Opinie o FANA Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie FANA Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w FANA Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja pojemników metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FANA Sp. z o.o. w Poznań

G

Jeśli interesujesz się pracą w tej firmie to współczuję. Nastały nowe porządki,nowy kierownik wprowadza ciężką atmosferę oraz degraduje pracowników. Brak podwyżek także jeśli planujesz żyć za minimalną krajową to możesz aplikować. Wymagania jak z topowych firm a sprzęt przedpotopowy . Jedynie osoby bez rodziny lub jej nie planujące mogą próbować swoich sił. W innym wypadku nie polecam.

Czy Ty w ten sposób chciałeś podkreślić obecność kobiet w firmie? nie wiem jak intepretować takie aluzje. To jaka teraz płeć przeważa, na których stanowiskach? I na których najniższą teraz się otrzymuje a na których więcej? ciekawi mnie czy będzie wyrównanie dla tych co mają nieco wyżej?

Firma widziana oczami "góry": Nastały nowe porządki i rządy, dzięki którym firma świetnie fukncjonuje. Rzeczywistość: chaos, dezorganizacja i brak umiejętnego zarządzania. Nowy kierownik z najnowszą panią menadżer nie mają pojęcia o tej firmie, a swoje stanowiska zawdzięczają atutom nie mającym nic wspólnego z kompetencjami ;) Myślę, że o kondycji firmy najlepiej świadczy ilość pracowników odchoczących/zwalnianych w ostatnim czasie - jeśli będziesz niewygodny dla "góry" - szybko będziesz na tej liście. Zwolniono wieloletnich pracowników, doprowadzając do sytuacji, gdzie nie ma komu pracować i nikt nie wie, co robić. Jeśli szukasz pracy na lata - odradzam. Nie wróżę firmie tak długiej kariery. Aczkolwiek, jeśli Twój rozmiar biustu przewyższa Twój poziom inteligencji i kompetencji, stanowisko menadżerskie będzie dla Ciebie stało otworem :)

Nie wiem jak konkretnie z tym jest ale w ramach równouprawnienia skoro oceniasz i podajesz porady dla Pań czy znajdzie się w tym wszystkim cos dla Panów? Jakie tu są szanse na podwyżki i awanse uwzględniając sama pracę? macie tu w ogóle jakaś ścieżkę kariery?

Cóż, perspektyw awansu nie ma. Możesz liczyć co najwyżej na przybywające coraz liczniejsze obowiązki, z tą samą wypłatą.

Podasz przykładowe tak dla jasności? ciekawi mnie zestawienie i ewentualna reakcja samych zatrudnionych. Co w przypadku gdy ktoś już serio nie będzie wyrabiał? Na akie wsparcie i od kogo można wtedy liczyć?

Dobra ciocia Nowy wpis

Tylko i wyłącznie na inspekcje pracy. Każda negatywna opinia o tej firmie jest prawdziwa. Z dobrze działającego przedsiębiorstwa została zrobiona wydmuszka firmy, czekająca tylko na komornika.

Ulka Nowy wpis

Sugerujecie nieopłacone ZUSy a ja przychodzę tu z oferta dla asystenta ds. kadr i płac. Dlatego jest wsparcie teraz poszukiwane czy to jednak niesprawdzone informację są? mnie nigdy taka sytuacja jeszcze się nie zdarzyła i po prostu wole zachować przezorność a chce aplikować

Tajemniczy Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

Nie polecam pracy w tym miejscu. (usunięte przez administratora) na porządku dziennym, kłamstwa, pomówienia. P. Dyrektor strasznie jest zakłamana, zwalnia ludzi jak popadnie. Jesteś niewygodnym pracownikiem to już nie pracujesz. Obserwacja, presją.. czego możesz się dorobić w tej firmie? Nerwicy, garba, lęków, raczej, że nie pieniędzy za najniższą krajową pracujesz za 3 pracowników, którzy zostali bezpodstawne zwolnienia. PZU co chwilę zablokowane, ZUS też nie wiadomo czy oplacony... Firma zmierza ku bankructwu a Pani dyrektor chodzi i udaje, że wszystko gra, śmiejąc się na każdym kroku. Pani bez podstawowej wiedzy.

