Gosc Nowy wpis

Mogę potwierdzic wszystkie negatywne komentarze. Szkoda zawracania glowy. Wlasciciele z orzerostem ego.Brak organizacji. Z umowami roznie, kasa na raty , albo z inbego konta. Dziwie sie w sumie, ze ta firma jeszcze istnieje.

Ilona Nowy wpis
@Gosc

A jakie masz doświadczenie w tej sprawie? Jesteś może byłym pracownikiem tej firmy?

XYZ Nowy wpis

Praca w DINX GROUP ciekawa, wiele się dzieje, bardzo dużo pracy, ale to jak wszędzie. Polecam, można się czegoś nauczyć.

kadaweryna

Pracę w Dinxie zaczęłam jako młodziutki człowiek zaraz po studiach w zasadzie bez doświadczenia na rynku pracy i w branży. Zaczynałam od stażu, potem przeszłam przez umowy śmieciowe, a skończyłam na umowie o pracę na czas nieokreślony. Mogę stwierdzić, że to miejsce dobre w zasadzie tylko dla nieopierzonych laików, którzy zaczynają przygodę z jakąkolwiek pracą, nie mają zbyt wielkich wymagań i godzą się na to, co zastają. W momencie, gdy wzrastają kwalifikacje, człowiek nabiera doświadczenia i konfrontuje je z tym, co oferuje rynek pracy i branża, pojawia się niesmak. Dlaczego? Firma nie rozumie, że sukcesy organizacja może odnosić dzięki zasobom ludzkim. Nie inwestuje w pracowników, nie docenia ich. Nie ma w Dinxie jakichkolwiek benefitów, które na rynku są standardem (np. platforma mybenefit). Niechętnie inwestuje się w szkolenia pracowników (pamiętam znamienną sytuację, w której z trudem udało mi się uzyskać zwrot pieniędzy za szkolenie, które kosztowało...20 zł). To jednak nic. Najgorsze i najbardziej upokarzające jest w Dinxie upominanie się o wypłatę, z którą firma miesiąc w miesiąc się spóźnia. Nie ma również możliwości, by firma doceniła finansowo pracownika za jego zaangażowanie, kształcenie - pensje są tutaj głodowe. Kontakt z prezesem jest mocno utrudniony, zwleka z odpowiedziami na mejle, nie zależy mu na opinii pracowników, nie korzysta w żaden sposób z ich potencjału.Prezes w żaden sposób nie był dla mnie autorytetem, nie inspirował mnie i nie motywował do pracy. Obserwowałam jednak, że najlepiej miały w firmie osoby będące spokrewnione lub zaprzyjaźnione z zarządem. Tworzyły one kółko wzajemnej adoracji będące w kontrze do pozostałych współpracowników. Nie polecam pracy w Dinxie, chyba że ktoś chce się nauczyć doceniać jakiekolwiek inne alternatywy.

Dominika
@kadaweryna

Zapomniała Pani wspomnieć w swojej opinii o tym, w którym roku odeszła Pani na urlop macierzyński oraz przez ile lat nie miała Pani kontaktu z firmą. Pisze Pani opinię w dniu, w którym faktycznie ustał Pani stosunek z pracodawcą, ale opisuje Pani sytuację sprzed kilku lat, w dodatku dotyczącą nieistniejącego już działu firmy oraz osób, których w strukturze firmy już nie ma. Byłoby uczciwiej, gdyby zamiast "jest" używała Pani określenia "był", bo zwyczajnie nie ma Pani prawa wiedzieć, jak jest w firmie teraz :)

Pablo Nowy wpis
@Dominika

Warto dodać, że ten "nieistniejący już dział firmy" rozpadł się przez przerośnięte ego i presję prezesów, którzy oczekiwali nierealnych wyników. Każdy pracownik tego działu złożył wypowiedzenie i znalazł nową pracę. Jeśli w firmie nadal pozostała ta sama oderwana od rzeczywistości kadra zarządzająca to nie wiele się w niej zmieniło ;)

