Opinie o SUM Poland Sp. z o.o. w Łódź

SUM Poland Sp. z o.o.
3 22 19 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.

Jak się pracuje z ludźmi z SUM Poland Sp. z o.o.?

Daniel Nowy wpis

Rzadko zagladacie na forum. Czy jest jakaś przyczyna tego zachowania?

Joanna

@Guido Twój staż pracy świadczy o tym, że jesteś zadowolony z pracy w firmie SUM Poland. Czy oprócz wynagrodzenia, można liczyć na opiekę medyczną albo inne dodatki? Dobrze od czasu do czasu przejść szkolenie lub podnieść swoje kompetencje. Czy można liczyć na wsparcie innych pracowników lub przełożonych? Jaka panuje atmosfera w firmie i jak oceniasz tę firmę na tle konkurencji? Planujesz zostać w tej firmie na dłużej?

Mario Nowy wpis
@Joanna

zero dodatków typu opieka medyczna, karta sportowa, bony czy prezenty na święta. szkolenia to tylko bhp i techniczne z produktow, bardzo słabe wdrożenie i jak się samemu nie dopytasz to nikt z własnej woli niczego nie nauczy, a za błedy mocno op...ją, ludzie w porządku i umowa oficjalnie o pracę - to chyba jedyne plusy, zarobki słabe, piękne perspektywy rozwoju z rozmowy kwalifikacyjnej nijak się mają do rzeczywistości, konstruktor po studiach kończy jako montażysta w brudnych ciuchach w ciasnych, gorących komorach pod ziemią - wg mnie słabo rozwojowa praca dla mało ambitnych osób, którym zalezy tylko na ciepłej posadce i tylko tacy dłużej zostają, bo im sie nie chce poszukać czegoś lepszego; no i ten wszechobecny szklany pył i na hali produkcyjnej i w biurze i w aucie służbowym, wszędzie - ani to zdrowe dla płuc, ani wygodne dla skóry, zadrapać się można

Joanna Nowy wpis

@SUMMM Dziękuję za Twoją wypowiedź. Mogę spytać jak konkretnie ta sytuacja była argumentowana przez firmę SUM? Ponadto, powiedz proszę, czy z tego powodu pracownicy mogli wyjść z pracy tę godzinę wcześniej? Gdybyś mógł to napisać, to będę Ci wdzięczna.

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
SUMMM

Przepracowałem w sumie kilka lat. Właściciel w tamtych czasach miewał rożne pomysły. Raz lepsze, raz gorsze, ale jeden w szczególności utkwił mi w pamięci. Jednego pięknego dnia dostaliśmy maila od "prezesa, księgowej i psycholożki", że z uwagi na .... musimy przychodzić do pracy na stałe, godzinę wcześniej, za która oczywiście nikt nam nie zapłaci. Jeżeli nie dostosujemy się do rozporządzenia, to będą wyciągnięte konsekwencje. Faktycznie tak było, bo kiedyś i tak z marnej pensji ucięli mi chyba 100 zł. W sumie żałuje, że nie zgłosiliśmy tego do inspekcji pracy.

Guido

Ja pracuje w sumie od ponad 2 lat i jest ok. Kasa nie powala, ale nie narzekam. Zreszta moze z 1/4 zalogi to ludzie ktorzy pracuja w sumie krocej niz 2 lata. Reszta dluzej, a tak z 10 osob to od samego poczatku. Jakby chcieli zmienic prace to dawno by zmienili jakos nie klei mi sie to z tymi negatywami ponizej. Ja tam polecam bo legal, wszystko na papierze i ludzie ok

Janek

Może z braku ludzi do pracy firma będzie podnosić wynagrodzenia?

aaa

Zatrudnili mnie w sumie i potwierdzam, dostalem umowe o prace na poczatek. Atmosfera wydaje sie spoko zobaczymy co dalej.

Tak6Nie

Miniek

A ja moge napisac cos na swiezo. Pracuje w sumiku juz prawie rok, od poczatku miałem umowe o prace na suma, na umowie 15 na godzine. Pracy jest duzo i bywaja napiecia natomiast co do podejscia kierownika nie moge narzekac. Przy dobrym miesiacu nadgodziny platne i moge liczyc na premie 300-500.

