Opinie o Elcar Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Elcar Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Elcar Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Mechanicy samochodowi
Mechanicy samochodowi Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elcar Sp. z o.o. w Wrocław

Mali Nowy wpis

Jak obecnie wygląda wypłata wynagrodzeń, mam kredyt więc interesuje mnie wypłata w całości i na czas, poprawiło się w ostatnim czasie pod tym względem? Doradca serwisowy (serwis samochodowy), miałem zamiar aplikować na to stanowisko, wynagrodzenie to podstawa plus prowizje a jakąś średnią zarobków ktoś by mógł podać?

Sebastian Nowy wpis

Witam serdecznie. Na wstępie napiszę ostrzeżenie przed pracą dla tej pseudo firmy. Pracowałem tam prawie rok, na umowie o pracę bezterminową. I wiele mogę napisać. Zostałem (usunięte przez administratora) na pensję, przez cały okres nie opłacane składki emerytalne. Do tego jeszcze gdy przyjechałem z wypowiedzeniem, zostałem oskarżony o kradzież bezpodstawnie. I dlatego nie dostanę wynagrodzenia tak se stwierdził. Oczywiście sprawa trafiła do PIP. A wszystko wskazuje że do sądu pracy też się udam. Ludzie takie rzeczy w centrum miasta masakra. Nie polecam tej firmy nikomu.

@Sebastian

Co było z pensją i co Cię tknęło, by sprawdzić w ZUSIE, czy firma odprowadza składki? Niedawno napisano tutaj, że choć pensja powinna być do 10, to w praktyce tak nie bywało, i że potrafili ponoć płacić w ratach. Tylko to był pojedynczy komentarz, to nie przykładałem do tego wagi.

Sebastian Nowy wpis

Pensję w ratach tak to norma, a odnośnie składek ZUS dostałem informację od znajomego że nie opłaca.

Kto może pomóc zweryfikować słowa, które znalazłem w ogłoszeniu dla Doradcy serwisowego (serwis samochodowy)? Zwłaszcza w odniesieniu do aktualnej sytuacji. Bo choć oferta jest sprzed roku, to pisano o miłej atmosferze oraz atrakcyjnych zarobkach (podstawa + premia uzależniona od wyników pracy). Na ile więc w porządku są wobec siebie zatrudnione w firmie osoby? I jakie kwoty uchodzą tu za atrakcyjne?

Anonimowy

Bardzo przyjazna atmosfera. Jest jak w rodzinie. Niestety wypłaty które powinny być do 10 nigdy nie są na czas, czasami w ratach.

Marina
@Anonimowy

A no to niepokojące, jak kasa nie jest na czas. A wiadomo, dlaczego taka jest obsuwa z kasą? Jest jakiś powód np. klienci nie płacą? I jak są ratami, to ile jest takich rat i ile dni po terminie kasa jest w sumie na koncie pracownika??

Patryk

Zero prawdy na temat każdego samochodu Nie Polecam

@Patryk

Chciałbym kupić tam auto tylko nie wiem czy te przebiegi, które podaje komisant są rzeczywiste np. auto 4 letnie z przebiegiem 10000 km. Dziwna sprawa.

@Patryk

Współpracuje z Firmą i jestem bardzo zadowolony z wyników. Pan Kamil to osoba która profesjonalnie zajmuje się obsługą sprzedażową. Polecam

@Patryk

Zgadzam się z ta opinią, bo sam to mogę potwierdzić. Sprzedali Toyotę FJ Cruisera z rzekomo niskim przebiegiem, ponoć bezwypadkowy. Rzecz w tym że miało 3 razy większy przebieg już rok wcześniej w USA skąd przyjechało (ponad 300tys. a nie sto kilkadziesiąt) i było masakrycznie rozbite po prawdopodobnym dachowaniu. Góra przód bok rozklepane na maksa. Wiem to na pewno bo ściągnąłem raport na temat tego samochodu. O próbie sprzedaży tego wraka powiadomiłem nawet Policję (w czasie kiedy był jeszcze oferowany przez poprzedniego właściciela na OTOMOTO jako rzekomy import z Dubaju i auto bezwypadkowe z malutkim wgnieceniem). Po interwencji znikło z otomoto i pojawiło się pół roku później w Eklarze jako niski przebieg 100tys. z hakiem. Oczywiście ani słowa że to był wrak. Krótko mówiąc (usunięte przez administratora) Bo nikt mi nie chce chyba powiedzieć że profesjonalny sprzedawca samochodu nie bada historii pojazdu który oferuje? Historię którą można ustalić po 10 min. w necie za parędziesiąt złotych?

@Nowy

Cóż, podejrzenia na miejscu. Znam udokumentowany przypadek kiedy oferowali Toyotę z przebiegiem ponad 300tys. jak auto z małym przebiegiem (ponad 100tys. - podkreślone że niski przebieg w ogłoszeniu). Do tego auto było masakrycznie rozbite. Nie zauważyłem żeby sprzedawca o tym wspominał w ogłoszeniu.

