eljon

Kalisz

Opinie o eljon

Był sobie Eljon

Powiem Wam jak to jest między innymi w firmie Eljon. Ciągle irytuje mnie płacz o to, jakie to w Polsce są marne zarobki. Jeżeli ktoś chce zobaczyć osobę odpowiedzialną za taki stan rzeczy to niech spojrzy (usunięte przez administratora) w lustro. TAK! To jest właśnie zasługa takich (usunięte przez administratora) desperatów, którzy z pocałowaniem ręki biorą najgorszą z możliwych robót, pracują przykładowo w takiej firmie Elion przez 20 lat, nie wiedząc na jakich warunkach, dając się okradać przez pracodawcę na każdym kroku. W Polsce działa naprawdę od groma wielkich, zagranicznych koncernów z POTĘŻNYM kapitałem, a takie (usunięte przez administratora) o kryzysie, podatkach czy wysokim ZUSie można sobie włożyć miedzy bajki. Polacy już wszędzie podobnie jak Ukraińcy uchodzą za tanią siłą roboczą i to właśnie oni sami pracują sobie na obraz białego murzyna. Aż żal patrzeć, ze tylu rodaków nie ma do siebie za grosz godności i mają tak małe oczekiwania finansowe w zamian za ciężki zapierdol i ciągłą presję. Mówi się, że na miejsce człowieka, który nie godzi się na takie warunki jest stu innych i to jest m.in. też to do czego zmierzam. Niech (usunięte przez administratora) w końcu ludzie się ogarną i zaczną się cenić, że tak to ujmę. Robota przykładowo na magazynie czy jako kierowca, beznadziejne kierownictwo, złe zarządzanie, niezrozumiały system wynagrodzeń,brak jakichkolwiek dodatków za nadgodziny czy diet w przypadku kierowców,częściowe wyplaty za urlop czy L4 , traktowanie jednych lepiej lub gorzej (może trzeba być pedałem by się przypodobać kierownikowi) a przeciętny taki desperat Kowalski daje z siebie 200%, w imię czego ja się pytam? Za to, że 10-go każdego miesiąca taki ktoś dostanie 1600 zł+ochłapy pod stołem które ledwo wystarczą na wegetację? Firmy stać na o wiele wyższe wynagrodzenia, ale po co płacić więcej, skoro na okrągło znajdują się lemingi, które łykają bajeczki o kryzysie lub w przypadku Eljonu opowiadań kadrowej jak to w innych firmach jest źle i tyrają jak woły za przysłowiową miskę ryżu. Ludzie nie dajcie sobą manipulować, lepiej przeciwstawić się wyzyskowi a niżeli skulić ogon i jęczeć jak to źle. Myślę że do coraz większej liczby osób dociera jak jesteśmy okradani w powyższej firmie,szkoda że tak późno ale lepiej późno niż wcale.

Dominika

@alladynto ważne, że można liczyć na terminową wypłatę. A co więcej możesz powiedzieć o plusach pracy w eljon? Co doradziłbyś osobom, które zastanawiają się nad aplikacją do firmy?

alladyn

Jak w każdej kaliskiej firmie bez szału, ale chociaż wiadomo że 10-tego pensja będzie. Gdyby wymienić "starych" pracowników z pewnością poprawa atmosfery o 360 stopni.

Darek

Szef firmy Eljon jest jak baba po rozwodzie, bez względu na okoliczności i obowiązujące przepisy uważa że wszystko mu sie należy. Uwielbia lizusów i wazeliniarzy zgodnie z komentarzami powyżej. Nie polecam pracy w tej firmie z uwagi na nieustanne okradanie pracowników z należnych świadczeń oraz obciążanie finansowe za braki na magazynie ( tej firmie kierownik magazynu jest to święta krowa za której błędy i niewiedzę wszyscy płacą)

Marek

Czyli jest tam aż tak źle?

były pracownik
@Marek 06.01.2017 16:00
Czyli jest tam aż tak źle?

Jest, i ta opinia nie jest przesadzona. Tam nie ceni się pracowników za uczciwa, sumienną pracę, tylko ci którzy podlizuja się szefom coś mają. Jeden na drugiego donosi.

nie polecam tej firmy !!! całe kierownictwo do wymiany łącznie z śmiesznym dyrektorkiem!!!

Mario

Dobrze by było by PIP zainteresował się firmą Eljon, to co robią z pracownikami i nazywają legalnym tak naprawdę legalnym nie jest. Ta firma w skrócie to państwo w państwie. Legalne w tej firmie są fikcyjne dokumenty podpisywane przez pracowników by ..właściciel był czysty" .Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. W praktyce są wykorzystywane wewnętrzne ustalenia dot zatrudnienia,płac, rozliczeń,urlopów, krzywdzące dla pracownika.

