dobre chyba się nie zanosi. Potrzebny jest ktoś młody nowy z charyzmą i determinacją. Nowy dyrektor mimo usilnych starań sam niczego nie zmieni . Stara kadra zaczyna stawiać na przetrwanie lub jest po prostu wypalona .Dużo można pisać o organizacji produkcji ale to jest oddzielny temat . Na domiar złego rynek staje się coraz trudniejszy, czasy nie pewne i konkurencja czuwa . Pracownicy produkcji narzekają na warunki pracy . Jestem głęboko przekonany że bardzo dużo właśnie od tego zależy . Płace są na średnim poziomie, można to porównać z innymi zakładami w regionie. Wystarczy wprowadzić prawdziwy fundusz socjalny , szkolenia doskonalające , hbp, itp. Będzie to pierwszy krok do załagodzenia nie zadowolenia tych najbardziej sfrustrowanych pracowników.

@STARY

Jak stara ,, młoda'' kadra przyspawała się do stołków to jak ma być dobrze? To są ludzie którzy kiedyś dobrze trafili jak zakład się rozwijał, i dzięki lizaniu (usunięte przez administratora) się wybili. Każdy kiero miał swojego ulubieńca, potem to poszło lawinowo, tylko szef chyba zapomniał że firma to wszyscy a nie garstka osób. Długoletnich pracowników mają w (usunięte przez administratora)Zamiast dojść do jakiś kompromisów to nie podoba się tam są drzwi. Chociaż to też wina niektórych lizusów, bo ilekroć była walka o coś to lizusy podjudzały swoich by się nie stawiali to będą mieli dobrze. Dlaczego operatorzy frezarek odchodzą z firmy skoro są tak poszukiwani, bo szkoda dać takiemu dobry pieniądz, zamiast tego kolejny konstruktor za którego operator musi robić i poprawiać. Niestety szef za bardzo ufa ekipę z Niewiadowa a trzeba iść z duchem czasu i nie bać się odstawić kogoś na boczny tor jeśli nie spełnia swojej roli albo jego praca działa na niekorzyść. Gdyby kontrolę Inspekcji były równie skuteczne co ta ZUS to może by się coś zmieniło na lepsze, a tak szkoda gadać

WETERAN
@Obserwujący

Ta stara młoda kadra nie przyspawała się do stołków - stworzono je dla nich. Protoplastom ich awansu był jeden z pierwszych kierowników za przyzwoleniem prezesa. Każdy z nich w jakimś stopniu musiał się wykazać pełną dyspozycją zawodową i prywatną . Mieli szczęście że przyszli w dobrym momencie . Dużo wiedzą o firmie i różnych sprawach ! . Sami nie mieli pojęcia że firma tak się rozwinie . Problem ich polega na tym że poprzeczka idzie w górę a oni tylko naginają tyczkę . Pamiętamy nie ma ludzi nie zastąpionych . Operatorzy frezarek czy maszyn to osoby młode nie cierpliwe chcące dobrze zarabiać . W mniemaniu przełożonych mają robić swoją robotę godząc się z proponowanymi warunkami. Nikt nie będzie ich głaskał ani się nad nimi użalał myślą . Jak komuś nie pasuje to musi sobie poszukać czegoś innego doradzają . Najlepiej chyba jest spróbować przeczekać .Mamy dopiero początek roku . Do marca powinno się chyba poprawić . Ważne jest żeby nie żałować bo można trafić gorzej . Złym doradcą są emocje pamiętajmy o tym. Co do inspekcji pracy lepiej dać sobie spokój . Przyjadą wypełnią papiery i pojadą. My zostaniemy bo musimy zarabiać na życie . Stawki zostały średnio zweryfikowane od Nowego Roku . Kończąc radzę uważać na siebie i swoje bezpieczeństwo zarówno na jak i przy stanowisku pracy. Kierowników ,brygadzistów zostawmy w spokoju bo ich nie zmienimy.

