Pharma Distribution Group

Wrocław

Opinie o Pharma Distribution Group

Lager

@Papus a może po prostu ta praca Cię przerosła i nie możesz dalej przełknąć tej porażki, bo jak inaczej wytłumaczyć Twoje wylewanie żali w internecie? Mój znajomy pracuje w tej firmie i jest zadowolony, jemu świetnie idzie, ma dobrą kasę i właśnie mi polecił robotę. Ja narazie mam dobre spostrzeżenia, byłem na rozmowie i na szkoleniu i jestem zadowolony- wszystko się zgadza, zgodnie z tym co mi ziomek opowiadał. Z ciekawości zapytałem o specjalistę ds. marketingu, nie szukają w tej chwili nikogo takiego i to żadny wabik, tylko jakieś archiwalne ogłoszenie. @Dominika niewiele mogę jeszcze powiedzieć, zweryfikuje to czas natomiast moje wrażenia narazie są pozytywne.

@Lager 09.10.2017 16:46

Lager z wielką przyjemnością podejmę z Tobą dyskusję. Na początku zwracam Twoją uwagę na to, że jest to panel służący wyrazaniu opinii i takową wyraziłem. Nie wiem, którą część mojej opinii uważasz za "wylewanie żali". Podkreśliłem w swojej wypowiedzi, że jest to moje subiektywne zdanie i uargumentowalem je swoimi spostrzeżeniami. Życzę Ci abyś spełnił się w PDG i odnosil same sukcesy czerpiąc z tej pracy same pozytywy. Wg mnie porażki nie ponioslem, a czy mnie przerosla? Moze i tak bo wg mnie to robota dla robota;) cieszę się, że na starcie masz pozytywne spostrzeżenia- ja też takie miałem. Jak pisałem wcześniej; charakter pracy mi nie podszedł, a całą otoczke będziesz mógł sam ocenić za jakiś czas. Podkreslam; nikomu nie odradzam jak i nie polecam, kto spróbuje będzie wiedział czy to dla niego. A Ciebie Lager zachecam do tego abyś chwilę popracowal i wtedy podzielił się opinią, będę czekał z niecierpliwością. A co do "dominiki" myślę, że jesteś managerka w tejże firmie więc wiesz wszystko;) pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Dominika

@Papus rozumiem. Skoro uważasz słowo specjalista za wabik to znaczy, że kim miałaby być osoba na tym stanowisku w Pharma Distribution Group? Czy ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć na temat pracy w tej firmie? Czy ktoś ma inne odczucia niż ten użytkownik? Każda opinia jest ważna.

Dominika

@Papus dzięki za wypowiedź. Masz mieszane uczucia, ale w którą stronę jednak bardziej szala się przechyla? Nadal poszukiwani są telehandlowcy. To znaczy o rotacji czy raczej o rozwoju firmy? A wiesz coś na temat stanowiska: Specjalista ds. Marketingu? Właśnie też jest poszukiwany: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,209000,0,0,oferta_pracy więc też warto byłoby przeczytać opinię o tej posadzie w Pharma Distribution Group.

@Dominika 26.09.2017 12:14

Lokacji nie zmienili więc rotacja. Co do przechylenia szali; moja opadla po stronie negatywów ale to subiektywne spostrzeżenia. Co do specjalisty ds marketingu nie mam sprawdzonego info jedynie domysły płynące z obserwacji więc nie będę się nimi dzielił. No napiszę tylko, że "specjalista" to wg mnie wabik.(usunięte przez administratora)

