Opinie o Adtran networks Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Adtran networks Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Adtran networks Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adtran networks Sp. z o.o. w Gdynia

Tati Nowy wpis

Hej. Już trochę się nikt tutaj nie wypowiadał. Chciałabym zapytać, na jakie zarobki można liczyć pracując w tym miejscu. Zastanawiam się nad złożeniem CV, ale najpierw chciałabym poznać widełki wynagrodzenia. Jest ktoś w stanie mi przybliżyć? :) Z góry dziękuję.

@aaa123

Tak naprawdę zależy do jakiego działu się trafi. Większość moich znajomych pracujących tutaj jest z pracy zadowolona, i mało kto z pracy w Advie rezygnował. Jednak jeżeli już ktoś się na to decydował to po krótkim okresie rozłąki doceniał jednak firmę i wracał w jej szeregi. To moim zdaniem dużo znaczy. Poza samą pracą obiektywnie rzecz ujmując na wysokim poziomie jest wyposażenie biura, części socjalnej (kuchni). Z działem HR współpraca jest bez zarzutu, czyli wszystko co "naokoło" jest w porządku. Tutaj ktoś wykonuje naprawdę dobrą robotę. Dzięki rozliczaniu umowy w oparciu o prawa autorskie pensja również jest na rynkowym poziomie. Mi akurat nie pasował projekt, do którego trafiłem oraz nastawienie bezpośredniego przełożonego, u którego trzeba było wręcz "żebrać" o pomoc. Fakt - nie było ciśnienia, ale też nie po to się pracuje żeby stać w miejscu. A niestety stagnacja to jedyne co fundował w/w projekt w Advie. Ktoś napisał wcześniej w opiniach, że to typowa firma "kolonialna". No tu się akurat nie zgodzę, ale faktycznie są niektóre projekty, które mają menadżerów poza granicami Polski, dla których wydatek 200 USD na szkolenie jest nie do przełknięcia. "Kolonialni" menadżerowie + kiepski projekt były dla mnie głównymi motywacjami do odejścia. Jeżeli chodzi o ludzi, większość jest w porządku, ale niestety zdarzają się również odklejeni od rzeczywistości. Można to poczytać po komentarzach w tym wątku, w stylu: "Jestem ciekaw, czy przepracowałeś chociaż dzień w tej firmie. Jeśli tak - zrób wszystkim (zwłaszcza sobie) przyjemność i zmień pracę, skoro jesteś tak sfrustrowany i piszesz takie kocopoły w internecie." itp. Kiedy pracowałem w Advie, niestety tacy ludzie niestety również udzielali się w dyskusjach firmowych prezentując podobny, a nawet gorszy poziom. Ot taka advova ciekawostka, z którą się nigdy wcześniej ani potem nie spotkałem.

Emilia
@@aaa123

Hej, dzięki za wyczerpującą opinie. Dobrze poznać też inny kąt widzenia. Czyli to de facto taka trochę loteria jak się trafi? Rekrutujesz się na dany projekt czy oni Cię przydzielają sami? Rozumiem z kontekstu Twojej wypowiedzi, że są też fajne projekty z fajnymi przełożonymi?

@aaa13
@Emilia

Taka loteria, ale raczej oceniałbym, że szanse na "wygraną" są całkiem spore. Tzn. projekty i technologie oferują duży przekrój i szansa że trafi się do fajnego projektu z ciekawymi (w pozytywnym sensie) ludźmi jest duża. Osobiście rekrutowałem się na dane stanowisko, i już z góry było wiadomo, do którego projektu zostanę przydzielony.

Joanna
@@aaa13

to dobrze że już w trakcie trwania rekrutacji było jasne do jakiego projektu będziesz przydzielony. super że są tak przejrzyści :)

Były Advoviec Nowy wpis
@@aaa123

Zgadzam się w pełni z tą opinią. To zależy gdzie się trafi i wtedy może być albo fajnie albo wręcz przeciwnie i wtedy jak najszybciej trzeba się stamtąd ewakuować. Dotyczy to i ludzi w teamie i samego managera. Reszta jak w korpo - wszystko było co trzeba w kuchni, prysznic dla rowerzystów i szafki etc. Lapki i monitory też ok plus wszystkie drobne sprzęty do pracy były naprawdę dobrej jakości. Odszedłem bo w innym miejscu zapłacili mi dużo więcej.

Makos Nowy wpis

Cześć jak wygląda atmosfera w firmie. Powiecie coś o dziale testowym?

Sylwia Nowy wpis
@Makos

A co chcesz o nim wiedzieć?

