Opinie o Polplast Polska w Myślenice Burmistrza Andrzeja Marka 8

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Polplast Polska. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Polplast Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polplast Polska w Myślenice Burmistrza Andrzeja Marka 8

Jurgen

Zastanawia mnie czemu to "panowie" są tak krytykowani przez operatorki czy robią im coś na złość, czy to po prostu zazdrość, chyba nikt nie zabronił operatorce pełnić funkcji na której jest większość mężczyzn... Np chyba że nie wiem. Może wtedy by mogła też chodzić na to 40 min przerwy skoro tak to widzi????

Melinda
@Jurgen

No cóż panowie przy zmianach form mają czas na telefon na ploteczki z kolega a żeby podejść do maszyny jak piszczy trzeba z 15 min poczekać zanim coś z tym zrobią wielcy konserwatorzy łaskę robią że podejdą wyczyścić a na nockach to najlepiej się pochować żeby tylko ich nie znaleźć

Nikola

Jak ci nie pasują maszyny się zwolnij a nie wytykaj innych patrz na siebie jakim ty jesteś pracownikiem potem oceniaj innych i daj już spokój popatrz na swojej hali jak 100% przerwy maja po 40 min tego nie widzisz

MiLejdi

Dlaczego zwalnia się pracowników, którzy sumiennie pracują i się starają? Teraz już nikt nie patrzy na to? Dlaczego wolą zatrudnić nowe osoby, które nawet na części nie patrzą, tylko pakują jak leci? Później płacz że tyle reklamacji przychodzi, sami sobie robią pod górkę. Kiedyś tej firmie zależało na ludziach, jak ktoś odchodził to go zatrzymywali, pytali dlaczego, a teraz to jeszcze paretensje mają że do pracy chodzisz przy 3mies wypowiedzeniu.

Ona
@MiLejdi

Co się dzieje w firmie że osoby takie jak kierownik produkcji planiści i pracownicy produkcji zwalniają się na potęgę ?

Olka
@Ona

Zwalniają się bo za te pieniądze nikt pracował nie będzie dużo osób się zwalnia bo praca za trzy osoby i żadnego szacunku kobiety odchodzą na potęgę nawet bez wypowiedzenia bo nie można wytrzymać ja dobrze ze w porę przejrzałam na oczy ale zdrowie i psychika ucierpiały

@"zadowolony"

obecnie firma"Uduś" dość że zakaz brania urlopów wypoczynkowych przez ostatnie 3 miesiące to jak ktoś wziął na żądanie to teraz ma to odbite z premii półrocznej czy to jest zgodne z kodeksem pracy? gdzie była informacja że za urlop na żądanie brany w tygodniu będzie odbijane z premii? Szanowne kierownictwo "na kolanie" to wymyśliło? Brawo

@@"zadowolony"

Premia półroczna nie jest premia obowiązkowa. Pracodawca jej nie musi dawać więc nie rozumiem w czym masz problem. Sam mam zabrane z premi za urlop nż i jakoś nie robię z tego zamieszania a cieszę się że co kolowiek wpadlo

@Pfffd

oczywiście że nie jest premią obowiązkową( zresztą to już ostatnia półroczna w tym zakładzie) ale jak była informacja że takowa premia będzie to i powinna być konkretna informacja za co będzie z niej odbijane a nie potem odbite niewiadomo za co. p. s ciekawe czy byś się tak cieszył jakbyś się doliczył ile powinieneś zarabiać w tej firmie faktycznie a ile zarabiasz. No ale niektórym wystarczy cokolwiek

Maja
@Pfffd

Pracodawca nie musi oczywiście my nie chcemy jego łaski niech da tyle ile się należy na godzinę i nam to wystarczy a druga sprawa teraz weszła ustawa ze ma obowiązek wypłacić wczasy pod grusza jak zatrudnia więcej niż 50 osób i bajo bongo więcej nie trzeba teraz miały być podwyżki gdzie one są znowu zabiorą z premi i dołożą do godzin ludzie będą chorować i odchodzić biuro zejdzie na dół

Batman
@@"zadowolony"

Urlop na żądanie teraz trzeba zgłosić pół roku wcześniej to dopiero jest hit.. Człowiek wpisał urlopy na kilka miechów do przodu, a później się okazuje że to są NŻ, jakim prawem?