@WETERAN

Pytanie ile można mieć cierpliwości? A dwa kiedyś chociaż można było nadrobić godzinami, sobotami i premią a teraz tego nie ma. Jest znaczna różnica zejścia z zarobków na poziomie 6 k w górę na zarobki w granicach 4 k lub nawet nie. A nie ma żadnych dodatków

Ponton
@WETERAN

Czemu miałoby się poprawić akurat do marca? Co takiego ma być w marcu żeby chociaż zdążyć wyprostować równię pochyłą w 5 tygodni które do marca zostały? Można trafić gorzej, można trafić lepiej. Kto nie sprawdzi, ten się nie dowie, nie ma co straszyć panie weteranie ;)

@Ponton

Bo podobno będą podwyżki, ale wątpię by one były takim game changerem, kiedyś faktycznie złotówka do stawki godzinowej czy nawet 2 złote plus premie do 20 % to się nieźle wychodziło. Ktoś kto miał te 25 złotych na godzinę zarabiał ok 5,5 k na rękę albo i lepiej plus premia to było coś. A teraz jak wszystko pozbierane to lepiej na L4 iść jak co niektórzy i głupiego udawać i dorabiać sobie gdzie indziej. Najśmieszniejsze że potem tacy są u szefa dobrze postrzegani a ci co przychodzą i nie chodzą na chorobowe z byle powodu to się ich traktuje jak nie powiem co. Płaca i premie powinny być uzależnione od pracy jaką się wykonuje a nieraz wychodzi że ktoś za lekka robotę i ściemnianie ma większą stawkę niż np taki operator frezarek który musi naginać by ludzie mieli co robić, tymczasem na prototypach sobie robią pomału bo po co się spieszyć jak dobra stawka jest.

Lolo

@Lolo

Jeśli podpisujesz się jako były pracownik a wpis jest z 24.12.22 to skąd wiesz jak przebiegało spotkanie wigilijne? Miej przynajmniej odwagę i podpisz się z imienia, bo tak wprowadza się tylko zamęt w sieci. Firma póki co bardzo mocno się rozwija. Na rozmowie kwalifikacyjnej dostajesz pełną informację warunkach pracy i faktycznie nie ma tu mowy o kolacji :) . Aktualnie jest sporo zmian na plus. Jeśli sytuacja ekonomiczna nie zmieni się na co pracodawca nie ma wpływu, to w perspektywie roku dwóch będzie to jeden z najlepszych pracodawców w okolicy.

@Jasiek

Lolo ma rację, byłem widziałem, potwierdzam, pracuje tu już jakiś czas i wszystko jest prawdą, może i firma się rozwija ale czy na korzyść pracownika, no nie sądzę.

@Lolo

Generalnie jest to prawda, w roku 2023 mają nastąpić zmiany, jestem ich ciekaw ale nie oczekuję rewelacji.

Kolo

P

@Bartek

Ale ostatecznie to są już zadeklarowane jakieś konkretne zmiany czy dalej czekacie? i też była wzmianka o braku socjalu a ktoś pisał o organizowaniu szkoleń zewnętrznych, więc jak się wyrazi uzasadnioną chęć na coś to bez problemu się to dostanie?

@Marta

Sytuacja wygląda tak, socjal jest znikomy, darmowe owoce w poniedziałekXD, na ubrania zimowe czekamy a jest końcówka lutego, szkolenia no w tym roku ani widu ani słychu, rok temu były na wózki widłowe. Ogólnie jak narazie za wiele się nie zmienia, dużo się mówi mało się dzieje.

OBSERWATOR
@Bartek

(usunięte przez administratora) BRAK UBRAŃ ROBOCZYCH ZA 2023r. - spawalnia BRAK EKWIWALENTU PIENIĘŻNEGO ZA PRANIE ODZIEŻY ROBOCZEJ Art. 2379. [Stosowanie i utrzymanie właściwości środków ochrony; ekwiwalent za pranie odzieży roboczej] BRAK DOPŁAT DO NADGODZIN t,j. 50% do 9 i 10 godz. SOBOTY TEZ POWINNY BYĆ 100% WYNAGRODZENIE ZA URLOP TEŻ JEST ZANIŻANE W ZAKŁADZIE OBOWIĄZUJE REGULAMIN PRACY A NIE UKŁAD ZBIOROWY DLATEGO TEŻ POWINIEN BYĆ WYBRANY PRZEDSTAWICIEL ZAŁOGI JAKO ICH REPREZENTANT W SPRAWACH KLUCZOWYCH Z KIEROWNICTWEM FIRMY (usunięte przez administratora) MOŻE JEST ALE KTO NIM JEST MOŻE KTOŚ WIE ? FUNDUSZ SOCJALNY SPROWADZA SIĘ DO JEDNEJ GRUSZKI LUB JABŁKA -ŻENADA !! WARUNKI PRACY TEŻ POZOSTAWIAJĄ DUŻO DO ŻYCZENIA

