Janvest S.A.

Toruń

Opinie o Janvest S.A.

antyjanvestowicz

Sprawy przeciwko Janvest już w prokuraturze. Ostrzegamy potencjalnych pożyczkobiorców przed wchodzeniem w jakiekolwiek relacje z tą firmą. Nie pierwsza osoba straciła już dorobek całego życia

Pro Consulting sp. z o.o. sp k.

Otóż historia Windvest (windvest.pl) jest następująca: Właściciel Janvest S.A. który z jakiś względów, które można się tylko domyślać, jest „Pełnomocnikiem”, który za nic nie odpowiada, a o wszystkim decyduje (znamy z polityki), za pomocą Pro Consulting sp. z o.o. sp.k. wpadł na pomysł jak można pozyskiwać kapitał z rynku tworząc historię o wiatrakach, które za jakąś cenę x, wygodną dla Windvest (odbiegającą od możliwej rynkowej), zostaną sfinansowane w 100% przez Inwestorów, a w zamian dostaną 75% udziału w zysku, który jest pomniejszony o koszty Windvest. Brawo Janvest/Windvest/P. Schmude. Brawo Inwestor tutaj nie działa… Sama umowa inwestycyjna to stek bzdur i ryzyk dla Inwestora, których Windvest nawet nie ukrywa. Pozyskane pieniądze według mojej oceny mają inny cel, ale to już nie moja sprawa. Z racji tego, iż konstrukcja prawna Windvest była konsultowana z Pro Consulting sp. z o.o. sp.k. czuję się w obowiązku, jak to np. czyni KNF, wydać ostrzeżenie przed przystąpieniem do tej spółki jako Wspólnik, bo może się to skończyć dramatem jak w komentarzach o Janvest S.A. Podobny model, ale na innych zasadach, prowadzony przez osoby kompetentne, rozróżniające w turbinie wiatrowej rotor od gondoli, można znaleźć w internecie ze stopą zwrotu o co najmniej 50% lepszą. W razie pytań: info@pro-cons.eu.

Pro Consulting sp. z o.o. sp k.

Firma Janvest S.A. nie reguluje swoich zobowiązań wobec Pro Consulting sp. z o.o. sp.k. od czerwca 2017 przedstawiając straty… W rozmowie z jej „Pełnomocnikiem” p. Piotrem Schmude (właściciel) usłyszałem, że na chwilę obecną nie ma pieniędzy i musi wpierw sprzedać kilka przewłaszczonych nieruchomości… (komentarz zbędny). Pewnie dlatego powstał Windvest, którego strukturę prawną p. Schmude konsultował ze mną i który to ponad ½ roku procedował ze mną zakup farmy wiatrowej, na które nie miał pieniędzy. Jak powyżej opisane, powstał Windvest, którego umowa inwestycyjna to absolutne dno, które ma wyciągać pieniądze od inwestorów na zasadzie: 25% z inwestycji dla Windvest/Janvest, a 100% ceny (jakiej ceny?) płacą inwestorzy w zamian za obietnicę 8,15% rocznego zysku, który jest wątpliwy ze względu na 1 zdanie u góry. Proszę ją sobie kazać dosłać. Ja ją mam. Jako Pro Consulting szczerze odradzamy inwestowanie w Janvest / Windvest, ponieważ są na rynku oferty o co najmniej 50% lepsze. W razie pytań: info@pro-cons.eu. Proszę zobaczyć komentarze o tej firmie, żal ludzi, którzy pożyczają tam pieniądze pakując się w jeszcze większe kłopoty jak i żal ludzi, którzy tam pracują i przykładają rękę do tych dramatów ludzkich, przecież to tylko wstyd i moralne rozterki każdego dnia. Jako inwestor z całą pewnością nie kupiłbym obligacji firmy, która w taki sposób zarabia pieniądze, a będąc już udziałowcem Janvest S.A. rozważyłbym wyjście z tego układu, już chociażby ze względu na toczące się postepowanie przygotowawcze w sprawie podejrzeń o oszustwa. Każdy znany Policji klient jest przesłuchiwany, nic dodać, nic ująć… Jeśli już jest za późno i państwo zainwestowali, proszę się skonsultować ze swoim prawnikiem jak z tego wyjść – taka moja rada. Pro Consulting zamierza również jako Wierzyciel zgłosić powyższe na Prokuraturze Toruń. Mam nadzieję, że tym wpisem otworzyłem oczy odpowiednim ludziom…

Pro Consulting sp. z o.o. sp k.

