Opinie o Dewax Sp. z o.o. w Organizacji w Dobrzyca

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Dewax Sp. z o.o. w Organizacji. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Dewax Sp. z o.o. w Organizacji o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dewax Sp. z o.o. w Organizacji w Dobrzyca

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Dewax Sp. z o.o. w Organizacji?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Dewax

Firma

20.01.2024 12:01

Czym zajmuje się Twoja firma? Co jest głównym filarem biznesu?

Dewax ikona wywiad

Moja firma specjalizuje się w dwóch kluczowych obszarach. Pierwszym z nich jest produkcja innowacyjnej farby o nazwie Multilan. W tym aspekcie skupiamy się na wysokiej jakości materiałach i technologiach funkcjonujących w branży chemicznej lub budowlanej. Więcej informacji o tej części naszej działalności można znaleźć na naszej stronie www.dewax.pl. Drugim filarem jest montaż gruntowych pomp ciepła. Jest to nasza forma zaangażowania w sektor energetyczny, zwłaszcza w odnawialne źródła energii i nowoczesne systemy ogrzewania. Szczegółowe informacje na ten temat są dostępne na www.pompy.dewax.pl. Te dwa filary odzwierciedlają naszą zróżnicowaną i innowacyjną ofertę.

Jak wygląda struktura Twojej firmy (Iiczba pracowników, lokalizacje, działy itp.)?

Dewax ikona wywiad

Firma posiada zróżnicowaną strukturę, dostosowaną do naszych dwóch głównych obszarów działalności. W dziale produkcji farby Multilan zatrudniamy wysoce wykwalifikowaną kadrę, co świadczy o naszym nacisku na jakość i specjalistyczną wiedzę w tej dziedzinie. Z kolei w segmencie montażu gruntowych pomp ciepła współpracujemy z zaufanymi podwykonawcami. Takie podejście pozwala nam elastycznie dostosować się do różnych projektów i potrzeb klientów, jednocześnie utrzymując wysoki standard usług. Lokalizacje naszej działalności oraz rozmiar zespołu są dostosowane do aktualnych projektów i wymagań rynku.

Jaka obowiązuje u Was forma zatrudnienia (umowa o pracę, b2b, umowa zlecenie, umowa o dzieło)?

Dewax ikona wywiad

Forma zatrudnienia różni się w zależności od poszczególnych działów. W dziale produkcji farby Multilan zatrudniamy pracowników na podstawie umowy o pracę, co zapewnia im stabilność i standardowe korzyści pracownicze. Natomiast w segmencie montażu gruntowych pomp ciepła współpracujemy na zasadach B2B (business-to-business), co jest często wybieraną formą współpracy z podwykonawcami i specjalistami zewnętrznymi. Takie podejście pozwala na elastyczność i dostosowanie do specyfiki projektów w tym obszarze.

Na jakie stanowiska najczęściej poszukujecie pracowników? Z czego to wynika?

Dewax ikona wywiad

Najczęściej poszukujemy pracowników na stanowiska związane z wykonywaniem odwiertów, ponieważ jest to kluczowy aspekt przy montażu gruntowych pomp ciepła. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wynika z faktu, że jest to dość wąska specjalizacja, a na rynku jest niewiele osób posiadających odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Jednak jesteśmy otwarci na kandydatów, którzy są chętni do nauki i rozwoju w tej dziedzinie. Nasza firma oferuje odpowiednie szkolenia i wsparcie, aby umożliwić nowym pracownikom zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności potrzebnych do efektywnego i bezpiecznego wykonania odwiertów dla gruntowych pomp ciepła.

Jak w Twojej firmie wygląda specyfika pracy: zdalna, hybrydowa, mobilna, delegacje? W jaki sposób to przebiega i z czego to wynika?

Dewax ikona wywiad

Specyfika pracy różni się w zależności od działu. W dziale produkcji farby Multilan praca jest głównie stacjonarna, co wynika z konieczności bezpośredniego nadzorowania procesów produkcyjnych, pracy z maszynami i materiałami. Jest to typowe dla branży produkcyjnej, gdzie obecność na miejscu jest kluczowa dla zachowania jakości i efektywności produkcji. Natomiast w obszarze montażu gruntowych pomp ciepła praca ma charakter mobilny, często wiążący się z delegacjami. Wynika to z natury tego rodzaju usług, które wymagają obecności pracowników na miejscu instalacji, czyli u klienta. Delegacje są nieodzowną częścią pracy w tym segmencie, ponieważ montaż pomp ciepła odbywa się w różnych lokalizacjach, zależnie od potrzeb i zleceń klientów. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć usługi bezpośrednio tam, gdzie są one potrzebne.

Czy Twoja firma uwzględnia nadgodziny? Jeżeli tak, w którym obszarze działalności/ na jakich stanowiskach?

