JWW Biuro Rachunkowe

3.5 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o JWW Biuro Rachunkowe

Monika Nowy wpis
Kandydat
 Pytanie

Czy na stanowisko specjalisty ds kadr plac, j. angielski jest niezbędny? Widzę ogłoszenie, ale tam informacja o bardzo dobrej znajomości tego języka. Czy jest sens kandydować jeżeli nie znam ?

Nowy wpis

Pracodawca

@Monika

W dzisiejszym globalnym środowisku biznesowym często współpracujemy z klientami z różnych krajów, gdzie językiem komunikacji jest angielski. Nie ukrywamy, że znajomość tego języka jest niezwykle przydatna w codziennej pracy, ale mamy też stanowiska, gdzie język polski będzie wystarczający. Wszystkich naszych pracowników zachęcamy do udziału w bezpłatnych zajęciach z języka angielskiego, które są organizowane w biurze. Taki kurs może być doskonałą inwestycją w rozwój zawodowy i otworzyć przed Tobą nowe możliwości zarówno wewnątrz, jak i poza miejscem pracy.   Nie zwlekaj, aplikuj :) Czekamy na Ciebie Monika!

Agnieszka
Były pracownik

Pracowałam w Jww 5 miesięcy, ogrom pracy, nie ma szans na wyrobienie się w czasie 8 godzin, wobec czego soboty w pracy to norma. Jeżeli kochasz pracę nad życie to ok.

Krystyna Nowy wpis
Kandydat
@Agnieszka

czemu może nie być na to wspomniane wyrobienie się szans? Opowiesz szerzej o takim przykładowym dniu pracy? jaki dobowy zakres obowiązków, co konkretnie trzeba wykonać i kto ewentualnie może służyć pomocą przy tym?

Nowy wpis

Pracodawca

@Agnieszka

Od 2022 roku poczyniliśmy wiele kroków w celu poprawy jakości pracy w JWW – wprowadziliśmy trzy wolne niedziele w skali roku, ogrzewanie działające 2 miesiące w roku i bieżącą CIEPŁĄ wodę w kranie. Pracownikom o stażu dłuższym, niż 3 miesiące przysługuje własne biurko, a nawet komputer i możliwość korzystania z firmowej drukarki (oczywiście zachowując zdrowy rozsądek, 10 szt. / miesiąc). Drzwi biura dla wygody pracowników są otwierane już o 5:00, a nie jak wcześniej o 4:00. Co więcej, żaden z naszych pracowników od 2022 roku nie przekroczył 500 godzin pracy w miesiącu, co uważamy za nasze osiągnięcie. Wszystko w trosce o to, aby nasze biuro było miejscem sprzyjającym pracy. A tak całkiem na poważnie, niestety w historii zatrudnienia nie mamy Agnieszki współpracującej z nami przez 5 miesięcy. Zachęcamy jednak Panią do odwiedzin naszej siedziby i zobaczenia, jak praca wygląda od środka. Całkiem prawdopodobne, że załapie się Pani na świeże ciasto, które regularnie pojawia się z okazji urodzin naszych pracowników. Chętnie oprowadzimy po piętrach i napijemy się kawy w naszym ogródku :)

Agnieszka
Pracownik

Praca księgowego to nie tylko pilnowanie czy bilans się zgadza, ale też rozwiązywanie problemów klientów, co wiąże się często z napiętymi chwilami. Współpracownicy w JWW są bardzo pomocni i chętnie dzielą się doświadczeniem. Dzięki temu można szybko znaleźć rozwiązanie w każdej trudnej sytuacji. Pracowałam już w kilku biurach rachunkowych, ale dopiero w JWW poznałam co to znaczy wsparcie zespołu.

Krystyna
Kandydat
@Agnieszka

Co może mieć na to tak naprawdę wpływ? Trafiają się odpowiednie osoby po prostu czy biuro wie mniej więcej jak zarządzać? to faktycznie mogły się zdarzyć jakieś problematyczne sytuacje i zespół do pomógł? Jakie przykładowe, na co się nastawiać?

Jakub
Inne

Rodzinna firma, bardzo w porządku dla klientów i pracowników.

 Rozmowa kwalifikacyjna
W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie JWW Biuro Rachunkowe? Czy kandydat na stanowisko Asystentka/Asystent Biura ds. prawnych powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Bronek
Inne

Ja tam nie narzekam. Jak zawożę im faktury to zawsze kawy dostanę od miłych pań.