Zarządca Nieruchomości

Nie

Nie

Mikus

Moje pytanie czy prezes wie dlaczego ludzie odchodzą na potęgę niech się przyglądnie ile wtryskarek maja kobiety nawet po 4. Panie starsze i musza tak (usunięte przez administratora) aż wstyd i za jakie pieniądze premie przyznawane są pupilą i tym co (usunięte przez administratora)tak zwane (usunięte przez administratora)ostatnio byłem na zm A zmianowa nie ma swojego zdania zastępca zmianowej jej mówi gdzie kto ma iść to jest masakra jakaś

Batman
@Mikus

Ludzie odchodzą, bo wkoncu przejrzeli na oczy, nikt nie będzie robił za pół darmo. Nawet na rękę Ci nie pójdą, jak coś znajdziesz, (bo prawda jest taka że nikt nie będzie czekał na kogoś 3miechy) tylko powiedzą "porzuć pracę". To co się stało z tą firmą po odejściu Dery i Osienskiego to jedno wielkie dno. Z deszczu pod rynnę :)))

@Batman

Dokladnie jak odeszedl byly kierownik i dyrektor jest dramat,przynajmniej choć trochę chcieli wiedzieć czemu odchodzisz,a teraz obecni maja to w (usunięte przez administratora)......jak długo ta firma pociągnie.......

@Batman

Takie czasy. Olek jako był bo gonił ludzi ale dbał o nich i trzymał wszystko twarda ręką ale przede wszystkim potrafił wysłuchać i nagradzać a teraz trzeba się prosić

Ona
@Mikus

Oj prawda prawda tragedia na zm A. Byłam na innych zmianach i jest całkiem inaczej. Najlepiej jest na zm C Zmianowa wyrozumiała a zarazem stanowcza, nawet spokojnie się robi. Bez zamieszania Na. Zm D tez zmianowa spoko i konkretnie Na zm B no może być lepiej

Tłit

Obiecanki cacanki, ludzie żyją nadzieją że będzie lepiej,a tylko biuro ma lepiej, że nie napiszę o ur bo to już są kpiny jak oni "pracują"

Adios

Atmosfera dramat!!! Kierownik chodzi głowa w dół nawet ludziom w oczy nie spojrzy!UK jest lepiej traktowana jak Polacy w tej firmie!

Aneczka
@Adios

Tak Ukraina ma spokojne maszyny stoją po 4w kupie i maja czas na wszystko Polki nawet nie piją bo czasu nie maja nawet zamiany nie ma tylko czeba się prosić kierownik nie pasuje do tego stanowiska nic nie potrafi powiedzieć tylko czyta z kartki nawet ludzia w oczy nie spojrzy ludzie będą odchodzić już z tego co wiem kilkanaście osób nie basen odejdzie do sąsiedniej firmy

Doda

Pytanie do pana B i pana k czemu pani K jest trenerka jak nic nie umie nie umie nawet szkolenia przeprowadzić ciagle zła na nic czasu nie ma nie Wolno o nic zapytać myśle ze obydwie trenerki ze zmiany A są do wymiany

Pracownica z zm A

Pan ze zm C jest super idzie się z nim dogadać z z b podjedzie popyta o (usunięte przez administratora) weźmie je na ten swój wózek chociaż nie musi tego robić ,

Cześć,czy to prawda że premie na Polplascie nie będzie przysługiwać osobą które brały dwa dni opieki na dziecko w ramach urlopu?

Tikitacki

Zysk w 2021 roku prawie 45 mln, wszystkie sprawozdania są udostępniane na internecie, a o premii półrocznej cisza....