Papus

Witajcie. Targają mną mieszane uczucia względem PDG. W skrócie: 1. Rozmowa kwalifikacyjna wszystko pięknie- cud robota. Rzeczywistość to ciągłe ciśnienie i targety z kosmosu. Brutalna sprzedaż. 2. Są dni kiedy robota idzie dobrze i tzw "martwe okresy" gdzie przez 8h nie sprzedaje się nic lub skromnie (usunięte przez administratora) . Wierzcie mi, że takie martwe dni nie są wyjątkiem i zależą głównie od zatowarowania apteki. Wpływają jednak znacząco na możliwość wyrobienia targetu i robi się smutno i nerwowo. (usunięte przez administratora) 4. Atmosfera między konsultantami mega pozytywna. Z tym, że jak managerka zobaczy, że wychylasz się ze swojego boksu żeby zamienić słówko- OPR. Uwaga! Mężczyźni chcący podjąć pracę w tej firmie. Znacząca przewaga kobiet na sali i naprawdę można dostać skrętu szyi :) 5. Eventy, srenty i bonusy- są. 6. Wsparcie rozwoju- jest (rożne...) 7. Kasa- zawsze na czas. 8. Chcesz złożyć wypowiedzenie- hejt i zero informacji, nawet nie spytają dlaczego. Bo po co zmieniać coś co funkcjonuje idealnie. 9. Praca dla ludzi w każdym wieku. 10. 8h na słuchawce z robotyczną gadką- nie wymaga komentarza. Podsumowując: Choć moja opinia wydawać się może negatywna nie chcę byście tak ją odebrali. Mi poprostu warunki i charakter pracy nie podszedł. Jeżeli kiedyś pracowaliście w CC i wam się podobało to warto spróbować. Jesli to ma być wasza pierwsza praca w takim charakterze- odradzam. Ja pracowałem krótko i jeśli jesteś dynamiczną osobą szukającą w pracy bodźców też długo nie wytrzymasz. Pozdrawiam całą ekipę PDG. P.S. przyjacielska rada dla właścicieli firmy- wprowadźcie mężczyzn na stanowiska managerskie.

Kris

@Dominika większość pracowników to studenci i osoby uczące się. Nie wiem czy nie robią wyjątkow, może to zależy od ilosci godzin? w sumie nie dopytywałem, bo aż tak bardzo mi nie zalezalo. Zawsze mozesz uzgodnić to na ewentualnej rozmowie

Dominika

@Kris czyli praca w Pharma Distribution Group nie jest dla studentów i osób uczących się, bo nie można liczyć na elastyczny grafik? Czyli nie da się ustalić tego z kierownikiem, gdyby jakiś student się u Was zatrudnił? Nie robią wyjątków? To ważne, bo w call center często szukają pracy właśnie osoby uczące się.

Dominika

@XxX a czy atmosfera między koordynatorami wpływa tylko na to, że odradzasz pracy w Pharma Distribution Group? Czy jest coś jeszcze czym chciałabyś się podzielić z osobami, które zastanawiają się nad pracą tam?

Kris
@Dominika 23.08.2017 14:45

Pracuje tu klika miesięcy i to, że się zmienia ekipa mam gdzieś no i też bez przesady, ze się jakoś caly czas zmienia . Pracowałem w innych call center i porównując na razie jestem na tak. Na początku bylo mi sie ciężko przestawić, bo to leki dla aptek a nie umowy na telefony albo energia. W sumie to dużo lepsi klienci, bo bardziej konkretni. Ludzie dla siebie są ok, pomocni itp.. Kasa jak do tej pory dobra, bo masz podstawę plus tyle ile sprzedasz tyle masz prowizji . Minus taki, ze mialem tygodniowki a teraz co miesiac dostaje i brak elastycznego grafiku, trzeba pracowac codziennie od poniedziałku do piątku.

Rick

Można prosić o jakieś świeże opinie na temat pracy w PDG? Nie spodziewam się niewiadomo jakich pieniędzy, ale zależy mi na dobrej atmosferze.

XxX
@Rick 01.08.2017 18:23

Jeżeli mam być szczera to odradzam. Jestem tutaj krótko a podczas tego czasu ekipa zmienila sie z 4 razy. Mało jest osób, ktore wytrzymują tam dłużej niz 3 miesiące. Atmosfera?? Hmm.. między nami ok. Między koordynatorami a nami już różnie bywa. (usunięte przez administrator)

maja

tymoteusZ
@maja 06.10.2016 14:14
no ale jak to jest mozilwe przecież jak się na takim stanowisku pracuje to trzeba się na tym jednak znac...

Mam pytanie czy do firmy przyjmowani są tylko studenci? Czy osoby koło 30stki mają szansę?

Gandalf

Ja pracowałem w tej firmie przez ostatnie pół roku. I zainteresowanym mogę powiedzieć, że wiele zmian pozytywnych zaszło w czasie kiedy pracowałem. Ogólnie wydaje mi się, że są nastawieni pro pracownik. Kawę, mleko i cukier zapewniają, na przerwach można posiedzieć w Chillroomie zagrać w piłkarzyki, na sali gra radio. Jeżeli chodzi o samą pracę to jest spoko. Wiadomka, że target jest do realizacji, ale zawsze ta podstawa jest gwarantowana. Ja tam nie narzekałem, gdyby nie praktyki kilkumiesięczne zostałbym tam dłużej. Także jak ktoś się zastanawia to polecam!

