FELGENHAUER

Opinie o FELGENHAUER

Czy w FELGENHAUER odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Koleś Nowy wpis

Jezeli chodzi o Material handling to pracowałem w tej firmie (wykształcenie wyższe techniczne) i mogę stwierdzić, że to śmiech na sali. Płaca to jakaś kpina, obiecywanie złotych gór i wizjonerstwo w (usunięte przez administratora) O podwyżki trzeba chodzić i żebrać a w odpowiedzi usłyszymy "be patient" od dyrektora z UK. O równym traktowaniu zapomnij, kto przypadnie do gustu CJ'owi ten zarobi więcej.

Emma Nowy wpis
@Koleś

To ile ci płacili, napiszesz? Fajnie byłoby właśnie dokładne stawki wiedzieć, żeby po prostu sobie ocenić, w końcu każdy ma swoje własne wymagania. A jakaś opcja awansu czy szkolenie w ogóle jest, czy tak sobie pracujesz na tym jednym stanowisku cały czas i to wszystko?

Ile na star może otrzymać operator cnc? Mogę sobie wybrać czy chce pracować po 12h czy 8h? Tak rozumiem z oferty pracy. Chyba, że źle. System dwunastogodzinny jest chyba lepiej płacony nie? Ile wynosi premia roczna ???

Majan Nowy wpis

Na spokojnie 1200 da rade wyciagnac jak sie bedzie pracowało po 12 godzin + nadgodziny z sobotami i niedzielami, ale to bardzo dobrze bo jakby czlowiek wiecej dostawal to by sie we (usunięte przez administratora) poprzewracalo. Rocznie nawet z permia ktora wynosi 3.50 ta sie wyciagnac 15 000 to juz dobre pieniadze by jakies autko z tych nowszych kupic jakis passat b5 jak sie trafi to moze nawet wersja polift

Nie ma w firmie osoby zatrudnionej, która dbałaby o przestrzeganie zasadach BHP? Nie brzmi bezpiecznie to co opisujesz :P Te maszyny, w jakim sa stanie, mają nowoczesny i sprawny sprzęt? Praca idzie gładko, czy trzeba się czasem nadenerwować? Zarobki jak oceniasz, płaca adekwatnie do wykonywanej pracy? Myślę o przyjęciu się za operatora maszyn cnc. Pisza o gotowości pracy w systemie 2 lub 3 zmianowym. To zalezy od zapotrzebowania, czy można się tak z nimi dogadac, żeby tylko 2 zmiany w grę wchodziły?

Majan

Ogolnie polecam prace, pracuje tutaj juz 2 lata i raczej predko nie opuszcze zakladu. Mila rodzinna atmosfera nikt nikogo niepogania ogolnie elegancko zapraszamy do teamu. Wyplatka taka ze po roku kupilem sobie nowe auto z salonu wynajmuje mieszkanie w okolicy wiec nie narzekam tylko trzeba sumiennie pracowac ale to jak wszedzie.

@Majan

To jakiś cud, mieszkanie i nowy samochód w dwa lata - jaka wiarygodność? żadna. Nawet nie dostaniesz premii za to lizusostwo i o podwyżce raczej zapomnij, ośmieszasz się.

Krzychu
@em

Przestań ktoś z biura sobie żarty robi zeby się jakiś naiwniak nabrał... auto z salonu ale chyba zabawkowe. Góra tak może sobie pozwolić na auto z salonu stoją za brama okazałe samochody, ale na parkingu pracowniczym to takie że aż szkoda tych ciężko pracujących ludzi bo powinno być ich stać na nowy samochód za ciężkość pracy niestety tak nie jest... Nie czarujmy się każdy wie ile tam spawacz zarobi...

Adi_PKS
@Krzychu

krzychu nie gadaj bzdur, bo pracuje tam od paru lat i jezdze audi a4 z tych nowszych (b5), a jeszcze inwestuje w nieruchomosci (garaże przy szkole), fajne mieszkanko mam z rodzicami a moze za niedlugo sie swoje wynajmie, wiec praca w tym zakladzie chyba poplaca, nie ma co narzekac, fajny klimat i parking git, tylko czasami katalizatory kasują (usunięte przez administratora)

@Majan

A zdradzisz na jakim stanowisku pracujesz ze jest tak dobrze ? :) na ten moment szukają mechanika i bym sie skusił ale jak wchodzi się w ofertę to wyskakuje błąd. Wiesz może ile się zarabia i czy jest umowa na prace od pierwszych dni?