@Tikitacki

Premia podobno ma być. Jest uzależniona od l4 i reklamacji na daną osobę. Jeśli jedno albo drugie miało miejsce premi taka osoba ma nie dostać. Podobno miało być tyle premii co w ubiegłym roku a co będzie zobaczymy

batman

Gorąco NIE POLECAM!!!!! Ktoś kiedyś dobrze napisał, "tytanic" już zatonął... Firmę należy omijać szerokim łukiem, człowiek jest traktowany jak najgorszy (usunięte przez administratora) byle by robota była zdobiona , nawet kosztem zdrowia. Jak się prawde powie, to jest wylot. Jak się odmówi pracy z powodów zdrowotnym to Ci dadzą dyscyplinarke. Pieniądze pozostawię bez komentarza. Obiecują tylko gruszki na wierzbie. Możesz robić nawet 15lat ,a i tak nikt się z Tobą nie liczy. Jeden na drugiego nagaduje i kabluje.

Pronto

Tak to już bywa jak wychodzi biuro do domu po 16 to się zaczyna prawdziwa samowolka wtedy operatorki zn wtrysk mają czas na wszystko pogaduszki i nie tylko! dlaczego się nikt temu nie przyglądnie?

Maja
@Pronto

Chętnie się dowiem na której to zmianie operatorki na wtrysku mają taki luz-wtedy zmienię zmianę na twoją bo na mojej zmianie jest zupełnie inaczej. Wczoraj pracując przy maszynie nie miałam czasu nawet by wyjść do WC o pogaduszkach nie wspominając.Obłożenie pracą jest tak duże że często nie mamy czasu aby części obejrzeć więc tylko je pakujemy co jak można zauważyć kończy się masą reklamacji.To że zauważyłeś-bo sądzę że jesteś mężczyzną i to pewnie jednym z tych który jest w pracy z przymusu-jakąś panią która akurat miała moment na oddech nie oznacza że nie mamy nawału pracy.Ogarnij się i pomyśl zanim wyciągniesz wnioski.Poza tym nie oceniaj innych tylko zacznij od siebie.Większość pań pracuje za najniższą krajową bo dodatek weekendowy i premia nie rekompensują stawki godzinowej a i tak staramy się jak najlepiej wypełniać obowiązki. Zatem przyznaj się co to za zmiana a obiecuję że wszystkie przejdziemy na nią .

Pfffd

Pytanie do kierownictwa tylko proszę bez mydlenia oczu. Czy to prawda że Pan prezes powiedział że nie będzie premii półrocznej (bony)?

bezrobotny

Pany i Panie. Prośba o odpowiedź:Czy w tej firmie jest praca w weekend? Czy tylko w niedzielę na noc zmiana się zaczyna?

@bezrobotny

Od poniedziałku do niedzieli na zmiany normalnie pracujemy

Pracownica
@bezrobotny

Witam Pracuje w firmie TARNWELL JESTEM BARDZO ZADOWOLONA A ZM ZMIANY D JEST B.D ZM NIE MOGE POWIEDZIEC NIC ZLEGO CHOC BYLAM NA ZM DAWNIEJ A ale teraz jestem b.zodowolona i że zmiany i że zmianowego Zmianowy SZ oby więcej takich Zmianowych

Olaf

Mam pytanie do pań z biura zajmującą się rachubą A mianowicie chodzi mi o przelewy na konta jeżeli wypłata ma być przelana tak jak jest to w umowie napisane 10 każdego miesiąca to dlaczego Ja a może i nie tylko ja dostaje przelew nie 10 tylko pare dni później w zależności na który dzień tygodnia wypadnie. W umowie jest wyraźnie napisane że 10 nie np. 13

Zenek
@Olaf

Przelewy są robione z tego co wiem 10 dnia każdego miesiąca. Oni są ,, czyści,, bo to twój bank jest tak wolny ze dopiero po weekendzie zaksięguje to i tobie przeleje. Zmień Bank !