olga

Nie wiem o co chodzi z elastycznym grafikiem ale to bzdura, bo albo się zostaje po godzinach na linii przychodzącej albo wychodzi punkt na sprzedaży, jak się chce mieć wolny dzień albo jego kawałek to i tak się liczy do wyniku. Linia przychodząca ma ze swoją nazwą tak naprawdę nie wiele wspólnego ale to idźcie na rozmowę i się dowiecie co tam robią. Atmosfera jest generalnie przyjazna, chyba że ktoś "stały" cię nie lubi - to masz problem, takie trochę liceum. Jest pokoik do relaksu, kuchnia dobrze zaopatrzona i łazienka bez specjalnych kolejek. Jak ktoś ma smykałkę do sprzedaży albo dar argumentacji to na sprzedaży może wyjść całkiem niezła wypłata, jak nie to praca na miesiąc. Na przychodzącej trzeba być dokładnym i szybkim bo każdy błąd to wypłata w dół. Reszta to w sumie podobna jak wyżej napisała osoba "nn" z różnicą pieniędzy, bo to jest zmienna, nawet teraz od nowego roku będzie się zmieniać minimalna stawka krajowa więc kto wie jak to będzie.

Gandalf
@olga 03.10.2016 23:27

@olga jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Grafik elastyczny funkcjonuje, trzeba mieć min. 20 godzin tygodniowo. Jak chce mieć się wolny dzień to tylko trzeba zgłosić kilka dni przed i się nie liczy do targetu. Na infolinii nie wiem jak do końca sprawa wygląda, ale tam zespoły były jak pracowałem stałe i nie widziałem żeby ktoś się zwalniał z powodu "wypłaty w dół".

Mimał

40 h tygodniowo to przecież pełny etat. Na pół etatu trzeba mieć 20 h minimum, nie wypowiadaj się jak nie masz potwierdzonych informacji.

Mnich

Z tego co ja słyszałem, to jest możliwość zatrudnienia na elastycznym grafiku, więc studenci dzienni też są brani pod uwagę.

riki

a co powiecie o pracy w dziale Infolinia przychodząca/ Obsługa klienta? bo podobno premie do 2000 zł przychodzą jednak i to wydaje mi się super ofertą.

abcde

umowa o pracę nie wchodzi w grę raczej, ale źle nie jest ;) Najgorsze początki

Maniolo

Godziny pracy i lokalizacja bardzo w porządku. Ludzie sympatyczni, firmowe śniadanka. Działająca klima. Fajna kasa do wyrobienia,ale.... zależy od produktów, które się sprzedaje. (usunięte przez administratora)Menadżerki strasznie cisną na sprzedaż. Jesli nie wyrabiasz targetu ciągle zapraszająa na rozmowy. Jedna z nich ciągle chodzi i marudzi, a zdaje jej się,ze motywuje pracowników. Szkolenia wstępne podobno bezplatne. Fajna praca tylko na wakacje. Farmaceuci bywają rózni, chociaz zazwyczaj są ok.

Orthodox

Ktoś może powiedzieć coś więcej na temat działu Obsługi Klienta ? Jak wygląda praca od strony pracownika, nie od strony tego co napisane w ogłoszeniu : )

Manager

Witam, obowiązki pracownika działu obsługi klienta są takie jakie zostały wskazane w ogłoszeniu, czyli: - wprowadzanie zamówień do systemu, - tworzenie i aktualizacja kompleksowej bazy danych, - obsługa korespondencji z klientami, - nadzór nad dokumentacją, - kontakt telefoniczny z klientami, - utrzymywanie relacji z klientami Pozdrawiam

ert

witam wszystkich ostatnio ta firma wystawiła ogłoszenie nie jako konsultant ds.srzedaży ale jako pracownik działu obsługi klienta i mam pytanie jak tu wygląda tryb pracy. Chodzi mi ogólnie jak wygląda praca jako pracownik działu obsługi?? Proszę o odpowiedź. Czy na tym stanowisku też sprzedaje sie produkty czy nie??? Liczę na jakieś odpowiedzi :)

Cześć, otrzymujesz swoją bazę i budujesz z farmaceutami relacje, które później będą procentować w postaci zamówień. Farmaceuci są mili i otwarci, ale to od Ciebie będzie zależała sprzedaż. Jeżeli będziesz zaangażowany/-a, chętny do pracy i sumienny to będzie "łatwo", jeżeli nie to "trudno". Niczego w życiu nie ma za darmo.