Barbara Nowy wpis

interesowała mnie praca jako asystent ds. kadr i płac ale pisaliście o tym, że ciężko tu ze stabilnością zatrudnienia. czy to na każdym stanowisku się sprawdza? Nie ukrywam ze spełniam wymogi i miałabym po prostu blisko do biura, dlatego chciałam spróbować. jest tu ktoś z kadr i by ocenił sytuacje?

Aplikowałeś na stanowisko Malarz Proszkowy oferowane przez firmę FANA Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?

Produkcje w zeszłym roku doradziliście, a co z działem sprzedaży? właśnie jest dostępna oferta dla asystentki do niego. Comarcha ogarniam, mam też licencjat i zastanawiam się jakie warunki finansowe mogą mi za to zaproponować skoro to kwestie mile widziane?

Antoni

Po ostatnich zmianach personalnych "na górze" większość osób z administracji się zwolniła, bądź została do tego zmuszona przez to jak traktowały je wspomniane osoby "na górze". To mówi samo za siebie. Radzę rozglądać się za pracą gdziekolwiek indziej.

Pomocny

Jeśli lubisz dreszczyk emocji i niepewność, czy firma w danym miesiącu będzie miała wystarczające środki, aby wypłacić ci wynagrodzenie, to czemu nie! W tej firmie stabilna sytuacja na pewno ci nie groźna ;)

Siemka, nie widzę by ktoś pytał o prace dla planisty produkcji, niby ktoś taki jest poszukiwany teraz na Poznań ale ma zagwozdkę bo nazwy firm mi się nie zgadzają. Przekierowuje mnie z FANY na inną. Czy więcej firm się na nią składa albo doszło do zmiany nazwy czy cos?

Pomocny

Nie polecam Ci podejmować się pracy na tym stanowisku, chyba, że lubisz brać odpowiedzialność za błędy kierownika, który sam swojej winy nie widzi nigdy lub lubisz wykonywać pracę kilku różnych stanowisk, a mieć płacone za to jedno.

G

Czy ktoś pracował kiedyś w firmie FANA Sp. z o.o. jako Magazynier? Jakie macie wrażenia?

Blef

Rozmowa rekrutacyjna z dyrektorem na przyzwoitym poziomie. Jasno omówione standardy pracy w firmie. Umówiliśmy się na konkretną datę odpowiedzi na TAK lub NIE. Po tym czasie zero informacji mimo mojego podbicia tematu. Nie polecam ze względu na żenująco niski poziom profesjonalizmu.

Wiktoria
@Blef

o jakie stanowisko w firmie się starałeś? była tylko jedna rozmowa bezposrednio z dyrektorem czy wczesniej jakies byly z działem HR ?

Blef
@Wiktoria

Podczas rozmowy omawialiśmy z dyrektorem najpierw jedno a potem dwa stanowiska w związku z moim doświadczeniem i umiejętnościami. Rozmowa była tylko jedna (dyrektor). Firma nie sprawia wrażenia jakby był tam jakikolwiek dział podobny do HR sądząc po stosunku do kandydatów.

Elżbieta

Kochani, czemu nie szukacie montażystek? Wiadomo coś, kiedy będzie ogłoszenie? I jakie zarobki w tym roku, czy da się godziwie wyżyć w Poznaniu za wypłatę tutaj...