Dewax ikona wywiad

Tak, moja firma uwzględnia nadgodziny, zgodnie z potrzebami i specyfiką poszczególnych działów i projektów. Nadgodziny mogą być szczególnie częste w obszarze montażu gruntowych pomp ciepła, zwłaszcza na stanowiskach technicznych i instalacyjnych. Wynika to z charakteru tego rodzaju pracy, która może wymagać elastyczności czasowej w przypadku skomplikowanych instalacji lub niespodziewanych sytuacji na miejscu montażu.

Jak wygląda rotacja w Twojej firmie na przestrzeni ostatnich lat (jakich stanowisk dotyczy i z czego to wynika)?

Dewax ikona wywiad

Staramy się utrzymać stabilną kadrę pracowników i minimalizować rotację. Jednak, jak w każdej firmie, czasami zachodzą zmiany personalne, które są niezbędne dla zapewnienia najwyższej jakości usług i efektywności działania. Rotacja, jeśli występuje, może dotyczyć różnych stanowisk, ale szczególnie tych w obszarach, gdzie wymagana jest wysoka specjalizacja lub gdzie warunki pracy są bardziej wymagające. Na przykład, w dziale montażu gruntowych pomp ciepła, gdzie praca jest często wykonywana w terenie i wiąże się z delegacjami, może dojść do większej fluktuacji personelu. Wynika to z charakteru pracy, który może nie odpowiadać każdemu pracownikowi pod względem logistyki lub preferencji życiowych. W dziale produkcji farby Multilan, gdzie praca jest stacjonarna i regularna, rotacja pracowników może być niższa. Oczywiście, niezależnie od działu, zawsze staramy się podejmować decyzje o zmianach personalnych z rozwagą, mając na uwadze dobro firmy oraz naszych pracowników.

W jaki sposób weryfikujecie przyczyny odejścia pracownika? Czy realizujecie “Exit interview”?

Dewax ikona wywiad

Przykładamy dużą wagę do zrozumienia przyczyn odejścia pracowników. Realizujemy "Exit interview" (wywiad pożegnalny), który jest kluczowym elementem weryfikacji przyczyn odejścia pracownika. Podczas tego wywiadu, pracownik ma możliwość wyrażenia swoich opinii i doświadczeń związanych z pracą w firmie. Podczas "Exit interview" staramy się dowiedzieć: jakie są główne powody decyzji o odejściu, jak pracownik ocenia swoje doświadczenia w firmie, czy istnieją obszary, które według pracownika wymagają poprawy, jakie są sugestie pracownika dotyczące zmian w firmie. Te informacje są bardzo cenne, ponieważ pomagają nam zrozumieć, co możemy poprawić lub zmienić, aby zwiększyć satysfakcję i zatrzymać talent w naszej firmie. Wywiady pożegnalne przyczyniają się do ciągłego rozwoju i doskonalenia zarządzania zasobami ludzkimi w naszej organizacji.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie w najbliższym czasie?

Dewax ikona wywiad

W związku z rozwojem naszej firmy, plany związane z zatrudnieniem na najbliższy czas są ambitne. Przewidujemy znaczące zwiększenie zatrudnienia, tak, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na nasze usługi i produkty. Planujemy rozszerzenie Zespołu Produkcji Farby Multilan. W miarę wzrostu popytu na nasze farby planujemy zatrudnić więcej pracowników w dziale produkcji, co pozwoli na zwiększenie wydajności i utrzymanie wysokiej jakości produktów. Mamy w planach poszerzenie Kadry Technicznej dla Montażu Pomp Ciepła. W tym sektorze chcemy zatrudnić dodatkowych specjalistów, w tym techników i inżynierów, aby rozszerzyć naszą ofertę i zasięg działania. Będziemy stawiać na szkolenia i rozwój pracowników. Mając na uwadze rozwój i poszerzanie umiejętności naszej kadry, zainwestujemy także w programy szkoleniowe, które pozwolą naszym pracownikom na rozwój i dostosowanie się do zmieniających się wymagań rynku. W miarę rozszerzania działalności będziemy również szukać talentów na stanowiska zarządzające, które pomogą w skutecznym prowadzeniu rosnącej organizacji. Nasze plany zatrudnieniowe są odpowiedzią na dynamiczny rozwój firmy i otwierają nowe możliwości dla osób poszukujących pracy w innowacyjnym i rozwijającym się środowisku.

Jak przebiega rekrutacja w Twojej firmie – stacjonarnie czy zdalnie?

