Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH

3.4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH

Krzysztof

Bylem bardzo zadowolony z pracy dla firmy kompetentna uczciwa obsluga, nie zawiedli mnie w czasie 2 letniej współpracy. Jeżeli zaszła by potrzeba powrotu na pewno się zglosze dalszej współpracy polecam z czystym sumieniem pozdrawiam Krzysiek

@Krzysztof

Gratulujemy jeszcze raz, ze wykorzystal Pan szanse i przeszedl na bezposrednie zatrudnienie u naszego klienta po dwuletniej wspolpracy przez nasza firme. Zalujemy tylko, ze stracilismy tak dobrego pracownika. Dziekujemy za pozytywna opinie i polecamy sie na przyszlosc :-).

Kris
@Krzysztof

Czlowieku czemu wprowadzasz ludzi w blad. Prach & Pracht to oszusci moze nie wdzyscy ale przynajmniej czterech moge wymienic. Pan Brandt, pani Florek, pani Katen o panu Zyyszku tez nie zapimnialem. Mowia jedno robia drugie

@Kris

Panie Wdzieczny, po raz setny: 1. Umowa jest dwustronna, i obowiazuje zarowno pracodawce, jak i PRACOWNIKA - do dzis Pan tego nie zrozumial jak widac w powyzszym komentarzu, 2. Jesli pracownik (lub pracodawca oczywiscie rowniez) nie wywiazuje sie z umowy o prace, to musi liczyc sie z konsekwenjami. Nasza strona wypelnila wszystkie warunki zawartej umowy. Pan jako pracownik niestety nie. 3. Jesli czuje sie Pan poszkodowany, to poinformowalismy juz Pana wielokrotnie, ze moze Pan zglosic sie do urzedu pracy, urzedu skarbowego, Zoll, prawnika i gdzie Pan jeszcze chce. Moze ktoras z powyzszych instytucji Panu w koncu bedzie potrafila wytlumaczyc, ze w Pana przypadku, wszystko zostalo wykonane zgodnie z umowa i obowiazujacymi przepisami, i ze to Pan nie ma racji, a nie firma Pana oszukala. PS. Pisanie, ze ktoras z osob pracujacych w firmie Pracht & Pracht jest (usunięte przez administratora) przyszlo jak widac Panu bardzo latwo. Swiadczy to tylko o Panu i niskim poziomie, ktory Pan reprezentuje. Ale zeby to niby (usunięte przez administratora) udowodnic i poprzec jakimis faktami, to juz zabraklo Panu argumentow.

@Pracht & Pracht

Możesz powiedzieć jaka to umowa? To znaczy zwykle na jakich zatrudniacie? Jest normalne ubezpieczenie i prawo do urlopu?

Malen
@Kris

Potwierdzam. To są zwykli kombinatorzy. Kwatery co prawda szukają i czasem się trafi całkiem fajnie. Jednak obsługa jest fatalna. Informacje , gdzie pracujesz, dostajesz dzień przed wyjazdem i okazuje się że jakaś kaszanka. I co wtedy? Albo pracujesz w dziadowskiej robocie-bo takie oferty maja- albo jedziesz do domu i jesteś na stracie. Ta firma ma kiepskie miejsca pracy. Sam szajs, tam gdzie nikt nie chce pracować. Inne Leihfirmy potrafią nawet tydzień przed dać adres, stronę i opis stanowiska.a tu cię robią w balona. Trafiasz w takie (usunięte przez administratora) że nic tylko uciekać

@Kris Nowy wpis
@Kris

W czym firma cie oszukala? Bo piszesz, ze cie oszukalismy a nie piszesz w czym konkretnie. I nie rozumiem czegos. Przeciez my przynalezymy do zwiazkow zawodowych, jestesmy sprawdzani caly czas przez urzedy. Gdybysmy byli nieuczciwym pracodawca, to juz dawno by nas zamknieto. Wiec wymien prosze choc jeden przyklad naszej nieuczciwosci.

@Malen Nowy wpis
@Malen

Jaka ma Pan podstawe do swojej oceny miejsc pracy? Gdzie konkretnie Pan pracowal? W ktorej firmie? Co oznacza konkretnie stwierdzenie "dziadowska robota"? Co to znaczy kombinatorzy? w czym konkretnie? Prosze podac fakty. W dzisiejszych czasach potrzeba max. 10 minut, aby wszystko co chcesz wiedziec o firmie, do ktorej jestes wysylany, znalesc w internecie. Niezaleznie czy masz na to tydzien, czy 1 dzien . Jak jest na prawde, to okazuje sie dopiero w praktyce. I okazuje sie nie tylko, jaka jest firma, tylko jakie kwalifikacje ma faktycznie pracownik i czy jest w stanie podolac wymaganiom. Wpis @Malen jest bez zadnych konkretnych informacji. Same bezpodstawne oszczerstwa aby zaszkodzic. A na tego typu wpisy jest prosta odpowiedz: Kilkuset pracownikow w naszej firmie. Wszyscy dlugoterminowo od wielu lat pracuje dla nas u naszych klientow. Caly czas zglaszaja sie do nas nowi pracownicy, chcacy podjac wspolprace. Duza czesc ich jest z polecenia. Gdyby firma byla taka, jak w tym komentarzu, to i pracownikow by nie bylo. I to jest najlepszy dowod na sposob dzialania firmy Pracht & Pracht i dowod na to, ze takie zarzuty nie maja zadnych podstaw w rzeczywistosci.

@anonim Nowy wpis
@anonim

Firma Pracht & Pracht Personal-Consulting jest legalna agencja posrednictwa pracy dzialajaca na rynku niemieckim od ponad 20 lat. Kazda niemiecka agencja pracy jest zobowiazana do przynaleznosci w zwiazkach zawodowych i podlegania pod z gory ustalona przez nich taryfe. W przypadku firmy Pracht & Pracht jest to taryfa GVP. Co to oznacza w praktyce? Umowa o prace wedlug aktualnych przepisow prawa pracy na terenie Niemiec z pelnym ubezpieczeniem socjalnym. Pracownik jest w pelni zabezpieczony taryfowo i jest w pelni chroniony w kazdym momencie zatrudnienia przez zwiazki zawodowe. Zarowno wszystkie warunki umowy o prace, jak przynalezny urlop platny czy stawki godzinowe pracownikow dla kazdej grupy zawodowej, sa narzucone nam przez wyzej wymienione zwiazki zawodowe, ktore sa zgodne z aktualnie obowiazujacym prawem pracy na terenie Niemiec. Dlatego tez, osoba ktora ubiega sie o prace w naszej firmie, moze spawdzic przynaleznosc naszej firmy do zwiazkow zawodowych jeszcze przed podpisaniem z nami umowy o prace, aby miec pewnosc, ze jest w pelni zabezpieczona prawnie wedlug obowiazujacych przepisow prawa pracy na terenie Niemiec.

Dzięcioł

Odradzam firmę. Na miejscu okazało się że praca inna niż w opisie a najważniejsze za przepracowne 69 godz. w jednym tygodniu bo akurat był koniec miesiąca otrzymałem w przeliczeniu na złotówki 350.17 ZŁ!!!! Banda (usunięte przez administratora) proszę o kontakt inne oszukane osoby bo wiem że jest ich wiele w celu złożenia pozwu zbiorowego.