Tak6Nie

ppp
@Miniek

Czytam ten post i nie mogę uwierzyć. Czyżby firma zaczęła trochę myśleć?? W sumie z myśleniem, to zawsze była to ich "pięta achillesowa" Przepracowałem w zakładzie kilka lat. Za moich czasów nie było mowy o premiach, podwyżkach... Oczywiście "Januszek i team" zawsze obiecywali złote góry, premie uznaniowe etc, ale nigdy nikt nic nie dostał. Standardem było jak piszę Mateusz podpisywanie umowy na KSS na płace minimalną + premia uznaniowa. W praktyce jednak wyglądało to w taki sposób, że premia uznaniowa była składnikiem stałym wynagrodzenia. Jeśli rząd podnosił płacę minimalną, to automatycznie dostawaliśmy aneks, o ucięciu premii uznaniowej np o 100 zł i nadal pozostawaliśmy z nędznymi pensjami.

Mateusz

Pracowałem tam kilka lat temu na stanowisku młodszego konstruktora. Czytając posty mogę stwierdzić, że nic się tam nie zmieniło: szklany pył w powietrzu, brak szacunku do ludzi i mało rozgarnięta kadra zarządzająca. Za moich czasów idąc pracować do SUMa zatrudniony zostałeś/-łaś przez Komorowski Sewing Systems na minimalną krajową bez widoków na podwyżkę. Nie polecam

SLOWIK

Byłem pracownikiem w tej firmie niestety dodam tylko tyle że sam szef w tamtym okresie sam był zielony i nie bardzo wiedział jak prowadzić firmę

ex sum

Jeśli ktoś chcę, aby nim pomiatali i traktowali najgorzej jak się da a przy rozwiązaniu umowy potraktowali jak najgorszą szmatę to gorąco polecam.

Tak3Nie1

aa

Też miałem okazje być rekrutowanym przez panią HR. Mogę poświadczyć brak jakichkolwiek kompetencji tej pani. Wymyśla klocki i inne pierdoły, zamiast skupić się na tym co ważne. Sprawia wrażenie, ze nie zna się na swojej pracy. Obiecują złote góry a rzeczywistość jest zupełnie inna. Jeśli rozmowa skłania się ku wynagrodzeniu kompletne chowanie głowy w piasek, uciekanie od tematu i propozycja pracy w niby cudownej firmie z ciągłą rotacją osób za minimalną pensje. Już chyba lepiej ulotki roznosić

ania
@aa

jak wyżej, na jakie stanowisko aplikowałeś? zaproponowano ci najniższą krajową?

k.

Mój kontakt z firma SUM Poland na szczęście ograniczył się do rozmowy kwalifikacyjnej. Pani "HR manager" próbująca ukryć swój brak kompetencji głupkowatym śmiechem za główne kryterium przyjęcia do pracy stawia sprawne ułożenie drewnianych klocków pomijając całkowicie wykształcenie i doświadczenie w zawodzie. Odnośnie kwestii finansowej mina i wielkie oczy Pani prowadzącej rozmowę, kiedy przedstawiłem swoje (niezbyt wygórowane) oczekiwania płacowe, mówią więcej niż milion słów. Tak więc jeśli ktoś lubi być traktowany jak idiota, mieć mydlone oczy, pracować za najniższą krajową i do tego jego pasją są klocki to gorąco polecam tą firmę.

Tak7Nie

ania
@k.

na jakie stanowisko aplikowałeś? jaką kwotę netto podałeś, napisz chociaż przedział np 2 000 - 3 000.

SUM

Najdziwniejsza firma w Polsce. Pracownicy nie są szanowani - szczególnie dział produkcja (a niektórzy robią co chcą) Marna kasa.Praca w cięzkich warunkach- wata szklana, szkło. Przymuszanie do pracy w dni wolne. Brak jakiejkolwiek kultury. Góra unika trudnych tematów (rozmów z pracownikami) i nie potrafi się zachować względem osób. Ciągła rotacja osób. Ludzie odchodzą jak tylko znajda coś lepszego, a sposób w jaki zwalniają pracowników karygodny i uwłaczający godności człowieka... Jednym słowem żenada...

Tak17Nie

Zostaw opinię o SUM Poland Sp. z o.o. - Łódź

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie