Opinie o 2Cs Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy 2Cs Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie 2Cs Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o 2Cs Sp. z o.o. w Wrocław

Nick Jagger

Szkoda zdrowia na współpracę z tą firmą. Wiecznie mało, zero wsparcia, wszyscy dookoła źli i winni. Zdecydowanie (za)duże przekonanie firmy o swojej wyjątkowości. Jeśli ktoś chciałby przekonać się na własnej skórze z kim nie warto współpracować, to mamy tu idealny przykład.

W międzyczasie firma chyba nazwę zmieniła, bo w ogłoszeniach sprzed lat pojawiała się, jako 2CS Sp. z o.o. | Kodo pracownie wnętrz. W każdym bądź razie adres został ten sam. Sięgając natomiast do tego, co tu padało o pracy projektanta wynikało, że kontrakt b2b, jest jedyną przewidzianą formą współpracy. I faktycznie, gdyż wystawili obecnie ogłoszenie poszukując Architekta Wnętrz, nie zaznaczając żadnej innej opcji niż owo b2b. Co do pieniędzy pada w treści dość popularne określenie - atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Na forum uściślono, że zapłata była prowizyjna. Jeśli więc nic się nie zmieniło i w tym zakresie, to jakich kwot się spodziewać?

Nick Jagger Nowy wpis

Grażyna

A co ze stanowiskiem Projektant wnętrz? Ktoś pracował na tej posadzie i wie więcej? Ogłoszenie widziałam właśnie i mam pytanie o formalności. Napisali o umowie o pracę. Czy to jest od razu na czas nieokreślony czy nie? Chciałabym widzieć, czy w tej umowie jest zapis o jakiś systematycznych premiach?

uszy
@Grażyna

nie wiem jak teraz, bo już jakiś czas nie pracuję, ale była umowa B2B, a projektant był na podstawie tego co wypracuje- procent z uzyskanej marży. Firma zarabia na usługach wykonawczych, więc projektant musi sprzedać klientowi jak najwięcej usług i materiałów zawartych w projekcie. Jak dużo pracujesz, dużo zarabiasz. Oczywiście są haczyki - manager pracowni musi podrzucać Ci dobrych klientów, a ty musisz umieć sprzedawać usługi. Projektant w 2CS/KODO to głównie sprzedawca, nie projektant.

Aaa Nowy wpis
@uszy

Ej, a to firma daje jakieś szkolenia takim projektantom związana właśnie z handlem i sprzedażą? Jest doszkalanie tych umiętności?

W SMS od prezesa prośba, aby zadzwonić w razie pytań. Dzwonię i pretensje, że mam pytania, bo odp jest w opisie. Ale już nie pamiętał z tego ogłoszenia, że szukają też kogoś bez doświadczenia zawodowego, bo gdy powiedziałem, że zawodowego nie mam to oznajmił chamsko, że pomylił się wysyłając mi wiadomości. Stanowisko powinno zobowiązywać.

uszy Nowy wpis
@Nowy

ależ to norma w tej firmie - zmienność decyzji, uzgodnień itp Nie ma stałości, abyś się nie nudził ;)

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w 2Cs Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Serwisant rowerowy
Rekrutacja

Rekrutacja to jakiś żart, po zadaniu rekrutacyjnym, które miało być zrobione w bardzo krótkim czasie nastała cisza, nie odpisują na maile, niepoważny HR (o ile tam jest bo wątpię). Totalny brak szacunku do czyjegoś czasu.

Natalia
@Rekrutacja

Na czym polegało to zadanie? To był jakiś pierwszy etap czy nie? Ciekawa jestem czy jakieś warunki pracy można od nich poznać na początku.?

@Natalia

Zadanie w skrócie polegało na wykonaniu zdjęć w swoim własnym mieszkaniu i zrobieniu instagramowego posta. Etap pierwszy, ale po nim cisza, nawet po mailu z zapytaniem. Najwidoczniej firma tak szanuje ludzi i ich czas.

Grażyna

Czy ktoś wie, jaka jest opcja na awans na posadzie Junior social media specialist? Pytam, bo właśnie wyszukałam w internecie taką ofertę dawną. I interesuje mnie, czy jest szansa na rozwój i uzyskanie lepszej posady, jak się zdobędzie doświadczenie i firma dofinansuje szkolenia?

olo
@Grażyna

odpowiadając krótko i na temat: nie ma takiej opcji

Ryba

Ogólnie średnio, brak płatności na czas niezadowoleni wykonawcy i kontrahenci. Ciągła rotacja pracowników. Zwalnianie pełna parą. Jedyny plus to wypłata na czas.