asdw

Jak tu wygląda kontakt z aptekami chodzi mi o to czy idzie sie dogadać z aptekarzami i czy ogólnie kontakt jest fajny i czy sprzedaż jest łatwa?? Proszę o odpowiedź

dkrks

Wiem ze to jest call center ale mam do was jedno pytanie czy kontakt z aptekami jest łatwy czy trudny i czy ogólnie idzie się dogadać z aptekarzami?? Ogólnie sprzedaż jest łatwa?

jew

Cześć mam takie krótkie pytanie wiem ze to jest praca w call center ale chodzi mi o tryb pracy czyli czy jest łatwo czy trundo chodzi mi o to czy kontakt z aptekarzami jest łatwy czy trundy czy da sie z nimi dogadać i cos sprzedać?? Proszę o odpowiedź :)

widz

Zarobki masz w opinii wyżej

Pomocnik

Cześć, przede wszystkim twoim zadaniem byłoby kontaktowanie się z aptekami oraz doprowadzanie do sprzedaży określonych pakietów, tam nie podpisuje sie umów z aptekami. Godziny pracy to 8-16,a każdy weekend masz wolny. Jeżeli chodzi o zarobki to kształtują się od 10-19 zł plus premie uznaniowe i tzw stażowe. Nie słyszałem, aby kogoś z hukiem wyrzucili, bo wyniku nie miał,raczej prowadzą szkolenia i warsztaty aby sprzedaż podciągnąc. Mam nadzieję, ze byłem pomocny. Pozdrawiam

zainteresowany

Siemka Widziałem ostatnio ogłoszenie od tej firmy i mam pytanie jak wygląda w tej firmie praca np atmosfera , zarobki , godziny pracy , zapomniałem dodać nigdy nie pracowałem w CC i czy jak nie bd sobie radził to mogą mnie wyrzucić z dnia na dzień ?? Rozumiem ze są szkolenie i pomoce ale chodzi mi o to jak tu wygląda w tej firmie ze zwolnieniami?? Widze ze to jest CC farmaceutyczne i jaki tu jest kontakt z klientami?? Pozdrawiam licze na odpowiedź :) Pozdrawiam

lkjawe

Cześć Też ostatnio widziałem ogłoszenie od tej firmy i też jestem ciekawy jak wygląda praca w tej firmie bo nigdy nie pracowałem w CC i czy bym sobie dał radę czy też nie i chodzi jak tu wyglada ze zwolnieniami czy jak nic nie będe podpisywał to mogę mnie zwolnić od tak?? Proszę o szybką odpowiedź

asdw

siemka mam takie pytanie bo widziałem ze ta firma poszukuje pracowników ale ja nigdy nie pracowałem jako telehandlowiec i mam takie pytanie czy warto aplikować i czy sobie dam rade i jak tu wygląda za zwolnieniami chodzi mi o ty czy jak przez jakiś okres nic nie bd sprzedawał to mnie zwolnią?? proszę o odpowiedź

nn

Pracowałam w PDG,a to moje spostrzeżenia: 1. Dają ogłoszenia, że szukają pracowników na infolinię przychodzącą, a i tak idziesz na sprzedaż. Mówią, że to tylko na miesiąc, ale prawda jest taka, że potrzebują ludzi do sprzedaży, a na przychodzącej jest pełna obsada. 2. Podstawa 10zł/h na rękę to wielkie naciąganie. Możesz dostać 1500zł podstawy na miesiąc, więc 10 zł/h zobaczysz jeśli w miesiącu będzie 20 dni pracujących... ALE UWAGA: jeśli jesteś dobry w sprzedaży to warto tam iść, bo możesz wyrobić 20zł/h albo i więcej.Za dobrą sprzedaż trafiają się też bonusy, typu bilet do aquaparku. 3. Atmosfera jest ok. Ja akurat na dziewczynę od HR nie mogę złego słowa powiedzieć, bo jest bardzo w porządku. Szukają tylko uczniów/studentów także rotacja pracowników jest dosyć duża. 4. Farmaceuci są w większości w porządku. Zdarzają się rzuty słuchawką, czy pretensje że 10. raz już ktoś dzwoni, ale jeśli większość jest kulturalna. Reasumując, jeśli jesteś dobry w sprzedaży i uczciwie pracujesz przez 8h, to spokojnie możesz tam iść.

jnasdfq

siema jak w tej firmie wygląda praca nie chodzi mi o kasę tylko jak wygląda kontakt z aptekami czy ludzie są myli czy ciezko sie rozmawia??

