Opinie o Stahlkonzept Koch GmbH w Stralsund

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Stahlkonzept Koch GmbH. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Stahlkonzept Koch GmbH o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Stahlkonzept Koch GmbH w Stralsund

Jeśli toś chce pracować naprawdę, a nie udawać to można dobrze zarobić, dogadać też idzie się z każdym, pracuje tam wielu Polaków.

geniusz

Powiem szczerze, że obawiałem się mojego wyjazdu, mimo, iż to nie była moja pierwsza praca poza granicami, ale wyszło ok. Dojazd musiałem zorganizować sobie sam, ale już zakwaterowanie miałem zapewnione i w tej kwestii nie mm na co narzekać bo warunki przyzwoite. Dojazdy do pracy obgadałem sobie już na miejscu, więc wszystko jest na spokojnie do rozplanowania, polecam

znajomy

Sytuacja finansowa zmusiła mnie do wyjechania z kraju, zacząłem tam pracę i jestem pozytywnie zaskoczony, bardzo dbają o pracowników. Dostaję nawet świadczenie rodzinne.

Trochę się bałem okresu próbnego bo praca wymagająca, ale chyba si e sprawdziłem bo dostałem fajną podwyżkę! No i nadgodziny są dodatkowo płatne, więc dobry, uczciwy pracodawca.

logo firmy Housekeeping
HOGA Personalservice
logo firmy KELNER / KELNERKA ( m / k ) w nadmorskim kurorcie - BEZ DOŚWIADCZENIA
Walter-Fach-Kraft Personal GmbH
logo firmy Spawacze MAG 136
KORI Dienstleistungen GmbH
uua

Pracuję dla tej firmy już dość długo i analizując wszystko to jestem zadowolony. Mamy zagwarantowaną odież służbową, zakwaterowanie, a i w wielu innych sprawach można się na spokojnie porozumieć, polecam

Pracodawca daje całkiem spoko warunki, wywiązuje się z umowy, wynagrodzenie równie ż jest (usunięte przez administratora)atrakcyjne

Piotrsajkowski@o2.pl

Coś trudno dodzwonić się do biura to jest denerwujące jak dzwoni się po 21razy a tel milczy jestem nowym pracownikiem więc naradzie tylko to mnie boli

Pracujacy
@Piotrsajkowski@o2.pl

Panie Piotrze, doskonale pan wie, ze biura sa dwa.. z tego co wiem, komunikatywnie nie mowi pan po niemiecku ( wiem, bo slyszalem) tak wiec dzwoniac do Wismaru nie porozumie sie pan tak jakby zechcial. Natomiast w Stralsundzie jest jedna osoba mowiaca po polsku, nie jest w stanie odebrac telefonu jesli jest zajeta rozmowa na innym aparacie. Sam prosilem o kontakt przez wyslanie meila, pani oddzwonila i wyjasnila gdzie lezy problem, ze jest ,Jesli sprawa jest pilna i zalezy na szybkim kontakcie , najlepiej napisac e-mail z prosba o kontakt. Osoba pracujaca tam oddzwania jak najszybciej jak to mozliwe albo odpisuje. Ja nie narzekam

MAX
@Piotrsajkowski@o2.pl

PRACUJE W FIRMIE PÓŁ ROKU JEŚLI CHODZI O DZWONIENIE TO PRAWDA RAZ PANI ODBIERZE A RAZ NIE ALE WIĘCEJ NA TAK BO TO NIE NASZA PRYWATNA LINIA .CO DO PŁATNOŚCI JA I MOI KOLEDZY KTÓRZY PRACUJĄ W FIRMIE JPM ZAWSZE MIELI NA CZAS WYPŁATE FIRMA NIE CIESZĄCA SIĘ DOBRĄ SŁAWOM A TO DLATEGO ŻE TRZEBA TAM CIĘŻKO PRACOWAĆ I SĄ WYSOKIE WYMAGANIA I MAŁO KTO TO WYTRZYMUJE ALE MY TO LUBIMY OCZYWIŚCIE MAMY PODWYŻKI PŁAC ZA WYTRWAŁOŚĆ I SUMIENNOŚĆ FACHOWOŚĆ A TO W PRACY NAJWAŻNIEJSZE TEGO ŻYCZĘ TYM KTÓRZY TAK SŁODKO PISZĄ O FIRMIE JEŚLI TEGO NIE BĘDZIE TO NIGDZIE SIĘ NIE UTRZYMACIE I POWIECIE ŻE TO PRACODAWCA WINIEN A NIE WY