Jasiek

Trzeba być obiektywnym Panowie, łatwo krytykować. Zawsze w załodze 200-tu osobowej znajdą się Ci, którzy będą niezadowoleni. Ja zwrócę tylko uwagę na jeden temat. Oczekiwania od firmy są bardzo duże, to oczywiste. Natomiast jakość pracy niektórych pracowników pozostawia wiele do życzenia. Póki co nikt nie jest obciążany za błędy, reklamacje itd. Firma bierze to na siebie. To samo się tyczy stanowiska pracy, po którym widać jakość pracownika. Warto pisać jakiekolwiek opinie mając porównanie pracy z innymi zakładami pracy. Tak przy okazji wskażcie inne zakłady pracy w okolicy w których warunki pracy są idealne. Każda organizacja ewoluuje, wprowadza zmiany i czasami trzeba czasu żeby pewne rzeczy zauważyć. Uważam, że na tak trudnym rynku firma radzi sobie świetnie. Warto porozmawiać z tymi pracownikami, którzy wrócili ponownie do pracy w firmie Tomplan Generalnie Panowie zaczynimy od siebie a wszystkim będzie pracowało się lepiej.

@Marta

Jeśli jest zapotrzebowanie na szkolenia zewnętrze to takie są organizowanie.

@Jasiek

Co do warunków w innych zakładach to nikt nie mówi ze w firmie Tomplan ma być idealnie więc nie wiem skąd taki argument. Jakość niektórych pracowników, czasem zdarzają się potknięcia to fakt, ale jeżeli wymaga się by z niezbyt dobrej jakości materiałów robiono "ideały" to jest to trochę śmieszne. Kto tu pracuje ten wie ze materiały często nie są dobrej jakości, stal w szczególności. Pracownicy którzy wrócili, no jest ich zapewne paru, dlaczego wrócili, część pewnie bo musiała, bo nie było innej opcji, a co z tymi którzy odeszli? Z nimi też warto porozmawiać.

@OBSERWATOR

Gdy strach zajrzał do ........ zaczęły się szkolenia BHP na razie wybiórczo ale może obejmą wszystkich. Co z tego jak nie ma przełożenia na realna rzeczywistość. Warunki kontrastowe . Od super Biurowca po ................. i tak dalej. (usunięte przez administratora) była zła ale to co obecne też pozostawia wiele do życzenia.

@Bartek

Każdy pracownik ma odzież, owocowe poniedziałki, herbata/cukier, były spotkania wigilijne, ale od pandemii nie ma, umowa o prace przy stawce jaką ustalił wcześniej. Czego oczekujesz jeszcze? Rozpocznij własną działalność to wtedy Twoi pracownicy zobaczą jakim jesteś pracodawcą. Ja nie narzekam... Wszystko klarownie wyjaśnione przy rozmowie o pracę, a jak nie wiem- dopytuję, a nie wypisuję bzdury w internecie (bo tak łatwiej).

Nie może być obecnym pracownikiem według Ciebie a co z dawniejszymi warunkami? Chociaż z tego co widziałam pisał na rok 2023 o tej spawalni i odzieży chociażby. Z czego więc wynika tego typu zdanie? To tak dla jasności jakie obecnie są warunki na tej spawalni? Ile osób się teraz w niej zatrudnia?