Szacunkowy

Może o wzajemnym szacunku - po podwyżkach w zeszłym roku wciąż nie mam nowej umowy - zgłoszone urlopy są anulowane bo nie ma kto na produkcji być - coraz zimniej szczególnie jadalnia na nowej hali, po to żeby jeszcze krócej jeść śniadanie? - jak przychodzisz pół godziny przed pracą na stanowisko to super, jak wychodzisz punktualnie to na patrzą, a mój zamiennik os dawna i tak w pracy - podniesiona stawka minimalna 2023 od stycznia, czy ktoś dostał zmianę umowy czy jak ja nawet poprzedniej nie ma.

@Szacunkowy

Przy zmianie stawki minimalnej nie musisz podpisywać aneksu idzie to z automatu

Szacunkowy
@Pfffd

W tej firmie wszystkie zmiany dotyczące wypłaty są z automatu, tylko nie wiadomo jak ten automat działa a umowy są po staremu.

Ajjjj

Podwyżkę to miały osoby co pracują bardzo krótko w tej firmie!tylko nie wiem za co?bo napewno nie za wykonywanie swoich obowiązków,no chyba że (usunięte przez administratora)

stary

Problem dla pracodawcy polegał na tym że ludzie zgłaszali np rano nie obecność z tytułu oddania krwi - co przy pracy w systemie zmianowym mocno dezorganizowało pracę bo planista nagle dowiadywał sie że kilka osób nie przyjdzie mu na drugą i trzecią zmianę. Teraz ustalono że kto chce oddać krew powinien zgłosić to z kilkudniowym wyprzedzeniem i to wydaje sie OK Poza tym firma firma płaci na czas, pełne ubezpieczenie itp Pozdro

swdfrgthjk
@stary

Już zmienili odrabianie godzin na zgłaszanie wcześniej? W normalnych zakładach ludzie zgłaszają takie rzeczy wcześniej bez mówienia czy pisania, coś musiało być mocno nie tak, że robili to kilka godzin przed rozpoczęciem pracy. Już pomijam kwestię tej kartki kiedy wolno, a kiedy nie i odrabianie godzin w następnym tygodniu.

Kokot
@stary

Gdyby na tym problem polegał, to by pismo prezesa informowało o sposobie zgłaszania lub o zmianie zgłaszania dni wolnych, a nie wyraźne polecenie kiedy mamy oddawać krew tak aby wolny dzień przypadł w nasze wolne. Teraz to się rakiem wycofuje, a sława pozostanie

@swdfrgthjk

Tak już zostało zmienione. Krwiodawcy dają znać tydzień wcześniej.

Honorowy od lat
@swdfrgthjk

Jestem honorowym dawcą od 18 roku życia. Jestem pracownikiem tej firmy. Oddaje krew kilka razy do roku. Nie biorę wolnego jeżeli dobrze się po oddaniu czuję. Nie oddaję dla wolnego, tylko z głębokiego poczucia chęci pomocy innym. Krwi nie da się wyprodukować. Ważny jest taki gest każdego z Nas. Nie potrzebuje do tego 2 dni wolnego. Szanuję pracodawcę więc zawsze zgłaszam ze idę na krew i mogę później być nieobecny w pracy. Choć z tego nie korzystam. Tyle w temacie. Zastanówcie się nad własną opinia i głupim hejtem.

Tytyty
@Honorowy od lat

Ciekawe czy pracodawca też Cie tak szanuje, nie chcesz nie korzystaj z wolnego, jeśli 2 dni przysługują to każdy ma prawo je wziąć i nie robi nic złego.

...
@Honorowy od lat

Ok, Ty z szacunku do pracodawcy nie bierzesz wolnego, które Ci się należy... Tylko gdzie szacunek pracodawcy (albo raczej osób decyzyjnych) do pracowników, którzy musieli (nie ja, ja akurat nigdy nie miałam z tym problemu) chodzić i prosić się, żeby móc wziąć urlop..? Biorąc pod uwagę, że chyba nikt nie próbuje zrozumieć zależności przyczynowo-skutkowych, a każda ze stron podejmuje działania, których efekty są niekorzystne dla wszystkich, zaskakujące jest to, że ten zakład jeszcze jakoś funkcjonuje.

