MERKURY GRAŻYNA, MACIEJ PAWŁOWSCY SPÓŁKA JAWNA

Toruń

Opinie o MERKURY GRAŻYNA, MACIEJ PAWŁOWSCY SPÓŁKA JAWNA

Lidia

Od ostatniej Waszej aktywności na forum minęło już dużo czasu. @Siemion powiedz czy pomimo wątpliwości dotyczących oferowanego wynagrodzenia przez MERKURY GRAŻYNA, MACIEJ PAWŁOWSCY SPÓŁKA JAWNA zdecydowałeś się na rozpoczęcie współpracy z tym pracodawcą? Zachęcam wszystkie osoby pracujące w tej firmie o napisanie kilku słów o aktualnej sytuacji jaka w niej panuje.

obok
@Lidia 14.11.2017 21:11

Siemion

oferują na start 1600 na rękę na 3 zmiany i premia 500 zł przy dobrej wydajności,może ktoś wie na temat pracy,zbieranie zamówień?

Szczęśliwy

Siemion
@Szczęśliwy 28.10.2016 07:51
Najgorsza firma z jaką miałem styczność !!!!!! Patologia tam panuje

podaj więcej info,mi oferują 1600 na start na magazyniera,ale mam obiekcie czy tam iść,nie rajcuje mnie robota na 3 zmiany

Szczęśliwy

alex

Trudno się czegoś dowiedzieć teraz @Ciekawa bo nie ma żadnej rekrutacji a to co było x lat temu to wiesz mogło już ulec dużej zmianie. Chyba na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość

Ciekawa

Jeśli możecie konkretnie napisać o warunkach pracy PH: ilość wizyt dziennych, podstawa netto, auto do dyspozycji prywatnej czy nie? Czy jest jakieś rozliczanie prywatnych km? Kiedyś parę ładnych lat temu kolega w merkurym jeździł białą pandą i zbierał pieczątki z każdego sklepu który odwiedzał- czy to jest nadal praktykowane? Będę wdzięczna. Dzięki

ewa

Witam byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w merkurym rozmawiałam z kierownikiem magazynu wrażenia takie sobie praca ba 3 zmiany jak jest potrzeba to i soboty za co dostaje się Dzień wolny zdarzają się nadgodziny a pensja 1600 plus zasłużona pensja.Tylko ciekawe jak wyciągnąć ta premię.Opinie na forum różne i co tu robić

loo

A to ze cale 3 regiony odeszly do konkurencji do Kargo wraz z kierownikami to o czyms swiadczy.......co się dzieje z Merkurym???Tak slabo placa?

xyz

Napisze coś od siebie. Wytrzymałem w tej firmie zaledwie kilka miesięcy. Kompletny chaos i brak organizacji. Warunki kiepskie, podstawa 1600zł + prowizje, które ciężko zrobić. Auta fordy fiesty w większości wyjeżdżone,bite w których tylko kierownica się kręci. Szkolenia? Ja takowych nie miałem, może jest jedno na parę lat. Są za to dwie konferencje w roku, które są w weekend(sobota,niedziela) za które pracodawca nie płaci. Do podpisania dostajesz lojalnościówkę, która obowiązuje na rok po ustaniu umowy = żal. Benefitów brak, szans na rozwój również. Rada ode mnie omijać z daleka tę pseudo hurtownię.

szaka

... hm tylko skoro jest tak fajnie... to czemu cały czas ludzie się zmieniają ?

sax

pracujesz tam ?(kop) napisz coś więcej .... podobno cały odział poszedł w długą .........

pewny

Tak, 1800 netto to sowita podstawa .... tylko czy coś jeszcze dodatkowo jest ? od czego zależy ? ... jak z autem ? słyszałem że bonusy od producentów są niewypłacane ..............