Pracodawca

@Bronek

Panie Bronku, kawa po rachunkowości to nasze drugie zamiłowanie, podobno jesteśmy konkurencją dla innych kawiarni we Wrocławiu... :) Pozdrawiamy serdecznie!

Kamila
@Bronek

Dobra kawa świadczy o gościnności biura. A jak wygląda atmosfera w pracy? Wszyscy się ze sobą dogadują?

Pracodawca

@Kamila

Pani Kamilo, wystarczy spojrzeć na galerię na naszej stronie: https://jww.pl/en/about-us/galeria/ Pozdrawiamy! :)

Pytanie
 Pytanie

Czy w JWW Biuro Rachunkowe możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Pracodawca

@Pytanie

Wynagrodzenie w JWW Biurze Rachunkowym jest płatne raz w miesiącu.

Hanna
Kandydat
 Pytanie

Czy firma poszukuje specjalisty ds kadr i płac ? Jak pracuje się w tym dziale ? Poszukuje pracy na tym stanowisku, ale nie wiem czy jest dużo nadgodzin, jak w innych biurach.

Pracodawca

 Pytanie
@Hanna

Pani Hanno, jeśli jest Pani zainteresowana stanowiskiem Specjalistki ds. kadr i płac, prosimy o kontakt, na pewno się odezwiemy. Obecnie poszukujemy Specjalistki/Specjalisty ds. kadr i płac, która/który samodzielnie poprowadzi kadry i płace w powierzonych firmach. Razem z 8 – osobowym zespołem będzie w stałym kontakcie z klientem i instytucjami zewnętrznymi (ZUS, Urząd Skarbowy). Jeśli niestraszne są Pani zmiany w przepisach, lubi Pani siedzieć w papierach, logicznie myśleć, a do tego dobrze czuje się Pani w pracy w zespole, zapraszamy. Zakres obowiązków: · kompleksowe prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej · rozliczanie oraz ewidencja czasu pracy (listy obecności, urlopy, zwolnienia) · naliczanie wynagrodzeń, świadczeń, sporządzanie list płac · przygotowywanie rozliczeń i zestawień do ZUS, US, GUS, PPK, PFRON · obsługa kadrowa pracowników (przygotowywanie umów o pracę, umów cywilno-prawnych, aneksów, porozumień, świadectw pracy) · sporządzanie zestawień, raportów i analiz z zakresu administracji kadr i płac · wsparcie w obsłudze benefitów dla pracowników · bieżące monitorowanie zmian w obowiązujących przepisach prawa · bieżąca archiwizacja dokumentacji pracowniczej · praca na systemach InsERT nexo, Gratyfikant, Płatnik Nasze wymagania: · minimum 2 lata doświadczenia, mile widziane doświadczenie w biurze rachunkowym · praktyczna znajomość przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a w szczególności wiedza w zakresie naliczania wynagrodzeń ze stosunku pracy, podatków, zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnym · samodzielność w działaniu i poczucie odpowiedzialności za powierzony obszar · komunikatywność, otwartość i pro-aktywność w kontaktach z klientem · dokładność i rzetelność w wykonywaniu obowiązków · bardzo dobra znajomość programu Płatnik To oferujemy · wynagrodzenie uzależnione od kompetencji · nasze towarzystwo – prace u boku doświadczonego zespołu księgowych i kadrowych, zawsze gotowych do wsparcia · realny wpływ na rozwój firmy · biuro z ogródkiem w prestiżowej dzielnicy Wrocławia – Borek, gdzie latem na leżaku możesz zjeść lunch i oderwać się od obowiązków · skuteczny onboarding, który pomoże Ci bezstresowe wdrożenie i poznanie firmy · udział w szkoleniach oraz konferencjach branżowych · dostęp do firmowej biblioteczki i kursów online · dostosowany do stażu pracy szeroki pakiet świadczeń socjalnych obejmujący prywatną opiekę medyczną, dodatkowe ubezpieczenie i pakiety sportowe · owocowe poniedziałki, świeża kawa, regularne wyjścia integracyjne? To u nas standard…????

Edyta
Kandydat

Ja również na rozmowie miałam zapytanie o dojazd do firmy. Nie powinno to chyba dziwić. Zarówno pracownik jak i pracodawca wiedzą jak ważny jest dojazd, szczególnie teraz przy cenach benzyny i zakorkowanym Wrocławiu :) Rozmowa bardzo sympatyczna i merytoryczna. Można również zadzwonić do firmy i zapytać się na jakim etapie jest rekrutacja.

Monika
@Edyta

Ale to ty pytałaś o ten dojazd, czy oni ciebie czy masz czym dojechać? Może firma jakoś wspomaga w tych kosztach, skoro wspominasz o benzynie?