@Pracodawca Nowy wpis
@Dzięcioł

Szanowny Panie Dzieciol, ustosunkowujac sie do Pana zazalen, chcielibysmy poinformowac iz: Zostal Pan wyslany do pracy, ktora zostala Panu przedstawiona w ofercie. Jesli nie wiedzial Pan na czym polega praca w ocynkowni, mogl Pan sobie w latwy i szybki sposob sprawdzic w internecie, i dopiero wtedy zdecydowac, czy to praca dla Pana. Nasz opis stanowiska pracy we wszystkich ogloszeniach, jak i w ofertach jest zgodny ze stanym faktycznym na miejscu. W zwiazku z powyzszym, Panski zarzut niezgodnosci stanowiska pracy z opisem jest niezgodny z prawda i jest zwyklym pomowieniem. Proponuje Panu jeszcze raz dokladnie policzyc godziny, ktore Pan przepracowal, bo raczej gdzies popelnil Pan blad w dodawaniu. Przepracowal Pan w naszej firmie w miesiacu czerwcu 53,75 godzin. Zgodnie z umowa o prace wyplacone zostalo Panu 35 godzin za tydzien, natomiast 18,75 godzin zostalo pobrane na konto nadgodzin. Te nadgodziny zostana rozliczone wraz z wyplata za miesiac lipiec. W odpowiedzi na zarzuty o wysokosc Pana wyplaty za miesiac czerwiec: Nie ujal Pan zaliczki, ktora Pan otrzymal przelewem na konto od nas zaraz po pierwszym tygodniu pracy. Rowniez Pan "zapomnial" oddac Chipa. A zgodnie z umowa, jesli chip nie zostanie oddany, pracownik bedzie ponosil jego koszt. Zostal Pan o tym poinformowany przy podpisywaniu umowy. A jesli nie, to jest to zawarte w umowie, ktora Pan podpisal (ps. tak, jest napisane w jezyku polskim). Zapomnial Pan rowniez o kosztach mieszkania. Tez nie pomyslal Pan o tym, ze umowa jest OBUSTRONNIE wiazaca, i ze nie tylko Panu sie nalezy, ale rowniez jest Pan do czegos zobowiazany. Porzucil Pan prace z dnia na dzien bez zachowania okresu wypowiedzenia. Potracilismy Panu koszty mieszkania do konca teoretycznego okresu wypowiedzenia przewidzianego w umowie o prace. Chyba nie myslal Pan, ze te koszty bedzie ponosil ktos za Pana? Porzucenie pracy z dnia na dzien bez zachowania okresu wypowiedzenia podlega wedlug niemieckich przepisow prawa pracy kaze pienieznej zgodnie z umowa. To bedzie ujete w rozliczeniu za miesiac lipiec. A jesli ma Pan inne zdanie, bardzo chetnie moze Pan nas pozywac do sadu. My nie mamy sobie nic do zarzucenia. Prosze pamietac, ze w sadzie wyciagniemy konsekwecje wobec Pana za publiczne rozpowrzechnianie nieprawdziwych informacji na temat naszej firmy i tym samym dzialanie na szkode firmy.

Marcin

Pracowałem również na ocynkownia nie dość że przed podjęciem pracy wprowadzono mnie w błąd to jeden dzień się źle czułem nie poszedłem do pracy i zaraz mnie zwolniono. A na mieszkaniu dwu pokojowym 7 osób. Odradzam

@Marcin

Oto korespondencja tego "pokrzywdzonego": 02 lipca 2024 - godz. 16.52 Przepraszam ze pisze teraz, ale dopiero dostalem informacje, iz sad zgodzil sie, abym zeznawal online jako swiadek, dzieki czemu nie bede musial jechac do Polski, lecz chcialem prosic o wolne jutro, bo sprawa jest w ciagu dnia. Komentarz: 03 lipca Pan Marcin nie poszedl do pracy. 04 lipca 2024 - godz. 5.14 rano Przepraszam, ale cos mi zaszkodzilo, chlopaki widzieli, jak cala noc wymiotuje. Musze isc do lekarza ... Licze ze do jutra mi przejdzie. Komentarz: zaden z kolegow nie widzial, ani nie slyszal, ze Pan Marcin wymiotuje. Pan Marcin nie poszedl oczywiscie do pracy. 04 lipca, godz. 13.12 Musze zjechac do Polski, wszystko zostawiam na mieszkaniu, wroce w niedziele. Nagla sprawa rodzinna KOMENTARZ: Taki to biedny, pokrzywdzony i (usunięte przez administratora) czlowiek z p. Marcina ...

Były pracownik 2017

Pracowałem z (usunięte przez administratora) na cynkowni dwa tygodnie dłonie poparzone od kwasu na mieszkaniu po 5 osób. Odszedłem sam i do tej pory nie dostałem jeszcze pieniędzy!!! (usunięte przez administratora)

Rozmowa kwalifikacyjna
Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko +++ ELEKTRYK BUDOWLANY +++ ELEKTRYK PRZEMYSLOWY +++?
Mirka
Inne

Znajdę tu osobę, która wyjechała do pracy jako pielęgniarka razem z firmą. Szukają właśnie odpowiedniej osoby i planuję wysłać cv, ciekawi mnie tylko czy 5 tysięcy euro to naprawdę realna kwota, jesli chodzi o zarobki. Szczególnie, ze zakwaterowanie jest bezpłatne:)

ooo
Inne

Hej chciałbym jechać do Niemiec jako hydraulik, ale stanawia mnie jak często zjeżdżanie do Polski. Macie jakiś konkretny wypracowany system pracy?

@ooo

Szanowni Panstwo, nasi pracownicy sa zatrudnieni w ramach umowy o prace w pelnym wymiarze godzin na czas nieokreslony. Naszym pracownikom przysluguje 25 dni urlopu platnego do wykorzystania i rozplanownia w ciagu roku.