@MAX

Panowie ja tez tak jak wy czytalem te wpisy i nie mialem problemu z firma wiec uznawalem ze ludzie przesadzają.Ale zmienilem zdanie gdy chcialem odejsc po 6 miesiacach.Sami zobaczycie co robi Koch

@MAX

Podwyzki za wytrwalosc i sumiennosc to chyba zaczynales od 12 euro bo ja mialem 17 i nie chcial dolozyc po 6 miesiacsch

@Tonic

Panie Mariuszu P. , Jestem szczególnie rozczarowany. Pracowalpan z nami przez 6 miesięcy, otrzymal pan rowniez dwie podwyżki w ciągu 3 miesięcy. Po 4 miesiącach ponownie poprosił pan o kolejna podwyzke , której odmówiłem. W efekcie przerwał pan zatrudnienie i nie dotrzymał terminu wypowiedzenia. Ponadto kontynuował pan pracę u panskiego nowego pracodawcy, korzystając z naszych materiałów roboczych. Narzekajac jeszcze na wspolprace z nami i opisywanie sytuacji niezgodnej z rzeczywistoscia mozna nazwac zuchwalstwem . Życzę jednak panu wszystkiego najlepszego w przyszlosci.

@Stahlkonzept Koch GmbH

Panie K...Tak pracowałem dla Panstwa przez rowne 6 miesięcy od 15/01-15/06(rowne 6 miesięcy) Podwyżke otrzymałem jedną o ktorą prosiłem, po przepracowaniu 5 miesięcy zglaszałem do Pani B ...ze konczy mi sie okres probny i czekam na dalsze propozycje- odpowiedziała że mamy czas.Ok dzwonilem i pisalem kilkukrotnie do niej lecz bez zadnej odpowiedzi, dnia 13/06 zadzwonila do mnie Pani K i rozmawiala ze mną, odpowiedziala mi ze to co mogla to pomogla i pytala dlaczego odchodze wiec odpowiedzialem prawde za co zostalem ukarany 500€ kare rzekomo umowną + 1200€ odciągnoł mi Pan za maske spawalniczą, Ktorą odebrałem od Pana M, z dniem 14/06 w sobote gdy skonczylem prace dla Panskiej Firmy oddalem maske Panu M z pokoju obok i byla u niego caly czas .A nowy zestaw spawalniczy i odziez roboczą otrzymałem dnia 16/06 gdzie zaczołem prace dla nowej Firmy wiec nie wiem skąd ma Pan informacje ze pracowałem w Waszych Przyborach( Maska + ubrania) Nadal do dnia dzisiejszego nie zwrocil mi Pan kwoty 1200€ ktore Pan mi zabrał, jezeli mamy byc uczciwi oboje to dobrze Pan wie ze ja tutaj nic nie zmyslam, co do banku godzin tez byla inna umowa ze maxymalnie do 30 gidzin a Pan zabiera mi 57, pisalem tyle wiadomosci do Pana na maila i albo wracaly się spowrotem albo wcale nawet Pan nie odpisywal, wyplate tez dostali wszyscy tydzien przed terminem a ja tydzien po terminie i to jest ta sprawiedliwosc Panie K..? Nadal oczekuje kwoty zwrotu 1200€ za maske ktora lezy w Panskim biurze- Pozdrawiam( mozna bylo uniknac wpisow publicznych i normalnie ze mna porozmawiac ale na to Pan nie mial czasu choc by poprzez mail, Pozdrawiam

profesjonalny

Myślę, że praca w Stahlkonzept Koch GmbH jest godna polecenia. Trochę miałem opory ze względu na język, no bo dogadać się jakoś trzeba, ale wiedziałem, że jeśli chodzi o samą pracę to sobie poradzę bo znam się na fachu i miałem rację. Język nie jest tak dużą przeszkodą jak myślałem na początku

franek

To była moja pierwsza praca za granicą. Średnio się orientowałem jak to ma wyglądać, przez co było dużo obaw. Wygląda to trochę inaczej bo jest niemiecka umowa o pracę, ale warunki są dość korzystne i jasne, nie trzeba się też martwic o ubezpieczenie zdrowotne, ani emerytalne.

zarobiony

Pracę polecił mi szwagier, szukałem dobrego zarobku, więc skorzystałem z jego propozycji i jest ok.

spawacz

Polecam tego pracodawcę, daje jasne warunki, wszystko zgodnie z umową.

greg

Pracuję w tej firmie już od 4 lat. Nie będę ukrywał, że praca jest dla każdego, bo jednak trzeba się przykładać i robić swoje, ale szef docenia dobrych pracowników, więc jak ktoś się stara to krzywda mu się nie dzieje.

Z.Sz

Ja narazie jestem zadowolony kwatery ok a pracować trzeba wszędzie a umowy trzeba doczytać i zrozumieć jak chce się większy szczegółów to wybrać się do filmy na rozmowę przed projektem a nie potem mieć pretensje

@Z.Sz

Zobaczymy gdy bedziesz chcial odejsc czy tak samo fajnie bedziesz pisal jak teraz, ja po 6 miesiacach odszedlem to zobaczysz co znaczy koch

Bartek

Jak się współpracuje z firmą? Podpowiedzcie jak organizują warunki pobytu za granicą? Czy pracy mają dużo?

MAX
@Bartek

Jeśli chcesz pracować naprawdę to polecam bo jeśli chcesz tylko udawać to nie zaczynaj. Bo tu są tylko tacy ludzie którzy chcą pracować i pracują.

@Bartek

Pilnuj cetli z godzinami zapisuj zaliczki i nie ufaj nikomu ja zostałem(usunięte przez administratora) na jakieś450e.

@Piotrsajkowski@o2.pl

Szanowny panie Sajkowski, do dnia dzisiejszego nie otrzymalismy od pana wykazu przepracowanych godzin podpisanych przez kierownictwo zakladu, w ktorym pan pracowal. Jezeli pan takie posiada, bardzo prosze o przeslanie go na adres e-mail: koch@sk-koch.de. Wysylajac nam niepodpisany wykaz godzin oraz tym samym zadajac zaplaty wynagrodzenia, dopuszcza sie pan proby falszerstwa. Moge jedynie zgadywac i zachodze w glowe kogo usiluje pan oszukac i obarczyc za to wina.

Nie polecam wszystkim odradzam

Jan

Nie polecam tej firmy same kłopoty i problemy.

Jerzy r

Powiem tak czytając te wpisy tutaj to jest wielka beznadzieja ja pracuje dla tej firmy i nie narzekam mialemmproblem z zakwaterowaniem zadzwoniłem opisałem problem załatwili drugie na super warunkach i to w ciągu prawie tygodnia potrzebowałem pomocy w banku dokumentu o miejscu zamieszkania w ciągu jednej chwili załatwione miałem i na e-mailu jeżeli komuś się nie chce pracować niech (usunięte przez administratora)nie zawraca chcesz wodę i przychodzisz na kacu siedź w Polsce nie przyjeżdżaj do niemiec i nie psuje opini Polakom którzy tam wyjeżdżają on pracuje uczciwie nie robiąc wstydu dzwonisz z pretensjami obrażasz chlasz wode itp powinni (usunięte przez administratora)a jak masz troche kultury inteligencji i przedewszystkim rozumu to nie wchodzisz i nie piszesz bzdur .

@Jerzy r

Ale kocopoły chłopie z biura .

Kvieta i laki

(usunięte przez administratora) To jest nic trafisz na zakwaterowanie z właścicielami tak zwany psychiatryk Pani kvieta wraz z klakierem "lakim"chodzi (usunięte przez administratora) pani B obiecuję złote góry a zostaje tylko zasolone jeziorko.

Prezes Zarzadu Stahlkonzept

ciag dalszy watku Prezesa Zarzadu: Przyklad 5: Zatrudniamy rowniez Pracownikow, ktorzy wykrzykuja, jakoby nie otrzymali terminowo pieniedzy, ale zapominaja nadmienic, ze do dnia wyplaty nie podali adekwatnego numeru konta bankowego do przelewu, gdyz dany rachunek jest na przyklad prowadzony na nazwisko wspolmalzonki, czym samym Bank dokonuje zwrotu przelewu ze wzgledow bezpieczenstwa. Lub tez dopuszczaja sie oszczerczych tresci, jakoby nie otrzymali wynagrodzenia, kiedy jest ono juz dawno przelane, ale dany pracownik twierdzi, iz nie widzi tego w swoim Banku, czego my nie jestesmy w stanie zweryfikowac. Jestem w stanie zawsze przeslac na Panstwa prosbe potwierdzenie przelewu, ktory zostal zrealizowany przez moj Bank, aby mogli Panstwo skontrolowac swoj Bank. Sa to tylko niektore z przykladow, ktorych moglbym tutaj mnozyc w nieskonczonosc. Nadmienie tylko, ze ludzie, ktorzy osmielaja sie zabierac glos na tym portalu to wlasnie ci pracownicy, ktorzy narazlili Firme na powazne straty finansowe i wizerunkowe. Jest oczywistym, iz konsekwencje takiego zachowania beda wyciagniete na drodze prawnej. Odziez robocza Nasi Zleceniodawcy maja swe siedziby na terenie calych Niemiec. Zawsze zapraszamy nowych Pracownikow osobiscie do biura, by sie poznac, omowic szczgoly i pobrac przyslugujaca odziez robocza. Rozumiemy jednak, ze wielu podejmujacych prace Kandydatow woli jechac bezposrednio na miejsce zlecenia, podpisujac dokumentacje droga mailowa. W takich przypadkach wysylamy odziez poczta. Niestety czesto ona wraca, gdyz danych pracownikow nie bylo w tym czasie w miejscu zakwaterowania. Chetnie przesle zainteresowanym pokwitowania zwrotow i podwojnych naszych kosztow na rzecz DHL. Nie rozumiem wiec, jak moze byc to powodem oszczerst i pomowien pracownikow biura. Kontakt telefoniczny Tak, jak wspomnialem, zatrudniam na chwile obecna ponad 70-ciu polskich Pracownikow. Jest wiec oczywistym, iz wspomniana tutaj nasza Pani B. nie jest w fizycznej mozliwosci odebrac wielu telefonow jednoczesnie; nawet jesli Panowie w danej chwili maja wolna linie telefoniczna, Pani B. rozmawia na drugiej. Prosze mi wierzyc, nie jest nasza zla wola, nie odbieranie telefonow od Panstwa, wrecz przeciwnie, chcemy byc na biezaco z kazdym Panstwa problemem. Ale te problemy musza zostac rozwiazane w trybie natychmiastowym i najczesciej rozkazujacym tonie (np. nowe mieszkanie, za mala lodowka, szybka zaliczka, zepsuty samochod, chora zona, itp.) Tak wiec, nie wystarczy odebrac telefonu i przyjac zgloszenie, ale musimy miec jeszcze czas, by dany problem rozwiazac, znalezc zastepstwo, zorganizowac dojazd do pracy, itp. W miedzyczasie dzwonia jednak nastepni Pracownicy z nastepnymi prosbami. W najblizszym czasie dolaczy do naszego grona jeszcze jeden polskojezyczny Pracownik, by sprawniej wychodzic na przeciw Panstwa oczekiwaniom. Na koniec chcialbym dodac, ze wszyscy potencjalni Kandydaci, ktorzy chca pracowac, sa serdecznie u nas witani. W najblizszym czasie stworzymy bardzo wiele miejsc pracy w stoczniach MV (Rostock, Stralsund, Wismar). Prosze jednak zrozumiec, ze dziekujemy Pracownikom, ktorzy podpisuja z nami umowe, tylko ze wzgledu na ochrone niemieckiej Kasy Chorych, by natychmiast pojsc do lekarza po zwolnienie L-4, albo dla ktorych kazda lodowka bedzie za mala, a materac za twardy. Ogromu pracy wymaga zarejestrowanie polskiego Pracownika w niemieckich Urzedach, nadanie Mu numerow podatkowych, socjalnych, itd. Nieuczciwe, nielojalnie i wrecz niepowazne zachowania powoduja tylko niepotrzebne koszty po obu stronach umowy. Czesto jestem zmuszony z powodu wielu uprzedzen przekonywac niemieckich klientow, by chcieli pracowac z polskimi Pracownikami, gdyz sa to swietni fachowcy, a wiec prosze Panow, by wykorzystali ten portal rowniez w celu wlasnej reklamy, a nie wrecz przeciwnie. Pozdrawiam wszystkich obecnych, przyszlych oraz bylych Pracownikow, z kazdym podejmujac chetnie dyskusje na tym forum, pod jednym warunkiem, iz bedzie ona merytoryczna, a nie po prostu obrazliwa i nie oparta na faktach i prawdzie. P.S. @ Ryszard K. – byloby milo, gdyby uprzedzil nas Pan przed podjeciem wspolpracy, iz jest Pan wlasciwie nauczycielem muzyki, a nie slusarzem. Tym samym zaoszczedzilibysmy sobie i Panu wielu osmieszajacych komentarzy ze strony Zleceniodawcow. @ Aleksander G. – jest mi Pan winien pieniadze, ktore przywlaszczyl Pan sobie, nie wykorzystujac ich na dojazd do pracy, lecz na dojazd do domu w celach prywatnych i porzucenie pracy (zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popelnienia przestepstwa zlozone jest przez moja Kancelarie Prawna w miejcowej Prokuraturze) @ Andrzej A. i Ryszard W. – nasz Klient, u ktorego Panowie pracowali, zadecydowali, ze kategorycznie przerywaja wspolprace z fachowcami narodowosci polskiej, gdyz czesciej prowadzili oni rozmowy telefoniczne, anizeli wykonywali swoja prace. Gratulacje.