DADA

Ludzie ! Skąd tyle negatywnych opinii z powodu nowego regulaminu krwiodawstwa? Przecież na początku informacji jest napisane że pracownicy nadużywali wolnych dni z tego tytułu... Skoro jest możliwość zgłoszenia do kierownictwa swoich uwag to niech je pracownicy zgłoszą - może ,,wyższość,, przemyśli jeszcze sprawe i postanowi coś innego. Ale najlepiej jest puścić falę hejtu w internecie... Jako pracownik rozumiem decyzję szefostwa. Skoro pojawiły się nadużycia poprostu zareagowali... takie są prywatne zakłady pracy!!! Komu nie pasuje idźcie sobie do państwowej roboty.

Army_wife
@DADA

A zdajesz sobie sprawę, że to jest niezgodne z prawem i nielegalne? Czy prywatne zakłady obowiązuje inny kodeks pracy? Mam nadzieję, że ktoś zgłosi to do PIP.

Jolka jolka
@DADA

Również jestem tego zdania. :) Większość opinii z dnia 18.01.23 to jakieś nabuzowane hejtem komentarze ludzi nie wiadomo z jakich zakątków Polski, bo zdjęcie wpadło do internetu i ludzie się muszą wypowiedzieć, wtrącać do wewnętrznych zasad firmy i zhejtować... zawsze się można dogadać, myślę że uwagi przekazane szefostwu mogą coś wnieść do całej sytuacji.

Jarek
@Army_wife

Życie... jest wiele zakładów prywatnych gdzie panują baaaardzo różne zasady, nawet te złe, tylko nie wychodzi to poza firmę

Massovsky
@DADA

No to chyba nie będzie okazji ???? A prawo jest dla wszystkich takie samo. Komu nie pasuje idźcie sobie do... No właśnie. Do więzienia. Pozdrówka siema, odpowiedzi nie trzeba

Massovsky
@Jolka jolka

Widzisz Jolka, lepiej posprzątaj se stanowisko przez weekend, bo w poniedziałek kontrola

Zapau
@DADA

Taki z Ciebie wyrozumiały pracownik jak z(usunięte przez administratora) Autor obwieszczenia o niewolnictwie się odezwał? Nie da się nadmiernie oddawać krwi ! 4 lub 6 dni wolnego w roku na oddanie krwi to nadużycie? (usunięte przez administratora)

@DADA

Sposób w jaki można oddawać krew jest jasno określony przez prawo a nie jak pan kierownik sobie wymyślił Jak można nadużywać oddawania krwi jak można tylko co 2 miesiące

qwertyuio
@DADA

Pewnie dlatego, że ten kwit jest nielegalny, zasady oddawania krwi reguluje ustawa i to ona jest nadrzędnym dokumentem, a wewnętrzny regulamin nie może być sprzeczny z nią. Btw jak można nadużywać swoich praw? To tak jakbyś napisał, że pracownicy nadużywają urlopu... Mam nadzieję, że już wypisałeś kwitek, że odmawiasz przyjęcia krwi skoro jesteś za utrudnianiem oddawania krwi.

dcfghjukio
@Jolka jolka

Nie no, lepiej przyklaskiwać zakładowej (usunięte przez administratora)