Xxx
Inne

Hej to jak to jest z tymi kwaterami, firma za nie płaci czy to we wlasnym zakresie. Szukają teraz elektryków budowlanych, dieta jest zapewniona, ale o mieszkaniach piszą jedynie że pomogą w jego rezerwacji. Trochę słabo jakbym miał wydać dużo kasy za samo mieszkanie. No chyba że można wynegojować więcej niż to 17 euro za godzinę?

@Xxx

Prosze wziac pod uwage, ze w firmie Pracht&Pracht GmbH kazdy pracownik na montazach (a wiec rowniez elaktrycy) dostaje diete od 50 do 80 EUR dziennie. I te diety sa przeznaczone na finansowanie kwater.

Pracodawca
Pracodawca
@Xxx

Szanowny Panie, dieta jest przewidziana na pokrycie kosztow zakwaterowania czy dojazdu do pracy i nie jest dodatkowym zarobkiem. Pracownicy oplacaja zakwaterowanie sami, co tydzien i gotowka u wlasciciela mieszkania. Od nas w razie potrzeby moga otrzymywac zaliczki, aby moc pokryc zaistniale koszty na bierzaco.

Gosc

Pracuje od 4 lat w prachcie. sa tacy co pracuja dluzej niz ja. wiec nie jest zle

Wojciech

Pracowałem w tej firmie. Firma w porządku kwatery załatwiają z pieniędzmi nie ma problemu są na czas. Jeśli będę mógł to na pewno wrucę spowrotem bo narazie mi nie pozwala sytułacja życiowa.

W firmie Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH niedawno poszukiwano pracownika na stanowisko Malarz. Czy ktoś wie, na jakie zarobki można liczyć na tym stanowisku? Chcę zarabiać powyżej 12600 EUR.

@Administrator

12.600 EUR to troche przesada ... Srednia pensja malarza netto to ok. 2.500 EUR

Kornel
@ZW

No ale na złotówki to wyjdzie koło 10 tys. Teraz faktycznie można się dostać do takiej pracy? Trzeba mieć doświadczenie czy przyuczą? Jak z językiem? Podstawowy wystarczy? Dodatkowo jakie są koszty zakwaterowania? Chętnie się wszystkiego dowiem.

@Kornel

Zeby pracowac jako malarz w Niemczech trzeba miec doswiadczenie jako malarz, a takze wyksztalcenie zawodowe jako malarz. Trzeba znac niemiecki na tyle, zeby sie porozumiec na budowie.

Judyta
@ZW

To spoko, a na jakiej umowie się pracuje? Polskiej czy niemieckiej? Jak z zakwaterowaniem, to lezy po stronie firmy czy pracownika? Kurcze, duzo się słyszy o pracy za granicą, że głównie idzie w gre alkohol itp. Nie chce podzielać stereotypów, ale jacy pracownicy przeważnie tu pracą? Wiadomo, pewnie różnie się to zdarza, ale niektóre firmy mają jakieś tam swoje wymagania co do pracownika i kryteria..

Księgowy

Co to za bzdury.Zobacz ile kosztują teraz kwatery.Od 25 do 35 e

Kandydat

Dzień dobry, znajdę tu jakieś pielęgniarki, które wyjechały do pracy z firmą? Sporo tu wpisów od Panów, a widzę, że dla kobiet też praca się znajdzie. W starszych ofertach pracy w Ludwigsburgu oferowali 5 tyś euro, i wszystkie nadgodziny więcej płatne itp. Z tymi nadgodzinami, pracującymi weekendami ile można uzyskać? Co z noclegiem? To po stronie pracownika? Kontakt z koordynorami jak wygląda, można liczyć na ich pomoc?

Kandydat

Kto wspomniał że przerzucają między lokalizacjami jak się praca kończy i trzeba mieć własny samochód. A jak z umową? W niej jest napisane że koszty podróży trzeba sobie samemu zagwarantować? Jak z wypłatami? Nadal niskie czy coś się poprawiło na tych wyjazdach?