Prawdomówcy

Zaczynając i odnosząc się do samej firmy, można rzec że zatrzymała się w czasie dawno temu. Smród i brud na brudzie. Warunki pracy tragiczne, nie wspominając o miejscach sanitarnych. W szatni zimą idzie zamarznąć, aż idą sople z nosa, ogrzewania brak, tak samo jak na produkcji. W deszczowe dni na malarni można spodziewać się powodzi i wody do kostek, a mimo to trzeba wykonywać swoją pracę, nieważne że wszystko jest pod prądem. Poza tym ciemno jak w (usunięte przez administratora) żeby malować trzeba samemu zainwestować w latarkę czołówkę aby cokolwiek dojrzeć bo pracodawca Ci tego nie zapewni. O wszystko trzeba się prosić, czekasz i czekasz a czasem nawet się nie doczekasz. Produkcja włącznie z malarnią to jakiś żart, nic nie działa jak powinno, co chwile coś zepsute, myjka nie domywa, zostawia zacieki, na kabinach filtry nie wymieniane od kilku jak nie kilkunastu lat, chyba żadna maska lakiernicza nie sprosta takiemu zapyleniu. Brak uziemienia na kabinach, zepsute programatory, przepalone elektrody i wiele, wiele innych. Produkty malowane wielokrotnie nie przynoszą pożądanego efektu, jakość niektórych farb też daje do myślenia. Wszystko robione na sztukę usiłując odmłodzić zakład, przez co wszystko idzie jak krew z nosa. Wszystkie usterki oczywiście zgłaszane niejednokrotnie do przełożonych, lecz Ci nic sobie z tego nie robią. Przez owe warunki jakość wykonywanej pracy jest bardzo słaba, choć obwiniani są za to malarze. Mistrzunio i jego wierny kompan Mateusz do dzisiaj nie udowodnili, że wszystko funkcjonuje i że się da zrobić dobrą robotę. Dokładnie Oni psują całą atmosferę w pracy. Niejednokrotnie padały wyzwiska i wulgaryzmy wobec innych pracowników. Nie wspominając o groźbach wyrzucenia z pracy. Przy okazji podając ostatni przykład - kolejna Kobieta pracująca na innym dziale została poniżona, przez co roniła łzy przez owych Panów. Nie pierwszy raz sytuacja się powtarza i jakimś cudem unikają Oni konsekwencji. Prostactwo w pełnej skali, bo nie potrafią przyznać się do błędu i zwalają winę na drugą osobę. Już wielu pracowników malarni przez tych ludzi odeszło z pracy. Lepiej nie mieć tam własnego zdania, bo może skończyć się to rzucaniem kłód pod nogi przez przełożonych. Czy dyrekcja firmy ma zamiar coś z tym zrobić? Czy sprawa musi w końcu trafić do inspekcji pracy? Kierownik wie o wszystkich sytuacjach, ale i tak nic z tym nie robi. Ogólnie lizustwo i konfidenctwo w tej firmie jest na wysokim poziomie. Aby uniknąć przykrych sytuacji i mieć spokojną głowę trzeba wchodzić w (usunięte przez administratora) przełożonym i grać pupila, bo choćby człowiek chciał uniknąć kontaktu z tymi osobami, najzwyczajniej w świecie się nie da. Co do finansów ile się dogadasz tyle masz, socjalu i benefitów nie ma. Wypłatę na malarni jesteś wstanie podnieść nadgodzinami w soboty, no chyba że się nie podobasz przełożonym to uniemożliwiają zarobku dodatkowych pieniędzy. Każdy, który ma zamiar podjąć pracę w tej firmie niech się dobrze zastanowi, zanim będzie za późno.

A

Przepracowałam w tej firmie kilka ładnych lat, ogólnie firma z tradycjami, lecz już bez nowoczesnego sprzętu. Tak jak ktoś napisał jest ciche przyzwolenie na pijaństwo kierownik i dyrektor starają się z tym walczyć ale częściej nie chcą tego widzieć... Co do ludzi tutaj pracujących jeżeli chcesz poznać fałsz i obłudę oraz chamskie odżywki od niektórych współpracowników no to tutaj tego się możesz spodziewać... Na malarni rządzi mistrz, słoma z butów wystaje a odzywki do współpracowników tak ordynarne i chamskie że aż dziwne że jeszcze ktoś temu Panu nie założył sprawy o mobbing itd... Dziewczyny z małego montażu nie raz przez niego płakały.. Jeszcze lepszy jest samozwańczy 'kierownik' magazynu ten co ma takie świńskie przezwisko, poproś go o pomoc to jesteś zbluzgana od najgorszych i jeszcze ze skargami biega do dyrektora oraz kierownika, a jak potrafi ludzi obmawiać za plecami to już inna historia. Teraz prowadza się że swoim nasterydowanym wiernym giermkiem, który myśli że jest ósmym cudem świata i każda pani tylko czeka na jego ruch żeby się z nim umówić, generalnie mały chłopiec z wielkim ego o sobie a w głowie pustka aż przeciąg wieje... Na 1 piętrze wieczna impreza ale jak jest przyzwolenie to po co trzeźwieć... 3 piętro to z kolei jak ktoś kiedyś powiedział jest Gniazdo żmij, panie toksyczne i baaardzo niechętne do współpracy, na giętarkach dwie trzy osoby ok reszta lepiej nie mówić, jest jeszcze biuro ale tutaj "specjalistka" od tego że nigdy nic nie wiedziała już odeszła więc teraz może jest spokój i wraca w biurze normalność. Jest kilka osób na wydziałach które są fachowcami i jak trzeba to pomogą ale generalnie to radzić i szkolić to trzeba się samemu. Prawdziwi fachowcy są już na emeryturach a nowe osoby nie mają od kogo się uczyć, były jeszcze parę lat temu tzw czarne piątki gdzie szef przechodził przez wydziały i potrafił zwolnić za byle co zupełnie przypadkowe osoby na szczęście to się skończyło bo jak widać nie ma tłumu chętnych do pracy, ja tam przeszłam przez kilka wydziałów i przez lata nic się nie zmieniało wszędzie biegiem i na już a najlepiej na wczoraj, zarobki słabe socjalu zero. Ogólnie po tych kilku latach tam spędzonych nie żałuje że pracę zmieniłam teraz patrzę z perspektywy czasu że o wiele za późno...