Dewax ikona wywiad

Proces rekrutacji odbywa się zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie, ponieważ chcemy dostosować się do różnych wymagań i preferencji kandydatów, a także do specyfiki stanowisk. Rekrutacja stacjonarna jest stosowana przy zatrudnianiu na stanowiska wymagające pracy fizycznej lub bezpośredniego nadzoru nad procesami produkcyjnymi, na przykład w dziale produkcji farby Multilan. Spotkania stacjonarne pozwalają na bezpośrednią ocenę umiejętności i dostosowania do środowiska pracy. Rekrutacja zdalna dotyczy głównie stanowisk, które mogą być wykonywane zdalnie lub przeprowadzana jest dla kandydatów znajdujących się poza lokalizacją firmy. Jest to również użyteczne w sytuacjach, gdy ograniczenia zdrowotne lub logistyczne uniemożliwiają spotkanie twarzą w twarz. W niektórych przypadkach stosujemy kombinację rekrutacji stacjonarnej i zdalnej. Na przykład, wstępne etapy rekrutacji mogą odbywać się online (np. rozmowy kwalifikacyjne, testy umiejętności), a etapy końcowe – stacjonarnie, szczególnie w przypadku stanowisk wymagających interakcji z zespołem lub sprzętem na miejscu. Każdy proces rekrutacyjny jest starannie zaplanowany, aby zapewnić skuteczne i sprawiedliwe ocenianie kandydatów, jednocześnie dostosowując się do ich potrzeb i możliwości.

Czy na etapie rekrutacji podajecie informacje dotyczące zasad zatrudnienia (rodzaj umowy, okres próbny, wynagrodzenie, premie)?

Dewax ikona wywiad

Tak, w naszej firmie stawiamy na transparentność podczas procesu rekrutacji i zapewniamy kandydatom kompleksowe informacje dotyczące zasad zatrudnienia. Jesteśmy otwarci co do rodzaju umowy, którą oferujemy. Określenie rodzaju umowy w trakcie trwania procesu rekrutacji jest istotne dla ustalenia oczekiwań i zobowiązań obu stron. Zawsze informujemy kandydatów o ewentualnym okresie próbnym, co daje zarówno firmie, jak i pracownikowi szansę na ocenę, czy współpraca spełnia oczekiwania. Podajemy informacje o wynagrodzeniu już na etapie rekrutacji, aby kandydat miał jasność co do oferty finansowej. Informujemy również o dostępnych systemach premiowych i benefitach, aby kandydaci wiedzieli, jakie dodatkowe korzyści mogą uzyskać, pracując w naszej firmie. Podawanie tych informacji jest wyrazem naszego zaangażowania w uczciwe i transparentne praktyki rekrutacyjne. Uważamy, że to kluczowe dla budowania zaufania i dobrych relacji z przyszłymi pracownikami.

W jaki sposób dbacie o rozwój pracowników? Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie? Czy są z góry zaplanowane i jak często się odbywają? Jakich obszarów/ tematyki dotyczą? W przypadku braku szkoleń, z czego to wynika?

Dewax ikona wywiad

Bardzo poważnie podchodzimy do rozwoju pracowników. Dbałość o ich rozwój zawodowy i osobisty jest dla nas priorytetem, a to przekłada się na szereg inicjatyw i programów szkoleniowych, które realizujemy. Organizujemy regularne szkolenia, które są starannie planowane z wyprzedzeniem. Szkolenia te mogą odbywać się miesięcznie, kwartalnie lub rocznie, w zależności od potrzeb i dynamicznie zmieniającego się środowiska pracy. Szkolenia obejmują różne obszary, od technicznych umiejętności specyficznych dla naszej branży, poprzez szkolenia z zarządzania i przywództwa, aż po rozwój osobisty i umiejętności miękkie. Stale aktualizujemy tematykę szkoleń, aby były one zgodne z najnowszymi trendami i potrzebami rynku. Organizujemy zarówno szkolenia grupowe, jak i indywidualne, aby sprostać różnym potrzebom i stylom uczenia się naszych pracowników. Rozumiemy, że inwestowanie w rozwój pracowników to inwestycja w przyszłość firmy. Dlatego nie szczędzimy wysiłków ani środków, by zapewnić naszym pracownikom dostęp do najnowszej wiedzy i narzędzi. Regularnie zbieramy feedback od pracowników dotyczący ich potrzeb rozwojowych, co pozwala nam dostosowywać programy szkoleniowe do ich indywidualnych potrzeb.

Klient

Zarzadzajacy ta firma nie mają pojęcia co to znaczy sprzedać produkt. Pan prezentujący produkt nie przyjemny, uważa się za niewiadomo kogo, bezczelny, zniechęcający klienta Jedynym plusem są Panie u których można zamówić towar. Przyjazne, jasno wyjaśniające co i jak.

Romana
@Klient

Jako prezes Zarządu, bardzo dziękuję za przesłaną opinię, każda uwaga jest dla nas bardzo cenna. Cały czas podnosimy swoje kwalifikacje i staramy się nie popełniać tych samych błędów.