MercedesCLS
@Mójnick

@Mójnick masz ciekawe informacje na temat Toyoty FJ. W sumie ten wpis podchodzi pod znamiono oszczerstwa lub mówienia nieprawdy. Byłem akurat w salonie w dniu zwrotu Toyoty właścicielowi który chciał ją sprzedać. Raport mieli i dlatego zwrócili auto. Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że zostało sprzedane. Zabawne to. Kolejną sprawą jest to że wymagasz informacji że auto miało szkodę, skoro nie jest zaznaczone przy aucie bezwypadkowy. Jeśli ktoś nie wierzy wejdzie na otomoto i sprawdzi to sam. Zadzwoń i zapytań o dane auto i dowiesz się wszystkiego o szkodzie auta. Dostajesz nawet na whatsapp zdjęcia uszkodzeń jeśli posiadają. Trafi się jeden taki jak ty i sieje ferment. Kupiłem tam auto i sprzedałem swoje poprzednie. Jestem zadowolony. Znajomy kupił tam auto, po roku je oddał dalej na sprzedaż do nich i kupił kolejne. Ty jesteś ewidentym znawcą internetu który dzwoni na policję zgłosić że auto na otomoto miało szkodę pomimo że nie jest zaznaczone bezwypadkowy. Jestem tam raz w miesiącu średnio, przy kilku autach jestem na serwisie stałym bywalcem, oleje, fltry, wymiana opon oraz myjnia. Dlatego znam ofertę bo w wolnym czasie przeglądam co mają na salonie i przed.

@MercedesCLS

Nie ściemniaj. Kto tą bajkę kupi? ...akurat przechodziłeś z bagażami jak Toyotę właścicielowi zwracali :D (Bareja się kłania) Otóż Właścicielu/Pracowniku - nie róbcie wałków to nie będziecie mieli złych opinii. Jak uważasz że to oszczerswo - zapraszam na Policję/Prokuraturę etc. Złóż donos - w sądzie będziesz udowadniał że tego samochodu nie sprzedałeś a ja pokażę raport i zrzut twojej oferty. Zwróciłeś powiadasz? Po ilu tygodniach? To po co go na salon przyjąłeś? Umyłeś, podpisałeś nieprawdziwymi danymi i wystawiłeś? Nie umiesz sprawdzić historii oferowanego samochodu? To trwa 10min. Doprawdy nie wiem co gorzej o tobie świadczy - czy to że jesteś skrajnie nieprofesjonalny czy może jednak jesteś (tutaj admin wytnie więc go wyprzedzam). Masz ludzi za idiotów - twój wpis o tym świadczy. Taka nieudolna próba manipulacji rzekomego klienta. Niestety, jedynie sobie wystawiasz opinię.

Errata: "tragarzami" oczywiście :D

jajnick
@MercedesCLS

bo to dęte kłamstwo właściciela.

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Elcar Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Wojtek

Widzę dużo negatywnych opinii ale część z nich dotyczy czasów poprzedniego właściciela. Pozostałe to mechanicy, którzy więcej czasu spędzali na fajce z telefonem na fb, a później zdziwienie, że dostają niską premię. Pracuję tu od roku i nie narzekam. Jak ktoś chce pracować i robi przerób to i wypłata jest niezła. Kadra zarządzająca też jest ok. Jeśli dobrze wykonujesz swoją pracę to jest to doceniane.

@Wojtek

No i fajnie, że doceniają. ;) A w jaki konkretnie sposób?

@Joanna

Przede wszystkim finansowo, a to chyba najważniejsze :) Aktualnie wszyscy mechanicy mają jednakowy system wynagrodzeń. Solidna podstawa + prowizja od wypracowanego przerobu. Dobry, sprawny mechanik jest w stanie zarobić dobre pieniądze.

Przemysław
@Wojtek

Dobre pieniądze dla każdego oznaczają co innego. Da radę wyciągnąć około 6k na rękę?

@Przemysław

Spokojnie, można nawet więcej :)

@Wojtek

Więcej? To jaka jest górna granica i w jaki sposób ją osiągnąć? Przyznam że zależy mi na dobrym wynagrodzeniu

@Joanna

Nie ma górnej granicy. Jest prowizja od przerobu. Robisz duży przerób, masz dobrą wypłatę.

@Wojtek

Ok źle w słowa ubrałam. Jaki jest rekord? ;)

@Wojtek

A solidnej podstawy ile można tutaj otrzymać ? :) 5000 zł na rękę bez premii wchodzi w grę? :)

Seweryn

Przykład wielu firm które non stop odświeżają ogłoszenie na olx, ponieważ nikt u nich nie chce pracować i nic dziwnego bo traktowanie pracowników jest karygodne

@Seweryn

ale zeby w warsztacie nikt nie chcial pracowac? wszyscy wokol po prostu wiedza ze tam są zle warunki i dlatego ? a moze na krotki okres na zdobycie doswiadczenia to dobre miejsce?

Pracowałem chwile w tej firmie. Właściciel to zwykły (usunięte przez administratora) i cwaniaczek. Pensja spóźniona, mniejsza niż umówiliśmy się. Na google kupuje opinie warsztatu, takie pseudo firmy tylko do inspekcji pracy.