Prezes Zarzadu Stahlkonzept

Jako Prezes Zarzadu Firmy Stahlkonzept Koch chcialbym sie do niektorych wypowiedzi zamieszczonych na portalu gowork.pl ustosunkowac. Przede wszystkim dziekuje ponad 70-ciu polskim Pracownikom, ktorych obecnie zatrudniam, za ich fachowosc, sumiennosc i rzetelnosc. Jestem z tej wspolpracy zarowno na poziomie czysto ludzkim, jak i zawodowym bardzo zadowolony i mam tez nadzieje, ze tak pozostanie. Jednak wiele z przedstawionych tu zarzutow odrzucam z powodow merytorycznych, tym samym stawiajac w watpliwosc zasadnosc istnienia tegoz portalu, gdyz wyraznie niektore z watkow zostaly napisane poznym wieczorem pod wplywem alkoholu. Rowniez dobor slownictwa przekracza dobry smak i gentelmenskie maniery wobec kobiet zatrudnionych w mojej firmie. Zyczylbym sobie na tym polu wiekszy zakres ingerencji ze strony adminstratora portalu gowork.pl. Nie chcialbym stworzyc sobie falszywego obrazu o poziomie jezykowym niektorych osob. Powolujac sie na ustawe o ochronie danych osobowych musze podkreslic, iz dziala ona w dwie strony i szkalowanie dobrego imienia mojej firmy oraz pomawianie i oszczerstwa wobec pracownikow sa karalne z artykulu 212 k.k. oraz art. 216 k.k, a takze z art. 23 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Polska Kancelaria Prawna wszczela w niniejszych sprawach postepowanie karne oraz zlozyla w danych prokuraturach zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popelnienia przestepstwa, by udowodnic bezpodstawnosc zarzutow i pociagnac wybrane osoby do odpowiedzialnosci finansowej. Ustosunkowujac sie do wymienionych zarzutow sprostowuje: Wynagrodzenie: Wynagrodzenie ustalane jest przed zawarciem umowy zgodnie z rynkowymi i branzowymi przepisami prawnymi. Jesli potencjalny kandydat uwaza, iz stawka jest dla niego nieadekwatna, nie powinien podpisywac przedlozonej umowy, nie komentujac pozniej, ze placa jest za niska. Nie rozumiem rowniez, dlaczego polscy koledzy juz po pierwszym miesiacu wymagaja podwyzek, a spotykajac sie z niespelnieniem ich zyczenia, natychmiast porzucaja prace. Na terenie Niemieckiej Republiki Federalnej obowiazuja taryfy branzowe, ktore z zasady obowiazuja 1-2 lata. Nasze stawki sa od pierwszego dnia zatrudnienia duzo wyzsze niz obowiazujace ustalenia branzowe. Zakwaterowanie: Niestety nie zawsze mozemy miec wplyw na jakosc miejsca zakwaterowania. Poniewaz rezerwacji dokonujemy za pomoca internetu pozostaje nam wierzyc, iz zdjecia tam zamieszczone odzwierciedlaja rzeczywiste warunki. Czasami bywa inaczej. Nie jest to jednak podstawa do obrazania moich pracownikow. Jesli ktos jest niezadowolony z warunkow mieszkalnych moze nam to