Pracuję w firmie od 2 lat. Zaczęłam od 3 miesięcznego stażu- jeszcze w trakcie studiów. Jestem zadowolona z pracy i bardzo polecam DINXa. Miejsce w którym można się wiele nauczyć i zacząć swoją karierę zawodową od zera. Kreatywna praca, duża możliwość rozwoju, różnorodność zadań. Poniższe negatywne opinie dotyczą starych czasów firmy. Od kąt pracuje w firmie nie ma problemu z umowami, pensjami czy atmosferą.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Agnieszka

Czyli jest to firma bardziej dla młodych ludzi ,którzy dopiero wchodzą w rynek pracy?

lala
@Agnieszka

Chyba, że osoba z doświadczeniem nie ma problemów z pracą za pensję minimalną na pełen etat - o więcej naprawdę bardzo, bardzo trudno w Dinxie :)

Maja

@Kak Bardzo dziękuję Ci za Twój komentarz odnoście specyfiki pracy w firmie Dinx Nowy Wymiar Rzeczy. Twoje uwagi na pewno w pewien sposób pomogą osobom, które planują tam aplikowanie. Jak długo byłeś tam zatrudniony? Skupiasz się na samych negatywach pracy w tej firmie, naprawdę nie możesz dostrzec jakichś pozytywnych aspektów?

Kak

Wyjątkowo podła firma nastawiona na maksymalną eksploatację pracowników za śmieszne pieniądze - nic dziwnego, że pracownicy uciekają z Dinxa w zastraszającym tempie. Motywacji żadnej, chaos, przerośniete ego prezesów i kolesiostwo są tutaj na porządku dziennym. Niedługo Dinx stanie się rodzinno-przyjacielską firmą, bo nikt poza znajomymi prezesów tutaj nie wytrzyma. Radzę szanować się i omijać Dinxa szerokim łukiem.

Jak wyglądają aktualności firmy Dinx Nowy Wymiar Rzeczy? Może jakiś pracownik nam je przybliżyć.

MIKI

Radzę omijać Dinx Group Sp. z o..o. szerokim łukiem. Właściciele nie wiedzą co robią, planowanie krótkofalowe, cały czas odchodzą ludzie. Zarządzania nie ma w ogóle, prezesi bawią się w firmę. Jest klika znajomych z właścicielami i ci mają dobrze, resztę się tylko wykorzystuje. Motywacji żadnej. Ogólnie atmosfera w firmie nie jest najgorsza, ale chaos jaki panuje to jakiś dramat. Co do kasy to każdy godzi się za ile pracuje, więc tutaj nie ma co pisać. Jeśli nie jesteś znajomym właścicieli to radzę nawet nie myśleć o pracy w tym miejscu. Właściciele sami powinni gdzieś pracować, aby się nauczyć wielu rzeczy. Przerost formy nad treścią - tyle w temacie.

Coraz większa liczba przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę, jak duże może być znaczenie benefitów pozapłacowych dla pracowników. Czy Dinx Nowy Wymiar Rzeczy jest takim przedsiębiorstwem?

oszukany

Pensje na czas nie dla każdego... Albo znajdywanie powodów by jej nie wypłacić... OSZUŚCI i tyle!

Nick

Zastanawiam się kto jest taki złośliwy i pisze takie opinie, chyba ktoś się nie sprawdził na stanowisku i ma zal. Ja pracowałem kilka lat i nie było zle. Pensja zawsze na czas. Fajni ludzie, praca kreatywna. To zależy od człowieka czy ma chęci do pracy. Szczerze polecam :)

xyZ

Pseudo agencja z pseudo menedżerami. Ściema z umowami i warunkami pracy. Trzymać się z daleka.

asdfg

Dinx Group Sp. z o.o i Next Polska Sp. z o.o. to spółki stworzone do wykorzystywanie ludzi. Dają nic nie warte umowy, wyciskają z Ciebie ile się da. Jak już nie mogą więcej wycisnąć to zwalniają pod byle pretekstem. Zdecydowanie nie polecam!