rewq
@pewny 09.02.2016 00:10

Jest. 1.Kasa za wykonanie planu obrotowego (zmienny w każdym miesiącu - różny dla różnych PH - zależy od rodzaju klientów, od ich wielkości, potencjału, ilości, czasu ile już pracujesz, ...itd - nie ma szablonu dla wszystkich) 2. Kasa za plany zadaniowe. 3.Kasa za marżę. 4. Kasa za niski wskaźnik zaległych płatności klientów ( za wysoki leci na minus) 5. Kasa za bonusy od producentów (tego coraz mniej , ale są - czasem całkiem niezłe - sodexo, vouchery, wycieczki...) 6.Auto służbowe - flota Ford (fiesty i focusy - auta młode - mozna korzystać w weekendy) 7. Szkolenia - w ciekawych miejscach - na bogato. 8. Zaje.....ste portfolio - jest co sprzedać - asortyment naprawdę baaaaardzo bogaty - ciągle się zwiększa. 9. Frima ciągle się rozwija. 10. Rotacja jak na taka firmę niewielka - zwalniani są Ci, którzy naprawdę nic nie robią, albo na to zasłużyli. Większość, która odeszła - odeszła sama. 11.Jest tam mnóstwo ludzi - (magazyn, biuro, kierowcy, przedstawiciele) - którzy pracują prawie od początku istnienia tej firmy. Tyle.

tex
@rewq 14.02.2016 01:07

no dobra ... czyli ile można wyciągnąć ? 5 tys i wyżej ? /teraz robię ok 120tys i mam 5tys +bonusy prod./

PAN

i łódka tonie. tak jest, jak się nie szanuje ludzi...

rozsądny

STANOWCZO ODRADZAM! pensja 1600 zł. brutto to jakaś kpina

rewq
@rozsądny 18.11.2015 00:17
STANOWCZO ODRADZAM! pensja 1600 zł. brutto to jakaś kpina

Wiesz o tym, bo tam pracowałeś ?? Czy Ci kolega kolegi mówił? Bzdura totalna. Nowym PH na okres próbny proponuje się 1800 podstawy netto. Plus premie.

siwy
@rewq 23.01.2016 19:48

Niestety kolego po okresie próbnym podstawa się absolutnie nie zmienia. Mało tego podsuwają Ci lojalki do podpisania oferując w zamian jakieś bonusy w postaci kart zniżkowych do siłowni, basenów a jak już podpiszesz to nic Ci nie dają a regionalny PP pali głupa i odsyła Kadrowej Ani R.

Panie i Panowie zastanówmy się nad tym co piszemy. Poświęcone wpisy Eko-Ery, to tylko pokazuje jakim problemem jest ta firma dla naszych PH. Apel do naszych PH co nam więcej potrzeba 1. Oferta książka tysiące produktów, 2. Ceny zakupowe, 3.szybka realizacja zamówień, 4. pełen serwis ze strony Merkurego, a wy piszecie o jakiejś Eko-Erze, która ma paru no po połączeniu parunastu PH, która posiada wąski portfel produktów. Zastanówmy się nad tym co piszemy. W oczach naszych czytelników umacniamy ich, A co powiedzieć o faktycznej konkurencji takiej jak: A-T Krotoszyn, Kargo z Olsztyna, Frega czy Mars. To są potentaci. A może poprostu już się poddaliśmy tym firmą i skupiamy się na małej regionalnej firmie jak Eko-Era. To stawia nas w żenującej sytuacji

end

Kucharki idź do Tesco, wejdź na dział warzywa i owoce, połóż głowę na wadze i wciśnij przycisk BURAK. Nic dodać, nic ująć.