GOST

Każdy pracownik ma odzież- DLATEGO ŻE TAK STANOWI KODEKS PRACY I NIKT TU NIKOMU NIE ROBI ŁASKI Brak ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej zgodnie z KODEKSEM PRACY Owoce w poniedziałki ale ile - Powiedzmy prawdę po jednym owocu na pracownika to będzie 0,7 kg na miesiąc. Herbata i cukier t.j.10 kg. na dział i jedna paczka herbaty . Gdzie fundusz socjalny JAK NA TAKI DUZY ZAKŁAD . Ostanie spotkanie wigilijne każdy został obdarowany batonikiem prince polo ? Zmiana umów DOPIERO po kontroli ZUS ciekawe co dalej . Pracowniku twoja euforia wynika z niewiedzy lub (usunięte przez administratora) bądz obiektywny I nie pisz bzdur

Pracownik Marketingu TOMPLAN
@Bartek

Szanowny Panie (usunięte przez administratora) Czy według Pana zmiany zostały wprowadzone? Jeśli tak, bardzo proszę o informację, jakie ma Pan wrażenia z ich wprowadzenia. Pozdrawiam

OBSERWATOR

Zapis ten jest wynikiem porozumienia miedzy pracodawcą a przedstawicielem pracowników. Bardzo ciekaw jestem kim jest ten przedstawiciel pracowników i kiedy był wybrany . Dlaczego nie poinformowano pracowników o tym fakcie.

Dyrektor ds niemożliwych

Tak śledzę wątek od jakiegoś czasu że postanowiłem wtrącić swoje 3 grosze. Wylewa się tu bowiem ogromna pogarda pracowników biurowych względem pracowników fizycznych. Może wy nie pamiętacie albo nie chcecie pamiętać ale byli tacy ludzie na firmie którzy nie pracowali 8 h w biurze, w między czasie jakieś rozmowy przy ekspresie do kawy czy udawanie że się zna na rzeczy (tu choćby pozdrowienia dla byłego już dyrektora czy kierownika co ma ptaka w nazwisku) Nie moi drodzy, byli ludzie co w hałasie, smrodzie, w pyle, w kurzu, w zimnie albo w ukropie zasuwali po 10 godzin, po 12 godzin. Ba rekordziści potrafili niekiedy siedzieć nawet kilkanaście godzin dzień w dzień tyle było roboty, i byli potrzebni. Ale, ale. Pytacie gdzie są ci ludzie. Ano w sporej części już ich nie ma bo gdy szli prosić szefa o przysłowiową złotówkę to nie było pieniążków. Za to były na różne dziwne wymysły, niby usprawnienia. Były dla kolejnych nic nie wnoszących do firmy ludzi, dla tzw elity, a na końcu dla ich ziomków. Powiecie że nie mieli ambicji? Część z tych osób była albo operatorami maszyn albo kierowała ludźmi. Jednak jak widać w końcu i tacy mają dość kiedy robi się ich konia, skoro mają stawkę tą samą lub niekiedy mniejsza od ludzi którzy za kołnierz nie wylewali. Co do samej kadry kierowniczej tak jak tu parę przedmówców napisało większość osób które coś na firmie znaczą to już jacyś znajomi którym ci co już coś mieli ogarnięte załatwili robotę. Ciekawym faktem jest że spory trzon kadry to ziomki które razem grały w siatkówkę, i sporo z nich od 1 osoby pozostawały albo kierownikami, albo planistami albo brygadzistami czy kimś w podobnie. Kwestia obniżenia premii która jest kwestią indywidualną i motywowała by pracownika do wydajniejszej pracy, mogła by być bardziej miarodajna, bo wiadomo w Polsce są przepisy jakie są choćby z zatrudnieniem młodych. Ale wtedy mimo wszystko można tego lepszego pracownika wynagrodzić przyzwoita premią i ta różnica i tak by była dla pracownika z długim stażem. Pomijam fakt że pracownicy którzy są już wykwalifikowani powinni zarabiać tak czy siak dużo więcej niż świeże łepki, ale ok. Pracownik czułby wtedy docenienie jego pracy, w zamian za to dostaje na święta wafelka Price Polo by chyba osłodzić mu jego niedolę. Mógłbym się jeszcze rozpisywać, odnieść się do wielu innych mankamentów, ale wielu moich poprzedników już wypunktowało słabe punkty firmy. Kończąc nie chodzi zawsze o pieniądze, ale zachowanie typu - Jak ci się nie podoba to odejdź, gdzie indziej zapłacą ci z pewnością więcej jest po prostu żałosne i pokazuję że ludzie pomimo znacznych przychodów są najzwyczajniej (usunięte przez administratora) Serdecznie pozdrawiam tych ambitnych, trzymajcie się tu ciepło.