Dla wszystkich zaineresowanych polecam przeczytanie z uwagą wszystkich komentarzy, ze świadomym pominięciem własnych przez Janvest. Robię ten wpis nie jako klient Janvest, ale jako firma, której Janvest od czerwca nie płaci miesięcznych rat łamiąc zawartę umowę w każdym możliwym punkcie. Pewnie całość znajdzie swój finał w dziale gospodarczym Policji/Prokuratury, gdzie Janvest S.A. / właściciel Piotr Schmude / Barbara Schmude stali się już stałymi gośćmi. Nie rozumiem, jak można tak bezwstydnie podpisywać porozumienia, by dla Janvestu zostało odblokowane jakieś konto, a później zasłaniać się jakimiś wymyślonymi historiami, by nie płacić rat i do tego przekazywać tabelki przychodu i rozchodu z podpisami i pieczątkami, które zasadniczo rozmijają się z prawdą. Stanowczo nie polecam pożyczania pieniędzy od Janvest, a z racji mojej sytuacji, stanowczo nie polecam pożyczania pieniędzy dla Janvest na zasadzie obligacji, czy jakiejkolwiek. Jak na moim przypadku widać słowo pełnomocnika p. Piotra Schmude nie jest wiele warte, a Prezes Janvest S.A. nie ma o tym, co się dzieje w firmie ani pojęcia, ani nie jest osoba decyzyjną, ogólnie żal chłopa. W razie jakichkolwiek pytań: info@pro-cons.eu

Emilia

Czy ktoś mógłby powiedzieć mi coś więcej na temat firmy JANVEST? Z tego co widzę są już dość długo na rynku i mają duży kapitał zakładowy, ale nie wiem na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę przy wyborze konkretnej firmy. W banku na razie nie dostanę kredytu bo za krótko prowadzę działalność, więc zostaje mi jedynie pożyczka w firmie prywatnej. Warunki mają dość dobre, więc chciałabym się więcej dowiedzieć. POMOCY!

antylichwa

Szukam oszukanych przez lichwiarzy z janvest , planuje pozew zbiorowy, akcje pikiet-ową przed siedziba janvestu z udziałęm TV,lustracje podatkowa i interwencje w ministerstwie sprawiedliwości. W zbiorowej akcji jest siła którą pozwoli odzyskać utracone majątki, proszę o kontakt na maila oszustszmude@wp.pl

ADMIX
@antylichwa 09.02.2017 16:41

Art. 212 § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

danka
@antylichwa 09.02.2017 16:41

Pisałam ale Pan nie był zainteresowany , ale może pan sobie darować pozew zbiorowy ---to lepiej jak Pan złoży doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Toruniu --nic więcej nie mogę napisać tu .

Miś Colargol

Jasne warunki, oprocentowanie nie najgorsze, bez sprawdzania w BIK i ZUS. Plus to ponad 15 lat na rynku - o czymś to świadczy. Polecam każdemu.

mst
@Miś Colargol 26.07.2016 12:08

żarty z tą uczciwością to oszuści mogę wysłać dokumenty jak kto chce zobaczyć poszukuję osób oszukanych

Wiktoria

Naprawdę nie rozumiem - Wy serio nie wiecie, jak działają pożyczki? Normalne, że jak się bierze, trzeba spłacać. JanVest jest uczciwą firmą, fakt, dbają o swoje interesy, ale to normalne. Jeśli ktoś ma przejściowe problemy, zawsze wolą się dogadać - to też jest dla mnie normalne. O wiele lepiej jest dostać gotówkę, niż martwić się jeszcze przejmowaniem i sprzedażą nieruchomości. Oprocentowanie też mają niskie. Niech mi ktoś pokaże bank, w którym jest 3%. Jak się dobrze wynegocjuje to nawet i niższe.

gość

Czy warto wziąć u nich pożyczkę, no radzę oglądnąć "INTERWENCJĘ" na TVN 21.04.15. Dali starszej Pani pożyczkę pod zastaw dwóch domów, wpisując siebie już jako właścicieli w dokumentach! Po czym przyszli z komornikiem i zabrali oba domy, przy pożyczce kilkudziesięcio krotnie niższej niż wartość obu domów! Jeśli ktoś pisze że warto wziąć u nich kredyt bo "Są uczciwi", to chyba jest ich pracownikiem, albo żarty sobie stroi.

Artur

Pożyczyłem 30tyś pod zastaw mieszkania. Zgodzili się bez problemów na hipotekę bo bałem się przewłaszczenia. Ogólnie mogę polecić.

macius

Janvest ma siedzibę w Toruniu, normalne biuro, nie działają wirtualnie. Są już długo na rynku, więc można im zaufać.

Anka

Firma jest wiarygodna, istnieje już na rynku kilkanaście lat, więc nie ma wątpliwości co do jej rzetelności.

grażka

(usunięte przez administratora), nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Dostałeś przecież harmonogram i podpisałeś umowę, więc wiedziałeś na czym polega spłata u nich. Ja jestem u nich już półtora roku, znam zasady i nie widzę problemów.

balon
@grażka 27.12.2013 10:43

idz do lekarza

jacek

Uwaga parabank,naet przys spłacaniu regularnym nie można spłacić długu.Tylko do prokuratora

zyczliwy

uwaga parabank !!!!!!!!!!!! to co amber gold !!! odradzam.

UWAGA !!!

Zostaw opinię o Janvest S.A. - Toruń

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Janvest S.A.