Edyta
Kandydat
@Monika

Pytanie było ze strony Firmy, ponieważ nie mieszkam we Wrocławiu a dojechać trzeba :) Odnośnie wspomagania w kosztach nie było takiej rozmowy ale myślę że to już kwestie negocjacji wynagrodzenia. Każdy ustala takie aby również uwzględniały koszty paliwa.

Pracodawca

@Edyta

Mamy w zwyczaju pytać o lokalizację, ponieważ zależy nam na komfortowych dojazdach. Wspominamy o dodatkowym plusie dla osób omijających korki rowerem - w JWW mamy dla nich stojak na rowery (a już niebawem zadaszoną wiatę) oraz prysznic. To może być istotne dla Kandydatów :)

Zbigniew

Na jakie stanowiska aktualnie poszukujecie pracowników? Przeczytałem, że firma cały czas rośnie :)

Pracodawca

@Zbigniew

To prawda, powiększamy nie tylko Zespół, ale też przestrzeń biurową :) Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy, ale warto śledzić bieżące ogłoszenia: https://jww.pl/o-nas/pracuj-z-nami/

Kandydatka
Kandydat

Rozmowa rekrutacyjna była naprawdę żenująca. Prowadziła ją osoba, która nie miała pojęcia na jakich programach księgowych pracuje firma, jakie są obowiązki na stanowisku, na które aplikowałam, jakie jest wynagrodzenie ani kiedy szef się odezwie z decyzją. Jeśli takich niekompetentnych ludzi zatrudniają, to mówi to wystarczająco o firmie. Na rekrutacji zamiast rozmawiać o pracy, warunkach, umiejętnościach, rozmawiałam o... Topografii Wrocławia. Nie polecam marnować czasu nawet na rozmowę rekrutacyjną.

Krystyna
@Kandydatka

Czemu o topografii Wrocka, bo nie bardzo czaję?xd

Kandydatka
Kandydat
@Krystyna

Proszę mi wierzyć, że nie wiem co osoba prowadząca rozmowę miała na myśli. Dodatkowo wspomnę, że firma oczywiście nie oddzwania z decyzją.

Krystyna
@Kandydatka

A już widziałam właśnie, że bardzo przepraszali kogoś za to, tutaj też może do tego dojdzie. Chyba bardzo dużo osób tutaj kandydowało?

Pracodawca

@Krystyna

Jesteśmy zespołem wielu zainteresowań, w tym topografii także :) Faktem jest, że podczas rozmowy rekrutacyjnej pada pytanie o adres zamieszkania, ponieważ zależy nam na komfortowym dojeździe do pracy.

Pracodawca

@Kandydatka

Szanujemy czas kandydatów, dlatego staramy się skontaktować ze wszystkimi, niezależnie od wyniku rekrutacji. Naszą praktyką jest dwukrotny kontakt telefoniczny w sprawie decyzji. W przypadku braku odzewu wysyłamy e-maila, jednak nie wszyscy kandydaci podają adres w swoim CV. Prosimy o bezpośredni kontakt pod adres: sekretariat@jww.pl a na pewno wyjaśnimy sprawę.

Pytanie
 Pytanie

Jaki jest okres rozliczeniowy w JWW Biuro Rachunkowe? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Pracodawca

@Pytanie

Wynagrodzenie jest płatne w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego.

KANDYDATKA
Kandydat

Ilu pracowników aktualnie zatrudnia biuro,

Pracodawca

@KANDYDATKA

Na chwilę obecną zespół JWW liczy niespełna 50 osób, ale cały czas rośniemy :)

Kandydatka
Kandydat

Duży minus za brak odzewu po rozmowie rekrutacyjnej, mimo zapewnienia, że zostanę poinformowana niezależnie od decyzji. Rozmowa trwała dość długo, tym bardziej szkoda, że nie dostałam żadnej informacji zwrotnej. Reszta bez zarzutu.

Helena
@Kandydatka

Przykro mi. A jak w ogóle oceniasz rozmowę, o co byłaś pytana? Dowiedziałaś się, ile zarobiłabyś w tym biurze?

Maria
@Kandydatka

Długo? To znaczy ile? Stresujący był ten czas pracy?

Pracodawca

@Kandydatka

Tak, naszą zasadą jest informowanie o wyniku rekrutacji. Niestety w tym przypadku zawiódł czynnik ludzki i zwyczajne przeoczenie, za które przepraszamy.