Turek
@DADA

Może dlatego, że krwiodawstwo realnie ratuje życie? Może dlatego, że beznadziejnym jest takie traktowanie pracowników? Może dlatego, że pracownik NIE JEST własnością firmy? Krew można oddawać max 6x w roku jako Mężczyzna i max 4x w roku jako Kobieta. To nie jest strasznie dużo. Wolne są dwa dni nie ze względu na jakieś "promocje", tylko dlatego, że w okresie chorób wszelakich odporność organizmu może być znacznie osłabiona po upuszczeniu 0,5l krwi wraz z komórkami odpornościowymi i wszystkimi innymi jej składnikami. W "normalnych" warunkach jeden dzień to takie rozsądne minimum. Jeśli ktoś ma lekką pracę i jego dzień polega na popijaniu kawki, to może i da radę ale jeśli ktoś pracuje fizycznie to raczej po oddaniu krwi niebezpiecznym jest ciężko pracować. Tak samo różnice "osobnicze". Jeden organizm przyjmie to nieźle a inny będzie słaby cały dzień. Co powinien zrobić dobry pracodawca, jeśli zwolnienie na krew rzeczywiście utrudnia mu planowanie pracy w zakładzie? Można zaprosić w Styczniu osoby, które deklarują się jako HDK i POROZMAWIAĆ jak człowiek z człowiekiem. Czy np. są chętni by ustalić jakiś ramowy kalendarz typu: Iksiński w tygodniu 3, Kowalski w tygodniu 4 - w dowolny dzień, gdy te osoby będą czuły się dobrze (to warunek, by móc oddać krew). W ten sposób można zaplanować sensownie produkcję. Można też ustalić z pracownikami jeden tydzień co 2 miesiące kiedy w dobry dla siebie dzień pójdą oddać krew. A nie z pozycji pół-boga mówić ludzom co mają robić. Mamy XXIw. ale w firmach w tym kraju tworzy się coś na kształt niewolnictwa. Pensje z ledwością wystarczające na to, by mieć gdzie spać i co jeść, czyli w sumie egzystencję a nie życie + brak wolnej woli gospodarowania swoim czasem. (1050 EUR średniej krajowej i 570 EUR najniższej - absurd W PLN jest złudzenie, że jest "nieźle" - wystarczy przeliczyć na konkretniejszą walutę). Mam nadzieję, że nikt z członków zarządu tej firmy nie będzie musiał skorzystać z krwi oddanej przez jednego ze swoich pracowników.

Szymek
@DADA

Dlatego że prawo jest wyżej niż ich widzi mi się. To nie jest wolne dlatego że ktoś chce sobie pobimbać w domu przed telewizorem, a z ważnej przyczyny. Krew oddaje się dla innych, dla potrzebujących. Nawet na tym trzeba oszczędzać? Uwierz, premii nie dostaniesz za ten post.

Robol
@DADA

Krew można oddawać w ustalonych odstępach czasowych, nie można jeździć i co dwa tygodnie oddawać krwi więc nie wiem skąd stwierdzenie o nadużywaniu tych wolnych dni, może kogoś (usunięte przez administratora) boli że tyle osób krew oddaje no ale niestety ludzie korzystają ze swoich praw a oddawanie krwi jest czymś bardzo dobrym bo ok może pracodawcy się to nie podoba ale może krew jego pracowników ratuje czyjeś życie. Hatfu na takich pracodawców którzy łamią kodeks pracy a niestety kodeks jest taki sam i u prywaciarza jak i w państowówkach.

Alwinex
@DADA

Nie można nadużywać ustawy, którą sejm poparł, a pracodawca wie o tej ustawie od lat.

@DADA

Jak można nadużyć dni wolne za HDK? Określone terminy oddawania i ilości dni wolnych? Nie ma więcej i mnie więc jak to nadużyć?

Deva
@DADA

Xd to jest jawne łamanie kp a osoba która to pisze to na bank kierownik albo pomysłodawca genialnego rozwiązania

M
@DADA

Skorzystanie z praw określonych w przepisach krajowych (nadrzędnych względem regulaminu) , co do zasady nie może być nadużyciem.

pracownik00
@DADA

Tyle hejtu jest ponieważ firma łamie polskie prawo pisząc takie pismo. Ten dokument jest nieważny a jak by kogoś zwolnili bo sie do tego nie stosuje to Sąd Pracy szybko by wytłumaczył pracodawcy jak wyglada w polsce prawo