Majan

Ja na szlifierni robię od 2 lat miną 3 na umowę zlecenie. Bardzo miła atmosfera fajni ludzie i kierownictwo. Zawsze pomogą jak coś potrzeba. Zarobki nawet przystępne na rękę co miesiąc dostaje 1500zł z nadgodzinami i niedzielami ale mi to wystarcza. Ogólnie pochodzę z Ukrainy i mi to wystarcza żeby godnie zyc w moim kraju. Zapraszam do naszego teamu mysle ze bedziesz Pan zadowolony.

MM

Czy w Boze Narodzenie jest wolne czy trzeba pracować

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie FELGENHAUER, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Nowa

Jaka atmosfera panuje w biurze? Jak wygląda rekrutacja do działu finansowego i na jakie widełki wynagrodzenia można liczyć? Jak przebiega onboarding?

Lidka

Czy na stanowisko pracownik administracyjno - biurowy mam szanse, nie będąc studentką do 26 roku życia? :) Jakie rodzaje umów są podczas okresu próbnego i później? Jestem lojalną osobą i wolałabym związać się z pracodawcą na stałe.

Ali

Wypłata na czas. Praca bez stresu

Edyta
@Ali

A czy uwzględniłbyś zarobek, jako kryterium, dzięki któremu można polecić pracę w tej firmie? Zadowolony jesteś z pensji? Czy nie ma rewelacji? Poza tym, jeśli chodzi o pracę bez stresu, o której piszesz... Nie ma tutaj presji czasu? Jeżeli pracownik z czymś nie zdąży, może zostawić to na kolejny dzień, czy pasuje żeby został po godzinach i dokończył? Pytam, bo mój mąż myśli nad złożeniem CV do tej firmy i nie chciałby zostawać po godzinach , jak w swoim poprzednim miejscu pracy.

@Edyta

Ali "A czy uwzględniłbyś zarobek, jako kryterium," na początek z pewnością, po to pracujemy. Tej firmy nie można promować w kryterium zarobków.Zarobek a pensja - pensji się domyślamy, ale zarobki opłakane,żenada. Ale sytuacja może się zmienić, jeśli polski rząd " pozamiata" Ukraińców i odeśle gdzie ich miejsce. Kiedy firma straci tych ludzi będzie musiała płacić uczciwie Polakom np.32 euro za godzinę albo podobnie jak firmy niemieckie ogłosić upadłość.

Ktoś
@Edyta

Nadgodziny to norma w tym zakładzie. Bez nich zarobki sa na śmiesznie niskim poziomie.

@em

Co? :D Zarobki i pensja to to samo, inne synonimy to wynagrodzenie, uposażenie i jakbym kawkę strzelił, to jeszcze inne bym znalazł. Może zamiast filozofii możesz napisać po ludzku, ile się zarabia? Ludzie se sami ocenią, czy to stawka opłakana dla nich czy nie. Może ja pomogę: minimalna krajowa teraz to 3600 zł brutto. Jak się ma do niej pensja/zarobki miesięczne na Twoim stanowisku?

@em

Obserwuję tę " firmę" długo. zgadzam się z wypowiedziami tutaj. Dodam - ta " firma" działa, dzięki Wam i polskiemu rządowi. Wystarczy ,że odejdziecie ...i po firmie. Polityka z Ukraińcami oczywista , bo rząd nad tym nie panuje , tak i gorzej jest w całej Polsce. Od was wymaga się certyfikatów, aktualnych i talentu w pracy a od Ukraińców i kosmatych?? tutaj uczą się spawania i nie tylko. W Ukrainie są сварщики i niektórzy mają ich dokument ale Mag-a nie widzieli. Stawka 32-38 euro , tak - po opłaceniu biura ,etc. i brutto. Inaczej - Ukraińcy są lepiej traktowani w Polsce jak Polak w Niemczech , a nie powinni być teraz na froncie ??