Śruba to p**** i pies go j****

Kurde jak to jest że nie chcę dawać się pracownikom podwyżek, a zatrudniana się następne osoby do biura? Co niektórzy tylko tam chodzą. Kasa jest przewalana na bzdury. Hulajnogi elektryczne którymi sobie elita jeździła, krótkofalówki gdzie są komórki, maszyny do wydawania narzędzi które trzeba usunąć bo sobie ludzie brali po 100 par rękawic na miesiąc, i teraz wydaje magazyn. Mnóstwo reklamacji pomimo tylu osób z jakości którzy biorą ponoć niemałą pensje, a na stolarni za robotę w pyle ludzie dostają ochłapy, no chyba że ziomki to wtedy łażą sobie po zakładzie i biorą większą kasę niż reszta. Naprawdę to nie jest praca dla ambitnych chcących awansować i rozwijająć się, bo jeśli masz inne zdanie i angażujesz się to jesteś nic nie warty. Kiedyś szło na godzinach i premii zarobić, ale to też zależało od działu i tego kto jest twoim kierownikiem. Połowę kadry kierowniczej na czele z panem L, panem Ch ,panem Pi bym wywalił w(usunięte przez administratora)dzie tam pracują chyba tylko z braku alternatyw, lub już im dużo nie brakuje do wieku emerytalnego. Młodzi nie chcą robić bo widzą co się dzieje. Jeśli młodzi robią to dlatego że to znajomki królika i pomimo różnych odpałów nie da się ich ruszyć. Operatorzy frezarek mają śmieszna kasę, ok 4 k przy obecnych godzinach i braku premii. Jak sobie jeszcze odejmiemy paliwo to naprawdę kicha. Tak samo myślałem że wraz ze zmianą władzy na O będzie lepiej, a wychodzi na to że tylko gorzej. Jeśli tych paru narwańców i głupków się opamięta i zrezygnuje z pracy to cienko widzę przyszłość firmy, chyba że nagle jakimś cudem będą pieniądze na nowe osoby, ale pytam się dlaczego nie można zainwestować w dobrego i sprawdzonego pracownika? Pracownicy palący papierosy i pijący alko dodatkowo są traktowani lepiej niż ci pracownicy którzy sumiennie wykonują swoje obowiązki. Dobrze tyle że ZUS chociaż stanął na wysokości zadania, czego nie można powiedzieć o PIP bo normy BHP i kultura niektórych osób z kadry kierowniczej nadają się do interwencji. Podsumowując jeśli rozważasz pracę w tej firmie i jesteś prosto z ulicy nie z polecenia to daruj sobie bo nie wybijesz się, (usunięte przez administratora)