Nat

Pracuję w ADVA od kilku miesięcy jako programista i jak na razie jestem zadowolony. Jest oczywiście kilka minusów polegających głównie na tym, że nie zawsze ludzie z różnych teamów rozsianych po świecie potrafią się dogadać (chyba w każdej globalnej firmie może się tak zdarzyć) albo na tym, że pracując dla klienta wewnętrznego pojawiają się czasem dyskusyjne pomysły/wymagania oraz tematy legacy. Mimo tego pracuje się dobrze, ludzie są fajni, przełożeni (przynajmniej moi) bardzo w porządku. Budynek jest nowoczesny, w kuchni herbata i kawa z kilku ekspresów, lodówki, mikrofalówki. Jest pokój-siłownia ze sprzętem, darts itp. W większości pokoi pracuje do ~10 osób, a więc nie są to te fatalne open-space. Jest sporo salek do organizowania swoich spotkań. Niektóre teamy pracują w Scrumie, mój akurat nie. W zależności od przełożonego zwykle jest spora elastyczność godzin pracy oraz możliwości home-office. Płacą nawet nieźle jak na umowę o pracę w korporacji. To prawda, że przyjmują studentów na praktyki, przyjmują też juniorów (ale jakąś wiedzę trzeba już mieć). Są też ludzie pracujący tutaj i po 12 lat oraz tacy, co po kilku latach przerwy wrócili do ADVY "bo tu lepiej" także chyba jeśli komuś zależy na stabilności, to może się tutaj odnaleźć. Btw, w adresie firmy macie dobry kod pocztowy, ale złe miasto- nie Toruń tylko Gdynia ;) Lubię atmosferę w Adva Optical Networking za: Przyjazny klimat. Nie ma uczucia presji

Iwona
@Nat

Dzięki za Twoją opinię. Na pewno przyda się ona innym użytkownikom. Twoja wypowiedź jest wyczerpująca, mimo to brakuje w niej informacji dotyczących rozmowy kwalifikacyjnej. Czy mógłbyś powiedzieć jak wygląda proces rekrutacji w Adva Optical Networking? Czy masz jakieś wskazówki dla osób, które planują aplikować do tej firmy?

@Iwona

Mam wrażenie, że proces rekrutacji może różnić się w zależności od stanowiska na jakie się aplikuje, a w szczególności od managera zespołu i od tego jak pilnie trzeba dane stanowisko obsadzić. Moje stanowisko było kategorii dość pilne, więc proces rekrutacji składał się tylko z wysłania CV i potem z jednej rozmowy rekrutacyjnej. Po około 2-3 tygodniach (o terminie mnie uprzedzono) dostałem pozytywną odpowiedź. Podczas mojej rozmowy trwającej ok 45min byli obecni: kierowniczka HR, dyrektor docelowego "działu" i team-leader zespołu, do którego miałem trafić. Pytano między innymi o zakres obowiązków w poprzedniej pracy, dlaczego mógłbym chcieć tamtą pracę zmienić, czemu ADVA, co sądzę o tematyce aplikacji nad którą bym pracował, na czym mi najbardziej zależy w pracy, ile bym chciał zarabiać. Potem zadano 5 pytań związanych z językiem programowania którego miałbym używać, by sprawdzić czy faktycznie mam praktyczne pojęcie o nim. Było miejsce na moje pytania do nich. O dziwo nie sprawdzono znajomości języka angielskiego, a trzeba przyznać, że używam go w pracy w komunikacji z zespołami z innym części świata.

Czy to dział hr pisał?

@Nat

Powracam do swojej opinii niemal 3 lata później :) Z doświadczenia zdobytego w tym czasie mogę powiedzieć, że kluczowe w tej firmie jest to, do jakiego zespołu się trafi, bo różnice w sposobie zarządzania, narzędziach, poziomie kodu itd są ogromne. Zatem nie ma jednoznacznej opinii. W jednym zespole czynnik X jest fajny, w innym X taki sobie, ale Y świetny, za to totalnie do poprawy Z. To co zdaje się łączyć większość zespołów w dziale R&D (bo tylko ten znam) to fajni ludzie i dobra atmosfera. Należy zaznaczyć, że idąc do Advy trzeba liczyć się z tym, że potrzebna będzie wiedza o ich produktach (którą przekażą bardziej lub mniej skutecznie) i najlepiej zainteresowanie tematem telekomunikacji. Ogólnie mówiąc - aby awansować trzeba ogarniać produkty Advy, a to jest kawał wiedzy, która poza tą firmą ma małą użyteczność. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką tematyką, lubi stabilność, długą pracę w jednym miejscu, wykazuje się cierpliwością - polecam. Adva jest stabilna, dobrze idzie jej na rynku, pandemia przyniosła wzrosty, były dobre premie. Nie polecam natomiast programistom/testerom, którzy chcieliby po prostu pokodować fajny projekt, a potem jakiś następny w którym nauczą się kolejnych, nowych rzeczy. Dla mnie, osobiście firma na plus. Ale nie każdy tak ją oceni. PS: @hmm nie, to nie dział HR : )

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Adva Optical Networking? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Senior Software Engineer (SaaS Back-end AWS)

Czy Adva Optical Networking oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

exton

Pracownicy UoP, studenci UZ

mark

Typowa firma kolonialna.