Andrzej.

Czy @Pracodawca udziela pracownikom pożyczek bezprocentowych?

@Majkel

W tak (usunięte przez administratora) firmie nie pracowałem. Braki w podstawowych segmentach środków czystości. Ukraińców pełno, prze co obniżyli standardy. Praca w nadgodzinach płatna według zwykłej stawki, żadnych 50tek czy 100tek. Brygadzistą, mistrzem zostają najwierniejsi z najbardziej gumowymi uszami, co ważne, niekoniecznie piśmienni. Zero dodatków motywujących. O ewentualnym "karpiowym" dowiadujesz się dzień przed Wigilią. Wczasy pod gruszą :-) Będziesz miał jak sobie na ogródku drzewko posadzisz. O podwyżki trzeba żebrać indywidualnie, co powoduje wyścig szczurów. Ludzie poróżnieni stawkami są wobec siebie obłudni. Ciągłe intrygi, donosy...Atmosfera straszna. Dział administracji rozbuchany do granic możliwości. W każdym biurze tłumy. Mnóstwo samochodów służbowych. Nadgodziny ukrywane w premii. Na odmowę pracy w nadgodzinach, usłyszysz że za dużo zarabiasz, bo gdybyś miał mniej, robiłbyś całą dobę. Przy bardzo dobrej stawce można zarobić 4200 na rękę, ale są kobiety, które dźwigają metalowe kloce za najniższą krajową. Maszyny w przeważającej ilości stare, ledwo trzymające się (usunięte przez administratora). Ludzie odchodzą a szefostwo najbardziej doświadczonych, nawet nie próbuje zatrzymać. Już się rozglądam za nową pracą i bez żalu odejdę.

@@Majkel

Co na to BHP jak maszyny stare i bez przęglądu? Nikomu jeszcze się nic nie stało? Można odmówić nadgodzin bez konsekwencji czy potem ścigają albo zwalniają w pierwszej kolejności?

Czy firma FELGENHAUER kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Jakie godziny pracy obowiązują w FELGENHAUER?

em

Odpowiem co pamiętam - może nawet tu wrócisz. Tam jest czas wschodnioeuropejski, 24 na dobę. Teraz zależy kim jesteś i co chcesz robić a szczególnie czy Polakiem czy Ukraińcem. Jeśli Polakiem stawka zbyt wysoka ( dla pracodawcy) i 50 godz. tygodniowo , ale nie mniej jak 240 godz. w miesiącu. Jeśli byłbyś Ukraińcem 300 godz/miesiąc. To jest w Polsce - to nie zadawaj głupawych pytań.

Sławek
@em

To dużo jak 240 godzin w miesiącu.To robota jest po 12 godzin dziennie? Cały czas jest liczone jako ta sama stawka czy coś jako nadgodziny?

@Sławek

Zajrzałeś tu po trzech miesiącach to powiem - jak inni nie pamiętam, a ja robiłem po 10 i czasem w sobotę. Liczone wszystkie godziny jednakowo np. 192 godz x 17 zł . Albo 200x17 . Nie ma nic innego jak np. 50 czy 100 , bo np. za soboty. Stafkę miałem szkolną,praktykanta mimo stażu pracy i certyfikatów. Ale nie musisz tam pracować to i zapomnij o tej firmie.

Czy firma FELGENHAUER Sp. z o.o. Sp. k. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Darek

Nie ma żadnych pożyczek. Możesz robić nadgodziny jak chcesz dorobić do śmiesznego wynagrodzenia.

Jolanta
@Darek

No i ile tak średnio tu ludzie na tych nadgodzinach się dorabiają?

Darek
@Jolanta

To zależy ile masz na godzinę. Ile zrobisz godzin, tyle zarobisz. Nie ma 50 ani 100 płaconych..