QAnon
@Śruba to p**** i pies go j****

Po pierwsze – wiem, że możesz twierdzić, że praca osób biurowych, jest bezużyteczna, lecz uwierz mi, że synergia jaka jest potrzebna, aby dobrze funkcjonowała firma takiego rozmiaru, wymaga zarówno pracowników produkcyjnych, jak i biurowych. I każda ze stron by sobie nie poradziła, bez drugiej. I wyobraź sobie, że i tacy i tacy są na ten dzień jak najbardziej poszukiwani, wystarczy spojrzeć na ogłoszenia. Po drugie, jaki Ty masz problem do hulajnóg? Serio Cię boli, że w firmie był sprzęt, żeby ktos mogl się szybciej przemieścić między halami? Tak Cię to naprawdę bolało? Bez obrazy, ale po trzecim zdaniu już wiadomo, że jesteś smutną osobą skoro cię kłują takie sprawy. Co to w ogóle za argument? A co do rękawic, to źle ze pracodawca nie chce być okradany? Bo serio nie rozumiem Twojego myslenia. Firma kupiła hulajonge, w takim razie można ją okradać z czegokolwiek, bo bogata? XDD chłopie, Ty się zastanów! Po trzecie, rada na przyszłość = nie hejtuj ludzi, którzy przez swoje zaangażowanie zaszli dalej niż Ty, bo takie plucie kwasem, nigdy Ci nie wyjdzie na dobre. Te osoby nie znalazły się tam przypadkiem, a tzw. ‘lizanie ****’ , to łatwy pretekst, żeby sobie podbudować niskie ego, że Tobie się nie udało. Wiem, że jest ci lepiej jak tu wyplujesz swoje złości, ale nie tędy droga. Życzę Ci jak najlepiej na przyszłej drodze zawodowej, serio! Firma jak najbardziej szuka takich i jest w stanie dobrze zapłacić dobremu pracownikowi. Wymyslasz farmazony. Z tymi palaczami i pijącymi to bez komentarza, bo Cie chyba poniosla fantazja w napływie literackiej weny. Co do kultury osób z kadry kierowniczej, to nie wymagaj, żeby ktoś cie glasakal po glowie, kiedy sam nie wykazujesz kultury i szacunku - odnoszę się tu do twoich wypowiedzi powyzej na temat kadry kierowniczej, gdzie go work musiał zacenzurować twoje piękne ‘recenzje’. To nie piaskownica, tylko praca. Po czwarte, nie uważam, żeby firma nie miała przyszłości, wręcz przeciwnie, osoby, które chcą się tu rozwinąć i wykazać więcej inicjatywy, trochę się bardziej wczuć, zawsze znajdą tu miejsce, ponieważ działamy tu w sprawie dobra nas wszystkich – pracowników na każdym szczeblu.

Śruba to ****

Chłopie pracowałem tak bardzo długo, mam ciągle kontakt z ludźmi z firmy, znam każdy dział jak własną kieszeń. Jeśli pracowników biurowych przybywa niewspółmiernie do fizycznych to jest lipa. Awanse i rozwój? Dotyczą tylko (usunięte przez administratora) Kto awansował w ostatnich latach? Ziomki szefa z Niewiadowa albo ziomki tego co nazywają Śruba. Śruba wywyższył Chojnate, Pisza, tamci pociągnęli innych. Jak masz inne zdanie niż ci panowie to nie osiągniesz nic. Najlepsi są(usunięte przez administratora)co piją wódkę by potem ziomków z którymi pili podpieprzac do kierownika. Ludzi którzy faktycznie ciągną tą firmę jest garstka, są strasznie nie doceniani, dobrze że niektórzy mają tego świadomość i odchodzą w końcu z firmy, skoro po tylu latach pracy i zaangażowania nie ma dla nich na podwyżki, a są na zatrudnienie kolejnego dyrektora, konstruktora, czy kierownika.

BHP
@QAnon

Zarówno pracownicy biurowi jak i produkcyjni są niezbędni w Firmie . Niekompetencja odczuwalna jest najbardziej w dziale kontroli jakości . Brak doświadczenia zawodowego w tej konkretnej branży produkcji przyczep . Wystarczy prześledzić karierę zawodową pracowników tego działu. Następny (dział planowania) ta sama historia co w dziale kontroli jakości . Kluczowy problem to brak koordynacji między działami . Zła komunikatywność w procesie produkcji wynikająca z braku profesjonalnego doświadczenia zawodowego i technicznego w pionie kierowniczym .Kultura osobista to kwestia klasy ,inteligencji ,obycia i ogłady . Przecież większość kadry awansowała przez długoletnie zasiedzenie w tej firmie , lub dziwne układy protekcyjne. Kto wie to wie kto nie wie niech nie pyta tajemnica poliszynela. Nawet tacy jeżeli są ambitni to w końcu czegoś mogą się nauczyć. Może gdyby zależało im na dobru firmy to staliby się bardziej kreatywni. Bardzo dużo w tej mierze oczekiwać można od nowego dyrektora który wprowadza dużo zmian . Jest to niewątpliwie plus dla firmy jak i jego samego . Wiadomo że proces który wdraża może potrwać długo. Dajmy mu szanse i nie rzucajmy mu kłód pod nogi . Sam niczego nie zmieni. Przyjdzie czas kiedy sam zauważy kto ile jest wart . Wszystkie problemy można rozwiązać w cywilizowany sposób. Potrzebujemy nowych zdolnych pracowników potrafiących wnieść nowe spojrzenie w rozwój tej firmy.