M
@mark

To nie jest firma kolonialna. Pracuje tutaj juz blisko 370 osób i wiele z nich są kluczowymi pracownikami w skali całej firmy. Jest tutaj globalny dział wsparcia technicznego i działy tzw usług wspólnych. Nie wspominając o ogromnym i bardzo dobrze wyposażoanym laboratorium badawczym, gdzie są testowane najnowsze rozwiązania tel-kom.

@mark

To zdecydowanie prawda

@hmm

Jestem ciekaw, czy przepracowałeś chociaż dzień w tej firmie. Jeśli tak - zrób wszystkim (zwłaszcza sobie) przyjemność i zmień pracę, skoro jesteś tak sfrustrowany i piszesz takie kocopoły w internecie. Uprzedzając pytanie - nie, nie jestem z działu HR.

Bożena
@F.

Korzystając z okazji - chciałabym Cię o coś podpytać. W Internecie znalazłam ofertę pracy od firmy Adva Optical Networking - szukają kogoś na stanowisko Application Engineer. I ciekawi mnie, czy ten pracodawca pozwala na całkowicie zdalną pracę? Wiesz coś o tym?

@Bożena

Cześć, W "normalnej sytuacji" firma umożliwia okazjonalną pracę z domu, a miejscem pracy pozostaje biuro. 100% praca zdalna jest możliwa tylko w określonych przypadkach (tu nie napiszę więcej, bo nie zagłębiałem się w temat). W czasie pandemii wygląda to nieco inaczej - prawie wszyscy pracują zdalnie, ale, jak wiemy, sytuacja jest dość wyjątkowa.

Doświadczony inżynier

Firma prowadzi kilka równoległych projektów tworzonych przez globalne zespoły. Niektóre to starocie orbitujące wokół zakurzonej architektury, ale nowe projekty to ludzie tworzący rozwiązania na światowym poziomie z pełną automatyzacją infrastruktury i cyklu tworzenia/testowania oprogramowania. Większość managerów jest wyluzowana i można z nimi rozmawiać szczerze i bez ściemniania. Jak masz pecha i trafisz na któregoś z tych 4-5 managerów z głową w (d) to możesz skorzystać z wewnętrznej rekrutacji po wstępnym rozeznaniu się w zespołach i przeskoczyć w ciekawsze miejsce. Polecam ludziom szukającym stabilnej, spokojnej pracy bez presji na darmowe nadgodziny. Finansowo wychodzi trochę lepiej niż lokalna średnia. Dają dwie premie półroczne i jedną roczną (zależną od wyników firmy). Na awans trzeba swoje odczekać.

@Doświadczony inżynier

Zgadzam się w 100%. Są tacy managerowie, jak piszesz, ale to na szczęście wyjątek od reguły. Znakomita większość pracowników to inteligentni, kompetentni i po prostu fajni ludzie.

Waldi

@hmm Zawsze można zmienić pracę, ale jak komuś nie po drodze z praca to jedynie oczerniać dobrą firmę jest łatwo?

Naddd

Mam nadzieję, że idzie się dostać tutaj do pracy i nie mieć jakichś wielkich problemów, generalnie to bardzo fajna sprawa chyba jest ta firma, widzę sporo ogłoszeń, niektóre wyglądają naprawdę rozwijająco, studentów potrzebują i rozumiem pieniądze są lepsze?

@Naddd

XD dział hr w pełnej krasie

Jakie są mocne strony pracodawcy Adva Optical Networking?

hmm

Niestety takich nie ma. Kod jest koszmarnej jakości, ludziom brakuje wiedzy. Brak chęci zmiany tego. Struktura jest skostniała i nastawiona na korporacyjny wyzysk po przykrywką "rodziny"

Ile jest zmian w Adva Optical Networking?

W

w dziale wsparcia tech. są 4 zmiay: 6-14, 9-17, 14-22, 22-6

Iwo

Firma otrzymała opinię bardzo dobrego pracodawcy więc efekty są odczuwalne, polecam.

Jakub

Czy znajdzie ktoś chwilkę czasu żeby napisać kilka informacji co aktualnie dzieje sie w firmie? Mam wielka ochotę aplikować z nadzieją, że może się dostanę.

Iwona

Pracujesz w Adva Optical Networking? Chętnie dowiemy się jak wygląda Twój dzień pracy. Jakim pracodawcą jest firma? Na co mogą liczyć jej pracownicy? Takie informacje mogą być ważne dla osób, które rozważają podjęcie w niej pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Adtran networks Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Adtran networks Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Adtran networks Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adtran networks Sp. z o.o.?

Adtran networks Sp. z o.o.
  • łużycka 8C
    81-537 Gdynia
  • NIP: 5882037248 KRS: 0000152795

Adtran networks Sp. z o.o.