Kucharski

Paru bylych pracownikow potwierdzi fakt o ktorym pisalem wczesniej,wiem to od nich!Nie sadze zeby sie umowili na taka sama wersje i klamali... Teraz gdy uwolnili sie od Eko-Ery to nie maja strachu zeby powiedziec prawde.Jak narazie to Joker kozaczy i pewnie marzylby o takim rozwiazaniu,zeby komus dac po ryju...podejrzewam,ze siedzisz przed kompem i z podniecenia az Cie stopy swedza :)fakty sa faktami,a rzucanie obelg jest zalasna proba odwrocenia uwagi od tego co pisze. Jakis czas temu bylo forum o Warszawskiej Eko-Erze i forma wypowiedzi jest dziwiaco podobna... na koniec: jesli ktos chce komus cos zarzucic to najpierw sam musi miec sumienie czyste! bicie i obrzucanie obelgami swiadczy o slabosci i braku znalezienie wyjscia z sytuacji! taki prymitywny odruch,z ktorym osoba inteligentna potrafi sobie poradzic...

?????

Do Kucharskiego. Czy Prawo Farmaceutyczne pisze jak długo może towar jechać z Poznania do Warszawy? Tak jak napisał poprzednik ODPUŚĆ

Ha Ha

Sam nie wiesz czego chcesz. Po co ten ślinotok. Zostaw to innym, nie szalej. Kiedy we wpisach występuje Ha, Ha ha, to świadczy o twojej bezsilności. w Nicku umieściłem Ha Ha bo jestem bezsilny na twoją głupotę. Zacytuję lekarza Sztrosmajera z Filmu Szpital na Peryferiach. Gdyby głupota miała skrzydła to latałbyś jak gołębica lub gołąb.

Kucharski

Nic nie pisalem o komorze w Jablonnej...czytasz to cos tos pisze??? komora faktycznie byla w Jablonnej,ale nie na pace,np Mercdesa Sprintera czy Scudo badz Vw,ktorymi byl tam dostarczany towar.Skoro w piatek ten towar opuszczal magazyn w Przezmierowie,a dojedzal do Jablonnej w niedziele to gdzie tu masz komore przeladunkowa? yyy...nie ma jej haha...jeszcze raz powtorze: czytaj uwaznie to co ktos pisze :) pracowales w Eko-Erze? W takim razie pamietasz inne fakty z funkcjonowania tej hurtowni.ja znam ich wiele. Z tego co piszesz to widze,ze Tobie by sie przydalo troche nauki :) a nawet sporo. Moze zapiszesz sie na jakis kurs,proponuje szydelkowanie przez internet... buhaha...

Były Pracownik E-E W-wa

Chłopczyku mała wiedza nie boli. Spójrz w zezwolenie Eko-Ery Poznań z przed pięciu lat. A zobaczysz, że komora była w Jabłonnej ul. Chotomowska. Potem tą Komorę przejęło Dargo Trade. Wiem, bo tam pracowałem. Głupota nie boli, tylko się z tym głupio wygląda. Toczysz jad bo masz taki charakter? Nieuku więcej wiedzy. A propos tabletek , to zacznij je brać, ale na nogi bo nieukom na głowę nic nie pomoże.

Kucharski

Joker Ty to chyba swoje kmpleksy leczysz za pomoca tego forum,co? haha :) glupoty? :) no tak,zapomnialem Eko-Era to lider na rynku :p niestety to nie sa bajki,tak to wygladalo,a jeszcze gorzej jak z Przezmierowa wyjezdzal towar(leki) do oddzialu w Warszawie.Towar(leki) od piatku do niedzieli lezaly na pace busa...no chyba,ze wlasciciel traktowal ja jako komore przeladunkowa... jedyna osoba kora cos lyka to jestes Ty Joker :) i naprawde zmien juz te tabletki haha

joker

Poczekamy, zobaczymy jak Merkury się ogarnie z Transportem. Kucharski nie motaj się, ktoś ci głupot naopowiadał, karmi cię opowieściami z tysiąca i jednej nocy, a Ty łykasz jak małe dziecko.