Rekrutacja

Witam, Przestrzegam przed tą firmą. Spotkałam się z bardzo nieprzyjemną sytuacją. Po rozmowie kwalifikacyjnej otrzymałam wiadomość zwrotną, że zostałam przyjęta do pracy. Wszystkie szczegóły zatrudnienia zostały omówione i zaakceptowane przez obie strony. Po złożeniu wypowiedzenia w poprzedniej pracy Pan Maciej zadzwonił z informacją, że ze względu na problemy rodzinne nie mogą mnie jednak zatrudnić. Zapewniał, że postara się to wyjaśnić i pomóc w tej sytuacji. Oczywiście przestał odbierać telefony i nigdy więcej się już nie odezwał. Nikomu nie życzę takich nerwów i odradzam współpracę z tą firmą.

@Rekrutacja

Pan (usunięte przez administratora) to nie umie w relacje z ludźmi. Dobrze, że przed zrobieniem zadania rekrutacyjnego najpierw przez telefon dowiedziałem się jaki jest.

Mrcn

Początki zapowiadały się ciekawie, jednak z każdym kolejnym dniem można było uświadomić sobie, że na rozwój w tej firmie nie ma co liczyć. Chaos, stabilności zero. Jednego dnia słychać było o wielkich sukcesach firmy, piękne uśmiechy, brawa i picie szampana, a za tydzień odwrotnie -głosy, że brak nowych klientów, że nagle spadają obroty i głosy o czarnej przyszłości. Pani "koordynator", która manipuluje, do końca nie wie sama czego chce, a na końcu zrzuca swoje błędne decyzje i odpowiedzialność za swoje błędy na innych pracowników. Jeżeli ktoś chce się rozwijać, uczyć nowych rzeczy, pogłębiać swoją wiedzę - to miejsce nie jest dla takiej osoby. Co do pozytywów - kasa na czas oraz paru pozytywnych ludzi (można ich policzyć na palcach jednej ręki) . To tyle.

Iza
@Mrcn

Początki ogólnie to zawsze są ciekawe. A tłumaczyłeś jaki jest problem i może warto coś zmienić np. w podejściu? Jaka była reakcja koordynator?

Mrcn
@Iza

@Iza, początki zawsze są nowe i ciekawe, ale potem powinno być podobnie, a nie znacząco lecieć w dół. Na temat Pani "koordynator" nie chce się już wypowiadać, kto będzie miał okazje poznać, ten sam zobaczy. Na tym zakończyłem temat. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

OK

Dokładnie w punkt.

uszy
@Mrcn

kiedyś było tam bardzo dużo pozytywnych ludzi ale komuś to bardzo przeszkadzało. teraz taka atmosfera, że diabeł omija to miejsce Pozdrawiam wszystkich byłych i pozytywnych: Paweł, Krzychu, Łukasz, Anka, Kaśki, Ula, Natalia, Lena etc

Kolega

Powiem tak: ryba psuje się od głowy.

Zuzanna
@Kolega

A uzasadnisz? ;)

Kolega
@Zuzanna

Albo ci na górze zrozumieją, że bez tych na dole nie będą mieć nic, albo przez złe zarządzanie firma się posypie. Do tej pory nie liczono się w ogóle z pracownikami, więc pewnie to się nie zmieni. Cytując: „jak ktoś nie chce zap*******ć, to można go wymienić na takiego, co będzie chciał”.

Zuzanna
@Kolega

No to teraz temat faktycznie trochę bardziej rozjaśniony. Chociaż dziwi mnie, że dosłownie takie zdanie są w stanie do was powiedzieć. Jak to wpływa na waszą motywację? I ogólnie faktycznie jest tylu chętnych?

Grażyna

Wszędzie dobrze ale w Kodo... najgorzej. Nie polecam nikomu, ani potencjalnym pracownikom ani klientom. (usunięte przez administratora) na każdym kroku. Warunki finansowe bardzo bardzo srednie w porównaniu z ilością obowiązków. Ferment siany przez wlaścicieli. Przed klientami wstyd. Absolutna strata czasu i nerwów.

Helena
@Grażyna

A czemu pracownikom nie polecasz? Dokładnie, jak piszesz że słabe warunki finansowe to chciałabym wiedzieć ile bo może masz wymagania z kosmosu ty xD

Mityl

Witam, jaka jest aktualnie atmosfera w firmie Kodo Wrocław proszę o opinie co tam się dzieje?

Krzysiek

To firma rozumiem rodzinna i jakieś rodzinne niesnaski się przenoszą na pracowników?