Nieznany
@A

Ciekawa jestem czy byś była taka mądra i powiedziała tym ludziom to wszytko prosto w twarz! A od mistrza malarni to się odczep, sama zajmij takie stanowisko miej tyle na głowie. Uwierz byś nie chodziła uśmiechnięta i słodko nie pierdziała każdemu ! Pisać potrafi każdy ale powiedzieć w oczy to już nie bardzo Skoro jest tak zle i okropnie to co cię trzymało tam tyle lat?! Trzeba było wcześniej skończyć prace ! Pozdrawiam czule ! Zajmij się sobą !

@Nieznany

Macie państwo potwierdzenie nich słów. :)

*moich

Niedawny

Prawda

Steryd
@A

Witam Panie P, Zazwyczaj nigdy nie odpisuje na anonimowe wpisy, lecz dla pana zrobię wyjątek ponieważ to co pan napisał bardzo mnie ubawiło i nie mogę się powstrzymać. Jest pan na pewno ostatnią osobą która może coś powiedzieć o fałszu i obłudzie. Może przypomnę dlaczego pan się zwolnił po roku pracy (a nie kilku latach jak pan pisze). Pana odejście z firmy a raczej ucieczka spowodowana była pana kłamstwami w których na końcu sam pan się pogubił. To chyba nazywa się mitomania. Jest to społeczna choroba więc pana rozumiem. Zapisał się pan w historii tej firmy i do dnia dzisiejszego krążą o panu legendy. Więc warto zastanowić się czasami zanim użyje się słów obłuda i fałsz. Pamięta pan kim pan nie był: - snajperem - a to chyba jednostki specjalne charakteryzujące się odwagą i honorem a panu tego chyba zabrakło. Zabrakło odwagi aby tym wszystkim sterydom, świniakom, żmijom i tym którym słoma z butów wystaje powiedzieć wprost to co pan myśli. Ukrył się pan pod anonimowym wpisem. GDZIE TA ODWAGA!!!! - developerem - kupował pan działki nad morzem, we Wrocławiu. Mam nadzieję, że chociaż czasy ciężkie, udało się panu inwestycje doprowadzić do końca - spadochroniarzem - cóż nawet spadochron za 10 tys. zł otrzymany w prezencie gwiazdkowym nie jest w stanie uchronić przed bolesnym upadkiem, a nie wiem tylko czy w pana przypadku spadochron nie zadziałał czy po prostu zapomniał pan go założyć Przypomnę jeszcze o podróżach jachtem po morzu śródziemnym. Chyba pan za daleko popłynął, więc proponuję marynarzu powrócić na ląd i zacumować jacht oraz udać się na wizytę do naprawdę dobrego specjalisty. To tylko wycinek pana bogatej wyobraźni. Można by długo pisać i wymieniać ale szkoda na to czasu. Dodam jeszcze, że myli pan pojęcie sterydy z ciężką pracą, wyrzeczeniami, zawziętością i uporem w dążeniu do celu. Nie jest pan chyba w stanie tego jednak zrozumieć, gdyż całe pana życie opierało się na alkoholu z czego wydawał się pan być nawet dumny. A co do moich przeciągów w głowie to polecam też to panu. Od czasu do czasu warto zrobić wietrzenie głowy aby odświeżyć i poukładać myśli. Nie wiem jednak czy to możliwe w pana przypadku. Obawiam się, że wszystko już zostało wywiane jakby przeszło tornado. Reasumując jedyne co pan umie to siać nienawiść i ferment. Jest pan dla mnie jak grosz. Ma pan dwie różne strony i praktycznie żadnej wartości. Na koniec życzę wielu sukcesów w branży developerskiej oraz dużo szczęścia i miłości w życiu prywatnym. z poważaniem Steryd P.S. Zdaję sobie sprawę, że niektóre słowa mogą być dla pana niezrozumiałe. Polecam encyklopedię. Myślę, że internet pana przerośnie. Dla wszystkich zainteresowanych pracą. Firma jak większość, są plusy i minusy. Proszę nie sugerować się opinią sfrustrowanego byłego pracownika pozdrawiam