Buuuu

Dzięki za opinie bo miałam tam iść na rozmowę... echh

Zakupowiec

Na własnym przykładzie odradzam pracę w Dinx Group Sp. z o.o i Next Polska Sp. z o.o. Pracowałam jako zakupowiec, po trzech miesiącach podpisano ze mną umowę na czas nieokreślony, po czym zwolniono mnie dwa tygodnie później ze względu na likwidację stanowiska. Co ciekawe, jak mnie zatrudniano, usłyszałam od właściciela: "zatrudniamy ludzi na lata", od szefowej: "masz pewność stałej pracy", od prezesa: "przedłużamy umowę, jesteśmy bardzo zadowoleni". Inny smaczek: przed wysłaniem mnie na szkolenie o wartości 1000 zł czekiwano ode mnie podpisania "lojalki" na rok czasu. Takie pochopne działanie świadczy o krótkofalowym planowaniu, a tym samym pracownicy nie mają stabilności zatrudnienia. Dla zobrazowania sytuacji, mój poprzednik odszedł sam po 2 miesiącach pracy, gdy zobaczył, co się dzieje. Inny powód, dla którego nie polecam pracy w tej firmie, to umowy dzielone na dwie spółki, pensja płacona w ratach, obecnie czekam na zapłatę jeszcze 100 zł, bo właściciel "nie miał tyle na koncie". Z tego, co wiem, nie tylko dla mnie nie miał tych 100 zł. Właściciel nie daje pracownikom pasków płacowych, pensja z umowy zlecenia wypłacana jest do ręki, zdarzyło mi się otrzymać pensję z prywatnego konta właściciela (??). Z obiecanej co kwartał premii w wys. 1000 zł w jednym kwartale nie otrzymałam nic, a w drugim - 500 zł (do ręki, nieformalnie), gdyż dziwnym trafem zasady zmieniały się w trakcie gry. Odradzam rozpoczynanie pracy w tej firmie ze względu na sposób zarządzania.

bleble

Na rozmowie: "jesteśmy dużą, poważną firmą, współpracujemy od X lat, z najlepszymi, nasze obroty to rocznie XXX"... itd, jacy to oni "oh i ah". Potem pytanie o oczekiwania finansowe, moja odpowiedź (niższa niż średnia krajowa) i ... wielkie zdziwienie no bo oni oferują jedynie minimum + niejasne umowy zlecenia. Potem "oddzwonimy" i oczywiście telefonu brak. Nie polecam. Jeśli firma jest NAPRAWDĘ rozwojowa i ma dobrą pozycję, to oferowanie minimum świadczy o tym, że firma pozycję ma dzięki wyzyskowi albo nie jest "liderem w branży z dynamicznym rozwojem".

niewarto

Zdecydowanie nie warto podejmowac tam pracy, zarobki nieadekwatne do wykonywanych obowiazkow, nie szanuje sie pracownikow ani godzin pracy. Z pieniedzmi tez raczej krucho, pensja wyplacana w ratach lub w ogole, smieciowe umowy i kombinowanie na lewo

pokapoka

Zgoda dla ramowego rozkładu godzin pracy (8-16/9-17) + Dinx szanuje Twój prywatny czas weekendy. Na plus też stylowe wnętrze, w którym, co jak co, ale dobrze się rezyduje :) Co dezaprobuję? Brak konsekwencji w wypełnianiu przyrzeczeń oświadczonych podczas rekrutacji no i mocno męczy "kultura" szeptania sobie na uszko w dinxowym babińcu (hucpa i dzicinada po prostu frustrują). Także tego... źle nie jest, ale zapowiedź była słodsza. A ja lubię słodycze.

zyfix

Nie wiem kto pisze te opinie, ale absolutnie się nie zgadzam, bardzo fajna atmosfera, dobre zarobki + premie. Praca w normalnych godzinach. Ktos chyba pomylił firmy. Polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Dinx Nowy Wymiar Rzeczy - Łódź

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Dinx Nowy Wymiar Rzeczy