Sebastian

Powiem tak szczerze i obiektywnie jeśli ktoś jest desperatem i potrzebuję pieniędzy to może iść do tej firmy (usunięte przez administratora) na każdym kroku my omieszkaliśmy w 4 lub 5 w pokoju musisz mieć auto bo jak się praca kończy to rzucają cię do następnej ocynkownki ja tak pracowałem acha a za koszty paliwa nie zwracają nigdy więcej a co do pewnego Pana Zbigniewa.W to wolę się nie odzywać człowiek złotousty a potem wychodzi jak wychodzi.Firma brak szacunku dla pracownika tragedia

miron
@Sebastian

jak mozesz to powiedz na czym polega praca w ocynkowni,czy warto jechac

Zbigniew

Witam polecam firmę pracowałem pieniądze o czasie i wszystko zapłacone jeżeli by zaszła potrzeba to bym wrócił pozdrawiam.

Ewa
Inne

Czemu tak piszesz? masz inne zdanie na temat tej firmy? Jakie zarobki są Twoim zdaniem?

Sebastian
@Zbigniew

Wrzecionkowski to naganiacz i (usunięte przez administratora) a firma najgorsza w jakiej pracowałem pieniądze beznadziejne

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH?

Edyta
Inne

Odradzasz będąc jednocześnie zatrudnionym? A w ogóle jakoś szczególnie cokolwiek sprawdzają?

Kurt

Opinie pozytywne pisanie przez piarowców z firmy .Firmą która (usunięte przez administratora) bardzo dużo ludzi nie rzetelna żerująca na Polakach i oszukując . Prawdziwe wpisy są na opiniach archiwalnych . Omijać szerokim łukiem , to nie pojęte skąd się biorą takie firmy .

@Kurt

@Kurt - Witam, proponuje aby Pan/Pani podala swoje imie i nazwisko, a nie pisal/pisala pod pseudonimem. Oficjalnie przedyskutujemy na czym niby mialo polegac to (usunięte przez administratora) o ktorym Pan/Pani mowi. Oskarzenie Pana/Pani tylko "z zasady" nie ma absolutnie zydnych podstaw. Bo moglo byc tak, ze to Pan/Pani nie wywiazal/a sie z warunkow umowy o prace- jak w wiekszosci przypadkow osob, ktore wstawiaja negatywne opinie na tego typu forach internetowych po otrzymaniu wypowiedzenia umowy o prace. Wiec czekamy z niecierpliwoscia na ujawnienie swojej tozsamosci i szczegolowe informacje od Pana/Pani na temat tego niby (usunięte przez administratora) o ktorym Pan/Pani wspomina.

Paulina
Kandydat

Witam, jak wygląda sprawa z zameldowaniem pracownika ( obowiązek w Niemczech) oraz ubezpieczeniem?

vik
Kandydat

Rozumiem, ze pracownicy ocynkowni otrzymuja wynagrodzenie 1200 - 1400 netto? I jak wyglada zakwaterowanie? czy sa to pokoje 1 -osobowe? W jakiej odleglosci od pracy jest zakwaterowanie? Jaka jest stawka godzinowa? Czy mogliby Pabstwo zapisac cos wiecej o tej pracy co to za pracodawca czy sa to elementy wazace ponad 20 kg? Czy praca wiaze sie z podnoszeniem wiekszych ciezarow przez wieksza czesc zmiany? Dziekuje

@vik

Pokoje sa 2-osobowe w bliskiej odleglosci od miejsca pracy. Elementy sa rozne, wieksze/ciezsze elementy podnosi sie w parach.

Roman385

Pracuje w tej firmie od prawie 2 lat. Mieszkanie mi zalatwili na poczatek. W miedzy czasie znalazlem sobie wlasne i tansze. Mam stala prace. A praca jak praca. Najwazniejsze ze nie traktuja jak jakiegos pomocnika tylko na rowni z soba. Placa punktualnie. Nie musze nigdzie jezdzic, jestem caly czas na miejscu. Nie mam zamiaru zmieniac firmy poki co. A wiadomo ze roznie mowia o kazdej firmie. Ja na razie nie mialem zlych doswiadczen z Prachtem. Zobaczymy co dalej.

vik
@Roman385

to jeszcze napisz gdzie pracujesz bo inaczej twoja opinia jest troche bez sensu:)

Roman
@vik

jestem elektrykiem i pracuje kolo Stutgartu

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH?

@Pytanie

Nasi pracownicy dostaja umowe na czas nieokreslony od pierwszego dnia pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH - Ludwigsburg

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Drogi Użytkowniku,

NIE dodawaj opinii, która:

łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
jest wulgarnym komentarzem
jest niemerytoryczna

przebieg on-boardingu nowego pracownika
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 5 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH?

Kandydaci do pracy w Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pracht & Pracht Personal Consulting GmbH
Przejdź do nowych opinii