zglosic, a na pewno postaramy sie pomoc i znalezc rozwiazanie. Najczesciej udaje sie zawrzec zadowalajacy kompromis, aczkowiek musze przyznac, ze nie jestesmy w stanie sprostac oczekiwaniom wszystkich pracownikow, gdyz nasz budzet nie przewiduje pokoju jednoosobowego w Hiltonie. Wyplata wynagrodzenia: Tak, zgadza sie, niekiedy przesuwam wyplate wynagrodzenia, ale wylacznie u bylych pracownikow, ktorzy bez zezwolenia – a wiec z artykulu §52 polskiego Kodeksu Pracy porzucili miejsce pracy, nie dotrzymujac okresu wypowiedzenia. Jest to podytkowane okresem niezbednym do zweryfikowania wysokosci odszkodowania, jakie swoim zachowaniem spowodowali owi pracownicy. Przyklad 1: Pracownicy jada do domow, nie informujac o tym przelozonych. Nie jestem wiec w stanie w tak krotkim czasie zaplanowac zastepstwa dla danego Klienta. Zleceniodawca jest tym samym narazony na powazne straty i przestoje w swojej firmie, czym obarcza mnie na podstawie kar umownych. Jest oczywsitym, ze za tak powstale szkody Pracownik, ktory porzucil prace musi poniesc rowniez odpowiedzialnosc. Przyklad 2: Pracownicy wymagaja zwrotow kosztow za przejazd w przypadku zmiany miejsca budowy. Wielu z nich otrzymuje dana kwote. Niestety wiele razy, kiedy przelalem na konto Pracownika pieniadze przeznaczone na benzyne do nowego miejsca pracy, jechal on do domu, zamiast do pracy nie informujac o tym nikogo z Przelozonych. Z punktu prawnego okreslonego w kodeksie karnym, czyn ten nosi znamiona oszustwa. Przyklad 3: Pracownicy jada do domow, z powodu przypuszczalnej choroby. Dowiadujemy sie o tym po kilku dniach, niestety nie od Pracownikow, lecz od ich Przelozonych, ktorzy caly czas oczekuja ich w miejscu pracy. Po licznych probach kontaktu, dowiadujemy sie, ze dany Pracownik moze zamierza wrocic do pracy, ale tylko, gdy otrzyma podwyzke. Jest to zlamanie punktow umowy o prace oraz tzw.: szantaz: Art. 191 § 1. kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Przyklad 4: Pracownicy rozpoczynajac prace, otrzymuja odziez i obuwie robocze o wartosci przekraczajacej 100,00 €, po czym po 3 dniach pracy opuszaczaja budowe, bo nie odpowiadaja im z tych, czy innych wzgledow warunki, zabierajac ze soba otrzymane wyposazenie BHP. Jest to rowniez pogwalcenie warunkow umowy oraz oszustwo.

Zostaw merytoryczną opinię o Stahlkonzept Koch GmbH - Stralsund

• Jak się pracuje w Stahlkonzept Koch GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy Stahlkonzept Koch GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Stahlkonzept Koch GmbH?

Kandydaci do pracy w Stahlkonzept Koch GmbH napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Stahlkonzept Koch GmbH