Klientka
@Klient

W karcie technicznej nic nie jest napisane, że należy użyć gruntu i farby podkładowej lub z piaskiem kwarcowym marki Dewax. Cytuję "powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, sucha, odpylona, bez spękań, zagruntowana produktem głęboko penetrującym – po pełnym wyschnięciu zagruntowanej ściany nałożyć farbę podkładową lub podkład tynkarski z piaskiem kwarcowym lub krzemianowym". Dokładnie tak została przygotowana ściana do malowania.

Zarzadzajacy Nowy wpis
@Klient

Dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami z naszą firmą. Bardzo nam przykro, że interakcje z naszym przedstawicielem handlowym nie spełniły Twoich oczekiwań. Jesteśmy zaangażowani w ciągłe doskonalenie jakości naszej obsługi klienta i Twoje uwagi są dla nas bardzo cenne. Cieszymy się jednak, że doświadczenia z naszymi pracownicami były pozytywne. Zapewniamy, że podejmiemy odpowiednie kroki w celu poprawy jakości prezentacji naszych produktów oraz postawy naszego personelu. Dziękujemy za cenne uwagi i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli lepiej sprostać Twoim oczekiwaniom.

Pracownik Nowy wpis

Przeczytałem wpis od Nie wyplacalny i muszę przyznać, że brzmi to bardzo podejrzanie. Jako obecny pracownik Dewax mogę powiedzieć, że opisane doświadczenia bardzo różnią się od tego, co ja i moi koledzy przeżywamy na co dzień. Wygląda na to, że może to być wpis od konkurencji, która próbuje naszej firmie zaszkodzić. W Dewax staramy się być transparentni i otwarci na konstruktywną krytykę, ale taki wpis wydaje się nie być autentyczny

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko HYDRAULIK / POMOC HYDRAULIKA w firmie Dewax Sp. z o.o. w Organizacji? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?

Dewax

Dziękujemy za Twój komentarz. Bez możliwości ustalenia Twojej tożsamości, trudno jest nam konkretnie odnieść się do Twojej sytuacji. W naszej firmie Dewax dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim pracownikom sprawiedliwe warunki pracy, godne wynagrodzenie i szacunek. Jeśli jesteś obecnym lub byłym pracownikiem i masz jakiekolwiek obawy dotyczące Twojego zatrudnienia, serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Braliście udział w aktualnie prowadzonej przez Dewax Sp. z o.o. w Organizacji rekrutacji na stanowisko Pracownik Biurowy? Wiecie coś więcej na temat pracy u tego pracodawcy?

Klientka

Nie polecam Firmy Dewax ,ani sprzedawanych przez nią farb Multilan. Kupiłam tą farbę i niestety po nałożeniu na ścianę farba zaczęła odstawać, łuszczyć się. Dodam, że ściana była przygotowana zgodnie z zaleceniami producenta. Złożyłam reklamację, która została nieuznana tylko na podstawie kilku przesłanych przeze mnie zdjęć. Stwierdzono, że nie farba odstaje wraz z podkładem, co jest absolutnie nieprawdą. Niestety zastosowany przeze mnie podkład nie był produktem firmy Dewax.

Beata
@Klientka

A w regulaminie są u nich gdzieś zapisane te zasady odnośnie tego, że chociażby ten podkład mu być właśnie od nich? Swoją drogą ciekawe czy po zastosowaniu go były tez sam efekt

@Beata

@Beata Wszystkie informacje o produkcie oraz sposobie postępowania podczas jego aplikacji umieszczone są w kartach technicznych, które dostępne są na stronie internetowej firmy https://dewax.pl/do-pobrania/

@Klientka

@Klientka Bardzo nam przykro z zaistniałej sytuacji. Zachęcamy do zapoznania się z kartami technicznymi naszych produktów, które dostępne są na stronie internetowej Dewax https://dewax.pl/do-pobrania/. Gruntów, których zastosowanie nie jest wskazane w naszym systemie używamy na własną odpowiedzialność.

admin

Wiesz czy na okres wakacyjny firma Dewax Sp. z o.o. w Organizacji uruchamia projekty staży? Jak wygląda rekrutacja w ciągu roku? Czekamy na Twoją opinię!

Zostaw merytoryczną opinię o Dewax Sp. z o.o. w Organizacji - Dobrzyca

• Jak się pracuje w Dewax Sp. z o.o. w Organizacji?

Zobacz opinie na temat firmy Dewax Sp. z o.o. w Organizacji tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dewax Sp. z o.o. w Organizacji?

Dewax Sp. z o.o. w Organizacji

Dewax Sp. z o.o. w Organizacji