Upsss

A co zrobią dostawcy z towarem (leki), jeżeli sklep nie przyjmie tworu np: zrezygnował z zamówienia, nie miał kasy itp. Będą mieli w samochodach, do domu wezmą, zjedzą go. To, że Merkury ma dostosowane samochody to jedno, ale jak dowozi towar do tych samochodów nie posiadając komory. Przecież na dzień dzisiejszy robi to źle. To jest kwestia czasu kiedy GIF weźmie się za [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Merkurmu. Odbiera towar od kuriera (wiemy jakiego), przerzuca towar do swoich samochodów i uważa, że robi to dobrze. No to niech dalej uważa.

@Upsss 16.10.2015 10:36

Komora przeladunkowa??? pewnie takiej używali dostawcy Eko-Ery gdy ladowali sie na dwa dni...zima,mroz,temperatura na minusie,a towar (leki) na pace peugota partnera haha.latem roztopione gratisowe czekolady dostarczane do kl...ktos tu na sile szuka sensacji,ale jej nie znajdzie.Merkury i firma kurierska? skad takie pewne wiadomosci? haha. czlowieku obudz sie!!! :)

???? człowieku co Ty tu wypisujesz?? Czy masz na myśli tego Merkurego: http://www.merkurysa.pl/ Jak widzisz to jest adres strony internetowej, której podobno ta firma nie ma :P

Ziomuś

ogarnij się dziewczyno trzeba być debilem żeby strony nie znależć

Joker

Jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle. Ja pracowałem w tej firmie, i widzę, że moje i innych wpisy poprawiły jakość pracy w Merkurym. Są tacy, którzy mi dziękują. A Ty Meritum śmiej się bo obibok będzie obibokiem i podlizywanie się ma krótkie nogi.

Meritum

Dawno tak sie nie nasmialem :) niepokoi mnie tylko fakt,iz dorosłe osoby bawią się jak dzieci w piaskownicy. joker oddaj mi grabki :) haha...ktoś trafnie napisał : Żenada...

Obserwator

Ty czytasz. Chyba JOKER ciebie niepokoi.

Meritum

Joker - nikt juz ciebie nie czyta,zajmij sie swoja firma ha

Joker

Duży balon pęka najgłośniej.

pikny
@Joker 11.08.2015 17:12
Duży balon pęka najgłośniej.

piękna puenta .....

Były,Dzięki za podpowiedz.

zadowolony pracownik

Joker: tu nikt nie panikuje bo nie ma najmniejszego powodu :) jak to już ktoś wcześniej wspomniał Merkury jest za dużą firmą, żeby sobie pozwolić na jakieś niezgodności !! Anonim : dlaczego z góry zakładasz, że to co negatywne od razu musi być prawdą?? może być to po prostu złośliwość jakiegoś pracownika, któremu po prostu się nie powiodło w firmie !!

Joker

Do Pracownika: NIE PANIKUJ. NERWOWE ODPOWIEDZI POKAZUJĄ, ŻE JEST COŚ NIE TAK.

Merkury niczego się nie obawia. A Ty Obserwatorze przestań kopać pod kimś dołki,bo sam w nie wpadniesz.

Były

Kolego, ja w sprawie transportu. kiedy pracowałem w Merkurym, to np: do wielkopolski towar był wysyłany Schenkerm, a tam nasz dostawca przepakowywał towar na samochód i rozwoził do klientów. Za moich czasów żadnej komory przeładunkowej nie było. Z tego co czytałem, to jeżeli to nadal robią, to robią to łamiąc prawo farmaceutyczne. W najbliższym czasie podeślę więcej info. Muszę popytać.