Elżbieta
@Niedawny

Które to prawda wg Ciebie? Bo tu widzisz, jak od razu A rozjechali :/

Jakie są mocne strony pracodawcy FANA Sp. z o.o.?

Izabela

Może jednak się postarasz wypisać, skoro kilka tych ładnych lat tutaj przepracowałeś w końcu? ;)

@Izabela

Już się wypisałam z tej firmy ok rok temu

Montarzystka

Witam . Na jakievwynagrodzenie netto można liczyć? Stanowisko montarzystka

Aneta
@Montarzystka

Może powiedz jakie masz oczekiwania względem współpracy, a ktoś z pracowników Ci odpowie czy możesz na to liczyć.

Montarzystka
@Aneta

Oczekiwania to mogą być duże przy dzisiejszej sytuacji ekonomicznej kraju ... Sam dojazd do pracy ! Za mniej niż 3.500 zł to raczej się nie pisze na pracę. Wiwc jak to wygląda w praktyce ?

Ilona
@Montarzystka

A oni przypadkiem dojazdu nie fundują? Cześć firm tak robi przecież wtedy dojazd odchodzi

Łucja

Firma FANA działa na rynku od 1945 roku, jak na ten moment wyglądają warunki pracy u tego pracodawcy? Czy mieliście okazję zdobyć doświadczenie zawodowe, kooperując z tą firmą? Może macie informacje o aktualnie prowadzonych rekrutacjach?

J
@Łucja

Pracowałam tam 10 lat i chociaż na początku faktycznie było ok, to jednak jest to firma rodem z PRL, podwyżki są rzadko i to dla tych co sobie wychodzą, a nie dla tych co dobrze pracują. Zero socjalu, tylko umierające ZZ i ubezpieczenie grupowe. Większość ludzi siedzi przez zasiedzenie, albo ze względu na lokalizację. Mnóstwo osób na produkcji ma problemy z alkoholem, co jest tolerowane. Relacje w biurze są bardzo toksyczne i od jakiegoś czasu wartościowi pracownicy systematycznie odchodzą.

Viper

Firma trochę oderwana od dzisiejszych realiów,około 3tys na start i zero dodatków,wiem że to jest mała firma ale żeby nawet na święta czy wakacje nic nie dołożyć...Jak dla mnie trochę taki PRL ...odradzam.

@Viper

Napisałeś, że na start dostaje się około 3 tysiące. Może po czasie zmienia się stawka? Zastanawiam się też jak wyglądają inne warunki pracy. Przykładowo - czy atmosfera jest w porządku lub czy praca sama w sobie jest ciężka? Moim zdaniem wysokość wynagrodzenia jest ważna ale też nie najważniejsza jeśli inne kwestie w firmie są na plus.

Łucja

W dalszym ciągu nikt nie napisał nic na temat tego, jakim pracodawcą jest firma FANA. Jest to szczególnie ważne dlatego, że wiele osób na pewno szuka informacji na temat pracy w firmie. Chciałabym Was prosić, abyście napisali coś na ten temat. Pomożecie tym nie tylko mi, ale także innym użytkownikom.

A na jakie stanowisko szukasz?

Zostaw merytoryczną opinię o FANA Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w FANA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FANA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FANA Sp. z o.o.?

FANA Sp. z o.o.
  • Koronkarska 7 lok. 11