Marek

Ile można wyciągnąć jako magazynier w systemie 5 dni tygodniowo na 8 godz dziennie tak na rękę miesięcznie i jakie są roczne braki na magazynie i kto i jak to spłaca? Proszę o prawdziwe informacje bo chce się tam zatrudnić

Mirek

Na umowie dostajesz najniższą krajową + w kopercie co zarobisz dodatkowo. Na magazynie kamery wszędzie, szef obserwuje i nawet rozmawiać pracownikom ze sobą nie każe. Tam się dużo zmieniło ostatnio na gorsze ( zmiana kierownictwa). W firmie w której jest wszystko w porządku co chwile ludzie się nie zwalniają. A co do pracy kierowców to zależy jaką trase dostaniesz, starzy pracownicy mają te najlepsze a nowi... wiadomo.

romek

Wydaje mi się, że w kązdej firmie osoby, które pracują w sprzedaży sa ważne, bo jednak pod nich działają inne działy jak np. marketing. Dajcie znać tylko czy są nowe miejsca.

Zdzisio

Kiepska organizacja pracy magazynu oraz taboru samochodowego spowodowana brakiem wiedzy logistycznej i spedycyjnej kierownika (nieustannie raczkuje w tej branży). Niezrozumiały system wynagradzania pracowników jak również rozliczania pracowników z faktur , paragonów itp. Dział sprzedaży to osoby uważające się za nieomylne, obarczające swoimi pomyłkami podwładnych pracowników. W obecnej obsadzie firma bez przyszłości.

mario

aktualnie eljon poszukuje kierowców oraz pracowników magazynowych. kolega zadowolony, choc pracuje od niedawna chwali sobie warunki i system.

on

Jako kierowca z niedługim stażem, uważam że trasy jakie są do objechania i ilość spożywki którą trzeba rozładować + wynagrodzenie = całkiem miła robota. Gdyby nie kierowcy z bardzooo długoletnim stażem, którym chyba już w tyłkach się powywracało i tylko narzekają. Niech spróbują swoich sił w innych kaliskich firmach.

kk

Pracę w Eljonie polecił mi znajomy. Praca w systemie 2 zmianowym co ma swoje zalety. Na magazynie sporo pracowników, kierownictwo otwarte na nowe pomysły i rozwiązania. Pracując sumiennie 8h mozna przyzwoitą pensje wypracować jak na kaliskie warunki.

sprzedawczyk

myślę że skoro nie jest to duża firma to takich procedur nie mają.. w ogóle takie klauzury dają korporacje. poza tym jak boisz się swoich kontaktów to możesz np umówić się z firmą na współpracę w ramach swojej działalności i masz problem z głowy.i wydaje mi się że w przypadku takiej sp, j takie rozw. nawet im się bardziej spodoba

hurtek

oto i jest kaliska hurtownia żywności, od dłuższego czasu monitoruję ich poczynania i widzę, że ofert pracy jak nie było tak nie ma. Posiadam długoletnie doświadczenie w branży handlowej i całkiem potężną bazę kontaktów, mam zatem pytanie czy podejmując z nimi współpracę jestem zobowiązany do klauzli dyskrecji? Może ktoś wie jak wygląda sprawa prowizji posprzedażowej i rozliczenia za paliwo?

gwidon

a jak wygląda aktualnie sytuacja w firmie eljon z zatrudnieniem dla przedstawicieli handlowych? nie dogadałem się z poprzednim pracodawcą co do kwestii finansowych. no bo jednak skoro dwAnaście lat siedzę w branzy to już mam prawo chyba mieć swoje wymagania. co może korzystnego zaoferować mi w takim razie eljon?

Eiwdnet

Szukałem opinii o nich, ale to nie jest wcale taka duża firma, żeby było aż tyle opinii, a pracownicy jak widzę wcale się z odpowiedziami nie spieszą.

klemens

zatrudniają tylko do jakiegoś konkretnego regionu, na całą Polskę czy mają też filie za granicą, ktoś coś?

tadek

Obecnie eljon rekrutuje do pracy, poszukuja przedstawicieli handlowych, sprzedawcy oraz kierowcy, warto?

mmmm

Mogę tylko powiedzieć, że szef jest nie punktualny, nie dotrzymuje terminów i ma człowieka za psa.

stop

Witam, wszystkich komentujących. Zgodnie z hasłem STOP POMÓWIENIOM przypominam wszystkim autorom komentarzy typu "[usunięte przez administratora]" itp., iż mogą oni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za oszczerstwa którymi się posługują. Zostałeś oszukany? - czemu tego nie zgłosisz do odpowiednich służb? Czy nie jest czasem tak, że czujesz, iż nie masz tak naprawdę podstaw by formułować takie oskarżenia? W Internecie próbujesz anonimowo (podkreślam - pseudo anonimowo) oczerniać ludzi czy firmy, nie mając ku temu podstaw. A może takie komentarze są nieczystymi zagrywkami konkurencji? Pozostawiam to do oceny czytającym. Spróbuj dwa razy pomyśleć zanim będziesz publicznie krytykował.