Saszka
@DADA

Nadużywali bo co? Bo akurat kilka osób w jednym terminie poszło na krwiodawstwo? Ze niby były w zmowie - specjalnie chodzą po produkcji i się dogadują żeby wtedy iść? To może należy się anonsować i łaskawie pytać kiedy firmie pasuje żeby pójść na krew, po to żeby usłyszeć odpowiedz ze nigdy bo jest się nie do zastąpienia? Już z urlopem jest problem jak coś w życiu prywatnym wypadnie i trzeba brać UŻ bo się inaczej nie idzie dogadać? Jak Wam tak przeszkadza oddawanie krwi wielcy obrońcy zarządu to podpiszcie orzeczenie wraz z zarządem ze w przypadku wypadku nie chcecie krwi od krwiodawców - albo lepiej zróbmy regulamin wypadków - tylko jeśli wypadek nastąpi we wtorki to możecie brać od krwiodawców, jeśli w inny dzień to z prywatnej puli własnej krwi trzymanej w lodówce, czy banku krwi, a i o wypadku musicie poinformować z wyprzedzeniem. Paranoja….

Krwiodawca
@DADA

Jak można nadużywac oddawania krwi ? Może co tydzień oddawali ??(usunięte przez administratora)

Aslan
@Jolka jolka

Brakuje krwi! A taka polityka firmy tylko to utrudnia, dla mnie to podchodzi pod utrudnianie ratowania życia ludzkiego, bo krew która jest potrzebna nie będzie oddawana, bo pracodawca stara się to utrudnić! Ten kto to wymyślił powinien ponieść kare i mam nadzieje, że zakład zostanie stosownie ukarany dla przykładu!

Szczerydobólu
@DADA

Co to znaczy nadużycia czy zrobili coś co nie jest zgodne z prawem pracy? Wyjaśnij? Czasami pomyśl też innymi kategoriami niż pieniądze. Krwiodawstwo to jest jedne z największych darów jaki człowiek może dać człowiekowi. Zrozumcie w końcu że krwi nie wyprodukujemy, musimy mieć krwiodawców.

Wiktor
@DADA

Jak można nadużywać dni wolnych z racji oddania krwi? Krew oddaje się w przypadku mężczyzn 1x dwa miesiące i przysługują dwa dni wolne od pracy.

Krwiodawca
@DADA

Kto oddawal krew ten wie, ze wolnych dni nie da sie naduzywac, nie da sie oddawac krwi co 3tyg na okrgalo, bi gora po paru donacjach nie spelnia sie wymogu ilosci krwinek itp... Wobec tego i jakim naduzyciu mowa, przepisy daja w zamian za donacje dwa dni wolnego. A krwi wciaz za malo do zabiegow i produkcji lekow. Jest to swoista zaplata za podjecie ryzyka i koszt pogorszenia zdrowia przy oddawaniu krwi. Dlaczego wobec tego ludzie nie mieliby korzystac z tej zaplaty w postaci dni wolnych, za oddawanie krwi?

Seba
@DADA

Nie da się nadużywać czegoś, co jest zagwarantowane przez kodeks pracy.

duduś
@DADA

Bo to reguluje ustawa a nie regulamin firmy. A skoro są nadużycia to znaczy że firma sobie na to zasłużyła w jakiś sposób.

Honorowy
@DADA

Co to znaczy nadużycie?? A czy jeżeli ktoś jest jest chory 3x w roku to naduzywa L4?? Jeśli pracodawcy nie pasuje kodeks pracy niech sprzeda firme a sam pójdzie na etat ;)

Borys

(usunięte przez administratora).

Lukas
@DADA

W jaki sposób nadużywali ? Nie da się nadużywać czegoś do czego masz prawo. Masz prawo iść oddać krew w dowolnym dniu co 57 czy 58 dni wiec ludzie chodzili. A nakaz odpracowywania oddawania krwi czy oddawanie po nockach jest niezgodne z prawem.

Piotr84
@DADA

Kłamstwo - jak można nadużyć, czegoś, co jest prawnie dozwolone

Zostaw merytoryczną opinię o Polplast Polska - Myślenice

• Jak się pracuje w Polplast Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Polplast Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 129.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polplast Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 104, z czego 11 to opinie pozytywne, 57 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polplast Polska?

Kandydaci do pracy w Polplast Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polplast Polska