Dokładnie, dwa dni pracowałem tam, po dwóch dniach powiedziałem ze to nie to czego szukałem, właściciel powiedział, że rozumie i że życzy powodzenia, (usunięte przez administratora) zaczęło się jak zapytałem czy dostanę wynagrodzenie za dwa dni pracy, usłyszałem ze to okres próbny i nic mi się nie należy. Zgłoszenie do PIP pomogło, zaraz się odezwali i umowę wsteczną podpisali ze mna na dwa dni. Sprawa sprzed roku, ale daje informacje by ludzie wiedzieli jak w takiej sytuacji postępować. Chodź myśle że dałem im nauczkę i już tak nie robią.

@:)

te dwa dni to było na czarno bez umowy żadnej skoro nie chciał nic wypłacić?

Mateusz

Jaki powód obcinania pensji?

Martyna

@Duda a dlaczego? Co Ci dokładnie nie odpowiada?

Helena

Jakieś informacje o pracy przy ubezpieczeniach w Elcar? Czy warto wysyłać CV? Oferują normalne umowy o pracę?

Jerzy

Minęło kilka miesięcy od ostatnich wpisów pracowników Elcar. Ostatnia wypowiedź została zamieszczona przez klienta firmy. Czy odwiedzają to forum obecni pracownicy i mogliby napisać kilka słów na temat specyfiki pracy w tym miejscu? Czy warunki pracy - mam na myśli wynagrodzenie i rodzaj zawieranej umowy - są dla Was satysfakcjonujące?

Jarek

Radzę omijać szerokim łukiem !!! Wymieniałem wtryski w Citroenie Berlingo i chciałem naprawić szwankującą dmuchawę. Przy odbiorze auta dowiaduję się ,ze dmuchawa i bezpieczniki zostały sprawdzone i ,że nie stwierdzono usterki. Płacę 30 zł za przejrzenie dmuchawy. Zapraszam pana z obsługi do auta włączam dmuchawę i .. dmuchawa nie działa. Pan z obsługi twierdzi ,że działała i jak chce to mogę umówić się jeszcze raz na naprawę. Dodatkowo na rachunku mam usługę "kontrola i wymiana żarówek" Nie prosiłem o wymianę spalonej żarówki od przedniej lampy chociaż wiedziałem ,że jest spalona zostawiając auto w ELcar Wrocław. Za usługę płacę znowu dodatkowo ponad 30 zł. Po włączeniu świateł w samochodzie okazało się jednak ,że lampa nie świeci a żarówka wcale nie została wymieniona. Prawdopodobnie w tym serwisie standardowo dopisują taka usługę klientom nawet nie sprawdzając świateł. Dla mnie to zwykłe naciąganie i oszukiwanie klientów. Jeszcze na rachunku mam pozycje "preparat" za 16,99 zł ale co to za preparat i dlaczego musiałem go kupić to nie mam pojęcia. Po weekendzie sprawdzę co Biuro Konsumenta myśli o takich praktykach. Ciąg dalszy naciągania przyszedł po weekendzie Okazało sie ,ze przy wymianie wtrysków dodotkowo zapłaciłem 250 zł za kodowanie wtrysków. Kierownik z Elcar stwierdził , że firma od której kupiłem wtryski przysłała je do nich bez numerow IMA i musieli sami wygenwrowac te kody aby wprowadzić je do komputera. Skontaktowałem się z firma która sprzedała mi wtryski a oni zapewnili mnie , że kody byly i na pewno dalej są na naklejkach na cewkach wtryskiwaczy.Poza tym zeby wygenerować takie kody potrzebne są urzadzurzą miernicze których elcar z Wrocławia nie posiada. Co na to oszisci z Elcar Wrocław? Ano zmieniają nagle zdanie i juz twierdzą , że kody IMA jednak były a te 250 dodatkowych złotych to za to , że raczyli je wpisac przy montażu wtrysków do komputera. Wyszło na to , że za wyjęcie wtrysków zapłaciłam 200 zł a za zamontowanie 250zl. Podzwoniłem po innych wrocławskich serwisach z prośbą o wycenę bo może faktycznie za wpisanie kodów płaci się dodatkowo. Nie!. Wszędzie usługa wymiany wtrysków nie przekroczyła 246 zł. W ogóle przed naprawą w Elcar Wrocław pytałem o koszty. Usłyszałem 150zl diagnostyka, 200zl wymiana wtrysków i 550zl za regenerację każdego z czterech wtrysków. Z regeneracji w Elcar Wrocław zrezygnowałem bo w całej Polsce regeneracja wacha się w granicy 350zl. . Uwazam ze taka firma niszczy wizerunek firmy Bosch bo pod takim szyldem się reklamuja. Jutro Biuro Konsumenta i za pewne skarga do siedziba Boscha.

admin

Wiesz coś nowego o firmie Elcar Sp. z o.o. Serwis? Czekamy na nowości odnośnie pracy. Twoja opinia jest ważna.

Zostaw merytoryczną opinię o Elcar Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Elcar Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Elcar Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elcar Sp. z o.o.?

Elcar Sp. z o.o.
  • Grunwaldzka 49-51