@Krzysiek

to nie jest prawdą poza tym, że w firmie pracują osoby ze sobą spokrewnione

@tuBylem

to akurat odpowiedź właśnie kogoś "spokrewnionego" mmmm pomyślmy czy to Pan, który podpisuje się wszystkimi imionami ? zawsze fajnie przenieść się do przeszłości, kiedy na drzwiach widniało mgr. inż ...i tu wszystkie imiona i nazwisko... cała rodzinka powinna pójść za przykładem i tak się tytułować ....a jeszcze niektórzy przecież mają imię z bierzmowania :)

@zmieniłam pracę

Miło, że nie trafiłeś, a powiedz ciężko założyć własna firmę kopiując pomysł innych na biznes?

Janusz

W tej branży to nie jest dziwne, że ludzie się zmieniają. Powody są różne, ale najczęściej to nie do końca spełniają oczekiwania firmy, a jest dobra więc wymaga.

LZ
@Janusz

w każdej branży ludzie się wymieniają, lecz nie na taką skalę. To juź jest EXODUS a najczęściej sami odchodzą stąd z powodu warunków i atmosfery pracy

@Janusz

gdzieś już słyszałem podobne sofizmaty... a, już wiem, Maciek pozdrawiam

@LZ

co chwilę pracownicy składają wypowiedzenia ale najlepszy hit - właściciele wymyślili tarczę antykryzysowa wg KODO (czyli 2cs)...słyszałam, że obcinają wypłaty i etaty (oczywiście masz 1/2 etatu na umowie ale pracujesz cały) a reszta ponoć (usunięte przez administratora). JUz kilka miesięcy temu nie było tam ciekawie ale z tego co słyszałam to nic w porównaniu do tego co teraz tam się dzieje

Wypłata w kopercie
@zmieniłam pracę

wypłata w kopercie to fakt potwierdzam a jak sie nie zgodzisz to jesteś wrogiem nr 1

sesa

(usunięte przez administratora) 1 brak płatności w terminie, 2 opóźnienia dochodzące do miesiąca, 3 obcinane pensji "covidowe" kiedy sprzedaż nam tak naprawdę urosła, ale po prostu był dobry pretekst żeby zaoszczędzić parę złotych na pracownikach 4 wymuszanie umów b2b i podpisywania lojalek za które nie chcą płacić (kilku nawet weksle musiało podpisywać) 5 premie na żenująco niskim poziomie w porównaniu z rynkiem 6 inne premie dla ludzi na tych samych stanowiskach (tak Jacku, pracownicy ze sobą rozmawiają) i tak można wymieniać lepiej trzymać się od kłamców z daleka. Toczą się już dwa postępowania rozpoczęte przez ich byłych pracowników. O grubszych sprawach nie będę mówić,bo już usuwali takie komentarze.

Bryndal

Firma wykorzystuje pracowników i myśli tylko o swoim interesie. Praca ponad siły, szaf furiat wszystkowiedzący, a z obiecanej kasy nici. Nie traćcie swojego czasu

Która kancelaria?

Dobry wieczór, Jestem zainteresowana- która kancelaria się tym zajmuje? Dlaczego te dane nie są podawane?

Dlaczego zostało tam kilku pracowników ? Tak zwalniają ?

Mateusz

@janusz skąd wiesz Ze jest dobra, jesteś ich pracownikiem? Jeśli tak to napisz plusy i minusy.

Janusz tam nie pracuje
@Mateusz

no janusz opowiedz o plusach prooosimy????a poważnie to zostało tam kilku pracownikow wiec można powiedzieć że firma rozwojowa????

Kodonie

niestety atmosfera robi się tam z czasem bardzo gęsta. w ostatnim półroczu jeszcze gorzej - ludzie masowo się zwalniają. wstyd przed klientami, że trzeba im tłumaczyć, dlaczego wszystko jest niezrobione i drozej niż zapowiadali. płace takie sobie, niewarte takich nerwów.

@Kodonie

prawda, przeczytajcie opinie klientów - to ważne jeśli chcesz pracować przy pozyskiwaniu projektów

praca w Kodo

cześć, celowo w temacie Kodo bo właśnie tak jest kojarzona firma. Nie polecam pracy (bardziej współpracy bo większość na b2b). Bardzo duża rotacja i praktycznie każda współpraca kończy się kwasem (co najlepsze nie ze strony pracownika/współpracownika). Właściciel nie kontroluje swoich emocji. w firmie pracuje rodzina (żona i brat) i pracownicy są światkami awantur.

Tu bylem
@praca w Kodo

To wszystko to prawda

Kodonie
@praca w Kodo

prawda. to najgorsze :D

Zostaw merytoryczną opinię o 2Cs Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w 2Cs Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy 2Cs Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w 2Cs Sp. z o.o.?

2Cs Sp. z o.o.
1.4/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Dobra 14
    53-678 Wrocław