kolec

niezbyt chętnie ludzie wypowiadają się o zarobkach w Pharma distribution. Na forum znalazłem kiedyś plotki o 12-14 złotych za godzinę w tej firmie, ale od razu ktoś zbulwersował się , że to nie jest za bardzo możliwe. Także z tego oburzenia chociażby wnioskuje , że kasa jest niewielka i raczej jedynka z przodu

Ewa Te

Ja pracowałam były miesiące kiedy zarabiałam ok 1800 netto ale i były takie gdy było znacznie więcej, nie wiem jak jest teraz ale kiedy człowiek się starał to dało się na serio sporo zarobić. Praca przyjemna jak na CC farmaceuci rozni, z ńiektórymi mozna było fajnie pogadać na luzie czasem sie posmiać. Miło wspominam ten czas btw. Sporo sie tam nauczyłam i dzięki temu osiagnełam dość fajny status zawodowy teraz jestem na kierowiczym stanowisku w innej firmie. Osobiście uważam, ze kazdy młody człowiek powinien chwile popracować w takiej firmie, to uczy odpowiedzialności i dobrych kontaktów z ludzmi.

bianco

powinni w takim razie lepiej dobierać swoją kadrę kierowniczą. To ona głównie na zewnątrz świadczy o firmie

kleos

Nie wiem jak to dokładnie wygląda, myślę że dowiesz się szczegółów na ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej.

kleos

@bianco Pharma współpracuje z dużymi firmami farmaceutycznymi, ale nie powiem Ci jakimi, bo aż tak to mnie to nie interesowało:P w każdym razie znajomy nie narzeka i już trochę tam pracuje, więc pewnie jak będzie Ci zależało to się dorobisz:-)

kleos

Z tego co słyszałem rozmowa nie jest stresująca, mają fajne podejście do kandydatów. Firma nakierowana na studentów, także chyba można polecić. Poza tym znajomy mówił, że stawki są w porządku, jest stała podstawa plus do tego prowizja od sprzedaży i jakaś podwyżka do podstawy po pierwszym miesiącu pracy. No wiadomo, że zarobisz tyle ile wydzwonisz, ale chyba są w porządku.

miki

nbgh, dla mnie się liczy to co jest teraz i że firma zmieniła co komuś kilka lat wstecz się nie spodobało. Szkoda że tak mocno żyjesz historią i z sentymentem wyszukujesz opinii po kilku latach. Widać że biednie w rozwoju życiowym. Współczuję :(. Do kirby: tak, stawki się zgadzają, można wierzyć :).

nbhg

Szkoda, że PDG usunęło wiele opinii pracowników, którzy pracowali tam kilka lat wstecz! Z pewnością nie byłyby to tak kolorowe opinie jak powyżej!

Pojo

Hmn, na innych portalach ten sam komentarz! To dodaje autentyczności opini.

Monic

Zgadzam się z opinią powyżej. Pracowałam w PDG ponad rok i byłam zadowolona ze stawek, które udało mi się osiągnąć. Wiadomo to cc sprzedażowe, więc ciśnienie było na wyniki duże, ale przecież wiedziałam to składając swoje cv i rozpoczynając pracę. Znalazłam zatrudnienie w zawodzie i dlatego zrezygnowałam z pracy w PDG, ale w sumie mam miłe wspomnienia.

Amia

Praca spoko - w centrum, godziny pracy super 8-16, weekendy wolne. Praca w porządku - kontakt z aptekami, farmaceuci bywają różni, ale spokojnie target co miesiąc realizuję na stawkach 12zł-14zł za godzinę, w niektórych miesiącach i wyżej. Pracuję tu od paru miesięcy i polecam temu kto chce na serio popracować i przy tym fajnie zarobić. Osoby przychodzące posiedzieć nic nie robić i z pretensjami że ktoś wymaga dzwonienia raczej nie pozostają długo - takim raczej odradzam pracę w każdym cc. Trudno, żeby nie było parcia na projektach sprzedażowych. Jak komuś nie odpowiada sprzedażówka, to niech idzie do takiej firmy gdzie jest infolinia i wszystko! Co najważniejsze, pieniądze są zawsze na czas!

:-)

Dodaj opinię o Pharma Distribution Group . Twoja ocena może okazać sie istotna podczas procesu rekrutacji.

Zostaw opinię o Pharma Distribution Group - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Pharma Distribution Group