Monika
Pracownik
 Pytanie

Ciągle zmieniające się przepisy, terminy na wczoraj, telefony z urzędu skarbowego i roszczeniowy klienci? Każda księgowa wie, że tak wygląda nasz zwyczajny dzień pracy. Pracowałam już w kilku biurach rachunkowych, ale dopiero w JWW poczułam wsparcie. Konsultacje doradców podatkowych, narzędzia ułatwiające codzienne czynności  i przede wszystkim zespół to coś, co wyróżnia JWW i dzięki czemu zostaje się tu na dłużej. Polecam pracę tutaj!

Pracodawca

@Monika

Dobrze wiemy, że podatkowy rollercoaster, problemy techniczne i ograniczenia czasowe to codzienność w branży księgowej. Z tego powodu staramy się jako zespół się wspierać i wymieniać doświadczeniem, bo przecież wszyscy gramy do jednej bramki. Dziękujemy Ci za opinię, Monika!

Agata
Były pracownik

JWW Biuro Rachunkowe dba nie tylko o swoich klientów, ale też o zespół i samopoczucie pracowników. Organizują regularne szkolenia, dzięki czemu można być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami. Mogę się dzięki temu czuć bezpiecznie i pewnie - bo 2020 rok był dla księgowych mocno wymagający:) Ważne jest też wsparcie doświadczonego zespołu, który pomaga w wyjaśnianiu zawiłości przepisów czy rozwiązywaniu bieżących problemów.

Anka
Pracownik

JWW to luźna atmosfera między pracownikami i realne możliwości rozwoju. Można tu zdobyć wiedzę z zakresu podatków, zobaczyć jak działają programy księgowe i podszkolić swój angielski na bezpłatnych zajęciach. Biuro współpracuje z wieloma zagranicznymi firmami. Dla osoby, która dopiero zaczyna pracę, to świetna okazja żeby zobaczyć jak działa się w środowisku międzynarodowym. Nie jest to korporacja, ale rodzinna firma, dlatego ale można doświadczyć ludzkiego podejścia Zarządu do spraw pracowników.

Kasia
Pracownik

Wybierając nowego pracodawcę kierowałam się przede wszystkim atmosferą w biurze, ponieważ cenię sobie to w miejscu pracy. Moja współpraca z innymi firmami często kończyła się z tego powodu. W JWW już od wejścia odczuwa się przyjazne relacje, co tylko potwierdziło się, kiedy dołączyłam do zespołu. Dużym plusem są częste wyjścia integracyjne, lokalizacja w centrum, no i oczywiście ogródek, gdzie można odpocząć w ciągu dnia.

Ona
Kandydat
 Pytanie

Czy ktos by mogl sie wypowiedziec na temat zarobkow w firmie, atmosfery, szkolen pracownikow itp?

Pracodawca

@Ona

Cieszymy się, kiedy pod naszym okiem członkowie zespołu JWW podnoszą własne kwalifikacje zawodowe, dlatego nieustannie wspomagamy ich rozwój poprzez kursy i regularnie szkolenia w kwestii zmieniających się regulacji prawnych. Ze względu na współpracę z klientami niemal z całego świata, każdy zainteresowany może wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z języka angielskiego. W Biurze Rachunkowym JWW istnieje jasno określona ścieżka kariery, zgodnie z którą możliwe jest awansowanie według niżej wskazanych stanowisk: • asystentka księgowości / asystent księgowości, • młodsza księgowa / młodszy księgowy, • księgowa / księgowy, • samodzielna księgowa / samodzielny księgowy, • główna księgowa / główny księgowy. Decyzja o zmianie stanowiska podejmowana jest na podstawie zebranego doświadczenia oraz konsultacji z Kierownikiem Działu. Jesteśmy otwarci także na osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z księgowością i są otwarte na naukę i samorozwój.

Pytanie
 Pytanie

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w JWW Biuro Rachunkowe?

Pracodawca

@Pytanie

Oczywiście! Dobrze wiemy, jak istotna w codziennej pracy jest atmosfera w biurze, dlatego tak dobrze nam się razem spędza czas podczas wycieczek, gotowania, biegania i oczywiście… pracy :)

Beata

W jakich godzinach to biuro działa?

Pracodawca

@Beata

Jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00, zachęcamy do odwiedzin.

Zostaw merytoryczną opinię o JWW Biuro Rachunkowe - Wrocław

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w JWW Biuro Rachunkowe?

    Zobacz opinie na temat firmy JWW Biuro Rachunkowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w JWW Biuro Rachunkowe?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 5 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

JWW Biuro Rachunkowe
Przejdź do nowych opinii