Anonim

Zadowolony Pracowniku! A co ma do rzeczy czy owy obserwator pracuje czy nie, wobec tego jeśli mówi prawdę? Mało istotne... a Tobie Zadowolony pracowniku zwyczajnie nie jestem w stanie uwierzyć..

zadowolony pracownik

Obserwatorze !!Pracujesz tam czy pracowałeś?

obserwator

Do zadowolonego pracownika! Jajcarz z ciebie!! Na pewno nie pracujesz na magazynie!!! Ludzie na magazynie traktowani są jak czarnuchy na plantacji. Rolowani są z kasą. Zarabiają tylko wybrani, premie mają tylko wybrani, za soboty płatne mają tylko wybrani. Dyskryminacja!! Zero równości!! Taka prawda.Wózkowi premie za nic! Ale biznes się kreci i kogo obchodzą ci na dole!! A jak ktoś tu napisze kłamstwo to od razu jest sprostowanie. Jak ktoś napisze prawdę to wpis zostaje usunięty! Co nie? Tak samo bedzie z tym wpisem. Zostanie usuniety. Nie bedzie sprostowania i komentarza do prawdy!!

zadowolony pracownik

Ludzie !!!! Co wy tu wypisujecie ?!! Czy myślicie, że firma o takim zasięgu mogłaby sobie pozwolić na jakiekolwiek niezgodne z prawem działania ??! W tej firmie pracują ludzie ambitni, z pasją, którzy za swoją pracę otrzymują stosowne wynagrodzenie ! Wykazujesz się to i na premię możesz liczyć! A szefostwo?- DO RANY PRZYŁÓŻ !!!! Ze wszystkim można się zwrócić ! Dlaczego nikt nie wspomni ile dobrego robi Pan prezes? Mam za sobą już spore doświadczenie w pracy w różnych firmach na różnych stanowiskach ale w firmie MERKURY pracując od kilku ładnych lat mam możliwość rozwoju ! To prawda, że pracy jest dużo ale nikt tu nikogo do niej nie przymusza. Każda nadgodzina jeżeli się zdarzy jest rozliczona tak jak być powinno, wypłaty są zawsze na czas. Wszystkim tym co tu piszą te bzdury o firmie radzę aby się wzięli do pracy zamiast wylewać pomyje i swoje żale na porządną firmę.

PH

A co z tym transportem ? Jak to robi Merkury ?

trans
@PH 20.07.2015 17:56
A co z tym transportem ? Jak to robi Merkury ?

... rozwożą za pomocą kurierów którzy nie maja uprawnień .......

@trans 15.10.2015 20:24
... rozwożą za pomocą kurierów którzy nie maja uprawnień .......

Eko-Era chyba tak robi skoro zwolnila wszystkich dostawcow...Merkury ma wlasny transport :) auta sa przystosowane do przewozu lekow :)

Nikolas

Jeżeli uważasz Przestrzegania Prawa za ŻENADĘ, to pogratulować GŁUPOTY. Żenadą jest korumpowanie sklepów poprzez proponowanie opłat, za wejście lub w postaci usług marketingowych. Podziwiam głupotę sieci lub sklepów, które w to wchodzą. Zgodnie z treścią art.15 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji z dnia 16 kwietnia 1993 r. czynem nie uczciwej konkurencji jest utrudnianie innym przedsiębiorcom dostępu do rynku, w szczególności: punkt 4. pobieranie innych niż marża handlowa opłat za przyjęcie towaru do sprzedaży. Dlaczego głupota? ponieważ w każdej chwili można zażądać zwrotu tych pieniędzy. I niestety sklepy będą musiały to oddać, ponieważ przegrają w sadach. Proponuję odnieść się do wyroków w tych sprawach. II CK4/7 wyrok SN z 2008.01.09 oraz I CKN 610/00 wyrok SN z 2002.04.12 i wiele innych orzeczeń SN. Szefowie z Merkurego dobrze zdają sobie z tego sprawę. Żal mi tylko tych klientów (sklepów, sieci). Ale niestety tutaj sprawdza się powiedzenie, że głupich nie sieją, po prostu oni są.