zgadzam się, firma obrzydliwa, okradają pracownika jak tylko mogą. Najniższa krajowa i na tym się kończy. Już nie powiem że nie ma możliwości urlopowych bo wypicują mimo tego że na nim nie byłeś ( bo po co zapłacić jak się komuś należy - lepiej okraść ) . Nie wspomnę o panienkach na dole które spijają kawkę, odgadują ludzi i wielce zarobione ( oczywiście panienki są pod ochroną szefa ), myślą że są boginiami :) a lustra w domu brak. a nowy kierownik robi się taki sam jak one. Po co żyć swoim życiem jak można u [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ić innych, oni wychodzą z tego założenia . Nie polecam nikomu pracować w tym bagnie.

wojtek

dziadostwo i tyle, [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

bundy

Firma gorsza niz carefour ,tesco ,lidl. Tam nikt nie ucina po 300zł.JAK DOBRZE ZE NAJNIZSZA KRAJOWA WZROSLA!!!!!!!!!! DNO

wojciech b.

kocham te firme

rk

[usunięte przez administratora] ta firma sie nie rozwija, szef chyba chce ją zniszczyć, bo przez takie działanie dprowadzi do dna. Ale ludzie sami sobie są winni, donoszenie,układy,znajomości,jeden drugiego połknąłby na śniadanie. A w tym wszystkim jeszcze kilka osób ponad wszystkimi , chamstwo i wielkie dziadostwo. [usunięte przez administratora]. Ale ktos sie musi bogacić czyimś kosztem. Brud,smród i wielki syf. Szef rzucający słoikami z dżemem po magazynie - tragiczne.

na paliwo dla szefa

250 za braki i po 10 zł za kazdy bład to nonsens. 1300zl na reke i to firma ktora sie rozwija?Chyba kosztem magazynierów,.ale zaraz magazynier nierówny magazynierowi, kierownik coś o tym wie.

x

piękna firma, z zewnątrz , a wśrodku smród i [usunięte przez administratora] magazynierów. [usunięte przez administratora]. Jeszcze ze 3 osoby którym wszystko wolno, a reszta śmieci które pracują na szefa. Ilu teraz jest kierowników? nie ma jakiejs zmiany?

Firma piekna jak i syn szefa ktory w zyciu nic nie robil a sam sie uwaza za niewiadomo jakiego cwaniaczka dorosly facet a ojca sie boi ale mniejsza z nim nie warto. Nie polecam chyba ze ktos lubi pracowac dla idei i na paliwo szefowi pozdrawiam i podziwiam pracownikow magazynu:)

kormoran

wymieniajmy opinie na temat kaliskich pracodawców, (usunięte przez administratora) dzielmy sie informacjami równiez na temat prawdziwych pracodawców którymzależy na dobrej opinii pracowników i ich zadowoleniu.

NN

super szef , zawsze mozna uslyszec o sobie coś MIŁEGO!!! (usunięte przez administratora)

eljon firma bez przyszłości... wszystko drożeje z dnia na dzień a wypłaty jak były tak są... nigdy jeszcze w takiej (usunięte przez administratora) nie robiłem...

o wczoraj kamere zamontowali na nowym magazynie... niech sie już nie ośmieszają... my nie jesteśmy złodziejami.. w tym (usunięte przez administratora) jest cos [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] z systemem i z tymi gratisami... (usunięte przez administratora) zbliża sie wypłata ciekawe czy będzie na czas...

zgadza sie caly czas płacimy i płacimy w końcu ktoś musi spłacić samochody,nowy magazyn jeszcze trochę to bedziemy płacić za wode i wywóz szamba i papier do (usunięte przez administratora).. a kto wie moze juz za to płacimy... (usunięte przez administratora). szkoda kierownika posiwiał strasznie...

jesli chcesz przyjsc do eljonu to sie zastanow. płacimy co miesiac za braki (usunięte przez administratora) brak funduszu socjalnego dla pracownikow

wb

Ciągłe zmiany kierownictwa, komuś to chyba jest na rękę aby nikt nie wiedział za dużo

omijajcie z daleka (usunięte przez administratora)

nn

(usunięte przez administratora) A umowa na minimum krajowe. (usunięte przez administratora)

Kierownik [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] boi się powiedzieć słowa pracownikowi który jest znajomym szefa.Placą najniższą krajową (usunięte przez administratora)dzisiaj robisz jutro nie.Tak poprostu.Plusów nie ma.

xxxx

firma jest OK szef też można pracować ,mozna zarobić

Zostaw opinię o eljon - Kalisz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie eljon