Spawacz
@Jolanta

W moim przypadku 8 tyś złotych miesięcznie to norma. Dlatego ja nie narzekam na zarobki. Fakt, że muszę trochę się poświęcić i na trzaskać godzin ale znajdźcie mi podobną firmę w okolicy, która tyle płaci spawaczą na godzinę i daje możliwość robienia wielu nadgodzin? Nie znajdziecie, bo nie ma takiej.

Patryk
@Spawacz

Chyba robisz po 16 godzin,nawet w niedzielę. Tyle to zarabiają ukraincy co robią po 15, 16 godz i mają duże stawki. Nie to co Polacy.

Mariusz
@Spawacz

Tyle może zrobisz, jak masz 400 godzin????????????????

Janusz
@Spawacz

8tys to chyba za 3 miesiące zarabiasz.

Mikimouse
@Spawacz

Pod tym względem firma jest super, że można zrobić dużo godzin i zarobić ale to jedynie jest na plus dla Ukraińców bo zamiast siedzieć na hotelu mogą pracować.Z Polaków raczej mało kto tak pracuje bo wydaje się że dużo zarobiłeś a tak naprawdę robisz 2 miesiące w jeden.

Aleksander
@Mikimouse

Niby super ale przeczytałem że nadgodziny nie są w wyższej stawce tylko traktowane jak normalna praca. Zwykle dają więcej. Myślałem że tu też tak dorobię.

@Darek

firma udziela pozyczek

Agnieszka

Hej, mąż znalazł ogłoszenie na ich stronie, że szukają mechanika cnc. Po opiniach widzę, że pracuje się chyba całkiem nieźle. Mają w wymaganiach, że mile widziany jest język niemiecki, mocno na to patrzą czy ktoś bez j. niemieckiego też ma szansę? Jaki oferują socjal?

beny

Zrobić swoje i do domu :D Dużo ludzi pracuje ale dobrze sie tu czuje, normalni ludzie, normlani kierownicy, normalni szefowie, kasa się zgadza i nie ma na co narzekac

linea789

Praca w biurze przyjemna. Miałam szkolenia i bardzo fajny zespół. Jestem bardzo zadowolona

Iwona
@linea789

O, a co to za szkolenia miałaś ? :) Teraz też jeszcze są jakieś organizowane ?

@Iwona

Do linea-- to nie wiesz? Sexszkolenia aktualne i sza. A młoda ,ładną i wybrana w dużej firmie pełnej mężczyzn zawsze robi wrażenie.

Dorota
@em

No nie żartuj sobie. Serio tak tam kobiety traktują?

@Dorota

Nie jestem kobietą,to i nie wiem. Ale Twoje "tak tam kobiety traktują" brzmi odpychająco, a czy to źle? Jeśli nawet traktują , to te kobiety tego chcą, i co w tym złego? Ta firma jest ustawiona pod Ukraińców, ale kobiety to już inaczej, przecież musi być jakiś ładny wizerunek firmy.

Magdalena
@linea789

Super. A jakie szkolenia miałaś? Firma je w całości finansowała?

Pracowałem kilka lat, ale się zwolniłem. Praca była ok, tylko mieszkałem trochę za daleko i dojazd zajmował mi za dużo czasu.

@Tomek

I z tym trzeba się zgodzić,praca jak praca,ale żeby dorabiać na dojazd do pracy?? Ukraińcy mają lepiej,i stawki i bez dojazdu.

DominoMini

Dobra praca, pracuję już jakiś czas. Ja tam jestem zadowolony.

iggy

Podchodzą do nas jak do ludzi, a nie że tylko stawiają swoje wymagania.

gregory1850

Nie narzekam. Praca sama w sobie jest ok. Nie jest ciężka. Idzie dogadać się z kierownikiem, prezesi też w porządku

bartolomeo

Moim zdaniem ta praca na produkcji nie różni się niczym szczególnym w porównaniu z innymi firmami. No z tym wyjątkiem, że mam blisko do domu i szybko wracam :)

Zostaw merytoryczną opinię o FELGENHAUER - Jasień

• Jak się pracuje w FELGENHAUER?

Zobacz opinie na temat firmy FELGENHAUER tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FELGENHAUER?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 35 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FELGENHAUER