ŻENADA

Ktoś
@Obserwator 15.07.2015 22:13
ŻENADA

KTOŚ WYKASOWAŁ WPIS NA TEMAT DOBREJ PRAKTYKI DYSTRYBUCYJNEJ: Czyżby Merkury czegoś się obawiał? Dobra Praktyka Dystrybucyjna jest przedłużenie magazynu Hurtowni Farmaceutycznej. Tzn, że towar który opuszcza magazyn HF musi być monitorowany a w szczególności temperatura. Nie jest dopuszczalne przerzucania towaru z samochodu do samochodu, nawet gdy spełniają wszystkie warunki monitorowania temperatury. Można taką usługę wykonywać przez wyspecjalizowane firmy (składy konsygnacyjne), jednakże towar taki musi być dostarczony bezpośrednio do klienta lub do komory przeładunkowej.

Nowy pracownik

Czy może ktoś mi wyjaśnić o co chodzi z ta Dobra Praktyką Dystrybucyjną? Nie chciałbym byc ukarany za jakieś dziwne praktyki właściciela bo jak wiadomo to my pracownicy zawsze jesteśmy w d... kopani za niedociągnięcia ze strony Pracodawcy...

były!!

Ktoś napisał że płaca jak płaca. Właśnie że nie. Zarobki są marne, bardzo marne. Człowiek pracował jak wół a zarobki bardzo małe. Bez premii, bez podwyżek. Dziadowskie płace!! Oszczędzają jak mogą na ludziach a sami mają drogie samochody i jeżdżą po całym świecie, za naszą harówę!!! Omijajcie wielkim łukiem tę firmę!! Ludzie tam się wiecznie zmieniają, popracują i jak zobaczą jak jest, jak marnie płacą, odchodzą.

były pracownik

straciłem tam bezpowrotnie kilkanaście miesięcy mojego życia. zero szacunku, szkolenia w weekendy, zero nadgodzin, zero podwyżek. stanowcze NIE

PH

stanowczo odradzam ! tam ludzie mają swoje numery zamiast nazwisk

Pracowałeś w firmie i nie wiesz,że Merkury ma tylko jednego Prezesa? To co piszesz jest żałosne...Trzeba było powiedzieć kierownikowi prosto z mostu co ci leży na wątrobie a nie wylewasz swoje żale na forum. Osobiście uważam,że to spoko gość. Pozdrawiam wszystkich z Merkurego.

Przyszły PH

firma taka sama jak każda inna

Obserwator

Zgadzam się z Nick:Konkurencja. Myślę, że kierownictwo Merkurego o wszystkim wiedziało. Brak rozwiązania spowodowało powstanie pomysłu z Forum. Pomysł dobry, aczkolwiek ryzykowny. Ryzyko polega na tym, że Łukasz już wie, ze jest niezastąpiony. To pozwala na większe roszczenia. Proponuję to wykorzystać panie Łukaszu. Postraszyli, pochwalili i jest ok. Krótko mówią to Forum umocniło Pana pozycję w Merkurym. Druga strona medalu pokazuje jak bezsilny jest Merkury w stosunku PH, których dzieli duża odległość od Białegostoku. Tutaj sprawdziło się powiedzenie "Na bezrybiu i rak ryba". Pozdrawiam

Były PH

Do PH, który idzie na rynek dolnośląski. Bardzo dobry wybór. Słaba kontrola. Przez 3 miesiące spokojnie będziesz mógł po ściemniać, że zaczynasz, czyścisz rynek po poprzedniku, itp. Pozdrowienia dla Pana Prezesa Merkury S.A Tadeusza Pawłowskiego. Pierwszy raz widzę, żeby "GÓRA" brała udział osobiście w Forum. Nowe standardy ??

Zostaw opinię o MERKURY GRAŻYNA, MACIEJ PAWŁOWSCY SPÓŁKA JAWNA - Toruń

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MERKURY GRAŻYNA, MACIEJ PAWŁOWSCY SPÓŁKA JAWNA