QAnon
@Śruba to ****

Ty masz kontakt z ludźmi z firmy, tak? Fajnie jakbyś jeszcze miał jakiś z rzeczywistością. Typie serio zajmij się swoim zyciem a nie tu żale wylewasz. Jakbyś nie miał bólu (usunięte przez administratora)do całego świata, to byś nie tracił czasu na pisanie takich (usunięte przez administratora) Pogódź się z tym, że widocznie to nie było miejsce dla ciebie i nie spełniło twoich wielkich ambitnych oczekiwań. Tylko, że wyobraź sobie, że żeby się wykazać, trzeba zrobić coś ponad normę, a mam wrazenie ze tylko ponad normę umiesz (usunięte przez administratora) Nie jesteś na miejscu więc sie nie wypowiadaj, a to co Ci koleżka przy piwku sprzeda to dziel przez 3. Albo nie dziel, bo ty liczyc nie umiesz patrząc na twoje obliczenia stosunku zapotrzebowania na pracownika biurowego do pracownika produkcji. A historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał.

Tapczan
@QAnon

A kim ty jesteś w tej firmie (usunięte przez administratora)i ile w niej robisz? Nie dziwi cię że odchodzą długoletni pracownicy, i to operatorzy frezarek. No o kim jak o kim ale nie powiesz mi że to ludzie nie ambitni i nie kompetentni, a zleca się im coraz więcej zadań. Liderzy też podkręcają ludzi którzy mają latać z wywieszonym jęzorem, a tamci będą chodzić za rączka z kierownikiem

Miron

Zastanawiam się nad aplikowaniem do Tomplana na stanowisko konstruktora, czytając tu opinie mam jednak mieszane uczucia co do atmosfery panującej na zakładzie, byłbym wdzięczny gdyby ktoś konkretnie odpowiedział mi na kilka pytań: 1. Jak wygląda spraw z wypłatami, czy są na czas czy są premie za terminowość bądź nadprogramową pracę? 2. Jak wygląda sprawa ze szkoleniami wdrażającymi do pracy 3. Czy są jakieś benefity dla pracowników? Karta multisport, dofinansowania na kursy, wczasy pod gruszą? 4. Na jakie realnie wynagrodzenie można liczyć na tym stanowisku z 2 letnim doświadczeniem na podobnym stanowisku?

JERY
@Miron

Przyjdz i sam się przekonaj może zostaniesz albo nie, z takimi wymaganiami najlepiej aplikuj w Warszawie lub Wrocławiu.

Sramzes

A pamiętacie panowie jak jeden z obecnych kierowników jechał wózkiem i palił fajka, rzucił go w zboże, po chwili przemyślał i rzucił się po niego łamiąc rękę. Dobrze że bidny miał chody to mógł z tą chora ręką do pracy przychodzić, bo inny mógłby (usunięte przez administratora). Tomplan jest jak widać przyjaznym miejscem, nawet dla inwalidów. Dla tych zaś strudzonych pracą i znojem są ławki w szatni gdzie można przekimac gdy tempo pracy jest zbyt wysokie. W razie czego styrodur też się nada. Nie możemy też zapominać o sterylnych warunkach jakie są na stolarni. Te super wydajne i doskonałej jakości wyciągi sprawiają że jest tu czyściutko jak na sali chirurgicznej. No i oczywiście owocowe dni, kiedy ludzie się rzucają na tę parę bananów i jabłek jak małpy, by innym nic nie zostawić.

FACHURA
@Sramzes

Masz rację Sramzes. Pamiętam te rękę na temblaku . Kto pozwolił mu wtedy pracować i jeżdzic wózkiem zamiast siedzieć na zwolnieniu. Jego kierownikiem był taki wysoki wybujany o długich przetłuszczonych włosach. Ale nie ma tego złego co by bokiem nie wyszło . Teraz mamy tego przykłady ciągle coś nie wychodzi. Panie Prezesie w tych opiniach jest dużo prawdy.

Zostaw merytoryczną opinię o Tomplan Sp. z o.o. - Lubochnia

• Jak się pracuje w Tomplan Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tomplan Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tomplan Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Tomplan Sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Tomaszowska 50
    97-217 Lubochnia